SPORT 'urf FC Den Haag niet beloond gaai lass i CeidócSou/ta/rit 11 el Van der Laan noemt Luinge een schande Spelers zijn ontevreden ueiros en utre prijzen ranjeteam njs jidaeSoivumt Ënd( MAANDAG 14 OKTOBER 1991 den cta-Pi van uncerte ij i die zii 'eau te an 2 prijs an den >teld ronzen it 'Coi t amuse 1700 lartin Feijen onder slaap ee iaar winst N HAAG Martin Feij- heeft zonder te slapen ■terdagmiddag als eerste Vijfvoudige triathlon (19 ometer zwemmen, 900 ometer fietsen en 211 ki te meter lopen) in Den Haag ïwerkt. De Hagenaar be tte na 77 uur, 11 minu- en 39 seconden de finish het Zuiderpark, Martin Feijen: „Doodmoe, agina 18: Martin Feijen maar gelukkig". "t artsen voor raadsel. foto: milan konvalinka Gert-Jan Theunisse mag op vakantie TOURS Voor Gert-Jan Theunisse is een bewogen wielerjaar afgelopen. De kopman uit de ploeg van Cees Priem ontbrak giste ren in Parijs-Tours wegens ontstoken knie pezen. Priem had Theunisse vrijaf gegeven, ook al omdat TVM zoals het er gisteren naar uitzag niet mag deelnemen aan de Ronde van Lombardije. Alleen de eerste twintig ploegen op de FICP-rangschikking worden toegelaten. „Maar ook als we wel worden toegelaten, laat ik Theunisse thuis. Hij heeft de rust verdiend. Als riog een ploeg afvalt, krijgen we een startbewijs. Echt wakker er van lig ik niet", zei Priem. Zware blessure Foeke Booy BRUGGE - Foeke Booy is afgelo pen weekeinde ernstig geblesseerd geraakt. De Nederlandse topscorer in de hoogste Belgische voetbalklasse moest in het duel van zijn ploeg Club Brugge tegen Lokeren (3-2) met een brancard van het veld worden gedragen. Volgens de eer ste diagnose waren de banden van de linker knie van Booy verrekt. Booy is minimaal enkele weken uitgeschakeld. Vandaag ondergaat hij in een ziekenhuis te Brugge een uitgebreid onderzoek. KNVB denkt aan regionalisering van bekerstrijd ZEIST De KNVB overweegt de nationale bekercompetitie anders op te zetten. Compe titie-leider Jan Huijbregts verklaarde dit weekeinde te denken aan een poule-systeem met regionale indeling. Een dergelijke opzet is ook in Italië gebruikelijk. Huijbregts: „Ik denk dan bijvoorbeeld aan een poule met PSV, Eindhoven, Helmond Sport en VVV". De derby's zijn in de ogen van de KNVB aantrekkelijker voor het publiek. In het nieuwe systeem zal ook plaats zijn voor amateursclubs, zij het waarschijnlijk wat minder dan in de huidige opzet. Half miljoen voor FC Utrecht door Europa Cupduel UTRECHT De Europa Cup-wedstrijd te gen Real Madrid heeft FC Utrecht een record aan inkomsten opgeleverd. Zaterdagmorgen gingen binnen enkele uren alle beschikbare kaarten van de hand. FC Utrecht, dat voor het eerste duel uit de tweede ronde van de strijd om de UEFA-beker de prijzen fors ver hoogde, incasseerde een half miljoen gulden aan recettes. Het duel in de Domstad wordt door 17.500 kijkers gevolgd. De wedstrijd is vervroegd naar 19.00 uur in verband met een rechtstreekse uitzending op televisie. Op die avond wordt waarschijnlijk ook PSV-Ander- lecht direct op de buis gebracht. YENOORD KOPLOPER EREDIVISIE NA TE RUIME ZEGE IN ZUIDERPARK B LANGEVELD HAAG Ook met ems in de gelederen Den Haag er giste- liet in geslaagd hij tij en keren. Na een te' ie zege van 4-1 mag inoord zich voor het sinds lange tijd weer koploper noemen op PI") verminkte- eredivisie- U'lijst. FC Den Haag t na het verloren in- luel nog steeds its twee ploegen on- ich. De Lange Leegte 10:45 indam) lijkt daarom dichterbij dan het ■ankelijk beoogde Eu- 5 nog steeds mogelijk dat j doelstelling van 35 pun- Jhalen, maar ik besef dat 4i.9eel moeilijker zal zijn dan "3 aanvankelijk dachten". die constatering sprak Jer Co Adriaanse na afloop 101.91 het geflatteerde verlies 87.wan zijn zeer weinige vol- 294n. De doorgaans open de trainer („Ik heb altijd I5ig|est in als we verliezen") 50.9bnd ditmaal met korte re- 73.6^ en vooral tegenvragen, geageerde geprikkeld op de 35'1(en over zijn keuzes voor 44^sisopstelling en bracht de "tegelingen daarover onder j categorie „Gel... achter- Kdriaanse had gistermid- v froor het eerst dit seizoen 40.2(jeens de beschikking over 99.70pijna volledig fitte selectie ^■%oraf was dus al duidelijk 69 4ofr koppen zouden moeten 42^5op. Lems, Adam en Gentile I59.20pegen hun plaats. „Ieder- 75.30heeft er alles aan gedaan", "n 'legde Adriaanse na afloop gpLtuele twijfels. jstboom I ploeg had tegen Feye- i inderdaad met volledige 1 geacteerd. Zoals ook een geleden tegen PSV, anders dan het duel van tegen FC Twente. Ie gevallen leidde het tot is en Adriaanse had zich- "ang de tijd gegund om te ïsïHs ilais ïlijiiSü v»%| jggj ssssssgj bgSfi De bal zeilt vlak naast het doel van Feyenoord. Regi Blinker ziet dat tot zijn opluchting evenals doelman Ed de goeü- foto: milan konvalinka Aanvalluh op foute moment DEN HAAG De beman ning van de radiokamer van FC Den Haag probeerde gis teren op ludieke wijze een bijdrage te leveren aan de goede stemming in het sta dion tijdens het duel met Feyenoord, die overigens in de slotfase volledig verdween door massale troepenver plaatsingen" buiten de hek ken. Tijdens de wedstrijd joe gen diverse geluiden door de luidsprekers in het stadion, bijvoorbeeld een sirene bij elke keer dat een verzorger het veld moest betreden. Vol gens Feyenoord-trainer Wim Jansen waren deze geluiden niet bevorderlijk voor de concentratie. Enkele van zijn spelers drongen er daarom bij de ploegleiding op aan ar biter Luinge te laten ingrij pen. De leidsman werd hier van in de rust op de hoogte gebracht, maar ook in de tweede helft liet de radioka mer nog een paar keer van zich horen. Bijvoorbeeld met het bekende trompetgeschal ter introductie van de kreet Aanvalluh". Dit echter net op het moment dat Feye noord ten strijde trok. de treffer. Daar kunnen Ruud Heus (5), John de Wolf en Pe ter Bosz niets aan verande ren. foto: milan konvalinka A J voor de spelwijze tegen )EN al bij d vooral ithandi aren z< 1977 rd was rme jei 3 °nSir ewyor Feyenoord. Door de beschik baarheid van Cor Lems, die afgelopen dinsdag in het twee de team zijn rentree had ge maakt, viel de keus voor het eerst dit seizoen op het aloude kerstboom-systeem, of althans een directe afgeleide daarvan. De verdedigers Adam en Gen tile, evenals Lems net hersteld van blessures, werden gekop peld aan Blinker en Taument, terwijl de tweeling Vriesde het centrum van de defensie vormde. Met Lems als spelver deler en aanvoerder Otto in de punt van de aanval keerde de thuisclub terug tot het patroon dat een jaar geleden nog goed was voor een potentiële UEFA Cup-plaats. Onder het motto „de aanval is de beste verdediging" deed FC Den Haag in elk geval wat het publiek (slechts 6500 man) wil de. Maar ook wat het op coun teren beluste Feyënoord wilde, zo wist Adriaanse. Hij gokte echter toch op de overrompe- lingstaktiek en dwong daar mee aanvankelijk succes af. Een door arbiter Luinge onbe strafte overtreding van Lems op Feyenoorder Witschge (Lems: „Ik trok zelfs zijn ket tinkje mee") leidde tot een aanval uit het boekje. Lems stuurde met een fraaie diepte pass Otto op pad en na een redding van doelman De Goey kreeg Van der Laan de bal panklaar. Hij schoot zijn vier de Haagse treffer in, met z'n „verkeerde" linkervoet:- 1-0 in de zevende minuut. Meedogenloos Hoewel FC Den Haag de lakse instelling van jongstleden woensdag had verruild voor meedogenloze aanpak (acht tien overtredingen in de eerste helft), kreeg Feyenoord meer en meer greep op het duel. En na 39 seconden in de blessure tijd van de eerste helft was het dan ook, niet verrassend, raak. Een tot mislukken gedoemde schuiver van Peter Bosz werd via het voetje van Marian Da- maschin tot gelijkmaker ge promoveerd (1-1). FC Den Haag zocht aangesla gen de kleedkamer op, waarin vooral Cor Lems op apegapen lag. „Het zag werkelijk groen en geel voor m'n ogen", aldus de middenvelder, die vreest voor een opkomende griep. „Vooraf had ik gezegd dat ik kon spelen. In de rust dacht ik daar anders over, maar we zouden zien hoe lang het goed zou gaan". Voor FC Den Haag was dat welgeteld nog dertien minuten, want toen mocht de opgekomen verdediger Henk Fraser uit vrije positie de in die fase weer voorspelbare Rotterdamse treffer voor zijn rekening nemen (1-2). De thuisclub mocht van Feye noord daarna de druk weer wat opvoeren en met Talan (voor Danen) en Torken (voor Edmund Vriesde) gloorde er zelfs weer hoop voor de Hage naars. Heini Otto mikte de bal vier centimeter voor de paal langs en de gelijkmaker leek nog tot de mogelijkheden te behoren. Maar FC Den Haag vergat dat de massale aanval len een kolfje naar de hand van de Rotterdammers waren. Dat bewezen in de laatste vijf minuten Regi Blinker (1-3) en invaller Jozef Kiprich (1-4). Waarmee FC Den Haag tegen de derde thuisnederlaag bin nen acht dagen aanliep. Het aantal overwinningen in 1991, dus inclusief de tweede helft van vorig seizoen, staat na 29 duels nog altijd op slechts drie. In de vijf jaren waarin Cor Lems bij FC Den Haag onder contract staat, miste hij welgeteld 26 duels. Slechts één daarvan (De Graafschap uit) werd door zijn ploeggenoten in winst omge zet. Maar ook mét Lems is FC Den Haag niet verzekerd van een zege. Dat had Co Adriaan se trouwens al eerder, in uitge breide bewoordingen, gecon stateerd. FC Den Haag - Feyenoord 1-4 (1-1): 7. Van der Laan 1-0, 45. Damaschin 1-1, 60. Fraser 1-2, 85. Blinker 1-3, 87. Kiprich 1- 4. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Van der Laan en Lems (beiden FC Den Haag). FC Den Haag: Stam; Adam, Anton Vriesde, Edmund Vriesde (75. Torken), Gentile; Schellevis, Lems, Valk; Van der Laan, Otto, Danen (69. Ta lan). Feyenoord; De Goey; Schol ten, Metgod (85. Troost), De Wolf en Heus; Bosz, Fraser en Witschge; Taument, Dama schin (77. Kiprich) en Blinker. DEN HAAG Harry van der Laan van FC Den Haag kwali ficeerde het optreden van scheidsrechter Luinge gister middag kort en krachtig als „een schande". „Ik heb nu zes of zeven wedstrijden met hem meegemaakt en het was altijd een puinhoop", motiveerde Van der Laan, die evenals Cor Lems in de tweede helft een gele kaart kreeg te zien. Van der Laan omdat hij bij een vrije trap van Feyenoord on voldoende afstand nam; Lems na fel inlopen op Blinker, die overigens niet werd geraakt. Ex-Feyenoorder Van der Laan, die zijn openingstreffer zag vervliegen door vier Rot terdamse doelpunten, had voor de aanvang van het duel al ge waarschuwd. „Maak je borst maar nat met die Luinge. De joker van het Noorden", aldus de aanvaller over de Emmense belastingambtenaar. Van der Laan na afloop: „Zelfs onze oefenwedstrijd in Appelscha (tegen Emmen; red.) had hij niet in de hand. En dan ston den er dit keer ook nog een paar slaaphonden langs de lijn". Kort na het oplopen van zijn gele kaart gebaarde Van der Laan in de richting van de Haagse bank dat hij gewisseld wilde worden. „Ik stond op het punt eruit gestuurd te wor den". Trainer Co Adriaanse begreep het verzoek van zijn speler echter niet en liet hem de negentig minuten volma ken. Zonder verdere proble men. „Die man vindt zichzelf een kei. Maar misschien heeft hij vandaag zelfs wel de uit slag beïnvloed", aldus de voet- ANK WERKMAN gewel<KEMBURG Carlos nam er zaterdaga- in Luxemburg alle Jvoor om Portugese en rlandse media-verte- voordigers te woord aan. Terwijl zijn ne- ien in actie gekomen irs al uitgebreid on- de douche stonden na Tiendschappelijke' in- nd tegen Luxemburg moest Queirós keer eer uitleggen hoe het met Oranje woensdag orden aangepakt. De ige nieuwe techni- baas deed het voor- •n alsof het cruciale n slechts een presti- el betreft. „We wil- sprak Queirós wat "we wd~ ^woensdag tegen Ne- ind een goede indruk ien. Dat is het eerste .ngspunt. Het Portu- team wil negentig iten lang positief spe- Dat wordt van ons in land verwacht". Queirós repte uiteraard 'an een verdedigend con- en het mikken op een uit- waarmee het Nederlands Pramen» w°ensdag eventueel op onaangename verrassing Paolo Futre maakt een wat mismoedig gebaar na weer een mislukte actie. wordt getracteerd en wellicht zelfs op de knieën wordt ge bracht. De nieuwe Portugese coach zei wel dat hij de samen stelling van zijn ploeg en de toe te passen taktiek zal af stemmen op het Nederlands elftal en de van Oranje ver wachte strijdwijze. „De opstel ling van de eerste helft tegen Luxemburg is natuurlijk een serieuze indicatie van de for matie, waarmee ik woensdag wil laten spelen. Maar eerst wil ik een paar dagen rustig deze wedstrijd tegen Luxem burg analyseren. Pas maandag zal ik in mijn spelersgroep be kend maken welke drie spe lers van de groep van negen tien afvallen en wie worden overgeheveld naar het olympi sche, dat dinsdag in Utrecht tegen Nederland speelt. Van dit duel hier tegen Luxemburg heb ik wel wat zaken geleerd. Bijvoorbeeld dat we dat tegen- DEN HAAG Co Adriaanse heeft achttien selectiespelers tot gistermiddag één uur in onzekerheid gelaten over de opstelling van FC Den Haag. Direct na de opnames voor het televisieprogramma Voetbal Plus maakte de trainer bekend dat Albert van Oosten (net hersteld van ziekte) en Emiel van Eijkeren (woensdag nog basisspeler) vanaf de tribune moesten toezien. Routinier Ed win Purvis, die dit seizoen pas één duel had gemist en met 367 wedstrijden absoluut re cordhouder is bij FC Den Haag, werd verwezen naar de reservebank om plaats te ma ken voor de van zijn blessure herstelde Michel Adam. Pur vis, die volgende week zijn dertigste verjaardag viert, was zo ontevreden over die beslis sing dat hij liet weten zijn con tract te willen inleveren. Edwin Grtinholz werd giste ren, evenals Erwin Hermes, als geblesseerd opgegeven. Grünholz werd tijdens FC Den Haag-Feyenoord niet in het Zuiderpark gesignaleerd, maar keek toe bij de amateurwed strijd SOA-VDS. Overigens omzeilde Feye noord interim-coach Wim Jan sen (die vorig seizoen een overgetelijk debuut maakte door een te veel aan buiten landers in te zetten) het pro bleem van ontevreden spelers. Dit door zes in plaats van de toegestaande vijf wisselspelers op de reservebank te zetten. FC Den Haag zal hiertegen waarschijnlijk niet in het ge weer komen, omdat het met drie trainers op de bank even eens de reglementen (maxi maal tien personen) had over treden. Hetgeen het arbitrale trio was ontgaan. SA"' ■\\V Slimme EHBO-kit Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt.ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Carlos Queirós kijkt zorgelijk naar de verrichtingen van zijn i hard ingrijpende Luxemburgers. doelpunt kregen doordat we even niet geconcentreerd speelden. Dat kostte die penal ty. Verder heb ik al wel kun nen vaststellen dat we er een paar spelers voor het A-team bij hebben. En dat is natuur lijk een positieve zaak". Zware opgave Queirós wilde wel toegeven dat het duel met Oranje van komende woensdag een zware opgave zal worden. „Wij tre den aan met een nieuwe coach en een aantal nieuwe spelers tegen een ploeg met een rijke historie. Die van Europees kampioen bijvoorbeeld. Bo vendien een elftal, waarin een aantal heel goede spelers zit, spelers die in het internationa le voetbal de laatste jaren de aandacht op zich hebben ge vestigd". Paolo Futre zit wat dat betreft op dezelfde lijn als zijn coach. De beste speler van het Portu gese elftal schat Oranje hoog in. „Het Nederlands elftal is sterk", manoeuvreert de speler van Atletico Madrid zich met zijn team nadrukkelijk in de underdogrol. „Er loopt een aantal spelers rond dat een wedstrijd kan beslissen. Het zal voor ons heel moeilijk wor den, omdat het Nederlands elftal weinig zwakke plekken zal kennen". Waarmee Futre diplomatiek ook Ronald Koe man aanduidt. „Ik kom Koe man in de Spaanse competitie natuurlijk tegen en ik vind dat het best meevalt met zijn ver onderstelde traagheid. Hij lijkt langzamer dan hij is. Hij heeft bovendien natuurlijk wel een enorme ervaring en is in zijn positie-kiezen doorgaans erg goed. In het algemeen is de te amgeest van Nederland [een sterk wapen". 1 Aan al deze beleefdheden had Ron Groenewoud weinig toe te voegen. De spion van bondscoach Rinus Michels, die het zelf niet nodig had gevon den getuige te zijn in Luxem burg, had ook een weinig overtuigend Portugees team in actie gezien. „Het gevaarlijkste waren de spelhervattingen", meende de KNVB-coach. „Bo vendien viel het op dat de hoekschoppen afhankelijk van de uitvoering door verschillen de spelers werden genomen. In de eerste helft ging het nog wel met Portugal, maar na de pauze werd het een rommeltje met al die wisselingen. Ik heb in grote lijnen een ploeg beke ken zoals Michels en De Rui ter die eerder in actie hebben gezien". De assistent-coach zal in elk geval hebben vastgesteld dat de bewaking van Paolo Futre woensdag een punt van zorg zal zijn. Adri van Tiggelen van PSV is voorzien het voormali ge Portugese wonderkind in bedwang te houden. Het is echter zeer de vraag of dat een betrouwbare strategie zal zijn, want de middenvelder van At letico Madrid leidt doorgaans in wedstrijden een 'zwervend bestaan'. En of de actie-radius van de net van een langdurige en ernstige blessure herstelde PSV'er daarvoor voldoende is dient te worden betwijfeld. Waardoor moet worden ge vreesd dat Van Tiggelen een zelfde lot wacht als vorig jaar in Porto. Toen kon hij zich op een zwaar veld in voortduren de regen nauwelijks overeind houden en werd vervangen. Toen deed Futre niet eens mee. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: Dhr./Mevr.: Straat: I I Postcode/plaats: Telefoon: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f25,70 kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de EHBO'-kit naar: 1 Naam; I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag |i inni'nii»i.r mm

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11