Roofbouw op draf- en renpaarden breekt op Rijnland SPORT 14 "Droge voeten" en schoon water!!! Ook UW belang??? Laat dan uw stem niet verloren gaan Bi CeicWSowcmt WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 DEN HAAG De roof bouw, die in het keurslijf van Ladbroke het afgelo pen jaar op de Nederland se draf- en renpaarden ge pleegd is, is niet zonder gevolgen gebleven. Giste ren, een dag na het offi ciële terugtrekken van de Engelse wedgigant, moest het bestuur van de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) het be sluit nemen het program ma van woensdag op Duindigt te schrappen. De reden: gebrek aan in schrijvingen. Secretaris penningmeester Van Overeem van de Vakver eniging Draf- en Rensport Professionals (VDRP) kijkt niet vreemd van de maatregel op. „De paarden hebben dit jaar veel meer koersen moeten lopen dan ze aankonden", is zijn reactie. „Onder dwang van Ladbroke was het pro gramma overladen. De Engel sen wilden elke dag een mee ting met het liefst tenminste tien koersen en zeker tien paarden per wedstrijd. Dat laatste ging al een hele tijd niet meer. Soms waren er nog maar net acht koersjes met een minimale bezetting. Maar on der druk van bovenaf moest het wel doorgaan allemaal. Nu is het contract nauwelijks een dag afgelopen en je ziet het ge volg. Duindigt moet het pro gramma schrappen omdat er te weinig paarden zijn aange meld". Volgens secretaris Hilders van de NDR kon men niet anders dan tot afblazen van het pro gramma over gaan. „Vorige week woensdag konden we zes koersen rond krijgen. Na een uur trekken kwam er dan nog een zevende bij, maar daarmee was de koek volledig op. Het minimale is toch wel acht wedstrijden met een redelijke bezetting. Anders moet er ge woon geld bij en dat is het paard achter de wagen span nen. We konden toen niet an ders dan een streep door de meeting zetten, hoe jammer dat op zich ook is." Volgens Hilders zou het ge brek aan inschrijving ook een andere oorzaak kunnen heb ben. „Er zijn op dit moment enkele belangrijke" paarden- veilingen in de Verenigde Sta ten. Daar is een paar Neder landse toptrainers naar toe. Misschien dat dat meespeelt". Van Overeem acht dat uitge sloten. „Het zit het hele jaar al niet goed met de inschrijvin gen. Met al die koersdagen kan dat ook niet anders. De roofbouw breekt zich nu aan het eind van het jaar op. Voor Duindigt, met zijn grote baan, geldt bovendien nog dat een bepaalde categorie paarden daar helemaal niets te zoeken heeft. Onze vereniging heeft de afgelopen periode niet als zedemeester willen optreden en geen heisa willen maken, maar het was duidelijk waar de schoen wrong. Ladbroke dacht dat er in Nederland en omringende landen goud te halen was. Maar de belangstel ling voor de paardenraces in Engeland is niet te vergelijken met die op het continent. Daar hebben ze hun hoofd aan ge stoten". Veelbelovend De Engelsen dachten enkele jaren geleden bij hun intrede op de Nederlandse koersbanen de omzet van de totalisator stapsgewijs in vijf jaar via 250 miljoen gulden naar zelfs 400 miljoen te kunnen opvoeren. Het jaar daarvoor was dat be drag van 136 miljoen naar slechts tachtig miljoen gekel derd. De stijging in het begin was veelbelovend. Er werd 160 miljoen gulden gehaald, maar daarna trad de kentering in. Het aantal wedkantoren, dat volgens de plannen een paar honderd had moeten worden, bleef steken op maximaal 93. De NDR wil nu de boel draai ende houden met aanvankelijk 29 en na enige tijd 34 kanto ren. Met ingang van 1 oktober heeft de nieuwe Stichting Paardentotalisator Nederland de exploitatie ter hand geno men. In de praktijk zal deze organisatie met de commer cieel gemakkelijker bruikbare naam Hippo Toto door het le ven gaan. Het kwartet en het W 5-spel zijn ter ziele. Bovendien heeft de NDR een actieplan aangekondigd, waar in wordt voorzien in minder koersdagen per jaar op minder banen. De bedoeling is af te slanken tot zes locaties, waar bij geen plaats meer is voor Drachten en Schaesberg. Drachten heeft hierover een proces aangespannen tegen de NDR. De uitspraak is vermoe delijk 30 oktober. Ook Schaes- De tijd dat er op Duindigt voor volle tribunes nog tien koersen per wedstrijddag werden verreden, lijkt voorgoed voorbij. Hilders ontkent de zorgen, die de NDR heeft, niet. „Maar we moeten niet overdrijven. Nu Ladbroke is gestopt breken er andere tijden aan. We moeten nu weer leren onze eigen broek op te halen. We worden net als vroeger volledig afhan kelijk van de omzetten van de totalisator. Dat Duindigt nu een keer moet worden overge slagen is vervelend. Maar het betekent niet, dat we bij de pakken neerzitten. Wel is het nodig met alle betrokkenen binnenkort om de tafel te gaan Daar komen nog de proble men met paarden, die betrapt zijn op het gebruik van onge oorloofde middelen bij. De laatste maanden kwamen acht gevallen aan het licht. Hilders: „Ik geef toe,, dat dat niet de beste publiciteit is, die ons kunnen wensen. De overtre dingen zijn echter minder ern- FOTO: SP stig dan het lijkt. Er waren I een paar zuiver medische ge vallen bij van middelen om paarden tijdens het vervoer in1 de trailers rustig te houden. In twee zaken is al vrijspraak ge-j volgd. Alleen pikeur Van de Wal heeft drie maanden' schorsing gekregen, twee voorwaardelijk' ROT kenc kom leide sing De g den rede jaar door huid vlotl verv seize in d gevr zoen ren. dan sta rede zoen wed door spee SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Den Bosch. EC bekerwinnaars twee de ronde eerste wedstrijd: Oen Bosch-Real Madrid 94-94 (43-56). Toeschouwers: 1500. Haarlem. Europa Cup II, eerste ronde (mannen) 5 wedstrijd: Akrides (Ned)-Oos- tende (Bel) 68-63 (29-36). negende r .an Lith (N< Baljakina (Sov^-Polman (Ned) 0-2, Tsoeb (Sov)-Alexandrova (Isr) 2-0, Goloebeva (Let)-Schouten (Ned) 2-0, Minkina (Pol)-Zilberman (Isr) 1-1, Jan- kovska (Sov)-Meyler (Ned) 2-0. Stand: 1. Goloebeva 14 punten, 2. Polman, Jankovska 13, 4. Van Lith 12, 5. Schouten, Tsoeb 10, 7. Baljaki na, Chazanovitsj 8, 9. Meyler, Minkina 7, 11. Alexandrova, Zilberman 3. HONKBAL Amerikaanse profcompetitie American League: Seattle Mariners- Heynen) 2.35.9-1.18,0, 2. Expensive Niet gestart: Björn lend 2,50 plaats 1,80 trio 78,50. 9e koers, 2440 m: 1. Channa Hanover (A. van de Blonk) 3.11,7-1.18,6, 2. Zingana du Bois, 3. Ciao Magnus. Toto: winnend 5,80 plaats 4,40 2,80 koppel 15,00 trio 103,30. Omzet: 7e ronde: Khalifman (Dui)-Hjartarson s Rangers 3-1 en 0-2, New Yankees-Cleveland Indi troit Tigers-Baltimore Orioles 8-3, Ca- De- (GBr) 1-0, Tin 1/2-1/2, Lju (Sov) afg, Ivantsjoek (Sov)-Salov (Sov) 1-0, Andersson (Zwe)-Portisch (Hon) 1/2-1/2, Seirawan (VSt)-Speelman 1/2-1/2. Stand: 1. Karpov 6 punten, 2. Ivantsjoek 5, 3. Nikollc 4 1/2, 4. Ljubojevic 4 1, 5. Seirawan 4, 6. Chandler, Khalifman 3 1/2, 8. Salov, Portisch, Speelman, Andersson, Ehl- vest 3, 13. Beljavski 2 1/2 1, 14. Hjartarsón, Timman 2 1/2, 16. Goelko 4-0, Seattle Mariners-Texas Rangers 8-1 National League: Atlanta Braves-Cin cinnati Reds 4-0, Philadelphia Phil lies-Chicago Cubs 6-5, Pittsburgh Pi- Padres 7-2, Atlanta Braves-Cincinnati Reds 7-6, Philadelphia Phillies-Chica go Cubs 6-5 (13), Pittsburgh Pirates dres 3-1. PAARDESPORT 1e koers, 1609 m: 1. Gracious Worthy winnend: 3,40 plaats 2,50 4,60 koppel 6,20 trio 58,30. 2e koers, 2000 m: 1. Elvira D (J. Hoe- jenbos) 2.40,2-1.20,1, 2. Eloiza, 3. Ebrian N. Niet gestart: Diamond J waard, 3. Eris Belvedere. Niet g> Frisian Veha. Toto: winnend plaats 1,20 2,10, koppel 22,2 i 6,00, koppel 7,70 trio Dandy. Niet gestart: Every Wind, El- Toernooi in Athene Eerste ronde: Koevermans (Ned)- Middleton (VSt) 6-1 6-2, Muster (Ned) 6-4 6-3, Wuyts Dnis (Gri) 6-4 3-6 6-3, a (Dui)-Prpic (Joe/2) 7-6 3-6 6-4, Sanchez (Spa/3)-Karbacher (Dui) 6- 47-6, Markus (Arg)-Plstolesi (Ita) 3-6 6-2 6-1. Toernooi in Toulouse Eerste ronde: Nijssen (Ned)-Saceanu (Dui) 6-7 7-5 6-4, Enqvist (Zwe)-Pimek (Tsj) 6-1 6-2, Volkov (Sov/5)-Kulti (Zwe) 3-6 6-2 6-3, Mansdorf (lsr)-Gus- tafsson (Zwe/2) 6-4 6-1, Mronz (Dui)- Baur (Dui) 6-4 4-6 6-1, Rosset (Zwi)- Santoro (Fra) 6-3 6-1. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Alkmaar (morgen 18.00 uur) luiden: 3e koers: 1. Fiona Brasil, 2. Fat tion. 3. Ezra Winnester (6-5-2). 4e koers: 1. Dunlin O, 2. Epsilon Dakota, 3. Dream of Wiba (4-1-3). Quick Boys klopt Lugdunum LEIDEN Quick Boys heeft zich als derde vereniging ge plaatst voor de halve finales van het voor de 41e maal door LFC georganiseerde Zilveren Molentoernooi. De Katwijkse eersteklasser versloeg de Lei- denaren ruim (6-0). De zondag derdeklasser, gehandicapt door het ontbreken van enkele ba sisspelers, kon het hoge tempo van de ploeg van trainer Wim van Zwam niet volgen. Fred Kanbier (2x) en Frenk van der Kley brachten de ruststand op 3-0. Een loepzuivere hattrick van Pluymgraaf bracht de eindstand op 6-0. Door deze winst plaatst Quick Boys zich naast Roodenburg en Rijns- burgse Boys voor de halve fi nales. De vierde kandidaat komt voort uit de wedstrijd tussen Leiden en Noordwijk, dat na 37 jaar afwezigheid weer op het LFC-toernooi aanwezig is. De wedstrijd vindt volgende week plaats. OOK VOOR NIET-LEDEN BESCHIKBAAR Elfstedenbestuur heel blij met start-legitimatiekaart LEEUWARDEN Het bestuur van de 'Vereniging De Friesche Elf Steden' is „heel erg blij" met de invoering van een persoons gebonden legitimatiekaart. Daarmee zullen de rijdende leden zich voortaan bij de inschrijving en tijdens de tocht moeten legi timeren. De kaart is maximaal vijf jaar geldig, tenzij er eerder een nieuwe tocht kan worden gehouden. Met de invoering van de legitimatiekaart is de overdracht van startrecht uitgesloten en kan een groot aantal plaatsen worden gerserveerd door niet- leden. Hoogheemraadschap van Verkiezingen leden Rijnlands algemeen bestuur Stemgerechtigdheid Het hoogheemraadschap is een waterschap, dat als overheid de volgende taken uitvoert: Waterkering: het beveiligen van het land tegen zee- en binnenwater. Waterpeilbeheersing: het bewaken van het waterpeil. Waterkwaliteitszorg: het tegengaan van de vervuiling van het oppervlaktewater Een overheid die zorgt voor schoon water en "droge voeten" in uw gebied. Het werkgebied heeft als grens het Noordzeekanaal, Amsterdam, Gouda en Wassenaar. VERKIEZINGEN Bent u stemgerechtigd ingeland dan kunt op 13 november 1991 hoofdingelanden en hoofdinge landen-plaatsvervanger kiezen. Hoofdingelanden zijn de leden van het algemeen bestuur. Wie in uw kiesdistrict kandidaat staat, vindt u in deze advertentie Elke stemgerechtigde ingeland ontvangt tijdig een oproep om te stemmen in het district of de districten waarin zij/hij stemgerechtigd is. Het stembureau is geopend van 12.00 - 19.00 uur. Niet alle ingelanden van Rijnland zijn stemgerechtigd. U bent stemgerechtigd voor de categorie ONGEBOUWD onroerend goed als u tenminste 1/4 hectare aan land bezit in het kiesdistrict, waarvoor u algemene omslag moet betalen. Voor GEBOUWD onroerend goed bent u stem gerechtigd als u één of meer huizen of gebouwen bezit waarvoor u algemene omslag moet betalen. De oproep wordt uitgeschreven op naam van degene die de aanslag ontvangt KANDIDATENLIJSTEN De officiële kandidatenlijsten liggen tot en met 13 november a.s. ter inzage van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur op het kantoor van het hoogheemraadschap van Rijnland te Leiden, Breestraat 59. Ook bij de gemeenten binnen de kiesdistricten liggen deze lijsten ter inzage. VERKOZEN VERKLAARD Als voor een vacature maar één kandidaat is gesteld, wordt die kandidaat door het college van dijkgraaf en hoogheemraden verkozen verklaard. Voor die vacature wordt dan geen verkiezing gehouden. RIJNLANDS ZUIDHOLLANDSE KIESDISTRICTEN Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het hoogheemraadschap van Rijnland. U kunt schrijven naar: Hoogheemraadschap van Rijnland Bureau verkiezingen Postbus 156 2300 AD Leiden Het telefoonnummer is: 071-259361 doorkiesnummer) KANDIDATEN Vacature 7 (hoofdingeland) Zandwijk, M.C. Noordwijk (verkozen verklaard) Vacature la (hoofdingeland- plaatsvervanger) geen kandidaten Vacature 1 (hoofdingeland) Boyenk, T. Noordwijk Pop-Schuitemaker, K.E. Sassenheim De Ruiter, A.C. Noordwijk De Klerk, J.M. Noordwijkerhout Vacature la (hoofdingeland- plaatsvervanger) Huyboom, J.C. Hillegom Van der Hout, J.J. Leiderdorp Van Santen, J.C.M. Sassenheim Vacature 1 (hoofdingeland) Binnendijk- Van der Heijden, E.l. Wassenaar (verkozen verklaard) Vacature la (hoofdingeland plaatsvervanger) Van Bohemen, C.L. Leidschendam (verkozen verklaard) Vacature 1 (hoofdingeland) Durieux, Joh. Rijnsburg Van Kampen, A.R. Leiden Kooi, mw. R.E. Leiden Heddema, H.J. Oegstgeest Marchand, D. Leiderdorp Steegh, J.P.R.M. Leiden Rozema, K Leiden Van Vliet. J.F.C. Leiden Portheine-Ter Kuile, M.J.A. Leiden Hordijk, P. Oegstgeest Haasnoot, C. Katwijk Vacature la (hoofdingeland- plaatsvervanger) Hoekstra Bonnema, S.J. Leiden Ruhaak-Bergsma, I. Oegstgeest Ouwehand, A.D. Katwijk Vacature 2 (hoofdingeland) Overdevest, N.Th. Katwijk De Boer, H.C. Oegstgeest Focke-Bakker, E.G.A. Leiden Den Haan, G.A. Leidschendam Van Deursen, J.F. Oegstgeest Kieft-Karreman, M.J. Leiden Van Geen, C. Leiden Welter, F.L. Oegstgeest herkiesbaar Van Diepen, P.J. Leiden Vacature 2a (hoofdingeland- plaatsvervanger) Stuit, M.J. Leiden (verkozen verklaard) Vacature 1 (hoofdingeland) Van Rijn, P.J. Ter Aar herkiesbaar Van Poelgeest- De Jong, A. Voorburg Vacature la (hoofdingeland- plaatsvervanger) Vacature 2 (hoofdingeland) Kea, A.G.M. Leimuiden herkiesbaar Bouwmeester, J.C. Sassenheim Vacature 2a (hoofdingeland- plaatsvervanger) Vink. C.N W. Leimuiden (verkozen verklaard) Vacature 1 (hoofdingeland) Verhoeff, P.J.J. Alphen a/d Rijn Rademaker, H.C. Leiderdorp Meester-Broertjes, H.A. Oegstgeest Wulffers, M.W. Koudekerk a/d Rijn Kraan, A.T. Woubrugge Schramp-Tijssen, C.A. Alphen a/d Rijn Langeslag, J.J.J. Sassenheim Rotteveel, N.J. Roelofarendsveen herkiesbaar De Jeu, mw. E.G. Alphen a/d Rijn Schrier, L.P.H. Koudekerk a/d Rijn Vonk. Ph. H. Ter Aar Zandbergen, W. Koudekerk a/d Rijn Van den Berg, E. e/v De Steenwinkel Leidschendam Beelen, L.M. Rijpwetering Vacature la (hoofdingeland plaatsvervanger) Zeestraten, W.T. Ter Aar herkiesbaar Goossens, J.R.M.J. Koudekerk a/d Rijn Van Doorn, mw. C.H.J. Amsterdam Arentsen, J. Koudekerk a/d Rijn ONGEBOUWD ONROEREND GOED: Vacature 1 (hoofdingeland) Breedijk, H.N. Reeuwijk herkiesbaar Kroes, C.M. Waddinxveen Vacature la (hoofdingeland- plaatsvervanger) Buitenhuis, D Hazerswoude Van der Werf, J.W.M. Reeuwijk Vacature 2 (hoofdingeland) Wesselingh-Bol, P.A.M. Zoeterwoude (verkozen verklaard) Vacature 2a (hoofdingeland plaatsvervanger) Koot, L.J.M. Koudekerk a/d Rijn (verkozen verklaard) Vacature 1 (hoofdingeland) Leget, R. Alphen a/d Rijn Van Eek, W.H. Boskoop Van de Kasteele, J.G.M. Gouda Vervoorn, C.G. Gouda Van Hattem, mw. C.S. Reeuwijk Dullaart, J. Zoetermeer UI jee, F.J.A. Hazerswoude Louw, W.K. Zoetermeer Veltman, T. Alphen a/d Rijn Van der Hoeven, W. Gouda Kooijman, J. Zoetermeer Vacature la (hoofdingeland plaatsvervanger) De Bakker, H. Boskoop Hak, P.W. Waddinxveen wi king op p toon< nolds tig. werd confi State een f sonei soon Bet CAIl nelijl want eilan die 1 Afrih ren h het t neel laker. ware lucht

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12