1 MET EEN ADVERTENTIE IN DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEK „Ik speelde in Dire Straits om de dromen van Mark waar te maken" HUISI ■RAADk Zonnatura mag als eerste het vegetarisch keurmerk gebruiken CciclócSoiwtMit .KUNST RTV CONSUMENTENINFORMATIE. Geen kunst op kerkhof I"1 „HOE ZIT DAT DAN Goedkoop en duurkoof§| Baby's ruilen in plaats van voetbalplaatjes Boekje met tips van arts voor in de medicijnkast Lelie doet het goed in romantische tuin WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1! Musical Josephine Baker komt naar Congresgebouw AMSTERDAM Er komt een musical geïnspireerd op het leven van de legendarische Josephine Baker. Choreograaf/regisseur Billy Wilson heeft de artistieke leiding van deze Engelstalige musical die 'Josephine' gaat heten. De première is op 19 september in het Luxor Theater in Rotterdam. De hoofdrollen worden vervuld door Cheryl Howard (Josephine), Shell Benjamin (Tumpy, jonge Josephine), Jay Borg (Pepito), Rhetta Hughes (Carrie, moeder Josephine) en Biellie Dee Luewis (Miss Molly). De in 1906 in St. Louis (VS) geboren zan geres en filmactrice heeft sinds haar jeugd in Frankrijk gewoond en gewerkt. Zij werd reeds op zeer jeugdige leeftijd geconfronteerd met discriminatie en rassenrellen. Door adoptie van een groot aantal kinderen van allerlei ras en nationaliteit heeft zij geprobeerd bij te dragen tot verbroedering van volken en rassen. Hierdoor geraakte ze herhaaldelijk in financiële problemen. Zij stierf in Parijs in 1975. De musical zal vanaf 5 september tot en met 7 juni volgend jaar in een groot aantal theaters in Nederland en België zijn te zien. In Rot terdam van 17 september t/m 13 oktober, in Amsterdam (Carré) van 12 november t/m 8 december en in Den Haag (Congresgebouw) van 13 t/m 31 december. Josephine Baker ..musical over haar leven... foto: dijkstra Cabaretprijs voor Zak en As DEN HAAG De Scheveningen Cabaret Prijs is dit jaar toegekend aan het gezel schap Zak en As voor het programma „Zak en As ontkent alles". „Het was de top van het Nederlands cabaret van het afgelopen seizoen", aldus het juryrapport van de Stich ting Bevordering Cabaretkunst In Neder land. Volgens de stichting vallen in de so- cio-thriller van Zak en As alle vaardighe den van het drietal, Justus van Oei, Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten op hun plaats. „Het is literair, muzikaal, in telligent, somber en vreselijk geestig". De jury voor de Scheveningen Cabaret Prijs be stond uit Cox Habbema, Jacques d'Ancona, Carla Delfos en Patrick van den Hanenberg. De prijs wordt uitgereikt op zondag 17 no vember tijdens het Cabaret Gala in het Scheveningse Circustheater. KORTENHOEF Een dominee uit Kortenhoef en het col lege van B en W van 's Graveland zijn in conflict geraakt over een kunstwerk dat volgens het college in strijd met de regels op een tien graven tellend kerkhofje is neergezet. Het gaat om acht bloemen in vazen van glasvezel van de Haagse kunstenares Tineke van Veen. Het conflict is zo hoog opgelopen dat B en W gisteren in een speciale vergadering bijeen zijn gekomen om het probleem te bespreken. Daar werd besloten dat het kunstwerk vandaag moet worden verwijderd. Gebeurt dat niet, dan zal „bestuursdwang" worden toegepast. De plaatsing van het kunstwerk is volgens burgemeester W.J. Kozijn in strijd met de verordening op de begraafplaatsen. Hij zegt ook van en kele burgers een klagend telefoontje te hebben ontvangen. Dominee H. Abma, die in en om zijn kerkje al vijf jaar lang een expositie van kunst voor blinden en slechtzienden organiseert, is vastbesloten de bloemen te laten staan. Hij vindt dat ze pas weg mogen als de expositie 'Aanraken geboden' is afgelopen. Fish speelt voor zijn fanclubleden ROTTERDAM De Engelse geeft een exclusief concert voor zijf landse fanclubleden. Dat gebeurt oï1 vember in het Utrechtse muzield Vredenburg. Het concert is de eel drie optredens in ons land. De oven wel gewoon toegankelijk voor pub] 28 november en 17 december, oo Utrechtse muziektempel. Zijn bezl ons land maakt deel uit van zijn f tournee, die weer samenvalt met c van zijn nieuwe elpee 'Favourite Si®' half oktober. Fans van de Moody Bp' in juni een van de twee concerted Nederlands Congresgebouw hebben krijgen een herkansing op 22 okttr1 Engelse groep treedt dan op in de' damse Doelen. Voorverkoop voor hfn tiesten start op zaterdag 31 augustur' -RTUITZ Choreograaf Hans van Manen krijgt Sonia Gaskellprijs AMSTERDAM Hans van Manen (59) krijgt dit jaar de Sonia Gaskellprijs. De choreograaf krijgt de prijs, een bedrag van tienduizend gulden, voor alles wat hij voor de Nederlandse dans betekent maar in het bijzonder voor drie duetten die hij in het sei zoen 1990-1991 maakte: 'An dante', 'Two' en 'Theme'. Dit heeft de Stichting Amsterdams Fonds voor de Kunst, die de prijs eens in de twee jaar toe kent, gisteren bekendgemaakt. Dat Hans van Manen wordt voorgedragen voor de choreo- grafieprijs is zoiets als een bad meester die een zwemdiploma krijgt, aldus het juryrapport. Als iemand in de afgelopen vijfendertig jaar de dans in Nederland tot een volwaardig medium heeft gemaakt dan is hij het. Als leider van het Ne derlands' Dans Theater, als huischoreograaf van Het Na tionale Ballet, als maker van tientallen choreografieën, als ontdekker van specifieke kwaliteiten van specifieke dansers, als orthodox vernieu wer, als vooruitstrevend classi cist. Als ijkpunt voor ideeën die het waagt lichamen op mu ziek te laten bewegen. Hij is boegbeeld van de dans in Ne derland en brug tussen moder ne dans en klassiek ballet, zo staat allemaal te lezen in het rapport. De commissie die het fondsbestuur van advies dien de bestond uit Pauline Daniels, Kathy Gosschalk en Ariejan Korteweg. De prijs wordt hem op 1 november in het Amster damse Paradiso uitgereikt. DAVID KNOPFLER LIET KANS LIGGEN MULTIMILJONAIR TE WORDEN KEULEN David Knopfler zit aan de bar van een exclusieve nacht club ini Keulen en maakt een gedesillusioneerde in druk. „Die hele showbusi ness stelt toch eigenlijk niks voor. De platenmaat schappij heeft een eerste klas vliegticket Londen- Keulen voor mij betaald en mij vervolgens in het duurste hotel van de stad gestopt. En dat allemaal om in alle komfort over mijn nieuwe plaat te kun nen praten". David kijkt om zich heen, waar radiomensen, vertegen woordigers van platenmaat schappijen en popjournalisten zich te goed doen aan een lo pend buffet. David: „Met nie mand van die mensen krijg je op zo'n dag echt contact. Ik heb altijd het gevoel dat ze me misbruiken. Als ze mij in een uurtje hebben leeggezogen, gaan ze weer en blijf ik alleen achter. Nee, ik zat liever thuis". De stemming waarin David Knopfler verkeert, lijkt ge rechtvaardigd. Tenslotte wordt hij al jaren overschaduwd door zijn broer Mark. Daar komt bij dat David ooit de kans heeft laten liggen multi-miljonair te worden. Hij richtte in 1977 sa men met Mark de legendari sche groep Dire Straits op, maar vlak voor het kwartet internationaal doorbrak en een mega-act werd, besloot David eruit te stappen. „Dire Straits was Marks groep. We mochten alleen zijn nummers spelen. Het materiaal dat ik schreef, kwam niet aan bod. Daar had ik snel genoeg van". David Knopfler maakte vanaf 1983 een flink aantal solo-el pees, maar die trokken nauwe lijks de aandacht. Terwijl Mark al snel tot de kopstuk ken in de popmuziek ging be horen, snabbelde zijn broer zich bijna onopvallend een weg door het Europese club circuit. „Ja, ik heb ooit met Dire Straits in Nederland ge speeld. Dat was geweldig. Nu zou ik daar best weer eens wil len optreden. Een club waar vijfentwintig mensen in pas sen is genoeg. Meer komen er toch niet kijken". Hoewel eenzelfde succes als Dire Straits heeft uitblijft, is David Knopfler een begena digde zanger/schrijver. Met een stem die sterk lijkt op die van zijn broer, heeft hij met name op zijn laatste album 'Li felines' een paar evenwichtige en meeslepende ballades neer gezet. Een plaat waar zijn fa milie trots op kan zijn. „Ik tref Mark regelmatig op familie aangelegenheden. Reken maar niet dat hij een woord vuil maakt aan mijn muziek. Na tuurlijk kent hij mijn platen, maar hij zal nooit zeggen wat hij ervan vindt". Scholier Verongelijkt gaat de Londe- naar verder: „Ik schreef al veel eerder liedjes dan Mark. Op de middelbare school had ik het daar druk mee. De lera ren namen me dat niet in dank af. Destijds was het geen verdienste als een scholier mu ziek kon maken. Op de kost school waar ik zat, stond een piano, half verstopt achter het podium in de kantine. Je moest je eerst door een rij gor dijnen werken en dan kwam je iji een soort niemandsland waar de kostuums voor de schoolvoorstellingen werden bewaard. Als ik tussen die gor dijnen doorsloop, voelde ik mij net als in een griezelfilm. Het was streng verboden om op de piano te spelen, maar ik deed het toch. Als ik door een le raar werd betrapt, kreeg ik een flinke straf, want het werd beschouwd als ernstig wangedrag. Die school heeft ervoor gezorgd dat ik altijd op standig ben gebleven. Omdat mijn haar te lang was, mocht ik van de leraren nooit mee zwemmen. Ik voel nog steeds wrok als ik daaraan terug denk. Ik ben dan ook altijd een dwarsligger gebleven". „Als een gevierd artiest later mijn leraren onder ogen ko men, daar droomde ik van als ik als jongen in de etalages van muziekwinkels stond te kijken. Dat is mij gedeeltelijk gelukt, al stond ik in eerste in stantie wel op het podium om de dromen van mijn broer Mark te helpen verwezenlij ken. En dan te bedenken dat Dire Straits mijn initiatief is geweest. Ik was degene die Mark in contact bracht met de andere musici". Dire Straits circus „Het heeft mij later jaren ge kost om me van dat hele Dire Straits circus te distantiëren. Ik wist niet wat me overkwam toen ik mij met mijn eigen ma teriaal kon bezighouden. Waarom ik zo ondergeschikt was aan Mark? Dat moet je hem zelf maar vragen. Ik wil er niet langer over praten. Alle interviews draaien hierop uit. Voor mij is daar geen lol aan. En als ik toch denk dat ik een leuk gesprek heb gehad met een journalist, dan is het later een teleurstelling als ik lees wat hij er in de krant van heeft gemaakt. Op zo'n mo ment voel ik me verraden. Maar ik kan er niet onderuit, de platenmaatschappij ver plicht mij tot dit soort dingen. Nou ja, zolang er tegenover staat dat ik in de muziek mijn eigen gang kan gaan, wil ik dit nog wel verdragen". „Ik ben als artiest trouwens helemaal niet interessant. Ik geef nooit wilde feesten, ik koop niet elk jaar een nieuwe Porsche en ik geef me ook nooit over aan welke uitspat ting. Ik heb wel een studio aan huis, met dure apparatuur en allemaal gitaren, waar ik nieu we nummers uitprobeer. Ik heb een vrouw, kinderen, kip pen, een paar pauwen en een tuin waarin rozen groeien. Ik ben zelfs eigenaar van een klein bos. Wat dat betreft is het leven goed voor mij en heb ik allerminst te klagen. Wat kun je daar nou over schrij- WEST 16 David Knopfler: „Een melkboer die elke ochtend om 17 04 e moet opstaan en 's avonds om negen uur de boekhoudt moet doen, die heeft het pas zwaar". rijnmc foto: gavin cofik post^r 'ost aan d< ven? De pers zou liever zien dat ik worstelde met alcohol en drugsproblemen. Maar die heb ik niet. Nou ja, ik heb wel moeilijkheden, net als ieder een. Maar daar praat ik niet over met vreemden". Gezeurd „Er wordt in deze wereld te veel gezeurd. Laatst hoorde ik 'Sting op de televisie vertellen over de pijn en de worsteling die het hem kost een liedje te componeren. Ik dacht: man, wat klets je nou. Een ml die elke ochtend om VM6 05EC moet opstaan en 's avopokaiwee negen uur de boektf^ »an nog moet doen, die p„ pas zwaar. Vergeleken 102 Noct iemand heeft Sting een Nachtexpr leventje. Of wat dacht ow een boer wiens oogst nj(|1404V Dat is pas pijn. Maar )>04NCR\ het schrijven van eenngt Gods Onzin. Iemand die zulte van ge1 gen zegt moet zich scle® van li Helaas hoort iedereen j5 ou' Maar niemand hoort de [Koning Z De tester van de batterijtjes. foto: pr Batterijen zelf testen Veel mensen zal het weinig uitmaken welke batterijen ze kopen. Het wordt voor som migen wel interessant als er een extraatje bij zit. Duracell stopt tegenwoordig een tester in de verpakking bij vier van de vijf formaten batterijen van dit merk. Gebruikers van 9-volt-blokjes worden daar door teleurgesteld, want al leen bij deze Duracell-batterij zit geen tester. Het apparaatje, voor zover je daarvan kan spreken, bestaat uit een groe ne strip met een zwarte kern en een en - pool. De strip is zodanig met de batterijen meeverpakt dat deze direct gebruiksklaar is. Bij een proef met een nieuwe batterij blijkt dat de tester in derdaad goed werkt en een voudig in gebruik is. De bat terij gaat in de tester, met de en - pool naar de juiste kant. Vervolgens moet tie ge bruiker de tester tussen duim en wijsvinger nemen en op de polen drukken. Als het goed is, verschijnt er dan een geel balkje in de zwarte kern. Die geeft aan hoeveel energie er nog in de batterij zit. Als het gele bajkie niet verder komt dan 'replace' is vervanging' van de batterijen noodzake lijk. Volgens senior product manager Patrick Cludts is de tester niet milieuonvriende lijk. „In de tester zitten af breekbare stoffen", aldus Cludts. Het bedrijf Smit's Reform in Putten mag als eerste in Nederland het interna tionale vegetarische keur merk op zijn Zonnatura- produkten (reform) voe ren. Volgens de Neder landse Vegetariërsbond is er een wildgroei ontstaan in de vleesvervangende produkten en produkten met opschriften als 'ge schikt voor vegetariërs „Buiten het probleem van het gebruik van niet-vegetarische grondstoffen, zoals vleesbouil lon, blijkt men het in toene mende mate niet zo nauw te nemen met de oorsprong van additieven", aldus de Vegeta riërsbond. Het keurmerk be staat uit een sierlijke V met daaromheen 'goedgekeurd door de Nederlandse Vegeta riërs Bond'. Het moet de con sument de garantie geven dat een pródukt geheel vegeta risch is. De bond beschouwt een artikel als vegetarisch als het niets bevat van het dode dier. Daarnaast geldt voor produkten als eieren (schar releieren zijn toegestaan) dat het welzijn van het dier opti maal moet zijn. Op de verpakking van enkele produkten van Zonnatura, zo als de Burgermix (plantaar dige vleesvervanger) en de Krokamix (sojabrokken) staat het keurmerk al. Aan de vol gende Zonnatura-produkten is het merk ook toegekend, maar staat het nog niet op de verpakking: brandnetelgroen tesoep, tomatenbouillonblok jes, groentebouillonblokjes, bouillonkorrels, sandwich- crème, hartige spread, toma- tengroentesoep en linzensoep. „Het merk komt te staan op de nieuwe verpakkingen van de produkten. Maar als die te lang op zich laten wachten, zullen we met stickers gaan werken op de verpakking", aldus Andrea van Vuuren van Smit's Reform. De richtlijnen waaraan een producent moet voldoen om het keurmerk te mogen ge bruiken, zijn internationaal vastgelegd. De Nederlandse Bond voor Vegetariërs heeft twee laboratoria tot haar be schikking om produkten te testen. In Groot-Brittannië wordt het keurmerk al zeven tien jaar toegepast en siert het inmiddels de verpakking van ruim tweeduizend produkten van 179 fabrikanten. Het merk kan zich ook in Italië verheugen in een toenemende belangstelling. De Nederlandse Vegetariërs- bond verwacht dat er uitein delijk 1500 produkten in Ne derland het merk zullen dra gen. De bond is in onderhan- 20.02 La )iv 16 00 Idoor ?rVtanjos( MR. P.R.M. HAMERSjrdt en w Vader en zoon Van Kempen konden al jarenlang goed me^ v 16 kaar samenwerken. Na zijn Nijenrode-opleiding kwam JDierenm Anton dan ook in het bedrijf, waarin hij, ouderwets deg^ De sierlijke V van de Vegeta riërsbond. illustratie: pr deling over het keurmerk met drie producenten. Volgens R. Snijders, secretaris van de bond, zijn deze bedrijven niet werkzaam op natuurvoedings- gebied. Er wordt gesugge reerd dat een grootwinkelbe drijf deel uit zou maken van de drie bedrijven, maar Snij ders wil daar geen verdere mededelingen over doen, om dat de onderhandelingen nog gaande zijn. Speldjes, voetbalplaatjes, vlag getjes en stickers; het zijn al lemaal dingen om te verzame len. Hasbro brengt sinds kort een nieuw verzamelprodukt op de markt: de L'il babies of tewel baby-poppetjes. Het gaat om 48 verschillende poppetjes van zacht vinyl, die allemaal een andere pose heb ben. Zo lacht de één, huilt de ander, kijkt de derde boos en danst de vierde. Behalve blanke baby's zijn er ook bruine verkrijgbaar. Alleen kan de koper niet zien welk popje hij koopt, omdat ze wor den verkocht in een ondoor zichtig plastic zakje. En daar zit dus het hele verzamel- en ruilkarakter van de L'il ba- bies in. Bovendien zijn er minder bruine baby's dan witte verkrijgbaar. Dertig L'il babies kosten bij elkaar 75 gulden. De 'L'il babies' zijn bedoeld voor kinderen van drie jaar en ouder en onder meer verkrijgbaar bij speel goedzaken en warenhuizen. Ze worden verkocht in Euro pa en Amerika. Het ruilen kan dus gewoon doorgaan op de vakantiebestemming... *9* v Blik in en romantische tuin. i foto: milan konvalinka onderaan begon en geleidelijk opklom. De Kempenaar BVfi^gC0°0 een typisch familiebedrijf. Het zetelde sinds mensenheugen[riek in h de gemeente Vlasgraaf, voor welke plaats het economisch heitenrut grote betekenis was. De fabriek huisde in een gehuurd pjrbers 20 dat eigendom was van de beleggingsmaatschappij Ariadne (rubriek 1 een zustermaatschappij van De Kempenaar. Van beide B,.,/BR1 was de oude heer Van Kempen enig aandeelhouder, tei£| 19 2o Anton, na ook zijn praktijkopleiding doorlopen te hebben, idoei 22 beide BV's directeur werd. In de loop van de jaren zevei06.ooN< maakte de continue groei van het bedrijf het noodzake naar een ander pand uit te zien en het huidige te verkopen. eerste mogelijke koper werd de gemeente gepolst: B en W Uee 23 den een belangrijke onderwijsinstelling naar de gemeente len en daar zou een gebouw voor nodig zijn. De gemeente tP (Bf er, in 1977, 1,6 miljoen gulden voor, nog te verhogen bijdrage van het ministerie van economische zaken. Hier^gpggi, was echter een belangrijke conditie verbonden: het college Magis, B en W wilde per se dat De Kempenaar in Vlasgraaf bleeia 21 oc was het op een andere plek. '°or hfj Terugrijdend van het gemeentehuis keken vader en zoon kaar aan: zij konden zich met de gestelde eis wel vereniggaa| Toch werd op dat moment de koop niet gesloten. Eind 1976 had de beleggingsmaatschappij Ariadne BV nam^ aan de Inspectie Vennootschapsbelasting geschreven datfc plan bestond het fabriekspand te verkopen aan Anton te: Kempen, en zopas was het rapport binnengekomen vanEy taxatie. De verkoopprijs was daarin vastgesteld op 5.858F gulden.. De snuggere lezer ziet al aankomen wat er gebeur het fabrieksgebouw werd voor het genoemde bedrag aan t ton van Kempen verkocht en vervolgens, na ongeveer 1 jaar, door hem doorverkocht aan de gemeente. Dat was in 1? en nu kreeg hij er 1,8 miljoen gulden voor. In zijn functie 1 directeur van De Kempenaar BV had Anton zich akkoord M klaard met de verplichting, de fabriek binnen Vlasgraaf verplaatsen onder handhaving van het aantal arbeidsplaats De samenstelling van het verkoopbedrag was als volgt: waai onroerend goed: 630.000 gulden; verplaatsingskosten: 246.1 gulden; tegemoetkoming nieuwbouwkosten: 840.000 guld stagnatieschade: 52.000 gulden; overige kosten (notaris, hyl theek, aansluitingen, leges etc.): 44.000 gulden. Het kon niet uitblijven, of de fiscus kwam hierachter. Er wl prompt een navorderingsaanslag inkomstenbelasting opgei* aan Van Kempen sr. De BV Ariadne had zich immers bew, een voordeel laten ontgaan, door bij de verkoop van het pé aan de zoon geen voorbehoud te maken met betrekking tot G*oJ kostenvergoeding voor het stichten van een vervangend floi drijf. Dit betekende dat er sprake was van een uitdeling a Anton van Kempen via vader Van Kempen als enig aandr"1 houder. Hierbij werd een verhoging opgelegd van 50 procë* Aan de zoon werd een naheffingsaanslag overdrachtsbelastl met een verhoging van 25 procent. Een romanische tuin kan veel verschillende elementen be vatten. Daar is helemaal geen standaardrecept voor te ge ven. Iedereen geeft er zijn ei gen invulling aan. De vorm van zo'n tuin is meetal niet recht en hoekig. De paden zijn bij voorkeur gemaakt van oude klinkertjes, maken flau we bochten wat ook geldt voor de borders. Een rozen boog met historische, sterk geurende rozen, kan het ro mantische karakter nog ver sterken. Beeldjes, potten en vogeldrinkbakken maken het geheel compleet. De lelie is ongetijfeld een van de meest romantische bolgewassen die we kennen. Zijn aparte uit straling is uniek en hij past ook goed in met name vaste plantenborders. Vooral de soorten en rassen met zachte kleuren geven een roman tisch effect. Combinaties met Salvia nemorosa, geitebaard en Zweeuws Knoopje kunnen heel mooi zijn. Ze kunnen ook goed in potten groeien mits ze voldoende diep zijn en gevuld worden met voedzame aarde. „Bij kiespijn moet het gebruik van zoetigheid beperkt wor den". Deze 'wiize' tip is te le zen in het 'Medicijnkastboekje voor natuurlijk genezen', een uitgave van VSM, fabrikant van homeopathische genees middelen. Homeopatisch arts Leo Huijsen bespreekt 75 veel voorkomende klachten in het boekje, zoals kneuzingen, blauwe plekken, verkoud heid, verstopping en snijwon- den. Behalve adviezen voor een natuurlijk geneesmiddel §eeft Huijsen ook tips. oms gaat hij daarin iets te ver; iemand die kiespijn heeft, zal echt geen zak drop leeg gaan eten. Maar verder is het een handig, klein boekje, zo wel voor mensen die een voorkeur hebben voor home opa tische geneesmiddelen, als voor anderen. Het is verkrijg baar voor 2,95 gulden bij apo theek en drogist. upgeiegu mei een vciuugiug van piu^n... Hof en Hoge Raad oordeelden gedeeltelijk gelijkluidend. L» navorderingsaanslag IB was terecht. Ariadne BV had zich I wust een voordeel laten ontgaan en er was sprake van «I winstuitdeling. De verhogingen van 50 pet achtte de H4 Raad echter onvoldoende gemotiveerd. Wat de naheffingsai slag overdrachtsbelasting betrof: het Hof wilde die laten be* len over de volle 1,8 miljoen gulden, met alleen een korti van 5 procent gezien de prijsstijgingen tussen 1978 en 1979. l ZON Hoge Raad was daarop tegen: de belasting mocht niet geheitGEN worden ten aanzien van het bestanddeel verplaatsingskostW/lNC vergoeding. De gemeente had immers niet alleen het geboi verkregen, maar ook de toezegging van Anton van Kemp dat De Kempenaar binnen Vlasgraaf zou worden herplaat En dat laatste kon je niet een „overdracht van onroerejQp goed" noemen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14