Alexander van den Berg slaagt op de valreep Schamele opbrengst voor Leidse hockeyteams DIOK CcidócSomant SPORT komt maar stroef uit start blokken ALECTO-DAMES TEVREDEN MET SEIZOENSTART £«idóe Sou/iat MAANDAG 9 SEPTEMBER 1991 DINS SEPTEA ALPHEN LEIDEN Alexander van den Berg is in zijn laatste poging om dit seizoen toch weer een toernooi te winnen op de valreep geslaagd. De speler van Meerburg ei gende zich de zege in het herenenkelspel C van het toernooi van Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn toe. Waddinxveense In- grid Boere bij de C-dames, de verrassende Fabian Ubels in het heren Dl-on- derdeel en Carmen Del- sasso na spannende strijd met Lisette Faas bij de Dl-meisjes werden de Idoor PETER KLEIN LEIDEN De rygbyers van DIOK zijn met de 17- 4 overwinning op Eem- land stroef uit de start blokken gekomen in de nieuwe race om het lands kampioenschap. Ook het uit de ereklasse gedegra deerde Bassets wist in de toch lastige lagere klasse de openingswedstrijd van het seizoen te winnen. Eemland heeft het DIOK knap moeilijk gemaakt in de eerste wedstrijd van het nieu we competitieseizoen. De ploeg uit Hoogland verdedigde stug en omdat DIOK maar moei zaam uit de startblokken kwam, duurde het tot de der tigste minuut voordat de eerste score geboekt kon worden. Routinier Eric-Jan Berendsen drukte na prima samenspel de eerste try. De goed spelende Gottfried Bos miste uit een moeilijke hoek de conversie. In de eerste helft werd niet meer gescoord. In de tweede helft gaven enkele rushes en een panaltykick van Bos het sein tot het verhogen van de score. Justin Verhoog, die uit de interne jeugdopleiding van DIOK, de Colts, voortkomt bracht wederom een bal over de achterlijn. Bos converteerde ditmaal wel en met 13-0 was een uitstekend uitgangspunt voor een royale score neerge zet. Eemland liet zich echter niet wegzetten en gaf via een goede try van international Jan Esseveld zelfs antwoord, overige winnaars in de open categoriën. Alexander van den Berg heeft de titel in het toernooi van het dit jaar tien jaar bestaande Nieuwe Sloot niet kado gekre gen. In de halve finale gaf Timo van der Voort, die echt aan zijn laatste D-jaar bezig is, zich pas na 7-5 en 7-6 gewon nen. In de eindstrijd miste Walther Jacobs de grote vorm, die hem het begin van het sei zoen kenmerkte, maar de tweede set werd toch via een tiebreak beslist, 6-1, 7-6. Op zijn beurt had Unicummer Ja cobs de grootste problemen ge had met zijn C2-clubgenoot Taco Stoppels, die niet vreemd moet opkijken, als hij volgend jaar over de B-status beschikt. Verrassing De zege van Ingrid Boere was alleen voor de kenners van het Rijnstreekse tennis geen verrassing. De Waddinxveense had met moeder Boere, als Mey In Oei een vroegere B- topper uit de Utrechtse regio, een belangrijke rol bij de C- dames. Kon moeder het frisse spel van Judith Pietersen niet weerstaan, na een verloren eerste set kwam Ingrid Boere toch sterk terug. De Ter Aarse broers Frank en Robert Ben- nemeer waren de sterksten in het herendubbel, terwijl Joke Baans en Elisabeth Brand te kenden voor de Cl damesdub- belzege. Twee finales in het C2 dertigplus onderdeel voor Arie Wesseling en Ed Zimmer- mann. De Koudekerker won het enkelspel en de dubbel met Jaap van Delft, waardoor Zimmermann de tweede prijs in dit onderdeel kreeg toege wezen. In de mixed was de ti tel met Janny den Hollander wel voor de Boekhorster. Fabian Ubels en Lisette Faas werden de verrassing van het Dl-toernooi. Ubels, omdat hij de overige Masterskandidaten, die dit toernooi aandeden, wist te verslaan. In de halve finale rekende de TEANner af met Harold van Schie, terwijl in de eindstrijd Patrick van Hal het in twee sets moest afleggen. Verder won Fabian Ubels met Mark Vrij de eerste prijs in het herendubbel Dl. Als speelster met een tweetje achter de D kwamen de resultaten aan het einde van het seizoen, waar mee Faas overigens wel aan begin van een goed Master- stoernooi komt te staan. Het verlies in de eindronde tegen één van de favorietes, Carmen Delsasso was maar in de tie break van de derde set. De jeugdige Faas is trouwens de wel enige, die de andere favo riete, Heddy Boers een neder laag toebracht. In de halve fi nale werd Mandy Rommers, van de organiserende jubilaris, met Paul Bakker in de slot- ronde van de mixed, in drie delen teruggewezen. In de D dertigplus onderdelen kwam het tienjarig bestaan van Nieuwe Sloot pas goed tot haar recht. Wedstrijdleidster Marianne Fillié kon de span ning bij de dames het beste aan en pakte ten koste van Marion van Bemmel in drie sets een eerste prijs. Fillié's collega, Nel Gerse was ook goed voor een hoofdprijs. De byzondere prijs, die met Jan- neke Windhorst deelname aan de vandaag startende Masters betekent. Bij de mannen werd het laatste te verdienen ticket veroverd door Gerrit Nijssen en Jan Visser van de twee clubs, die Nieuw Vennep rijk Uitslagen HEC2 30+: halve finales: T Kroese - W Gérard 6-2, 6-1, A Wesseling - N. v.d. Ham men 6-2, 6-1. Finale: Wesseling - Kroese 6- 0, 6-0. HDC2 30+: finale: J van Delft/A "iri/ne Wesseling - D. van Iterson/E. Zimmermann XG^/ue 6 2 6 3 £DC2 30+. finale. j den Hollan- rtetselaars der/E zimmermann T R00k/A. Pont 5-7, Zondag: Detee/Metselaars Seheveningen - Frisselstein Veghel 3-3; Leimonias Den Haag - AS-4711 /Zandvoort 1-5; ICL/De Manege Apeldoorn - Amstelpark Amster dam 5-1; ELTV Eindhoven - Popeye GS Amsterdam 3-3. Eindstand: 1. ICL/De Manege Apeldoorn 7/31-11, 2. AS-4711/ Zandvoort 7/25-17, 3 Amstelpark Amsterdam 7/24-16, 4. Detee- Metselaars 7/23-19, 5. ELTV Eindhoven 7/20-22, 6. Popeye GS Amsterdam 7/20-22, i - M.Y. 6-2, 7-5. Finale: Boere - Pietersen 3-6, 6-3, 6-3. HDC1: finale: F. R. Bennemeer - F v.d. Klei/B. Ponsioen 3-6, 6-2, 6-1. DDC1: finale: J Baans/E. Brand - E van 't Hof- k 6-3, 6-2. GDC1: finale: J. Poot/P. Maasland - M. Rom Gottfried Bos speelde voor DIOK met felle rushes en onder meer een benutte penaltykick en conversie een uitstekende partij rugby. DIOK-coach Dick Altink was „niet echte tevreden." „We misten in de eerste helft de agressiviteit en speelden veel en veel te gejaagd. In de twee de helft was het was de ver dienste van Eemland, door goed te verdedigen en veel het spel met kleine blessures te onderbreken, dat ons over wicht niet in de score tot ui ting kwam." De Colts, het team van 16 tot en met 18-jari- gen, kwamen in Hoogland overigens met een onvolledige ploeg (aanvoerder Jacob Bon net wilde geen speler lenen) tot een eclatante 56-3 overwin ning op de jeugd van Eemland. Eerste klasse De Leidse rugbyclub had trou wens een goede wedstrijdzon dag, want in de eerste klasse was het tweede team, spelend onder de naam DIOK Atletics, in Amsterdam tegen Ascrum, met 15-12 succesvol. Na een 12-0 voorsprong door twee pe naltykicks en een try van Pe ter de Bruin, kwam Ascrum door twee try's en benutte conversies bij de rust tot 12-12 terug. De tweede helft bracht stevig rugby, waarin de Atle tics een klein foutje van As crum met een penaltykick en tevens de eindzege afstraften. De Sassenheimse Bassets kwamen op de thuisbasis tot een nipte overwinning op 't Gooi. Perry Noordermeer trapte een drietal penaltykicks tussen de palen, maar bij het begin van de tweede helft had de Hilversumse ploeg via twee try's weer vrijwel gelijk ge maakt. Enkele minuten voor het einde stond de stand 15-15 op het scorebord. Ruud Vos had voor de Bassets een try gedrukt die werd geconver teerd. Vijf minuten voor tijd miste Marco van der Heyde een dropkick, maar in de laat ste minuut lukte die poging wel, waarmee de 18-15 winst voor de Sassenheimers een feit werd. LEIDEN De eerste speelronde van de hoc- keycompetitie heeft de Leidse teams slechts een schamele opbrengst opge leverd. Alleen de mannen van Noordwijk wonnen, terwijl Roomburg en Fo- rescate tot een gelijkspel kwamen. Bij de dames werden overwinningen genoteerd voor Forescate en Alphen. Alecto was bij de seizóenstart best tevre den met een puntendeling in Zeist bij Schaerweyde. Heren Leiden - Den Bosch 1-3 De Leidse hockeymannen, die volgens teammanager Edwin Dekker toch wel aspiraties hebben de in 1986 verloren plaats in de hoofdklasse te heroveren, zagen te grote am bities door een 2-1 thuisneder laag tegen Den Bosch reeds in de kiem gesmoord. LMHC ging goed uit de startblokken, speelde haar favoriete aanval lende spelletje en zag de druk na 25 minuten beloond met een strafbal, die Jeroen Dub- beld bekwaam benutte. Wat volgde was niet met extra in zet Den Bosch definitief op de knieën krijgen, maar juist een periode van tevredenheid, waar de opponent vlak voor rust in de eerste de beste kans handig profiteerde, 1-1. Ook in de beginfase van de tweede helft was Leiden sterker, maar drie kansen werden evenzove- le malen gemist. Na tien minu ten benutte het dank zij top coach Willem Kemps slim spe lende Den Bosch een uitbraak 1-2, om die countertechniek vlak voor tijd te herhalen. •Tussen de twee tegendoelpun ten in miste Harm Jansen Schoonhoven nog twee cor ners. Roomburg - Kivieten 2-2 De nieuwe trainer van Room burg, Robbert-Paul Aalbregts nam vanwege het vertrek van coach Wouter Eikenhout, tij delijk de coaching over. En met succes, want de Leide- naars, die vorig seizoen ten koste van Alecto aan de degra datie ontsnapten behaalden een verdienstelijk gelijkspel tegen kampioenskandidaat Ki vieten. „We hadden gemakke lijk met 3-0 kunnen verliezen, maar de ploeg heeft zich per fect aan de van tevoren ge maakte afspraken gehouden", stelde interim-coach Aal bregts. Door consekwent ver dedigen hield Roomburg Ki vieten bij de rust op 1-1. Ook na rust wilden de ploeg uit Wassenaar de kansen niet be nutten. Tot vijf minuten voor tijd, toen een straf corner wel een doelpunt opleverde. Op slag van het einde was Rutger van Schaik, eveneens uit een strafcorner, voor Roomburg succesvol. Rijswijk - Alecto 6-0 Het technisch veel betere Alecto had het in de lagere klasse niet gemakkelijk tegen het op fysiek berustende spel van Rijswijk. Na tien minuten stond de stand 0-2 reeds op het scorebord, sloeg de schrik toe en gingen de koppen hangen. Na een 0-3 ruststand kwam, mede door een poging tot meer pressie en dus meer risico, de trieste 0-6 eindstand. Cartouche - Forescate 3-3 Forescate, dat vorig seizoen in de laatste wedstrijd de kans op titel en promotie voor haar neus voorbij zag gaan, ver volgde die handelwijze in het opneingstreffen met Cartou che. Een strafcorner van Erik Kruismulder en een benutte rebound van Gert-Jan Egbe- rink leverden een fraaie 2-0 voorsprong op. De instrukties van de nieuwe coach, Wouter Eikenhout werden evenwel niet goed opgevolgd, zodat het zenuwachtige spel van de ach terhoede bleef voortduren. De nieuwe strakke regelgeving le verde voor Resa Taberima en- Martijn van Paassen een tijd- straf van de overigens goed leidende scheidsrechter op. Cartouche sloeg naar 2-2 te rug, hetgeen tevens de rust stand was. De eerste de beste aanval in volledige samenstel-1 ling was opnieuw succesvol, maar een onnodig weggeven strafcorner leidde toch tot de draw. Leidse Studs - Spirit 2-5 „We misten drie basisspelers door blessures en dat heeft ons opgebroken", licht Lennon Wiarda de forse nederlaag te gen Spirit toe. De Studs kwa men snel op achterstand, maar Mark van Pappelendam be nutte twee minuten later een strafbal. Na een strafcorner en een onterecht velddoelpunt scoorde Wiarda zelf de 2-3, maar daarbij bleef het. Noordwijk - Overbos 2-1 De jonge ploeg van Ruud Hartman Kok kende in David van Koningsveld en Sjoerd Brouwer twee prima aanjagers op de rechterflank, die die in zet met treffers in de derde (door Van Koningsveld) en de dertiende minuut, via cen trumspits Gary Broekman za gen beloond. De volgende kansen werden door de uitste kende keeper van Overbos vakkundig gekeerd. In de laatste vijf minuten redden de bezoekers de bekende eer. Noordwijk had toch een goede dag, want ook de dames boek ten een overwinning. Met 1-0 bij en tegen Heerhugowaard. Dames Schaerweyde - Alecto 1-1 „In de eerste helft waren we op alle fronten sterker, dan die oude gebouwen van Schaer- wyde, alleen we rondden de zaak niet af", meldt coach Kruidenier. Op het wel zeer trage veld verdwenen gaande de wedstrijd de sprankelende akties van de redelijk jonge Leiderdorpse formatie. Na een serie overtredingen werd ook het ritme uit de ploeg gehaald en kon Schaerweyde doelpun ten. „Net toen ik Marit Engel als vierde spits wilde inzetten, scoorde Esther Mieremet uit een rebound na een strafcor ner", vervolgt de coach. In de laatste tien minuten werd on der druk de score gehand haafd. De eindstand was een terechte weerspiegeling van het spel. Push Breda - Leiden 2-1 Ondanks dat Leiden in de eer ste helft domineerde, ontbrak één element aan het spel, sco ren. De Bredase ploeg deed dat uit een paar kansjes in de eer ste helft twee maal. In de tweede helft wist de uitblin kende verdedigster Marieke van Zanten verdere treffers te voorkomen, maar te gehaast spel zonder patronen leverden ook geen Leidse doelpunten op. Twee minuten voor tijd redde Eugenie Dunoulin de eer. USHC Utrecht - Forescate 1- Forescate sloeg in de toe door Romée Zwaan uit een voorzet van Daniëlle Engelen in de tiende minuut en tien minuten later door tweede spits Maud de Groot na knap verlengen van invalster (uit meisjes A) Dominique Linge- man. USHC had het veldvoor- deel (gewoon gras) in de twee- 7. 6-3, 6-2 Finale: Ubels - De Roo 7-5. 6-2. DED1: halve finales: L Faas - M. Rom mers 2-6, 6-4, 6-4; C. Delsasso - M. Dekker 6-1. 6-0 Finale: Delsasso - Faas 6-3, 2-6, 7- 6. HDD1: finale: F. Ubels/M. Vrij - M. W. Verkerk 6-1, 7-6. DDD1: finale: J. Hui- gen/R. Chrispijn - E S. Dekker 7-5, 5-7, 6-2. GDD1: finale: I. Wijfje/B v.d. Bosch - A. Kuyper/T. van Kempen 6-4, 6-2. HED1 30+: finale: R. Philips - J Kuyper 3-6, 7-5, 6-2 DED1 30+: finale: M. Fillié - M. van Bemmel 3-6, 6-3, 6-4. HDD1 30+: fi nale: G. Nijssen/J. Visser - K Bakker/J. Snijders 6-0, 7-5. DDD1 30+: finale: N. Gerse/J. Windhorst - A. Snellenberg/H, Verhage 6-1, 4-6, 6-3. GDD1 30+: finale: A, van Munster/G. Kraay - K. Teljeur/G. Era dus 3-6, 6-3, 7-6. HED2 30+: finale: dell 6-3, 7-6. DED2 A. Verkerk 6-0, 6 Griffioen/O Gesman - MacDonald/Leihitu 6-3, 2-6, 7-5. DDD2 30+: finale: De Goeje- /Roos - De Boer/Meijer 6-3, 7-5 GDD2 30+: finale: Verkerk/Looyenga - Bakker- /Geerlings 6-2, 6-2. LEIDEN Acht dertig dames hebben vanmidda negende Masterstoernoo de Leidse Courant officie opend. Met die twee dij dubbel-partijen erbij, zulfl deze week tot en met zl als alles goed loopt 166 pa! (76 dubbels, 90 singles) afgewerkt op het tennil van Unicum. Het progr# dat vandaag wordt (is) T werkt en de wedstrijdel voor morgen op de rol st| 13.00 uur: DDD: A Sn berg/H. Verhage - N. I kaas/W. Engelen; W. man/J. Chrispijn - Rooy/A. Neys. 14.30 DDD: J. v.d. Does/A. Sl< Wiersema/I. Zitman. uur: DEC: A. van Oversi L. Colson. 16.00 uur: DE Delsasso - L. Faas. DD Jonker/E. van Schaik - I Maris/A. IJsselmuiden. uur: HEC: B. Blok - J. dijk. DEC: Y. Schoordijl Canter Visscher. HED: E Schie - w. Koop. DEi.eiden Zonderop - C. Berg. 17.3( DDD: C. Bank/L. Borst Ravensbergen/N. V 18.00 uur: DEB: N. v.d - A. Rammers. HEC: M. vliet - O. Schoordijk. Dl van Ark/H. Bakker - - Koning/R. Runnenber^ )mr06ï Herpst/M. Zuidam - K - jeur/L. Gijzel. 19.45 uur: M. van Doorn - A. v. d. HED: T. v.d. Voort - F. D. de Roo - P. van H; Broxterman - R. Bj HDD: J. Jonkheer/J. Schooten - D. Remerij/ Mooy. R. de Groot/W Klerk Wolters - A. NENLAND nen/L. van Eeden. 20.45 INLAND DEB: P. Jansen - N. Voort. 21.15 uur: HDI|£n/regio Koek/P. v.d. Meer - J. NgsTVERLEr hof/M. van Os; T. Kroese IST/RTV Wolswijk - H. van Kamp v.d. Klugt; E. Holsheim Mulder - M. Kok/G. Sni R. Jonkheer/W. v.d. Berj en J. van Ruiten; B. veld/B. Gijsbers - j nix/R. Bieger. ^nnis B Eeputati Onder; compc insta jrnieuw b STELIJK Lf Dinsdag 14.00 uur: DDD: L. rgen ee volking en of m noorde i. Minim geveer.1 man/M. Balk - E. de Roi idagtem de helft, wat door goed keer- perswerk van Marije Henniis tot slechts één tegentreffer be perkt werd. Roomburg - Soest 1-2 Het nog niet in volledige sa menstelling optredende Room burg zag Soest via een veld doelpunt een 1-0 voorsprong nemen. In de tweede helft verdween de traagheid uit het Leidse spel, maar alleen Joyce Emonts kon profiteren. Soest scoorde 30 seconden voor tijd uit een strafpush, daarmee Roomburg een onterechte en onfortuinlijke nederlaag be zorgend. Alphen - Maarssen 2-1 „We waren voorbereid op een pittige strijd, omdat we ook vorig jaar tegen Maarssen heb ben gespeeld", licht coach Claske Braun de zege van de Alphense dames toe. Halver wege de eerste helft scoorde Annet Huntjes de 1-0. Na twaalf minuten in de tweede helft maakte Maarssen gelijk, maar een strafcorner van Jac queline de Lange bracht de eindstand op het scorebord. „Precies op de manier, zoals we getraind hadden", meldt coach Braun. „Voor ons is dit een fijne opsteker, we willen een rol in de top meespelen." Neys; H. Fleischeuer/G. ders - A. Snellenberg/H hage; 14.30 uur: DDD: L nenburg/J. Smith - S. W ma/I. Zitman. 16.00 uur: H. Boers - C. Berg. DDI Jonker/.E. van Schaik Pouw/R. Akerboom, uur: HEC: W. Jacobs Mattke. DEC: T. Canter scher - L. Colson. HEI van Schie - R. Bakker, uur: HDD: R. de Groot/ll Klerk Wolters - B. v.d. Ap 18.00 uur: I11 Bekkering. J.W. Lugthart scheuer. DEC: Y. van bergen - I. Bavelaar. DD van Tol/I. Bientjes van Onet de K. Ravensbergen/N. does; S. van Ark/H. Bakjl voor J. van Bechthum/R. Overschot; L. Herpst/M. Imumloo am - J. Windhorst/N. C i heeft 19.45 uur: HEB: T. Bultmumlor R. v.d. Wilk. DEB: M. Gent te v A. Rammers. HEC: B. Bdat verl A. v.d. Berg. HED: M. Iimloon terman - W. Koop. HD1 [vaardig Poots/L. van Tongeren Koek/P. v.d. Meer; R. ter/H. Eisma - G. Nijss i Visser. 21.15 uur: HDD Crama/W. Schreuder Langelaan/W. Overwijkald, hee: Kroese/H.J. Wolswijk - J Plas/W. Guyt; E. Hollen om mer/P. Mulder - M. Kofkei Snijders; F Beugelsdijk v.d. Berg; B. Langeve e verho, Gijsbers - T. Poots/B. de minimu ter; J. Jonkheer/J. van S< opzichte ten - C. van Weerlee/F. streeks tig toen noordel ibin rlag HAAG heeft gi; Iniettem t-advies van Lu waar U loonnn

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18