Veevoederbedrijf mag bouwen in Hazerswoude Straatmuziek festival wordt één groot feest Jostiband viert zilveren jubileum !N u RIJN- EN VEENSTREEK idócC Alkemade moet meer doen met recreatieve mogelijkheden Braassemermeer nt s>et< ?og Deel van YVY-buit waarschijnlijk terug CeidócGotvumt WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1991 Idoor ELLEN VERHAAR Voor een uitgebreide agend voor de komende dagen, men „UIT", de gratis wekelijki ge van deze krant. ALKEMADE „Alkemade zou de recreatieve kwaliteiten van het Braasemermeer veel beter moeten benutten". Die boodschap had on derzoeker H. Zeedijk van het plano logisch adviesbureau Kuiper com pagnons B.V. gisteravond voor de leden van de raadscommissie ruim telijke ordening. Zeedijk lichtte een door hem ge maakte structuurvisie voor de ge meente Alkemade toe. In de Struc tuurvisie worden mogelijke locaties aangewezen voor woningbouw, glastuinbouw en bedrijfsterrein. De publieke belangstelling voor de toe lichting was klein. Dat was logisch want buiten klonk de aantrekkelij ke muziek van het Straatmuziekfes tival. De gemeente Alkemade heeft de opdracht voor de structuurvisie ver strekt omdat het oude glastuin bouwgebied van Roelofarendsveen en de Gogherpolder zo goed als vol zijn met tuinbouw en woningbouw. Er zijn nieuwbouwlocaties nodig voor 250 450 woningen. De be hoefte aan nieuwe glastuinbouwge bieden bedraagt tot het jaar twee duizend ongeveer 18 hectare. Daar komt nog extra glastuinbouwruimte bij als de glastuinbouw in de Gog herpolder zou moeten wijken voor woningbouw. Zeedijk liet weten veel belang te hechten aan de samenhang van de Alkemadese kernen via de doorlo pende bomenwegen (Leidseweg, Oud Adeselaan, Ripselaan en ver der tot Oude Wetering). De rijksweg vormt een barrière die er niet thuis hoort. Datzelfde geldt voor de Alke- madelaan, die is gemaakt op een voormalige spoordijk. Naar de me ning van de Structuurschets-opstel lers kan Alkemade alleen zichzelf blijven door haar ontstaansgeschie denis te begrijpen. Veel recreatieve en landschappelijke waarde hechtte Zeedijk aan de ringdijken in Alke made. „Men zou moeten streven Om de geïsoleerde ligging van Nieuwe Wetering enigzins te door breken deed de planoloog de com missieleden de suggestie om een kleine dorpsontwikkeling nabij het viaduct te stimuleren. Het speet hem dat er weinig te maken is van het zogenoemde Veenderveld. „Door de dominante aanwezigheid van de rijksweg is dit gebied nau welijks te ontsluiten", zo zei hij. In de Structuurschets zijn vier mo dellen uitgewerkt voor woning bouwlocaties. In alle modellen is een versterking van het centrumge bied, met name achter het Westein de, opgenomen. Volgens het eerste model zouden meer woningen moeten komen in de buurt van de kerk, de school en de sluis om de grens van Noord- en Zuideinde. Deze huizen zouden hun karakter aan het Braasemermeer moeten ontlenen. Het tweede model voor ziet in grootschalige woningbouw aan de Sotaweg en de Baan in de Gogherpolder. Dit zou ten koste moeten gaan van de glastuinbouw ter plaatse. Het derde model voor ziet in de benutting van incidentele locaties door de gehele gemeente Alkemade. De vierde mogelijke wo ningbouwlocatie ligt in de droogge maakte Veender- en Lijkerpolder tussen Nieuwe Wetering en Rijp we- tering. Zeedijk maakte er direct een kant tekening bij dat deze locatie hem de minst goede keuze lijkt. Hij gaf de voorkeur aan het volbouwen van de Gogherpolder ten koste van de daar aanwezige glastuinbouw. Dat gebied zou wel meer ontsluitingsmogelijk heden moeten krijgen. Op verzoek van de commissieleden deed Zee dijk nog enige suggesties ter bevor dering van het fietsverkeer. Zo zou hij graag een nieuw fietspad zien aan het einde van de Geestweg op de grens van de Veenderpolder. Per ontsluiting van het Weidegebied ten zuiden van de Ripselaan zou ook daar een fietspad een welkome aan vulling vormen. BIOSCOPEN RIJNEVELD Veevoe derbedrijf Tijssen kan uit breiden op het terrein van De Hoop in Hazerswoude. Alleen PvdA'er Wonder- gem heeft bedenkingen tegen het plan, zo bleek gisteren in een vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening. Tijssen is nu gevestigd op vier locaties in Zoeterwoude met nauwelijks uitbreidingsmoge lijkheden. Het bedrijf heeft met De Hoop in Hazerswoude een voorlopige koopovereen komst gesloten. Coöperatie De Hoop aan de Rijndijk is per 1 mei gefuseerd met De Vier Gemeenten in Montfoort. In Hazerswoude blijft alleen be scheiden depot van veevoeder- BURGERLIJKE STAND LEIDEN Gehuwd: L. J. J. Koele- man en M. Roman; E. P. W. de Jong en W. R. de Ruijter; J. Smit en S. M. J. Dusoswa; P. Viering en A. van Hees; A. H. J. Eshuis en A. de Vries; G. J. de Ruiter en J. W. Teske; O. J. van Gent en C. M. Siraa; H. H. J. Kre- mer en P. J. P. Vlieland; A. A. Wilmot en I. Prins; M. Stuifzand en B. B. Lee- nen; D. Bruins en S. Vlaanderen; J. Marijt en C. Schreuder; M. M. Bekooij en M. J. W. Niesthoven; H. van der Nat en N. van Zijl; C. A. M. van Bij- sterveldt en M. Vermeulen; J. W. Spoelstra en B. van der Reijden; H. Dubbelaar en P. Oudshoorn; G. P. Pleijte en M. J. Aldus; R. O. L. Jon kers Both en S. C. I. Bekooy; Y. öz- demir en P. van den Hoed; R. W. Korswagen en M. Miggels; E. van Mourik en M. Dekker; G. Visser en J. Bink; F. H. P. van Setten en J. S. G. Sanders. J. van der Schoor en T. Klinkenberg, J. G. Westerbeek en A. Piket, R. P. van Alphen de Veer en A. Stouten, E. H. Poelman A. A. Wilts, H. N. Broekzitter en C. M. Henzen, E. E. Thielman en E. A. van der Ploeg, P. J. Paauw en T. R. Meyer, R. Honders en A. C. Hartevelt, P. Hartevelt en Y. C. van Dijk, M. Sombroek en C. A. Ver- meeren, E. Spek en W. J. M. van den Burg, D. van Noort en C. A. K. ten Brink, N. F. L. Bouwmeester en K. M. Hubeek, E. Gommans en A. M. J. T. Kasteelen, R. A. van Rultenburg en A. M. Pijnacker, W. F. Wegman en Y. C. Schornagel, R. Grooters en M. J. M. A. van Velthuijsen, A. E. van der Rest en W. C. Crama, W. A. Jong A. Tai en K. van Haalem, A. P. van Beukering en G. H. Louwes, M. van der Zeeuw en D. C. de Vrind, G. van der Laan en A. M. Simons, P. Schellingerhout en W. Rotmensen, E. IJzendoorn en B. M. Willemsen, J. J. Freke en M. M. Mula. Ondertrouwd: H. J. L. M. Witteman en W. Paauw, S. W. Tickle en C. Wil kes, R. Hof en R. W. Wiersma, D. W. Harms en B. van Pelt, I. M. Würzner en C. A. M. Knobben, A. C. Hoekstra en B. A. E. M. Janssen, R. J. Kool haas en C. E. Crama, E. A. Hofman en J. J. C. Neuteboom, R. T. H. Her- kströter en A. E. Velthuijzen, M. J. Redering en W. Huizer, L. J. van der Boon en J. M. Freriks, E. van Voor den en A. J. van Tongeren, E. van der Reijden en G. M. Sloos, T. P. L. M. Feenstra en A. A. Coster, D. Stamen- kovic en M. van der Westen, L. Ju en J. Kleijn; R. A. T. M. Schlagweln en A. M. van Dijk; P. J. J. Reekers en M. G. C. Hoogervorst; M. Maêzouzi en J. Haasnoot; W. F. C. Meijer en H. J. Hollebeek; J. A. Odijk en E. C. van Dijk; H. M. Joustra en S. A. Linschoo- ten; C. E. Kramer en A. T. Heeren; R. J. Rijsdam en M. C. Werk; H. C. J. L. van der Werf en A. M. G. Visser. Geboren: Dennis Alexander zn van M. B. Leeftink en M. K. Simoons; Charlotte Brunhilde dr. van A. W. M. Muskens en A. M. C. Verscheure, Stephanus Joachim zn. van M. Schep en H. M. Hartzema, Levinus Jacobus zn. van S. J. M. Voorn en Q. J. M. Schamper, Stephanie dr. van R. G. J. Rewijk en G. Lagas, Fleur dr. van C. J. de Wit en M. van Meeteren, Nick zn van J. J. S. Verhoeven en A. M. Dongelmans, Davey Antonius Johan na zn. van P. C. Olijerhoek en J. A. P. M. Zonneveld, Nickey Adrlanus Jaco- ba zn van P. C. Olijerhoek en J. A. P. M. Zonneveld, Mohammed zn van A. Berdai en N. Sallou, Berend zn van A. D. van Duljn en Y. van Hulst, Jacynt- ha Gerasha dr. van M. H. Monsanto en M. J. Campbell, Wouter Eric zn. van B. P'. M. van Dooren en M. D. Lokhorst, Sasha Ariane Suzanne dr. van A. W. M. van der Klein en M. A. Oltheten, Ilse dr. van S. J. Versluljs en L. A. van Duijvenbode, Deslree dr. van C. van den Boom en M. A. Ter- louw, Naomi Sifra Jacoba dr. van J. B. van Duijvenbode en J. Guljt, Anna Catharina Maria dr. van A. J. J. van der Kwartel en C. M. E. M. Louwes, Fenna Naomi dr. van W. Smits en R. van Dueren den Hollander, Megan Maxime dr. van G. A. van Velzen en A. H. van Maurik, Zlna Elzeline dr. van C. M. Hauwert, Donja dr. van J. Zandbergen en E. J. Blomsma, Darryl Augustine Emanuele zn. van M. Fad- da en L. R. Gunsma; Atman zn. van A. Mahria en F. Barghaoul, Odehlia Bernadette dr. van H. M. A. Moklem en I. B. Tjong-Akiet. produkten ten behoeve van de regio gevestigd. Tijssen neemt alle gebouwen en bijbehorende installaties over. Het enige probleem bij de overname is de beperkte oppervlakte van de opslag loods. Deze zou circa viermaal zo groot moeten worden. „Als er geen uitbreidingsmogelijk heden zijn voor de zuidelijke opslagloods zal de overeen komst tussen De Hoop en Tijs sen waarschijnlijk niet door gaan", aldus de heer Bunnik van Tijssen gisteren in de commissievergadering. Burgemeester en wethouders van Rijneveld vinden de uit breiding niet storend in de omgeving. De heer van Boste- len (CDA) vond het „een ge lukkige invulling van een vrij gekomen bedrijfspand". Wel pleitte hij voor het inschake len van een verkeerskundige, die zou moeten bekijken of de toenemende aan- en afvoert- LEIDEN LUXOR (Stations* tel. 071-121239): Robin Ho< .pu wnTl 18.45, 21.15. zo. ook 14.157^WUU en STUDIO (Steenstraat L,. 124130); Point break (al); gen van t 21.15. vr. za. zo. wo. ooktn waren Backdraft (al); 18.45, 21.15; 'if v00r zo. wo. ook 14.15. New Ja< (12); 19.00, 21.15. vr. ook 14. noe ked gun 21/2 (al); 19.00, 21.15 offer zo. wo. ook 14.30. Teenage >en tui ninja turtles 2 (al); za. zo. wo ex-wethc Dances with wolves (12); 20. "„u; 0: sepoester (al); za. zo. wo. e,^.? TRIANON (Breestraat 31, t< ïatieDijei 123875): De stam van de hol in Zoete (al); dag 19.00. Silence ot the rs van (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Point break (al) 21.15. za. zo. wo. ook 13.30. 16.00. Robin Hood (al); dag zo. 18.30, 21.30. za. zo. 13.30. zo. 14.00, 17.00, 20.00. gun 2(al); 18.30, 21.00. ook 13.30. zo. ook 16.00. Ba|' (al); dag. behalve zo. 18.45, 21 16.00, 18.30, 21.15. As8epoei za. zo. wo. 14.00. insl erlt rk Dances with wolves (al); 20.0 Ralph (al); vr. t/m zo. 19.00 Not without my daughter (al); m do. 20.15. Return to the goon (al); vr. t/m zo. wo. 15. KINDERVOORSTELLINGEN tuur met een staartje (al); za. 14.00. Assepoester (al); vr. 16|EN zo. wo. 14.00, 15.45. ransporten een aanpassing van de inrit vanaf de Rijndijk noodzakelijk maken. De PvdA'er Wondergem was een stuk terughoudender met het instemmen met uitbrei dingsmogelijkheden op voor hand. Hij uitte de vrees „dat met de uitbreiding een aanzet wordt gegeven tot het volbou wen van het Rijn Rail ge bied". Wondergem zag de raad liever eerst een uitspraak doen over de inrichting van dit tota le gebied, waarvoor immers nu nog een bestemmingsplan geldt waarin het „open karak ter" van de bebouwing ge waarborgd is. CDA en SGP/RPF deelden deze vrees niet met de PvdA. POStDOde Uit de Vaart Het ziet er naar uit dat er een meerderheid in de gemeente- Nog één keer wilde postbode G. den Hertog de bestelling Rietveld per roeiboot uitvoeren voordat hij met de vut zou gaan. Dat raad van Rijneveld te vinden gebeurde gisteren. Aansluitend op de bestelling was er tot zijn grote verrassing een receptie in café Klein Giethoorn. De Hazerswou- zal zijn voor een goedkeuring denaar heeft de afgelopen tien jaar de post rondgebracht in diverse wijken van Leiden en Zoeterwoude. Daarvoor voorzag hij 25 jaar van de overname- en uitbrei- de inwoners van Hazerswoude-Dorp van hun post. Niet de fiets, de brommer of de auto kwam er bij het bestellen aan te pas. In dingsplannen van Tijssen Vee- Hazerswoude moest hij ook roeien om de circa 25 gezinnen in het Rietveld te bereiken. voeders. FOTO: WIM VAN NOORT olombia eindelij jjjking v 3< ckelingi Het 170 leden tellende Jostiband Orkest bestaat 25 jaar. FOTO: PR JUBILEUMCONCERTEN ZIJN AL UITVERKOCHT ZWAMMERDAM Het Jostiband Orkest viert deze maand zijn zilveren jubileum. Een jubileum dat een hoogtepunt be reikt middels drie uitver kochte jubileumconcerten op 20 en 21 september in Muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht. Onder de gasten is ook prinses Juli ana. De Jostiband is een orkest be staande uit 170 verstandelijk gehandicapten. Deze gehandi capten wonen bijna allemaal in de Hooge Burch, het chris telijk wooncentrum voor men sen met een verstandelijke handicap, in Zwammerdam. Zeventig leden van de band wonen in gezinsvervangende huizen en de zogenaamde so- cio-woningen in de regio Al phen en Gouda. Op initiatief van onder meer Wim Brussen, de muzikaal lei der van de band, werd het or kest in 1966 opgericht. De naam werd gevormd door de eerste twee letters van de woorden Johannes Stichting te gebruiken. De Johannes Stich ting in Nieuwveen was de plaats waar het orkest in sep tember 1966 werd opgericht. Begin jaren zeventig verhuis den de bewoners van de stich ting naar het nieuw gebouwde dorp Hooge Burch in Zwam merdam. Hier begon de bloei van het orkest. Er kwam vol doende instrumentarium met eigentijdse instrumenten en de eerste geluidsdragers in de vorm van lp's werden ge maakt. Groei Het aantal orkestleden groeide eveneens. Bij het eerste lus trum telde de Jostiband zeven tig leden. Vijf jaar later waren dat er al honderd, het 20-jarig bestaan werd met 130 leden gevierd en nu wordt het zilver behaald met 170 leden. Leden die allemaal veel plezier heb ben in het maken van muziek. Speciaal voor de leden die moeite hebben met het tradi tionele muzieknotatieschrift werd een vereenvoudigde mu zieknotatie met behulp van kleuren ontwikkeld. Bij het toepassen van de kleurencode kan men de normale noten balk gebruiken voor het afle zen van de verschillende func ties. Daarnaast worden dan de kleurencodes gebruikt die aan gepast kunnen worden aan de individuele gebruiker. Zo kan alle muziek bruikbaar ge maakt worden. De kleurenno- tatie wordt inmiddels in bin nen- en buitenland toegepast. Via de Jostiband kan men nu een vijftigtal meerstemmige muziekwerkjes kopen evenals instrument- en notatiestickers die nodig zijn om de eigen mu ziek met de kleurcodes uit te voeren. De Jostiband die tot doel heeft de deelnemers in hun vrije tijd recreatief bezig te houden met muziek, is met een vanaf het begin gaan con centreren. Dat leidde al snel tot bekendheid van het orkest en vragen om optredens in binnen- en buitenland. De bandleden maakten dan ook toerneeën door Frankrijk, Duitsland en Zwitserland. Televisie Meerdere malen is de Josti band op televisie geweest. In 1977 met 'Muziek uit het hart', in 1980/1983 met 'Kerstfeest met de Jostiband' en in 1986 met '20 jaar muziek uit het hart'. De grote doorbraak kwam toen de NCR V-televisie in december 1989 en januari 1990 een drieluik uitzond met de titel 'De reis naar Zwitser land' en de daar gegeven con certen en het optreden van het orkest met een groot aantal re gionale koren. Deze uitzending werd alom geprezen. Geen wonder dan ook dat de NCRV ter gelegenheid van het zil veren jubileum een nieuw te levisie-programma maakt met deze keer daarin opnames van de jubileumconcerten in Vre- denburg. Waarschijnlijk zal dit programma in december op de televisie te zien zijn. In het kader van het 25-jarig jubileum heeft het orkest haar zilveren jubileumhits opgeno men. Deze zijn verkrijgbaar als CD, LP of muziekcassette. Aan deze zilveren jubileumhits werd medewerking verleend door onder andere het Al phens Mannenkoor, het Chris telijk Gemengd Ontmoetings koor, het Operettekoor Groen dal, An den Mond, Zwaluw- wals, Mondolins in the Moon- •light, Beveel gerust uw wegen en nog veel meer. De geluids drager.- zijn te bestellen via Het Jostiband Orkest, postbus 2016, 2470 AA Zwammerdam, telefoon 01726-19200. ROELOFARENDSVEEN De weergoden waren de kermisvierende inwo ners van Roelofarends veen gisteravond wel erg goed gezind. Het straat- muziekspektakel met maar liefst zestien Veense koren, orkesten en bands was één groot feest. De feestende mensenmassa in het Veense centrumge bied genoot van de grote variatie in muziek en zang. Heel veel belangstelling was er voor het rockgroepje Hot dogs met een elfjarige zanger en twee ongeveer even jonge drummers. De band kreeg de muzikaliteitsprijs uit handen van voorzitter J. Bakker van het Oranje Comité. Een 55- koppige publieksjury had de prijs vrijwel unaniem aan de jeugdige Hot Dogs toegekend. De orginaliteitsprijs ging naar de smartlappenzangeres en - zangeressen. De Animo's met treffende leidjes als „het eerste kindje". „Het blinde oog" en „Mijn pappie is enkel een foto". De publieksjury kende overigens ook erg veel punten toe aan de blaaskapel DDO (Door Dorst Ontstaan). Origi neel was de blaaskapel De Confetti's die met behulp van een confetti-kanon de toe schouwers voorzag van een dun laagje papiersnippers in haren en nek. Kwalitatief ver rassend goed bleek het twaalf man sterke Vrijdagavondkoor tje. Veel belangstelling genoot de akoestische muziek van The Web, die zo nu en dan als „Jambee" optrad met Afri kaanse tam tams. Jacobs Booz Band deed het goed, maar had zo nu en dan last van de rond trekkende B-kapel met „Ach was ik maar bij moeder thuis gebleven". Het Jan Punt Club je (JPC) zorgde voor vrolijke zang en Wereld Performance voor krachtige hard rock. Laatstgenoemde band werd af gewisseld met The Twins, een Veense tweeling (Peter en Paul van 't Hart) gezellig Ne derlands- en Engelstalige nummers. Tot slot genoot me nigeen van de sfeervolle blaas muziek van De BlumenlSnder Muzikanten, de fanfareklan ken van Door Gunst Verkre gen, de musicalsongs van een groot gemengd jongerenkoor en de muziek van Credit. De prijsuitreiking gisteravond in Café Heemskerk werd één groot feest, waarbij veel blaas muziek afgewisseld met drum- soli ten gehore werd gebracht. Namens de plaatselijke winke liers overhandigde E. van Ber- kel aan ieder van de muziek groepen een ingelijste foto van hun wel zeer recente optreden. De organisatoren van het sprankelende muziekfeest Arno Koek en Rob van der Geest werden in het zonnetje gezet. Het tweetal liet weten: „Het was een enorme organi satie, maar we hebben het graag gedaan. Over drie jaar komt er weer een straatmu ziekfestival in de Veen". DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 3463500): Robin Hood al); 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 t ASTA 2: Oscar (al); 14.00Jk 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45 iL ASTA 3: Hudson Hawk (12] i"L. i. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 n&esieiL 21.30. .BABYLON 1 (naa !T" Haag Centraal tel. 3471656):ic Hood (al); 14.00, 18.45, 21.30. >i 13.30, 16.15, 18.45, 21.30. 0 LON 2: Stanno Tutti Bene (al) 18.45, 21.30. za. zo. 13.45, v 18.45, 21.30. BABYLON 3: e Fever (12); 14.00, 18.45, 21.ig zo. 13.45, 16.15, 18.45, 21.31 |e drugs NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 367;in i. The naked gun 2 1/2 (al); ,'J" 1 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 Kunsl 1 21.30. CINEAC 2: Teenagi moet e 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15an het 18.45, 21.30. CINEAC 3: Th e ce of the lambs (16); 18.45, 2 :i ma. di. do. ook 14.00. MEU1 LE 1 (Carnegielaan, tel. 3# Backdraft (al); 14.00, 18.45, C zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30.e-land. TROPOLE)2: Madhouse Jal); sacje, is de en bee' (12); 14.00, 18.45, 21.30. 16.00, 18.45, 21.30. ODEOf ulle™£ rengracht 13, tel. 3462400) schilde break (12); 13.45, 18.45, 21 - 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. 2: A rage in Harlem (16); V. 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00 21.30. ODEON 3: The nak 2% (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo 16.00, 18.45, 21.30. ODB Highlander 2 (16); 13.45,, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45J. HAAGS FILMHUIS: Zaal sleep with Anger; 19.30, 21. 2: Apres la Guerre; 19.30. NU en Ville; 21.45. Zaal 3: Lottol vr. 19.30, 22.00. Les enfants-| radis; za. 20.00. I've heard tl I maids; zo. 19.30, 21.45. Thea val; 13.00. Vivement dimanc 19.30, 21.45. Mauvais sa 19.30, 21.45. Het zevende ze 19.30, 21.45. One flew over t koo's nest; do. 18.30, 22.00. i KINDERVOORSTELLINGEN AC 3: Assepoester: za. wo. 14 13.15, 16.00. METROPOLE TERW turtles II: za. wo. 14.00. zo 16.00. nissari NACHTVOORSTELLINGEN 411 S. AC I: The naked gun 21/a (pnrT1id (1(1 1C PIMCAfi O- no.noral CllliliVJ 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 21.30. METROPOLE with wolves (al); 14.00, 20.30 TROPOLE 4: Not without my ter (al); 18.45, 21.30. ook 14.00. METROPOLE 5: VAN ZE neling is tot er zien ii Grafisc kunstvo lopende JEEI ARD VA DIENSTVERLENIlf 00.15 CINEAC 2: Desperatt (16); za. 00.15. CINEAC 3: fVde for death (16); za. 00.15. jOGtGI" ijk HU euwbi het len he* APOTHEKEN De avond- enjrde g< diensten van de apotheken inje criti gio Leiden worden waargdj door de apotheken die ook wa diepst hebben. miss STICHTING KRUISWERK LEHtau,]nr Centraal kantoor: Oude Rijn 5«UIJUU informatie: tel.: 071-120144 I 08.30-17.00 uur. Uitleencentrsttige p( pleegartikelen: Burggravenla^en zijr aang telefoon 071-121894. Geopen gelijks 13.30-17.00 13.30-19.00 uur. !vel. E Vrouw verliest Cartieraansteker morgen in enkele minuten tijd 535 gulden en een Cartieraanste ker ter waarde van zeshonderd gulden kwijtgeraakt. Even voor tien uur stond ze in de hal van het postkantoor toen haar hond er vandoor ging. De eigenares rende het beest achterna en ver gat daardoor helemaal haar boodschappentas. Bij terugkomst bleek de handtas die daarin zat, gestolen. Paard en wagen in de Oude Rijn ALPHEN A.D. RIJN/ZWAMMERDAM De brandweer en een takelwagen moesten er gistermiddag aan te pas komen om een paard met rijtuig uit de Oude Rijn te vissen, tussen Bodegra ven en Zwammerdam. De 57-jarige koetsier uit Rijnsaterwoude kon het edele dier niet meer in bedwang houden toen het blijk baar ergens van schrok. Zijn paard sloeg op hol en rende blinde lings de Oude Rijn in aan de linkerkant van de weg. ALPHEN AAN DEN RIJ N/AMSTERDAM Twee Amsterdammers, een 18-jari- ge man en zijn 25-jarige zus, zijn gisteren in een vestiging van V D in Amsterdam aangehouden. Zij trokken de aandacht van de bedrijfsre cherche toen zij op het punt stonden om een televisie met alleen VVV-bonnen te beta len, wat de aandacht trok van de bedrijfsrecherche. Het tweetal bleek nog 10.000 gulden contant en een cgroot aantal VVV-bonnen op zak te hebben. Bij controle ble ken alle bonnen geblok keerd, wat onmiddellijk in verband werd gebracht met de kraak in het Alphense VVV-kantoor dit weekeinde, waar voor 57.000 gulden werd buitgemaakt. Huiszoe king bij de man leverde nog eens 800 gulden aan VVV- bonnen op en een flinke sta pel kaartjes voor optredens van the Golden Earring en de Jazznight. Het Amster damse duo is overgebracht naar Alphen en wordt hier verhoord. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ ins spe Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinder: dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voo laatste twee afdelingen bezor - nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen pleegkundige.* Sint Elizab kenhuis: Volwassenen da< 14.00-14.45 u. en van 18.3 klasse-afdelingen ook 11.15-11 Kraamafdeling: dag. van u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen voor f Kinderafdeling dag. 15.00-11 sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 U Medisch Adviescentrum: Sp ma. 19.30-20.30 u. in het S' beth-ziekenhuis. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. en 14.00-15.00 u.; eerste kla gehele dag. Jelgersmaklinii gerenteam: za. en zo. 14.00- Opname: werkdagen 16.45-1 za. zo en feestdag. 10.00-1 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbe: afdeling verloskunde: 18.00-1 De Praematurenafdellng: voor en familie is na overleg met p doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wann ernstige patiënten doorlope zoek wordt toegestaan kan deL verpleegkundige hiervoor ALL kaarten verstrekken. Kinde zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, baby boxenafdeling: volgens afspri het verpleegkundig hoofd. Br den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen met verpleegkundig hoofd, dere bezoekers van klnderei neus- en oorheelkunde en 14.15-15.00 en 18.30-19.30. C»eren v Dagelijks 14.30-15! 15 u. en gel 19.30 u. Extra bezoek hartbtfen kl 11.00-11.30 u. Extra bezoek terecl. kraamafdeling: 19.30-20.30 u. nstraai afdeling 15.00-15.30 u. alle ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10