latige prestaties jeidse korfbalclubs lecto en LMHC pakken de punten SPORT pen Leidse kampioenschappen promotie voor turnsport e ekt relcf Leython en NOVO nog steeds zonder punten Dwars door Leiden prooi voor De Keien iidócQowuvnt MAANDAG 14 OKTOBER 1991 betel I' naatsc best HZ Ziar 8-10, LZ,' DEN De tien korf- lubs uit Leiden en eving hebben de goe- prestaties van vorig keinde niet kunnen tderen. Zes ploegen sten de punten aan tegenstanders laten at was er op de vorige ldag maar één ge it. TOP, De Algemene Tempo verspeelden ongeslagen status te- 'h Futura (11-12), De To- (14-11) en Avanti (5- Alleen Crescendo Topscorefc na zes speeldagen geen wedstrijd verlo- Toê De koploper van 3K ^J^ alde bij SKV met 3-9 Geieej haar zesde overwin- op rii. de gehele wedstrijd ont- het TOP aan strijdlust. OOr 11 waarom Futura via 2-5, rust) tot 7-12 ruim aan de rls? kon blijven. Coach i Korporaal kon Ron van (griep) niet inzetten Pos derhalve voor Anne- p de Mooy om de aanval Ie impulsen te geven in f Stefetste tien minuten. Daar- aag I kon Frank Nijenhuis q lar](naal zuiver aanleggen •egioif) en topscorer Gerco ^1 elaan maakte 11-12, maar 0 ""Tgelijkmaker werd in de ?le d(inuut afgekeurd wegens de |n onder de paal. op s Pacta leed bij Altius 1 in '"gelukkige 12-11 neder- want de laatste twee te- iffers waren twee straf fen, die om onduidelijke en gegeven werden. De naars kwamen na 8-6 via Henk van der Waals (2), Betti- na Buikstra, Jeroen Du Pau en René van der Vooren op 9-11 en konden toen niet doordruk ken, waarna zij de wedstrijd én Ilonka van der Steen (knie blessure) verloren. De Danaïden was heel wissel vallig in het afronden van de kansen, waardoor KIOS een 4- 1 achterstand geheel kon weg werken (5-6). Heiko Locher, topscorer met vier doelpunten, Paul Hüsken, Marcel Keijzer en Eric Kromhout maakten vervolgens snel 9-6 en in de resterende tweeëntwintig mi nuten was alleen Hüsken nog eens trefzeker: 10-9 winst. De aanval van Pernix ver hoogde in de tweede helft het tempo en putte Antilopen zo danig uit, dat zij meer ruimte kreeg om veel te schieten. De ploeg van Rob Siemer, die nogmaals zonder Kees Horten- sius speelde, liep via Carla Kuipers, Lian Tieleman, Ro bin Arnoldus, André de Win ter (2) en Heieen Zuurmond in die fase moeiteloos uit van 5-2 (rust) naar 14-5 en dat was niet eens geflatteerd. Tijdens het derde kwartier verloor Fiks de aansluiting met HKC, dat profiterend van het lengtevoordeel van haar dames met afstandschoten van 11-10 (rust) op 13-16 kwam. Theo Vreeken en Reinetta de Mooy, die met zes en vijf goals de beste aanvallers waren, brachten hun club terug tot 16-17 en met wat meer tijd was allicht ook nog wel gelijk gemaakt. ,,De ploeg wilde wel, maar het overzicht ontbrak in het spel", stelde coach Cor Gravekamp vast over De Algemene, dat in de strijd om de koppositie van 2F van De Tovers verloor: 14-11. Zijn ploeg miste vooral na rust (7-5) de routine en het schot om de geroutineerde thuisploeg te verontrusten, want Arnout (3) en Alfred Lambooy scoorden enkel van af de stip en Diane Hoppen brouwer maakte de enige twee veldgoals in het tweede half uur. Zuiderkwartier nam direkt na de korfwisseling afstand van Hoogvliet en liep toen van 8-6 (rust) uit naar 13-7, om tenslotte met 17-13 te zegevie ren. Martin Verhorik was met liefst negen doelpunten uitste kend op schot en ook Maickel Maertens (3), Ronald van Leeuwen, Aldo Spadon (2) en Annelies van der Blom droe gen treffers aan. De verdediging van Crescen do stond bij SKV als een huis, getuige het feit dat zij in ruim drie kwartier slechts tweemaal bezweek (1-4 en 2-8). Peter van Leeuwen nam vier keer scorend het leeuwendeel van de produktie op zich en dat le verde met goals van Henk Al berts (2), Debbie Blogg, Wij nand Alberts en Peter Baak een afgetekende 3-9 overwin ning op. Velocitas, de andere koploper in de derde klasse, speelde daarentegen bij Thor (H) zon der enige bezieling en ging na 7-2 (rust) met 11-6 kansloos ten onder. De Leiderdorpers misten Jetske en Ron Goud smit en hadden in Jeroen van Driel (3), Bert van Osnabrugge en Steven de Ronde hun doel puntenmakers, waarbij de op lüderepr ;ieel :n hak1" mte L_,.t kele DEN De viering het 75-jarig bestaan de Leidse gymnas- /ereniging Jahn had beter afgesloten kun- worden. De nieuw le- ingeblazen confronta- ussen de negen vere- ïgen uit Leiden en eving bleek zaterdag Vijf Meihal een per- e promotie voor de en wi sport, ok i bezoeborronden in juni hadden sbanei ingegeven dat er veel teit in de Leidse regio tien l ging. De negen ploegen end n ven. neer t Secr ndaar heid eid i gevef orden - De Hoof om de m eg op spi in de tussenliggende den hun tijd nuttig be- via vele extra trainin- let waren niet alleen de die van deze in- lingen de vruchten pluk- let in grote getale toege- nde publiek kregen turn- ities van uitstekende teit te zien en dat zorgde :n prima sfeer in de Vijf onderdeel toestelturnen meisjes tot dertien jaar itijntje Roes van Nieuw lilde er geen twijfel over wie de sterkste was. sport een puntentotaal van aaronder een balkoefe- larmee ze 9,05 verdien- t giste ït ze het deelnemersters- meer dan twee punten zich. Naast het Leids ioenschap veroverde ze ie beker voor de dame et hoogst aantal punten, collet de werd Maartje Hart- it de wan Groen Wit met een DM a ntotaal van 31,15. van der' Gugten van uit Rijnsburg bewees bij e ategorie aspirant-dames haar overwinning tijdens lorronden geen toevals- was. Zij werd kam- met 31,75 punten. Haar cfcnote Joyce van der Ey- erd tweede met slecht 0,1 verschil (31.65 punten), nitegorie dames was vrij- Limb een herhaling van de inden. Caroline Meer- m te van Avanti uit Voorscho- dat ii ak met kop en schouders de rest uit. Met een van 1,5 punt op hvale Arja Haagma van uit Oegstgeest haalde titel binnen. ngens en heren turnen is teeds dun gezaaid. Dat Stijntje Roes en Mare Didden veroverden tijdens de Open Leidse kampioenschappen een beker voor het hoogste aantal punten. geldt overigens niet alleen voor de Leidse regio. Ook op nationaal niveau worstelt men helaas al jaren met de tanende belangstelling van jongens en heren voor de gymnastiek- sport. Maar Excelsior uit Lei den en Slank en Kwiek uit Voorschoten lieten zien dat turnen een zeer geschikte sport voor jongens is. Bij de jongens tot dertien jaar gaf Ex celsior de toon aan. Jerom van Vuren werd met 38,10 eerste en Michel Noordervliet werd tweede met 35,75. Bij de aspi rant heren sloeg Slank en Kwiek haar slag. Kampioen in deze categorie werd Paul Mul der met 40,60 punten en zijn clubgenoot Jeroen Smith bleef 3,10 punten op hem achter (37,50 punten). Voor de heren van Excelsior was het een on derlinge wedstrijd. Marcel Didden werd kampioen met 40,80 punten en legde daarmee direct beslag op de beker voor het hoogste aantal punten bij de heren. André Schippers werd tweede met een totaal van 39,65 punten. Jazzgymnastiek ontbrak niet op de Open Leidse kampioen schappen. Het was jammer voor de organisatie dat het aantal deelnemende groepen zo klein was geworden. Meer burg, die toch op het gebied van de jazzgymnastiek een naam heeft hoog te houden, ontbrak zelfs geheel. Liet tij dens de voorronden de kwali teit van fie uitvoeringen nog wel wat te wensen over dan was daar zaterdag zeker geen sprake van. Het waren allen sprankelende uitvoeringen. In de categorie 'combinatie' liet Victorie zien hoe het moet. Een schitterende jazzuitvoe ring. Wel wat hoog gegrepen misschien en hier daar miste het wel wat aan overtuiging maar ondanks deze kantteke ningen een zeer verdiende eerste plaats met 13,88 punten. DWS uit Rijnsburg werd met 15,00 punten kampioen van de categorie aspirant-dames. In de categorie dames leidde Rob van Haastrecht zijn groep Groen Wit II naar het kampi oenschap (13,45 punten). De Open Leidse kampioen schappen werden besloten met het spectaculaire groepssprin- gen. Dit leverde veel spekta kel op want hier was de afge lopen maanden hard aan ge werkt door de deelnemers. Het publiek genoot van salto's met halve en hele schroeven, con tra salto's. Kortom iedereen genoot met volle teugen. Zoals verwacht heerste de ploeg van Excelsior maar ook de andere ploegen lieten een zeer goede indruk achter. Nieuw Brünhil- de werd bij de meisjes tot der tien jaar met een puntentotaal van 22,65 kampioen. In de ca tegorie dames werd Nieuw Brünhilde met 23,35 punten eerste. Slank en Kwiek werd kampioen bij de catergorie 'combinatie' met 22,45 punten. Excelsior kreeg het publiek op de banken in de categorie heren en werd terecht kam pioen met 26,30 punten. Het FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN kampioenschap werd afgeslo ten met een schitterende de monstratie. De trampoline- springers van de vereniging Olympia uit Aalsmeer lieten zien wat er op dit gebied te koop is. Excelior gaf een fan tastische demonstratie op de tumblingbaan en als hoogte punt fungeerde de vereniging Pro Patria uit Zoetermeer. Deze toonaangevende club in de meisjes turnsport, liet zien waar talent, waar talent als het zes dagen per week de ge legenheid krijgt te trainen toe kan leiden. De meisjes, waar van er sommige net negen jaar oud waren, kregen met flick- flacken op de balk en reuze- zwaaien aan de brug ongelijk, de handen van het publiek langdurig op elkaar. ER KLEIN in (Dui)-Ui 5), Averol 14-168-15 ■rora Rigaf A; 215-12), 15 9-15), )EN De hockeyvrouwen van en LMHC waren met hun ,!j lelijke collega's van Leiden de drie teams, die voor de compe- ,n aktie kwamen. De vrouwen n de punten, de mannen speel- ia| lelijk. uwen Vive Alecto 0-3 oopt na zo'n goede wedstrijd te- ikoploper Rotterdam natuurlijk risico, dat je verslapt", meldt iert Kruidenier over de ruime van zijn Alecto-dames op Qui Vive. „We hebben er in de voorberei ding op gehamerd fel van start te gaan en dat is volledig gelukt." Alec to was inderdaad op haar qui vive, want reeds binnen twee minuten rondde spits Tessa van Dijk een solo vanaf de linkervleugel doeltreffend af. Drie minuten later soleerde Ma- riette Kruidenier vanaf de midden lijn om voor het tweede doelpunt te tekenen Door gas terug te nemen werd dit tevens de ruststand. In de tweede helft kreeg de veertienjarige Sylvia Karres van coach Kruidenier de kans met tophockey kennis te ma ken. Als invalster voor Marit Engel, die de kennismaking met Minerva al leen niet volledig conditioneel had doorstaan, smaakte de speelster van Nederland B het genoegen van het derde doelpunt. Alecto realiseert haar doelstelling in de hogere klasse in de top mee te draaien. Leiden - Forward 5-2 „We misten vier speelsters, omdat we te laat op de hoogte waren, dat we die negentien minuten van de afge broken wedstrijd tegen Forward van daag moesten inhalen. Maar het heef ons niet opgebroken", is het com mentaar van manager Sjoerd Zwa nenburg. „We zijn vanuit een verde digend concept vertrokken, maar na vier minuten kwam Eugenie Dumou- lin na een combinatie met Cattelijne Cranendonk alleen voor de keepster en scoorde." LMHC voerde daarmee de op 2-2 afgebroken wedstrijd naar een 3-2 stand op. Drie minuten later eindigde een nieuwe doorbraak op de voet van de keepster. De protesten van Forward werden weggewoven en Kiki Tesselaar benutte de straf- push. De situatie herhaalde zich ze ven minuten voor tijd, toen Eugenie Dumoulin een strafcorner op de voet van de keepster mikte. Tesselaar faalde wederom niet van de stip, voor een 5-2 eindstand en het verla ten van de laatste plaats in de afde ling. Mannen Leiden - Nijmegen 0-0 nBerlin 3-0 s: WC- 15). finale: (8-1515-7 II mannen JSA Borc 15-1 16-14 Het veldoverwicht van Leiden leidde niet alleen tot weinig werk voor kee per Ton van der Meer, maar ook tot een flink aantal strafcorners. Omdat verdediger Hans Dullaert een prima wedstrijd speelde, behoefde de doel- verdediger voor vier schoten en twee strafcorners slechts zes maal in aktie te komen Een even groot aantal ove rigens als Bert Bonsing in aktie kwam voor de strafcorners. Treffers kwamen er niet uit voort, zodat de wedstrijd eindigde, zoals deze begon nen was, met 0-0. Bij LMHC ontbrak strafcornerspecialist Harmen Jansen Schoonhoven, terwijl zijn vervanger Willem de Keizer kort na het eerste fluitsignaal moest uitvallen. De twee beste kansen van de wedstrijd waren voor Ronald Carpentier, de Nijmeeg se keeper redde echter met katachtig reakties. KIOS wisselvallig in het afronden van kansen. Erik Kromhout was Foto: André van Haasteren. De Danaïden toonde zich tegen in de slotfase echter trefzeker. helft van de magere produktie ook nog eens uit strafworpen bestond. „Wij hebben dik op ons don der gehad", concludeerde trai ned Nico Oskam van Tempo onomwonden na de 5-13 ne derlaag tegen Avanti. Zijn se lectie had bij een overwinning de eerste plaats in 3N in han den genomen, maar alleen Joke Boot wist tweemaal te scoren, zodat de koploper uit Pijnacker in de rust al naar 2- 8 kon uitlopen en met twee treffers na de paalwisseling de topper al ver voor tijd be slechtte. LEIDEN In de tweede competitieronde gingen de divisie-teams van Ley thon en NOVO wederom onderuit. Leython kreeg in Woerden van Noki- a/VTC weinig kans (3-0). De Lange Sport/NOVO kreeg tegen Cappele 2 kansen op puntwinst, maar liet het op de beslis sende momenten liggen. Gemini/Kangeroes won in Volendam van de ge lijknamige ploeg moei zaam met 1-3. De dames van Gemini/Kangeroes speelden beter dan vorige week, maar bleven door wisselvallig spel tegen het Dordrechtse Ekspalvo puntloos. Leython trof in Woerden het sterke Nokia/VTC met enkele oud-eredivisie-spelers in de gelederen. De verschuivingen in de opstelling die coach John Groen had gedaan om de bui- tenaanval te versterken had den geen uitwerking. De Lei derdorpers begonnen met de staart tussen de benen tegen de bekende namen als Anton Ruiter. In de eerste set wist Leython een 4-8 voorsrong niet vast te houden. Boven de tien faalde wederom de bui tenaanvallers. Een constante achterstand kon ondanks goed aanvalswerk van libero Paul de Winter niet ingehaald wor den. In de derde set namen de sterkere Woerdenaren een 13- 8 voorsprong. Leython vocht terug naar 13-13; dit bleek slechts uitstel van executie: 15- 13 (3-0). De Lange Sport/NO VO speelde beter dan vorige week tegen DAC. In de eerste thuiswedstrijd van de Noord- wijkers kwamen ze net tekort tegen Capelle 2. In de eerste set gaf de ploeg van Macco Korteweg Maris een 7-3 voor sprong uit handen door zwak serveren en verdedigen. In de tweede set werkte NOVO een achterstand 1 weg met name door goed aanvalswerk van Bart Pedersen en pakte de set. NOVO knokte in de derde set terug van een achterstand, maar lieten op 15-14 de kansen op setwinst lopen. In het vier de bedrijf speelden de Noord- wijkse brigade te wisselvallig (1-3). Gemini/Kangeroes reisde af naar Volendam. De 'Schilder'-boys die vorig sei zoen degradeerden uit de tweede divisie gaven de Voor schotenaren felle tegenstand, maar kwamen niet verder dan winst van een set (1-3). Door deze winst neemt de ploeg van trainer Leon Jungslager de koppositie in de derde divisie. Gemini/Kangeroes 2 gaf kampioenskandidaat Rentokil 3 goede tegenstand. De knok kende Voorschotenaren maak ten op de beslissende momen ten te veel fouten. De gerouti neerde Zevenhuizenaren ga ven Gemini geen kans om tot setwinst te komen. Ondanks de 3-0 nederlaag was routinier John Kalmeijer goed te spre ken over de prestatie van zijn pupillen. Graficon/Donar en Agon speelden een lange ge- lijkopgaande wedstrijd. De Merenwijkers zonder Ron Groen en met Ubbo Brouwer op de spelverdelerspositie ble ken een iets langere adem te hebben dan de Boskopers. Agon gaf in de derde set de winst uit handen; Donar liet winst in de vierde glippen. In de barrage won Donar onder aanvoering van George Hage- man na een 6-10 achterstand met 17-15 (3-2). VCS had wei nig moeite met Leython 2. Ondanks goed aanvalswerk van de Leiderdorpers gingen de eerste twee sets naar de Sassenheimers ruim met 15-5. De derde set nam VCS gas te-* rug door enkele spelerswisse; lingen. Leython maakte dank baar gebruik van dit concen tratieverlies. In de vierde set herstelde de ploeg van coach Arjan Buning verlies van de derde set door de servicedruk op de matige Leython-pass op te voeren (3-1). RVV had evenals VCS vorige week wei nig moeite met het zwakke Orion. De eerste set wist Mar tin Broere maar liefst elf maal direct te scoren met zijn sprongservice. In de tweede en derde set bleven de Rijnsbur gers onder aanvoering van c(e goedblokkerende Jan Voort man en goed ingevallen Ta- man Saab geconcentreerd en maakten weinig fouten (3-(X). RVV heeft zich deze week versterkt met de komst van Martin de Jong. De strijd tussen de dames van Gemini/Kangeroes en Ek spalvo gaf een wisselend beeld te zien. In de tweede en vierde set had de ploeg van trainer- coach Bernard van der Pols met name door een zwakke pass weinig in te brengen bij de Dordrechtse opponent. De eerste set werkten de Voor- schotense volleybalsters nog een 4-12 achterstand weg, maar verloren de set net. De tweede set ging ruim naar Ek spalvo In de derde set ging het bij een 7-11 achterstand lo pen (16-14 winst). In de vierde set was de pass weer onder maats (1-3). Leython herstelde zich van de tegenvaller van vorige week. Serverend maak ten de dames van coach Lieu- we van der Meulen weinig fouten tegen het Goudse Span ning. In de eerste set nam Leython een 2-10 voorsprong; door verlies van de concentra tie kon Spanning terugkrabbe len tot 11-15. De tweede set was eveneens 11-15. Pas in de derde set kon Leython de krachtsverschillen weergeven in de stand: 2-15 (0-3). NOVO won eenvoudig van het Bosr koopse Agon. Op alle fronten speelt de Noordwijkse ploeg beter dan vorig seizoen. Vol gens coach Frans van der Berg is het goede spel te danken aan de goede teamgeest. Agon kon in de eerste set nog terug komen van 3-14 naar 10-15. Door gebrek aan concentratie ging de tweede set naar Agon. De derde en vierde waren mede door goed verdedigings werk van Marjan van Beelen voor de Noordwijkse ploeg. Leython 2 draait goed. Deze week wonnen de Leiderdorpse reserves eenvoudig van Mo- v'over. Leython rommelde de gehele wedstrijd mee met de zwakkere tegenstander. Elke set wist de ploeg van coach Robert Maassen de concentra tie net op tijd te vatten (0-3). RVV won ook de tweede wed strijd in de promotieklasse. Te genstander Riva/Rwk 4 bleek geen promotieklasse waardig team. De Rijnsburgsen wisten de concentratie hoog te hou den en kende geen verzwak kingen. RVV won gemakke lijk met 3-0. Idoor GERT VELTHUIZEN LEIDEN De dwars door Leiden wedstrijd is gewonnen door de minst bekende ploeg. De Keien uit Uden won met een nieuw parkoursrecord de strijd door de straten van Lei den. In straten wedstrijden door heel Nederland over aan zienlijk meer kilometers werd door Leidse atleten goed ge presteerd. Al bijna vanaf de start was het duidelijk dat de eerste drie plaatsen verdeeld zouden wor den onder de Udenaren en de beide eerste ploegen van Haagse zijde, Sparta en Haag atletiek. De ploeg uit Uden was naar Leiden gekomen om „een goed clubsfeertje te laten ontstaan onder onze jonge honden. Die jonge jongens ko men in de eerste competitie ploeg niet aan de bak, maar trainen hard genoeg om ze een dergelijk uitje te geven," ver klaarde running coach Niels Peters de deelname van zijn ploeg. Uiteindelijk wonnen de jonge honden van Peters de strijd in 8.43.2 minuten, een nieuw parkoursrecord. Kort daar achter werd de Haagse broederstrijd tot op de laatste meters uitgevochten met op de streep Sparta als beste (8.47.0 tegen 8.48.7 minuten). Ook de Leidse broederstrijd was lang spannend en per wissel lag er steeds een ander aan de lei ding. Tenslotte was de inbreng van Han Kulker en Joost la Lau als laatste twee lopers van doorslaggend belang. Bij de dames was Haag atletiek onbe dreigd de beste. Met 11.10.8 minuten bleven zij Holland en Bataven ruim voor. De ploeg van De Zijl LGB was bij de niet atletiekploegen veruit de sterkste. In Lisse was veteraan Rien van der Wildt van Clyto- neus een klasse apart in de strijd over 16090 meter (10 mij len). Met 51.09 minuten was hij bijna een minuut te snel voor de toch ook niet misselij ke Theo van der Veer. Willem Boon, de laatste weken nogal aktief en succesvol op verge lijkbare afstanden, moest in ei gen huis tevreden zijn met een vierde plaats in 52.15 minuten. Bij de dames overheerste de N, Vergeer bleek de snelste, Janny Vissers werd derde. In Wageningen won Aart Stigter een wedstrijd over 10 engelse mijlen in een bijzonder scherpe 49,49 minu ten. In Groningen liep Han Kulker mee in een wedstrijd over 4 mijl. Achter winnaar John Ngugi die een klasse apart bleek (18.09 minuten) kwam Kulker als negende over de streep vlak voor Jan Dirk Hazeleger (19.20 minu ten). Regina van Duyn had bij de dames minder achterstand op winnares Elly van Hulst (22.17 tegen 23.22 minuten). In Eindhoven kwam Bataaf Paul Barnhoorn opnieuw onder de 2.30 uur in de marathon. Trai ningsmaart Ben Kerkvliet had het in de laatste dagen voor de wedstrijd zo druk met zijn werk dat hij halverwege be sloot uit te stappen. In Baren- drecht werd Monique Bruins tweede in een wedsyrijd over 10 engelse mijlen na een felle strijd met de Brielse Peursen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17