ahamata kijkt niet om in wrok SPORT 21 jwkun' VOETBALLERLEI Klassieke truc slechts geschikt voor tweeling Jeybalcoach Peter Murphy blijft realistisch iSoUOtMlt ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1991 ichnif ehniêijra nieuwe bondscoach Brazilië erbano je prolJANEIRO Met ingang van het volgend jaar wordt prhnnjberto Parreira bondscoach van Brazilië. De 49-jarige ecnnofag eerst het seizoen afmaken bij Bragantino, nummer de Braziliaanse competitie. Tot aan het eind van het undinj voor Brazilië slechts vriendschappelijke wedstrijden »gramma. Parreira wordt de opvolger van oud-interna- n Op dl cao, die in augustus zijn functie neerlegde. int ziel jpte. nt geei volledig ië trekt kandidatuur WK in ANEIRO Brazilië heeft zijn kandidatuur voor de van de WK voetbal van 1998 ingetrokken. Dit heeft an ken|eixeira de voorzitter van de Braziliaanse voetbalbond :end gemaakt. De Brazilianen trekken zich terug in iet de slechte economische toestand in het land. waarb:i Mönchengladbach stuurt trainer weg MÖNCHENGLADBACH Borussia Mönchengladbach heeft trainer Gerd vom Bruch met onmiddelijke in gang op 'vakantie' gestuurd. De leiding van de hekkeslui- ter in de Bundesliga heeft nog geen opvolger op het oog. Voorlopig nemen manager Rolf Rilssmann en de assis tenten Bernd Krauss en Karl-Heinz Drygalsky de trainingen voor hun reke ning. In tien wedstrijden vergaar de Vom Bruch met zijn ploeg slechts zes punten. Schumacher ontkent uitspraak over dope Broer van Maradona naar Japan Toni Schumacher MÜNCHEN Harald Schumacher ontkent te hebben beweerd dat in de Bundesliga nog steeds dope wordt gebruikt. In het weekblad Quick werd hij deze week met „ja" geciteerd, op een vraag daarover. De oud international, die momenteel wegens blessure-problemen bijspringt als reserve doelman van Bayern München, heeft inmiddels gerechtelijke stappen aangekondigd tegen de krant. Op de vraag of er nog sprake is van doping in de hoogste afdeling van het Westduitse voetbal beweert Schumacher het volgende antwoord te hebben gegeven: „Dat weet ik niet. Ik kan het me echter niet voorstellen dat nog iemand zo dom is het te doen. Bovendien moet eerst maar eens dui delijk worden wat men onder doping verstaat. Ie mand die zes asperientjes inneemt, of een injectie I FOTO: AP tegen de pijn, is dat doping?" TOKYO De broer van Diego Maradona, Hugo, staat van 2 juni volgend jaar onder contract van de Japanse tweede divisie club PJM Futures. De 22- jarige Argentijn speelde tot voor kort voor Rapid Wien. Zijn nieuwe werk gever kwam vorig jaar in het nieuws toe hij voor twintig miljoen gulden de in tal van criminele zaken verwikkelde Diego wilde strikken. yj E BELGISCHE MOLUKKER TER WERELD WIL TOT 38e VOETBALLEN 9eweri 1 *1 1 ojecter anceei iwplaal berkman jrken e ftegerREN Pas aan ran Intel van ^et bezoek e- Tahamata ko- zoontjes Jean Mi- Didier (6) te- Spontane die zich eerst undeei;n van de glas-in_ n «ïpkiiiren naar de huis" seKUVschuilen, maar ns blijmoedig jen komen. m aant l-ers me gezichtjes diezelfde Tprhnifl' die 20 bekend is ieCnniJader. Die zelfs nu, 1 naar (|e leeftijd juist door isachtige, splijtende r net zo jeugdig oogt 1 WIJ U lÉj net zijn entree in /kunde p voetbal maakte. 11 weer bijna vijftien 3 aanvfjgH ajs 21-jarige in Fechnie van Ajax. is er veel gebeurd I Tahamata. Hij ver- vier jaren in Am- aar de Belgische in- I Luik om daar spor- frfen te vieren. Tot pps in ons land te en nog drie seizoe- nsten vertoonde bij Het betekende ook in het Nederlands oor hij tot zijn België zo'n kleine ;rlands speelde. Na iamse periode ging rug naar onze zui- ■erschot lijfde hem in om hem ver- irig jaar met lede ;n vertrekken naar komnkii|iirmende Germinal boer is et* welke club Simon "inmiddels als 'voet zijn rentree groep het internatonale toonaanglers, het ambitieuze drukkerii een prima seizoen waarbii dPn deelneming aan Cuptoernooi. An- groepsakLgk ge]etjen traden het geheipse 'voorstedelin- trajekt egow aan tegen het vormgevjhter aan de eerste totozetteing met het Ekeren integratiejTahamata toch niet drukken PJ^erd procent gro- d aan het bereiken a'werkefjgdg ronde overhiel- voor acteerden de bral in de tweede Srtuigend onder lei- ^a_«een tijdig van een ■^••■jelde Simon Taha- tol drw naar de zoontjes ige Belgische Zuid- ïr wereld'. Sinds in dit seizoen fun- 1 Tahamata als van de allerjong- tan een provincie- lem in de buurt, 's ren „Daar heb ik iflijk veel plezier de vroegere Aja- irbaar enthousias- :m. „Dat wil ik la- n doen, werken Ik heb bij Stan- :n contract waar iet moment dat ik in dienst kan tre den als jeugd-coördinator. Of ik dat al zal kunnen moet nog blijken. Misschien kan ik het beste eerst gewoon een be paald jeugd team gedurende een wat langere tijd begelei den. Dan krijg je vanzelf de kneepjes van het vak onder de knie. Je kunt bij die jonge gastjes overigens op deze leef tijd, van zes tot acht jaar, nog nauwelijks zien of ze er later iets van zullen kunnen. Na tuurlijk zijn er wel een paar die al iets laten zien, maar dat zijn uitzonderingen. Het eerste waar je aan moet beginnen is ze zo ver te krijgen dat ze de angst voor de bal kwijt raken. Of mijn zoons talent hebben? Ik weet het niet. Ik kan het nog niet vaststellen. Ze zijn natuurlijk wel lid van een voetbalclub hier. Al is het maar voor de sociale contac ten". Niet besteed Simon Tahamata kent zich zelf inmiddels goed genoeg om te hebben kunnen vaststellen dat een positie als trainer in het topvoetbal aan hem niet besteed zal zijn. Daarvoor loopt hij zelf al te lang mee. Daarom wil hij zich richten op de jeugd. Wanneer dat zal zijn is nog wat onduidelijk. On danks zijn naar voetballers maatstaven gemeten al wat ge vorderde leeftijd. „Ik heb nog een contract voor een jaar na dit seizoen", vertelt hij. „Ik kon vorig jaar geen driejarige verbintenis krijgen bij Beer schot. Bij Ekeren was dat geen probleem. Kon zo worden ge tekend. Ik wilde zekerheid. Dat kon Ekeren me bieden. Ik wil zo lang mogelijk op hoog niveau blijven voetballen. Vind ik leuk. Je staat in de be langstelling, je ziet je zelf op de televisie, in de krant. Dat spreekt me aan. Ik kan het ook nog aan. Ik voel me fysiek en mentaal nog goed, hoewel ik na een wedstrijd nu wel wat meer rust moet nemen dan tien jaar geleden. Ik stap elke keer weer met plezier in de auto om die 125 kilometer naar Antwerpen te rijden. Kijk, zo lang dat nog het geval is gaat het nog best. Lichame lijk heb ik me ook altijd goed verzorgd. Ik denk dat ik nog best een jaar of drie mee kan. Hoe oud is Gerets nu bijvoor beeld? Of mijn ploeggenoot Daerden? Hebben toch een leeftijd, 37, die een paar jaar boven de mijne ligt en kunnen ook nog mee. Mijn doel is tot mijn 38e op topniveau te blij ven spelen". Dat dit Simon Tahamata nog zeer behoorlijk afgaat, tegen woordig als schakelspeler op het middenveld tussen defen sie en aanval, bleek afgelopen maandag. Tijdens een feestelij- ke bijeenkomst kreeg hij na mens de Belgische krant Het Nieuwsblad de trofee 'Man van het jaar' uitgereikt. Samen met Oliveira van Anderlecht. „Dat doet me toch goed", maakt de oorspronkelijk uit Tiel afkomstige Molukker van zijn hart geen moordkuil. „Be tekent toch dat mijn activitei ten op het veld nog worden gewaardeerd. Geeft voldoe ning. Meer dan die andere tro fee daar? (wijst op een zilveren Simon Tahamata is nu meer dan ooit een speler met overzicht. De ervaring nu dienst van Europa Cupdebutant Germinal Ekeren. schoen, als tweede prijs in 1986 achter Ruud Gullit in het speler-van-het-jaarklassement van een landelijk ochtend blad). Weet ik niet. Was ook een mooie onderscheiding. Tweede worden achter Gullit zegt toch wel wat". Zijn voetbalkwaliteiten heb ben Simon Tahamata geen windeieren gelegd. Dat bewijst zijn fraaie optrekje in een bui tenwijk van de oudste stad van België, Tongeren. Een 'zelf' gebouwd huis, dat de familie in 1987 betrok en waaruit men normaal gesproken niet meer zal vertrekken. „Het is op tien minuten rijden van het stadion van Standard", gnuift de klei ne voetballer. „Ideaal toch?" Via de bij het spelersfonds van de VVCS afgedragen 'centen' kan Tahamata het zich veroor loven om nu al te gaan rente nieren. „Maar dat is toch niks voor mij. Nu al", reageert hij bij de suggestie. „Ik wil ge woon lekker bezig zijn met voetbal. Nu nog zelf actief sa men met die training van die jeugd, overigens jongetjes van de vroegere club van Jos Daerden. Straks als jeugdtrai ner. In dat kader ben ik aan het eind van het seizoen een weekje bij Ajax gaan rondneu zen. Leuk weer om al die oude makkers te zien. Met Leo (Beenhakker; red.) en Bobby (Haarms; red.) gepraat. Ge woon om weer eens mee te maken hoe dat bij Ajax gaat. Hoe ze daar de jeugd opvan gen. 'k Heb nog een keertje meegetraind. Had niks bij me, maar kon zo alles aantrekken. Kreeg ik de schoenen van Roy. Pasten me precies. Was weer fijn, die sfeer. De kritiek op Roy? Vind ik niet terecht. Ze moeten die jongen zich ge woon rustig verder laten ont wikkelen. Hoe oud is-ie nu he lemaal. 21. Zo oud was ik ook toen ik voor het eerst in Ajax I speelde. Ik werd op die leeftijd nooit zo aangepakt. Ik was overigens na Piet Keizer een gemaakte linksbuiten. Van oorsprong ben ik rechts. Ajax heeft verder de laatste twintig jaar alleen maar puur linksbe nige spelers op mijn positie ge had. Ga maar na: Keizer, Meij er, Olsen, De Wit en nu Roy. Maar die laatste komt er wel. Let maar op mijn woorden". Uit beeld Wie er zeker kwam is Simon Tahamata zelf. Weliswaar ver dween hij door zijn vertrek naar België in ons land enigs zins uit beeld, maar bij onze zuiderburen heeft hij zijn spo ren verdiend. „Ik kwam niet meer voor het Nederlands elf tal in aanmerking, omdat de toenmalige bondscoach, Rij vers, geen spelers uit het bui tenland meer wilde. Dat kostte mij toen m'n plaats. Ten on rechte zoals later bleek. Want toen ik die drie jaar bij Feye- nood speelde, van '84 tot '87, werd ik toch weer een paar keer geselecteerd. Toch heb ik er nooit spijt van gehad dat ik naar dit land ben gegaan. Bel gië is mooi, de mentaliteit be valt me hier. Ik heb me ook zonder problemen laten natu raliseren. Voor mij betekent een paspoort een papiertje. Ik ben tenslotte Molukker en of ik dan de Nederlandse of de Belgische nationaliteit heb, maakt me niets uit. Wat ik be langrijker vind is een plezierig leven. En dat heb ik nu in alle opzichten". Volgende week woensdag treedt het Europees zo onerva ren Germinal Ekeren aan voor de return van de UEFA Cup-ontmoeting met Celtic. Ook dan zal Simon Tahamata weer een belangrijke pion zijn in het team van trainer Ur- bain Haesaert. „We zullen pro beren er het beste van te ma ken", zegt Simon Tahamata, die gisteren met Ekeren uit kwam tegen het Anderlecht van Aad de Mos, vooruitkij kend. Bejaardenhuis „Belangrijk dit seizoen is ei genlijk meer hoe we in de ge wone competitie spelen. Vorig jaar had niemand verwacht dat we zo hoog zouden komen. Nu is het zaak om te trachten die positie te continueren. Zonder Ernie Brandts en zon der Ben Wijnstekers. De eerste moest weg vanwege de buiten landers-regel en een foutje van Ger Lagendijk, die iets niet goed had geregeld. Ben kon het niet meer opbrengen om op een andere plaats te spelen dan de positie van libe ro, die hij enige seizoenen bij Racing Mechelen had bekleed. Brandts ging naar De Graaf schap, Wijnstekers is gestopt. Vorig jaar noemde iedereen Ekeren het bejaardenhuis, om dat er zo veel oudere spelers werden aangetrokken en speelden. Maar we hebben ie dereen wel laten zien dat ook een ploeg met een aantal rou tiniers er in nog goede presta ties kan leveren. Die kritiek was juist een stimulans voor ons. Hoe groot mijn invloed is en was? Ach, iedereen laat de ander goed spelen. We trainen hard, dus het zal misschien ook tegen Celtic redelijk gaan". Apart plekje Ajax neemt nog steeds een apart plekje in het hart. van Si mon Tahamata in. „Ik had daar graag langer willen blij ven. Maar ze boden me een contract dat onwaardig was. Vandaar dat ik ben vertrok ken. Toen ik er in juni weer was ging m'n hart weer open. Prachtig toch al die jonge gas ten die daar nu rondlopen. Dat was in mijn tijd toch anders. Maar ze lieten me toen niet in m'n waarde, of liever: ik werd niet op de juiste waarde ge schat. Daarom ben ik daar vertrokken, naar Standard. Nooit spijt van gehad. Zoals ik nooit met droefheid op iets te rugkijk. Als ik eenmaal een beslisisng nam stond ik daar achter. Dat ik het bij Standard redde heeft me nooit het ge voel gegeven dat ik wraak nam op Ajax. Waarom ook? Ook drie jaar degradatievoet bal bij Beerschot heb ik nooit betreurd. Ik had die keuze toch gemaakt? Toch moet ik zeggen dat het me nu goed be valt bij Ekeren. Ik ben er voor het eerst sinds 1987 weer Eu ropees gaan spelen. Is toch leuk, dat op deze leeftijd nog mee te maken. Hoewel ik lie ver voorin zou lopen. Op het middenveld is het hard wer ken. Zwaarder dan als aanval ler. Vooral op mijn leeftijd. Maar voorin hebben we met Polley en Schmöller meer sco rend vermogen. Dus heb ik me maar te schikken. Maar dat doe ik met plezier. In een competitie, die in Nederland ten onrechte wordt afgeschil derd als zwak. Er wordt hier wel meer vanuit de verdedi ging gespeeld. Dat is waar. Maar het niveau is hier hoog. PSV en Ajax zouden het in de Belgische competitie moeilijk hebben". door FRANK WERKMAN Onlangs baarde een Algerijnse hardloper opzien door zo fris als een hoentje als winnaar te worden afgevlagd in de marathon van Brussel. Toegegeven, zijn tijd was niet opzienbarend, maar daarvoor was hij ook niet naar de Belgische hoofdstad gekomen. Het ging om de winst en die stak Abbes Tehami toch even netjes op zak. De Noordafrikaan had echter buiten de waard c.q. attente waarnemers gerekend. Want in de volgersauto hadden oplettende Belgische journalisten Tehami onderweg een opmerkelijke gedaanteverwisseling zien ondergaan. Hij was naarmate de eindstreep naderde gegroeid. Dat kan natuurlijk. In het zicht van de haven en de winst binnen handbereik wil iemand nog wel eens de omvang van de inborst voelen toenemen. Maar er was ook iets anders gebeurd. Tehami had ondanks zijn benen werk kans gezien met de handen de scheerkwast of misschien zelfs het electrische scheerapparaat te bedienen. Immers, de onderweg met een snor gesignaleerde atleet bleek bij aankomst een geheel gladde bovenlip te hebben. Die plotselinge lichamelijke groei in combinatie met het ontbreken van die beharing gaf de doorslag voor de achterdochtig geworden organisatoren. Ze diskwalificeerden Tehami, die zijn coach een stukje had laten lopen, terwijl hij zelf ergens tussen de struiken een uiltje knapte. Met het moment supreme in zicht begaf hij zich verkwikt en versterkt weer op het parkoers om zich even later de bloemen en kussen van de rondemiss te laten welgevallen. Zijn coach stikkend van ademnood en snikkend van de lach ergens langs de weg wetend; de winstpremie zou immers broederlijk worden gedeeld. Pas een dag later volgde de ontmaskering. Hoe kan zo iets nu gebeuren Was er sprake van een heel handige hardloper Of waren de Belgische organisatoren soms weer eens klunzig bezig Kan ook allebei. Hoe het ook zij, ergens onderweg moet iemand een stofje in de ogen hebben gehad. Kijk, dat een deelnemer aan een massale hardloopwedstrijd ergens het parkoers verlaat, kan ik nog wel begrijpen. Het is tenslotte meer dan twee uur hollen en dan willen de sluit- en darmspieren nog wel eens tegensputteren. Even een duik in de bosjes is dan de oplossing. Er was ooit eens een Nederlandse toploper die steevast van kruis tot tenen onder de faecaliën zat als hij de eindstreep naderde. De klassieke truc van Tehami is dan een stuk esthetischer en hygiënischer. Terug naar de race in Brussel. Tehami had dus ergens onderweg het peloton verlaten, onopgemerkt. Maar verderop liep hij ineens op kop, om solo te zegevieren. Zijn plotselinge entree heeft niemand vastgesteld. En dat nu is vreemd. Er zijn toch volgauto's Er rijdt toch een jury-auto mee Er staat toch publiek langs de kant, dat de booswicht meteen in de kladden had kunnen pakken toen hij zich langs slinkse wegen naar de finish spoedde Nee, niets van dat al. Het was aan een oplettende Belgische verslaggever te danken dat de bedrieger bedrogen uitkwam. Tehami heeft het dom gedaan. Hij had op zijn minst zijn coach ook van lipbeharing kunnen voorzien. Of een mede-bedrieger moeten opsnorren, die dezelfde lichaamslengte had. Eigenlijk had Tehami gewoon zijn broer zo gek moeten krijgen dat-ie ergens onderweg trappelend van ongeduld in de bosjes op hem had staan wachten. Om de wedstrijd verder gewoon uit te lopen en als onbetwist winnaar het lint te doorbreken. Wat dat betreft hebben tweelingen het een stuk gemakkelijker. Als Marianne in plaats van Mildred Muis van het zwemstartblok duikt, ziet niemand het verschil. De Portugese atleten Castro haalt ook iedereen door elkaar. Ook de Ajax-voetballers Frank en Ronald de Boer kunnen, buiten het veld althans, voor elkaar worden versleten. Binnen de lijnen blijkt de één links-, de ander rechtsbenig, dus dan wordt een rolwisseling al wat moeilijker. Ook de gebroeders Tim en Tom Gullikson kennen dat euvel. Buiten de tennisbaan onherkenbaar, op de piste voor kenners wel te onderscheiden. Met René en Willy van de Kerkhof had niemand problemen. Die verschillen van elkaar als dag en Bijna net zo veel als Abbes Tehami en zijn coach. Die zich naar verluidt inmiddels op een andere bezigheid hebben gestort: zaklopen. Maar dan wel met dat ding over hun hoofd. Voetbalclubs met vijf buitenlanders MONTREUX De UEFA heeft op het congres in Montreux besloten dat clubs binnenkort maximaal vijf buitenlanders mo gen opstellen. Tot de vijf moeten twee vreemdelingen behoren die op basis van hun langere verblijf niet meer als 'voetbal-bui tenlander' worden gerekend. Wanneer de nieuwe regel ingaat, is nog niet bekend. Het ligt voor de hand dat dit in het seizoen 1992-1993 zal zijn, ongeveer gelijktijdig met het opengaan van de Europese grenzen. De beslissing is genomen in overleg met de EG. In Nederland zijn nu twee buitenlanders per club toege staan. Op het aantal zogenaamde „Nederlandse buitenlanders" zit geen beperking. Wel besloot de KNVB onlangs het aantal toegestane buitenlanders met ingang van het volgende seizoen tot drie te verhogen. ÈRINK De Nederland- Isters moeten nog hun nieuwe sta- tyballende equiva- 'patat-generatie' in momentert door bondscoach hy tot aan de B- Waarvoorfen jaar geleden als K8eva,mfe»d^teaTald. en van de h nieuwe rol op de ids .VeH Siren'ÏE el naar 08 een beetje meer. tou ook kwalifica- ijvend stu^iyjnpjgphg Speien mmer teref- Murphy heeft Ie speelsters verbo- i te denken. „We leuk ding ge- akte, gewoon ELIJ Kr de laatste test wordt tegen Tsjechoslowakije. In Breda (zondag), Vught (maandag) en Enschede (woensdag) was Bul garije de opponent. Een ploeg waarmee nog een appeltje te schillen was na het EK-kwali- ficatie toernooi eerder dit jaar waar Nederland zijn enige wedstrijd verloor van, juist, Bulgarije. Het team van Murp hy wilde wel, maar zat de eer ste twee duels muurvast. In ternational Kirsten Gleis: „Vooral in Vught was ieder een bloednerveus, nee, ik weet ook niet wat het was". Afgeschud Gisteren in de Enschedese Pathmoshal werden de zenu wen voor de 'grote reis' naar het EK in Italië grotendeels afgeschud. Het gebodene was nog lang niet om van te smul len maar het basisniveau met een incidentele uitschieter (eerste set) bleek ruim vol doende om de Europees kam pioen van 1981 simpeltjes met 3-0 te vloeren. Plezier, zelfvertrouwen en eenheid waren en zijn de stok paardjes van Murphy in voor bereiding op het EK, „het eer ste evenement waar deze groep echt voor gaat", voegt hij toe. „Het doel is veel scher per dan op het B-WK (dat Ne derland vorig jaar onverwacht won-red). We gaan hier voor een medaille". De Brabander heeft er vertrouwen in. „Ik ben niet optimistisch maar realistisch. Ik weet wat we ge daan hebben, de speelsters we ten het en ze merken de effec ten ervan". In het spel van meer zelfvertrouwen kweken bij zijn ploeg, stofte hij een videoband van vier jaar gele den af en liet die eens zien. Het niveauverschil was schok kend, moest zelfs Murphy toe geven. Zachtjes: „Met dit team waren we in 1985 Europees kampioen geworden". Maar hij dwaalde slechts even af. „De rest is natuurlijk ook vooruit gegaan. Nogmaals, ik ben rea listisch in de huidige doelstel ling. We moeten ons ook niet langer verschuilen. Dan word je nooit een topteam. Maar het zijn nog maar prille mensen in de topsport. We zijn er nog niet. Deze ploeg heeft twee grote stappen gezet, maar moet er nog wel veertig kleine stap jes achteraan maken. Het be gint nu echter wel interessant te worden. We hebben een keiharde voorbereiding gehad. Als je zoals in de eerste set ziet dat speelsters hele kleine, on verwachte dingetjes toch goed verwerken. Dan denk je toch, het is allemaal niet voor niets geweest. Dit team zit pas over twee, drie jaar aan zijn top". Prachtig team En dan even mijmerend: „Soms droom ik weieens, wat voor prachtig team heb ik in mijn handen." Maar dan weer veelbetekenend: „Als het bij elkaar blijft". Maar dat er mensen afvallen en opgevolgd worden door minder ervaren vervangers is het lot van de topsport, zo meldde hij direct weer vrolijk. „Als coach moet je er niet moe van worden. Dat is de wet van topsport. Die maak ik niet, ik hanteer 'm. Wat je hier nu voor je ziet is ook werk van acht jaar, ver geet dat niet". Het niveau is er, het zelfver trouwen is er, het plezier is er en de eenheid. Murphy op zijn best: „Je overleeft alleen maar in de groep. Zwak zijn is dan gelijk je sterkte. Anderen kun nen dat namelijk opvangen". Dat bleek een paar weken ge leden op een sterk bezet toer nooi in Italië. Slechts de vrij wel op volle sterkte aantre dende Sovjet-Unie bleek nog een maatje te groot. Voorname concurrenten voor een medail le komende week, Italië en Duitsland, werden zonder par don opzij gezet. Vooral de zege op de Duitsers, tegenstander in de poule, deed Murphy goed. „Kohier (de Duitse trainer- red) moet ze weer over die tik heen zien te krikken. Ik ben blij dat ik niet zijn schoenen Kirsten Gleis was in de voorbereiding op het EK niet in haar normale

Leidse Courant | 1991 | | pagina 21