Politiek stemt in met ontwerp Noordwijkse schol engemeenschap Yeel verkeersoverlast door stort Wassenaar Ewd^eommit DUIN. EN BOLLENSTREEK KI College Noordwijkerhout houdt meevaller op zak nlandse» 00 N2V 1 geprest nalevinc hier, die ormalige l 30 N3f j janisatie f je over e ,04 N2 nChann olfoorloc li een ra X citeitsvot stributie POR"! - ,15 N3 ilwedstri ympiscl Barcelo ogen vai IVER: .00 RTI slijk van letbalve PEEL .05 BB 2.00 BB 2.10 RT 2.45 SL 1.00 RT IADI IADIO W r18 O iten 2i 22 53 De oog op r lacht 05 IADIO /ARA D popkran g kl.t Seutzer |,.t BV DINSDAG 15 OKTOBER 1991 Brandstichting in het Yeurs College LEIDSCHENDAM Een kleine, uitslaande brand in een lokaal van het Veurs College, de rooms-katholie- ke scholengemeenschap voor vwo, havo en mavo, heeft vannacht aanzienlijke schade veroorzaakt. De brand werd rond half drie gemeld maar toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen al uit. De brandweer had het vuur binnen een half uur onder controle waardoor de schade beperkt bleef tot één uitgebrand lokaal. Andere leslokalen liepen wel rook- ;en waterschade op. De politie gaat ervan uit dat de brand is gesticht. Even tevoren waren er namelijk al meldingen binnengekomen van omwonenden dat er ruiten werden vernield. Het vuur is waarschijnlijk aangestoken met benzine, maar de technische recher che heeft inmiddels een onderzoek ingesteld. De schade wordt geschat op 50.000 gulden. Er is nog nie mand aangehouden. FC Lisse niet tegen Telstar LISSE De voetbal wedstrijd tussen FC Lisse en Telstar, die voor vanavond op het programma stond, gaat niet door. De oorzaak is het grote aantal gebles seerde spelers bij de eerste divisie-club uit Velsen. FC Lisse zal nu spelen tegen UVS uit Leiden. De wedstrijd op sportpark Ter Specke begint om zeven uur. Noordwijkerhout zoekt „zwarte" honden NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwijker hout wil begin volgend jaar een grootscheepse honden- controle houden in de ge meente. Men hoopt op die manier een aantal hondenbezitters die geen belasting betalen op te sporen. Dat staat in een voorstel van de gemeente dat vanavond in de commissie financiën besproken zal worden. De operatie zal door een speciaal daarvoor aangestelde controleur worden uitgevoerd. Eerder was hij al met succes ac tief in Lisse, Hillegom en Wasse naar. De gemeente verwacht dat de kosten, zevenduizend gulden, ruimschoots op zullen wegen te gen de opbrengst. Hondenbezit ters moeten in de gemeente 85 gulden belasting betalen. Wan neer de controleur meer dan vijf entachtig niet geregistreerde honden opspoort, zal de de ge meente derhalve winst gaan ma ken. In Noordwijkerhout staan momenteel zo'n negenhonderd honden geregistreerd. Dat zijn er ongeveer honderd minder dan twee jaar geleden en bijna twee honderd minder dan gebruikelijk is in een gemeente met de om vang van Noordwijkerhout. De laatste controle vond in 1983 plaats. Toen werden zeventig „zwarte" honden aangetroffen. Auto's nemen duik in sloot TER A AR /ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jarige au tomobilist uit Rijnsaterwoude belandde gistermorgen met zijn wagen in een sloot langs de Zevenhovenseweg in Ter Aar. Door de zon verblind raakte de man van zijn weghelft en kwam in de berm terecht. Hij verloor daarop de macht over het stuur en reed het water in. Hij wist de auto vervol gens op eigen kracht en ongedeerd te verlaten. Oveimand door slaap is een 49-jarige man uit Alphen aan den Rijn gis teravond in een flauwe bocht in de Treinweg in een slootje gereden. Zijn wagen moest eruit worden getakeld en werd licht beschadigd. De chauffeur liep geen verwondingen op. Computers gestolen uit kwekersbedrijf TER AAR Uit een kwekersbedrijf in Ter Aar zijn het af gelopen weekeinde twee pc's met beeldschermen en printers ontvreemd. De diefstal werd pas gisteren ontdekt. De die ven wisten het kantoortje van de kweker binnen te komen via een rommelhok en het openbreken van twee tussn deu- NOORDWIJK De con touren voor de nieuw bouw van scholengemeen schap Northgo in Noord- wijk staan vast. Het ont werp van architect C. van Eyle van Stuurman Part ners bv uit Waddinxveen omvat twee blokken van drie bouwlagen die met elkaar verbonden zijn door een glazen corridor. Aan de kant van de Duin wetering is, naast de cen trale entree, de voor de blokken geplaatste aula met schuin oplopend dak een blikvanger. De meerderheid van de leden van de commissies ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu en onderwijs en welzijn had gisteren weinig moeite met de nieuwbouwplannen. Opvallend was de houding van de VVD die in de ge meenteraad tegen de bouw van de school op de sportvel den aan de Duinwetering stemde, maar gisteren toch geen moeite bleek te hebben om het te nemen voorberei- dingsbesluit te onderschrijven. Al behield VVD-voorman J. Smit zich het recht voor pas een definitief oordeel te vellen na kennis te hebben genomen van de bezwaarschriften die er, naar hij verwachtte, tegen het bouwplan zullen worden ingediend. Bezwaren Noordwijks Belang bleek standvastiger. B. Cassee-van Noppen: „Ik realiseer me heel goed dat dit een soort vervolg is op het besluit van de raad. Wij blijven echter tegen. Niet omdat wij tegen de school zijn - ook het ontwerp vinden wij heel mooi - maar wij hebben onoverkomelijke bezwaren te gen de komst van zoveel pu- bliektrekkende voorzieningen als de school, het politiebureau en de brandweer, op het toch al drukke kruispunt van Pan- huysstraat/Duinwetering". Vanuit de zaal werd erop ge wezen dat de verkeersdrukte op de Duinwetering nog ver der zal toenemen wanneer de plannen om de van Berckel- weg aan te sluiten op de Northgodreef doorgaan. „Dan krijg je een nieuwe noord- zuidverbinding vanaf de Northgodreef over de Duinwe tering en via de Weteringka de, richting de rest van het dorp", zo voorspelde een be woonster van de Duinwete ring. „En dat op een weg waar niet eens stoplichten zijn". Van Berckelweg Wethouder V. Salman (ruim telijke ordening) benadrukte dat er wat de omlegging van de Van Berckelweg betreft nog niets vastligt. Hij zei het zich te kunnen voorstellen dat er meerdere aansluitingen vanaf de Van Berckelweg- Northgodreef richting de Oegstgeest moet invalid* vrouw parkeerplaats gev ^graè DEN HAAG/OEGSTGEEST - De gem«£ Soïnd! Oegstgeest moet mevrouw A. Gloerich een j studio validen-parkeerkaart geven. De Raad van5 Vriendi te heeft de beslissing van de gemeente 5 zeg'ns geen parkeervergunning te verlenen ven/spearf tigd. Volgens de gemeente Oegstgeest is m'Goede vrouw Gloerich in staat zich over een afsta 9! Vreem van meer dan 100 meter te voet voort te bei 9! Banan gen en is een speciale parkeerplaats bij h woning dus niet nodig. Een door de gemee rktaande aangewezen arts heeft dat onderzocht. Volga 4 was c de Raad van State had hiervoor echter del sisgezondheidsdienst Leiden moeten worden. De invalide vrouwlieeft 0' rigens verklaard dat zij wel 100 meter kanjCTUEl pen, maar niet als zij daarbij ook nog bo< 30 ^1 g schappen moet dragen. Minder deelnemers aan zwemvierdaagse WASSENAAR De vuil- stort aan de Hogebooms- weg in Wassenaar zal zor gen voor veel verkeerso verlast. „Er rijden daar straks dagelijks zo veel vrachtwagens dat al onze inspanningen in de afge lopen jaren om het ver keer door Wassenaar te rug te dringen in één klap teniet worden gedaan", aldus R. Quack van Rijks waterstaat gisteren tijdens een informatie-avond in cultureel centrum Ware- nar. Ook wees Quack op de nood zaak enkele nieuwe wegen aan te leggen en op gevaar van het kapot rijden van de vele landelijke en eeuwenoude polderweggetjes door de met tonnen afval beladen vracht- - wagens. Ruim 100 belangstellenden waren gisteravond naar de bij eenkomst van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar in Cultureel Centrum Ware- nar gekomen om zich te laten informeren over de mogelijke vuilstort voor bouw-, sloop en huishoudafval aan de Hoge- boomseweg, op de grens tussen Leiden en Wassenaar. De locatie is een van de zes in de provincie die momenteel door Zuid-Holland worden be studeerd. Bioloog E. Melis van Milieubeheer wees de aanwe zigen erop dat de reactie van Wassenaar op de provinciale plannen niet mag zijn van: ..niet bij ons". Wassenaar moet alternatieven aandragen. Volgens R. Brinkman, die in ging op de gevolgen voor de volksgezondheid, is de stort funest voor de natuur. „Het resultaat zal zijn: dag vogels, dag bloemen, dag landschap". Brinkman wees er op dat ner gens in het MER-rapport over de gevolgen van de vuilstort wordt ingegaan op het in het sloopafval zittend asbest dat kankerverwekkend is. "De stof van dit asbest zal volgens Brinkmann uitwaaien over een groot oppervlak rond de belt. Belangstellende Maaskant wees op de reeds gelukte aan slagen op het noorden van Wassenaar. „De komst van de Amerikaanse School, het ge bied Den Deyl verpaupert en Hotel Wassenaar werd ge bouwd. Nu nog de vuilstort. Maar dat zal wel goed zijn voor de archeologen die daar over 3000 jaar interessante op gravingen kunnen verrich J. Huibrechtse vroeg nament de Vogelbescherming en de al gemene vereniging voor iu tuurbescherming en landscha] 2. Symi aandacht voor de aanslag 0 Ponce de vogelstand in het nu no 24 00 A nauwlijks aangetaste polder landschap. De op 150 meter van de stort 11 lokatie aan het Amonslaantj tijen G woonachtige Simon Kooistr wilde weten wat de provinci voor schaderegelingen in petti heeft voor de omwonenden Volgens E. Melis kan er enige schadevergoeding geer sprake zijn. „Uw huis word hooguit wat minder waard". RADIO 16 00 1810 t De heer van Oirschot wild weten of de geplande vuilstor p nog gevolgen kan hebben vooi mogelijke bouwlokaties in dl 2.1 omgeving. Volgens wethoudei A. Pruys (ruimtelijke ordeninj en milieu) zullen er aan di rand van het huidige Wete tv ringplan nog 100 woningen m worden gebouwd en de rest a\ van de polder tot aan de Hoge j* boomseweg met bomen wor den beplant. Dat bos zal dan~ direct grenzen aan de vuil stort. De termijn waarbinnen zwaarschriften kunnen wor den ingediend is van 25 okto ber verschoven naar 15 cember. dan uil 'or Het schetsontwerp van de nieuwe school aan de Duinwetering. Te zien zijn voorts de sporthal van voetbalvereniging Noordwijk ei !AD'° rechts de wijk de Grashoek. dorpskom zullen worden aan gelegd, bijvoorbeeld via de Gooweg. Voor de Duinwete ring' zal er dan, volgens de wethouder, niet zoveel veran deren met de huidige situatie. Een vertegenwoordigster van de bewoners van de woonwijk I TEKENING: P IADIO I de Grashoek, die grenst aan de lijke groene scheiding tussa m 1 sportvelden waar de school het binnen- en zeedorp als i moet verrijzen, wees nog eens school op het Fluksterrei ^nn op het verlies van de natuur- wordt gebouwd. Burgemeester F. Winkel van Noordwijkerhout gaf gistermorgen in De Schelft het startsignaal voor de achttiende zwemvierdaag se. Zesentachtig deelne mers, iets minder dan vo rig jaar toen honderdtien aanmeldingen konden worden genoteerd, begon nen daarop aan hun eerste baantjes. De vierdaagse duurt nog de hele week, het weekeinde incluis. Deelnemers kunnen net als vorig jaar. zelf bepalen wanneer ze te water gaan, in tegenstelling tot vroeger toen het bad nog wel eens over dreigde te lopen wan neer alle deelnemers tege lijk het ruime sop kozen. De zwemmers leggen vier keer een afstand af van maximaal duizend meter. Sommigen worden daarbij gesponsord, met als doel geld binnen te halen voor het Ronald McDonald Kin derfonds. Dit fonds zorgt voor de exploitatie van een aantal Ronald McDonald- huizen in Nederland, die een slaap- en verblijfplaats bieden aan ouders van in het ziekenhuis opgenomen kinderen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Kinderen voor salamanders De reconstructie van het Em- maplein in Oegstgeest heeft zijn sporen nagelaten. Niet al leen voor de bloemenliefheb bers, die een fraai rozenperk uit het omgeploegde plantsoen zagen verdwijnen, maar ook voor deze jeugdige liefhebbers van salamanders. De salaman ders woonden in de vijver en werden de dupe van de nood zakelijke rioolvernieuwing. Ja- nine Keijser en Aafke Beekhof wisten negen salamanders te redden, maar de rest was red deloos verloren. De twee meis jes schreven een woedende brief in de Oegstgeester Cou rant, waar door public rela- tionsman Frits Huysman uit Oegstgeest attent op werd ge reageerd. De meisjes werden door zijn toedoen gisteren ont vangen op het gemeentehuis door burgemeester S. Scheen- stra, die uitlegde dat het voor de gemeente onmogelijk was om de salamanders in de mod der te gaan zoeken en te red den. De natuurbeschermertjes kregen als troost natuurboe- ken en bloemen. Mogelijk ke ren de salamanders in de nieu we vijver in het nieuw aan te leggen plantsoen aan het Em- maplein weer terug. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJKERHOUT Hoewel de gemeente Noordwijkerhout in 1992 een meevaller van 388.000 gulden tegemoet mag zien, zal de burger daar weinig van merken. Het leeuwendeel van dit be drag wordt namelijk apart gezet voor toekomstige te genvallers op verschillen de beleidsterreinen. Zo luidt althans het voorstel van B en w in haar nota van antwoord op de alge mene beschouwingen van de politieke partijen. In de nota verklaart het colle ge zich wel bereid de geplande verhoging van de onroerend- goedbelasting te beperken tot 7,5 procent. Een maatregel die de gemeente ongeveer 180.000 gulden zal kosten. Het CDA en de VVD hadden eerder om een forsere beperking van de verhoging gevraagd. In één adem laat het college echter weten de suggesties van CDA en VVD het rioolrecht te verhogen tot een niveau waar op de opbrengst kostendek kend is, over te willen nemen. Met deze ingreep in de oor spronkelijke begrotingsvoor stellen, denkt het college 155.000 gulden binnen te kun nen halen. Het betekent wel een lastenverzwaring voor de Noordwijkerhouters van ruim vijftig gulden per jaar, waar mee het rioolrecht in 1992 het drievoudige zal bedragen van wat men tot dusver kwijt was. Afvalstoffenheffing B en W zijn niet bereid af te zien van de verhoging van de afvalstoffenheffing. De PvdA had gevraagd om een herover weging op dat punt. De soci aal-democraten wezen er in dat verband op dat met het ge scheiden inzamelen van afval en de lagere verwerkingstarie ven voor gesorteerd afval, in de toekomst goedkoper afval zou kunnen worden ingeza meld. Het college wijst die ge- dachtengang echter van de hand, omdat voor het geschei den ophalen van huisvuil ook behoorlijk veel geïnvesteerd zal moeten worden. De aan schaf van containers en nieu we hui^vuilauto's zal bijvoor beeld veel geld gaan kosten, aldus het college. Het voorstel van CDA en VVD om een potje voor kunst aankopen en de plantsoene- naanleg in Zeeburg aan te wenden voor een beperktere lastenverzwaring voor de bur gers, wordt eveneens door B en W van de hand gewezen. Het college liet welliswaar we ten uit het laatste potje vijftig mille te willen gebruiken om een tegenvaller van dezelfde grootte op te vangen, maar het resterende bedrag van 170.000 gulden zou naar de algemene reserves moeten.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12