Lisse kan ambities nog niet waarmaken L I §g m Publiek verliezer op Middelmors SPORT topscorers ARC volkomen kansloos tegen gretig Quick Boy Koudekerk nog zonder nederlaag Ter Leede pakt wins in rommelige slotfas £«idócSouacmt MAANDAG 9 SEPTEMBER 1991 lidóQ Katwijk deelt met Spijkenisse Noordwijk start met zege Zevenhoven deelt met 's Gravenzande RCL kansloos tegen SH(^11 KATWIJK Katwijk heeft zich tijdesn de seizoensopening goed hersteld van het debacle van vorige week tegen Spij kenisse. De Lagendijk-equipe sleepte op sportpark de Krom een gelijkspel uit de strijd en gezien het wedstrijdverloop hadden de Katwijkers zelfs recht gehad op meer dan één punt Lagendijk toonde zich na afloop tevreden. „Gezien de af gang van vorige week hebben we ons prima hersteld. Voor al in verdedigend opzicht heeft de ploeg uitstekend ge speeld. Het enige dat ontbrak was het afmaken van de kan sen, want deze wedstrijd hadden we moeten winnen". Voor al in het eerste half uur speelde de thuisploeg erg sterk maar Marco de Ridder en Kees Kraayenoord konden de mo gelijkheden niet benutten. Na het wegzenden van Spijkenisse-aanvaller Cees Vlug leek de overwinning een kwestie van tijd maar door de krachts inspanning van het eerste half uur bleek Katwijk niet in staat de nummerieke meerderheid in doelpunten om te zet- NOORDWIJK „Een moeizame maar zeer nutti ge overwinning, vooral gezien de andere uitslagen in de eerste klasse", was het oordeel van Noord- wijk-trainer John Eelman over de eerste winst in het nieuwe seizoen van zijn ploeg. Op sportpark Duinwetering grepen de roodwitten in de slotfase de overwinning (3-1) tegen Heerjansdam. In de eerste helft was er nauwelijks sprake van enig krachtsverschil tussen Noordijk en Heerjans dam. Beide ploegen begonnen erg voorzichtig en de 0-0 ruststand was dan ook een logisch gevolg van deze impasse. Na rust viel er meer te genieten voor de 800 toechouwers. Heerjansdam opende na tien minuten de score via Frans de Jager en dwong hiermee Noordwijk tot meer initiatief. Dat pakte goed uit voor de thuis ploeg want via André Hoekstra en Patrick Scheurwater werd de achterstand omgebogen in een klinkende 3-1 overwinning. LEIDEN De twee nieuwkomers Leiden en Zevenhoven maakten met wisselend succes hun debuut in de derde klasse zater dag. Degradant uit de tweede klasse Leiden kreeg na een slechte wedstrijd terecht klop van VVOR. Zevenhoven, vorig seizoen ge promoveerd uit de vierde klasse, behaalde een knappe puntendeling tegen 's-Graven- zande. 's-Gravenzande - Zevenhoven 1-1 (1-0) Voor rust had 's-Gravenzande de touwtjes in handen. De ploeg speelde in een hoog tempo, waar Zevenhoven aanvankelijk wat moeite mee had. Uit een afstandschot kwam 's-Gravenzande aan de leiding. Na de thee waren de rollen omgedraaid en kreeg Zevenhoven de kansen. Gert-Jan Pellegrom verzuimde aanvankelijk om de gelijkmaker te scoren vanaf de elf-meter- stip. Ruud Bos maakte na een schitterende aanval wel gelijk. VVOR - Leiden 1-0 (1-0) In de eerste helft was Leiden slecht. De ploeg was niet bij de les en toonde weinig inzet. Na de thee speelde Leiden wat beter en creëerde de ploeg enkele kleine kansjes. VVOR behaalde een verdiende, maar ge zien het aantal kansen een magere over winning. Leiden-speler Raymond Klinken berg werd na een botsing met de doelman van VVOR naar het ziekenhuis gebracht. Achteraf bleek het letsel niet ernstig te zijn geweest. OUD-BEYERLAND RCL startte het nieuwe in de tweede klasse zaterdag zonder succes. De dorpse ploeg promoveerde vorig seizoen uit de klasse. In Oud-Beyerland verloor de nieuwkomer 0 van SHO, dat eveneens uit de derde klasse is veerd. RCL begon de wedstrijd met veel invallers. In v< niet blessures en vakanties ontbraken een aantal spelers. Vooral in de eerste helft moest RCL du zijn meerdere erkennen in SHO. De thuisploeg s de bal veel sneller rond en kreeg de beste kansen rust kwamen de gasten een aantal malen voor het delijk doel, maar de bal belandde naast of over. Hi kere SHO verzuimde voor de rust niet te scoren, tweede helft kwam RCL beter in zijn spel en k' er twee gelijkwaardige teams tegenover elkaar t€ De Leiderdorpers kwamen heel dicht bij de gel ker. Het doelpunt van Leo van de Weteringh w ter wegens buitenspel afgekeurd. SHO bepaalde stand tenslotte op 2-0. s RT VELTHl )EN Ir ie heeft A. De eers d te zijn, ,,ieke Verh eterde me x 100 mei gracht van e ploeg i l('ionde zesc ploeg nie Sparta, w; '^lederen I het nat: maar faa ,00 mete d ekkende in 11.0 LISSE Fc Lisse is in zijn openingswedstrijd te gen debutant Schevenin- gen ni,et verder gekomen dan een 2-2 gelijkspel. De Lissenaren lopen over van ambitie maar lieten dat in de competitieopening zel den zien. De dure verdedigingsfouten, die Lisse in de afgelopen twee seizoenen haast verslaafd maakten aan degradatievoet bal, staken ook nu weer de kop op. Voorlopig is het dus nog afkicken op Ter Specke. Lisse-trainer Ruud Bröring heeft duidelijk een periode in gelast voor zijn ploeg om het degradatievoetbal te ontwen nen. „De fouten van vandaag zijn details in een wedstrijd. Die bepalen dan wel het wed strijdverloop. de spelers krij gen van mij wel de ruimte om te leren van hun fouten. En als dat in eerste instantie ge paard gaat met puntverlies, nou, dan moet dat maar". Brö ring eist van zijn ploeg dit sei zoen dan ook geen plaats in de top. Van degradatievoetbal moeten ze in het bollendorp echter ook niets meer hebben. Met het aantrekken van een grote sponsor (CASIO) maakt men er bij Lisse geen geheim van niet meer te spelen voor twee consumptiebonnen. Het vlaggeschip van Lisse kende zaterdag maar liefst zes nieu we gezichten (waaronder oud- (Telstar)profs Radjin de Haan en Keith Masefield), waarmee de pretenties duidelijk wor den. Bröring heeft daarbij Leon Hoep (werk) en Leon van der Zwet (blessure) nog achter de hand, terwijl Mark Ens nog niet fit genoeg was om in de basiself te starten (Bröring: „Hij heeft een spier- scheuring gehad en wil ontzet tend graag. Het leek me daar om verstandiger hem niet vanaf het eerste fluitsignaal te laten beginnen"). De inspan ningen om Ens voor Lisse te behouden wierpen in de twee de helft zijn vruchten al af. De bonkige spits was na rust in het veld gekomen voor de grieperige De Haan, en kopte na vijftien minuten een vrije trap van de Rob Vermin -de Noordwijker kende een sterk debuut - achter Scheveningen- goalie Piet van der Torn. De openingstreffer van Ens bracht wat meer leven in de brouwerij in de tot dan toe weinig verheffende wedstrijd. De eerste helft leverde zowel voor Lisse (Vermeulen, Ver min en Bremmer) als voor Scheveningen (Blok en Cra mer) weliswaar enkele moge lijkheden op, het rommelige voetbal werd door de circa duizend toeschouwers maar lauwtjes ontvangen. Na de openingstreffer van Lisse moest het behoudend gestarte Scheveningen zich wat meer bloot geven. Dat leverde direct al een kans op voor spits Frans de Kat, die samen met spel verdeler John Blok en de ge- tructe Harold Tjaden voor het Scheven ingse gevaar moet zorgen. De Kat zijn inzet ver dween rakelings langs de paal. Een waarschuwing voor Lisse waar het uiteindelijk niet bij zou blijven. Nadat eerst Brem mer voor Lisse nog een twee tegen een situatie had ver prutst ging linkerverdediger Fred van Rooyen in de fout. De sterk gestarte 18-jarige Van Rooyen liet zich in zijn oner varenheid ter hoogte van de achterlijn verleiden tot een tackle op de geroutineerde Blok die de bal inmiddels slim had afgeschermd. De Kat had vervolgens twee pogingen no dig om de strafschop achter Paul Veenboer te krijgen; 1-1. Lang duurde de feestvreugde van de bezoekers niet. Een mi nuut na de gelijkmaker zette Rob Vermeulen Lisse met een schitterende kopbal weer op voorsprong. Maar ook nu weer liet Lisse een eigen doelpunt volgen door een verdedigings- fout. Een verre uitrap van Van der Torn werd verkeerd getaxeerd door Carlo de Key set" (ex-Sloterplas). De Kat hoefde alleen nog maar ja te knikken om de .stuiterende bal tegen het net te krijgen. Lisse geeft dus nog steeds verdiende punten knullig weg. >4 FOTO: HENK SNA strijd end jaa: (eren n bij ell KNVB zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys) 3; Patrick Scheur water (Noordwijk), Perry Berk (Voorschoten), Peter Scheltens (Ter Leede) 2; KNVB zondag: Wijnand Bakker (Blauw Zwart), Robér Marij- nen (VVSB). Oscar Ligtvoet (Foreholte), Puck van der Voort (Foreholte). Edwin Roos (Alkmania), Ed Muller (Alkmania), Pa trick van der Meer (DOSR), Per Veilbrief (ROAC), Steef Rood- akkers (UDWS) 2. Afdeling zondag: Richard Kooien (Leidsche Boys) 6; Rob Doel man (Stompwijkse Boys), Michel Staats (FC Rijnland) 3; Henk Mink (VNA), Chris Duyvestein 2. Afdeling zaterdag: Ron Paling (Koudekerk) 5, Gijs van der Mey (GWS), Hans Brussee (MVKV), John van Werlee (HVZ), Fred van Voorbergen (Valken '68) 2. toen een schot van Mart van Beelen door Abbenes-keeper John van der Berg via de lat over het doel werd getikt. Hal verwege de eerste helft moest Abbenes met tien man verder omdat Martin Veelius uit het veld werd gestuurd nadat hij zijn tegenstander Alfred van der Plas had geslagen. Toch wist Abbenes zich nog een kans te creëren, maar Remco Zeisling had geen geluk in de afwerking. De tweede helft liet een massaal verdedigend Abbenes zien. GWS slaagde echter niet de defensie te doorbreken zodat een doel puntloos gelijkspel het resul taat was. LSVV'70 - Woubrugge 4-1 (0- 0) Het onderschatten van het als kansloos geachte LSVV'70 werd Woubrugge in deze wed strijd fataal. De eerste helft was Woubrugge heer en mees ter. Marius Hartel bracht de studenten aan de leiding door via de paal raak te koppen. Vijf minuten later vergrootte Huub van Haasteren de voor sprong. Hierna trok Woubrug ge het initiatief naar zich toe. Een inzet van Hans Hoogen- boom werd nog door de paal gekeerd maar in de rebound schoot Ronald de Mooy vanuit een onmogelijke hoek raak. Woubrugge ging op jacht naar de gelijkmaker maar een kwartier voor tijd kon een counterend LSVV'70 zelfs 3-1 scoren door Aziz Kaouass. Hierna zonk de moed bij de Woubruggenaars in de schoe nen zodat Arnaud Poelman de eindstand op 4-1 kon bepalen. Valken'68 - Lugdunum 2-2 (0-0) Bijna de gehele wedstrijd liet een aanvallend Valken'68 en een defensief ingesteld Lugdu num zien. Na rust viel de openingstreffer aan de kant van de thuisclub. Fred van Voorbergen scoorde 1-0. Halverwege de tweede helft trok Daan Kooimans de stand weer gelijk. De Valkenburgers namen via Fred van Voorbergen weer de leiding maar Alex van der Heyden zorgde vanaf elf me ter voor een purttendeling voor De Kikkers. ALPHEN AAN DEN RIJN ,,Als alles goed verloopt dan zit ik te ge nieten langs de kant", verkondigde Quick Boys trainer Wim van Zwam onlangs in één interview. De opvolger van Arjen van de Werf werd in het eerste half uur op sport park Zegersloot op zijn wenken bediend. De gre tige Katwijkers speelden ARC compleet van het veld en na twintig minu ten prijkte een 0-4 stand op het scorebord. Duidelij ker kon het verschil in klasse niet zichtbaar wor den gemaakt. Quick Boys toonde in Alphen aan dat de voorspelde inzin king na het kampioensjaar di rect naar het land der fabelen kan worden verwezen. De ploeg lijkt alleen maar sterker te zijn geworden. Vooral de tactische ingrepen van Wim van Zwam hebben heilzame werking op het spel van de Katwijkers. Om het verdedi gende evenwicht op het mid denveld te herstellen liet de Bleiswijkse oefenmeester Mar co Dijkhuizen en Johan Jon ker van plaats verwisselen. Vooral Jonker voelt zich op het middenveld als een vis in het water. De Katwijkse schil der moest zich vorig seizoen beperken tot het uitschakelen van dq vijandige spiten maar tegen ARC bewees hij meer in zijn mars te hebben. Jonker vervulde optimaal zijn taak als schakel tussen en verdediging en het was dan ook niet toe vallig dat hij na drie minuten op schitterende wijze de score opende. ARC kon na deze tref fer de hoop op een redelijk re sultaat defintief laten varen. De nieuwe trainer van de Ra cing ,Aad Koren, kon zijn tac tisch plan op de schroothoop gooien want het ontketende Quick Boys liep de thuisploeg aan alle kanten voorbij. Alle linies van de Van Zwam-equi- pê sloten naadloos op elkaar aan en in twintig minuten was de wedstrijd in feite beslist. Edwin Otte (na geknoei van Cees Bonefaas), Gert Aande- wiel (uit een hoekschop van Frenk van der Kley) en weer Otte (vanaf elf meter) drukten het grote verschil in klasse in doelpunten uit. „Na de 4-0 was de wedstrijd voor ons over. Het enige wat we nog konden doen was de schade beperkt houden en proberen te blijven voetballen", oordeelde Koren na afloop. ARC bleef een ver dere afgang bespaart omdat Quick Boys na de flitsende opening de teugens liet vieren. Vooral na uitvallen van Jon ker (enkelblessure) zakten de blauw witten ver terug. Voor dee 2000 man publiek op Ze gersloot viel er in het verdere verloop van de wedstrijd nog maar weinig te genieten en de spectaculair geopende con frontatie ging uit als een nachtkaars. Het enige hoogte punt werd nog verzorgd door Gert Aandewiel. Na e< drukwekkende rush hij de bal perfect op het van Edwin Otte die zie dit seizoen weer een doeltreffend eindstation de. biH, Si-ureverloop: 3. Jonker 0-1,8 2. 14. Aandewiel 0-3, 21 Otte Van der Laan 1-4, 90. Otte 1 Boekingen. René Lammer Van der Kiev (Quick Boys). ARC: Tuikenburg, Gerrit L Bonefaas. Vermeer. Van der (Hoogendoorn), Bloemheuve Lammers. Van der Laan, Kos P Quick Boys: Van der Niet, Duvn. Hoogeryorst, Dijkhui; van der Plas. Aandewiel, (Geyteman). Floor van Dl der Kley, Kanbier. volle wa i. Hoe as de Al door h< indmeti orden er hinkstaj: ik had e leten lop id bleek 110 rr secondi meter t 2.29 itappen LEIDEN Na een 4-0 overwinning op SVOW is Koudekerk de enige ploeg in de zaterdag-afdeling die nog geen puntverlies heeft geleden. De toppers GWS en Abbenes bleven steken op een doelpunt loos gelijkspel en LSVV'70 verraste vriend en vijand door Woubrug ge met 4-1 te verslaan. Koudekerk - SVOW 4-0 (2-0) SVOW zat vanaf de eerste mi nuut in de tang bij Koudekerk. Met medewerking van paal en lat kwam SVOW het eerste half uur ongeschonden door. Toen brak Arno Filippo de sqore open door vanaf dertig meter raak te vuren. Drie mi nuten later was Arno Filippo wederom succesvol door een voorzet van Siebe Schellinger hout af te ronden. Ook in de tweede helft was Koudekerk oppermachtig. Na twaalf mi nuten spelen pikte goaltjesdief Ron Paling zijn doelpunt mee: 3-0. Vijf minuten voor tijd werd een strafschop toegekend na een overtreding op Peter van As. Vanaf elf meter be paalde Ron Paling de eind stand op 4-0. MVKV - HVZ 1-3 (0-2) Vanaf het beginsignaal bouw de HVZ een veldoverwicht op en Cees Kanbier opende via een strafschop de score. Vijf minuten later werd deze voorsprong verdubbeld door John van Weerlee. Na de thee trok MVKV het initiatief naar zich toe. Marcel van Huisste den bracht de thuisploeg weer terug in de wedstrijd: 1-2. Hal verwege de tweede helft kreeg MVKV de kans om de stand weer gelijk te trekken maar de inzet van Henk van Iterson le verde geen doelpunt op. Tien minuten voor tijd besliste John van Weerlee de wed- Abicnes - GWS 0-0 (0-0) De wedstrijd tussen de toppers Abbenes en GWS ging er af en toe hard aan toe. GWS was dichtbij de openingstreffer Idoor CAROLE MASSEE meter. 1 de alle discus de mo sen op c :ot 58.61 39 ver s "v 1 V.>4" VA- RIJNSBURG De eerste competitiewedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Excelsior Maassluis hadden beide trai ners beter schriftelijk kunnen afhandelen. De goede relatie tussen Arie Kurver en Eric Gudde is alge meen bekend en beide oefen- meesters kennen elkaar van haver tot gort. Gekoppeld aan de angst om de ouverture van het seizoen te verliezen werd het publiek de grote verliezer op sportpark Middelmors. Rijnsburg-trainer Arie Kur ver, die Excelsior vooral in de nacompetitie had geanaly seerd, had duidelijk angst voor de ploeg uit Maassluis. „Tegen een tegenstander van een der gelijk kaliber moet je wel voorzichtig beginnen. Doe-je dat niet dan sta je voor dat het weet op een onoverbrugbare afstand". Eric Gudde, de man op de bank bij Excelsior Maas sluis gaf na afloop grif toe dat beide teams niet de durf had den om vrijuit te voetballen. „Het publiek is natuurlijk de dupe maar sommige wedstrij den mogen nu eenmaal niet verloren worden en dit was er één van". De op papier aardige opening van het seizoen werd hierdoor een zeer matte verto ning. Rijnsburgse Boys startte de wedstrijd zonder de gebles seerde Hennie Koet, Andries Wendt en Ron Carli. Vooral het genus van de laatste was in aanvallend opzicht duidelijk waarneembaar. De inwoner van Maassluis, die graag zijn talenten tegen zijn plaatsgeno ten had laten zien, moet zich op de tribune hebben zitten te verbijten bij het zien van het vleugelarme Rijnsburgse Boys. De openingsfase op Middel mors was nog het leukste ge deelte van de wedstrijd. Maar deze opleving was maar van korte duur. Beide ploegen be trokken al snel hun verdedi gende stellingen en de ruim duizend toeschouwers moesten zich zien te vermaken met dit tactische schaakspel. Een be proeving, die twintig minuten moest worden volgehouden. Ron de Jager doorbrak de im passe en was dichtbij de ope ningstreffer maar Excelsior- keeper Robert van der Broek toonde zich een betrouwbare ballenvanger. De ploeg van Eric Gudde kon daar weinig tegenover stellen. De gevrees de Ron Berveling werd door Dirk Heemskerk prima in be dwang gehouden en het enige gevaar van Excelsior Maasluis kwam van Rob van der Meer die Gert van Beelen een zeer moeilijke middag bezorgde. In de tweede helft was was het de ploeg van Gudde die de meeste aanspraak op de over winning kon maken. Ron Ber veling miste tegen zijn ge woonte in twee prima moge lijkheden. Het tegengas van Rijnsburgse Boys bestond voornamelijk uit de noeste ar beid van Martin de Louw maar de Warmonder toonde zich op de beslissende momen ten te zelfzuchtig. Eindstand: 0-0 Boekingen: Bodaan, De Louw (Rijns burgse Boys) Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Van Dijk. Van Beelen, Bodaan, Heems kerk, Janmaat, Aandewiel, Hooy- mans. Vonk, De Jager, De Louw. LEIDEN De opening van het seizoen in de vier- deklasse zaterdag leverde het voorspelde beeld op. Het gering krachtsver schil tussen de - ploegen zorgde voor weinig op zienbarende uitslagen. Ter Leede boekte een zwaar bevochten overwinning op Sportlust '46 (3-2). De degra danten Voorschoten en Ha- zerswoudse Boys maakten een goede start. JAC - Voorschoten 2-3 (1-1) Voorschoten speelde sterk aanvallend, wat na tien minu ten resulteerde in een treffer van Perry Berk. De thuisploeg kwam langszij, maar Berk bracht zijn ploeg na de thee wederom op voorsprong. JAC, inmiddels met tien man, ging op jacht naar de gelijkmaker, maar Tjeerd Verwey breidde de voorsprong uit. Uit een du bieuze penalty maakte de Haagse club zijn tweede goal. Hazerswoudse Boys SVPTT 1-0 (1-0) Voor de thee was Hazerswoud se Boys de betere van de twee ploegen. Uit één van de talrij ke kansen scoorde Henk Heemskerk het enige doelpunt voor de thuisploeg. In de twee de helft zakte Hazerswoudse Boys wat terug. SVPTT cre ëerde in tegenstelling tot de eerste helft nu wel enkele kansjes, maar deze leverden niets op. Ter Leede - Sportlust '46 3-2 (2-1) Het was een redelijk goede wedstrijd met spanning en sensatie. Ter Leede keek na een half uur tegen een achter stand aan, maar via twee goals van Peter Scheltens was die na tien minuten weer wegge werkt. Na de thee miste Rob de Ruiter bij de stand 2-2 een springen klaarde De 53. record, ames w; in ruim streep o van La voet). strafschop Inmiddels Erik Grossman en Peter uit het veld gezonden. I delijk haalde Mario Fabe°^oqg de twee punten binnen. amc,c Wi KRV - Kagia 0-1 (0-1) „KRV combineerde veel maar kan het spel niet ken. Kagia speelde zoals De tegenstander is me ^as Pu balbezit, maar uit de co1 Merke zijn we gevaarlijk", aldi°P gia-trainer Rob Suttorj een combinatie van Ri m.ete Trompert en Peter Ta maakte Tamerus na eei uur spelen de winnendi voor Kagia, Be Fair - TAVV 2-1 (2 Na een kwartier kwafi Fair aan de leiding do<£ verkeerde terugspeelbal Hans den Hartog, die he| inging. De thuisploeg enkele mooie kansen twintig minuten volgdl tweede treffer. Na d zorgde Kees Hogenes v enige TAVV-doelpunt. werd een buitenspeldol van Be Fair afgekeurd. De Sleutels - Alphia 0-l| Het onderonsje tussen dJ nieuwkomers uit de aff leverde een zege voor op. De gasten onderscli voor rust een terugspl De bal kwam via de pJ Leen Baay terecht, diep punten voor Alphia biï haalde. Na de thee krep Sleutels enkele kansen, T het geluk om de gelijkil te scoren ontbrak. ROHDA - Oegstgeest 1 0) „Misschien was een j_ reëler geweest, maar als I ploeg had moeten Oegstgeest", aldus Oeg^ trainer Wim Visser. In c ste helft ging de strijd I op, met weinig gevaar v<É beide doelen. Na de thef Oegstgeest qua voetbal I Het meeste gevaar kwam ter van ROHDA. Ramon verloo en Joris van Benthen m ge, de treffers voor Oegstgei

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16