Marc Nagelkerken strijdt voor deelname in Masters FC Lisse komt conditie tekort tegen FC Den Haag TENNIS CIRCUIT Heddy Boers alleen aan kop Sieidóv Couocrnt SPORT TENNISKAMPIOENSCHAP VAN DE HAARLEMMERMEER: CeuLe Soinont Rabobank Q I ■Paul Fré 11.35 E 2.20 F 2.45 V 0.05 2 liliedra IADIO 1 ïuziek ladio I RADIO 7 03 El 8 03 PC ie Radi REGIO Marc Nagel kerken stapte gisteren in het Rabo Open Tennis kampioenschap van de Haarlemmermeer twee maal winnend van het Nieuwvennepse gravel. In het enkelspel strijdt de Alphenaar om de punten voor de Masters. Het 'ge zicht van Rijnsburg', Dick van Iterson bereikte bij Rijnkanters de kwartfina le. De eerste 'Warmond Open' lijkt aan te slaan. Alweer twee jaar geleden be hoorde Mare Nagelkerken tot de kleurrijke deelnemers aan de LC B-Masters. Samen met de van Curasao afkomstige Leidschendammer Elmar Gerth leverde de Alphenaar toen een perfecte tennisshow af, die het publiek drie uur aan de banken gekluisterd hield. Mare Nagelkerken be reikte zeker niet met ruime voorsprong het elite-achttal, dat al twaalf achtereenvolgen de jaren aan het einde van het seizoen om de hoogste Leidse eer mag strijden. Vorig jaar stond de Alphenaar niet op de deelnemerslijst. Dit seizoen be vindt Nagelkerken zich nog wel binnen de eerste acht van de ranglijst, maar staat zijn deelname toch allerminst vast Het verschil tussen nummer vijf en vijftien bedraagt slechts drie punten, zodat de eerste te amspeler van TEAN alleen ge baat is met een plaats in de kwartfinale van de Rabo Open Tennis Kampioenschappen van de Haarlemmermeer. Horde De eerste horde voor een plaats bij het beste achttal van het Bl-onderdeel in Nieuw Vennep werd gisteren geno men. Hoofddorper Jan de Jong werd in twee sets, 6-4, 6- 3 geklopt en omdat ook het herendubbel met Charley As- selbergs tegen de Haarlem mers Berend-Jan van Donk en Oscar Kinders met een plusje werd afgerond, stapte Mare Nagelkerken als enige B- speler twee maal winnend van het gravel. De concurrent voor een stek bij de LC B-Masters, Marco Visser rekende be kwaam af met achternaamge noot Willem Visser, zodat Na gelkerken voor zijn deelname bewijs zal blijven moeten strij den. De als vierde geplaatste Robert Veldt moest ervaren, dat tennis op hoog niveau nau welijks te combineren valt met het dragen van 's lands wa penrok. Tegen Arjan van Tol doorstond de militair, die in 1987 de Masters won, met 5-7, 6-1. 6-4 maar net de storm baan. De Indiër Anand be hoort na de 6-3, 6-0 zege op Maarten Mes ook tot de favo rieten voor de titel in Nieuw Vennep. Net als bij de mannen staat ook een horde vrouwen te dringen voor een plaatsje in het Masterstoernooi. Ondanks een nederlaag tegen Renée de Ruijter blijft Angelina Ram mers boven de streep, die deel name betekent. De eerste te amspeelster van De Munnik moest tegen De Ruijter met 4- 6, 6-4, 6-0 het hoofd buigen. Na de nationale titelstrijd bij Dekker en met winnares He- leen van den Berg weet Ne derland thans waar Warmond en Noordwijkerhout liggen. De club, waar Van den Berg met tennis begon, is een kweekvij ver voor getalenteerde meisjes. Die best tegen een nederlaag kunnen aanlopen, zoals Arjette van Noort overkwam in haar partij tegen de meer ervaren Carolien Clay. In het B2-on- derdeel herstelde Claudia Wit- teman zich van haar Bl-ne- derlaag door de op haar plaats in het tweede team van De Munnik spelende Tessa Hil- laerts met 6-0, 6-2 af te drogen. Twee andere 'Leidse' meisjes, Yvonne van Hensbergen en Nancy Faas, kwamen ten kos te van twee 'vreemdelingen', waarvan de Rabo Open zovele deelneemsters heeft, een rond je verder. Langdurig In de C-categoriën wordt weer langdurig om circuitpunten en winst, of ongekeerd gestreden. Erwin Langelaan en Arjan Broekhof vormden zo'n duo. dat blijkbaar het warme gravel beminde. De Lisse-speler be schikte aan het eind van de derde set over de meeste adem en moest Broekhof het Cl- veld ruimen, 6-1, 3-6, 6-4. Den nis Noppen en de wedstrijdlei der op De Kikkers, Diederik van Dijk speelden zich soepel ten koste van niet-districtsge- noten een ronde verder. In C2 hield Niels Couvreur het ge woon het langste vol ten koste van opponent Van Geffen en ook Martijn van den Berg had een derde set nodig. Patrick Niezen en de 'grote C2-man' Taco Stoppels speelden zich moeiteloos verder. Bij de dames was het verblijf op de baan van Céline Froma van lange duur. Zandvoort- speelster Manja van der Neut gaf zich pas na 6-4, 1-6, 4-6 ge wonnen. Carolien Vugts uit het Brabantse Deurne versloeg Maaike Knijn van het Sant- poortse Brederode, terwijl Inge Colson de Cl-partij tegen Jo- sien Boverhof uit Zuidwolde (vader won vorige week de veteranen bij Roomburg) maar op de bekende nipper tot winst kon voeren, 4-6, 7-6. 6-2. In C2 nam de Drentse afvaardiging revanche. De zusjes Madeleen en Maren Langeloo ontdeden zich in twee sets van respectie velijk Mariska Griekspoor en Mayumi Kusano. Rijnkanters Dick van Iterson kan deze week met recht het 'gezicht van Rijnsburg' genoemd wor den. De Rijnkanter besteedt zowaar een week vakantie aan het toernooi, dat mede door hem nog meer aan sfeer wint. Van Iterson sleept de banen, is geen wedstrijdleider, maar doet samen met het leidende trio wel van alles, is 's avonds de entertainer, heeft dan weer 's ochtends hoofdpijn van het banen slepen en tenslotte, hij speelt enkelspel. En hoe, met een 6-1, 6-4 overwinning op Ron de Vos werd de kwartfi nale bereikt. Clubgenoot Jaap van Delft en de in Koudekerk eveneens aan de kant van de Rijn levende Arie Wesseling stonden en staan met grote re gelmaat tegenover elkaar. Na de 6-2, 6-3 zege op Frans van der Berg en Wout de Mooy blijkt, dat het plus-tweetal ook aan één kant van het net kan spelen. De langste partij kwam bij Rijnkanters op naam van de 60-jarige Kees van Egmond. Na drie uur en vele rally's van vijftig a zestig slagen hielp Se nior de wedstrijdleiding aan tenminste een half uurtje tijd winst door tegen zijn zo'n der tig jaar jongere tegenstander, Edwin van Schijndel op de stand 6-4, 6-7, 5-5 de partij we gens knieletsel te staken. Arris Parlevliet en OLTC-er Krij- nen werden in het C2-heren- enkelspel een goede tweede in tijdsduur, maar zelfs eerste in spanning. De Katwijker moest zich met 6-4, 4-6, 6-7 en een tiebreak van 6-8, gewonnen geven. Ook in spanning (en ni veau) is een tweede prijs te vergeven. Wil Booy en Frede- rique Kramer versloegen in het DDC2 Els Guyt en Janny den Hollander. De eerste prijs voor niveau gaat naar Rob Broekhof, die in de single Marco Noort met twee maal 6- 2 wegzette en vervolgens met Martijn Aartman het KLTV Katwijk koppel. Adrie Freke- Jeroen Westdijk verschalkte. Tenslotte, maar niet als min ste, stopte handbalster Hannie Boskamp een met tafeltennis opgegroeide speelster af. On der het kijkend oog van echt genoot en trainer Frits en speelster Mirjam Homan- Kloppenburg kreeg Marian Kantebeen met 4-6, 6-7 klop. Warmond Open De bij Rijnkanters kijkende Frits Kantebeen behoefde in de eerste editie van de door Overbos georganiseerde 'War mond Open' zijn eerste positie in het herendubbel (met Ge rard Beugelsdijk) en het ge- mengddubbel nog niet op te geven. Met Gerda Beugelsdijk werd inmiddels twee maal ge wonnen. Eerst tegen het thuis- spelende echtpaar Margo en Peter Heemskerk en daarna tegen de Leidse rechtersgezin Van der Net. Als tweede ge plaatst staan Marleen Zwets loot/Peter Speld. Een ander lid van de Van der Netfamilie onthief Umberto Spadon met 3-6, 7-5, 6-3 van zijn status als tenminste finalist. In dit hoofdnummer van Overbos bereikte de grote favoriet en thuisspeler, Martijn Serlie in- WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 Srr middels de kwartfinale. Bij de dames staat lijstaanvoer- ster Valerie Asselman al bij het beste viertal en kan ach tervolgster Lisette Faas zich bij ditzelfde kwartet spelen als 'gewoon' wordt gewonnen van clubgenote Pascal Groenewe- gen, die Overboskampioene Nel van der Hulst uitschakel de. De Warmondse titelhoud- ster was toch niet gelukkig met haar loting. In het Dl-da- mesdubbel namen de dames 20.04 z< I Leidse tenniscircuit. De Alpeblues FOTO: ANDRÊ VAN HAAST^®2^ 57.00 D< Henska en Vlaming de twj,Anin plaats over van Van der !ancj 17 en partner Corrie Heemslield zini Vater e Evelien en Sandra Dekkei,7 00Z" in dit onderdeel nog niet >AD.0 slagen. 7 04 K JlOS De LEIDEN Heddy Boers is weer de alleenheerseres bij de D-dames. De speel ster van Artesia won vori ge week bij Zee en Duin haar vierde toernooi, zo dat zij vijf punten uitliep op Madeion Buys, met wie in de vorige stand nog de eerste plaats gedeeld moest worden. Haar te genstandster in de Kat- wijkse finale, Pascal Groenewegen, deed even eens goede zaken. Een met drie andere D-dames gedeelde achtste plaats werd omgezet in een on gedeelde zevende. Besten diging van die positie in de komende vijf toernooi- weken betekent voor Groenewegen een Mas- ters-optreden op haar ei gen park Unicum. De mannelijke evenknie van Boers in Katwijk, Cees Barn- hoorn, steeg met stip. De Zee en Duin-speler liet de achter hoede ver achter zich en mag zich nu zelfs kansrijk noemen voor de Masters. Bij de C- heren hebben vier spelers van de top acht hun positie verste vigd. De enige achtervolger die zich wezenlijk heeft verbe terd is Alexander van der Berg. Samen met Marco Matt- ke en Tim Bavelaar klopt Van der Berg nadrukkelijk aan de Masters-poort. Hebben de C-en D-spelers en speelsters nog vijf weken om punten te vergaren, de B-cate- gorie moet het met drie weken doen. In die resterende tijd moet onder meer Marco Visser zijn achtste plek zien terug te winnen, nu hij door Tom Bul- ters en Mare Nagelkerken voorbij gestreefd is. B-dame Irma van Seeters dient even eens nog de nodige toernooien te spelen. De Meren wijkse verloor in Katwijk voor de eerste keer in haar tennisle- ven van Miriam Siemerink, waardoor maar een punt aan het toch al karige totaal kon worden toegevoegd. Stand HEB: Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) 25. Mark Fleiseheuer (De Me- renwijk) 13. Marco van Trigt (Hille- gom),Onno Guinau (TEAN) 12; Tom Bulters (Merlenhove), Johan Drau- lans (De Munnik), Mare Nagelkerken (TEAN) 9; René van der Wilk (Casi no). Marcel Vink (Hillegom) 8; Mar cel van Rijn (Nieuw Vennep), Marco Visser (OLTC) 7, Martijn Belgraver (Thor RW), Léon Damen «Zee en Duin), Sander van Gelder (Zand- voort), Perry Paauw (Unicum) 6. DEB: Saskia Paauw (De Munnik) 14, Nathalie van der Voort (De Meren- wijk), Petra Wessels (Hillegom) 11, Cindy Berkhout (Hillegom) 9: Mirjam Siemerinl. (Unicum) 8; Angelina Rammers (De Munnik) 7: Jolanda van der Linden (Barneveld), Marijke Guyt (Merlenhove) 6, Liesbeth Iwe- ma (Lelystad) 5; Tine van Fraayen- hoven (Överburg), Chantal Leenen (GTR/NIP), Nancy Machielse (Zand- voort). Irma van Seeters (De Meren- wijk), Sangeetha Vijayakumar (In dia) 4. Zandvliet (De Boekhorst) 17; Jeroen Westdijk (KLTV) 16; Oscar Schoor dijk (De Merenwijk) 14; Dennis Ver- steegh (Lisse) 12; Sander Geerlings (De Boekhorst). Ronald Klein (Lei- muiden) 11, Tim Bavelaar (De Me renwijk), Marco Mattke (Casino), Alexander vd Berg (Meerburg) 10; Martijn Aartman (Boekhorst) 9; Tal- bert Boef (Dekker Tennis), Marc van Doorn (UVncum), Erik de Graaf (Voorhout) 8 DEC: Yvonne Schoordijk (De Me renwijk) 21; Jolanda Mens (De Boek horst) 20; Yvonne van Hensbergen (Hillegom) 15; Pascal Jongmans (De Merenwijk) 9. Annemarije van Over schot (De Boekhorst), Judith Pieter- sen (De Munnik) 8; Tammera Canter Visscher (Forescate) 7, Lisa Colson (Hillegom) 6; Fleur Meyer (Unicum), Ilja van Santen (De Merenwijk) 5; Veronique van Ruiten (Alkemade), Sonja Sjaardema (De Boekhorst) 4 HED: Mark Broxterman (Hillegom) 29; Timo van der Voort (Hazers- woudse TC) 23, Harold van Schie (De Merenwijk) 19; Patrick van Hal (Lis- se) 17; Wouter Koop (De Boekhorst), Fabian Ubels (TEAN) 16; Dennis de Roo (Hazerswoudse TC) 12; Cees Barnhoorn (Zee en Duin), Björn Can ter Visscher (Forescate), Serge Cor- nelissen (Roomburg), Jeffrey Hagen doorn (Van Nispen) 11; Marco Cats (Roomburg). Martijn van Overschot (Boekhorst) 10; Ted Steenvoorde (Huis ter Duin) 9. DED: Heddy Boers (Artesia) 21, Ma deion Buys (Alkemade) 16; Maud Be- ran (Unicum), Maaike Zonderop (Unicum) 14; Carmen Delsasso (De Munnik) 11; Cindy Berg (Hillegom) 10; Pascal Groenewegen (Unicum) 9; Wendy Damen (Kikkers), Nieoline Derks (Lisse) 7; Karin Boers (Arte sia). Adriënne Van Dijk (Be Fair), Ellv van Noort (Huis ter Duin) 6. HERENDUBBEL D30+: Eelco Holsheimer (Leeuwenbergh)'Paul Mulder (Casino); Ton Poots (De Me- renwijk)/Leo van Tongeren (De Me renwijk); Henny van Kampen (Ha zerswoudse TC)/Chris vd Klugt (Ha zerswoudse TC); Jan vd Plas (Zee en Duin)/Wim Guyt (Zee en Duin), Loek van Eeden (Van Nispen)/Rob Jonkheer (De Boekhorst); Frits Kan tebeen (Roomburg)ZGé vd Weyden (Dekker); Ben Langeveld (TEAN- )/Bert Gijsbers (TEAN); Frans Ven- nix (Oud Wassenaar)/Rob Bieger (Oud Wassenaar); Ruud Bitter (Fo- rescate)/Frans van Dorp (Forescate); Cees Leijten (Lisserbroek)/John Minck (Lisserbroek); René de Groot (Sassenheim)/Wim de Klerk Wolters (Sassenheim); Willem Crama (TEAN- Wim Schreuder (TEAN); Co Lan gelaan (Lisse)/Wiebe Overwijk (Lis se); Henk Zonderop (Rijpweterin- g)/Leo van Berkel (Alkemade); Loek Koek (Alkemade)/Pim van der Meer (Alkemade); Jan Nederhof (Be Fair- )/Max van Os (Be Fair); Torsten Kroese (TEAN)/Henk-Jan Wolswijk (TEAN); Jan Jonckheer (De Boek- horst)/Jan van Schooten (De Boek horst); Kees Aanhane (Zee en iin' )/Douwe Remenj (Zee en Duin) RADIO I DAMESDUBBEL D30+: Knjnette-, 0| vensbergen (Zee en Duin)/Nel'iekvan does (Zee en Duin); Corrie lal Son< (Hoogmade)/Lenie Borst (Hoae fanas de); Leny Pennenburg (Artesia)^nacy J Smith (Artesia). Ineke Hooyipus64 (Bollenpark)/Plony van Maris nerediti lenpark), Leny Aartman (De Ivond horst)/Marleen Balk (De Boekhjotr lljit Janny vd Does (De Oude Eik)/Aordt e marie Slot (De Oude Eik): 'heo S Smith (Artesia)/Karin T(3.00-2' (TEAN); Hedwig Fleiseheuer (F cate)/Lia Herpst (Forescate), SjlADIO van Ark (Unicum)/Hannie Ba7 00 D (Unicum), Sina Wiersema (Delelinger renwijk)'Irnkje Zitman (De MIROS B wijk). Joke Bechtum (?)/Riapectief Overschot (De Boekhorst); Loessnrubrii ker (Hazerswoudse TC)/Els ictualite Schaik (Hazerswoudse TC), iet Bert Akerboom (Alkemade)/Petra Rteitenri (Alkemade); Riet Akerboom (J made)/Wil Koopman (AlkeritADIO I Janny van Tol (Boskoop)/Ine ictueel tjes (Boskoop); Wil Koopman Open di made)/Gerda Rijnders (Detó 30-0( Hedwig Fleiseheuer (Forescate)/ da Rijnders (Dekker). IADIO 8.10 Ri azzkaff De spelers van FC Lisse wachten in spanning de gevolgen van een corner van FC Den Haag af. FOTO: HENK SNATERSE LISSE FC Den Haag is de oefenserie in de duin-en bol lenstreek voortvarend begon nen. De ploeg van Co Adri- aanse won gisteravond met 7-1 van FC Lisse. Vooral in condi tioneel opzicht kwam de thuis ploeg nog veel tekort. De Ha genaars profiteerden professio neel en hadden in de onver- slijtbare Heini Otto hun top schutter met drie goals. Mark Ens zorgde voor de enige tref fer van de Lissenaren. Quick Boys oefende in Wassenaar te gen Blauw Zwart en won met 2-0. Randstad Sport verloor met dezelfde cijfers van DUNO. FC Lisse heeft dit jaar de am bitie om zich nadrukelijker te presenteren in de top van het zaterdagvoetbal. Ruud Bröring krijgt als opvolger van Wim Eilander de taak om het nieu we elan in Lisse gestalte te ge ven. De Noordwijkse oefen- meester verwelkomde zeven nieuwe spelers waaronder de ex-Telstar profs Keith Mase- field en Radjih de Haan. De verwachtingen zijn dus rede lijk hoog gespannen op Ter Specke. Bröring tempert voor lopig het optimisme. ,,Op pa pier zit het er allemaal goed uit. Maar het inpassen van zo veel nieuwe spelers vergt tijd. De komende weken zal echter duidelijk worden of de ambi ties van Lisse waargemaakt kunnen worden". De wedstrijd tegen FC Den Haag was in dat opzicht leerzaam voor Bröring. Vooral defensief klopte het nog niet helemaal bij de zwaar gesponsorde thuisclub. In de beginfase bleef FC Lisse nog DEN HAAG Het oefenduel dat FC Den Haag aanstaani zaterdag (aanvang 19.30 uur) speelt tegen het Surinaams clubteam Transvaal, wordt vooraf gegegaan door een kleu- rijke voor wedstrijd. Om 18.00 uur begint in het Zuiderpai||^*'- stadion de wedstrijd Kleurrijk oud Den Haag- Kleurrijk of Suriname. De partij duurt tweemaal twintig minuten. L De toegangsprijzen voor de twee achtereenvolgende we strijden zijn vastgesteld op 15,00 (zuidtribune) en 10,00 (ov rige) gulden. Bij aankoop van één of meer seizoenkaarte die nog steeds niet in omloop zijn gebracht, zal hetzelfde tj drag tegen inlevering van het betreffende kaartje wordl gekort. Vandaag onderhandelt een bestuursafvaardiging vl FC Den Haag met exploitant ARC over het voornemen v; ARC om de toegangsprijzen voor het komende seizoen n] twintig procent te verhogen. redelijk op de been. Met veel agressie werd FC Den Haag bestreden. Nieuwkomer Rob Vermin (Noordwijk) kreeg een redelijke kans op de openings treffer. Onder impuls van de sterk spelende Marcel Valk kregen de Hagenaars steeds meer vat op het spel. Dit resul teerde in de slotfase van de eerste röndagng in drie doel punten. Abbenhuis, Valk en Van Eijkeren waren de schut ters. Na rust was de pijp leeg bij de Bröring-equipe. FC Den Haag gaf het initiatief niet meer uit handen en Heini Otto (driemaal) en Emiel van Eijke ren drukten het verschil in klasse in doelpunten uit. Mark Ens redde op aangeven van Keith Masefielde de eer voor de thuisploeg. Brfing toonde zich na afloop redelijk tevre den. „Deze uitslag zegt me niet zoveel. Het verschil in trai- ningsarbeid is natuurlijk de doorslaggevende factor. Bij vlagen hebben we goed ge voetbald en het is nu zaak om deze lijn door te trekken". Blauw Zwart - Quick Boys 0-2 (0-1) De tweede wedstrijd in de derlaagserie ter gelegenl van het 70-jarig jublieum Blauw Zwart is door Q Boys met 2-0 gewonnen*-. Wassenaarse tweedekli IJQ gaven de Katwijkers goed tij en hadden zelfs een ziel) ZOm< een puntendeling. Quick linkinc sinds zaterdag pas in Jnavor ning had moeite om helt gaal me weer te vinden en spe onw zonder overtuiging. Toch Ijlen ei men de Katwijkers via jg enk kopbal Leonard Pluimgin er - op voorsprong. Na rust w de thuisclub diverse g> kansen op de gelijkmk maar Gert Aandewiel sre de eerste oefenzege vooj blauwwitten veilig. ZC REGE Randstad Sport - DUNO wih (0-1) „Een nuttige oefenwed^ waarin we duidelijk Utmjy kort kwamen", aldus Ran<H°" Sport-trainer Cor Pennenljmorgc De Hagenaars bleken op sjZon °l park Adegeest over iets r°nder conditie te beschikken Maan drukte dat verschil in (onder doelpunten uit.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12