MSV-dames eenvoudig langs Rotterdam Zuid Nipte zege voor DIOK en Bassets Crescendo verspeelt eerste winstpunten fieidaeOowuvntSPORT MAANDAG 21 OKTOBER 1991, DINSC IKTOB Famico Westland nieuwe recordhoude LEIDEN Halverwege de veldcompetitie zijn de Leidse korfbalclubs alle maal in de bovenste helft van de ranglijst terug te vinden, op Fides Pacta en Fiks na. Crescendo stond tegen naaste achtervolger Phoenix het allereerste punt af (7-7), maar blijft stevig op de eerste plaats. Pernix en Velocitas ver speelden echter de koppo sitie door te verliezen van Fiducia (10-9) en De Dijk- vogels (5-6). TOP, De Da naïden, Fiks en Zuider kwartier behaalden nutti ge overwinningen en De Algemene en Tempo kwa men door veldafkeurin- gen niet in actie. Voor de laatste club was het al de tweede keer dat haar wedstrijd letterlijk in het water viel. De beginaanval van TOP stel de bij Sparta in de eerste helft teleur met één enkele treffer van Aad Wiegerink, zodat een 1-3 voorsprong niet uitge bouwd kon worden (3-3 rust). Coach Theo Korporaal wissel de in dit vak Frank Nijenhuis in voor Egbert Dijkstra, die zich met twee goals inderdaad een goede invaller toonde. Gerco Langelaan benutte in het tweede half uur twee strafworpen en op die manier werd een bescheiden 6-8 over winning veilig gesteld. Fides Pacta speelde mat en doorzichtig tegen BEP en kreeg met 8-17 gevoelig klop. De ploeg van Nelis Vaane kende in Sander de Haas (3), Conchita Prins, Ilonka van der Steen, Jeroen du Pau, René van der Vooren en in valler Frank Peter de Haas haar doelpuntenmakers en miste typerend genoeg ook nog twee strafworpen in de eerste helft, waarin al een 3-9 achterstand ontstond. De Danaïden begint duidelijk ingespeeld te raken na de re cente wijzigingen in de selectie en etaleerde haar sterke vorm bij Waterland, dat via 2-7 (rust) met 6-14 werd wegge schoten. Heiko Locher en Eric Kromhout waren met zes en vijf treffers de grote gangma kers bij de blauw-witters. maar zij werden ook uitste kend ondersteund door de da mes, waarvan Barbro Heij- mans nog tweemaal tot scoren kwam. De tweede aanval van Pernix had in de tweede helft (3-3 rust) geen schot of vaart, re den waarom Fiducia met 5-3, 7-5 en 9-7 steeds het scorever loop kon dicteren. Robin Ar- noldus, goed voor een hattrick, en Carla Kuipers leken met 9- 9 nog een punt te redden, tot dat de thuisclub met een straf- worp in de slotminuut op 10-9 kwam en daarmee ook de eer ste plaats van de equipe van Rob Siemer overnam. De gebruikelijke terugval van Fiks aan het begin van de tweede helft bleef bij Nieu- werkerk achterwege, ook al werd het na 4-4 (rust) nog wel 7-5. Matthijs de Visser (3), Theo Vreeken (2) en Reinetta de Mooy, die viermaal scoorde en ook nog een strafworp for ceerde, brachten hun club op 8-10 en 9-11 en die voorsprong werd knap verdedigd: 10-11 eindstand. „De instelling was eerst te slap, maar na de rust hebben we uit een ander vaatje ge tapt", meldde trainer Henny Piket over Zuiderkwartier, dat hekkesluiter TOV na een magere 2-3 ruststand met 9-12 wist te verslaan. De blauw-ge- len toonden zich na de paal- wisseling inderdaad vinniger en legden met 6-11 de basis voor hun overwinning, waar bij Martin Verhorik (3) en Aldo Spadon (2) de nodige doelpunten leverden. Lijstaanvoerder Crescendo dreigde even na de pauze in de problemen te raken, omdat Phoenix van 4-4 (rust) op 4-6 kwam. Het achttal van Lies- beth Kok kwam op wilskracht en met goals van Marlies Brouwer, Henk Alberts en Pe ter van Leeuwen op 7-6, maar de bezoekers kwamen middels hun derde strafworp weer op gelijke hoogte: 7-7. In de laat ste elf minuten had de thuis club via Marlies Brouwer, Pe ter Baak en invaller Arno Kooloos nog de beste kansen op de volle winst, alleen ont brak toen het fortuin. Alleen in -het eerste half uur speelde Velocitas overtuigend in de topper tegen De Dijkvo- gels, resulterend in een 4-2 voorsprong door Selma Hulst, Marlies Meeboer, Elvia Schef- fers en Ron Goudsmit. De for matie van Wim van Poelgeest putte zich na de paalwisseling uit in het spelen op de door braak en scoorde door Elvira Scheffers nog maar één keer (5-5), wat te weinig bleek om de tweede nederlaag op rij met 5-6 te voorkomen. Geesink, Nederlands eni ge IOC-lid, heeft vorige week uit handen van Je roen Otter de eerste olym pische munt in ontvangst genomen. Otter is student aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding en vertegenoordigt ons land als short-tracker bij de Olympische Winterspelen in Albertville. Bij de overhan diging van de eerste olympi sche munt vormden 28 studen ten volgens Spaanse traditie een menselijke piramide. De munten worden gefabriceerd door de Spaanse tegenhanger van onze Rijks Munt. De mun ten vormen per sport een serie van zestien zilveren exempla ren en worden in een oplage van 180.000 stuks gemaakt. De opbrengst van de verkoop van de munten in ons land komt ten goede aan het NOC. Jeroen Otter (rechts) en Anton Geesink torsen een buitenmo del olympische munt. FOTO: PR Bollenstreek oefent tegen Roemenië VOORHOUT De handbal- sters van Bollenstreek spelen dinsdagavond een interessante oefenwedstrijd. De nationale selectie van Roe menië fungeert dan als tegen stander van de Voorhoutse eredivisionist. De Roemeense dames speelden dit weekeinde tijdens het Holland-toernooi in Schiedam en toonde zich be reid om hun verblijf met enige dagen te verlengen. De aanvang van het duel is 20.30 in sporthal de Gaasbak in Voorhout. LEIDEN De rugbyers van DIOK hebben de moeilijke wedstrijd in de ereklasse tegen het Haagse HRC in een nipte zege omgezet. The Bassets wonnen in de eerste klasse eveneens met klein verschil. De Athletics ver loren met 16-9 van RRC. „Het enige wat ze doen is ons spel verzieken", is het commentaar van Eric-Jan Berendsen op de altijd moeilijke uitwedstrijd in de ereklasse van de rugbycompetitie tegen het Haagse HRC „Ze gaan steeds heel snel met de bal liggen en er zijn nau welijks combinaties. Alle doelpunten zijn dan ook uit penalties ontstaan." In de eerste helft speelde DIOK erg mat, terwijl vaste kicker Gottfried Bos de vier penalties niet tussen de palen kon krijgen. De Haagse rugby ers benutten via Erwin Quarles van Ufford wel twee penaltykicks, zodat met een 6-0 achterstand gerust kon gaan worden. In de tweede helft was DIOK feller en had het ook nog eens de wind mee. Bos bracht de tussen stand naar 6-3 terug en viel vervol gens geblesseerd uit. Na maanden blessureleed maakte Mare Michelsen zijn rentree in de hoofdmacht. Het raak trappen was hij nog niet ver leerd en via twee fraaie kicks haalde DIOK de eindzege. „Het was een slechte wedstrijd", verzuchtte aan voerder Berendsen. De blessures bij DIOK gaat het twee de team toch opbreken. De zogeheten Athletics moeten vaak terugvallen op wel goed spelende, maar ook oner varen krachten. Bij de rust had het Rotterdamse RRC een 9-3 voor sprong, waarbij alleen een penalty van André Kruissen drie punten op leverde. In de tweede helft scoorde de Engelse kracht van de Athletics, Steve Smith een try, die door Kruis sen werd geconverteerd. RRC stelde daar echter een penalty en een try tegenover, zodat de eindstand met 16- 9 kwam. The Bassets speelden geen mooie wedstrijd tegen de Oldfants uit Eind hoven. Het zware veld maakte goed lopende aanvallen vrijwel onmoge lijk, waarbij het spel veel stil lag voor de te nemen panaltykicks. De Sassen- heimse ploeg had na circa tien minu ten succes. Wilco Meeuwissen drukte de try en zoals zo vaak converteerde Perry Noordermeer voor een 6-0 stand op het scorebord. Na een kick van de Oldfants ging met 6-3 de rust in. Ook in de tweede helft opende the Bassets de score. Na zes minuten drukte Ruud Vos een try, de conver sie ging niet tussen de palen. Na vijf tien minuten was de eindstand van 10-6 tussen de beide middenmoters bereikt. „Ik denk na vandaag wel, dat wij de kampioens play-offs zullen halen", sluit p.r.-man Gerard Schaap af. Stand ereklasse: 1. DIOK Leiden 7- 12, 2. Castricum 7-12, 3. RC Hilver sum 7-10, 4. AAC Amsterdam 7-10, 5. Haagse RC 7-9, 6. Amstelveen 7-9, 7. Delftse Studenten 7-6, 8. RCC 7-6. 9. Oisterwijk Oysters 7-4, 10. Dukes 7-4, 11. Eemland 7-2, 12. Utrechtse Stu denten 7-0 Pecos en Scylla delei de punten 18 PAC twee k hoppe LEIDEN Het Oegstg en de Pecos en het Leidse hebben hun regionale met een gelijkspel afges k, Avanti uit Hazerswoude Leidse dames van Docos Pecos en Scylla zijn in jiziekle gradatie play-offs van h f$SCh( jaarsgedeelte van de land s|e tafeltenniscompetitie vri lijk voor elkaar geweest, waar SKF en Avanti al gradanten worden gezieii en is een gelijkspel als I stand voor beide teaml beste resultaat. Het eerst^ van de Oegstgeester Friso Reitsma en HermaL der Broek leverde nog wl zichz le strijd met hun regioge| van Scylla, Marijn de Bril Michel de Boer, maar kof; een enkele maal tot win men. Bij de tweede parel" de situatie precies omgelt Ron Schipaanboord en van der Valk waren machtig aan Lars Wittel en de invaller voor de bil kort weer meespelende V jam Homan-Klopperi Onno Azier. In de wedstrijd van Al tegen SKF was Edwin de grote, kleine man. Hel tienjarige talent won beic kelspelen tegen Edwin en Jan van Maanen. Ml van der Haar en Ronalif verberg moesten ten opl van de wedstrijd vorige dag tegen dezelfde oppl een gewonnen single pi ven, zodat Van der Haf vijftig procent kwam ert verberg op nul bleef staaP beide experimentele dJ in Ol leverden driegames neJp gen op, terwijl voor P® van Meverden de reva| uitbleven. De dames van Docos zijn de 7-3 nederlaag Bruns/Shot een punt pen op de andere gega| 'M6C voor de laatste plaats, Lfiu q. horst. De Leidse dames^ ben goede hoop op een I 4 derde speelster in het zodat in ieder geval de c datièwedstrijd voor de mer vijf van de afdelinj vertrouwen tegemoet TEUJK LI worden gezien Bruns/Shot boekte Marij gMj- den twee zeges en voege [.„jt" tra Buitelaar het derde I/REGIÖ Crescendo-aanvoerder Peter Baak volgt geconcentreerd zijn tegenstander van Phoenix. De Leidse ploeg speelde met 7-7 gelijk. LEIDEN LOOPT TEGEN DERDE NEDERLAAG OP WASSENAAR Duindigt had het afgelopen weekeinde te kampen met zWare concur rentie van enkele collega koersbanen. Veel trainers ver kozen immers een dag eerder met hun pupillen aan te tre den op de fraaie, splinternieu we drafbaan van Wolvega, waar in verband met de offi ciële opening in twaalf koer sen liefst drie ton te verdelen was. Floris Bos en Hennie Grift wonnen er op impone rende wijze het met twee ton gedoteerde hoofdnummer, de Grote Prijs van Unitrot, waar door de Limburgse Derbywin naar zijn ongeslagen status continueerde en zijn winstsom na negen starts naar het on waarschijnlijk hoge bedrag van 227.000 gulden hevelde. Morgen heeft Hilversum de belangrijkste koersmeeting van het seizoen met de sterk bezette Prijs der Giganten, waarin Neerlands beste draver van dit moment Carisma Dar by, de handschoen opneemt te gen de beste sprinters ter we reld. Kortom, op het regen achtige Duindigt was tussen al dit geweld niet al te veel te be leven. Toch belet.te dit de drie jarige hengst Famico Westland niet om een topprestatie op de sintels te zetten. De pupil Ge rard van Eykelenborg haalde enorm uit in een mijlskoers waarin hij een verbluffende 1.15,5 noteerde en dat beteken de een verbetering van het ab solute Nederlands record voor driejarige hengsten dat sinds 1986 op naam stond van de be kende Nootdorpse vedette Alexander S. Snel was ook Gea Pride, een paard uit de stallen van Tjitse Smeding. De 2-jarige Gea Pri de won een zogeheten huis- tuin-en-keukenkoers in 1.17,6. De derde editie van het door Ladbroke's opvolger Hippo Toto nieuw leven ingeblazen Anton Geesink ontvangt eerste olympische munt DEN HAAG Anton LEIDEN MSV heeft in de promotiedivisie de be langrijke confrontatie met de reserves van Rotter dam Zuid (RZ) verrassend gemakkelijk gewonnen (79-61). RZ bleek zonder, de wisselspeelsters van het eerste team een zeer middelmatige tegenstan der. Luba Leiden incas seerde de derde nederlaag op rij. In Rijswijk liep Lo comotief ontspannen naar een 98-88 overwinning. De dames van Grasshop pers bogen voor eigen pu bliek het hoofd voor het zwakke Orca's (52-53). De dames van MSV hebben zaterdag hun koppositie in de promotiedivisie gemakkelijk vastgehouden. RZ 2 een op pa pier zeer sterke tegenstander bleek zonder de vaste wissel- speelsters nauwelijks voor pro blemen te kunnen zorgen. MSV, de slechte start ten spijt (3-11 nè drie minuten), stond met de rust al op een beslis sende voorsprong (41-30). RZ was eenvoudigweg te zwak om een tegenoffensief te beginnen en de tot ver in de tweede helft gespeelde box-and-one verdediging op Renate Sluis had meer weg van een gaten kaas. Sluis zelf scoorde op de haar bekende soepele wijze 29 punten, terwijl Tineke Vos (17 punten) en Yvonne van der Put (16 punten) mee profiteer den van de geboden ruimte. Coach Rick Driessen gunde Judith Sieders en Sandra van Zuijlen de broodnodige minu ten, want de basis blijft zeer smal bij MSV. De ploeg is kwetsbaar en als Driessen een voorspelling moet doen over een kampioenschap drukt hij vooralsnog het Utrechtse OSG in een favorietenrol: „Die ploeg heeft weliswaar al een aantal malen verloren, toch heeft dat team mij geïmpo neerd. Datzelfde geldt voor B.C.A '60 dat nu samen met ons bovenaan staat. Ook dat is een solide team. RZ daarente gen is typisch zo'n team dat van de bankspeelsters afhan kelijk is." De term 'bankspe(elst)er' is ge meengoed in basketballand. De basketbalbond heeft dat fe nomeen ooit in het leven ge roepen om jonge spelers bin nen een vereniging de gele genheid te geven 'te wennen' aan het basketbal op hoger ni veau. Een bankspeler is ie mand die gedurende het sei zoen voor meerdere (twee) teams mag uitkomen, met het doel in het team dat op het hoogste niveau uitkomt, alvast wat speelminuten te pakken. Een stukje opleiding in de vorm van wat extra speeltijd De praktijk wil dat het oplei- dingsdoel vaak volledig voor bijgeschoten wordt. Veel vere nigingen grijpen de mogelijk heid aan om tweede teams te gaan versterken met basisspe lers uit het eerste. Aangezien die spelers niet altijd beschik baar zijn, betekent dat je rein ste competitievervalsing. Een voorbeeld daarvan zagen we zaterdag in Noordwijk waar de reserves van RZ het zonder meervoudig international Pe tra Weeda moest stellen (zij speelde met het eerste team). Gevolg: MSV walste over de Rotterdamse vrouwen heen. In de heren promotiedivisie kreeg Luba Leiden voor de derde maal op rij klop. Coach Bert Samson die graag mag vissen in zijn eigen aquarium, ging dit keer met zijn mannen in Rijswijk tegen Locomotief kopje onder. Manager Hans Halvemaan verweet zijn ploeg een gebrek aan inzet: „Het leek wel zomeravondbasket bal, van hard werken was geen sprake. Ik denk dat er ook een stukje onderschatting meespeelde." Leiden hield het eerste kwar tier de strijd nog wel redelijk vol (33-27), daarna was het Lo comotief dat het klasseverschil ook in punten uitdrukte. De laatste vijf minuten van de eerste speelhelft liep de ach terstand op tot 50-30. Coach Bert Samson uitte zijn onge noegen in de rust in niet mis te verstane bewoordingen. Op de stand had het de tweede twintig minuten nauwelijks effect. Locomotief speelde ont spannen door de grote voor sprong. Slechts de laatste vijf minuten vlamde het even bij Leiden, maar niet voldoende om de 84-68 achterstand om te zetten in winst. Eindstand 98- 88. In de dameseredivisie was er een blamerende nederlaag voor Grasshoppers. De Kat- wijksen die een imponerende reeks successen neerzetten gingen in eigen huis met mini maal verschil onderuit tegen het zwakke Orca's (52-53). Voor de dames van Lisse viel er eveneens weinig eer te be halen. Woensdag tegen Amiga verloor de ploeg van Peter La pidaire met 33 punten verschil (41-74), terwijl zaterdag in Rot terdam, RZ het verschil naar 34 punten tilde (71-37). In de heren eerste divisie A verkreeg BVO aansluiting met de middenmoot door een klin kende overwinning bij Wind mills (73-76). De heren van Lisse kregen hun eerste uitne derlaag te verwerken (thuis won Lisse nog niet). Akrides bleef Lisse één punt voor (63- 62). Speler Jan Koek van Lisse formuleerde de oorzaak van de nederlaag kort en bondig: „Wij speelden gewoon te schij terig". MSV boekte zaterdagavond een vrij eenvoudige zege op Rotterdam Zuid. De Noordwijkse dames bleven hierdoor koploper in de promotiedivisie. FOTO: HENK SNATERSE Supertrio werd het door deze krant koppel Dehli S en Dream. Eerstgenoemde pupil uit de stallen staand kampioen Hugo weg. De volbloeds een aardige kraker 15 mille gedoteerd prijs. Queen of de toppers van Stal ject viste acht mille uit zenruif. Met Kevin boord bleef ze House of Petals en Vader Jan van D°°yeNfckcTI kon het zondagse pak ve'UcTt selen voorhet rijdersp; zijn zoon Jan Junior val gekomen was tijdenl Katowic kwalificatieproef. bleef beperkt maar tot was de pechvogel niet staat. Van Dooyeweerd verving zijn zoon lijk en slaagde erin een te winnen met Meadow field, die zich ontpopt van de betere imports.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18