Oranje wordt een praatclub Roda weer zwak op eigen veld „Je merkt dat elk foutje dodelijk is CsidóeSoivumt SPORT WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1991 jiÖM Weer turntitel Sovjetunie INDIANAPOLIS Voor de achtste maal sedert de Sovjetu nie in 1954 in Rome in de we reldtitelstrijd zijn opwachting maakte, werd het kampioen bij de landenteams van de mannen. Bij het veroveren van de vierde titel op rij was het verschil met de concurren tie nog nooit zo groot. Ruim zeven punten moest China, Duitsland zelfs meer dan acht, toegeven op de recordscore (584,425) van de homogene en vrijwel foutloos werkende for matie van trainer Leonid Ar- kajev. Breukink blijft Lo Bello overleden Laurent Fignon overweegt te stoppen DEN HAAG Erik Breukink zal zijn nog één jaar doorlopen de contract bij PDM uitdienen. De kopman van de Nederlandse for matie streek gisteren de laatste plooi en van het Tour-drama met zijn werkgever glad. Miguel Indurain heeft een voorschot genomen op de eindzege in de Ronde van Catalonië. De Spaanse Tour-winnaar zegevierde gisteren in de individuele tijdrit over ruim 25 kilometer. Astrid Schop heeft bij de hervatting van de Ronde van de EG de concurrentie naderbij zien komen. In het algemeen klasse ment staat Bonanomi tweede op 1.02 van Schop. ROME Op 67-jarige leeftijd is de vroegere voetbalscheids rechter Concetto Lo Bello af gelopen maandag in zijn woonplaats Syracuse overle den. Lo Bello was in de jaren vijftig en zestig een van de vooraanstaande arbiters in Eu ropa. Hij was ongeneeslijk ziek. Tussen 1954 en 1974 leid de hij 328 wedstrijden in de Italiaanse serie A alsmede 93 internationale duels. Vier keer floot hij een Europa-Cupfinale. Na beëindiging van zijn loop baan was Lo Bello vijftien jaar parlementslid. Zijn zoon Rosa- rio is ook scheidsrechter ge worden. PARIJS Interesse voor Laurent Fignon is er wel, maar zijn pittige financiële eisen heb ben tot nu toe niet tot een nieuwe werkgever geleid. De Fransman, die aan het einde van het seizoen vertrekt bij Castorama, overweegt zelfs zijn loopbaan te beëindigen. De 31-jarige Fransman, twee keer eindwinnaar van de Ronde van Frankrijk, sprak in augustus met vertegenwoordigers van Panasonic (Post), Ga- torade (Bugno) en ONCE. De onderhandelaars schrokken echter van zijn vraagprijs. „Ik stel mezelf veel vragen omdat ik deze situatie niet had verwacht. Ik vraag me af waarom bepaal de mensen me mijden. Als ik niet snel succes heb in het vinden van een nieuwe werkgever, stop ik met fietsen. Ik voel er weinig voor de hele winter aan de telefoon te zitten", aldus de teleurgestelde Parijzenaar, die dit seizoen de Ronde van Frankrijk als zesde afsloot. Straf Mike Tyson kan oplopen tot zestig jaar INDIANAPOLIS Bokser Mike Tyson hangt een gevangenisstraf van zestig jaar bo ven het hoofd. Als hij wordt veroordeeld voor verkrachting, crimineel gedrag en wederrech telijke vrijheidsberoving, gaat hij voor decen nia achter tralies. Eergisteren werd de 25-jari- ge Amerikaan door een 'county grand jury' in staat van beschuldiging gesteld. Er werd een onderzoek ingesteld, nadat een achttienjarige deelneemster van een miss-verkiezing aangif te deed. De bokser, die haar bij die gelegenheid ont moette, zou haar in zijn limousine hebben ver kracht. Tyson, die beweert onschuldig te zijn,/ is inmiddels op vrije voeten na het betalen van een borgsom van 60.000 gulden. Volgend jaar zal de zaak voorkomen. Dure blundf van golfer LONDEN Tienduizend den investeerde David Sze zul om voor het eerst zijn wachting te maken bij de k lificatieronde van ae Bi golftitelstrijd voor amate Zonder een bal te slaan di hij gisteren weer af. Szew meldde zich bij de verke< baan en werd gediskwa ceerd. De Nederlanders Muntz (titelverdediger/74 gen) en Stephane Lovey deden het op de eerste dag aelijk. Van de 240 deelnen 1 plaatsen zich er 64 voor matchplay-gedeelte. I Franse d< pening va TUELE N1 (KR M, Hans/1 /an het kal N2 (TR( de wao-pr machir er een rep ident Jelts N3NOS lend. NOS :h Project atentoons «jORTUI N3 (NC ppen turn ERSEI N3 (NO )ver de 2. De rt 3. Een nc 4. Eer iigen gen Walcherei aange ELFIL RTL4 A Miranda WEST3 t Dekker. SUPER Nina Foc ZDF ce eider. Dr< Buitenlanders ook bij Polen in de meerderheid EINDHOVEN Van de veer tien spelers die bondscoach Andrzej Strejlau van Polen in het Holiday Inn-hotel van Eindhoven bij zich heeft, voet ballen er tien in het buiten land. „Dat gebeurt in een vrij Europa", aldus de coach, die sinds twee jaar en twee maan den technisch leider is van de Oosteuropeanen. De groep wordt vanavond uitgebreid tot zestien. Twee spelers vertoef den in eerste instantie bij de Olympische ploeg in Utrecht. De belangrijkste daarvan is Kowalczyk. Het jonge talent moest gisteren in de Galge- waard 45 minuten spelen. Strejlau weet vrijwel zeker de speler van Legia Warschau ook vanavond als invaller in actie zal komen. Polen bereidt zich voor op de beslissende kwalificatie-duels, die het in groep 7 de komende maanden (thuis) speelt tegen Ierland (16 oktober) en Enge land (13 november). Bij twee keer winst kwalificeert het land zich zeker voor de eind ronde. Nederland speelde voor de laatste keer op 14 oktober 1987 tegen Polen. In Zabrze won Oranje met 2-0. Debutant Van Aerle béreidde beide doelpunten van Gullit voor. Een jaar eerder hadden de ploegen in Amsterdam nog ge lijk gespeeld, 0-0. Selectie van Polen: Doel: Bako (Be- siktas), Aleksander (Lech Poznan); veld: Tarasiewicz (Nancy), Ziober (Montpellier), Kosecki (Galatasaray), Soczynski (Fenerbahce), Kubicki (Aston Villa), Furtok (Hamburger SV), Urban (Osasuna), Nawrocki (Mödling), Wdowczyk (Celtic), Gre- bocki (Görnik), Szewczyk en Lesiak (beiden Katowice), Kowalczyk (Legia Warschau) en Csachowski (Zaglebie Lubin). EINDHOVEN De Ne derlands elftalgroep heeft zich dezer dagen in hartje Eindhoven omgeturnd tot een praatclub. Niet ergens in het Brabantse lover, maar midden in een nieuwbouwwijk van de stad waar morgen de vriendschappelijke inter landwedstrijd tegen Polen wordt afgewerkt heeft bondscoach Rinus Michels daartoe opdracht gegeven. De Oranje-club was wel eens eerder een discussie-groep. Denk maar eens aan Wasse naar eerder dit jaar, waar Kieft boos wegliep na een 'Mi lanese Ajax-aanval'. Dit keer zal echter niet de confrontatie, maar de harmonie centraal staan. Dat is althans de bedoe ling van Michels, die de sa menkomst van zijn selectie vooral van belang acht in het kader van de voorbereiding op de belangrijkse EK-kwalifika- tie-ontmoeting van volgende maand tegen Portugal. Waar mee de bondscoach tevens het fenomeen vriendschappelijke landenwedstrijd ernstig ter discussie stelde. Zo niet geheel als onnuttig kwalificeerde. Curieus sausje Michels ziet het duel van mor gen in Eindhoven tegen Polen eigenlijk als niet meer dan een gevolg van de vrije-markteco- nomie. De Oosteuropeanen hadden zich een keer 'op de beurs' voor Oranje gemeld en genieten nu de eer van een treffen tegen de heersende Eu ropese kampioen. Dat de wed strijd ook in speltechnisch of - taktisch opzicht zijn nut kan hebben betwijfelde de bonds coach hardop. Daarmee even tuele toekomstige pleidooien voor oefenduels al vooraf van een wat curieus sausje voor ziende. „Zo'n wedstrijd als te gen Polen biedt nauwelijks ge legenheid om iets uit te probe ren", stak de bondscoach afge lopen maandag van wal. „Er is slechts een overeenkomst tus sen beide ploegen: de P van de naam. Voor het overige heeft het eigenlijk geen zin om qua formatie of taktiek iets uit te proberen. Bovendien staat het concept van Oranje eigenlijk altijd vast: het spel maken, aanvallend spelen, een tegen stander onder druk zetten en liever diep dan breed spelen. Het Ajax- of Barcelona-model derhalve". VOLLEYBALLER VAN DER MEULEN RUI|se BRAVOUR IN VOOR BESCHEIDENHEID t Ruud Gullit struikelt over het been van Wim Kieft tijdens de training van het Nederlands elftal gisteren in het stadion van PSV. Hoewel de vleugelaanvaller even pijn had aan zijn enkel, raakte hij niet direct geblesseerd. foto: anp Weinig waarde Mag Michels dan sportief be zien aan de confrontatie met de Polen weinig waarde hech ten, het samenzijn van de in- ternationalsgroep gedurende een aantal dagen vindt hij, zegt hij, veel nuttiger. „We kunnen dit verblijf goed ge bruiken om weer eens goed te praten", deelde de bondscoach mee, zonder overigens aan te geven wat de gespreksthema's dan wel moeten zijn. Aangeno men mocht worden dat de rentree van Frank Rijkaard in de groep en dus zeker in de ploeg een onderwerp van ge sprek geweest zal zijn. Maar of over diens rol en functioneren collectief werd gebrainstormd, dient ernstig te worden getwij feld. Michels doelde met het inrich ten van een 'praathuis' meer op de mogelijkheid alle inter nationals nu al nadrukkelijk te confronteren met het belang van de ontmoeting met de Portugezen. Die immers vorig jaar oktober in Porto Oranje met 1-0 beentje lichtten. On danks de ruggesteun van het royale doelsaldo als gevolg van de monsterscore op Malta (8-0) zal om onnodige risico's straks (december) in Athene tegen Griekenland te vermijden van Kieft vervangt Van Basten EINDHOVEN Wim Kieft vervangt vanavond in de vriend schappelijke voetbalinterland van Nederland tegen Polen Marco van Basten. Bondscoach Rinus Michels maakte dit gisteren na de training van de selectie bekend. Kieft kwam de laatste kwalifi catie-interland van Oranje, eind vorig seizoen in Helsinki tegen Finland, nog in actie. Zoals vaak in zijn uit 34 interlands be staande loopbaan, als invaller. De voetballer, na een seizoen suk kelen bij Bordeaux bij PSV weer in vormr geraakt, kwam dit keer als basisspeler in beeld nadat Van Basten met een lichte spierblessure afhaakte. Opstelling: Van Breukelen; Blind, Ronald Koeman en Van Aerle; Wouters, Rijkaard, Bergkamp en Richard Witschge; Gullit, Kieft en Huistra. Wissels: Hiele, Ellerman, Winter, Valckx en Frank de Boer. Portugal moeten worden ger- wonnen. „Dat wordt alles of niets tegen Portugal", stookte Michels nu al vast het vuurtje redelijk op. „Dan moet de mentale conditie optimaal zijn". Om enigszins orakelend te vervolgen met: Tijdens deze bijeenkomst in Eindhoven kunnen al vast wat puntjes op de i worden gezet, kunnen we proberen al vast wat meer op één lijn te gaan zitten voor wat betreft de organisatie. Nog maals, over het concept hoe ven we het nauwelijks te heb ben. Hoewel het natuurlijk wel plezierig is om een mid denvelder als Frank Rijkaard er weer bij te hebben. Wat en hoe hij tegen Polen gaat spe len? Rijkaard is qua instelling en kwaliteiten een middenvel der. Dat is ook het uitgangs punt van waaruit we gaan werken".» Spelerskeuze Michels gaf maandag nog even een toelichting op zijn spelers keuze. „Met Van Aerle er weer bij moest Rutjes afval len", aldus de bondscoach. „Als je speelt zoals we gaan spelen moet je er voor zorgen dat je achterin voldoende snel heid hebt. Dat heb je aan de beelden van Barcelona (dat met 4-2 van een counterend Sevilla verloor) van zondag kunnen zien. Daar was onvol doende organisatie achterin om verantwoord offensief te spelen. Met een fitte Van Aer le weer terug is dat element bij Oranje wel voorhanden". Na deze kleine tactische hint aan Cruijff had Michels nog een complimentje aan het adres van de coach van Barce lona. „Richard Witschge speelt woensdag tegen Polen, on danks het feit dat hij bij Barce lona al twee keer op de bank heeft gezeten", besloot de keu zeheer. „Als nu Portugal al aan de orde zou zijn geweest, had ik nog wel een paar slagen om de arm gehouden. Maar Witschge is fit, mist misschien een beetje spelritme. Maar dat kan nooit veel zijn". Tenslotte nog even het Oranje praathuis. Marco van Basten is in ons land en bezocht eergis teren dokter Kessel in Zeist. Tijdens de praatsessies is Van Basten, in Wassenaar nog de gene die Kieft 'wegpestte', er in Eindhoven niet bij geweest. „Aanvoerder Gullit zal hem op de hoogte houden", stelde Michels voetbalminnend Ne derland gerust. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal, 23.15 uur: Stu dio Sport met onder meer WK turnen in Indianapolis. BRT 2, 19.55 uur: Voetbal, rechtstreeks verslag van de wedstrijd Luxemburg-België. BBC 1, 22.30 uur: Sportsnight, sportprogramma. BBC 2, 19.00 uur: WK turnen. Duitsland 1, 20.40 uur Sport extra met voetbal voor landen teams: Engeland-Duitsland'. Superchannel, 20.oo uur: Pri me sport. Rai Uno, 22.40 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 16.45 uur: Studio Sport met samenvatting WK turnen in Indianapolis. BBC 2, 10.30 uur: Cricket. Duitsland 1, 16.30 uur: Sport extra met WK turnen. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.45 uur) luiden als volgt: le koers: 1. Esther Quick, 2. Fiola Volomon, 3. Friezinne (3-5-1). 2e koers: 1. Fullspeed Mac, 2. Fenna B., 3. Nipe Sunbird (4-1-7). 3e koers: 1. Edo Stukje, 2. Dear of Thijssen, 3. Elma Neyenrode (7-9-6). 4e koers: 1. Eric Clapton, 2. Ebbony Wind, 3. Forward Nobo (3-2-1). 5e koers: 1. Foxic Burgerqueen, 2. Edon Prince, 3. Ysbrand C (5-3-7). 6e koers: 1. Don Trotteur, 2. Chicago, 3. Doortje Scimitar (8-3-5). 7e koers: 1. Fahranaz, 2. Beatrijs, 3. Broad Daylight. 8e koers: 1. Boy S, 2. Arjan G, 3. Cees Wielinga (4-1-3). 9e koers: 1. Carl Buitenzorg, 2. Daz- raff B, 3. Benny W (4-3-5). 10e koers: 1. Elton Prince, 2. Domi nant, 3. Piego Rotary (1-6-7). Kistemaker baalt Voetbalestafette van jeugdploeg van ongelijkheid Wilson Ogechukwu (wit shirt) schiet naast, terwijl de MVV-verde- digers Benneker (links) en Verhoeven hem op de hielen zitten. foto: anp KERKRADE Roda JC kan dit seizoen op eigen veld niet overtuigen. De 1-5 nederlaag tegen Volendam twee weken gele den kwam al hard aan in de Kerkraadse gelederen, maar het 0-2 verlies van dinsdagavond tegen buurtgenoot MVV deed meer pijn. Vooral omdat de ploeg uit Kerkrade volstrek kansloos was. Het was de eerste overwinning van MVV dit seizoen. Het eerste gevaar kwam, al in de eerste minuut, nog wel van Roda. Echter, in de vierde minuut verspeelden Van de Luer en Boerebach op het middenveld de bal aan MVV-spits Meyer. Deze glipte meteen door de verdediging en schoof de bal op het juiste moment naar Hans Visser, die geen moeite had doelman Bolesta te verslaan, 0-1. Hoewel MVV in de verdediging werd gedrukt, kon Roda in de opeenhoping voor het doel geen gaten vinden. Na rust verwachtte iedereen een stormloop van de Ker kraadse ploeg, maar daar kwam niets van terecht. Elf minuten voor het einde tikte MVV de genadeklap uit. Een hoekschop van Visser zeilde over de kluwen van spelers. Bij de tweede paal sprong Reginald Thai boven alle verdedigers uit en knikte de bal over de voor zijn doel staande Bolesta, 0-2. Roda JC-MVV 0-2 (0-1). 4 Visser 0-1, 79. Thai 0-2. Scheidsrechter: Schuur- mans. Toeschouwers: 5500 Gele kaart: Boerebach en Trost (beiden Roda), Meier en Joordens (beiden MVV). Roda: Bolesta; Broeders, Verhagen, Boerebach, Luypers en Hanssen; Van de Luer en Arnold (74. Jansen); Hofman, Ajah en Ter Avest. MVV: Agu; Linders, Verhoeven, Thai en Benneker; Delahaye, Joordens (62. Lanckohr) en Reyners (42. Quaden); Hofman, Visser en Meier. DOETINCHEM Burge meesters zijn geen vrienden van Simon Kistemaker, trai ner van De Graafschap. En ook de KNVB kan niet op de sympathie van Kistemaker rekenen. Door het uitstellen van wedstrijden (burgemees ters willen geen ordeversto ring meer in hun gemeente) en de buitenlandse reisjes van topclubs is de aanvang van het seizoen een chaos. PSV speel de tot dusver drie wedstrijden. Ajax, Feyenoord en Den Haag kwamen tot vier. Daarna volgt een lange lijst met clubs die vijf of zes keer in actie kwa men. Slechts De Graafschap speelde tot nog toe op elke competitie dag, dus zeven keer in vier weken. Kistemaker stoort zich aan de ongelijkheid. „Clubs met veel geld reizen de wereld over en hoeven niet deel te nemen aan de zware start van de competitie. De wedstrijden halen ze later wel een keer in. En over burgemeesters wil ik het niet eens meer hebben. Het uitstellen van wedstrijden in te zot voor woorden". UTRECHT Jong Oranje heeft in een halve wedstrijd laten zien dat het spaarzame werk dat de KNVB Nol de Ruiter laat doen, niet doelloos is. Voor rust namelijk speelde ongeveer het sterkste elftal van de Olympische kandidaten tegen Polen, dat al nagenoeg groepswinnaar is. In die periode werd de eindstand van 1-1 bereikt, door een gelukkige treffer van Roanld de Boer en een puntgaaf doelpunt van Brzeczek. In de tweede helft liet De Ruiter zijn zeven wisselspelers op draven en met iedere trap werd de lijn in het spel minder. In de eerste drie kwartier kregen de Polen slechts kansjes na zwakke momenten van Vink en Elzinga, maar pas kort voor rust kwa men zij tot de gelijkmaker na de openingstreffer van De Boer. Jong Oranje-Jong Polen 1-1 (1-1). 5. Ronald de Boer 1-0, 37. Brzeczek 1-1. Scheidsrechter: Blareau (Bel). Toeschouwers: 1600. Gele kaart; Mielcarski en Berent (Pol). Jong Oranje; Van der Sar (Ajax, 46. De Ron, PSV); Elzinga (Twente/ 46. Roest, FC Utrecht), Vink (Ajax, 46. Binken, Volendam) en Karnebeek (Twen te); Gorré (SVV Dordrecht, 66. Overmars, Willem II), Numan (Twente, 57. Maas, RKC) en Kreek (Ajax); Taument (Feyenoord), De Boer (Twente, 69. Van Hooydonk, NAC), Scheepers (PSV) en Hoekstra (PSV, 46. Cocu, Vitesse). Jong Polen: Klak (10. Onyszko); Lewandowski, Waldoch, Bajor en Swierc- zewski; Adamczuk (64. Berent), Brzeczek, Gesior (89. Wieszczycki) en Kosela (80. Sadzawicki); Staniek en Mielcarski (52. Kowalczyk). Honkbalclubs tegen kleinere hoofdklasse HAARLEM De Vereniging Tophonkbal Nederland (VTN) schakelt de rechter in om te voorkomen dat het aantal clubs in de hoofdklasse wordt teruggebracht tot acht. Momenteel honk ballen er tien verenigingen in de hoogste afdeling. De KNBSB heeft besloten het komend seizoen met twee teams minder te proberen. Dat zou het spelpeil ten goede kunnen komen. De ze ven in de VTN vertegenwoordigde clubs zijn overeengekomen nieuwe contracten met spelers onmiddellijk te melden. In de afgelopen jaren leidden de transfergeruchten alleen al tot grote onrust binnen de KNBSB. HAMBURG Als er één speler in de nationale vol- leybalploeg superontspan- nen 'voor zich uit kan glimlachen is het wel Olof van der Meulen. Friese nuchterheid doordrenkt met kwajongensachtige humor. Op het EK in Duitsland is zijn inbreng beperkt gebleven tot en kele invalbeurten voor Martin van der Horst, om zijn wapen, de sprongser- ve, in de strijd te werpen. Van heel nabij vond Van der Meulen de 'narrow es cape' in de eerste toer- nooidagen „een beetje eng", baalde hij een mo ment ontzettend van de omzetting in de basiszes, maar gaat hij vol vertrou wen en genietend het slot weekend tegemoet. „De lijn vasthouden en dan vlammen in Berlijn", klinkt het vastberaden uit zijn mond. De 22-jarige libero uit Sneek heeft in de twaalfkoppige se lectie van bondscoach Brok king eigenlijk nog niets te ei sen. Pas vanaf 1 mei, een dag nadat Van der Meulen met Piet Zoomers/Dynamo z'n eer ste landstitel behaalde, kwam hij bij Oranje om de hoek kij ken. Maar bescheidenheid past helemaal niet bij Van der Meulen. Bravour was toch zijn handelsmerk? „Oké, maar het resultaat telt. Bankzitter! is op zich best moeilijk te accepte ren, maar je bent wel met z'n allen bezig met hetzelfde doel. Je ziet het nu ook aan Marko Klok. Hij is er net als ik nog maar kort bij. De rest had enorm veel feeling voor el kaar. Bijvoorbeeld Held en Boudrie, die vormen samen een uitstekend blokduo. Dan merk je dus dat wij, Klok en ik, er een beetje achteraan ko men. Je mist de vastheid, moet nog wennen. Gewoon kwestie van tijdgebrek". Opstap Met een mislukt Italü ii avontuur bij Montichiari in bagage koos Van der na het Dynamo-interm^ van een half jaar heel 1 voor de nationale ploeg, media liet hij nadrukko doorsijpelen dat zo'n oplei< tot en met de Olympische len in Barcelona de beste stap naar een geslaagd pr vontuur vormt. De altijd opgewekte Van Meulen kent zijn plaats in ploeg. Ook al moet hij toe kén hoe de stemming bin de lijnen wel eens beanj gend daalt. „Inderdaad het team af en toe een l down. Klok, Teffer en ik den voor meer uitstraling nen zorgen. Zoiets zit in spelstijl. Maar het is de of dat wel werkt bij jonj 1 als Benne, Held en Van Horst. Misschien is het h maal niet nodig. Het gaat het winnen en ik geniet volop van mee", zegt zwaargewicht (103 kilo). ij 10 WEST 1 17 04 We IO II 15.0' 17.04 NCF zingt God Koning Meepakken De komende dagen krijgt der Meulen vast en zeker nieuw kansen om zijn serv en verdedigende kwalite in de strijd te gooien. Wat rigens vaak in spannende fases gebeurt. „Er honc procent ingaan is het bel; rijkste", weet Van der Meujj? „Op welke positie maakt uit. Je moet overal rekei mee houden. En met sprongserve moet ik ook di voluit gaan. Aan series koi01 dan nauwelijks toe. Dat r zelfs Ron Zwerver niet. staat wel tegen heel goede vooral beweeglijke ploeger OV 16. spelen. Dan is het al mooi je een puntje kunt mee] ken". Dan klikt plotseling iets brutaliteit in Van der Meu stem door. „Wij zijn gewj?" heel goed", klikt het trJ™" „Het is toch prachtig als je slecht spel toch wint. Dat ik liever dan andersom: n!itenrubr" spel en verliezen. Kun je Q /BRT gaan hoe goed dit team is! Basicod artijen: C i Perspei met dr. C Op het EK in Duitsland is de inbreng van Olof van der Mei beperkt gebleven tot enkele invalbeurten voor Martin van Horst. foto: SPORTUITSLAGEN Mannen: 100 m: 1. Burrell (VSt) 10,04, 2. Surin (Can) 10,23, 3. Fredericks (Nam) 10,30. 400 m: 1. Steve Lewis (VSt) 44,56, 2. Black (GBr) 44,85. 3. Everett (VSt) 45.23. Schwarthoff (Dul) 13,49, 3. Hawkins (VSt) 13,50. discus: I. Oebartas (Sov) 67.12, 2. Riedel (Dul) 66.06, 3. Keshmlr (VSt) 65.10. 3000 m stee ple: 1. Kiptanul (Ken) 8.11,64, 2. Sang (Ken) 8.17,63, 3. Mutwol (Ken) 8.17,70. hlnk-stap- sprong: 1. Conley (VSt) 17.23 m. 2. Sokov (Sov) 16.85, 3. Kovalenkö (Sov). kogelsllnge- ren: 1. Sedykh (Sov) 80.24 m, 2. Gescek (Hon) 78.58. 3. Wels (Dul) 77.46. Vrouwen: 100 m: 1. Ottey (Jam) 10,84, 2. Torrance (VSt) 10,96, 3. Prlwalowa (Sov) II.10. 200 m: 1. Krabbe (Dul) 21,96, 2. Prl- valova (Sov) 22,31, 3. Breuer (Dul) 22,65. 1000 m: 1. Arljomova (Sov) 2.31,50 (wereld- seizoenprestatle), 2. De Vries (Sur) 2.32,25, 3. Mellnte (Roe) 2.32,38. 5000 m: 1. Ulrlch (Dul) 14.58,71, 2. Romanova (Sov) 14.59,70, 3, Slrma (Ken) 15.03,57. 100 m horden: 1. Devers-Roberts (VSt) 12,48, 2. Grigorjeva (Sov) 12,76. 3. Baumann (Zwl) 12,88. ver: 1. Drechsler (Dul) 7.08 m, 2. Berschnaja 6.80, 3. Kravez (Sov) 6.73. hoog: 1 Henkel (Dul) 2.02 m. 2. Babkova (Sov) 2.02, 3. Kostadl- nova (Bui) 1.96. BASKETBAL Solna (Zwe), Europa Cup II, eerste ronde, eerste wedstrijd: BBK Solna (Zwe)-Den Boston Red Sox-Cleve- Indlans "4-3, Baltimore Orloles-New York Yankees 8-0, Minnesota Twins-Kansas City Royals 10-4, Chicago York Mets 4-3, Los'Angeles Dodgers- inatl Reds 10-4, San Dlego Padres- ton Astros 3-0, Atlanta Braves-San PAARDESPORT Draverijen Hilversum ie koers, 2000 m: 1. Faradlba Hanover (P. de Haan) 2.41,2 - 1.20,6, 2. Free for All, 3. Flametta. Toto: winnend 19,80, plaats 12,60 1,70, koppel 37,40, trio 667,50. 2e koers, 1609 m: 1. dead heat Escort Glrl (2/P. Wlsker) en Edward H (3/P. Solleveld), 3. Doubleyou. Toto: winnend 2,90 - 11,50, plaats 3,40 2,40, koppel 37,90, trio (2-3-5) 172,50 en (3-2-5) 121,00. 3e koers, 2000 m: 1. Figaro Rlcardo (J. Wa genaar) 2.38,5 - 1.19,3, 2. Every Star. 3. Fa- tal Attraction, 4. Funnyboy B. Toto: winnend 5,20, plaats 3,50 3,90, koppel 14,40, trio 103,40, kwartet 318,40. 4e koers, 1609 m: 1. Cindy R (C. de Leeuw) 2.04,4 - 1,17,3, 2. Ebbony Prince, 3. Earl Kievitshol. Toto: winnend 6,00, plaats 1,50 1,50, koppel 11,30, trio 74,90. 5e koert, 2000 m: 1. Durban uit Uden (W. Duivenvoorden) 2.37,8 - 1.18,9, 2. Fancy Dancer. 3. Everest Montana. Toto: winnend 61,70, plaats 9,10 1,80, koppel 38,50, trio 1.312,60. 6e koers, 1609 m: 1. Elisabeth Boko (H. Langeweg) 2.03,8 - 1.16,9, 2. Bobby Buiten zorg, 3. Ajax White. 4. Allee van Altena. Toto: winnend 5,30, plaats 1,90 3,30, koppel 15,30, trio 126,40, kwartet 632,90. 7e koere, 1609 m: 1. Another Starlet (H. Grift) 2.04,7 - 1.17,5, 2. Cor Riebrand, 3. Damita Beroona. Niet gestart: Emay Crown. Toto: winnend 1,20, plaats 1,30 3,20, koppel 20,10, trio 150,00. 8e koers, 2000 m: 1. Vicky Victorious (A. Mollema) 2.36,6 - 1.18,3, 2. Puritan's Pride, 3. Dlanne. Niet gestart: Don Victory. Toto: winnend 5,20, plaats 1,90 1,50, koppel 5,10, trio 31,10. 9e koers. 1609 m: 1. Gert Steenwljk (B. Cre- bas) 2.07,6 - 1.19,3, 2. Green Spirit, 3. Ge- raldo, 4. Gargantuan Devil. Niet gestart: Gi deon Uithuizen. Toto: winnend 9,00, plaats 3,30 4,30, koppel 21,20, trio 562,80, kwar tet: niet gespeeld. 10 koers, 2000 m: 1. Cees Vlctrlx (H. Lange weg) 2.40,4 - 1.20,2, 2. Fantall, 3. Calexl N. Toto: winnend 2,90, plaats 1,70 1,40, koppel 3,20, trio 41,00. 11e koers. 1609 m: 1. Camlel Kes (M. Bouw huis) 2.04,4 - 1.17,3, 2. Bliksem V, 3. Zilver Ulandla. Toto: winnend 3,50, plaats 8,50 4,50, koppel 24,20, trio 899,00. 12e koers, 2000 m: 1. Flag waver (A. Molle ma) 2,38,5 - 1.19,3, 2. Old Barney, 3. Grin ning. Nlel gestart: Evergreen V. Toto: win nend 3,90, plaats 2,00 4,00, koppel 7,30, trio 57.20. i: NEC-RBC 2-1. Tarragona, Ronde van Catalonië, etappe, individuele tijdrit: 1. Indurain 25,2 km in 30.46 (gem. snelheid: 4. km/u), 2. Vassilltsjenko (Sov) 0.28, 3. noeilov (Sov) 0.43, 4. Poelnlkov (Sov) 5. Emonds (Bel) 0.55, 6. Mejla (Col) 1.( Hodge (Aus) 1.04, 8. Fondrlest (Ita) 1.1 Skibby (Den) 1.14, 10. Delgado (Spa) ov 0.31, 3. Hodge 4. Poelnlkov 0.46, 5. Fondrlest 0.50, 6. ri (Spa) 1.01, 7. Lianeras (Spa) 1.03, 8. nlng 2.37, 51. Theunlsse 3.22, 62. I 4.06, 82. Hanegraaf 5,53, 111. Beul 120. Siemons 11.17, 140. Dekker 141. en laatste Chlesa (Ita) 20.47. 1.55,30, 2. Bonanomi (Ita) 0.01, 3. (VSt) z.t., 4. Ogoej (Sov) 0.18, 5. Sydorl 0.53, 6. Van Moorsel (Ned), 7. Oltsjev (Lit), 8. Zberg (Zwl). 9. Heeb (Zwl). 10. sal (Fra) allen zelfde tijd als Sydor, msen klassement: 1. Schop (Ned) 18.2 2. Bonanomi 1.02, 3. Young 1.12, 4. Moorsel 1.33, 5. Marsal 1.41, 6. Sydor 7. Heeb 1.46, 8. Kollaseva (Sov) 1.5 Zberg 1.55, 10. Bandlnl (Ita) 1.59. on en x iri orgen: ZON :GEN WIND

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14