Comfortabel GE Canda. Trui met borduur, 86-122 39. Gekleurd denim rokje, 86-122 25.- felomino. Jongensjack, 92-122 89.- Sweatshirt, 86-122 29.— jeans, 86-122 39. Baby Club.jJ Broek, I Comfortabel dat is gebreide kleding altijd, zeker als het zo'n dubbel gebreid jasje is als dit van Laurèl. Vrouwelijke managers kleren, maar wel heel mooi dit beige pak van Escada. Mooi breiselin pastelkleuren van Laura Ashley. DOOR Rf A SCHUURHUIZEN De foto's op deze pagina's geven een bijna compleet overzicht van de mode voor de komende winter. De mode kent immers niet meer één beeld voor een bepaal de periode, maar een aantal stijlen die naast en door el kaar kunnen wordt gedragen. Voor de komende winter geldt comfortabel als een be langrijk gegeven en als dat woord tevoorschijn komt in de mode dan kan men er bijna zeker van zijn dat gebreid, in al zijn facetten, erbij hoort. En dat is dus ook zo voor de komende winter. Gebreid geldt de komende maanden niet alleen voor bonneterie (truien, pullovers, vesten), maar ook voor jurken en zelfs jassen. Nu het beeld in de mode weinig verandert, blijven kleuren en stoffen belangrijk. - Ruiten zullen trouwens het mode-beeld wel oeheersen. De Schotse ruit, in oude en nieuw kleur-combinaties maar vooral het zwart-witte ruilje, of het nu het Pepita- ruitje, de pied-de-coq of de pied-de-poule betreft. Vooral het Pepita-ruitje maakt nog eens de invloed van de jaren '60 in het huidige modebeeld duidelijk. Kort De rokken blijven ook voor deze winter kort, tot zeer kort zelfs. Daarop wordt dan een lange, slanke blazer ge dragen die net zo lang is als het rokje en soms zelfs een ietsje langer. Dit zal ongetwijfeld een van de meest ken merkende drachten voor de komende winter worden. Naast het korte strakke rokje, waarbij stretch-materia len heel belangrijk blijven, is er ook een kort wijd rokje, vaak van geplisseerde stoffen. De lange rok komt aarze lend terug en dan vooral in wijdere vorm. Broeken zijn eigenlijk belangrijker de komende winter; ze zijn zonder uitzondering smal, leggings, ski-broeken en sigarette- pijpmodellen met brede omslag. Shorts en hot-pants worden in de winter doorgedragen, maar dan wel met dikke kousen of maillots. Op broeken en rokken worden wijde tops gedragen, waardoor het A-lijn-silhouet wordt verkregen. Die tops zijn dan vooral tunieken, ruime truien en vesten. Men Tweed, een r iti pakvanGeni jl Schotse ruiten ditmaal, van Scapa of Scotland.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 4