tennis Bergkamp putatie vestigen SPORT ikuijff is zuinig op Richard Witschge Michels eens met collega's over straffen na rood L ONDER DE LOEP Nederland wint ook tweede „finale" L DINSDAG 10 SEPTEMBER 1991 rid van der Knaap ]hris Bruil beste ïintonspelers !HT Astrid van der Knaap en Chris Bruil Steren in Utrecht uitgeroepen tot badminton- van het jaar. Van der Knaap (26) kreeg de an Beusekom Trofee vooral voor het behalen nationale titel en haar overwinningen in het ui van Groningen en het open Portugese kam- hap. Beide evenementen golden als Olympisch catietoernooi. Op de wereldranglijst bezet Van jaap momenteel de twintigste palats. Zij is de iter van Eline Coene, die dit keer als tweede e. Bruil (20) was ook al badmintonner van het lar. Hij werd nationaal kampioen en was twee- iet toernooi in Groningen. Bruil is 35ste op de ale lijst. Edwin van Daim legde tiidens de ver- beslag op de tweede geplaats, vóór Jeroen van Astrid van der Knaap. Geen ritzege voor Hermans MOLLARUSA Matthieu Hermans heeft in de vierde etappe van de Ronde van Calalonië een ri ante kans om zijn werkgever van zijn kwaliteiten te overtuigen gemist. De Nederlander was in Mol- larusa dicht bij zijn tweede ritzege. Maar Hermans zag zich ingesloten door de Deen Jesper Skibby en kon slechts door een reflex een aanrijding met een fotograaf op de eindstreep voorkomen. De winst na de 172 km lange rit ging naar de Spanjaard Gutier rez. De Italiaan Fondriest behield de leiding in de algemene rangschikking. Bart Voskamp is opgeno men in de nationale amateurselectie wielrennen. Dit maakte bondscoach Piet Kuijs gisteren bekend. Voskamp maakte deel uit van de Nederlandse ploeg op de 100-kilometer tijdrit tijdens het we reldkampioenschap in Stuttgart. Voskamp zege vierde in twee etappes in Olympia's Tour. Het af gelopen weekeinde verzekerde Voskamp, die reed voor de ploeg van Koga Miyata, in 's Heerenberg zich van de eerste plaats in Gazelle-klassement. Geen subsidie voor stadion Amsterdam AMSTERDAM De bouw van een nieuw stadion in Amster dam-Zuidoost staat op losse schroeven. Het ministerie van WVC is niet van zins de door de gemeente gevraagde subsidie van 22,5 miljoen gulden te verstrek ken. De totale kosten van de nieuwbouw bedragen 225 mil joen. Daarvan zou 105 miljoen op het conto van de gemeente Am sterdam komen. De gemeente raad verklaarde al eerder dat dit bedrag niet mag worden over schreden. Het ministerie van WVC ziet meer in de renovatie van het Olympisch Stadion dat, zonder overheidssteun, voor 65 miljoen kan worden opgeknapt. Romario revalideert in Brazilië EINDHOVEN Ro- mario heeft van PSV toestemming gekregen om vandaag naar Brazi lië af te reizen. De goaltjesdief stelt zich onder behandeling van de fysiotherapeut van de Braziliaanse vrou- wen-volleybalploeg. Ro- mario kampt met een enkelblessure.PSV gaat er vanuit dat de aanval ler zich over tien dagen weer in Eindhoven meldt. Koch dreigt met rechter BERLIJN De voormalige Oostduitse topatlete Marita Koch, Olympisch kam pioene op de 400 meter in Moskou en wereldrecordhoudster op die afstand met 47,60 seconden, dreigt naar de rechter te stappen en het blad „Der Spiegel" aan te klagen wegens laster. De voormalige kampioene uit Rostock verklaarde giste ren in de ..Berliner Zeitung" bij die gele genheid anderhalf miljoen DMark smar- tegeld te zullen eisen. Koch is één van de vele topsporters uit de voormalige DDR, die in de laatste editie van Der Spiegel worden beschuldigd van syste matisch en langdurig gebruik van verbo den spierversterkende hormonen. Vol gens het weekblad kreeg de 400-meter- loopster per jaar 1460 milligram Oral- Turinabol toegediend, het anabole won dermiddel van de DDR bij uitstek. 159.50 IK WERKMAN JJ-fijboVEN Dennis 57 5o;amp is niet naast ^^hoenen gaan lopen vier treffers van JBpen zondag in het ■^titieduel van Ajax RKC. In tegendeel Eindhovense hotel, le neergestreken 'bui- pse' vedetten meer af inden bij de overigens assaal opgekomen me- 430o(eft blonde Amster- 33*80 )r een andere lading 69.70ijn 'vierklapper'. „Die 52.50jüjn voor mij eens te bewijs dat ik er nu 55 90§ hij hoor", is de toch 6i*8oénigszins verrassende 52.10 van de co-topscorer c 16.10J5 treffers samen met Ho) van de eredivisie e 89loof vorige seizoen. 2440had Dennis Bergkamp 115.30iroel dat hij er bij Ajax '|§en beetje bijhing. Als ^5'^lenjarige debuterend in 9oiooisterdamse hoofdmacht 73.00s als scholier in Europa 49.00pls uitkomend maakte 7®®®pvaller iets louterends ^Qo^anvankelijk was ieder- I7.50piend enthousiast over 650 001 Dennis Bergkamp: Nu nog een vaste waarde worden bij Oranje FOTO: DIJKSTRA wat ik op die jeugdige leeftijd presteerde", herinnert Berg kamp zich die periode, nu zo'n vijf jaar geleden. „Ik werd de hemel ingeprezen. Daarna ging het met mij wat minder en toen kwam de kritiek. Ik werd weliswaar niet tot de- grond toe afgebrand, maar ik kreeg wel wat te verwerken. Achteraf heeft die gang van zaken eigenlijk alleen maar positief gewerkt. Ik heb er van geleerd". Het meest leerde Dennis Berg kamp bij Ajax vanaf het mo ment dat hij op een andere po sitie kwam te spelen. Nadat hij zijn entree bij Ajax 1 maakte als rechterspits en op die plek ups en downs beleefde, werd hij twee jaar geleden door as sistent-trainers Louis van Gaal en Spitz Kohn als schaduw spits geposteerd; als de man die rond de centrale aanvaller cirkelt en hem regelmatig in de diepte aflost. Om vervol gens dan de nodige doelpunten mee te pakken. „Dat was in feite de beste ontdekking van de laatste seizoenen", oordeelt Bergkamp nu. „Pas toen ik op die nieuwe positie kwam te spelen ervoer ik dat ik hele maal geen rechter-aanvaller ben. Dat is wat ik in elk geval inmiddels heel nadrukkelijk heb geleerd". De 'vondst' van Van Gaal en Kohn legde Bergkamp geen windeieren. Vorig seizoen was hij tot het laatst in de slag met Romario om het predikaat top scorer van Nederland. Een uit eindelijk slechts 'half' geslaag de missie, maar wel één waar door de aandacht van het 'bui tenland' op de jeugdige Am sterdammer werd gevestigd. Real Madrid trok aan de bel in De Meer, interesse die door Leo Beenhakker werd ver woord. De oud-coach van de Hernieuwde samenwerking lussen Frank Rijkaard (links) en Rinus Michels, als speler en coach van het Nederlands elftal elkaar in Eindhoven begroten. FOTO: ANP 'Koninklijke' voegde er wel in één adem aan toe dat een overstap naar Spanje geen si necure zou zijn. Een waar schuwing waaraan ploegmaat Richard Witschge overigens geen boodschap had. Die ver kaste wel naar Barcelona. „Dat lag anders", vindt Berg kamp. „Richard trof bij Barce lona Cruijff en Koeman en dat maakt een entree natuurlijk wel een stuk gemakkelijker. Bovendien was Richard ge trouwd. En dat geeft toch een stukje zekerheid aan zo'n overgang. Toen Real 'speelde' had ik bijvoorbeeld zelfs niet eens een vriendin. En om dan daar in je eentje op een kamer te gaan zitten? Dat zag ik nog niet zitten". SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal Duitsland 2, 22.10 uur: Sport extra met beelden van het internationale ISTAF atletiektoernooi in Berlijn. Duitsland 3, 22.45 uur: Sportplatz. portret van autocoureur Graten Ber- Rai Uno, 00.50 uur: Tennis. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 16.45 uur: Studio Sport. WK turnen in Indianapolis. Duitsland 2, 14.10 uur Sport extra. EK volleybal voor mannen in Karls ruhe Duitsland-Polen; ritmische gy- nastiek in Indianapolis. Sportnet. 08.30 uur. Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. KOERSEN Los van die privé-omstandig- heden („Ik heb nu wel een vriendin") speelde ook een an dere factor een rol bij de be slissing van Dennis Bergkamp om zich nog niet in een Spaans avontuur te storten. „Ik wil eerst m'n naam gevestigd heb ben", klinkt het pedanter dan bedoeld. „Kijk, ik mag dan nu hier in Nederland een beetje een reputatie hebben opge bouwd als aanvaller. Maar in het buitenland zegt dat nog niets. Er zijn in Zuideuropese landen grotere spelers dan ik mislukt. Daarom vind ik dat ik er nu nog niet aan toe ben. Waarom Richard dan wel? Heeft ook met karakter te ma ken. Hij durfde altijd alles al, ik steek anders in elkaar. Ik keek tot voor kort nog tegen zeer veel grote spelers op. Voelde me soms een piepeltje. Ik ga pas naar het buitenland als andere spelers ook een beetje tegen mij opkijken. Ook dat maakt je entree ergens een stuk makkelijker". Vierjarig Dennis Bergkamp, die bij Ajax nog een vierjarig contract heeft zonder uitzonderlijke clausules („Alleen iets over po sitie-verbetering"), zegt on danks zijn 'kwartet' van afge lopen weekeinde nergens op te rekenen voor wat betreft de opstelling van morgenavond tegen Polen. „Ik heb tot dus ver zes interlands gespeeld", maakt Bergkamp de balans op. „Daar was eigenlijk nog niet één goeie bij. Het wordt dus ei genlijk wel tijd. Maar ik heb er nu nog geen idee van hoe we gaan spelen en of ik er bij zal zijn. Natuurlijk speel ik graag. Zeggen anderen dan Michels nu niet me heen kan? Zeker nu Van Basten er niet bij is en ik die vier doelpunten heb gemaakt? Dat is leuk om te horen. Maar Michels beslist. Ik ben al content dat ik er nu volledig bijhoor. Dat is Ajax pas vanaf het begin van het vorige seizoen. Nu nog een vaste waarde worden bij Oran- HOVEN Richard hge, de eerste twee ui van de Spaanse fttitie door Barcelona ■bank, speelt morgen ederland tegen Po- Richels liet daarover geen twijfel bestaan. „Een keer echt voetballen", stelde Witschge, „is altijd goed voor het wedstrijdritme, afge zien van het feit dat ik het een eer vind voor Nederland te spelen. In Barcelona moet ik gewoon even wachten. De be doeling van Cruijff is, voor zo ver ik heb begrepen, mij te la ten meedoen als het lekker gaat. Het had al in de eerste wedstrijd kunnen gebeuren, maar toen ging het mis na een goed begin". Cruijff treedt op als Witschge's beschermer. „Het is niet in mijn belang wanneer ik mijn debuut onder mindere omstan digheden moet maken. Er zijn twee mogelijkheden om een plaats te veroveren. Ten eerste door een kans te krijgen, wan neer het elftal in vorm is en daar wacht ik op. Ten tweede om ingezet te worden als het een paar keer heel slecht ge gaan is, maar dat wens ik mij zelf en zeker de club niet toe". De wisselmogelijkheden van Cruijff zijn beperkt. „Ik moet op de plaats komen van Stoits- kov, Laudrup, of eventueel Koeman, door de regel van de drie buitenlanders. Met zo'n wissel moet ik in een lekkere wedstrijd een behoorlijke kans krijgen, want in Spanje wordt nu eenmaal anders gereageerd dan in Nederland. Als het niet goed zou gaan, valt iedereen, gezien de transfersom, over je heen. De pers voorop. Daarom is het goed dat voorlopig het risico niet genomen is. Mijn tijd komt wel". Ie plaats Van Tuyll HESTOWN Het Eu- kampioenschap milita- fiet Ierse plaatsje Pun- m is, zoals verwacht, Jieel Britse aangelegen- Jworden. Ian Stark, de Richard Walker, die |t eerst in 22 jaar weer ïeedeed aan een EK n land, en Karen Stra alden de individuele es. Het lias voor Ierland en het foor Frankrijk. Het wa- fenige ploegen, die met ■eiste drie combinaties feciplines tot een goed (rachten. De Nederland- van Tuyll (Olympic eindigde met name n uitstekende cross en een behoorlijke oef in het individuele kent als zesde. EINDHOVEN Rinus Michels heeft zich ge schaard achter de nood kreet van zijn collega's (en de spelers) inzake de nu geldende strenge straffen na een rode kaart. „Op zich is de nieuwe regel juist", oordeelde ook de bondscoach. „Maar de straffen die staan op de nu met rood bestrafte over tredingen staan niet in verhouding tot het ver grijp". „De spelregel", vervolgt Mi chels, „die nu is aangepast is één van de mogelijkheden om te komen tot aantrekkelijker spel. Het voetbal van tegen woordig biedt al zo weinig sco- rfngsmogelijkheden door de grote belangen die op het spel staan. Dat men dan naar een modus zoekt om daar iets aan te doen is op zich prima. De instanties die zich bezighouden met de strafmaat na rood moeten zich daar nog maar eens over buigen". Michels, die zijn eredivisie-col lega's morgen in Eindhoven bijeen weet in een soort 'crisis beraad', keurt overigens een door Leo Beenhakker gedane suggestie af. De trainer van Ajax opperde, dat ploegen dan maar weer terug moeten gaan naar het opstellen van een ausputzer om de risico's op doorbraken en dus rode kaar ten te verkleinen. „Dat is de verkeerde oplossing", was Mi chels kort in zijn stellingname. Van Gent weg bij basketbalclub WEERT De slechte resulta ten in de oefencampagne heb ben coach Maarten van Gent van basketbalclub Selex Weert de kop gekost. Het bestuur van de eredivisieclub heeft beslo ten de samenwerking met de trainer met onmiddellijke in gang te beëindigen. Oud-speler Oliver van Kempen is als op volger van Van Gent be noemd. De 39-jarige Van Kempen kwam ruim twaalf jaar voor het eerste team van Weert uit. Er zullen dit seizoen geen Europa Cup-wedstrijden basketbal in Joegoslavië wor den afgewerkt wegens te grote risicio's voor de bezoekende teams. Dat heeft de de verant woordelijke commissie van de internationale basketbalbond (FIBA) gisteren in een speciale bijeenkomst besloten. Deelname Connors Grand Slam Cup MUNCHEN De 39-jarige Jimmy Connors heeft zich door zijn plaats in de halve fi nales van de Open Ameri kaanse titelstrijd gekwalifi ceerd voor het toernooi om de Grand Slam Cup. De beste zestien spelers van de vier grote titeltoernooien wor den van 10 tot 15 december aanstaande naar München ge lokt, waar ze twaalf miljoen gulden aan prijzengeld mogen verdelen. Ook Paul Haarhuis krijgt een uitnodiging voor het evenement. Op de ranglijst na de vier Grand Slam-toernooi- en neemt de Eindhovenaar de veertiende plaats in. Op de wereldranglijst neemt Haarhuis na zijn sterke optre den tijdens de Open Ameri kaanse overigens de 32e plaats in. Stefan Edberg voert die ranglijst aan na zijn winst in New York in de finale op Jim Courier die de derde plaats be zet. Boris Becker staat tweede. Ivan Lendl is vierde, de Duit ser Stich vijfde. De positie van de overige Nederlanders: Ri chard Krajicek 38e, Jan Sie- merink 40e, Mark Koever mans, 41e, Jacco Eltingh 90e en Michiel Schapers 127e. Bij de vrouwen staat de Joegosla vische Monica Seles bovenaan de ranglijst, gevolgd door Stef fi Graf en Gabriela Sabatini. Beste Nederlandse is Brenda Schultz met haar 32e plaats. Manon Bollegraf staat 58e, Ni cole Jagerman 14e. Atleten te duur BRUSSEL Sprinter Leroy Burrell en vijf van zijn ploeg genoten van de Santa Monica Track Club komen aanstaande vrijdag niet aan de start bij de internationale atletiekwedstrij den in Brussel. De reden is de exorbitante vraagprijs van ma nager Joe Douglas. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt, (morgen aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Trocadero. 2. Fire Avon. 3 El Mira (1-4-6) 2e koers: 1 Guvo De Bloomerd. 2. Game of Kash. 3 Geniune Star (1-2- 9). 4e koers: 1 Racy. 2. Countach, 3. Spinneyover (3-2-4). 5e koers: 1 Eliot Buitenzorg, 2. Fade Kievitshof. 3 Egbert H (5-3-6). 6e koers: 1 Derrek Baker. 2 Cassa- nova Boy. 3. Carma Flight (3-5-7). 7e koers: 1 Liberty Style. 2. Staten Nikita. 3. Miss Beluga (10-2-5). 8e koers: 1 Zanzibar Jacky, 2. Ciao Magnus. 3. Yorky (1-7-6). 9e koers: 1 Foreman Express. 2 Dream Highland, 3. Chantalle (6-4-2). PRIJSVRAGEN Lotto 36: 1e prijs: 1 winnaar ontvangt 1 333.973.40, 2e prijs: 5 winnaars ontvangen f. 30.000,00. 3e prijs: 94 i f. 1452,40, 4e prijs: 4030 f. 33,80, 5e prijs: 60.663 3 f. 5,00. Toto 36: 1e prijs: 1 winnaar ontvangt f. 20.589,60, 2e prijs: 34 winnaars f. 293.90, 3e prijs: 554 winnaars I. 45.10. Toto-gelijk 36: 1e en 2e prijs: geen winnaar. 3e prijs: 4 winnaars f. 319,50, 4e prijs 301 winnaars f. 6,50. Hand zekere van d< ij ligt in de aand< meer Harry Brokking 'ers wil hebben voor toernooien als EK, WK, League en Olympi- ■pelen, dan is dat geen 'Jeem. Het wordt anders eer ze voor allerlei toer- es moeten opdraven. voor een club kiest, un je niet meer op twee :n wedden. Zo eenvou- dat. Ik wil het beste de jongens. Ze hebben il gevonden hoor, de almakelaars als Konij- urg. Ik hoef er niet aan rdienen, dat is het ver- Ie win ïltje o IA BV 111.830 Tl. Prljzt 15. Eiei 50-12,61 waarnemer Piet biaard van de spelers nationaal volley- in het Algemeen lad. is als volgt. Ik laat de ns gewoon hun gang Ze kunnen namelijk al- balcoach Otto Pfister jeugdwereldkampioen in Voetbal Interna- ineer wij op belangrijke öoien falen of slagen, wil ik niet kunnen zeggen dat dat aan iets of iemand anders heeft gelegen. Daar om vraag ik de aandacht voor die zaken bij de be stuurders. Het team en ik moeten de verantwoordelijk heid zelf op het veld dragen. Als iemand binnen de bond een andere mening heeft, is dat wat mij betreft in orde, zolang ze ons als nationaal team de gang maar laten gaan". Handbalcoach Guus Can- telberg in De Telegraaf. „Oorlog verlamt de Hoe fanatieker ze zich in de strijd vastbijten hoe apati- scher ze worden. Onze wa- terpoloërs werden laatst in Athene Europees kampioen, maar bij terugkeer in Joego slavië was er helemaal nie mand om hen te verwelko men. Het gevolg van de broe dertwist is dat de bevolking zich afwendt van sport en kunst". De Joegoslavische basket baltrainer Dejan Vlasic in De Volkskrant. Mirjam Hooman: „Mijn gouden medaille in To kyo heb ik in geen enkel op zicht te danken aan mijn ver eniging Wattenscheid of aan de Duitse bond. Na mijn eer ste zevenkamp kreeg ik van mijn clubtrainer te horen, dat het voor mij geen zin had. Drie jaar geleden zei de bondscoach ijskoud tegen mij: „Jij hebt als meerkampster geen toekomst". Als ik er niet zelf in had geloofd, was het nooit wat geworden". De Duitse zevenkampster Sabine Braun in het Alge meen Dagblad. „Ach, slechte resultaten kun nen voor een sponsor ook interessant zijn. Het belang rijkste is dat de mensen je naam zo vaak mogelijk zien. Of je nu met 6-0 wint of ver liest, die foto moet in de krant staan. En dat gebeurde toen het slecht ging ook gere geld". Vice-voorzitter/sponsor Rieks Verweg van Hera cles in Voetbal Internatio nal. „Ik lees steeds vaker dat bondscoach Franker verant woordelijk zou zijn voor mijn succes. Dat is absoluut niet waar. Ik heb niets met de bond te maken. Ik werk hard met Van Hulst en Reijnders en dan vind ik het vervelend dat ik voortdurend lees dat het de verdienste is van Franker". Tennisser Paul Haarhuis in Trouw. „Ik kan alleen oordelen over de voetballers die hun school met Ajax combineren. We hebben een generatie voet ballers, die vanaf hun zes tiende alles voor hun voet balcarrière over hebben. Ze Piet Schrijvers: legende. FOTO: DIJKSTRA leven als monniken, trainen als gekken en brengen zeven dagen per week een disciplne op waar wij ook versteld van staan. Dat ventje dat elke morgen om half zeven in Lunteren naast zijn bed staat, dat om half negen op CS staat, dat naar school gaat, hier eet, studeert en traint en weer traint em 's avonds om elf uur thuis is in Lunteren. Iedere dag weer. En ook nog voetballen in het weekeinde. Klasse". Coach Leo Beenhakker van Ajax in Voetbal Inter national. „Ik heb nooit last van blessu res, wist niet wat het was om zo lang te zijn uitgeschakeld. Het is leeg zonder tafeltennis. Nu weet ik pas wat mijn sport voor mij betekent. Ik doe het al vanaf m'n elfde en ben nu plotseling helemaal uit mijn ritme. Eerst was het werken, boodschappen doen, eten, trainen, slapen. Nu is er niks behalve conditietrai ning. Er is ineens tijd om te winkelen, ik kan mijn zusjes en mijn ouders bezoeken, ik ga zelfs veel fietsen. Het zal wel goed zijn dat ik dit ook eens meemaak, maar ik zal er nooit voor kiezen". De geblesseerde tafelten nisster Mirjam Hooman in Tafeltennismagazine. „Bijnamen zeggen me niets, maar dat Beer van de Meer roept toch wel bepaalae ge voelens bij me op. Die kreet kan een legende worden. Zo als begrippen als De Zwarte Panter en de Leeuw van Dé- venter dat ook zijn. Als ik ze ventig ben, zullen de mensen nog weten wie de Beer van de Meer was" Oud-doelman Piet Schrij vers, nu trainer van TOP, in NRC-Handelsblad. Ron Boudrie ontpopt zich tijdens het EK als een bruisende joker. FOTO: DIJKSTRA HAMBURG De Euro pese titelstrijd volleybal is één grote overlevingstocht voor de nationale man- nenploeg. Op de derde dag van het toer nooi hervond Nederland zijn niveau en versloeg Bulgarije (3-1: 7-15 15-8 15-7 15-10) in een duel, dat bijna zo belang rijk was als een finale: de ver liezer kon een medaille im mers wel vergeten. De komen de twee duels, tegen Tsjecho- slowakije en Frankrijk mogen weinig moeilijkheden opleve- Ron Boudrie ontpopt zich op het EK in Duitland als een bruisende joker in de. nationa le volleybalploeg. Hij was een paar maanden door Marko Klok naar de bank verwezen, maar pakte als 31-jarige tegen de wereldtoppers opnieuw z'n kans. Simpelweg omdat zijn blokkering van doorslagge vende klasse is. Gisteravond legde Boudrie in zijn 369ste in terland bijna alleen het Bul gaarse aanvalskanon Lubomir Ganev aan de ketting. „We hebben ze collectief in de blokkering vastgezet", schuift Boudrie, zoals het een goede teamspeler betaamt, alle eer af op de hele ploeg. Voor Boudrie kwam de ren tree in de basis, afgelopen zon dag tegen Joegoslavië, eigen lijk als een verrassing. Hij had zich de laatste weken in de training net toegelegd op een invaltaak op de middenpositie. Nu kwam hij weer terug als manusie van alles op de diago naal-plaats. „Omdat het blijkt dat je tegen topteams toch echt blokpunten nodig hebt. Je kunt het niet meer alleen met een side-outspelletje (het lou ter terughalen van de serve met een goede aanval; red.). Ik sta voor een inbreng in de blokkering En dan doet het je ook goed als je kunt laten zien waar je goed in bent".

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7