Werpersstaf moet serie legen Italië beslissen Ronald Koeman nooit meer honderd procent SPORT 'opdrukte in Sneekweek ïSouamit WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 -astro geeft Amerikaanse geen hand DAftfl.vANA Hoe gedraagt Fidel Castro zich bij de Pan-Ameri- Spelen in Havana ten opzichte van de Amerikaanse atle- )ie in politiek opzicht belangrijke vraag stelden Ameri- journalisten zich gisteren bij de ereceremonie van de 100 sprint voor vrouwen. De Cubaanse president overhandig- gouden medaille aan de Cubaanse Liliana Allen en de >0 uur) inzen medaille aan de Jamaicaanse Beverly McDonald. De reiking van het zilver aan de met een Amerikaanse vlag ge elde Cryste Gaines liet hij over aan de voorzitter van de orga- 121.10 I2lfe< de Panamerikaanse Spelen; de Mexicaan Mario Vaz- |z Rana. ^{Amerikanen reageerden ontstemd en het hoofd van het atle- I8s|cteam Jose Rodriguez kondigde een persconferentie aan. Eer 521 zover was, nam hij echter contact op met Cubaanse officials, 79ferbij bleek dat er sprake was van een misverstand. De rolver- jing bij de prijsuitreiking was niet duidelijk geregeld geweest. Jgitro had ook Rana wat willen laten doen. Trouwens even la- 24.1 schudde de Cubaanse president de hand van de Amerikaan- die op dat moment de vlag van haar land nog in de andere 105hd had. Van Langen start in Grand Prix ZÜRICH Bij de vijftien de Grand Prix-wedstrijd van het seizoen, de „Wel- tklasse Meet" in het Letzi- grund-stadion van Zürich, zijn vanavond drie Neder landse loopsters aan de start. De voor de wereldti telstrijd in Tokyo aangewe zen Ellen van Langen en Yvonne van der Kolk star ten op de 1500 meter. Chris- tien Toonstra fungeert als „haas" op de 3000 meter. Voor Ellen van Langen wordt het de derde wed strijd van het seizoen. Afge lopen zaterdag maakte zij in Monaco haar Monica Seles komt alsnog met doktersverklaring LONDEN Monica Seles blijkt alsnog twee doktersver klaringen te hebben geprodu ceerd, waaruit blijkt zij zich op het laatste terugtrok uit het de Federatiebeker in Notting ham. Zonder een dergelijk do cument zou Seles niet in aan merking komen deel te nemen aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Barcelona. De 17-jarige Joegoslavische zou last hebben gehad van een ge ïrriteerd scheenbeen en een vermoeidheidsbreuk. Joegoslavische waterpolo- ploeg valt uiteen LJUBLJANA Kort voor de Europese titel strijd in Athene is de Joegoslavische waterpolo- ploeg door de politieke tegenstellingen in het land uiteengevallen. De Kroatische bond heeft zes topspelers met onmiddellijke ingang uit het nationale team teruggetrokken. De Joegoslavi sche ploeg werd in Seoul winnaar van het olympische toernooi en veroverde in januari van dit jaar de wereldtitel in Perth. Bij de Eu ropese titelstrijd is Joegoslavië tijdens de voor ronde ingedeeld bij Nederland, Polen en Bulga rije. Als gevolg van de interne oorlogssituatie in Joegoslavië heeft bondscoach Ivica Osim geen Kroaten uitgenodigd voor zijn voetbalteam, dat vanaf vandaag deelneemt aan een toernooi in Italië. Kroatië scheidde zich op 25 juni af van Joegoslavië. Zuidafrikanen niet bij WK in actie LONDEN Zuidafrikaanse top atleten hebben voorzitter Primo Nebiolo van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) vergeefs verzocht op per soonlijke titel te mogen starten bij de wereldtitelstrijd in Tokyo. In een brief deed de voormalige na tionale recordhoudster op de mijl Fanie van Zyl het verzoek Zuida frikaanse atleten, ondanks de te genwerking van de eigen federa tie, toch toestemming te geven voor een start in Tokyo. Vorige week besliste de Zuidafrikaanse Amateur Atletiek Associatie (SAAA) geen afvaardiging naar Japan te sturen, tot grote woede van de sporters. Laudrup wil niet weg bij Barcelona BARCELONA Michael Laudrup is niet van plan bij FC Barcelona te vertrekken. De Deense voetballer zei gisteren zijn contract tot volgend jaar te willen uitdienen en niet naar Paris St. Germain te willen vertrekken. Eerder deze week maakte de Franse club be kend met FC Barcelona tot een akkoord over de transfer van Laudrup te zijn gekomen. On danks het standpunt van Laudrup, die wordt gesteund door zijn trainer Johan Cruijff is PSG van plan nog deze week een vertegen woordiger naar Odoorn te sturen om met de Deen te onderhandelen. Volgens Cruijff kan alleen aan een verkoop van Laudrup worden gedacht als er een sensationaal bod op de speler wordt uitgebracht. 531 eebNTEFI ASCONE C AS- «jLGANDOLFO Het 75.jropees honkbalkampi- ^hschap en daarmee het 85.jrtbewijs voor het eerste fmpische toernooi zal op enkele decimeters heuveltje worden |list. Dat is de opvatting de technische leiders n het Nederlands team. i44 6flt heuveltje is gesitueerd 83 oo het Stadio Communale 12041 Nettuno, een bad- 2^j$atsje aan de Tyrreense 65!30e. 20.80 15300 overwinning va° Ne- 45jxfland in de kruisfinale op 380ttnkrijk (10-0 in zeven in- 77.0Ckgs) en die van Italië op ^•®jjinje kan het echte spel be- 'jnen. Zo beschouwt Charles 56.0(franus althans zijn werk als 59,l0cherscoach. „Je moet de 197.00)val van de tegenstander ^•°®)rblijven. Door veel te va- 84(j(fen in de pitching proberen 9100 de slagman uit balans te 24.20Liden." 'Jam razendsnelle wisseling van 162 00rPers 's 'n ^et Amerikaanse _>fhonkbal niet ongebruike- 92.00:, een reliever die op het be- 75.0Qsende moment een voor tong kan vasthouden is te- 3'2(ps miljoenen waard. Menige 42o!ooderlander vindt het maar -irkwaardig als er voor één -jl" een nieuwe werper «•jnt opdraven. 12 30 door Urbanus bewonderde 52.90irvey Shapiro (eerst coach 247.50 Amstel Tijgers daarna van Nederlands team) ïntrodu- _?rde de „set-up man" (midd- Niggebrugge en Martinus hitters MONTEFIASCONE Robert Niggebrugge en Wim Martinus zijn na de „voorwedstrijden" van het toernooi om de Europese honkbaltitel de beste Nederlandse hitters. De in de Verenigde Staten als honkballer gevormde korte stop en de op het laatste moment aan de selectie toegevoegde Antilliaan boekten in drie duels een moyenne van 0.500 (respectievelijk 7 uit 14 en 6 uit 12. Tegen Frankrijk, dat gisteren in Montefiascone geen verzet van betekenis bood, waren Jeffrey Cranston, Marcel Kruijt en Jacky Jakoba met ieder twee honkslagen het produktiefst. De progres sie van Niggebrugge is opmerkelijk. Voor zijn club Neptunus in de hoofdklasse en tijdens het World Port Tournament sloeg hij nauwelijks, tegen Spanje kwam zondag met vier uit zeven het keerpunt. Ie reliever), die het werk van de starter na vijf of zes innings overneemt, waarna de afma ker in stelling wordt gebracht. In samenwerking met de ver antwoordelijke manager Jim Stoeckel heeft Urbanus, waar schijnlijk de beste honkballer die Nederland ooit heeft ge kend, dit concept nader uitge werkt. Overbelasting Urbanus waakt er voor dat de starters (Frans Groot, Harry Koster, Peter Callenbach en Eric de Vries) meer dan hon derd ballen gooien. Ook al meent een pitcher zich zo fris al een hoentje te voelen. Uit vrees voor overbelasting moet hij zeker na 120 ballen het veld ruimen. Daarna mag de werper zich drie dagen niet op de heuvel vertonen. „Overbe lasting is één van de gevaren die werpers bedreigt." Urbanus spreekt uit ervaring. Onder leiding van lige bondscoach Ernie Myers moest hij ooit in tien dagen drie volledige wedstrijden af werken. Successen tegen Zuid- Korea hadden hem in een roes gebracht. Als gevolg van een armblessure zette hij zijn loop baan eerst als reliever en ver volgens als infielder voort. Met het jonge talent Frans Groot wordt voorzichtig omge sprongen. „Het is afhankelijk van de mentale component of Groot in Amerika slaagt", do ceert de coach, die in het dage- lijk leven leraar lichamelijke opvoeding is. „Fysiek is hij er klaar voor. Of je prestatie nu goed of slecht is, na een start pitcher drie dagen bert Eenhoorn en Rikkert Fa- neyte) geldt juist dat ze er aan moeten wennen elke dag te spelen." Van de tien man tellende Ne derlandse pitchersstaf onder vindt Koster elk jaar enige hinder van een elleboogblessu re. De Rotterdammer nam de gelegenheid te baat het gevoe lige gewricht met door de paus gezegend water te besprenke len. „Om zijn slider op een rechte bal te laten lijken, maakt Koster een rare bewe ging die een grote druk op de binnenkant van zijn elleboog geeft", legt Urbanus uit. Voor Groot en Callenbach is het aantal geworpen ballen minder een beperkende factor dan voor Koster. Met name Callenbach zit nergens mee. „Hij heeft echter zo'n groot re pertoire (bovenhands, zij waarts en drie-kwart), dat hij knap lastig te raken is." Volgens insiders bepaalt de man op de heuvel het honkbal voor zeventig procent. „Pit ching is the key of the game", is een in de Verenigde Staten gevleugelde uitdrukking. Ur banus: „Italië zit omhoog met zijn werpersstaf. Voor jonge Italiaanse honkballers is het moeilijk door te breken. Daar voor drukken de Amerikanen te zeer hun stempel op de clubs." Voor de reeks van maximaal vijf wedstrijden tegen Italië acht Urbanus het geen be zwaar dat slechts twee van zijn pitchers (Jan van Gorkum en Geoffry Kohl) linkshandig zijn. „Uit de cijfers blijkt dat rechtshandige hitters tegen linkshandige gooiers beter slaan." In afwachting van de van avond beginnende serie met Italië mocht Eric de Vries gis- SPORT OP JV teren in Montefiascone de heuvel beklimmen. Als weinig anderen leeft de gedreven routinier naar de finalewed strijden toe. Hij pleegt zelfs af en toe in ballen te bijten. „Eric is een vechter. Hij durft ballen te gooien, die de Italianen niet verwachten." Wat de Franse honkballers voor ogen stond, was niet erg duidelijk. Ze sloegen wel, maar voornamelijk mis. De productie tegen De Vries en zijn opvolgers Geoffry Kohl, Erik Lommerde bleef beperkt tot drie honkslagen. Mervin Beaupertu, die tot zijn eigen verbazing op het derde honk was gekomen, sneuvelde on handig op de thuisplaat. Vloe kend smeet hij helm en knup- 14 h| vierde Holland-Friesland wedstrijd in de Regenboogklasse werd gisteren gevaren in de Sneek- 126 iM- die overigens enorm veel bezoekers trekt. FOTO: ANP het Drentse Odoorn gstreken, kent komend seizoen een heus Nederlands front. Naast trainer Johan Cruijff werd voor vele miljoenen Ri- -chard Witschge van Ajax los geweekt; de Catalanen hadden al Ronald Koeman, onder con tract. De 28-jarige libero van Barcelona (vanavond oppo nent van FC Groningen) en het Nederlands elftal gaat zijn derde seizoen tegemoet bij de Baskische trots. Het afgelopen seizoen stond voor de geboren Groninger in het teken van pieken en dalen. Ten eerste werd sinds zeven jaar de Spaanse titel weer eens naar Barcelona gehaald, maar 'Sneeuwvlokje' moest door een zware achillespees-blessure HENK DOEVENDANS tfEEK De Sneekweek waardet in volle gang. De afge- lager oben dagen zijn duizen- lelties i5n mensen a^e hoeken grander/111 Nederland, alsmede overigpt buitenland, in de Wa- AF achjrpoortstad neergestre- !3 en Pcin nEr zijn veel meer ltjes o|ensen cjan vorjg jaar",, e ^ritsk1 bedrijfsleider Aad I. Inteiperinga van camping De o f 76,5btten. 'P 129 komstel Het Sneekweek-publiek is tra ditiegetrouw een verzameling personages van zeer uiteenlo pende pluimage. Van nette ge bruinde dames in marineblau we uitmonsteringen en behan gen met gouden sieraden tot slonzige jongens, die voor een tent hun roes liggen uit te sla pen Van dikke iets te sportief geklede heren tot zwaar opge maakte jonge meisjes, die op hoge hakken een krat voort zeulen. Praktisch altijd staat de week in het teken van de 'z': zeilen, zuipen, In de jachthaven bij het Pavil joen ligt het grootste deel van de Hollandse .Regenbogen. „Vanavond als ze allemaal van het meer af zijn is het hier weer groot feest. Het komt re gelmatig voor dat ze de pilsjes bij honderden tegelijk bestel len. 't Is heel gezellig, maar aan de andere kant ben ie ook blij als deze 'tropenweek weer is afgelopen", zegt mede-eige naar Rob de Vries van het Pa- - zijn Een opmerkelijk afgetrainde Koeman verklaarde in de eet zaal van hotel Oringer Marke in Odoorn, dat de vakantie zijn gekwetste hiel goed heeft gedaan. „Er zit elke week weer vooruitgang in, ja. Ik was na de operatie toch iets te vroeg begonnen. Er stonden voor Barcelona een paar be langrijke wedstrijden op het programma en Cruijff had me er liever zo snel mogelijk weer bij. Na vier weken kreeg ik een fysieke terugslag, het ge brek aan ritme had me opge broken. Na de Europa Cupfi nale kon ik de achillespees eindelijk weer rust geven. Ik voel me nu goed. Fitter en sterker." Toch zal Koeman de pees tot het einde van zijn voetballoop baan moeten ontzien. „Ik speel nog steeds op speciaal schoei sel. Zo loop ik hoger en wordt de achillespees ontzien, er komt minder druk op. Hon derd procent zal het nooit meer worden, dat heb je met dergelijke blessures. Maar voorlopig gaat het goed, hopen maar dat het zo blijft." Kampioenschap Het Spaanse landskampioen schap heeft enorm veel indruk gemaakt op Koeman. Ondanks het feit dat hij met PSV toch een paar titels achter de kie zen had. „PSV was leuk, maar hier wordt het voetbal toch veel meer beleefd. Barcelona heeft natuurlijk wel zeven jaar op die titel moeten wachten. Je moet niet vergeten dat Real Madrid jarenlang de lakens heeft uitgedeeld. Een enorme frustratie viel daar van de mensen af." Koeman noemt het kampioen schap de directe aanleiding voor het missen van de Euro pa Cup voor bekerwinnaars. De eindstrijd kwam een week na alle Catalaanse festiviteiten aan. Manchester United profi teerde slim van de roes waarin de spelers nog leefden. „De echte spirit was niet meer aan wezig. De titel was gewoon veel belangrijker dan de Euro pa Cup. Bovendien waren wij door de slechte grasmat in Witschge Het aantrekken van Richard Witschge was voor Koeman geen verrassing. Johan Cruijff maakte er in het verleden geen geheim van dat hij de ex- Ajacied graag bij zijn selectie wilde hebben. Als buurman was Koeman al vroeg op de hoogte van de plannen van 'El Salvador'. „Ik heb er veel met Johan over gepraat. Door het vertrek van Soler naar Atleti- co Madrid moesten we op zoek naar een linkermiddenvelder Witschge is nog jong en ge woon een heel goede voetbal ler. Ook de groep heeft positief op zijn komst gereageerd. Na deel is natuurlijk wel dat we nu met vier buitenlanders zit ten waarvan er maar drie op gesteld mogen worden. Maar dat laat ik aan Cruijff over." Koeman beseft dat het komen de seizoen alle Spaanse ogen op Barcelona zijn gericht. De titel zal moeten worden verde digd, terwijl aartsrivaal Real Madrid al wraak heeft gezwo-, ren voor het afgelopen sei zoen. Daarnaast kijken de so- cios al reikhalzend uit naar het Europa Cup I toernooi. De beker met de grote oren is nog steeds dé ontbrekende factor in de prijzenkast. „Real Ma drid heeft zich natuurlijk gi gantisch versterkt. Ik ver wacht dan ook een heel span nende competitie. En de beker voor landskampioenen heeft Barcelona nog steeds niet. Dat zijn toch de twee grote doelen voor volgend jaar. De selectie is er in elk geval sterk genoeg voor. iedere positie is dubbel bezet. Ik heb er alle Robert Niggebrugge (boven) tracht een dubbelspel te maken, maar de Fransman Patrice Baduin heeft het tweede honk al bereikt. FOTO: EPA pel in de dug-out. Tot een run tegen Nederland zijn de Fran se honkballers al sinds 1962 (1- 20) niet meer gekomen. 1 3 +1): 0-8-8-2. Etie Gullit Naast Barcelona speelt natuur lijk het Nederlands elftal een grote rol. Na de miskleun in Finland moeten nu de wed strijden tegen Griekenland (uit) en Portugal (in Rotter dam) worden gewonnen. „Als we thuis van de Portugezen winnen, staan .we zo goed als •zeker in Zweden Maar het wordt heel moeilijk. Net als in Portugal zullen die gasten voor hun eigen doel gaan han gen en loeren op een counter. Daarin zijn het specialisten. Ik weet nog niet hoe Gullit er voor staat, maar gezien zijn prestatie tegen de Finnen thuis hoop ik dat hij er bij is. Je zag tijdens de laatste inter land dat Oranje hem moeilijk ternationale wedstrijden in Züric 22.10 uur: Studio Sport Journal 23.00 uur: Studio Sport met ond< BBC 1, 21.00 uur: Atletiek, internatio nale wedstrijden in Zurich. BBC 2, 20.25 en 00.15 uur: Atletiek. Duitsland 2, 22.10 uur: Sport extra, atletiek internationale wedstrijden in 00.10 uur Sport. Rai Üno, 23.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 1, 15.00 uur: Cricket, vijfde test- match Engeland-West-ln Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 14.00 uur Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips vo de koersen van Drachten mc gen aanvang 17.30 uur zijn: 2e koers: i. Equa Kievitshof. 2. Emi ly David. 3. Fenna B (5-6-8) 3e koers: 1 Farl Hanover. 2 Donald Oostland. 3 Falko Boshoeve (1-9-8) 4e koers: 1 Ever Quick, 2 Felicita Medo. 3. Dambo Boshoeve (2-7-3). 5e koers: 1 Everton Leone. 2 Eska Buitenzorg. 3 Easy Oostland (4-2-7). 6e koers: 1. Diego Rotary. 2 Dwight Marchall. 3. Alfred A (4-5-10). Cricketers extra beschermd tegen team West-Indië HAARLEM Beveiligd met extra armstukken, een borst beschermer en een helm met gesloten vizier zullen de spe lers van het Nederlands cric ket-team het te verwachten slag-geweld van West-Indië op 15 en 16 augustus in Haarlem tegemoet treden. De maatregel is genomen, omdat West-Indië heeft beloofd met de sterkst mogelijke formatie te zullen verschijnen; inclusief de be roemde fastbowlers. Van de partij zijn onder ande re Richards (aanvoerder), Haynes, Marshall, Patterson, Ambrose en Richardson, stuk voor stuk spelers van wereld klasse die een grootse cricket show in het vooruitzicht stel len. Het Oranjeteam zal kunnen beschikken over de in Enge land spelende profs Roland Lefebvre en André van Troost. Het meespelen van Paul-Jan Bakker (Hampshire), die met een ernstige blessure kampt, is nog onzeker. De kracht van het Westindi- sche team wordt op sprekende wijze geïllustreerd door het feit dat de ploeg sinds 1980 in geen enkele testserie meer werd verslagen, een record in de geschiedenis van de cric- ketsport. De voor Nederland geselecteerden raptain) (Kon. UD). D. Bakker. Danser (allen VOC), Go- mes en Van Nierop (beiden VRA), Van Oosterom. Scholte en Visser (al len HBS). Clarke (Hermes DVS). Dulfer (Excelsior) en De Leede (VCC). Het elftal zal daags voor de wedstrijd worden samengesteld. Sportwereld De vier beste tennissers van Joegoslavië, al len Kroaten, hebben laten we ten niet beschikbaar te zijn voor de wedstrijd voor de hal ve finales van het toernooi om de Davis Cup, die over ander halve maand tegen Frankrijk wordt gespeeld. Goran Ivani sevic, Goran Prpic, Bruno Oresar en Sasa Hirszon heb ben daarmee het advies opge volgd van de Kroatische sport federatie. temogej SPORTUITSLAGEN Europees kampioenschap. Ie: Italië-Spanje 7-1. cone, kruisfinale: Nederland- profcompetitie: Astros-San Diego Padres 2-1 (12 PAARDESPORT Koersen Eerste koers. 2000 m: 1. Future Pride (W. Duivenvoorden) 2.39.4-1.19,7, 2. Eloiza, 3. Fabiola Hanover. Toto: win nend 13,40. plaats 3.50 3,70 1,80, koppel 395,40, trio 7.464,80. 135,10, trio 7.052,50. 1609 m: 1. Baltic Terror I? 00 na lalfjaarj S/l2J Dooper) 2.36.2-1.18,1, 2. Earl Kievits hof, 3 Elma Buitenzorg Toto: win nend 21,20. plaats 9,30 3,50. koppel 35,40. trio 729.20. Vijfde koers. 1609 m: 1. Chan Willi- (P. Petersen) 2.03,8-1.16,9, 2. plaats 2.90 2,40. koppel 25,20, First Dream. Toto: plaats 2,40 4,40 2,40, koppel 58,30, trio 1.591,30, kwartet: niet gespeeld Zevende koers. 2440 m: 1. Hills for Mr Brown (J. Tunow) 3.13,3-1.19,2, 2. Worthy (C. Imming) 2.34,8-1.17,4 4,30, plaats 1,70 1,90 zellen-HCAW 1-2, Terrasvogels-Twin Almelo. Heracles-SK Beveren (Bel) 2- 6. Doelpunten Heracles: Velten 2. SK Beveren: Van Vossen 2. Hoofdman. Bogaerts. Buyens, Heymans. Nieuwegein Selectie Nieuwegein-FC (0-3). Doelpunt V Vitesse-Valencia (Spa) 1-3 •f (H. Grift) 2.03.2-1.16,6, 2. Cas- Utrecht 0-5 (0-3). Doelpunten Bijl 3. Van der Weert, Smolarek. Geesteren. FC Twente (0-1). Doelpunten Twente: De Boer, Mrkela; Haarlem: Pocorny, Echteld. Va- 1,50 1,50 2.30. koppel 8.00, trio 48.80, kwartet 252.20. Tiende koers, 2440 m: 1. Channa Ha- Blonk) 3.13,9-1.19,5, 2. Cubs-New York f Lutjebroek. De Zouaven (4e kl. zater- dag)-Ajax 0-8 (0-2). Doelpunten. Groenendijk 2. Van Loen. Willems, Kreek, Wouters. Jonk en Pedersen Barendrecht. Barendrecht (zaterdag 1e kl)-Feyenoord 1-8 (1-3). Doelpun- umzei loiansaior: 234.2/4,uu. ten Feyenoord: Scholten. Kiprich, Fraser. Witschge. Bosz. Griga, Plomp, «sncTRai Blinker Barendrecht: Brienen bUr 1 dal Doetinchem. De Graafschap-Dundee LO. O Ge- SJSJgSS, bÏÏSST"er Lisse. FC Lisse (1e kl zat)-FC Den Haag 1-7 (0-3). Doelpunten Den Haag: Otto 3, Van Eijkeren 2. Valk. Abbenhuis. Lisse: Ens. Hannover. Finale Supercup Duits- 1. FC Kaiserslautern-Werder Bremen 3-1 (1-0). 27. Degen 1-0, 65. Degen 2- 0, 88. Rufer 2-1, 90. Winkler 3-1. Toe schouwers: 8.000. Zwitserland, vierde speeldag: Grasshoppers-Servette 1-0. Vierde etappe Quintana-Medina de Pomar 1 Joho (Zwl) 189 km In 4.37.32. 2. Cano (Spa) z.t.. 3. Dekker (Ned) 0.05, 4. Pagnin (Ita). 5. Sail 10 Mejla (Col). 29 Corfl B 00 35. 2 Delgado (Spa) 0.24. 3 Jaramillo (Col) z.t., 15. Bre 72 Cordes 14.09. 90. Talen 18.30. 99. Dekker 19.47, 107 Van Aert 23.22. 119. Hermans 39.23 Birmingham. Ronde van Engeland Eerste etappe Windsor-Birmingham: 1 Anderson (Aus) 218 km in 5.30.26, 2. Verdonck (Bel) 0 01. 3 Heppner (Dui). 4 Peiper (Aus). 5 Imboden (Zwi). 6 Holden (GBr), 7 Millar (GBr), 8. Sunderland (Aus) allen z

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7