lassenheim mag ocatie station liet vastleggen Tienjarige Pitt leeft voor het toneel 11 Noordwijkerhout onzorgvuldig met verlenen bouwvergunning Cabriolet gestolen ERK LEI Rijn 9 I gravenlaj jur, doi] Jngevallel 00 u. tot] ssenhuid Jeling S.l ag 13.0(1 lisabeth-1 Dienst Lj Cronesti HERMIN lulpverle dit laatst! Dereikbal ENHUIZI zoekuur .15 uur Kindera 19.ol ers per d 11.00 1 ïstdoend Elizabej 18.30-19 11.15-1] 15.0d u. ej 15.00-181 REGIOJOURNAAL :la1 tr y^randieest kan de l uters en1 babyzd ss; iQowvcvnt omtndhkovervaller hoort lii'lage it jaar celstraf eisen WARDEN Het gerechtshof in Leeuwar- gisteren acht jaar gevangenisstraf geëist een 34-jarige Italiaan. Hij wordt ervan ver- betrokken te zijn geweest bij zes bankover- rfta,i0Ir Hij zou met enkele metgezellen drie over- UDOi *n Hoogezand-Sappemeer, twee in Noord- >1. l24i3fhout en één in Hillegom hebben gepleegd. 21.15. Niale buit bedroeg zes ton, die zij hebben opge- 21ij aan gokken, reizen en giften aan familie. plaatsen waren bij de overvallers vooral in es (12)- fmdat daar weinig stoplichten staan, wat het King jen na de bankoverval versnelde. De Italiaan j zijn vaderland 8,5 jaar gevangenisstraf uit- 'n Luxemburg 2,5 jaar voor bankover- de Groninger rechtbank was de Ita- bruari van dit jaar conform de eis ver- ïld tot acht jaar. De uitspraak is op 27 augus- Katwijkse tuinder mag kas bouwen DEN HAAG/KATWIJK Tuinder C.B. van Paridon mag een kas bouwen op zijn perceel aan de Commandeurslaan in Kat wijk aan den Rijn. De Raad van State heeft een verzoek om schorsing van de bouwver gunning afgewezen. De kas is bestemd voor bloementeelt en komt op het achterste ge deelte van het bedrijfsperceel achter de wo ning. Omwonenden maken bezwaar omdat zij vinden dat de kas niet thuishoort in de omgeving. Tevens meent een van de be zwaarmakers dat de kas het zonlicht weg neemt van zijn hobbykas. Druiventeelt is daarom niet meer mogelijk. De Raad van State vindt dat de belangen van de tuinder groot zijn en dat door draaiing van de kas er geen hinder meer is voor de druiven van de buurman. BVIES AAN RAAD VAN STATE: 8 PO» ie I. 'EN. 0 0 149 ma. 14. n Kane;! od£ HAAG/SASSEN- lü* u!» - Het is onver- 1 g °m nU een P^a~ way (a|ische regeling te 1 (<fcn voor de bouw van metfeuwe halte van de i4.oo)hollijn ter hoogte 30e0 mei Sassenheim. Dat ny daufljft een onafhankelijk METSeur van Raad van Lagf odeoi in zlJn rapport over (oor de gemeente Sas- 2:1Ma^im opgestelde be- .30. omingsplan Landelijk in bed afdeling be- 18.45,'sgeschillen van de 2?45van State behandel- i9.3iisteren de kroonbe- 3; za m, die zijn ingesteld gain»"0^ het Sassenheimse lerdam; immingsplan. Tijdens die behandeling kwam ook de kwestie van het nieuwe NS-station aan de orde. Het gemeentebestuur heeft het bestemmingsplan zo opgesteld dat het station inpasbaar is op het moment dat de NS ver klaart dat de dienstregeling ruimte biedt voor een extra stop. Op dit moment is dat nog niet zo. Het baanvak Leiden- Den Haag zal eerst aangepast moeten worden alvorens extra stations aan de orde kunnen komen. De Nederlandse Spoorwegen sluiten echter niet uit dat de problemen met het baanvak binnen enkele jaren opgelost zullen zijn. Toch is het volgens de adviseur van de Raad van State niet handig om het nieu we station nu al in hpt Sassen heimse bestemmingsplan op te nemen. De adviseur meent dat in en kele jaren nog veel kan gebeu ren. Het lijkt hem beter om een geheel nieuw bestem mingsplan op te stellen als de NS de extra stop inpast. Dan kan bij de opstelling van dat nieuwe bestemmingsplan re kening worden gehouden met alle problemen, die dan spelen. Bij de Raad van State pleegt men veel rekening te houden met het oordeel van de onaf hankelijk adviseur. Over enige maanden zal er uitspraak worden gedaan in de kroonberoepen. Dan krijgt het bestemmingsplan „Buitenge bied" van Sassenheim rechts kracht en geldt dat plan als de bestaande situatie. olaas (16e eeuw). Russische huisikoon. tjphting Scum start het C en ttuwe seizoen in Katwijk dering vbf een strandfeest op zater- or alle P 17 augustus. Vanaf negen zijn de V 's avonds kan iedereen ks i4.l5Techt in een tent bij de van de KRB. 18.00-I9barjen van yj5 per stuk, 9met tot en met ^on^er^aë 0 augustus verkocht. De irten zijn te krijgen bij het Ie Scumgebouw en het 'uwe gebouw aan irdduinseweg in Katwijk, formatie, telefoon 27968 of afsprai M. BeifOI]en het uit de as herrezen ter Duin in Noordwijk ouTiour van za ter dag 17 augustus en niet 1 september een 4.15-15tonen-tentoonstelling inge- irdziek«cht. De expositie omvat on- Jrmeer ruim honderd oude tische en Griekse ikonen ■oorstellingen van aWeenhristus, Maria, Feestdagen en Heiligen. De toegang is gratis en aankoop is mogelijk. De tentoonstelling in Huis ter Duin aan de Koningin Astridboulevard 5 is dagelijks van elf tot zes uur geopend. Priksurfen In het kader van de festivi teiten rond het 100-jarig be staan van de Warmondse IJsclub (WIJC), worden op zondag 25 augustus priksurf- wedstrijden gehouden. Voor dit „priksleeën op een surf plank" wordt de ijsbaan spe ciaal onder water gezet. Dit zomerse wintergebeuren op de baan in de Veerpolder be gint om één uur. Iedereen vanaf 12 jaar kan hieraan deelnemen. Er zal in diverse wedstrijdcategorieën worden gestart. Inschrijven is moge lijk tot twaalf uur op de ijs baan. Vooraf aanmelden kan telefonisch bij: Leo van der Drift, telefoon 11989, Arie van Moorsel, telefoon 10335; John van Velzen, telefoon 02522-17518. Het inschrijfgeld bedraagt2,50 voor personen tot 16 jaar, ouderen betalen /5. Kaarten In het Boulevard Hotel Oranje aan de Koningin Wil- helmina Boulevard in Noordwijk worden op 27 en 28 augustus en 10 en 11 sep tember opnamen gemaakt voor het televisieprogramma „Goud Nieuw". Op 27 au gustus treden op: Tumble- weeds, Tony Christie, Albert West, Dennie Christian en BZN. Op 28 augustus: de Makkers, Dave, Piet Veer man, Sandra Reemer en Har ry Sacksioni. Kaarten kosten f5 en zijn te koop bij de VVV in Noordwijk. De opnamen beginnen om zeven uur. Film De film „Greater than gold" wordt zaterdagavond ver toond in evangelisch ontmoe tingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noordwijk. Een dokter in een ziekenhuis komt in gewetensnood als de directie bepaalt dat verzoe ken om abortussen moeten worden ingewilligd. Aanvang acht uur, toegang is gratis. LEIDEN OMGEVING WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1991 Politie-auto komt tot stilstand in plantsoen OEGSTGEEST Een auto van de riikspolitie in Oegstgeest is gistermorgen beschadigd Dij een aan rijding op de Almondeweg in Oegstgeest. De be manning kwam uit Rijnsburg en was met grote haast op weg naar een ongeluk op de Schouten burgstraat in Oegstgeest. Op de Almondeweg moest de politieman achter het stuur remmen voor een bocht en een bloemenperk. Daarbij raakte hij op het wegdek van natte steentjes in een slip en reed een plantsoen in. De auto kwam tot stilstand tegen enkele paaltjes en werd flink beschadigd. De agenten bleven ongedeerd. Het ongeluk op de Schoutenburgstraat betrof een 19-jarige Leidenaar die met zijn auto eveneens in een slip was geraakt en tegen een boom was gereden. Het slachtoffer is met lichte verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. CDA Lisse wil statiegeld heffen op compostvaten LISSE Inwoners van Lisse kunnen binnen kort weer tegen gereduceerde prijs een com- postvat aanschaffen. Het college van burge meester en wethouders wil per vat 75 gulden subsidie verlenen, maar als het aan het CDA ligt wordt een vat nog goedkoper. Deze partij wil alleen een gering statiegeld op een vat in rekening brengen, zo bleek gisteren in een commissievergadering. Lisse hield al eerder een compostvatenactie. Een onderzoek onder 266 gebruikers heeft onder andere uitgewezen, dat deze vaten goed worden benut. Per Lisses gezin wordt jaarlijks ohgeveer driehonderd ki logram organisch afval geproduceerd dat voor compostering in aanmerking komt. Als ieder een een compostvat zou gebruiken, zou dit een jaarlijkse besparing van ongeveer 45 gulden per gezin opleveren aan stort- en ophaalkosten. Drie ton voor opknappen van Kanaalstraatpromenade Lisse LISSE De Kanaalstraatpromenade wordt onder handen genomen. Het gaat om het gedeelte tussen Kapelstraat en Koninginneweg. In een commissievergadering werd gisteren het licht op groen gezet voor dit project dat een investering van drie ton vergt. De Grontmii heeft in het plan bijzondere aandacht besteed aan de detaillering van het ontwerp, de materialen, de gebruiksvriendelijkheid en de entree van de passage naar het winkelcentrum Blokhuis. Onder meer is be sloten de spoorbielsen van de bloembakken te vervangen door grenen bakken. „Maar daarvan zijn we nog niet hele maal zeker, omdat dat grenen nu ook bepaald niet zo best is", aldus wethouder Meulemans. Zij vertelde dat het college overweegt om Australisch hout te gebruiken, geen tropisch hardhout. Verder wordt de kwetsbare sierbestrating rond bo men vervangen door een gietijzeren kraag, zal het aantal fietsklemmen, banken en afvalbakken worden uitgebreid en zullen ook de lichtmasten die in de kruinen van bomen schij nen worden verplaatst en komen er banken en speeltoestel len bij de ingang van het winkelcentrum Blokhuis. Pitt de Grooth (10), straks te zien in Les Misérables, heeft geen last van plankenkoorts. foto: stephen evenhuis ROL IN LES MISÉRABLES VOOR WASSENAARS JONGETJE Idoor JUDY NIHOF WASSENAAR Amper tien jaar oud en toch al optreden voor een uitver kocht Carré. Pitt de Grooth uit Wassenaar draait er zijn hand niet voor om. Acteren is zijn lust en zijn leven. Hij speelt vanaf september mee in de musical Les Mi sérables, de groots opge zette Joop van den Ende- produktie die momenteel volle zalen trekt. Pitt wit gezichtje, dromeri ge blik is één van de onge veer dertig jongetjes die de rol van het straatiochie Gavroche mag spelen. Ómdat kinderen volgens de wet maar acht keer per jaar mogen optreden, zoekt Van den Ende steeds weer nieuwe Gavroches. Mensen die op de hoogte waren van Pitts acteertalent, wezen zijn moeder op audities voor de rol van het straatjongetje. In Den Haag en omgeving is Pitt al een klein beetje beroemd door zijn rollen in de kindermusi cals van de Haagse groep Fan tasia. In de laatste musical, 'Peerke de kleine zwerver', had hij zelfs de hoofdrol. Om dat Pitt 'leeft voor het toneel' gaf Suzan de Grooth haar zoontje op voor deelname in Les Misérables. Voor een jury van acht vol wassenen moest Pitt vier lied jes uit de musical ten gehore brengen. Die moest hij een paar dagen van te voren instu deren met behulp van een cas settebandje. Dat is hem ge makkelijk afgegaan, vertelt zijn moeder. „Teksten van liedjes, hij hoort ze één of twee keer en hij kent ze". De vol gende dag lag het repetitie schema voor Pitt in de bus. Misselijk Het lijkt alsof er voor Pitt niets anders bestaat dan to neelspelen. Sporten hoeft voor hem niet. Hij doet niets liever dan te kruipen in de huid van iemand anders. Fantaseren, dagdromen en verhalen ver zinnen zijn ook favoriete be zigheden. Sinds Pitt aan musicals mee doet, is het thuis wel iets rusti ger geworden, zegt zijn zus Meeke. „Hij deed altijd ieder een na, van Donald Duck tot alle figuren van Sesamstraat. De hele dag. En als er mensen op visite kwamen, dan moes ten ze ook meedoen. Je werd er gek van". Pitt beaamt dat hij thuis minder druk is, nu hij zijn artistieke ei kwijt kan op het toneel. Van plankenkoorts heeft hij geen last. Pitt: „Alleen vlak voor de première van 'Peerke de kleine zwerver' heb ik thuis overgegeven. Van de ze nuwen. Toen we bij het Con gresgebouw kwamen, was ik nog misselijk. Maar op het to neel was ik het kwijt". Hij kijkt met een blik van 'ik kan het ook niet helpen', maar verlegen is hij gewoon bijna nooit. Over mijn verzoek om eens wat te zingen uit Les Mi sérables hoeft hij dan ook geen seconde na te denken. Van het ene moment op het andere wórdt hij Gavroche en heft hij het lied 'Wij ukkies' aan. Met gepaste verbetenheid zingt Gavroche over de vreselijke ontdekking die hij heeft ge daan: Javert van de politie blijkt een spion te zijn. Sterfscène Les Misérables, Pitt raakt in vervoering als hij erover praat. Vol trots toont hij de fo to's uit het boekje van de mu sical. Hoewel hij het stuk nog niet heeft gezien, is hij hele maal op de hoogte van het verhaal. Ook al omdat hij de liedjes van de CD momenteel stukdraait. Zelf moet hij solo vijf liedjes zingen. Hij wijst een foto aan van een sterfscène. „Hier sterft Bill van Dijk, en hij moet heel lang dood blijven hangen, met zijn hoofd helemaal naar beneden, totdat Paul de Leeuw is uitge zongen. Dat lijkt me heel moeilijk". Er vallen trouwens veel meer doden, vertelt hij. Ook Pitt alias Gavroche moet eraan geloven: „Als Gavroche munitie gaat halen, wordt hij neergeschoten". Aan het eind van de musical mag hij echter weer opdraven om met het hele gezelschap - dood of le vend - het laatste lied te bren gen. Filmproduktie Pitt is niet bang om in een gat te vallen na Les Misérables. De nieuwe musical van Fanta sia staat weer voor de deur en ook daarin krijgt hij weer een belangrijke rol. Bovendien wil Pitt zijn eigen filmproduktie 'Stampertje, deel 1' gaan regis seren. Met een door hem be dacht verhaal als basis, heeft zijn vriendje een scenario ge maakt. Behalve het konijn Stampertje, komen er veel herten en vossen in het ver haal voor. Het hele gezin De Grooth is al bij de voorberei dingen betrokken. Zo wordt de camera van vader De Grooth gebruikt, en verzorgt zijn zusje Meeke, die ook mee speelt, de kostuums. Ook de broers van Pitt krijgen een rol. Kinderen die mee willen doen, kunnen zich best bij Pitt opge ven. „Alleen niet meer voor het eerste deel, wel voor 'Stampertje deel 2'. Zomermaanden maken daling toerisme goed LEIDEN De maanden juli en augustus moeten de daling van het toerisme naar de Zuidhollandse kustplaatsen en steden goed maken. Het eerste half jaar is een da ling van tien procent gecon stateerd ten opzichte van vo rig jaar. Volgens de provinci ale VVV in Delft heeft dit te maken met het slechte weer en de enorme uitstraling die vorig jaar Van Gogh en Sail Amsterdam voor de regio hadden. Directeur J. Stokvis zegt geen reden tot bezorgdheid te hebben, omdat de maan den juli en augustus veel goed maken. Zeker het dag- toerisme naar de grotere ste den is toegenomen. Hij zegt dat de kustplaatsen wat meer moeite zullen hebben om de daling van het bezoek in te lopen, omdat dit met het ver- blijftoerisme moeilijker is. DEN HAAG/NOORDWIJ- KERHOUT De garage van het pand Zeestraat 253 staat veel te dicht bij de woning aan de Zeestraat 261. Burgemeester en wethouders van Noordwij kerhout hadden geen toestem ming voor de bouw van de ga rage mogen geven. Tot deze conclusie komt mr. L.A. Ba- rendsen-Cleveringa, waarne mend hoofd van de Raad van State. B en W hadden aan Amstel- land Vastgoed BV vergunning verleend de garage óp een an dere plaats te bouwen dan oor spronkelijk de bedoeling was. De garage is daarop 50 centi meter dichter bij de woning van F. Geurds aan de Zee straat 261 geplaatst. Geurds vroeg daarop bij de Raad van State schorsing van de bouwvergunning. De Raad van State stelt dat schorsing weinig zin meer heeft: de ga rage is immers al gebouwd. „Maar", zo stelt Barendsen in haar uitspraak: „Gelet op de uiterst marginale ruimte die tussen de gewraakte garage en de woning van verzoekers overblijft, komen ons de be zwaren van verzoekers zeker niet ongegrond voor. Wij be twijfelen dan ook dat burge meester en wethouders van Noordwijkerhout wel in rede lijkheid hebben kunnen be sluiten tot het verlenen van de wijzigingsvergunning". Ba rendsen raadt Geurds aan ge bruik te maken van de be zwaarschriftenprocedure. NOORDWIJK Een 21-jari- ge Duitse toeriste heeft weinig plezier mogen beleven aan haar Volkswagen Golf Cabrio let in Noordwijk. De Duitse was naar de badplaats geko men voor een leuke vakantie, maar die was onmiddellijk vergald toen ze gistermiddag ontdekte dat haar dure wagen spoorloos was verdwenen van zijn parkeerplaats in de Prins Hendrikstraat. De Cabriolet is zeker 40.000 gulden waard. Opruimen vervuilde grond Politie Noordwijk pakt veel duurder dan geraamd verslaafde autokrakers SASSENHEIM Opruimen van de bodemvervuiling bij de nog aan te leggen Keerweerlaan kost 247.000 gulden. Dat is bijna 150.000 gulden meer dan eerder werd aangenomen. Burgemees ter en wethouders van Sassenheim willen dit geld toch beschik baar stellen. Het verontreinigde perceel is nodig voor de aanleg van een weg (de Keerweerlaan) die het terrein van de voormali ge Antoniusschool aan de Hoofdstraat moet aansluiten op de J.P. Gouverneurlaan. Op dit oude schoolterrein worden acht sociale huurwoningen voor bejaarden gebouwd. Het gemeentebestuur van Sassenheim vindt het volkshuisvestingsbelang zo groot dat de kosten van schoonmaak gerechtvaardigd worden geacht. In een gecombineerde commissievergadering wordt maandag 19 augustus over dit onderwerp gesproken. NOORDWIJK Een 31-jarige verslaafde Hagenaar en een 32- jarige eveneens verslaafde Haagse vriendin zijn gisteravond laat op de Beeklaan in Noordwijk opgepakt. De man werd staande gehouden door een politiesurveillance omdat hij zich vreemd gedroeg. Kort daarop verscheen de vrouw met een auto in de straat, waar een gestolen radiocasset terecorder in lag. Beiden werden meegenomen voor verhoor en bekenden nog 15 andere autokraken in Noordwijk in de afgelo pen weken. De politie vermoedt dat het tweetal nog veel meer auto's heeft opengebroken in de Duin- en Bollenstreek. De werkwijze was steeds dezelfde: met een schroevedraaier werd het portierslot opengebroken.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11