Blessureproblemen bij iuropa Cupdeelnemers ■mi, SPORT i' F Feyenoord verzaakt verplichtingen aan Spelersfonds BERcbcScHvtont DINSDAG 17 SEPTEMBER 1991 9- jr estelfii nen is polis tachtig bij de de ssies we ®lemonstratie tegen elen in Berlijn we di Kim twee bij] wei PjonL op e van de Ame m Zme rij ;gen ve ilii |n en in r ngjai tei LIJN In Berlijn hebben gisteren bijna dui- mensen gedemonstreerd tegen het houden e Olympische Spelen in die stad in het jaar In de richting van het hotel, waar de be sleden van het Internationale Olympische té (IOC) zijn gehuisvest, werden enige vuur- afgestoken. Een politiecordon (er waren 1500 i op de been) verhinderde, dat de groep kon oprukken naar het hotel. De demon- in lieten het toen bij spreekkoren als: nier Benz en IOC, smijt de bonzen in de Toen later de wat verderop gelegen Staats- waar de IOC-officials een voorstelling zou- ijwonen, bestormd dreigde te worden, greep litie in met de wapenstok. Overigens zal het pas over twee jaar beslissen waar de Spelen '000 gehuisvest zullen worden. ts2S.0T'T" Beeld van de demonstratie tegen het plaatsvinden van de Olympische Spelen van 2000 in Berlijn. FOTO: AP 134 landen in voorronden WK ZÜRICH Een record aantal van 134 landen heeft zich ingeschreven voor het wereldkampioen schap voetbal, waarvan de eindronde in 1994 in de Verenigde Staten wordt gehouden. Dat heeft de FIFA maandag bekend gemaakt. Het toernooi, waarvan de eindronde in 1990 in Italië werd afge werkt, trok 112 deelnemende landen. De loting voor de voorrondes wordt op 8 december in New York verricht. De wereldvoetbalbond FIFA heeft verklaard dat de drie Baltische staten en Zuid-Afrika nog zeker tot juli volgend jaar geduld moeten hebben voordat ze weer als lid toegelaten kunnen worden. Het uit voerend comité van de FIFA kan landen nadat ze erkend zijn door de Verenigde Naties tijdelijk het lidmaatschap geven. FIFA-woordvoerster Ursula Willimann meldde evenwel dat de voetbalbond nog geen aanvragen uit Letland, Estland of Litou wen heeft ontvangen. Stan van den Driessche geeft boksbond uitstel DEN HAAG Bondscoach Stan van den Driessche zet zijn werkzaamheden voor de Nederlandse boksbond (NBB) mogelijk toch voort. Beide partijen proberen weer tot elkaar te ko men, nu morgen het ultimatum afloopt dat de coach de bond stelde. Van den Driessche uitte scherpe kritiek op het beleid van de NBB, dat zijns inziens „te amateuristisch" is. Vanavond buigt de NBB zich over de kwestie. „Om de uitkomst van het gesprek met de bond open te houden, stel ik niet langer een termijn waarop een aantal zaken moet zijn verbeterd", aldus Van den Driessche. die dat besluit nam op aanraden van de vakbond van 'werkers in de sport'. De coach is contractueel tot januari 1993 aan de NBB gebonden. Consternatie FC Utrecht op Schiphol SCHIPHOL FC Utrecht is gisteren met twee uur vertraging vertrokken naar het Oos tenrijkse Graz, waar Sturm morgen de tegen stander is in de UEFA Cup. Oorzaak was een behoorlijke consternatie op Schiphol, waar door de aanwezigheid van één koffer teveel het vliegtuig van Transavia een tijd lang aan de grond bleef. FC Utrecht-voorzitter Theo Aalbers hielp bij het identificeren van de ba gage. om er achter te komen waar de koffer vandaan kwam. Derde doelman Daniël Hil- horst bleek buiten zijn medeweten om oor zaak van alle consternatie te zijn. De sluitpost had zijn boeltje gepakt voor het Europese avontuur, maar kreeg ter elfder ure van trai ner Fafié te horen dat zijn aanwezigheid in Oostenrijk niet noodzakelijk werd geacht. In middels was hij al wel ingecheckt door de clubleiding. W, rogramma Europa Cups HAAG Het pro- ïma voor de eerste ron- 'an de diverse voetbal- iooien om de Europa (le wedstrijd) ziet er vandaag, morgen en lerdag als volgt uit: I Ster Belgrado (Joe)-Porta- (NIe) fdi. 17/9 in Szeged) slautern (Dui)-FC Veliko a (Bul) 5 (Tur)-PSV (Ned) Luxemburg (Lux)-Olympique ïille (Fra) Jby (Den)-Zaglebi Lubien had Budapest (Hon)-Dundalk doelt! WK-onP PraaS (Tsj)-Glas8ow Ran" OXOpeuSgjona (Spa)-Hansa Rostock 2n kreegoDR) iitatea Craiova (Roe)-Apol- c heb lipmassol ICyp) orina hJ Göteborg (Zwe)-Flamurtari ariiid ud (Ajb) Dus BleLoria (ita)-Rosenborg (Noo) keer redrun Spartans (Mal)-Benfica opnieuw ik dat M (Eng)-Austria Wien (Oos) Helsinki (Fin)-Dinamo Kiev il Reykjavik (IJs)-Panathinai- En dt(Gri) acht. Zeerlecht (Bel)-Grasshoppers e Ruiterf bekiopA CUP II iemarfERWINNAARS Er blijft] ;noeg t€ Iden we| r voorlt 'ier puni (Nle)-Ilves Tampere Dnde: (Den)-Galway United (Ier) au (Oos)-Tottenham Hot- [Eng) Tirana (Alb)-Feye- (Ned) Nicosia (Cyp)-Club Brug- ^erau/Tottenham Hotspur- k Split (Joe) Icöping (Zwe)-Jeunesse d'Esch e (Pol)-Motherwell (Scho) ie/Galway United-Banik ï(Tsj) Levski Sofia (Bul)-Ferenevaros (Hon) Athinaikos (Gri)-Manchester Uni ted (Eng) Eisenhtlttenstadt (Dui/DDR)-Gala- tasaray (Tur) Bacau (Roe)-Werder Bremen (Dui) Fyllingen (Noo)-Atletico Madrid (Spa) CSKA Moskou (Sov)-AS Roma (Ita) Donderdag La Valetta (Mal)-FC Porto (Por) UEFA BEKER Vandaag AA Gent (Bel)-Lausanne Sport (Zwi) Steaua Bukarest (Roe)-Famagusta (Cyp) Ikast (Den)-Auxerre (Fra) Osasuna (Spa)-Slavia Sofia (Bul) Hamburger SV (Dui)-Gornik Zabrze (Pol) Morgen Sturm Graz (Oos)-FC Utrecht (Ned) Ajax (Ned)-Orebro (Zwe) FC Groningen (Ned)-Rot Weiss Erfurt (Dui/DDR) Cork City (Ier)-Bayern Mtlnchen (Dui) Vaci Izzo (Hon)-Dinamo Moskou (Sov) Aberdeen (Scho)-BK '03 Kopenha gen (Den) Real Madrid (Spa)-Bratislava (Tsj) Eintracht Frankfurt (Dui)-Spora Luxemburg (Lux) VfB Stuttgart (Dui)-PECS Munkas (Hon) Celtic (Scho)-Germinal Ekeren (Bel) Lyon (Fra)-Osters Vaxjü (Zwe) FC Halle (Dui/DDR)-Torpedo Moskou (Sov) Bangor (Nle)-Sigma Olomouc (Tsj) Liverpool (Eng)-Kuusyi Lahti (Fin) Spartak Moskou (Sov)-Mikkeli (Fin) FC Tirol (Oos)-Tromsö (Noo) PAOK Saloniki (Gri)-KV Meche- len (Bel) Sporting Gijon (Spa)-Partizan Bël- frado (Joe) porting Lissabon (Por)-Dinamo Bukarest (Roe) Vlaznia Shkoder (Alb)-AEK Athe ne (Gri) Boavista (Por)-Internazionale (Ita) Xamax Neuchatel (Zwi)-Floriana (Mai) Hask-Gradjanski (Zagreb)-Trab- zonspor (Tur) Donderdag Salgueiros (Por)-Cannes (Fra) FC Reykjavik (IJs)-Torino (Ita) CFKA Sofia (Bul)-Parma (Ita) Real Oviedo (Spa)-Genua (Ita) DUSSELDORF Alfons Groenendijk is onvol doende hersteld van de blessure aan de knie om morgeavond met Ajax in Düsseldorf tegen Örebro te spelen. Ook de twee Denen van de Amster damse club, Hansen en Petersen, blijven in de eerste Europese wedstrijd van Ajax sinds twee jaar aan de kant. Het drietal is gisteren wel met de selec tie vertrokken naar de Duitse plaats om bij de trainingen verder te wer ken aan het herstel. Ook PSV en Feyenoord, op be zoek bij respectievelijk Besiktas en Partizan Tira na, kampen met een niet geheel fitte selectie. Technisch directeur Beenhak ker heeft in Düsseldorf zeven tien fitte spelers tot zijn be schikking. Na de training van vanavond in het plaatselijke stadion zal er daarvan nog één naar de tribune worden ver wezen. Roy, die deze competi tie wegens een enkelblessure nog niet speelde, komt wél in actie. Wouters, die recentelijk wegens een schorsing ontbrak, eveneens. Beenhakker: „Na deel is echter dat deze jongens wat ritme missen. Daarom kwam het uitvallen van de wedstrijd in Groningen ook slecht uit". Intensief In plaats van de wedstrijd liet Beenhakker de selectie zon dagochtend vrij intensief trai nen. „Conditioneel gezien rei zen we met een gerust hart af naar Duitsland", verklaarde hij. De opstelling wordt waar schijnlijk vandaag bekend ge maakt. Beenhakker sloot niet geheel uit dat de centrale aan vallers Van Loen en Petters- son beiden zullen spelen. „In de voorbereiding hebben we ook wel eens met die twee gelijktijdig gespeeld en dat is niet slecht bevallen. In princi pe streef ik naar een vast elf tal, maar aan de andere kant wil ik ook zo veel mogelijk ge bruik maken van de beschik bare kwaliteiten. Zonder daar bij concessies te doen aan de speelstijl. Er is geen enkele aanleiding af te wijken van spelen met twee vleugelaan vallers". Beenhakker heeft örebro niet aan het werk gezien. Zijn as sistenten Van Gaal en Pronk wel. „Ik heb begrepen", zei Beenhakker, „dat de ploeg een typisch produkt van het Zweedse voetbal is. Fysiek sterk, veel loopvermogen. In de competitie hebben ze bewe zen tot de sterkere teams van het land te behoren, hoewel ze in de play offs wat zijn terug gevallen. Er is echter geen en kele aanleiding ze te onder schatten". Volgens Beenhakker speelt Örebro vrij defensief. „Ze hou den voortdurend veel mensen achter de bal en zijn traag in de opbouw. Wij zijn ons terde ge bewust van het feit dat we in Düsseldorf thuis spelen en zullen daar naar handelen. Of fensief voetbal en veel concen tratie in de achterhoede. Het is niet de bedoeling dat we in een counter trappen". Als de resultaten het toelaten zal Ajax de komende drie thuiswedstrijden in het Euro pese bekertoernooi in het Rheinstadion van Düsseldorf spelen. Wegens een straf van de UEFA mag de Amsterdam se club voorlopig niet op eigen veld uitkomen. Het gegeven dat de accommodatie in Duits land ook in de tweede en der de ronde beschikbaar zal zijn was één van de redenen voor Ajax om Düsseldorf uit te zoe ken. Technisch directeur Beenhakker: „Het is de bedoe ling dat we ons er thuis gaan voelen. We hebben weinig zin om na één duel weer te ver- SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: Sport. Nederland 3, 22.10 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 2, 22.10 uur Sport extra met voetbal Europa Cup. Duitsland 3, 22.45 uur: Sportplatz. portret van autocoureur Graten Ber- RTL+ 18.00 uur. Voetbal Europa Cup Hamburger SV-Gornik Zabrze. 20.00 uur: Voetbal Europa Cup FC Kaisers- lautern-FC Etar Tarnovo. Superchannel, 20.00 uur: Sport, klei- duifschieten. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 16.25 uur: Studio Sport met voetbal, rechtstreeks verslag Be- siktas-PSV Europa Cup I. Duitsland 1, 15.30 uur: Sport extra, voetbal UEFA Cup Cork City-Bayern München. Sportnet, 08.30 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. Hans van Breukelen deelt handtekeningen uit na aankomst in Turkije. KOERSEN PSV Erwin Koeman is nog niet klaar voor PSV's terugkeer in het toernooi van de landskam pioenen. Bijna een week nadat hij tijdens de training een lich te kneuzing aan zijn ribben had opgelopen, is de pijn nog voelbaar. „Het gaat beter, maar ik bén nog niet beter", stelde hij gisteravond na de training van PSV op het oe fencomplex van Besiktas in Is tanbul. „Wij hebben nog twee dagen", voegde hij er aan toe. Een opmerking die gedragen werd door optimisme en door zijn wil mee te doen. Zijn spe ciale en kortere trainingspro gramma was namelijk een dui delijke aanwijzing dat hij die twee dagen nodig heeft. Een flinke trap geeft nog steeds een pijnindicatie, waarmee wel te leven, maar niet zo best te voetballen valt. De bijna dertig-jarige middenvelder is wel al vast begonnen een mis leidend rookgordijntje op te trekken, voor de Turken, die best wilden weten waarom Koeman - en ook Stan Valckx - door Robson heel anders werden aangepakt dan de ove rige zestien man uit de groep. Koeman verklaarde een knie blessure te hebben. „Je moetje tegenstander niet wijzer ma ken. Wanneer ik zou zeggen dat ik last van mijn ribben heb, kun je er vergif op inne men dat ik, als ik speel, in de eerste minuten kan rekenen op een paar kleunen in de buurt van mijn pijnplek. Dins dag zal ik proberen met de an deren mee te doen, maar als het dan niet echt goed zou gaan, zie ik het toch een beetje somber in". Ondermijnen Stan Valckx, die zaterdag wel speelde tegen Roda JC, kan mogelijk ook Robsons ideale opstelling (Van Breukelen; Gerets, Valckx, De Jong, Heintze; Van Aerle, Popescu, Koeman; Vanenburg, Kieft en Ellerman) ondermijnen. Vroeg in die wedstrijd liep hij, bij een botsing met Arnold, een kneu zing aan een middenvoets beentje op. „In de eerste helft heb ik er zaterdagavond niet veel van gemerkt, na rust wel. Ik dacht eerst dat het mijn linker enkel was, omdat ik daar wel vaker last van gehad heb. Het was toch iets anders". Tijdens de training heeft Valckx uitsluitend loopoefe ningen gedaan met Monne de Wit. De fysio-therapeut gaat er van uit dat een injectie tegen de pijn voor de centrale verde diger voldoende zal zijn. „Hij klaagt niet, dat is een goed te ken, want als hij het wel zou doen, weet je zeker dat de blessure zo ernstig is dat hij met geen mogelijkheid kan spelen". Robson heeft met ongewenste ontwikkelingen rekening ge houden door achttien spelers mee naar Istanbul te nemen voor de eerste wedstrijd die hij als coach in het Europese toer nooi van de landskampioenen speelt. Feyenoord Feyenoord is vanochtend van af vliegveld Zestienhoven ver trokken naar Tirana zonder Ulrich van Gobbel en Joszef Kiprich naar Albanië. De twee basisspelers werden gisteren tijdens de laatste training in de Kuip door interim-coach Wim Jansen onvoldoende fit bevon den. Van Gobbel kampt met een kwetsuur aan zijn kuit been, Kiprich tobt met een verdraaide knieband. De Roe meen loan Sabau werd van wege een slepende kuitbeen blessure al eerder van de spe lerslijst geschrapt. Sjaak Troost maakt de trip naar Tirana wel mee. De oudgediende is tijdig hersteld van een voetblessure, die hem zondag tijdens he* duel tegen SVV Dordrecht'90 op de tribune hield. Met Plomp, Griga, Schultz en doel man Wapenaar begint Troost morgen bij de wedstrijd tegen Partizan Tirana op de bank. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt mor gen aanvang 14.30 uur zijn le Koers: 1. My Martha Lin. 2. Allee Du Gazeau, 3. Erik A (2-5-7). 2e Koers: 1 Lanyard, 2. Staten Niki- ta, 3. Sea Shark (1-2-4). 3e Koers: 1 Estelle H. 2 End of all, 3. Edward H (7-5-4). 4e Koers: 1. No Doubt, 2. Arthur De- vis, 3. Tequila's Reef (6-1-4). 5e Koers: 1. Folkert Oldeson, 2 Flag Waver, 3. Eimpre Hanover (3-4-6). 6e Koers: 1. Early Bird, 2. Esmeralda S, 3. Donar Uithuizen (7-3-5). 7e Koers: 1 Dollar's Pacific, 2. Countdown, 3. Golden Dream (1-6-9). 8e Koers: 1 Cervino Montana, 2. Bastien D'almere, 3. Yorky (2-4-3). 9e Koers: 1. Eddy Oostland, 2. Mea- dowbranch Derby, 3. Derrek Baker (3-6-1). PRIJSVRAGEN Lotto 37: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 x 300.000 gulden, der de prijs: 61 x 3.006,20, vierde prijs: 3.048 x 60,10, vijfde prijs: 53.524 x Toto 37: eerste prijs: 46 x 474,60, tweede prijs: 625 x 16,80, derde prijs: 4.279 x 6,10. Toto-gelijk: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 4 x 352,20, vierde prijs: 192 v 11 30 re' tijder 't zijn ïnings- rdinator ithlonbond trekt WEGEIN Frank ert vertrekt als trai- :oördinator van de Ne- idse Triathlon Bond. ert, die drie jaar bij de werkzaam is geweest, een baan in Groningen ard. In overleg met de eten wil het bestuur van id bekijken hoe de vaca- ipkan worden vervuld. manag Comai In oktob als turr i zijn in ports" en en ki -ond staa|i< aan waaiel CeauHi gevallei 1 staan, met een 1700 i-1.22,6, 2. ilypso Bos plaats 25, 536,30. 215,30. 9,00 ofwedsl d) 154 kim 4ed). 3. r (GBr), 5. Daelman 8. Goenst i. Raas (N« 4ed) allen SCHULD LOOPT OP TOT ANDERHALF MILJOEN GULDEN ROTTERDAM Het be stuur van het Centrale Spelersfonds beraadt zich over juridische maatrege len tegen Feyenoord. De eredivisieclub heeft dit jaar nog niet één keer aan de financiële verplichtin gen voldaan. De schuld, zou volgens een publikatie in het Rotterdams Dag blad zijn opgelopen tot ruim anderhalf miljoen gulden, inclusief de rente. Karei 'Jansen, bestuurslid van het Spelersfonds, wilde dat be drag gisteren niet bevestigen. „Wij praten in het openbaar nooit over geld", aldus Jansen. „Feyenoord behoort tot een klein groepje clubs, dat een be talingsachterstand heeft. De schuld van Feyenoord is aan zienlijk, meer wil ik er niet over kwijt". Feyenoord beschikte vorig jaar al over een betalingsrege ling. „Wij volgen bij nalatige clubs een vaste procedure", verklaarde Jansen. „Een beta lingsregeling is de eerste stap. Dat komt regelmatig voor. Een rechtszaak is voor ons het laat ste redmiddel. Het bestuur van Feyenoord heeft onlangs laten weten, dat de club niet in staat is op korte termijn de schuld af te betalen. We hebben enig respijt gegeven, maar de tijd begint te dringen. Donderdag nemen we tijdens onze verga dering een beslissing over ver dere maatregelen. De spelers mogen in geen geval de dupe worden van deze kwestie". Pensioen Het Spelersfonds is een soort pensioenvoorziening voor voetbalprofs. Na hun loopbaan krijgen ze een maandelijkse uitkering, afhankelijk van het ingelegde bedrag. De premies worden door de clubs op het salaris ingehouden en afgedra gen aan het Spelersfonds. Door de grote financiële pro blemen bij shirtsponsor en fi nancier HCS is Feyenoord dit jaar in gebreke gebleven. De club heeft sinds vorige maand contractueel nog onge veer vijf miljoen gulden te goed van HCS. Het automati seringsconcern weigert echter, gezien de huidige financiële toestand, te betalen. De direc tie meent bovendien, dat Fey enoord in het verleden met een voorfinanciering van om streeks twaalf miljoen gulden (ten behoeve van nieuwe spe lers) meer dan voldoende is ondersteund. Deze week her vatten beiden partijen de har de onderhandelingen. Het sponsorcontract van HCS loopt officieel tot midden 1994. Het bedrijf leed in de eerste helft van dit jaar een verlies van 125 miljoen gulden en balan ceerde tot voor kort op de rand van een faillissement. ONDER DE LOEP wan brvan i leven dat ik leid, dank Liverpool. Wie voor club speelt, moet ieder lent van de dag beseffen iet management en voor- :t volk het recht hebben leer dan honderd procent inokkenheid. Na het be- worden van de schor- na de Heizel-ramp ging uit nooit meer Euro cup-voetbal te zullen spe- Niet leuk, maar geen re- om de club te verlaten, i jaar geleden werd ik ig ziek. Er werd ge el voor m'n leven en ik 25 weken niet spelen, ik uit het ziekenhuis begon voor mij een bestaan. De terugkeer •°!uropa heeft daar nog een ïnsie aan toegevoegd. Ik et, dank zij Liverpool ball Club, en wil het on- de lat van Anfield nog ïns zeven jaar jaar vol 'SM\v SS len rflman Bruce Grobbelaar van Liverpool in De jpgraaf. i (enstanders van mijn keu ze zullen zeggen dat ik gese lecteerd ben omdat ik bij HGC samen met Jorritsma de vrouwen train, of dat Mare iets voor me geregeld heeft. Onzin! Jorritsma is een per fectionist. Die gaat volledig zijn eigen gang. Laat zich door niemand wat aanpraten. M'n broer wist dat ik hoog op het lijstje van Jorritsma stond, maar heeft me niks verteld. Dat vind ik klasse van hem". Hockeyspeler Robbert De- lissen in Trouw. „De Wende is voor mij te laat gekomen, ik ben tien jaar te vroeg geboren. Het grote geld is voor mij niet meer wegge legd. Maar ik heb wel een "mooi leven gehad. Ik heb veel van de wereld gezien. Ben in Brazilië geweest, in de Vere nigde Staten, in heel Europa. Dat was destijds maar voor weinig mensen weggelegd. En ik verdiende aardig. Minder dan de topfunctionarissen bij de bedrijven die ons betaal den, maar toch ook weer heel wat meer dan de doorsnee-ar beider. Bovendien kon je heel Robbert Delissen: klasse. FOTO: DIJKSTRA wat zaken regelen. Als een ander twaalf jaar op een auto moest wachten, dan hadden wij 'm in een jaar of twee, drie. Niemand kon woon ruimte vinden, wij wel. Alles wat een normaal mens niet voor elkaar kon krijgen, dat lukte ons". Voetballer Jtirge Heun van de voorma! DDR- club FC Rot-Weiss urfurt in het Algemeen Dagblad. „Ik knijp voor een training of wedstrijd soms wel een beetje in mijn handen, dat is alles. Die dingen zijn al zo goed ont wikkeld. Je gebruikt ze de hele dag, je doet 's ochtends de deur ermee open, stuurt de auto ermee en zo gaat het de hele dag door. Maar het is juist niet normaal dat je in een paar uur 150 keer op je voeten landt". Volleyballer Ron Zwerver in NRC Handelsblad. „Kinderen werden systema tisch met preparaten behan deld. Ze werden op jeugdscho- len ondergebracht, kregen bij zondere voorrechten. De staat zag ze als object waarover be schikt kon worden. Deze tota litaire aanpak was voor de DDR kenmerkend en bepa lend voor het succes van de DDR. Niemand kon om het doping-systeem heen". Moleculair-bioloog profes sor Werner Franke in het Parool. „Dat er verder niemand door breekt, komt door het gebrek aan begeleiding vanuit de at- letiekunie. Ik mis het onder ling contact. Iedereen rom melt maar wat aan en zoekt zelf zijn trainer en medische ondersteuning. Onder de vori ge bondscoach Wim Verhoorn liep dat veel beter. Zijn opvol ger Bob Boverman is wel be gonnen met centrale trainin gen voor de hele groep, maar ik heb de indruk dat hij zich nu vooral bezighoudt met de vrouwenselectie. Misschien Gerard Nijboer: onderling contact a FOTO: DIJKSTRA logisch, want aan die groep is lange tijd geen aandacht be steed. Maar voor ons is er he lemaal niets meer. We ont moeten elkaar alleen bij wed strijden en daar zie ik welke fouten de atleten maken. Ik zit niet in de positie om ze daarover aan te spreken, ik ben ook alleen maar een lo per. Maar op deze manier gaat het wel mis met de marathon- sport". Marathonloper Gerard Nij boer in de Krant op Zon dag. „Het is geen hobby, het is mijn leven. En ik wil mijn aanhang niet teleurstellen. Mijn vader is natuurlijk mijn grootste fan. Die gaat bijna nooit mee naar de wedstrijden want zijn hart kan daar niet tegen. Als ik moet schieten dan durft hij niet te kijken, dan gaat hij ergens achter een boom staan. Dus blijft hij meestal thuis. Dan valt hij voor me in hier op de schiet school en dan zit hij te wach ten op mijn telefoontje samen met mijn andere fans. Als ik dan bel en ik heb gewonnen, dan hoor ik het gejuich door de telefoon en dat doet me al tijd nog wat". Kleiduivenschutter Hennie Dompeling in de Haagsche Courant. „Ik erger me dood, omdat ik niet snap dat wij als enige land in Europa, afgezien dan van een paar landen in Oost- Europa, niet in staat zijn voor een regelmatig verloop van de competitie te zorgen. We heb ben net gehoord datide burge meester van Venlo heeft be paald dat VVV-PSV niet ge speeld kan worden. Daar wordt dan weer een verbod afgekondigd. We sollen met de belangen van de consu menten en van die van de sponsors". Manager Kees Ploegsma van PSV in het Parool. Abbes Tehami gaat als eerste over de finish van de marathon van Brussel, maar wordt later als bedrieger ontmaskerd. FOTO: EPA Marathonloper verliest snor en overwinning BRUSSEL De Algerijnse atleet Abbes Tehami dacht het klas sieke probleem van de marathonloper te hebben opgelost. Hij liet zijn coach de eerste vijftien kilometer lopen. De jury dis kwalificeerde hem toen hij zondag in Brussel juichend de eind streep passeerde. Journalisten hadden opgemerkt dat de man met startnummer 62 in de loop van de race zijn snor had verlo ren en wat langer was geworden. De wedstrijdorganisatie werd van die raadselachtige gedaanteverandering in kennis gesteld. Nadat het bedrog was uitgekomen, nam Tehani de benen. Hij was niet beschikbaar voor commentaar. De marathon werd in twee uur achttien minuten en vier seconden gewonnen door Anatoli Karepanov uit de Sovjetunie.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9