Cruit niet verschoten >p rustig Leidse Hout Van der Luit ander van Gelder niet op Masters TENNIS CIRCUIT jét»L DEKRANT BRENGT DE WERELD BIJU THUIS. t SPORT? MET DE KRANT OP DE ERETRIBUNE. 43 Rabobank Q PEUGEOT 2Q5 -idaeSou/ia/nt SPORT woensdag 14 augustus 1991 13 Ceidóc Qowiant amilieberichten Begrafenissen -Crematies Transporten In het rouwcentrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar Ruime parkeergelegenheid Verzekeringen - Deposito's Leiden, Willem de Zwijgerlaan 179 Postbus 432. 2300 AK Leiden, telefoon 071-213231* Wassenaar, Deijlerweg 127. telefoon 01751-12436 OLD VAN DER CAPELLEN JN Sander van Gelder zal ar geval niet op de Masters ijnen. De tennisser vertrekt ,de week naar Amerika om j universiteit van South Eas- louisiana in New Orleans te ptuderen. Door het winnen >t HEB in Nieuw Vennep was oorter Van Gelder zo goed leer van een plaats voor het ment dat in de tweede week leptember op Unicum ver- zal worden. het ontbreken van Van Gel de kans dat Perry Paauw, van der Wilk of Marcel van ich bij de laatste acht spelen, geworden. Het trio heeft nog taartje verdiend voor de Mas- jiaar kan dit doen door goede ties neer te leggen op de t Hout. De Leidse Hoüt is [raar niet het laatste B-toer- volgende week is er nog Te- pn Zuid-West, maar dat laat- [rnooi heeft de B-top voorals- massaal links laten liggen, irijdleider Jasper van Mar jan Zuid-West hoopt'dan ook >rlate" aanmeldingen: „Als B- spelers zich deze week nog opgeven zullen wij ze zeer zeker niet weige ren". Het is te hopen dat het veld van het DEB niet eveneens een forse aderlating zal moeten onder gaan. Tweevoudig Master Cindy Berkhout blesseerde zich in Nieuw Vennep dusdanig dat zij haar finale tegen Petra Janssen moest opge ven. De schouderblessure is van dien aard dat Berkhout minimaal twee weken rust moet nemen. Zandvoortse Janssen kan zich door de eindzege in Nieuw Vennep op maken voor haar eerste Master-op- treden. Als alle jaren is het bij de C-heren een gedrang van jewelste om de Masters te mogen spelen. Met nog vier toernooiweken (met als afslui ting het Alphense Nieuwe Sloot) te gaan lijkt zelfs de nummer veer tien, Jack Manuputty, nog kansrijk voor een plaats. Winnaar van De Rijnkanters, Marc van Doorn, kan op een zeer geslaagde week terug zien. De Unicummer kwam vanuit de achterhoede en bezet nu de met Dennis Versteeg gedeelde zesde plaats. Bij de C-dames hebben zich, behalve het stuivertje wisselen van Jolanda Mens en Yvonne Schoor dijk, geen al te grote veranderingen voorgedaan. Hetzelfde geldt voor de D-heren en -dames. Het enige opmerkelijke is dat Lisette Faas via de eindzege bij Overbos in War mond de achtste plaats verworven heeft. Lenie Aartman en Marleen Balk blijven stunten bij de dubbelende D30-plussers. Het Noordwijker- houtse koppel heeft zich na Lisse en De Boekhorst in Rijnsburg voor de derde keer dit seizoen geplaatst voor de Masters. Loek van Eeden was voor de tweede keer succesvol in het herendubbel. Van Eeden moet voor de Masters kiezen tussen Rob Jonckheer en Ad Marijnen. Als troost mag de „afvaller" met een andere partner verschijnen. En dat mag zelfs een sterkere dan Van Eeden zijn- Standen HEB: Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) 25; Mark Fleischeuer (De Merenwijk) 13; San- der van Gelder (Zandvoort), Onno Gulnau (TEAN), Marco van Trigt (Hillegom) 12; Mare Nagelkerken (TEAN) 11; Marco Visser (OLTC) 10; Tom Bulters (Merlenhove), Jo- han Draulans (De Munnik) 9; Perry Paauw (Unicum), Marcel Vink (Hillegom), René van der Wilk (Casino) 8; Marcel van Rijn (Nieuw Vennep) 7. DEB: Saskia Paauw (De Munnik) 16; Natha lie van der Voort (De Merenwijk) 13; Cindy Berkhout (Hillegom) 12; Petra Wessels (Hil legom) 11; Petra Jansen (Zandvoort), Mir jam Siemerink (Unicum) 8; Angelina Ram mers (De Munnik) 7; Jolanda van der Lin den (Barneveld), Marijke Guyt (Merlenhove) HEC: Bart Blok (Unicum) 29; Walther Ja cobs (Unicum) 24; Jeroen Westdijk (KLTV) 18; Oscar Schoordijk (De Merenwijk), Mar- tijn Zandvliet (De Boekhorst) 17; Marc van Doorn (Unicum), Dennis Versteegh (Lisse) 14; Alexander vd Berg (Meerburg), Marco Mattke (Casino) 13; Sander Geerllngs (De Boekhorst), Ronald Klein (Leimuiden) 11; Tim Bavelaar (De Merenwijk), Dennis Nop pen (Unicum) 10; Martijn Aartman (Boek horst), Jack Manuputty (De Rijnkanters) 9. DEC: Jolanda Mens (De Boekhorst) 25; Yvonne Schoordijk (De Merenwijk) 22; Yvonne van Hensbergen (Hillegom) 16; Pascal Jongmans (De Merenwijk) 13; Tam- mera Canter Visscher (Forescate) 9; Anne- marije van Overschot (De Boekhorst). Ju dith Pietersen (De Munnik) 8; Lisa Colson (Hillegom) 6; Fleur Meyer (Unicum), llja van Santen (De Merenwijk) 5. HED: Mark Broxterman (Hillegom) 32; Timo van der Voort (Hazerswoudse TC) 23; Ha rold van Schie (De Merenwijk) 22; Wouter Koop (De Boekhorst) 19; Patrick van Hal (Lisse) 17; Fabian Ubels (TEAN) 16; Dennis de Roo (Hazerswoudse TC) 12; Cees Barn- hoorn (Zee en Duin), Björn Canter Visscher (Forescate), Serge Cornelissen (Roomburg), Jeffrey Hagendoorn (Van Nispen) 11; Mar co Cats (Roomburg), Martijn van Overschot (Boekhorst), Martin Verkerk (Nieuwe Sloot) 10. DED: Heddy Boers (Artesia) 27; Madeion Buys (Alkemade) 16; Maud Beran (Unicum), Maaike Zonderop (Unicum) 14; Cindy Berg (Hillegom) 13;Carmen Delsasso (De Mun nik) 11; Lisette Faas (Unicum), Pascal Groenewegen (Unicum) 9; Karin Boers (Ar tesia) 8; Wendy Damen (Kikkers), Nicoline Derks (Lisse) 7. Herendubbel D30+: Eelco Holsheimer (Leeuwenbergh)/Paul Mulder (Casino); Ton Poots (De Merenwijk)/Leo van Tongeren (De Merenwijk); Henny van Kampen (Ha zerswoudse TC)/Chris vd Klugt (Hazers woudse TC); Jan vd Plas (Zee en Duln- )/Wim Guyt (Zee en Duin); Loek van Eeden (Van Nispen)/Rob Jonkheer (De Boek horst); Frits Kantebeen (Roomburg)/Gé vd Weyden (Dekker); Ben Langeveld (TEAN- )/Bert Gijsbers (TEAN); Frans Vennix (Oud Wassenaar)/Rob Bieger (Oud Wassenaar); Ruud Bitter (Forescate)/Frans van Dorp (Forescate); Cees Leijten (Lisserbroek- j/John Minck (Lisserbroek); René de Groot (Sassenheim)/Wim de Klerk Wolters (Sas- senheim); Willem Crama (TEAN)/Wim Schreuder (TEAN); Co Langelaan (Lisse- )/Wiebe Overwijk (Lisse); Henk Zonderop (Rijpwetering)/Leo van Berkel (Alkemade); Loek Koek (Alkemade)/Pim van der Meer (Alkemade); Jan Nederhof (Be Fair)/Max van Os (Be Fair); Torsten Kroese (TEAN- )/Henk-Jan Wolswijk (TEAN); Jan Jonck heer (De Boekhorst)/Jan van Schooten (De Boekhorst); Kees Aanhane (Zee en Duin- )/Douwe Remerij (Zee en Duin); Marcel Kok (Kegel)/Gert Snijders (De Kikkers); Ad Ma- rijnen (Van Nispen)/Loek van Eeden (Van Nispen). Damesdubbel D30+: Krijna Ravensbergen (Zee en Duin)/Nel Verdoes (Zee en Duin); Corrie Bank (Hoogmade)/Lenie Borst (Hoogmade); Leny Pennenburg (Artesia- j/Joke Smith (Artesia); Ineke Hooymans (Bollenpark)/Plony van Maris (Bollenpark); Leny Aartman (De Boekhorst)/Marleen Balk (De Boekhorst); Janny vd Does (De Oude Eik)/Annemarie Slot (De Oude Elk): Joke Smith (Artesia)/Karin Teljeur (TEAN); Hed- wig Fleischeuer (Forescate)/Lia Herpst (Fo rescate); Sjennie van Ark (Unicum)/Hannie Bakker (Unicum); Sina Wiersema (De Me- renwijk)/lmkje Zitman (De Merenwijk); Joke Bechtum/Ria van Overschot (De Boek horst); Loes Jonker (Hazerswoudse TC)/Els van Schaik (Hazerswoudse TC); Riet Aker boom (Alkemade)/Petra Regoor (Alkema de); Riet Akerboom (Alkemade)/Wil Koop man (Alkemade); Janny van Tol (Boskoop- )/lne Bientjes (Boskoop); Wil Koopman (Al- kemade)/Gerda Rijnders (Dekker); Hedwig Fleischeuer (Forescate)/Gerda Rijnders (Dekker); Marian Koekenberg (In den Boog- aard)/Wil Thijssen (In den Boogaard). Artesiaan staat daarmee in de kwartfinale. Een stek, die drie mixeddubbels maar moeizaam in drie sets bereikten. Het als tweede geplaatste duo Kraag- /Van Dop moest tot 6-4 in de derde set 'werken' om de vol gende ronde te bereiken. Renske Jonkeren en André de Cler bleven tegen het koppel Leer/Palm eveneens en voor Benthuizen heel plezierig met 6-4 in de derde overeind. De meeste spanning ontstond ech ter in de tiebreak van de der de set van het duel tussen Yvonne Palm en Norbert Jan sen tegen het koppel Van Leeuwen/Roodenburg. De tie break besliste. De uitschakeling van Timo van der Voort door Gerben van der Steeg werd door toer- nooileider Bert Jonkeren als een trieste zaak omschreven. „Die Van der Steeg bliikt in Den Haag zo ongeveer alles te winnen, dus is dit een verve lende loting. Volgend jaar moeten we in ieder geval ook de gegevens uit de districten Den Haag en Rotterdam op vragen om dit soort dingen te voorkomen." Van der Voort, de nummer twee van de Mas ters D-ranking is vrijwel zeker van deelname daaraan. Bij de dames ontsnapte Nicoline Derks maar met de grootste moeite aan uitschakeling. Op- ponente Pothecary bleef tot 5- 5 in de derde set heel knap bij. Jerry Buijs en John Smith toonden in het herendubbel D met een zege op de combinatie Chin a Fat en MacDonald aan, dat zij ten onrechte niet bij de getipte favorieten stonden ver meld. Hetzelfde gold voor Noor Maase en Cees Boeter in de mixed D. Met een zege, dit maal op Hoogendoorn/Van Oyen wordt een dergelijk foutje gelijk weer gladgepoetst. I PEUGEOT. DYNAMISCH OP WEG. ir fER KLEIN )EN De gevestigde de bleek op het ten- Jernooi van Leidse i haar kruit nog niet ihoten te hebben, zo- Ie meeste partijen een tekend en rustig ver kenden. Rogier Lief- r maakte na een jaar •rika zijn rentree met zege en een verlies- j. Claudia Witteman >okte Ingrid Kruit, kon de Merenwijkse e derde set toch niet leggen. n reeks van voorspelbare ïkende overwinningen in ferenenkelspel B op Leid- but ging de meeste aan- I uit naar Rogier Lief- die na een jaar Amerika lerugkeer maakte in de Ie tennisregio. De Nieuw- eper bleek een weer com- r tennisser geworden, Philip Nagtegeller wei- igen kon uitrichten. In de tweede single op één dag bleek Rogier Liefbroer toch teveel kruit verschoten te hebben om René van der Wilk de hem zo broodnodige punten voor de LC Masters te onthouden. Het verschil was echter nipt, 3-6, 6-7. Broer Frank kwam in het enkelspel tekort tegen Brede- rode-speler Peter van der Weele. De beide broers Lief broer krijgen in hun weer in ere herstelde dubbel kans op revanche tegen de eveneens samen dubbelende broers Maurice en Peter ven der Weele. Kruit Wie hun kruit nog niet ver schoten hadden waren de di verse kanshebbers voor de eindzege. Jan-Willem Lugt hart stond slechts twee games (in de tweede set) af aan de in C zo sterk opkomende Dennis Noppen. Marco Visser beet zich in de eerste set net niet stuk op Onno Wempe (7-6), en nam in de tweede set meer af stand, 6-2. Mark Fleischeuer verslikte zich, na een zeer snelle 6-0 eerste set, in de tweede set in Marius Pieters, Verhees met twee maal 6-2 van de mindere Qravelvreters, Carla Hollander en Rudolf Weenink. De enige verrassing ontstond in het herendubbel door de winst van Coen van Bemmel en Maarten Veeger op het als derde aan de dub- belklus begonnen Onno Gui- nau en Marco Smit. Patrick Kieboom werkte de als num mer acht aan het karwei be gonnen Miro Peters met 7-6, 4- 6, 6-1 uit het B-schema. Met een lengte van drieëneen half uur verstoorde de strijd tussen Ingrid Kruit en Claudia Witteman de rust bij de wed strijdleiding. Op de vier banen kan een dergelijke uitloop ca tastrofale gevolgen hebben. Nadat beide spelers een set via een tiebreak op hun naam hadden gebracht, kon Witte man de Merenwijkse toch niet definitief neerleggen en won Kruit die derde set met 6-4. Nelleke Weijermans moest in de eerste set de weer toego- men kracht en vastheid van Kim Dirkse ervaren, de twee de set werd een normale 6-2. Bij de C-heren werd het ver schil tussen winnaar en verlie- Rogier Liefbroer (links) noch broer Frank singelde met succes, maar het prima herendubbel van de broers wordt op Leidse Hout in ere hersteld. FOTO: HENK SNATERSE zer door de cijfers duidelijk weergegeven. John van Over loop stond vier games toe aan Eltjo Zeemering. Met 6-1, 6-2 werkte Harold Pol thuisspeler Ante Frens uit de strijd. Erik- Paul van Weeren was de baas over Adrie Talakua. Bentlanden Patrick Niezen gaf in de C2- categorie van het Bentlanden- toernooi in Benthuizen zijn kandidatuur voor de eindzege aan door in straight sets van de als eerste geplaatste Hans- Paul Treffers te winnen. De MEDEDELING Familieberichten kunnen dagelijks tot 8.30 uur 's morgens worden aangeboden. Voor de zater dagkrant tot vrijdagavond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden gegarandeerd maar herstelde in reeks num mer drie. Bij de mixeddubbels won de Katwijkse^ combinatie Mariëlle van de Bent en Loek Afscheid nemen van wat je het allerliefste is, was uiteindelijk voor haar en ons onvermijdelijk liefdevolle verzorging door het hele gezin, is sterkt door het Heilig Sacrament der Zieken van s heengegaan, mijn lieve vrouw, onze lieve ieder en oma HELENA MARIA JANSSEN echtgenote van Franciscus Jacobus Antonius Splerings i de leeftijd van 62 jaar. F. J. A. Spierings Greet, Willem Annelies, Theo Lotje Gerard, Mabel armond, 13 augustus 1991 |rg. Ketelaarstraat 8 161 AB inie ligt thuis opgebaard. Blegenheid tot afscheid nemen, donderdag 15 igustüs van 19.30 uur tot 20.30 uur. i avondwake zal worden gehouden op vrijdag 16 Igustus om 19.00 uur in de parochiekerk van de 1 Matthias te Warmond waarna gelegenheid tot 6'b plechtige H. Mis van Requiem zal worden opge- 'agen op zaterdag 17 augustus om 10.00 uur in r-Dvengenoemde kerk waarna de begrafenis "zal 0<aatsvinden in het familiegraf op het R.K. kerkhof daar. •\X LAMMERMARKT 43 - LEIDEN biAIILyLvJ^ TEL. 071-12 66 18 De Peugeot dealer is in een zonnige bui. En om u daarvan te laten meegenieten, heeft hij een bijzondere zomeractie: de Tutti Frutti zomershow. Eén van de grootste verrassingen is de Peugeot 205 Hawaii. Dit ananasje heeft niet alleen een zonover goten schuifdak gratis, maar is bovendien voorzien van gratis metallic lak in de kleur lichtblauw, donker- of lichtgrijs. En dat voor de speciale prijs van 21.950,-. Dit geeft een voordeel van maar liefst 1.800,-. Echt iets om van uit je kokosnoot te gaan. Maar een Tutti Frutti zomershow zou geen Tutti Frutti zomershow zijn als er niet veel meer te bieden is. Zo kunt u voor alle andere 205, 309 en 405 modellen met de dealer bespreken welk voordeel u krijgt Extra accessoires? Een speciale fmancieringsregeling? Korting op fabrieksopties? Samen met de dealer komt u er altijd uit. En als klap op uw rieten rokje heeft hij ook nog een tutti frutti t-shirt voor u cadeau. Daarvoor hoeft u alleen een proefrit te maken of uw huidige auto te laten taxeren. Kortom, wie echt vruchtbaar zaken wil doen, komt nu snel langs bij de Peugeot dealer. Zijn adres vindt u in de Gouden Gids. 'n Sterk nummer.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13