ewone' Mexicaanse sluisvrouw gelooft in inerlijke krachten Oud-Oranje kost club vijf mille SPORT 11 Sören Lerby trainer bij Bayern München Bouwkansen van Ajax- stadion verder verkleind Ltsollenstreek start met Stinkende overwinning Noordwijk wint van Leiden in slotfase Duitsland verslaat wereldvoetbalelftal iQowuvnt WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 Hans van Feye- keerde A -■im voor het prug bij de imse nadat hij irtoperatie óndergaan, itbaltrainer ian de art- opdracht Zeventien verdachten bij Feyenoord-fraude ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft zeventien controleurs, kassiers en sup poosten van het Stadion Feyenoord aange houden en verhoord in verband met de fraude met toegangskaarten. Uit het inmiddels afgeronde onderzoek heeft de politie kunnen achterhalen dat de verdachten met de fraude zeker twaalfdui zend gulden hebben verdiend in het laatste jaar. Voor het plegen van de fraude waren min stens drie mensen nodig. De controlestroken van de kaartjes werden niet afgescheurd of werden er later weer aangeplakt. De kaar ten konden daarna nogmaals worden ver kocht voor dezelfde of een andere wedstrijd. Tien dagen rust voor Romario EINDHOVEN PSV'er Romario de Souza Faria is zeker tien dagen en wellicht twee weken niet inzet baar. De grillige Braziliaan krijgt van zijn club de gelegenheid in alle rust zijn blessure aan de rug te laten genezen, zodat hij voor de confron tatie met Ajax honderd procent fit is. Gisteren hervatte de aanvaller voorzichtig met een individuele training. Elftalleider Frank Arne- sen verklaarde dat de technische- en medische staf van de landskam pioen geen risico's willen nemen met de Braziliaan, die dit seizoen meer heeft gerust dan gevoetbald. Amateurwielrenner overleden na val BRUSSEL De Belgische ama teurwielrenner Danny Alaerts is gisteren in een ziekenhuis in Leu ven overleden als gevolg van de verwondingen die hij een dag eerder had opgelopen tijdens een koers in Haacht. Het 23-jarige ta lent was in de finale van de wed strijd ten val gekomen toen twee honderd meter voor de finish twee renners met elkaar in botsing wa ren gekomen. Alaerts kwam met zijn hoofd, beschermd door een helm, tegen een jurywagen terecht. Met een schedelbasisfractuur werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hij gisteren bezweek. Handbalteams naar Oost-Europa BASEL Aalsmeer en SEW, de twee overgebleven Nederlandse handbal teams (vrouwen) in de Europese be kertoernooien, hebben voor de twee de ronde een Oosteuropese tegenstan der geloot. Aalsmeer werd in Basel gekoppeld aan CS Chimistul Vlicea uit Roeme nië. De nationale kampioen speelt eerst thuis. SEW werd in het toenooi om de IHF-beker verbonden aan TJ Tempo Partizanske uit Tsjechoslowa- kije. SEW begint met een uitwed strijd. De tweede ronde van de Euro pese bekertoernooien dient in de pe riode van 4 tot en met 17 november te worden afgewerkt. TA ANDONIE ENIGE VROUW IN VIJFVOUDIGE TRIATHLON een i d< lag0< HAAG Sylvia laam >nie noemt zichzelf eg m gewone huisvrouw. deesieft ook een heel ge- idse I gezin en zegt dat ze ondepest problemen heeft, lis ieder ander. Niks :°si' (iders eigenlijk. Al- Sylvia Andonie on- waar!^eidt zich toch van naod6 huisvrouwen door ;n opmerkelijk sport- Zij 4 op na te houden. De e afl£aanse heeft een m°Prjiefde voor duurspor- an vaGeen marathonnetje jpjes van pak 'm beet lometer of zo. Nee, ze het groots aan. Als Hgven kan langer dan Deze week vormt Andonie in Den chrei een aparte verschij- want ze is de enige ik Vot^e^j^e deelneemster 'e 'Dutch 5', de vijf- triathlon die van- jen is begonnen en met aanstaande duurt. Andonie is gehuld in Niet de langste DEN HAAG Carel ter Ellen sprak gisteren tijdens de persconferentie, belegd door Stichting Dutch, van „een rela tief kleine wedstrijd". Organisator Ter Ellen vergeleek de vijfvoudige triathlon met andere langdurige sportevenemen ten als de 6000 kilometer lange fietstocht in Amerika en de Tour de France waarbij renners in dertig dagen ongeveer 3.000 kilometer afleggen. Hij haalde ook de oorspronkelije inwoners van Australië, de Aboriginals, erbij die dagen ach tereen achter struisvogels rennen. Desondanks blijft de vijfvoudige versie van de triathlon deze week een opzienbarende sportgebeurtenis waar overi gens 120 medewerkers zich vrijwillig voor inzetten. „Er zit vijftigduizend gulden onbetaalde arbeid in dit evenement", aldus Ter Ellen die ook sprak van 15 manuren politie. „Dat is zes procent van de capaciteit van één wedstrijd van FC Den Haag". Overigens kwam de echtgenoot van deelneemster Sylvia Andonie met een verrassing voor de duursport-freak. Vol gend jaar wordt in Mexico in Monterrey de 'decathlon' ge houden, de tienvoudige triathlon. Een nog nooit gehouden evenement waar zich al tien sporters voor hebben inge schreven. MUNCHEN Het be stuur van Bayern Mün chen heeft Sören Lerby benoemd tot opvolger van trainer Jupp Heynckes. Assistent Egon Coordes is vervangen door de voor malige jeugdtrainer Her mann Gerland. Lerby leidde vanochtend de trai ning bij de Duitse record kampioen. De positie van Heynckes wan kelde al enkele weken. De ploeg verspeelde in twaalf competitieduels twaalf punten en neemt slechts een beschei den plaats in de middenmoot in. De in 1987 van Borussia Mönchengladbach overgeko men Heynckes had nog een contract tot juli 1993. Hij is de vierde trainer die dit seizoen in de Bundesliga op straat werd gezet. Lerby speelde van 1983 tot '86 voor Bayern. De 33-jarige Deen kon een maand geleden ook aan de slag als trainer bii FC Köln. De ex-international wees dat aanbod af wegens te drukke werkzaamheden. Na dat Lerby bij PSV zijn loop baan als voetballer afsloot, stortte hij zich op de vleeshan- del. Bayern polste maandag zonder succes Franz Becken- bauer, die het Westduitse elf tal in 1990 in Italië naar de wereldtitel loodste. Lerby hap te daarna wel toe. De Deen, die niet over een trainerslicen tie beschikt en nog nooit als trainer actief was, zit zaterdag bij het competitieduel tegen Borussia Dortmund voor het eerst op de bank. De Mexicaanse Sylvia Andonie (tweede van rechts staand) is vanochtend als enige vrouw begon nen aan de vijfvoudige triathlon. Geheel links knielend: Martin Feijen. FOTO: STEPHEN EVENHUIS een rose sweater en witte trai ningsbroek en is uiterlijk de rust zelve. Vlak vóór en na de persconferentie, gistermiddag in Hotel Bel Air in Den Haag, wordt de tri-atlete meermalen aangeklampt door fotografen, enkele journalisten, haar echt genoot, haar tolk en mensen van haar privé-sponsor. Ze laat alles gelaten op zich af ko men. Wat beweegt nou een moeder van drie kinderen om dag-in-dag-uit urenlange in spanningen te verrichten? Is het een kwestie van jezelf be wijzen of wil ze laten zien, dat een vrouw wel degelijk grote sportprestaties kan leveren? Voor Sylvia Andonie geldt dat allebei eigenlijk. De ware re den om in ultra-sportraces uit te komen ligt echter iets die per. Lichaam „God heeft je een bepaald ta lent gegeven. Maar je moet wel je best doen om dat be paalde talent te gebruiken. Je lichaam is buitengewoon sterk. Sterker dan we denken. Ik houd ervan te ontdekken wat je met je lichaam kunt doen. Je lichaam geeft je kansen die je nodig hebt om grote inspan ningen te verrichten. God geeft je ook kracht en vertrou wen. En vertrouwen heb je nodig. Zeker bij duursport. Want de geest is hierbij heel belangrijk", vertelt de in Mon terrey woonachtige Andonie. Deze innerlijke krachten lig gen ten grondslag aan een suc cesvolle reeks van duurlopen dan wel het volbrengen van diverse triathlon-versies. Zoals hardloopwedstrijden in Dallas (100 kilometer), New York (100 mijl) andere 24- en 48- uurslopen alsmede twee-, drie- en viervoudige triathlons. „Pas op mijn 26e begon ik met hardlopen", aldus de 36-jarige Andonie. „Ik had echter al veel in mijn jeugd aan hardlo pen gedaan. Ik hield veel van sport. Ik deed ook bijvoorbeeld aan basketbal en voetbal. In '86 deed ik de kwarttriathlon, in '87 de dubbele triathlon en in '89 de drievoudige. Dit jaar, in juni, heb ik als enige vrouw de viervoudige triathlon ge daan. Dat was in Hongarije. Er waren vijftien deelnemers en ik eindigde als vijfde". Normaal gesproken traint An donie vier a vijf uur per dag. „Als de kinderen op school zit ten, van acht uur 's morgens tot twee uur 's middags, ga ik trainen. Mijn man is mijn trai ner en hij maakt een schema. De ene dag is dat zwemmen, de andere dag is dat bijvoor beeld weer fietsen", aldus An donie die voor haar loop- en fietstrainingen ook in de nabij gelegen bergen van de Sierra Madre (1.200 meter hoog) te recht kan. Blessures heeft Andonie in al die jaren nog nooit gehad. Wonderlijk? „Nee, want als je aan duursport doet, elimineer je risico's", vindt ze. „Je her stelt ook snel. Juist bij kortere afstanden heb je meer kans op blessures". De wereldrecord houdster van de dubbele triathlon ziet de 'Dutch 5' met vertrouwen tegemoet. „Ik ben wat gespannen, maar dat is ge zonde spanning". AMSTERDAM De kansen op de bouw van een nieuw sta dion voor Ajax worden steeds kleiner. Nadat al eerder de uitgifte van participatiebewij- zen op een flop was uitgelopen en veel minder geld in het laatje beloofde te brengen dan (optimistisch) vooraf was inge schat lijkt nu ook de kans op overheidssubsidie geringer dan ooit. Het ministerie van WVC liet al eerder weten dat kabinetssteun voor de bouw van een 202 miljoen gulden kostende nieuwe accommoda tie is uitgesloten. Dezer dagen is een interdepartementale werkgroep met het plan geko men om uit de opbrengst van de binnen afzienbare tijd in te voeren krasloterij een deel van de kosten van de bouw van een nieuw Ajax-stadion te financieren. Binnenkort moet de nieuwe wet op de kansspe len worden behandeld in de Tweede Kamer, die niet hap pig lijkt op de zogenoemde vijf-procentsregeling, waaruit dan de steun voor de stadion- bouw zou moeten komen. Overigens zijn Ajax en PSV, dat voor een verbouwing van zijn stadion een bedrag van 100 miljoen heeft begroot, duur uit bij de bouwplannen. Duitse aannemers hebben bij voorbeeld in Frankfurt een nieuw stadion neergezet voor 68,5 miljoen gulden. Het Ha- berland-stadion in Leverkusen kostte 56 miljoen. pliiki VAN KESTEREN ichtijRHOUT De pre- Inva|tie van handbal vere- inlg Bollenstreek aan el v|huispubliek in sport- esta4de Gaasbak verliep Ja vond volgens een 'wetjboek waar Joop van lastijEnde zich niet voor nzie^chamen. In een zin- Letnd duel dat bol stond de \ide emoties versloeg diejrernieuwde team van p'PjiAlma landskampioen befneer met 28-27. De ersojde ovatie na afloop etrepde dan ook de te- beloning voor de mengeling van t Jbaltalent uit Voor- is ni veeKisse wind na een het vo- ar zo teleurstellend verlo- noejfceizoen blijkt zeer heil- 1 eel te werken voor Noorlan- ïeerpollenstreek. De seizoen- belafing tegen Aalsmeer rere«de hiervan een duidelijk veijs. Technisch en tactisch Om' het verre van perfect n: dl de veerkracht die de jaanpoutse dames in de twee- shoilelft etaleerden wijst op versinstelling die borg lijkt te <ing' voor een succesvol sei- huij amirt eerste half uur zag het feer echter nog niet naar uit. foJorte voorbereiding op het (pr^e seizoen had zijn weer- el, lop de verrichtingen van isieclub. Vooral in defen- hepad men geen afdoende i ijoord op de scherp spelen- lingjndskampioen. De aanval- epa£ acties van Aalsmeer vai)en met zorg opgezet door ten jangmakers Georgina ten Holt en Sandra van Iersel en de strijd om de bal viel in de eerste helft bijna altijd in het voordeel uit van de fanatieke re gasten. Aalsmeer bouwde hierdoor na een kwartier een voordelige marge van drie punten op en kon zelfs met 15- 10 voorsprong de kleedkamer op gaan zoeken. In de tweede helft bleef de ploeg van Frans van Iersel lang de toon aan geven. De Bollenstreek kon alleen op ba sis van een verbeten instelling op de been blijven. Een hou ding die in het laatste kwartier zijn vruchten af ging werpen want het oppermachtige Aals meer verloor langzaam de greep op de wedstrijd. De thuisploeg rook zijn kans en via twee strafworpen van Ni- coleta Boriceau en een scherp schietende Gerry van Jaars veld werd de inhaalrace inge zet. In een zeer turbulentënte slotfase waarin bij Aalsmeer- coach Frans van Iersel de stoppen door sloegen forceerde De Bollenstreek de beslissing. Gerrie van Jaarsveld zorgde vopr de gelijkmaker (27-27) en Boriceau kreeg het publiek op de banken door rnet nog een minuut op scorebord de win nende treffer te scoren. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA LEIDEN Noordwijk heeft via een 4-3 overwinning de halve finale bereikt van het Zilveren Molen-voetbaltoer nooi. De roodwitten konden pas in de slotfase definitief afstand nemen van Leiden. De ploeg van Peter Ciere had vijf minuten voor het einde nog een 3-2 voorsprong maar een laatste krachtsin spanning van de kustbewo ners bleek voldoende voor de overwinning. Noordwijk kende op de Bos- huizerkade een prima start. Albert Bosma zorgde met twee doelpunten binnen tien minu ten voor een riant uitgangs punt. Leiden toonde na deze tegenslag een opmerkelijke veerkracht en via Maurice van Berkel en Rob Lens slaagde men erin met een 2-2 stand de kleedkamer op te zoeken. Na rust bleef Leiden sterker en dit kwam tot uiting via een tweede treffer van Maurice van Berkel. De Eelman-equipe wenste zich hier niet bij neer te leggen en ging op jacht naar een beter resultaat. Het duur de echter tot vijf minuten voor tijd voordat de gelijkmaker op het scorebord verscheen. Joost Vink was de doelpuntenma ker. Kees Zethof bezorgde twee minuten voor het laatste fluitsignaal de Noord wijkers een plaats in de halve finale tegen Rijnsburgse Boys. MUNCHEN Duitsland heeft gisteravond met 3-1 gewonnen van ,,de Rest van de Wereld". De recet te van deze vriendschap pelijke wedstrijd is be stemd voor UNICEF. De Rest van de Wereld, met de zeer energiek spelende Ruud Gullit, maar zonder de ook geselecteerde Marco van Basten, kwam na 27 minuten op voorsprong door Stoitskov. Het door Bobby Robson ge coachte wereldteam had daar van slechts twee minuten ple zier. Beiersdorfer bracht de score weer in evenwicht. De Argentijnse doelman Goyco- chea kon na de gelijkmaker niet verhinderen dat hij nog twee keer de gang moest ma ken naar het net. Eerst was een schot van Effenberg hem te machtig. En bijna tien mi nuten voor tijd trof Ruggeri het doel, 3-1. Het vriendschappelijk duel voor 30.000 mensen stelde sportief teleur, het doel werd echter toch goed geraakt. De benefietwedstrijd bracht onge veer drie miljoen gulden bruto in het laatje van de UNICEF, die het geld aanwendt voor de aanschaf van inentingsmateri aal. Ruud Gullit (links) en de Duitser Lothar Matthaus voetbalden gisteravond voor het goede c DEN HAAG De KNVB vraagt een bedrag van 5.000 gulden voor een op treden van een elftal van oud-internationals onder auspiciën van 'Zeist'. Sinds kort heeft de voetbal bond de activiteiten van de ex- spelers van Oranje aan zich getrokken, tot woede overi gens van een aantal interna tionals. Onlangs werd in Eind hoven zelfs een ontmoeting gearrangeerd tussen een dele gatie van oud-Oranje en de KNVB, maar daarin werd geen vergelijk getroffen. Vanuit Zeist worden voortaan de optredens van de oud-inter nationals geregeld, waar tot dusver een driemanschap be staande uit Roel Wiersma, Ti- nus Bosselaar en (coach) Joop Stoffelen die zaak onder zich had. De KNVB zegt bij de nieuwe aanpak te handelen in opdracht van de de wereld bond, de FIFA. Een nieuwe commissie, bestaande uit sec tiebestuurslid betaald voetbal Paul Boels, Dick Langenbach en John Weenink, beoordeelt in het vervolg .de aanvragen en de optredens. De KNVB heeft tevens be paald dat voor het team van de oud-internationals slechts spelers kunnen uitkomen die daadwerkelijk een A-cap heb ben veroverd. Onder het bewind van Stoffelen kwam het regelmatig voor dat andere dan echte oud-internationals hun opwachting maakten. FIOD verhoort oud-spelers RKC WAALWIJK Peter van Velzen, Peter Gerards en een derde niet met naam genoem de oud-speler van RKC zijn gisteren door de FIOD ver hoord. De fiscale inlichtingen en opsporingsdienst onder zoekt een eventuele betrok kenheid van het drietal bij de financiële onregelmatigheden bij de Waalwijkse eredivionist RKC. Het drietal wordt ver dacht van het aannemen van zwart geld. Peter Gerards is werkzaam bij de VVCS. Na mens de spelersvakbond staat hij spelers bij contractbespre kingen met raad en daad bij. KOERSEN tips de paardenkoersen in Wolvega (morgen om 18.45 uur) luiden: Ie koers: 1 Fons Wielinga, 2. Edwin Wielinga, 3. Firstway (8-3-6) 2e koers: 1 Eddi Hanover. 2. Flexi bel Frisia. 3. Europe C (5-4-6) 3e koers: 1 Dean Martin, 2 Famous Skoatter, 3. Friendship (11-3-2). 4e koers: 1. Frans Jan Mazda, 2. Flair Alone, 3. Febus M (4-6-3). 5e koers: Papaleo Bag, 2 Fernandel- nora, 3. Dangerous Snow (6-2-9) 6e koers: 1 Eric Clapton If, 2. Cha gall. 3. De Bles Princess (5-4-12). 7e koers: 1. Foreman Express, 2. Fa- bio W, 3. Enke Bede (5-7-8). 8e koers: 1 Elisabeth Boko, 2. Chari table, 3. Carl Buitenzorg (6-4-2). 9e koers: 1. Count Of Holland, 2. Foxie Burgerqueen, 3. Cheriff Olde- son (8-3-9). Rugbyrecord LONDEN Jonathan Webb heeft gisteren in Twickenham tijdens de wedstrijd voor het toernooi om de wereldbeker rugby van Engeland tegen Ita lië een nieuw Engels record gevestigd. De fullback zorgde maar liefst voor 24 punten in het duel dat een zege van 36-6 voor de Engelsen opleverde. gevjPORTUITSLAGEN BAL beker (mannen) winnaars, 2e ronde, 2e wed- 'i Real Madrid (Spa)-Den Bosch '1196-75 (47-35). 1e wedstrijd 94- Madrid naar volgende ronde, iup II, 2e ronde, 2e wedstrijd: e (Bel)-Akrides (Ned) 88-66 Akrides won 1e wedstrijd met I. Oostende naar volgende ron- n Yokohama finales, mannen: IJsland-Zwe- J10-199, Polen-Brazilië 251-209. Oostenrijk-China 242-187, ilgde Staten 2-Verenigde Staten PAARDESPORT Draverijen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Ferrari Rotary (Ao. de Wrede) 2.39,0-1.19.5. 2. Flyer Tornado. 3. Future Boy. Niet gestart: Fan Neyenrode. Toto: winnend 1,30 plaats 1,00 1,10 koppel 1,60 trio 9,20. 2e koers, 2000 m: 1. Eclatant G (M. Eeken) 2.40,9-1.20,5, 2. Fellow Hano ver, 3. Every Star. Toto: winnend 4,30 plaats 4,20 3,50 kppel 25,10 trio 160,70. 3e koers, 1609 m: 1. First of Vancy (F. Handelaar) 2.06,8-1.18,8, 2. Escort Girl, 3. Early Nobo. Niet gestart: El- star Hallinck. Toto: winnend 7,80 plaats 2,20 3,80 4,80 koppel 44,70 trio 894,80. 4e koert, 2000 m: 1. Free Love Ka des (H v.d. Tol) 2.40.3-1.20,2, 2. Evert Buitenzorg, 3. Free for All. Toto: winnend 8,10 plaats 3,50 2,40 koppel 7,80 trio 93,60. 5e koers, 2000 m: 1. Felice Jubilee (J. Pool) 2.36,1-1.18,1, 2. Domingo Pitt, 3. Everest Montana. Niet gestart. Claudia Pride. Toto: winnend 4,30 plaats 2,30 3,80 4,70 koppel 21,30 trio 141,00. 6e koert, 2000 m: 1. Eric Clapton If (A. Cremers) 2.35,8-1.17,9, 2. Ebbony Prince. 3. Every Day a King. Toto: winnend 2,10 plaats 5,30 4,70 koppel 6,80 trio 40,60. 7e koers, 2000 m: 1. Ever of Thljssen (Pools) 2.39,4-1.19,7, 2. Farouche Prince, 3. Evelyn. Toto: winnend 10,70 plaats 7,00 5,90 koppel 73,30 trio 1185,30. 8e koers, 2440 m: 1. Como Queen (F. van Klaveren) 3.14,2-1.19,5, 2. Impli- ment, 3. Fighting Champ. Niet ge start: Bianca Petrosia. Toto: winnend 4,00 plaats 1,70 3,80 1,30 koppel 79,80 trio 367,40. 9e koert, 1609 m: 1. Domo Dutch (A. Suykerbuyk) 2.00,2-1.14,7, 2. Astrid Marian, 3. Meadowbrach Derby. Niet gestart: Betram Rodney. Toto: win nend 1,70 plaats 1,30 2,20 koppel 2,90 trio 13,70. 10e koera, 2000 m: 1. Arend (A. de Groot) 2.34,8-1.17,4, 2. Zebrano du Bois, 3. Abbado R. Toto: winnend 4,70 plaats 2,90 4,50 koppel 99,00 trio 1939,20. 11a koera, 2000 m: 1. Cinderella Crown (R. Heynen) 2.36,3-1.18,2, 2. Dignity Hanover. 3. Carelyn Space. Niet gestart: Calexi N, Diamant C en Daytona Casindra. Toto: winnend 2,30 plaats 1,10 1,00 1,10 koppel 2,90 trio 37.40. Totalisator-omzet: 146.641,00. SCHAKEN Wereldbekertoernooi Reykjavik Afgebroken partijen: Portlsch (Hon)- Timman (Ned) 1/2-1/2 (ronde 10), Goelko (VSt)-Andersson (Zwe) 1/2- 1/2 (ronde 10), Nikolic (Joe)-Beljavski (Sov) 1/2-1/2 (ronde 10). Portisch (Hon)-Chandler (GBr) 1-0 (ronde 12). Ljubojevic (Joe)-Hjartarson (IJs) 1/2- 1/2 (ronde 11), Beljavski (Sov>-Seira- wan (VSt) 0-1 (ronde 10). Stand na 12 ronden: 1. Karpov (Sov), Ivantsjoek (Sov) 8 1/2, 3. Seirawan. Nikolic, Lju bojevic 7. 6. Ehlvest (Est), Khalifman (Dui) 6 1/2. 8. Speelman (GBr) 6. 9. Portisch, Beljavski 5 1/2, 11. Salov (Sov), Chandler. Hjartarson 5. 14. Timman, Andersson 4 1/2, 16. Goel ko 4. SOFTBAL Promotie hoofdklaeee: Plrates- Sparks 0-1 TENNIS Toernooi van Berlijn Manndubbeiapel, 1a ronde: Jelen- /Steeb (Dul)-Nijssen/Suk (Ned/Tsj) 7- 5 0-6 6-2. Mannentoernooi Tel Aviv 1e ronde: Lavalle (Mex}-Eltingh VOETBAL UNICEF-Gala in München Duitsland-Rest van de Wereld 3-1 (3- 1). 27. Stoitskov 0-1, 29. Beiersdorfer 1-1, 35. Effenberg 2-1. 38. Ruggeri 3- 1 (e.d). Scheidsrechter: Lo Bello (Ita). Toeschouwer: 30.000. Duitsland: lilgner (46. Köpke); Binz, Kohier en Beiersdorfer; Reuter, Hass- ler, Möller (46. Bein), Matthöus en Brehme (24. Effenberg); Kllnsmann (19 Thom) en Vóller. Rest van de Wereld: Goycochea (46 Higuita); Mozer, Ricardo en Ruggeri, Jorginho (77 Stojkovic), Waddie (46 Valderrama). Gullit, Armstrong (46. Kim) en Zamorano; Stoitskov (46. Ga- linay) en Weah (46. Skuhravy). Schotland Dundee United-AIrdrieonlans 0-0, Dunfermline-Falkirk 0-4, Motherwell- Celtic 0-2, Rangers-Hibernian 4-2. Engeland League Beker, 2e ronde, 2e wed strijd: Arsenal-Leicester 2-0 (3-1 to taal). Barnsley-Blackpool 2-0 n.v. (2- 1). Birmingham-Luton 3-2 (5-4), Bol- ton-Nottlngham Forest 2-5 (2-9), Bo- runemouth-Middlesbrough 1-2 n.v. (2-3), Bristol City-Bristol Rovers 2-4 n.v. (5-5, Rovers verder). Chester- Manchester City 0-3 (1-6), Crystal Pa- lace-Hartlepool 6-1 (7-2), Ipswlch- Derby 0-2 (0-2), Leeds-Scunthorpe 3- 0 (3-0). Peterborough-Wimbledon 2-2 (4-3), Rochdale-Coventry 1-0 (1-4), Sheffield United-Wigan 1-0 (3-2). Shrewsbury-Wolverhampton 3-1 (4- 7), Swindon-Millwall 3-1 (5-3), Tran- mere-Chelsea 3-1. n.v. (4-2), Watford- Everton 1-2 (1-3). ZAALHANDBAL Mannen, eredivisie: Olympla-E en O 20-16. Vrouwen, eredivisie: Bollenstreek- Aalsmeer 28-27, DSVD-V en L 11-17 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.30 uur Studio Sport, 22.15 uur Studio Sport Journaal met play-offs honkbal American League Minnesota-Toronto. BRT 2, 19.55 uur Sportavond, recht streeks verslag volleybalwedstrijd Maaseik-Torhout BBC 1, 22.20 uur Sportsniaht. Superchennel, 20.00 uur Sport. Sportnet. 18.00 uur Sport Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN BBC 2. 14.15 uur Golf. Dunhlll Cup in St Andrews. Buitelend 2, 16.35 uur Pfiff, sport programma. Sportnet. 07.00 uur Sport. Eurosport, 14.00 uur Sport.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11