we schoen n bij C&A. Korfbalcompetitie van start zonder middenvak Spanning te overi bij Nieuwe Sloot TENNIS CIRCUIT EcidacSouocwtt SPORT v. Yan Pelt alsnog in hockeyselectie Lopers geven opening vang atletiekbaan extra glans LEIDEN De nieuwe korfbalcompetitie belooft zeer interessant' te wor den, want voor het eerst in achtentachtig jaar wordt er op het veld in twee vakken in plaats van drie gespeeld. De krachts verhoudingen zullen on getwijfeld anders zijn, nu alle ploegen van twaalf tot acht spelers zijn inge krompen. De tien clubs uit de Leidse regio die op landelijk niveau spelen, moeten in staat worden geacht het eerste jaar zon der middenvak op z'n minst onder kleerscheu ren (lees: degradatie) door te kunnen komen. Trainer Theo Korporaal zet TOP niet gelijk bij de ploegen, die gaan strijden om een plaats in de hoofdklasse. „Wij willen wel in de top meedraaien en dat kan ook wel, mits er kei hard gewerkt wordt", stelt de Hagenaar, die de overgangs klasse als „een zware poule" taxeert. Hij heeft van de oude kern enkel Ron van der Wil- lik gepasseerd, omdat die in de oefencampagne topvorm ont beerde. Sandra Rookhuizen en Tim van der Horst zijn de eni gen in de selectie, die nooit in de hoofdklasse speelden. „Het zou mij erg tegenvallen als we net zo zwak begonnen als vo rig seizoen. Daarom is het be langrijk dat we tegen ODO (M) goed van start gaan. Maar ik geef SIOS, Keizer Karei en ZKC'16 in eerste instantie grotere kansen op de titel dan wij". Bij Fides Pacta is Bettina Buikstra teruggekeerd in de selectie, nadat zij enige jaren haar korfbalschoenen aan de wilgen had gehangen. Coach Melis Vaane juicht haar ren tree toe, want hij was met het vertrek van Wilma Neute boom en Henny Piket aardig wat routine en schotkracht kwijtgeraakt. „Als Wilma en de andere kant moet je toch eens een keer verjongen", rea liseert Vaane zich. Hij verkoos Jeroen Dupau als vierde heer boven Martin van der Broek en Frank Peter de Haas. „Ik verwacht zeker boven de mid denmoot te komen, al zitten we in een zware klasse. Een kampioenschap hou ik echter voorlopig ver achter in mijn hoofd". Ook De Danaïden heeft een oudgediende teruggehaald in de persoon van Henny Devi- leé. „Henny heeft een goed overzicht en dat kan ik oed gebruiken met aanvallers als Marcel Keijzer, Heiko Locher en Eric Peters. Bovendien is hij goed voor de sfeer in de ploeg en dat is ook belangrijk", licht Janko Breedveld zijn keuze toe. De trainer heeft Annemarie van Dijk en Eric Kromhout gepasseerd, omdat zij nog niet fit zijn en rekent op goede prestaties. „Wij wil len gewoon hogerop en dat Theo Korpe- raal verwacht niet dat TOP bij de ploegen zal gaan ho ren die gaan strijden om een plaats in de hoofdklas- ke andere clubs ook kans ma ken op de eerste plaats. Wi zullen het gewoon van wed strijd tot wedstrijd bekijken en steeds van onze eigen kracht blijven uitgaan". Vorig seizoen verspeelde Per- nix op de slotdag de titel aan Animo, maar dat wil coach Rob Siemer niet meenemen in zijn vooruitblik op deze com petitie. „Alle clubs spelen nu met hun sterkste acht spelers en dat zorgt ervoor, dat je geen zinnig woord over de krachts verhoudingen kunt zeggen", oordeelt de Hagenaar. Hij kan weer volop beschikken over routiniers Carla Kuipers, Kees Hortensius en Peter Kuipers en is daar zeer over te spre ken. „Deze ploeg heeft weinig men, maar is wel kan twee keer per de eerste klasse zoveel moge lijk teruggegrepen op het acht tal, dat vorig jaar in de zaal zo veel furore maakte. Marleen Boomgaard heeft enkel de plaats ingenomen van Jacque line Anholts, die met haar linkerknie tobt. „Wij zullen zeker geen kampioen worden, maar handhaven moet zeker kunnen", stelt trainer Daan Vreeken, die zijn ploeg hoger inschat dan Ventura Sport en Vriendenschaar (H). „Ik hoop dat wij ons optrekken aan het niveau van deze klasse. Er is ook genoeg kwaliteit om tot het uiterste te strijden, alleen moet de concentratie in de verdediging verbeterd wor den, want in de oefenduels lie ten we de tegenstander veel te makkelijk schieten". De tweede- en derdeklassers De enige tweedeklassers De Algemene en Zuiderkwar tier zijn opnieuw in dezelfde afdeling terecht gekomen. De eerstgenoemde club greep vo rig jaar net naast promotie, on dermeer door een nederlaag tegen haar stadsgenoot aan het begin van de tweede veldhelft. Coach Cor Gravekamp wil weer om de beide promotie- plaatsen gaan mee strijden. Henny Piket, de nieuwe trai ner van Zuiderkwartier, heeft de selectie behoorlijk verjongd en alleen Els van Lunteren voor de nodige routine in het achttal opgenomen. De jonge blauw-gelen kunnen zich ze ker handhaven, mist er zor- guldig met de kansen wordt omgesprongen, want dat was vorig seizoen een probleem- Derdeklasser Crescendo is de enige club in de Leidse regio De indeling voor het veld- korfbalseizoen 1991-1992 luidt als volgt: Overgangsklasse C: Asko, Fu- ZKC '16. Eerste klasse D: Altius, BEP, Excelsior (H), Fides Facta, Koog Zaandijk, Sporting West, Swift (A) en De Zwaluwen. Eerste klasse E: De Danaïden, Diamco, KIOS (N. Luto, Ons Ei bernest, Roda, Trekvogels en Waterland. Eerste klasse F: antilopen, Fi- Eerste klasse G: Fiks. HKC, KOAG, Nieuwerkerk, ONDO fs-Gr). Oranje Wit, Ventura Tweede klasse F: De Algeme ne, De Bermen, Hoogvliet, KVR, De Regenboog, TOV, De To vers en Zuiderkwartier Derde klasse K: Crescendo. Juko, Olvmpiaan. Phoenix, Rot terdam. SKV, Succes en Vogel. (H), Velocitas, Viko lingen In de' ook di mij telt. Daarom waarmaken. Ik dat we hoog gaan eindien, waarbij ik Snel ook heel ver zie komen", niet wel- Fiks heeft bij haar rentree in coach heeft. Liesbeth Kok ver wacht dat haar ploeg kwaliteit genoeg heeft om een plaats in de middenmoot te veroveren. De club van de Saffierstaat nam afscheid van routinier John Huigsloot en moet voor lopig Anita Alberts missen vanwege een blessure. Phoe nix, Olympiaan en Rotterdam lijken in deze poule de titel kandidaten. Velocitas kwam vorig seizoen nauwelijks tot opzienbarende prestaties en hoopt ditmaal beter voor de dag te komen. De Leiderdor pers kunnen in goede doen ze ker meedoen aan de race om het kampioenschap, waarin Thor (H), De Dijk vogels en Bolnes de voornaamste con currenten lijken. Tempo heeft met Nico Oskam (ex-Altius) ook al een nieuwe trainer in dienst genomen. Hij is de op volger van Gé van der Water, die in dienst van de Engelsé Korfbalbond nieuwe impulsen wil gaan geven aan de clubs in Londen. De Alphenaren zul len deze competitie driemaal naar Zeeland reizen voor één uurtje korfbal. Afgaande op de eindklasseringen van vorig jaar moeten zij met Luctor aangemerkt worden als de ti- telfavorieten bij uitstek. Maar of men een competitie van twaalftallen mag vergelijken met één van achttallen, is ui teraard de grote vraag van het komende korfbaljaar. Suéde laarsjes met lak 'croco'-print. 36-41 49.— SCHOENEN ZIJN VERKRIJGBAAR IN DE CSA FILIALEN MET H VUGHT Belangrijker dan de winst in de nietszeggende oefenwedstrijd tegen de Belgen (7-0) waren gisteren de nood zakelijke veranderingen in de hockeyse- lectie van Hans Jorritsma. De grootste tegenvaller was de afmelding van Tom van 't Hek tijdens de laatste officiële oefeninterland voor het toernooi om de Champions Trophy in Berlijn. De net afgestudeerde huisarts voelt zich nog niet voldoende hersteld van een operatie aan de linkerknie. Het afvallen van de spits van Kam pong was er mede de oorzaak van dat Walter Drenth (Amsterdam) en Harm Jan Kuipers (HCKZ) niet mee gaan naar Berlijn. Jorritsma zag zich gedwongen de oud-internationals Rot bert Delissen (HGC) en Wouter van Pe (HDM), die de voorbereiding niet meemaaktei mee te nemen naar de Champions Trophy. „De mutaties zijn vervelend, zeker voor de al vallers, maar waren nodig", aldus Jorritsnii „Van 't Hek is een specialist. Hij is niet allee centrumspits, maar ook lijnstopper vc strafcornerdefensie en stickstopper bij oni strafcorner. Ik had alleen Mare Delissen vofl dat karwei over. Zou er met hem iets gebeur» dat is onze strafhoekslag weg. Daarom heb 1 Vqn Pelt erbij gehaald. Hij was met HDM al ge ruime tijd in training en heeft in Tilburg eei toernooi afgewerkt. Hetzelfde geldt voor Rob bert Delissen, die een specifieke spits is. Bij eei groot toernooi wil ik hoe dan ook over vijf aan vallers kunnen beschikken. Het nieuwe tweeta stond overigens op mijn lijstje van 24". Molendam Twente. afschap De Leidse atletiekbaan alsnog niet mogelijk. IBC-Excels j/ageningei len Bosch jeerenveei Jambuur L CeicLe Qowuvnt DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1991 i orde. Snelle tijden op de sprint zijn door de zachte toplaag vo FOTO: HENK SNATEI - 0 IZ-1 LEIDEN De (helope ning van de atletiekbaan in de Leidse Hout heeft gisteren de nodige glans gekregen. Joost la Lau, Jan Jansen, Jan Dirk Ha- zeleger en Regina van Duyn gaven de eerste wedstrijd op de ingrijpend gerenoveerde baan met uitstekende prestaties het aanzien die hij nodig had. De strijd op de 3000 meter aan het eind van het programma bracht Jan Jansen en Jan Dirk Hazeleger bij elkaar en geheel volgens afspraak werk ten de twee behoorlijk samen om in de laatste ronde om de winst te strijden. Ondanks de scherpe tijd (de 8.1.8.3 en 8.18.4 minuten waren voor beiden persoonlijk records) hadden de mannen meer verwacht. Ach ter hen vocht Jan Kortekaas het meest succsvol om de der de plaats die hij in 8.49.2 mi nuten pakte. Regina van Duyn haalde op de 1500 meter uit met opnieuw een tijd onder de 4.40. Op de langere afstanden heeft ze nog steun van haar trainingsmaat jes Ineke Vis en Astrid van der Velden, maar op de 1500 meter is ze toch een klasse apart. Met 4.37.7 minten was ze Vis bijna 15 seconden te snel af en Van der Velden kwam op 4.58.6 minuten bin nen. Leontiene Boom en Cat hy van Loon bleven net boven de vijf minuten. Record Joost la Lau dacht in zijn een tje op de 800 meter zijn per soonlijk record te kunnen ver beteren. Het record van La Lau heeft hij echter in een wedstrijd gelopen waarin hij „aan de bak moest", iets wat gisteravond niet hoefde. De 1.51.4 minuut was wel van grote klasse. Achter hem vochten Arnold van Atten en Fred Sluis een mooi duel uit wat op de streep in het minie me voordeel van Van Atten uitviel: 1.56.6 minuut voor bei den. Cor Brandwijk werd de eerste Hollander met 1.57.5, Michel Versteegen volgde hem record tot 1.58.5 minuut. Op de langere loopnumm ^rit dus snelle tijden, op de spr jjageninge viel dat tegen. Niet alleen toch wel pittige wind teg ook de zachtere toplaag zori ervoor dat de snelle tijden v :mmen voorheen nog even weg b reistar ven. Steve Ringeling won indhc 11.5 seconden. Bij de dan[jj£ het C-meisje Elsemie '^anCj Excelsior. Veendam Jeracles 1 Het hoogspringen leverde halve hier en daar een soonlijk record slechts clubrecord op. Chris 1 schudde zijn mede clubreco iftdivisi houder bij Bataven met lit zeven centimeter van zich Holland junior B Koen mers won met 13.53 meter indrukwekkende wijze het gelstoten, terwijl Astrid Weijnen het windvoordeel maandag in de training niet had en bleef steken 36.66 meter. Thirza Horn It haar achter na te zitten als meisje, maar heeft door verandering in haar afwe ve techniek dit jaar te maken r teimond een stilstand. De eerste res taten van de veranderde te niek beginnen toch al zie NAC-Her baar te worden met een reco Zondag van 30.04 meter. PROG Zaterdag 1 SW/Dorc Ijax-RKC Idoor PETER KLEIN ALPHEN/LEIDEN De strijd om de laatste deel nemersplaatsen in het LC- Masterstoernooi spitst zich bij het tennistoernooi van Nieuwe Sloot vooral toe op het damesenkelspel D. Lisette Faas hield haar kansen in eigen hand door de als eerste geplaatste Maaike Zonderop in twee sets te elimineren. Bij de C- en D-mannen zijn nog twee kandidaten in de race. Lisette Faas kwam zo onge veer als laatste in de sub-top van het D-klassement van het LC-tenniscircuit. Met de zege in de Warmond Open maakte zij de sprong op de ranglijst, die haar kandidaat maakte voor deelname aan de afslui ting van het seizoen, de Mas ters. Om kandidate te blijven moest gisteren de als eerste ge plaatste Maaike Zonderop ver slagen worden. De dertienjari ge Unicumse, die in haar club- toernooi ook al afrekende met Zonderop, klaarde de klus in en de haive finale van het D- deel van Nieuwe Sloot werd bereikt, en tenminste twee punten aan haar circuittotaal van negen worden toegevoegd. Tellen De jeugdige Faas zal echter moeten niet moeten tellen, maar moeten tennissen om haar stekje bij de Masters vei lig te stellen. Nicoline Derks stond een punt voor op Faas, slotevenement. Karin Boers is na haar 7-5,1 nederlaag tegen Mariëlle D< ker, die eerder al Pascal Gn (Zwolle) newegen uit het toernooi tik Duif voor de Masters-strijd uitj J^ers schakeld. De jongste teld i de Dekker-familie heeft n een theoretisch kansje op de<pR|j! name volgende week. Zi Nieuwe Sloot winnen en hToto: v pen, dat thuisspeelster Mam Rommers haar sportieve plic 14_33 f goed doet en zowel Nicolu 9-16-20 Derks als Lisette Faas ve '77: 702 slaat, levert de Munnikiane t de voor het onderling resulta geldende toernooizege en h noodzakelijke punten telle op. Kortom spanning te ov bij Nieuwe Sloot. Bij de C- en D-mannen ligt zaak gelukkig minder coi plex. Ronald Klein moet i twee punten sprokkelen, he geen door vandaag de tweö I ronde tegen Otto Hettin J winnend af te sluiten woi gerealiseerd. Bij verlies kan Leimuidenaar toezien of De: nis Versteegh zijn opdrac 1 voor plaatsing in de Mastt I wel kan volvoeren, nameli het toernooi winnen. Favoril Walter Jacobs is door een ni| I te 7-5, 6-4 zege op Sander D\ f wel echter ook nog in de strjj In D hebben Ruud Bakker t Martin Verkerk de kan» I nog in eigen hand. De Rooi I burger moet dan wel de a I eerste geplaatste Harold va I Schie zien te kloppen. Ve I kerk bereikte de kwartfina 8 en de eerste punten door 6-2, 6-1 overwinning op Hei bert Smaal. Martijn van Berg vond na zijn knappe z in de eerste ronde op Marc S Cats in de tweede ronde zij Waterloo tegen opponei l Wijnveldt. ÈREDI maar loopt nog een ronde ach ter, de kwartfinale tegen Man- dy Rommers. De speelster van Nieuwe Sloot verwijderde de veilig staande Cindy Berg met 7-5 in de derde set uit het schema en kan tegen Lissese Derks als reuzendoder blijven fungeren. Wint Rommers ver volgens ook van Faas, dan hebben de beide concurrentes 11 punten en zullen de regle menten en de daaraan gekop pelde telling uitkomst moeten bieden, wie wel en wie niet op Unicum speelt. Verliest Rom mers wel van Derks dan is de spanning op het maximum, want dan is de winnares van de halve finale tussen Lisette Faas en Lissese Nicoline te vens de deelneemster aan het

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14