tletiekclubs onsolideren Hiun posities Stompwijkse Boys wijst Bernardus simpel terug 17 [idócScHvuitit H(^V meisjes pakken titel in B-competitie^^ J)e QOUWe geeft VivaX geen kanS dt l/ci TUI II7CM wprH 7pcHp in tntaal nnHanlfs r)i«nn«!win<ït van LiEdllJavi _e s RT VELTHUIZEN CL di SPORT MAANDAG 9 SEPTEMBER 1991 )EN In de distriktsfinale van de B-com- e heeft AAV'36 de titel bij de meisjes ge- De eerste klap bleek hier een daalder d te zijn, want het kwartet Monique Droog, leke Verhorst, Katja Kershof en Esther Lap j jterde met 50.3 seconden het clubrecord op u x 100 meter. s racht van AAV werd door de tweede com- e ploeg uitgedrukt in een zelden eerder onde zesde plaats. Bij de jongens kwam de ploeg niet in de buurt van het oppermach- Sparta, wat Alphenaar Chris Tamminga in lederen herbergt. Tamminga had een aan- p het nationale jeugdrecord polsstok op het maar faalde op zijn eerste vervolghoogte 5.00 meter. Grote man voor AAV was de ekkende Fernando van Rijswijk die de 100 in 11.0 seconden aflegde. Theo Brave sprong opnieuw 1.90 meter hoog. De Spartaan werd zesde in totaal ondanks discuswinst van Edwin Kortekaas (44.10 meter), Holland werd zevende mede door Bram Tijdhof (52.8 seconden op de 400 meter en 6.02 meter ver) en Paul van der Lely (3.90 meter polshoog) terwijl Bataven Mare de Boer en polsstokspringer Remy Zeven huizen miste. Rens Bouman noteerde wel 15.7 se conden op de 110 meter horden, maar meer dan een tiende plaats was er voor de roodhemden niet. In Lisse werd zaterdag een kogelslingerwed- strijd afgewerkt door Spartaanse juryleden en Leidse slingeraars. Remy Engwegen won beide wedstrijden met als beste afstand een nieuw clubrecord van 47.26 meter. De overige vijf wer pers droegen allen een rood Bataven hemd. Friedhelm Dreckmeyer was met 33.62 meter de beste, terwijl Theo Brusche en de junioren Den nis van Royen en Joris den Edel hun records flink aanscherpten. LEIDEN De KNVB heeft in Zeist de loting ver richt voor de derde ronde van de districtsbeker. Daarin treedt MMO aan te gen de Rijswijkse eerste klasser RVC en treft VVSB het Haagse VUC. De wed strijden worden gespeeld op 12 en 13 oktober. Het volledige programma voor de clubs uit de Leidse regio luidt als volgt. UVS - Alphia, Blauw Zwart - Rijnsburgse Boys, RVC - MMO, Oliveo - ARC, VUC - VVSB, Al- phense Boys - UNIO, Schevenin- gen - Roodenburg, VCS - Lugdu- num, Hoekse Boys -Katwijk Noordwiik en Quick Boys zijn vrijgesteld. LEIDEN In het eigen- toernooi heeft Vivax uit Oegstgeest Vivax even het niveau van de eerste klas se kunnen proeven rui ken, maar de smaak was wrang. In de finale werd de ploeg van Frits Wel- lingr De Gouwe, eveneens eersteklasser, hardhandig op de feiten gedrukt. Vivax stootte vanuit de derde klasse vrijwel zonder enige vorm van serieuze tegenstand door naar de eerste klasse. Coach Frits Welling realiseer de zich terdege dat enkele ver sterkingen geen overbodige luxe zouden zijn en haalde twee spelers van zijn oude ver eniging De Zijl/LGB. Arjen Laurense zich al snel op als een steunpilaar, maar kon in de finale niet overtuigen. Edo den Boef, de andere nieuwko mer, heeft nu al dringend bij les nodig. De eigenzinnige Lei- denaar vuurde of vanuit on mogelijke hoeken of van te ruime afstand domme schoten af. Het voornaamste verschil tussen de beide finalisten bleek evenwel de conditie. De spelers van De Gouwe oogden frisser en gretiger en presen teerden zich bovendien als een aardig collectief. Nog voor het verstrijken van het eerste be drijf hadden de gasten de touwtjes flink stevig in de handen: 0-5. Het Oegstgeester aanvalsduo, Dietz en Trijsburg konden geen vuist maken en kwamen (nog) eenvoudigweg kracht te kort. Laurense be nutte een strafworp en gaf zijn ploeg het goede voorbeeld bij zijn tweede doelpunt. Hij han delde snel en doortastend: 2-6. Zoveel raffinement als Lau rense soms zelf in zijn spel kan leggen, zo traag speelde de Welling-equipe. In overtalsitu- aties werd liederlijk lang rondgespeeld, zodat verrassin gen uitbleven. De voorlaatste periode gaf geklungel aan bei de zijden te zien en zo kwam de amusementswaarde op een bedenkelijk niveau. Frappant was dat Vivax in deze fase, zonder de nieuwkomers, weer tot score kwam. Vooral het af standsschot van Vrouwevelder was fraai: 9-4. In de laatste mi nuten halveerde Vivax, nota bene in persoon van den Boef, de stand. U VELTHUIZEN )EN De senioren- >etitie voor atletiek- heeft niet de ingrij- le veranderingen ge it die verwacht wer- Alle ploegen hand en zich op de plaats te zaterdag al hadden, ind hield (boven ver- iting) stand, De Bata- Imoeten de stiekum al ;ochtte distriktshuid nd jaar gaan schie- FC LisjAAV en De Spartaan pen zowel bij de heren jk SNA^e dames ontspannen trijd gedraaid zodat ylend jaar op de Bataaf- ^eren na alle ploegen k bij elkaar zitten. N Ivolle was Ruud van Mau- i® epnieuw de grote man van JS u V'36. Hoewel uiterlijk rus die ^i !as Alphenaar flink ge- -C1 door het ontbreken van •t t pndmeter bij de 110 me- a 10n |orden en de indeling van hinkstapwedstrijd. Van ;r 0-1. 8 jk had er namelijk zin in in moet je hem niet voor ieten lopen. Dat hij er zin d bleek wel uit zijn tijd L4 110 meter horden. Hij er met een straatlengte ,eg£'prong in een tijd van seconden. Dit had een Niet. Jioaal record geweest als de snel aangevoerde meter te veel meewind 2.29 meter. Bij het itappen kwam hij tot meter. Rob van Leeuwen de alle critici met 40.66 discus en 1.95 meter de mond, terwijl Arno sen op de 400 meter hor- «^ot 58.61 seconden kwam Cl o 29 ver sprong. Bob Don- moest tegelijk pols- •pringen en speerwerpen, klaarde de klus voortref- De 53.28 meter spéél* is record, maar de 4.00 me- o* Fabè 'Lhoog zeker wel. |ames waren in Sittard en n ruim boven de degra- itreep ondanks de afzeg van Laura Bosman (ont- n voet). Opvallend in de ris Idels Peter iden. (0-1) Ie veel 1 niet 2 zoals de co is mt was nu bet optreden Merkenbach die in haar- aldifb °P be baan de beide Suttori afstandsnummers (1500 'an R m.eter) voor haar reke ning nam. Ook Trudy van Deuren dubbelde op twee zwa re nummers. Zowel de 400 me ter horden als de 800 meter waren aan haar goed besteed. De dubbel van Carla Hertogh was slechts op de discus succs- vol: 35.94 meter. Marielle Stokdijk wipte eindelijk weer eens over 1.60 meter en was daarmee zo blij dat ze ook meer dan vijf meter ver kwam. Bataven Zelfs al zou de estafette bij Ba taven op de gebruikelijke snel heid afgelegd zijn, zelfs al zou Keimpe Roosjen niet gevallen zijn, zelfs al zou Gijsbert Rem- melzwaal wel fit geweest zijn, dan nog had Bataven het niet voor elkaar kunnen boksen om zich via een eerste of twee de plaats in het distrikt te kwalificeren voor de landelij ke promotie wedstrijd. Vooraf werd Metro als grote favoriet voor de distriktstitel gezien en de stemming was dan ook dat er slechts voor de tweede plaats gestreden hoefde te worden. Metro won inderdaad door een overmacht op de snelle nummers: 100 meter en verspringen, werd gesteund door een heel sterke kogel- discus man, maar sloeg toch het hardst toe in de de estafet te. De 41.07 seconden leverde direkt een (te grote) voor sprong van ruim 300 punten op- Voor Bataven startte de dag juist erg slecht met een estefet- tetijd die zelfs bij de junioren B nog tot zuinige smoeltjes had geleid. Toen ook nog Keimpe Roosjen op zijn gezicht ging bij de laatste horde had het deel nemen van Bataven slechts statistische waarde. Toch le verden diverse atleten goede prestaties. Zo was Theo Bru sche opnieuw snel op de 110 meter horden (16.99 seconden), sprong Harry van der Velde twee maal erg hoog (1.90 zon der en 3.80 met polsstok) en sprintte Steve Ringeling naar een nette 11.35 seconden. Hoe wel Joost la Lau niet hard mocht van trainer Wassenaar imponeerde hij met een solo van 3.51.83 minuten, terwijl ook Fred Sluys goed was voor seriewinst: 4.00.85 minuten. De 5000 meter werd een prooi voor Jan Jansen die ook een solo diende neer te leggen. Hij bleef met 14.51.92 minuten als enige binnen het kwartier. De hard werkende en respect af dwingende Jan Kortekaas kwam in 15.34.36 minuten als derde over de streep. De Bataafse dames kregen hun eerlijk verdiende beker als distriktskampioen niet uit- egreikt omdat de ploeg er niet was. De titel veroverde de ploeg al door als enige deel te nemen aan de vooronden en de beker krijgen ze zondag uit gereikt in de promotiewed strijd op de eigen baan. Holland Met angst en beven had de hele Leidse atletiek gemeen schap haar hart vastgehouden ten aanzien van de Holland kansen aan degradatie te ont komen. Achteraf ten onrechte, hoewel er nog steeds teveel erg zwakke plekken zijn. Bij de heren was Fabian van den Barselaar de absolute uitblin ker met 11.42 seconden op de 100 meter en een nog veel be tere 22.38 seconden op de 200 meter. De kunstgreep met Walter Botman pakte goed uit: Hij liep 16.70 seconden op de 110 meter horden. Jeroen Sun- ter bleef de junior met 11.27 seconden nog wel voor, maar had aanzienlijk meer wind in de rug. Ook op de 400 werd er hard gelopen: Marcel de Bruyn noteerde 50.79 secon den, Arjen Rijsnburger 51.37. Nico Gijsman waagde zich op nieuw aan de 400 meter hor den en dook zowaar onder de minuut. Harold van Dooren had een drukke dubbel met ver- en polsstokspringen. Het verspringen ging hem met 6.38 meter nog behoorlijk af, de 3.20 meter pols stelde teleur. Jeroen Kolnaar had wat goed te maken in de verspringbak en deed dat met 6.43 meter, terwijl Remy Engwegen met de beide zware werptuigen tot aantrekkelijke prestaties kwam: 13.30 meter kogel en 39.04 meter discus. Theo van der Veer noteerde voor de tweede keer in zijn lange car rière een tijd van meer dan een kwartier op de 5000 meter, maar had dan ook geen steun: 15.06.7 minuten. De dames blijven veel aan Yvonne van Dorp danken. Zondag dubbelde ze op de 200 (24.39) en 400 (55.27 seconden) meter. Cathy van Loon kwam nu op de 800 meter uit en no teerde een behoorlijke 2.24.55 minuten, terwijl Jacqueline Baljet met 16.15 seconden on- Bataven-atleet Joost la Lau imponeerde tijdens de seniorencompetitie. uitwisbaar lijkt op de 100 me ter horden en ook 11.23 kogel stootte. Margriet Loos kwam voor de tigste keer in haar le ven over 1.60 meter hoog, ter wijl de 4x100 meter een Hol land overwinning werd in 49.50 seconden. De Spartaan hoefde zich voor af geen zorgen te maken. De heren moesten naar Sittard voor een wedstrijd in de pro motiepoule en kwamen daar na een leuke wedstrijd als ne gende van de twaalf uit. Op vallend was het goede aandeel van de jeugd in de ploeg. Ste fan Molenaar (7.01 meter ver en 22.71 seconden op de 200 meter) was er weer helemaal bij, Marijn van de Ploeg no teerde een nette 9.47.62 minu ten op de steeple chase en Marco van Stein bleef op nieuw onder de minuut op de 400 meter horden. Mare Beel- en stootte met de kogel naar 12.14 meter, terwijl Nico van Noort het discuswerpen won met 44.40 en ook 12.05 meter kogelde. Paul Straathof pakte de 800 meter en met 1.55.94 minuut ruim voldoende. Perry Vriesekoop belande na 6.67 meter in de verspringbak en na 13.79 meter in het zand bij het hinkstapspringen. Op de 1500 meter bleven de Sparta- nén net boven de magische vier minuten. Voor Olaf de Hoop wel heel erg net: Hij scoorde 4.00.03 minuten. John van Loon scoorde op de hor den 15.22 en op de 100 meter 11.48 seconden. Tegenvallend was de 16.05.44 minuten van William Augustinus op de 5000 meter. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN De dames maakten er in Zwol le eveneens een leuke wed strijd van zonder de ambitie te hebben te promoveren. Ingrid van den Heuvel zorgde voor Spartaanse winst door met 13.15 meter het beste kogel te stoten. Annet van Veldhuizen schreef achter Marjan Freriks een voortreffelijke 3000 meter op haar conto: 9.48.49 minuten. Tessy Lenting (16.96 seconden op de horden) en Astrid Oos- termeyer (38.96 meter speer) zorgden voor andere Spartaan se toppers. Tweede ronde van afdelingsbeker LEIDEN De tweede ronde van de afdelingsbeker gaat morgen voor verschillende clubs uit de regio weer van start. Er staan enkele boeiende wedstrijden op het program ma. De confrontatie tussen Katwijk en Quick Boys is na tuurlijk het klapstuk van deze tweede ronde. Maar ook de wedstrijden tussen DOSR en ROAC'79 en MMO en FC Lis- se (zat) zijn leuk om naar te gaan kijken. Het volledige programma luidt als volgt. De wedstrijden beginnen om 18.30 ASC - Noordwijk, MMO - FC Lisse (zat). VNL - KRV, Koudekerk - Tey- lingen. Katwijk - Quick Boys, SJZ - UDWS. TAVV - FC Lisse (zon). Stompwijkse Boys - LFC, De Sleutels - Lugdunum (zon). Randstad Sport - ARC (19.30 uur), HVZ - Hazerswoud- se Boys, Lugdunum (zat) - UVS, Al phen - VVSB, DOSR - ROAC '79. Ter Leede - Rijnsburgse Boys, Voor schoten - Roodenburg. Bassets wint LEIDEN In een spannende match heeft rugbyclub The Bassets haar openingswedstrijd tegen 't Gooi met 18-15 gewon nen. De Sassenheimers namen in het begin van de wedstrijd het initiatief, maar konden toch niet door de Gooise defensie heen dringen. Een penalty kick van Perry Noordermeer bracht de Bassets op een 3-0 voorsprong. Door onvoldoende effektief tackelen in de Sas- senheimse verdediging kon Dirk van Eek voor 't Gooi een try scoren. Richard van Dalen zette de stand met de conver sie op 3-6 voor de gasten, 't Gooi nam meer aanvallende initiatieven, en dat gaf de Bas sets meer ruimte om met hun driekwartlijn aan te vallen. Bij het verdedigen maakte 't Gooi fouten en na twee penalty kicks van Perry Noordermeer stonden de Bassets weer met 9-6 voor. 't Gooi zette zijn aan vallen goed op, een zorgde ook voor een goede opvolging. Dirk van Eek had in het doel gebied van de Bassets gemak kelijk kunnen scoren als hij zich niet door Erik Roor had laten tackelen. Even later scoorde Onno Frakking toch een try voor 't Gooi, en bracht daarmee de ruststand op 9-12. In de tweede helft hadden de Bassets het initiatief en vielen veelvuldig aan, maar niet fel genoeg om tot scoren te ko men. Dat deed Richard van Dalen voor 't Gooi wel uit een penaltykick. Aangemoedigd door het publiek zetten de Bassets in het laatste kwartier voor de wedstrijd nog een groot offensief in. Onder die druk versierde Erik Roor voor de Bassets een 5-yard scrum. Met de bal die de Bassets daar uit wonnen speelden ze op het juiste moment Ruud Vos aan die op volle snelheid door de Gooise linies heen denderde, en een try scoorde. Perry Noordermeer bracht met de conversie de stand op gelijke hoogte: 15-15. De Bassets voel den dat er meer in zat en in een ware heksenketel was het Marco van der Heiden die de stand op 18-15 in het voordeel van de Bassets bepaalde. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Stompwijkse Boys blijft zeer productief. Bernardus ondervond de dadendrang van de Stompwijkers aan den lij ve en verloor met 4-1. Leidsche Boys en ASC zijn ook nog ongeslagen na overwinningen tegen res pectievelijk VNA en War- munda. UDO blijft ook te gen MMO nog zonder punten. De ploeg uit Hoogmade won met 1-0. ASC - Warmunda 2-1 (2-0) In de eerste minuut kreeg Warmunda al de kans op de. openingstreffer, toen Hans Oostdam de bal op zijn slof kreeg. Hij schoot de bal echter vlak langs het doel. ASC spe lend met twee spitsen, nam hierna het heft in handen en opende de score via van Ton Nieuwenburg. Benno Schoon- water verruimde de voor sprong: 2-0. In de tweede helft kreeg Warmunda nog de nodi ge kansen, waarvan uiteinde lijk één verzilverd werd door Hans Oostdam. Het bleek ech ter te laat voor een gelijkma ker. Leidsche Boys - Alphen 5-2 (2-1) Een iets feller spelend Leid sche Boys behaalde een geflat teerde overwinning op de Al- phenaren. Drie strafschoppen speelde een belangrijke rol in de uiteindelijke einduitslag. Richard Kooien liet het trio elf meter trappen niet onbenut. Peter Kooien was verantwoor delijk voor de overige twee Leidse doelpunten. Alphen moest al bij de warming- up een teleurstelling incasseren toen Hans Verkerk wegens een spierscheuring het veld moest verlaten. De ploeg toon de echter ruggegraat door twee keer een achterstand weg te werken via doelpunten van Marcel Verkerk en Niek Klein. Bernardus - Stompwijkse Boys 1-4 (0-2) Een volkomen terechte uitslag, want het spel van Bernardus was beneden het normale ni veau. Na twee minuten stond het al 0-1 voor Stompwijk, via een kopdoelpunt van Peter Bregman na een voorzet van Chris Duyvestein. Een paar minuten later was het weer raak door een uitgespeelde kans van Rob Doelman, die na de rust tevens de voorzet gaf, waaruit Duyvestein 0-3 zou schieten. Bernardus speelde toen al met tien man, omdat Richard Lenderink het veld uit was gestuurd na het neer halen van een doorgebroken aanvaller. Robert Valk scoorde uit een rommelige situatie het enige doelpunt van Bernardus. Vijf minuten voor tijd maakte Rob Doelman het karwei af, 1- 4. de in de vijftigste minuut een eigen doelpunt, toen hij een schot van Eric Borst via zijn hoofd achter zijn eigen doel man zag belanden. UDO speel de de tweede helft voorname lijk op de helft van MMO, maar zag elke doelkans stran den op Hoogmadense-defensie. FC Rijnland - VNA 5-2 (2-0) VNA begon de eerste tien mi nuten erg sterk maar verloor gaandeweg de eerste helft het initiatief. Michel Staats kon hierdoor in de eerste helft tweemaal scoren voor FC Rijnland. VNA kwam aange slagen uit de kleedkamer en moest toezien hoe Herman Glasbergen uit een penalty 3-0 scoorde. Henk Mink bracht even hoop voor VNA door 3-1 te scoren, maar Robin Arnol- dus scoorde meteen hierna 4-1. Dat Henk Mink nog een twee de doelpunt scoorde voor VNA was slechts een formaliteit, evenals de uiteindelijke 5-2 door Staats.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17