/tichels en Advocaat ien niets in visie ndere sportcoaches Thijs Libregts leeft in Griekenland met Oranje mee Ajax reageert te laat inzake sloop stadion Spelen dichtbij voor Jong Oranje ONDER DE LOEP Jaap van Duijvenvoorde wint tienduizend meter li iQowimd SPORT DINSDAG 15 OKTOBER 1991 jlleyballers willen i „buitenlanders' HAAG De spelers van de nationale vol gploeg willen geen ex-internationals als [gé of Posthuma laten terugkeren in de selec- Dat is de conclusie na een gesprek, dat spelers echnische begeleiding gisteren in Amstelveen den. Sterspeler Ron Zwerver bracht de me- naar buiten. „Het idee om de „buitenlan- terug te halen is geopperd door de NeVoBo pers, niet door ons. Wij willen geen beroep le ex-internationals doen. Als de mensen die •n mij staan beslissen dat ze wel dienen terug omen, neem ik niet meer honderd procent intwoording voor de ploeg. Wat dat ook moge kenen", aldus Zwerver die overigens door overbelaste knie de komende weken niet lt. FOTO: DIJKSTRA Ook Karlsruhe haalt spelers uit Sovjetunie MOSKOU Aleksandre Mostovoi, de middenvelder en ster van Spartak Mos kou, en Igor Tsjkvirin, de schutter van Paktakor Tasjkent, spelen volgend jaar in de Duitse Bundesliga bij Karlsruhe. Dat heeft het Russische persagentschap RIA, dat zich daarbij beroept op welin gelichte kringen uit de Sovjet-voetballe rij, bekendgemaakt. De voorzitter van Karlsruhe zou al in Moskou zijn geweest om de contracten te tekenen De 23-jari- ge Mostovoi wordt de vierde speler, die Spartak Moskou dit seizoen kwijtraakt. Eerder zochten Igor Tsjalimov (Italië), Vassili Koelkov (Portugal) en Valeri Tsjmarov (Duitsland) hun heil en de narde valuta in het buitenland. Wereldbeker voor ploeg van Peter Post PARIJS De ploeg van Peter Post heeft door het resultaat van de klassieker Parijs-Tours de eindze ge in de strijd om de wereldbeker voor ploegen veilig gesteld. In de individuele rangschikking is Maurizio Fondriest, de Italiaanse kopman van Pa nasonic, nog steeds eerste. Met alleen de Ronde van Lombardije nog op het programma is de voor sprong van Panasonic (102) op nummer twee Buc kler (Raas) vijftien punten. Panasonic neemt de beker over van PDM Gerard Rué keert terug bij Castorama. De nummer tien van de Ronde van Frankrijk reed het afgelo pen jaar bij de Zwitserse ploeg Helvetia. Naast Rué trok de ploeg van Cyrille Quimard nog vijf nieuwe renners aan. Zes coureurs vertrokken onder wie Laurent Fignon die voor de ploeg Gatorade koos. AMSTERDAM Het bestuur van de Amsterdamse voetbalclub Ajax is te laat met het verzoek tot uitstel van de sloop van het Olympisch Stadion in Amster dam. Het stadsdeel Zuid heeft verscheidene inspraaka vonden gehouden, de besluitvorming heeft op demo cratische wijze plaatsgehad en is afgerond. Dat bete kent dat in maart volgend jaar een begin wordt ge maakt met de sloop van het stadion. Een jaar later kan worden gestart met de bouw van circa 1200 woningen. Een meerderheid van de Amsterdamse stadsdeelraad Zuid stond gisteravond tijdens een hoorzitting, waar liefst zestien mensen spreektijd haden gevraagd, afwij zend tegenover het verzoek van de voetbalclub tot uit stel van de sloop. Ajax wilde vier jaar respijt totdat het nieuwe Olympisch Stadion in Amsterdam-Zuidoost ge reed is. IANK WERKMAN JpRDWIJK Rinus iels en Dick Advocaat n in Huis ter Duin ze water zien bran- I In het bijna walgelijk hotel in Noordwijk, de in apepakjes uit- iste portiers aan een [motorfiets arriverende ilaggever vragen wat- komt doen, houdt ]Jnje open huis. londscoach zelf drukt zijn Hij vindt dat hij publie- c afgelopen vrijdag al vol de tekst en uitleg heeft /en; voor radio- en televi- rtegenwoordigers ruimt een en weer benend over tmarmer van het na een (d in weelderige staat her- je hotel, wel wat tijd in. zelfs links en rechts nog vraag van een verdwaalde itenreporter te beantwoor- J (westie die Michels en Ad- jat afzonderlijk overi- wordt voorgelegd is, of j de technische staf nog is 4icht aan het collectief be- ;en van de wedstrijd Lu- burg-Portugal van afgelo- zaterdag. „Geen seconde", ft niet voor tweeërlei uit- Satbare antwoord van de coppige leiding van het rlands elftal. Hetgeen waar als normaal kan en beschouwd in de hui- voetballerij, maar waarbij branje-groep een unieke genheid heeft laten liggen morgen extra beslagen ten ijs te komen in het duel met Portugal, zoals bekend het sleutelduel in groep 6 van de voorronden voor het toernooi om het Europees landenkam- pioenschap volgend jaar in Zweden. Eigenlijk nooit Het komt in de zich als uiterst professioneel beschouwende voetbalwereld zelden of eigen lijk nooit voor, dat een elftal De Portugese bondscoach Carlos Quierós kan morgen niet beschikken over zijn allrounder Nogueira. De speler van Boavista blijkt tijdens de interlandwed strijd van afgelopen zater dag tegen Luxemburg een ernstige knieblessure te heb ben opgelopen. De 28-jarige debutant, die tegen Luxem burg de enige Portugese tref fer voor zijn rekening nam, ondergaat vandaag een kijk operatie in een ziekenhuis in Tilburg. Hij loop thans op krukken rond. een paar dagen vóór een be langrijke confrontatie een se rieuze wedstrijd speelt. Zater dag bleek dat in Luxemburg het geval. Ook in Zeist was het bekend dat dit treffen zou plaatsvinden. Men had ook kunnen weten, dat het zelfs een heuse interlandwedstrijd betrof. Dus een duel met een ander karakter dan een onder ling oefenpartijtje, zoals bij voorbeeld het Nederlands A- team afwerkte tegen de olym pische ploeg. Welke wedstrijd jes toch doorgaans worden ge kenmerkt door voorzichtig heid en ingehoudenheid, want niemand van de betrokken spelers wil graag een blessure oplopen, zo vlak vóór een ge wichtige landen wedstrijd. Deze ontmoetingen dienen doorgaans slechts om taktisch het een en ander uit te probe- Portugal trof zaterdag een nogal fanatieke opponent in de formatie van de groteske trai ner Jean Philippe, die in net groothertogdom al jaren de scepter zwaait, zelden succesjes boekt en in het duel met de Zuideuropeanen een uitste kende gelegenheid zag zich enigszins te 'profileren'. Sinds Luxemburg wereldkampioen Duitsland op 2-3 hield in de EK-kwalifikatierace denkt Philippe dat hij de hele wereld aan kan. En dat moest dan in elk geval tegen Portugal maar eens worden bewezen. Scherpe tackles Het resultaat was, dat Neder lands tegenstander van mor gen werd geconfronteerd met soms scherpe tackles en stevi ge overtredingen. Hetgeen kri tische volgers in elk geval de gelegenheid gaf de Portuge zen, onder wie uiteindelijk vier debutanten, ook onder nauwelijks vriendschappelijke omstandigheden aan het werk te zien. Van KNVB-zijde was slechts spion Ron Groenewoud daarbij aanwezig. Geen Mi chels, geen Advocaat en al he lemaal geen spelers van het Oranjeteam. „We weten alles van de Portu gezen", zijn Michels en zijn as sistent eenstemmig van oor deel. „Het gaat niet om de poppetjes, het gaat om de stra- Rinus Michels en Dick Advcocaat achtten het niet noodzakelijk hei elftal van Portugal gezamenlijk te bekijken van Portugal gezamenlijk te bekijken. tegie", vervolgt Michels daar na. „Voetbal is anders dan sporten als volleybal en bij voorbeeld basketbal", vult Ad vocaat aan. „Daar heeft het zin om met de technische staf en de hele spelersgroep een wedstrijd van een aanstaande tegenstander te gaan bekijken. Bij voetbal is daar minder sprake van. Als je een ploeg een paar keer persoonlijk hebt bekeken, zoals wij hebben ge daan, weet je eigenlijk wel ge noeg". Het beste Ook Michels toont zich niet onder de indruk van het argu ment, dat Portugal in Luxem burg met stevige oppositie werd geconfronteerd en bo vendien vier debutanten telde. „Normaal gesproken zijn dat soort oefenwedstrijden nauwe lijks zinvol om te bekijken. De omstandigheden zijn niet te vergelijken met die van de wedstrijd waar het om gaat. Die zijn toch heel anders van karakter. Bovendien moet je uitgaan van je eigen kwalitei ten Dat is toch altijd het bes te", aldus de bondscoach. Michels laat overigens ook een ander licht schijnen op de stel ling, dat het niet zinvol is om gezamenlijk naar zo'n Luxem burg-Portugal te gaan kijken, een duel dat zich ook nog eens in de directe omgeving van ons land afspeelde, dus logis tieke problemen waren in feite niet aan de orde. „Voetballers houden er eigenlijk niet van om met z'n allen naar een wedstrijd van een aanstaande opponent te gaan kijken. Ze worden liever door de coaches voorgelicht over bepaalde za ken. Als ze bepaalde details wel tot zich zouden kunnen nemen, zou dat de voorberei ding in de war kunnen gooien. We zijn overigens wel eens met de hele selectie naar een wedstrijd van een tegenstan der wezen kijken. Dat was tij dens het EK in Duitsland, de openingswedstrijd van het toernooi. Maar daar was spra ke van een toernooi, dat lag dus anders. Het zien van zo'n tegenstander is dan niet alleen amusement omdat het een top wedstrijd betreft, het is ook leerzaam". Fortuna Desondanks was Oranje (of zelfs maar een deel van de spelersgroep) absent in Lu xemburg. „Onnodig", herhaalt kandidaat-bondscoach Advo caat, daarmee nogmaals de aanpak van collega's uit ande re sporten als zinloos betite lend. „Ooit heeft de spelers groep van Fortuna Sittard het eens gedaan. Gingen allemaal FOTO: SP naar FC Utrecht-Roda JC, om dat ze zelf een paar dagen la ter tegen Roda moesten spelen. Maar het is zeer ongebruike lijk" Morgen zal in de Kuip blijken of er inderdaad sprake is ge weest van een gemiste kans. Nu al kan misschien een ant woord worden gegeven op de vraag hoe ver het profvoetbal op het hoogste niveau profes sioneel is ontwikkeld. Kwalificatie EK 1992 Groep 6: Stand: Nederland6 4 1 1 9 14- 2 Portugal6 4 1 1 9 10- 3 Finland7 1 4 2 6 5-6 Griekenland4 2 1 1 5 8-5 Malta 7 0 16 1 1-22 Resterende wedstrijden 16 oktober. Nederland-Portugal 30 oktober Griekenland-Finland 20 november Portugal-Griekenland 4 december: Griekenland-Nederland 22 december: Malta-Griekenland SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 1, 20.23 uur: A Ques tion of Sport, sportquiz. Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 1, 15.00 uur: Pot black, snookertoernooi BBC 2, 17.30 uur: A Ques tion of Sport, sportquiz. Duitsland 3, 13.00 uur: Sport extra met tennis. Grand Prix toernooi voor vrouwen in Filderstadt. Sportnet, 07.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: ZEIST Romario ver diende als topscorer van het laatste Olympische voetbaltoernooi een con tract bij PSV. Kalusha schitterde in Seoul met Zambia en belandde later eveneens in Eindhoven. Geen wonder, dat Jong Oranje be vangen is door de Olympische gedachte. Sinds 1952 ontbraken Neder landse voetballers in de Olym pische familie. Na bijna veer tig jaar is kwalificatie goed mogelijk. Een gelijkspel tegen de leeftijdgenoten uit Portugal, vandaag in stadion De Galge- waard van Utrecht, is alvast genoeg voor een plaats bij de beste acht landen van Europa. Maar het doel is hoger gesteld: de halve finalisten, en waar schijnlijk zelfs een of twee verliezers in de kwartfinales (loting in januari, uit- en thuis wedstrijd). mogen naar Barce- Nol de Ruiter, die in de wed strijd van 16 oktober vorig jaar protesteerde tegen het keihar de optreden van de Portuge zen en daardoor geschorst werd voor één wedstrijd, dweept met zijn selectie, die hij omschrijft als een eenheid waar je „U" tegen zegt. De voormalig assistent van Rinus Michels verlengde zijn con tract met de KNVB, om het karwei af te maken. De Ruiter formeert de opstelling uit dc volgende spelers: Doel: Van der Sar (Ajax) en Zoete- bier (Volendam). Verdediging en middenveld: Elzinga. Karnebeek en Numan (FC Twente). Roest (FC Utrecht). Frank de Boer en Vink (Ajax). Gorré (SVV/Dordrecht). Maas (RKC) en Overmans (Willem II). Aanval: Taumeni (Feyenoord). Ronald de Boer (FC Twente). Van Hooijdonk (NAC). Coeu (Vitesse) en Scheepers (PSV) CEES VERKERK DEN HAAG Thijs Li bregts is, zoals hij dat zelf zegt, „Hollander" en daar om leeft hij morgen mee met Oranje. Hij doet dat vanuit het voetbalmaffe Griekenland, dat in de zelfde poule (6) is inge deeld als Nederland en Portugal, de twee kemp hanen van morgenavond. De Rotterdamse ex-bonds- coach, die het afgelopen week einde succesvol debuteerde bij Iraklis, laat vanuit Thessaloni ki weten het ook in Grieken land rechtstreeks via de tv uit te zenden kwalificatieduel op de voet te zullen volgen. „Na tuurlijk", aldus de vijftigjarige Libregts. Voor wie het warme zuilenland zo langzamerhand een tweede vaderland begint te worden. De tragedie van de ex-trainer van Excelsior was kort voor het WK voetbal in Italië zelfs wereldnieuws. De oefenmees- ter van Oranje, die voor het vervullen van het nationale ambt zijn baan bij PAOK had opgegeven, werd op aandrang van de Oranje-spelers kort voor de Mundiale de laan uit gestuurd Hij volgde het eve nement als goed betaalde co lumnist van de Gemeenschap pelijke Persdienst, sleepte zijn ex-werkgever KNVB voor het gerecht en vertrok met een af gedwongen gouden handdruk naar de Verenigde Staten. Al waar hij zich voor de 'stars and stripes-voetbalbond' zou gaan bezighouden met de or ganisatie van de volgende edi tie van het WK. „Maar het be tekende toch meer bureau werk dan ik vooraf had ge dacht", aldus Libregts die een openbare klaagzang echter achterwege liet. Textiel Nadat hij eerder dit jaar een aanbod van het Griekse Irak lis had afgeslagen („Ik vond het te vroeg"), hapte hij vorige week wel toe op de vraag van voorzitter Theodoris. „Het was de vierde keer dat hij me vroeg", heeft Libregts geturfd. „Eerst toen ik bij Aris werkte en later ook toen ik bij PAOK zat". De bemiddelde textiel handelaar, die de voorzitters hamer bij Iraklis stevig in handen heeft, wilde Libregts toen wegkapen bij de stadge noot PAOK uit Thessaloniki, dat zijn club Iraklis doorgaans de loef afsteekt. Wat de voor zitter toen niet lukte, lukte hem vorige week wel. Hij strikte Libregts voor diens derde job in het Griekse, via een vooral daar weinig ga randerend contract voor twee jaar. De (r)entree van Li bregts mocht eergisteren op z'n zachtst gezegd imponerend worden genoemd. Iraklis, waar trainer Telis Batakis al na vijf wedstrijden het veld had moeten ruimen, versloeg uitgerekend PAOK met 3-0, waardoor meteen de halve stad ondersteboven stond. „Ik had maar drie dagen tijd en daarin heb ik weinig kun nen doen", relativeert Libregts zijn eigen rol. „Het voornaam ste was. dat ik de spelers op het hart heb gedrukt ondanks deze beladen wedstrijd niet bang te zijn. Er meteen in- knallen. dat was ook de reden dat ik zelf direct op de bank ben gaan zitten. In de voor gaande wedstrijden had het nogal ontbroken aan de be reidheid om te knokken, maar nu ging het vrij aardig", aldus Libregts die het elftal slechts op een paar plaatsen had ge wijzigd. „We kwamen na een kwartier op 1-0 en bouwden het in de tweede helft uit naar 3-0. En het had zelfs nog meer kunnen worden". Door de zege neemt Iraklis nu de gedeelde vijfde plaats op de Griekse ranglijst in en weet Libregts weer alle ogen op zich gericht. Maar eerst gaat ook in Griekenland nog even de aandacht uit naar Neder land-Portugal. „Dat leeft hier enorm", weet de Rotterdam mer. „Griekenland-Nederland op 4 december kan nog heel interessant worden". Dat duel wordt gespeeld in het stadion van Libregts' club Iraklis. De uitgelezen locatie voor een weerzien met Oranje-klanten als Ruud Gullit. denk niet dat ik ooit die ifeus ga volgen. Tegen de dat ik met voetballen zal er wel een regle- it zijn, waardoor iemand veel verdiensten voor Nederlandse voetbal als van waardering zo'n di- a cadeau krijgt. Ik ga er op l^minste van uit, dat ook de kwartjejVB met zijn tijd zal mee- nileveih". rd werfetballer Marco van Bas- mdiging in de Telegraaf. op hel ilandseb is geen schande meer doping te gebruiken. Dat i Burgen door de hele mentali- deefeverandering in de paar- ak de W>rt. Tegenwoordig wordt paard medisch begeleid, ot 55,1de koers zie je nu overal erging tenartsen. Je merkt het He\ eigenaren. Wisten ze in de |eger van niks, nu vragen n moesfcmigen bij een slecht lo- de ejd paard: 'Is er niks voor?', Een 1 een veelbetekenende weêêj in hun ogen". Drakfcnieme paardetrainer in f and ^Volkskrant. eerste Ukov en Rijvers zijn nog emaaktjner dan ik. En neem ïmissieljn Jansen. Heeft wel even leze mjnterlands gespeeld. Toon ficiële trnans is van mijn lengte, producer als die ergens binnen- kt gingnt komt er ook iemand de coiien. Uistraling heb of heb Jiiet". En: Ik zou het lo op ƒ5,4h vinden dat straks Jo- 0,40[_ han'Cruijff, mits hij vrij is, als eerste wordt benaderd voor de funcfie van bonds coach". Assistent bondscoach Dick Advocaat in NRC Handels blad. „Het was een echt sukkel jaar. Ik viel van de ene in de andere blessure en dat was niet goed voor de moraal. Je kwakkelt, praat jezelf weer moed in, maar moet dan con stateren dat het toch weer mis gaat. Het was een seizoen vol kommer en kwel". Atleet John Vermeule in het Rotterdams Dagblad. „Ik had Intralipid een dag voor de Tour voor het eerst hier op mijn bureau staan. Jan Gisbers kwam ermee aanzetten. Bij andere ploegen gebruiken ze het ook, zei hij, moeten wij daar ook niet eens mee beginnen? In mijn enthousiasme heb ik toen ge zegd: laten we maar eens kij ken dan. Op dat moment ben ik te lichtvaardig geweest. In die zin kun je me medever antwoordelijk noemen. Wat iets anders is dan schuldig". Wim Sanders, voormalig arts van wielerploeg PDM in De Volkskrant. „Ik ben begonnen met sprin gen en ben later via mijn man in de miltary verzeild geraakt. Al die jaren nooit een ongeluk gehad. Een keer over de kop gegaan en met de schrik vrijgekomen. Maar je, toen werd ik zwanger en toen begon mijn omgeving te roepen van stop met die ge vaarlijke sport, straks loop je bij een val een dwarslaesie op en zit je voor je leven in een rolstoel. Eerst luisterde ik niet. Ik weet nog dat ik in Zwitserland moest rijden met een kind aan de borst en een in de wandelwagen. Maar uiteindeijk ben ik toch gaan nadenken. Er zijn natuurlijk risico's aan verbonden. Kijk maar naar Mandy Stibbe, die viel recent zo ongeveer de longen uit haar lijf. Die heeft zelfs nog op de intensive care gelegen". Amazone Tineke Bartels in de Haagsche Courant. „Ik zit achter de computer in een joggingbroek. Mijn part ner roept bij het thuiskomen na een vergadering als eerste om. zijn trainingsbroek. Oude katoentjes waar de gaten bij na invallen. Wij willen geen van beiden naar de voordeur als de bel gaat, want laten wij wel zijn: het is geen gezicht. Wees eerlijk: bij u ook niet. Wij lopen voor gek in kle ding die niet afslankt of juist voller maakt. Wij lopen rond in hobbezakken met felge kleurde strepen, stippen en vlakken. Van trainingspak ken accepteren wij wat wij van gewone kleding nooit zouden pikken". Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad. „Wij hebben zelf in 1989 te gen het bondsbestuur gezegd: 'we willen een begeleiding zoals andere toplanden ken nen, met een mentale trainer, een technische trainer, een taktische trainer, een man voor de statistieken en één voor het scouten'. Daar wilde men niet aan. En nu er weer een keer verloren is, roepen ze ineens dat het daaraan ontbreekt. Een nieuwe voor zitter wil scoren, zo simpel ligt het". Marco Brouwers, hoofd trainer volleybalclub Mar- tinus, in Het Parool. „In grote internationale wed strijden zijn er tien toppers die strijden om de eerste plaatsen. Vanaf de tiende tot de veertigste plaats ligt het veld dicht bij elkaar. Tijdens de WK eindigden de Neder landse heren in een veld van tachtig man tussen de vijftig ste en zestigste plaats. De da mes deden hetzelfde in een iets kleiner veld We streven naar een plaats in de top der tig. Dat zou een geweldige prestatie zijn, maar in de hui dige situatie nog geen uitzen ding naar de Olympische Spelen garanderen. Frustre rend. want Grieken, Austra liërs, Joegoslaven en Engel sen gaan wel naar Albe'rtvil- le. Dat zijn ploegen die wij regelmatig achter ons laten". Langlauf-bondscoach Sid ney Teeling in Ski Magazi- LEIDEN Jaap van Duijven voorde won gisteravond afge tekend de 10.000 meter van Bataven. Jan Kortekaas her stelde zich van een inzinking halverwege en werd knap tweede. Al bij de start van de seizoen- safsluiter van Bataven was Jaap van Duijvenvoorde voor in te vinden. Samen met de wat enthousiast startende Henk Ravensbergen en Jan Kortekaas scheurden ze het 48 man grote veld al direct uit een. Kortekaas had het na een aantal kilometers gehad, zo leek het, en weer wat kilome ters later moest ook Ravens bergen onder het straffe tem po van Van Duijvenvoorde buigen. Casper Ravensbergen was toen aan een imponerende opmars bezig. Eerst passeerde hij Kortekaas, die op karakter aanpikte en later werd ook broer Henk gepasseerd. In de laatste kilometer echter had Kortekaas zich hervonden en bleek nog zeven seconden voor de snelste banketbakker van Nederland te eindigen. Jaap van Duijnvoorde kwam in een nieuwe persoonlijke re cordtijd van 30.45.8 minuten over de streep, gevolgd door Kortekaas (31.39.3) en Casper Ravensbergen (31.46.7 minu ten). Henk Ravensbergen bleef met 31.59.8 nog net binnen de 32 minuten wat Jan Verloop als vijfde niet redde (32.26.9). Opvallend sterk was het optre den van Neals Strik, op bezoek bij oma in Leiden en met steun van zijn vader Rob (die onder Lambert van den Berg tot grote successen kwam). Na dat vader Rob de eerste 15 ronden een bijna perfect egaal tempo had neergezet, nam Kees van Klink het tempo over, om in de laatste kilome ter Neals Strik aan te sporen door te gaan. De junior finish te tenslotte in 32.42.1 minuten. Van Klink kwam soepel door lopend nog binnen de „33" over de streep, vader Rob moest na 33.21.2 minuten er kennen ook deze afstand aan de jeugd te moeten laten, maar zag toch nog een lichtpuntje. „Het familierecord heb .ik nog steeds". De beste dame werd Marja Hoogenboom. Op de 3000 me ter vervulde Joost la Lau een voortrekkersrol voor Fred Sluys. La Lau finishte na 8.31.8, Sluys had' 8.58.7 minu ten nodig. Michel Versteegen haalde met 8.59.8 minuten op het nippertje de limiet voor deelneming aan de Wasenaar trainingen. Bij de dames won Ellen van Dam voor de dappe re zusjes Van Tol. SPORTUITSLAGEN Auckland. Olympiach kwalificatietoernooi, mannen, eerste ronde. Groep A: Canada- Japan 5-1 (1-1). Nleuw-Zeeland-Sovjetunie 2-1 (1-0), lerland-ltalië 2-0 (1-0). Groep B: Malaysia-Frankrljk 3-1 (1-0), Bel- gië-Verenlgde Staten 4-0 (0-0), India-Zwit- HONKBAL Atlanta. Kai (bsst-ot-sev 2040 n 1 Freedom Space (P Pe- .23.8. 2 Family Pride. 3 mend 5.40. plaats 1,90 tersen) 2 50.9 Fabien O. Toto 1.40. koppel 10.10. trio 136,60 2e koera, 2380 m: 1 Mr Creith (Ft van Stam) 3 14,8 - 1.21.8. 2 Emir ter Lune. 3 Fan Swagerman Toto winnend 1.80. plaats 1.40 1,70, koppel 8.90. trio 44.20 3e koera, 2040 m 1 Fee Buitenzorg (T 1.20 1.40. koppel 3,40. trio 22.00 4e koera. 1700 m 1 Demissionaire (B Lu- gies) 2 18.7 - 1.21.6. 2 Dream Pearl. 3 Eki- aro's Quick Toto winnend 1.40. plaats 1,30 2.10, koppel 8.10. trio 44,80 5e koera, 2040 m 1 Wise Impulse (R van Toor) 2 47.2 - 1.22,0. 2 VErey Mendel. 3 Drieske M Toto winnend 1,40, plaats 1.40 2.10. koppel 6.60. trio 22.30 6e koert, 2040 m 1 Dyenni Cunera (A Scheper) 2 45.6 - 1.21,2, 2. Clip Parade, 3 Bons Boshoeve Niel gestart Chynthiiae K. Toto: winnend 7,60. plaats 4,50 5,90, koppel 82,90, trio 952,10 7e koera. 2380 m 1 Diane Buitenzorg (H Schavemaker) 3 17,9 - 1.23,2. 2 Bobby R. 3 Elton Prince Toto winnend 14,20, plaats 7.00 2,40, koppel 33,40, trio 448.50 Se koera, 2040 m 1 Speedy Lover (C. de Leeuw) 2 43.6 - 1.20.2. 2 Ep Oorklep, 3. Damza Casmdra Toto winnend 1.90. plaats a ronda: Frazier (VSt)-Ptatt (DuO 6-2 6- 1, Medvedeva (SovFKeles! (Can) 3-6 6-4 6- 4. Bodegraf (Ned)-Kschwendt (Dui) 6-3 7-5 WIELRENNEN Parija. Stand Waraldbekar ploegen na Pe- rija-Toura: 1 Panasonic 102 punten. 2 Buc kler 87, 3 PDM 56, 4 Lotto 45. 5 Ariostea 44, 6 Welnmann 35. 7 Once, H.stor 31, 9

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7