ee Noordwijkerhout op extra kosten door nieuw zwembad Najaarsfeesten in Lisse laatste in de reeks EfikUcSouotmt DUIN- EN BOLLENSTREEK Voorschoten twijfelt aan nut overlegorgaan Leidse agglomeratie Bibliotheek overweegt korten op openingstijd! I jfti£ Li [SERSL uut in h nooi vi is FC I allen. D de Bu ird-Ierla hburger [eerste FA-beke de slec de Pool op acht al uit ei depont maakte ïaars gi: onderu ische Hi DE J aalrelle REGIOJOURNAAL Concert De Hagenaar Ben van Oosten verzorgt vrijdaga vond een concert in de Vredeskerk i :n Katwijk. Het optreden in de kerk aan de Voorstraat begint 's avonds om kwart over Kleurwedstrijd In de drie vestigingen van de bibliotheek i h Katwijk gaat vanaf vandaag een grote kleurwedstrijd van start. Deelnemers kunnen een kleurplaat intekenen die ingeleverd moet wor den op uiterlijk 12 okto ber, de laatste dag van de kinderboekenweek. Voor de beste kleurplaten zijn drie prijsjes beschikbaar. Kinderen vanaf vier jaar kunnen de kleurplaat op halen bij de jeugdbiblio theek en de filialen in Katwijk aan de Rijn en Hoornes/Rijnsoever. Filmavond De film 'The Hiding Place' zal zaterdag worden ver toond in het Evangelisch On tm oetingscen trum De Ark in Noordwijk. De film die zich afspeelt ten tijde van de tweede we reldoorlog gaat over de Haarlemse Corrie ten Boom. Het laten onderdui ken van joden deed de fa milie van Corrie ten Boom in verschillende concen tratiekampen belanden. Zelf werd ze overgebracht naar Ravensbruck. Door een administratieve fout kwam ze vrij. Sindsdien getuigt ze over haar erva ringen en de betekenis van God in haar leven. De film in De Ark, Picképlein 1 in Noordwijk, begint 's avonds om acht uur. De toegang en een consumptie zijn gratis. WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 Voorlichtingsbijeenkomst asielzoekers in Voorhout VOORHOUT De Stichting Vluchtelingenwerk Voorhout houdt binnenkort een voorlichtingsbijeenkomst in verband met de komst van vier asielzoekers naar de gemeente. Op de bijeen komst, maandag 30 september in het gemeentehuis, zullen ook vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, het ministerie van WVC eji de Vereniging Vluchtelingen Werk Nederland aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. Naast voorlichting wil de Stich ting Vluchtelingen Werk Voorhout verenigingen en organisaties in de gemeente zover krijgen, dat ze asielzoekers (tijdelijk) willen laten deelnemen aan hun activiteiten. Ook is de stichting nog op zoek naar vrijwilligers die zich willen inzetten voor de opvang van de asielzoekers. Zij zullen zich vooral met de sociaal-culturele aspecten van de opvang moeten gaan bezighouden. Zo zullen de vluchtelingen begeleid moeten worden bij allerlei dagelijkse acti viteiten, zoals doktersbezoek en het onderhouden van de contac ten met gemeentelijke instellingen. Het is de bedoeling dat de vrijwilligers zich éen dag per week willen inspannen voor de asielzoekers. Tijdens de voorlichtingsavond zal er gelegenheid zijn zich op te geven voor het vrijwilligerswerk. Windvaan neemt oude stek weer in WASSENAAR De gerestau- reerde windvaan van de Dorpskerk in Wassenaar wordt morgen weer teruggezet op de toren van het kerkgebouw. De windvaan werd in de zomerva kantie van de spits gelicht om dat deze hard aan restauratie toe was. Inmiddels is het smeedwerk hersteld en is de vaan van een nieuwe as voor zien. Ook is er een laagje nieu we bladgoud op aangebracht. Vanaf één uur zal een hijs kraan de windvaan weer op zijn plek zetten. Vanwege de takelwerkzaamheden zal de Duinrellweg ter hoogte van de Reijerlaan de hele dag zijn af gesloten voor alle verkeer. VOORSCHOTEN Het mo del van het overlegorgaan Leidse agglomeratie werd gis teren niet erg enthousiast ont vangen door de leden van de commissie voor algemene za ken. Volgens R. Kalfsbeek (PvdA) wordt het een doublu re van de reeds bestaande in tergemeentelijke overlegorga nen. „Er komen dezelfde mensen in te weten burgemeester en wet houders. Die komen al bij el kaar. Wanneer het overlegor gaan een dagelijks bestuur krijgt bestaande uit gewone raadsleden, dan zou het effect kunnen sorteren omdat raads leden zelden vat krijgen op in tergemeentelijke regelingen". S. Harlaar (Groen Links) toon de zich bevreesd voor het in het leven roepen van een vier de niet democratisch gekozen bestuurslaag. J. Verschoor (VVD): „Ddat nieuwe overleg orgaan kan misschien zorgen voor de beheersbaarheid van al die intergemeentelijke rege lingen. Grote vraagtekens blij ven er echter". W. Valkenburg (CDA) was het meest positief. „Samenwerking is noodzaak, daarom moeten we een ver band aangaan. De raad raakt dan een stukje bevoegdheid kwijt, maar we gaan niet de hele zaak in handen geven van het college. Het dagelijks bestuur mag bestaan uit wet houders, maar het algemeen bestuur moet uit raadsleden bestaan". Volgens Y. Molenkamp (D66) lost dat laatste niets op. Een al gemeen bestuur komt mis schien een of twee keer per jaar bijeen en kan dan volgens haar nooit vat krijgen op het geheel. Burgemeester P. Cannegieter legde uit dat thans de diverse colleges van B en W van de gemeenten in de regio Leiden regelmatig bijeen komen. Dat is echter op vrijwillige basis. Volgens het nieuwe model wordt dat een verplichting. „Het dagelijks bestuur moet gewoon uit collegeleden be staan anders functioneert het niet". Tenslotte was de com missie bereid af te wachten in hoeverre er uit het huidige model een definitieve regeling kan komen, gezien de behan deling in de diverse gemeen ten kan er nog heel wat ver anderd worden en kan de offi ciële vaststelling nog wel even op zich laten wachten. Het basisdocument politid Holland-Midden bepaalt! Leiden en Voorschoten eej gionaal politiekorps krij Voor Voorschoten beti dat de rijkspolitie vervJ wordt door de regio-p" Vast staat dat Voorschott— eigen groepsbureau houdl vaste mensen, die in de F gemeente functioneren, f ook Leiden groepsburea gaat richten. De beheers1 tie van het regionale pL korps komt bij de huidig trictscommandant in Lf nenj van dorp. Binnen de gemeem houdt de burgemeester functie als hoofd van de aisei IN NOORD WIJKERHOUT NOORDWIJKERHOUT De bibliotheek van Noord - wijkerhout zal in de toe komst zoveel mogelijk bin nen hasr eigen budget oplos singen moeten zien te vinden als er extra tekorten ont staan. Voorlopig neemt de gemeente de 15.000 gulden voor haar rekening die de bi bliotheek dit jaar meer nodig heeft dan vorig jaar. In de commissie financiën vond T.Tienstra (D66) gisteravond dat de te korten door het bibliotheekbe- stuur wat al te gemakkelijk doorgeschoven werden naar de gemeente. Daarom stelde hij een zogenoemde budgetfi nanciering voor, Dat wil zeg gen dat het bestuur zelf kan uitmaken hoe ze de gelden be steedt. Het bestuur kan dan zelf beslissen of er bezuinigd gaat worden op de hoeveel heid boeken of bijvoorbeeld op de duur van de openingstijden. Het bestuur had overigens al voor 5000 gulden zelf een dek king gevonden binnen haar ei gen begroting zodat nog een extra tekort van 10.000 gulden overbleef. Er was een voorstel van het bestuur om in De Zilk de bibliotrailer een uur min der open te stellen. Maar dit voorstel was door het college blijkbaar van tafel geveegd. Gisteravond kwam de com missie financiën op de kwestie terug. Het was W. Hof gebleken dat het er in 1 iW^Of dat het bibliotheekbest bibliotrailer in De Zilk sluiten bijna niemani boek komt lenen. Ze wethouder P. Heemskei te onderzoeken of dit daad waar is want in da leek het de PvdA-fract lr^onen ster toch een goede man wellicht het extra teko 15.000 gulden helemaal ken. itrijd ir lgd doe orters. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Nadia dr. van A. Fonteijne en G. T. M. Versluys, Mike zn. van C. de Mooij en M. T. M. Jamoel, Robert zn. van J. C. Rijsber- gen en T. C. M. Staphorst, Max zn. van J. Smirren en A E W. Belle- kom, Dyonne Antonia Helena dr. van R. A. Mulders en J. M. Koek, To bias Jouke zn. van P. H. Okkerse en M. de Vries, Michiel Frank Willem zn. van F. R. van Rooijen en M. A. A. Erkens, Gijsbert Willem zn. van W. Sip en D E. de Zeeuw, Philipp zn. van P. Stollenmayer en I. H. Stollen- mayer, Annet dr. van H. A. Mazee en Y. de Mooij, Désirée dr. van W. J. Benning en W. D. Heese, Sebastian zn. van B. van den Oever en I. van Rijn, Marciano zn. van R. Moenen en J van Hagen, Mélissa Marie Josine dr van S. M. H. Fiorilli en B. N. P. M. Castermans, Rowan Natascha dr. van A R. Tegelaar en W. C. A. M. van Kesteren, Robert zn van B. Ver straten en S. C. J. M. Kleijn, Michelle dr. van P J. Neuteboom en C. S. den Hoed, Anne Heieen dr. van P. C. de Regt en J. A. H. M. Hezemans, Petro- nella Maria Helena dr. van H. W. F. van der Steen en H. M. Ziilstra, Nan do Robin zn. van R. M. W. Mans en J. W. C. van Haastrecht, Camiel zn van R. Zandbergen en M. A. van der Eijk, Anna Lydia Lianne dr. van W. van Beelen en J. Guijt, Bernard Jo hannes zn van C. J. Bèrkout en C. C. Siera, Karo zn. an R. Komayesh Ne- jad en Th. J. de Zwart, Mark zn. van H: W. van Egmond en J. C, van Dam, Maria Johanna dr. van J. P. M. Hooijmans en J. T. Tulen, mens wonde opgen het be Volgens VVD'er R Null Flam het bibliotheekbestuui a ging. menteel aan een voorsti >rsgroe. ken om in Noordwijk' - - - zelf de bibliotheek op d dagochtend een uur i voor uitleen open te Overigens vond hij dat leden best voor hun li schap voor de bibli kunnen gaan betalen voor de uitleen van CD ben ze blijkbaar wel over. Maar volgens Ho de ouders dan een gral leenkaart in Noordwijk die ook te gebruiken Noord wijkerhout. Wethouder Heemskerk de discussie met de opm dat het in elk geval eenZDoi lopen moet zijn met d( ïde beh noemde „open eind-fii loop v. ringen" voor stichtingenachten, door extra overschrij ingmees steeds weer voor reker.i vanavo men van de gemeente, erste du in elk geval onderzoe Ie UEF inderdaad in het voorg ht hand sluitingsuur in De Zilk kan teil geen bezoekers boeken )ostenri; men lenen. de Nt 1915 gehuwd geweest m« aantl Noordover; R. E. Brunings 'twedstl nov. 1972, man; C. P. Laro U uit juli 1916, man; A. Engel gel ir Augl 1921 gehuwd geweest met: i,ei ppn< ker; J Jekel geb. 7 juni 11 HZ W. Blok geb, 15 aug. 1912, n nel e H. Langezaal geb. 21 okt. 1 dat aan. genote van: C. van DiemaUels we Boerman geb. 15 nov. 1907, Drd. De P. Sosef geb. 28 okt. 1939, mi, j- Graaf geb. 2 nov. 1934, m in Tjiook geb 28 okt. 1952 ge! "rnberg weest met: A. J. Schippe Duits Schirrmacher geb. 2 okto sinds hi huwd geweest met: J. J. G Arnold gen; A. W. van Rossen gebg jik 1911, man; H. Stavleu geb. fuJKSie_ 1914, man. S. J. Tuerlings leCtie. I aug. 1991 dochter; F. A. Ver lal kam 6 nov. 1934 man; J. Vermo ge drib nov. 1923, man; C. Sloos gebpn dooi 1900, gehuwd geweest mei Waal; H. C. Hoogenboom ge 1917 man; H. M. A. W. van geb. 10 mei 1925 echtgenote w___ Otte; J. Stikkelorum geb. 12 etitie echtgenote van A. Schreu lfiaon r Hoorn geb. 18 dec. 1914 ma "ddn- L lik geb. 16 maart 1910 m ara ma Zandvliet geb. 8 okt. 1921 n' C. van Fessum geb. 28 jan huwd geweest met J. J. J. zen; J. M. van Wijk geb. 20 gehuwd geweest met Karni; veer geb. 31 okt. 1910 gel-n met weest met P. Ju; N. Passch enen. Ii juli 1913 echtgenote van D. worde kenberg; M. S. A. Hamsti vprwa^l april 1940, man, J. W C. M "W3C geb. 19 juni 1928, man, M. I ei Stadl< geb, 8 juli 1920 echtgenote ^rkoop P. M. Dieben; M. Boom ge kaarten 1924 vrouw; J, 't Hart geb. 1917 echtgenote van P. C. - A. Rathgeb geb. 20 april 190 geweest met P. B. van der 2 Emans geb. 15 febr. 1911 ge weest met H. Heikamp; D. I geb. 22 febr. 1919 man. lereidint ikt. Uit gen he Maar c oor de trecht 1 n zijn Open dag bij waterleiding bedrijven KATWIJK/LEIDSCHENDAM Een groot aantal waterlei dingsbedrijven in het hele land opent zaterdag zijn deuren voor het publiek. De open dag maakt onderdeel uit van de voorlichtingscampagne 'Water, het wonder uit de kraan'. In de campagne proberen de water leidingbedrijven duidelijk te maken dat het van belang is zorgvuldig om te gaan met drinkwater. Men wil tijdens de open dag proberen dat belang duidelijk te maken door be langstellenden te laten zien wat er allemaal komt kijken om schoon water bij de consument te krijgen. Ook in deze regio staat een tweetal bedrijven een kijkje in de keuken toe. Dat zijn het Duinwaterbedrijf Zuid- Holland, Spoorlaan 6 in Leid- schendam en het Voorzuive- ringsstation Lindenbergh, Was- senaarseweg 50E in Katwijk. EXPLOITATIE TWEE TON DUURDER Idoor GERARD DE KLERK NOORDWIJKERHOUT De kosten voor de ex ploitatie van het zwembad De Schelft in Noordwij kerhout overschrijden de oorspronkelijke ramingen met maar liefst 50 pro cent. De voornaamste oor zaken zijn hogere perso neelskosten en energie kosten. Gisteren zei wethouder P. Heemskerk (VVD) in een ver gadering van de commissie fi nanciën opnieuw met een somber gezicht dat hij al eerder de gemeenteraad had gewaarschuwd dat het zwem bad de gemeente wel eens meer zou kunnen gaan kosten dan het oorspronkelijk uitge- Met de kortebaandraverljen door de Heerestraat Ih Lisse zullen ook dit jaar de najaarsfeesten in de Bollenstreek worden afgesloten. foto: wim van noort Ster de E ikampii tweed icore te d-Ierla middei Ihten de [ergelijk •finale i Marse in e itrijd ir iten, ze iet toei rekende jaarlijkse tekort van 430.000 gulden. „Ik ben er al tijd bang voor geweest maar ik heb het nooit hard kunnen maken. Het was intuitie", al dus de wethouder. Maar W. Hof (PvdA) vond dat de gemeenteraad ten onrechte de zwarte piet kreeg toege speeld. Ook zij is blijkbaar ge schrokken van de overschrij ding van de kosten met 50 procent. De hogere kosten zijn ontstaan omdat niet gerekend was op de overuren van het personeel en de kosten voor invallers. Overwogen wordt daarom om te gaan werken met part-timers die goedkoper zijn dan invallers. Volgens Heemskerk zal er een onder zoek worden ingesteld naar de energiekosten maar hij merkte verder op dat er ook wat aan het rooster van openingstijden wat gedaan moest worden om de personeelskosten te druk ken. Destijds was tot de bouw van een nieuw zwembad besloten op basis van gegevens die ver schaft waren door onder meer de afdeling financiën van de gemeente Noordwijkerhout. „In de beginfase was de PvdA ook achterdochtig", aldus Hof, „maar toen zijn we aan het re- kènen gegaan met cijfers die onder verantwoordelijkheid van het college zijn gepresen teerd en wij dachten dat die cijfers reëel waren. Juist de wethouder had ons toen moeten confronteren met an dere cijfers die afweken als hij destijds al de overtuiging had dat het zwembad meer zou gaan kosten wat betreft de ex ploitatie. Dan had de wethou der dat moeten zeggen. Nu moet hij niet steeds weer aan komen met de woorden dat hij altijd al geweten had", vond Hof. LISSE De najaarsfeesten in Lisse, die morgen met een concert van Emmy Verhey van start gaan, zijn de laatste en in veel opzichten ook de omvangrijkste uit de Bollen streek. Ook dit jaar schotelt de Hardraverijvereniging Lisse en Omstreken de feestvierders een overladen programma Naast overbekende onderdelen als het tobbetje steken, de jaar markt en de kortebaandraverij is ook een aantal nieuwe eve nementen aan de lijst toege voegd. Zo is er voor het eerst een expositie van schilderijen van bolbloemen, een mini- auto-race, een scoutingspel, een toneelvoorstelling door het Geestgrondtheater en een honden-behendigheids-de monstratie te zien. Programma DONDERDAG 19 SEPTEMBER 20.30 uur. Openingsconcert in Ne derlands Hervormde Kerk aan het Vierkant. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 18.30 uur. Zaalvoetbaltoernooi in Meerzicht. 19.00 uur. Jeugd disco in 't Poelhuy- saan de Vivaldistraat. 19.00 uur. Auto-puzzelrit vanaf De Gewoonste Zaak in de Schoolstraat. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 8.00 uur Viswedstrijd voor de jeugd in Rijnsloot (Venne st raat). 8.00 uur. Terreinrit voor paarden bij manege Puntenburg aan de Spekkelaan. 9.30 uur. Schilderwedstrijd op het Vierkant. 9.30 uur. Minitriathlon vanaf 10.00 uur Viswedstrijd voor 60-plus- sers in de Ringvaart. 10.00 uur Tobbetje steken en spriet- lopen over de Singel. 10.00 uur. Expositie schilderijen Bolbloemenbij de Ho- baho (ook op zondag). 11.00 Uur. Zeepkistenrace op het En gelplein in de Engel. 11.00 uur. Vaartocht voor gehandi capten. 11.00 uur. Straat-artiesten-festival in het centrum. 12.00 uur Kreatief-in op het Vier kant. 12.30 uur. Doelschieten, touwtrek ken en kruiwagenrace in Kindervreugd in de En gel. 1230 uur. Najaarsmuziekfestival in dienstencentrum De Beu kenhof. 13.30 uur. Familiefietstocht vanaf RTV-clubgebouw aan de Spekkelaan. 14.00 uur Mini-auto-race in de Gla zen Hal aan de Hobaho- 14.00 uur. Scoutingspel hoek Gerard Doustraat/Ruishorhlaan. 20.00 uur. Taptoe op het Hobahoter- rein aan de Schoolstraat. 20.15 uur Toneelvoorstelling in 'f Poelhuys aan de Vivaldi- ZONDAG 22 SEPTEMBER 8.00 uur. Familiewandeltocht door de Keukenhof. 10.00 uur. Jeu de boules-toemóoi op sportpark Ter Specke. 10.30 uur. Kanotocht vanaf het Fio- retticollege. 12.00 uur Wielerwedstrijd rond-. winkelcentrum Poel- markt. 12.30 uur. Rolschaatstocht Vanuit de Glazen Hal in de Hobaho- straat, daarna rollerdisco. 13.00 uur Honden-behendigheids demonstratie op sportpark Ter Specke. 14.00 uur. Ringsteken op sportpark Ter Specke. 14.30 uur Jeugdfilm voorstelling in 't Poelhuys aan de Vival: 16.00 uur. Jazz-middag in De Beurs aan de Haven. 16.15 uur. Nationale Skeelerwed strijd rond winkelcen trum Poelmarkt. MAANDAG 23 SEPTEMBER 10.00 uur. Jaarmarkt in de Kanaal- 19.00 uur. Ringsteken onder de man in ruitercentrum aan de Roo versbroekdijk. Vanaf 16.30 uur: Diverse toernooien op verschillende lokaties in Lisse en Lisserbroek (Tafeltennis, badminton, darten, flipperen, volleybal, snooker, driebanden, bridge, dammen, klaver jassen, schaken, sjoelen. pistoolschie- ten. hartenjagen, vlotbruggen en sfeerbingo DINSDAG 24 SEPTEMBER 14.00 uur. Feestmiddag voor 65- plussers in De Beukenhof. 16.00 uur. Opening Lunapark op de Haven. 18.30 uur. Steprace in de Glazen hal aan de Hobahostraat. 19.00 uur. 14e Najaarsfeestloop rond winkelcentrum Poel- 19.15 uur. Tohknuppelen in de Gla zen Hal aan de Hobaho- WOENSDAG 25 SEPTEMBER 13.30 uur. Diverse sportevenemen ten voor scholen op Ter Specke en in Do Lis. 13.30 üür. Kindermatinee in 't Poel huys aan de Vivaldistraat. 18.30 üur. Kinderoptocht en bakfiet senrace vanuit en in de Glazen Hal aan de Hoba hostraat. DONDERDAG 26 SEPTEMBER 8.00 uur. Viswedstrijd in de Ring- 9.00 uur. Kinderspelen in De Bijen korf en Kindervreugd. 10.00 uur. Zaalvoetbal politie in sporthal Meerzicht. 11.00 Uur. Balonnenwedstrijd in de Schoolstraat. 14.00 uur. Kortebaandraverij op de Feest in Sassenheim De Sassenheimse najaarsfeesten zijn gisteravond van start ge gaan. Het lunapark, dat voor het eerst op het parkeerterrein naast het zwembad staat, werd geopend door de clown Bassie (foto boven). Bassie maakte onder enorme belangstelling van de jeugd een rondje op het feesterrein, waarbij hij muntjes uitdeelde voor de diverse attracties. Een van de volksspelen gisteren was het broekhangen, waarbij het er om ging wie het langst aan een groot formaat pantalon kon blijven hangen (foto onder). De ou deren vermaakten zich gisteren op een feestmiddag in Kasanova. Sassenheimer Istvan Kruts, ook wel bekend als de zingende groenteboer zorgde daar voor een kostelijk programma. De lam pionoptocht telde gisteravond een groot aantal deelnemers en trok veel publiek. foto's: henk van den ende Van die uitspraak stond wet houder Heemskerk toch wel even te kijken. Van het begin af aan heeft hij verkondigd dat hij de cijfers die door de diverse deskundige instanties verstrekt waren niet geloofde. „Iedereen in dit huis en in de gemeenteraad weet dat ik mordicus tegen de bouw van een nieuw zwembad was. Ik heb het alleen nooit hard we ten te maken", zei Heemskerk. De bezoekersaantallen zijn overigens wel overeenkomstig de verwachtingen. Dat bete kent dat er dus iets aan de openingstijden gedaan moet worden of dat de entreeprijzen ornhoog zullen moeten. Maar de wethouder vreesde dat dat geen oplossing was omdat in dat geval ook het bezoekers aantal wel eens zou kunnen dalen. I gerust: van 2 Rod Ttte de et

Leidse Courant | 1991 | | pagina 28