Vooruitgang sleutelwoord waterpolo-coach Trumbic 'oekomst Feyenoord is tamelijk onzeker Sooxont SPORT 11 S: Atleet mist WK uit geloofsovertuiging Voetbalteams Kroatië boycotten competitie SPORTUITSLAGEN Kouwenhoven weer naar winst WOENSDAG 31 JULI 1991 e Jario is er nog niet HELDER Romario zich ook gisteren niet bij werkgever PSV gemeld, ndskampioen speelde op rrein van de vierde klas- GW het eerste oefenduel het Helders elftal en r met 0-2. Manager Kees 30) ima moest op de vele 21. i over de komst van de Kiniaanse vedette het ant- schuldig blijven, speelde in Den Helder een aantal geblesseerde (Br s, zoals Kieft, Vanen- Ellerman en Van Tigge- e eindstand van 2-0 was rust bereikt door tref- i Post en Asselman chop). Is Romario, nog niet c bij PSV. Geslachtstest bij WK atletiek LONDEN De volgende maand te houden WK atletiek in Tokyo krijgen een primeur: de IAAF eist van de deelne mende atleten een door een arts ondertekend certificaat waarop hun geslacht is ver meld. Jarenlang moesten atle ten bij belangrijke sportevene menten de speekselproef on dergaan om te laten verifieren of het opgegeven geslacht overeenkwam met de werke lijkheid. Volgens de IAAF was de speekselproef evenwel we tenschappelijk onbetrouwbaar gebleken en hadden verschei dene atleten problemen met deze test. Hereniging tussen Hooman en Vriesekoop sport op tv Mirjam Hooman (rechts) en Bettine Vriesekoop hebben el kaar weer gevonden. FOTO: EPA ZOETERMEER Mirjam Hooman-Kloppenburg en Bet tine Vriesekoop hebben zich met elkaar verzoend. De twee tafeltennisspeelsters zijn weer bereid samen voor het natio nale team uit te komen. Het duo zal het komende seizoen met een nieuwe bondscoach worden geconfronteerd. Dusan Tigerman is vrijwillig opge stapt. In een gesprek tussen Vriese koop en Hooman, waarbij bondsvoorzitter Paul Koop man en technisch directeur Jan Vlieg aanwezig waren, werden de geschillen uit de weg geruimd. Tijdens de we reldtitelstrijd in Chiba (Japan) deed zich een ernstige ver trouwensbreuk voor tussen beide toppers. Beiden gaven elkaar de schuld van de collec tieve faalbeurt van het vrou wenteam, die ondermeer de gradatie naar de tweede cate gorie tot gevolg had. De herstelde samenwerking kan komende maand in China nog niet worden bekrachtigd. Een slepende polsblessure weerhoudt Hooman van deel neming aan een trainings kamp met Vriesekoop in het tafeltennis-bolwerk. Vriese koop reist nu op 3 augustus met neo-international Casper Mol naar Azië af. De trip geldt als voorbereiding op de Olym pische Spelen in Barcelona, waar tafeltennis voor de twee de keer op het officiële pro gramma prijkt. Bondscoach Dusan Tigerman, speciaal belast met de vrou wen-selectie, heeft zijn conse quenties getrokken uit het mislukte WK. De voormalige Joegoslaaf, bij de NTTB in het bezit van een arbeidscontract voor onbepaalde tijd, heeft zijn functie ter beschikking ge steld. De oudgediende ver klaarde tegen Vlieg en Koop man, dat hij geen ambitie meer heeft. Naar een opvolger wordt nog gezocht. Tigerman blijft betrokken bij de centrale bondstrainingen in Hilversum. iportwereld 1.1 ennen De Italiaan r[ io Chiappucci, winnaar het bergklassement en in de Tour, rijdt volgen- ''K1 eek twee criteriums in JjiJ land. Maandag start hij Draai van de Kaai in ndaal en twee dagen la- Helden-Panningen. Imeen De Olympische van 1996 in Atlanta volgens het organisatie- ACOG alle financiële breken. Uitgegaan momenteel van een op- nz« >t van 2,2 miljard gulden, de helft komt uit de ver van de televisierechten, jennen Miguel Indu- J winnaar van de Tour de B.^e, is door een menigte :ia« 5.000 mensen ontvangen i geboorteplaats Villa va ivarro. Hij landde met elicopter op het plaatse- voetbalveld. Indurain een boeket bloemen en ;le trui aan de voet van ield van de maagd van de beschermheilige et stadje. Later maakte 1 triomfantelijke rit naar n02iburige Pamplona. 8.4 jRupo wil Ipderzoek naar 3( iin Franse tbalclubs jSEL Het Belgische jarlementslid Elio di ;iij||l(een Franstalige socia- ■^"ftndt dat de EG-commis- t op de bodem moet uit- d_ gn hoe het er bij staat met en ife overheidssteun aan aarilclubs. Tenminste acht jkA clubs hebben volgens Lipo afgelopen seizoen sa- (ijngen bedrag van 250 mil- )14<Franse francs (ongeveer :enfljoen gulden) ontvangen ^enlijkassen van departemen- ï0^meenten en regio's. Verheidssteun vervalst de ZIEKrrentie in het Europese svaljd, zo vindt de Belgische jkerfgrlementarier. Franse phJzijn er door in staat meer ig spit te trekken voor het 13.01 van talentvolle spelers, betlijpo vindt dat de EG-com- istli aan ^eze praktijk een bUf|poet maken. MINI fnieuw KJ jjikondiging doping- ■optroles 0bfiEN De Engelse voet- id heeft alle clubs van de competitie nog- gewaarschuwd, "jroefsgewijs dopingcon- ,oor| züllen worden gehou- 00-v Het voorstel daarvoor vajin juni aangenomen. Het •3°fïk van verboden spier- Oo|rkende, stimulerende of Sjpende middelen zal worden bestraft. De 93 clubs ontvingen giste- lijst met ongeveer 500 len stoffen waaronder 'ÖÖFoot aantal, dat in alle- 45-e medicijnen voorkomt. PAPENDAL De nieu we Nederlandse coördina tor waterpolo is een Joe goslaaf. Ivo Trumbic werd 56 jaar geleden geboren in Kroatië (Split) en vindt het verschrikkelijk wat er thans in zijn land gebeurt. De onderlinge strijd strookt niet met zijn op vattingen over het voeren van een dialoog, de ruim te die er moet zijn om door een goed gesprek problemen te boven te ko men. „De democratie wint", is hij overtuigd. Ivo Trumbic bevond zich een maand geleden nog in Dubro- vnik, waar hij het „relatief rustig" vond. Zijn terugkeer naar Nederland, waar hij in de periode '74-'81 eerder waterpo lo-coach van het nationale team was, beschouwt hij aller minst als een vlucht. „De aan bieding kwam op een moment dat het voor mij in sportief op zicht gunstig was te vertrek ken. De politieke situatie in Joegoslavië had daar niets, mee te maken". De voormalige professor 'li chamelijke opvoeding' aan de universiteit van Zagreb werd door de waterpolocommissie van de KNZB als een verlosser binnen gehaald. Trumbic ge niet grote faam als speler, trai ner en theoreticus in de water- polowereld. Hij behaalde bij de Olympische Spelen van 1968 in Mexico de eerste plaats en werd tevens uitgeroepen tot beste speler. Nadien ging Trumbic als trainer aan de slag en met Oranje reikte hij tot de bronzen medaille bij de Spelen van Montreal in '76. Een akkefietje over wie nu zijn pensioenpremie moest betalen leidde in '81 tot een breuk met de zwembond, die voor het twee jaar geleden ge presenteerde ambitieuze meer jarenplan toch weer de hulp inriep van de ex-werknemer. Trumbic mag als full-time coördinator aan de slag, in te genstelling tot zijn voorganger bondscoach Rob Schouten. Onwaardig Het land met één van de grootste waterpolocompetities ter wereld (27.000 deelnemers) was intussen afgedreven naar een plekje buiten de beste tien landen van de wereld. „On waardig voor dit land", aldus Trumbic, die in de veronder stelling verkeert dat negen van de tien Nederlanders aan waterpolo doen. „Wij horen thuis in de top", aldus de Joe goslaaf, die zes talen vloeiend spreekt. Ook de Nederlandse taal behoort tot zijn linguïsti sche vermogens. Het doel is het veroveren van een plekje temidden van de twaalf lan den die deelnemen aan de Olympische Spelen van Barce lona. Een goed resultaat bij het Europees Kampioenschap in Athene (17-24 augustus aan staande) is daartoe een eerste vereiste, om daarmee te mo gen meedingen in een pré- olympisch toernooi waarin de resterende vijf tickets worden verdeeld. Een poging om rechtstreekse kwalificatie te verdienen via het WK in Perth liep op niets uit. Via een desastreus verlopen kwalifica tietoernooi moest Nederland zelfs afzien van die wereldti telstrijd. Fraai Trumbic, wiens contract door loopt tot en met het WK van 1994 in Rome, voorspelt een fraaie toekomst. Olympisch en wereldkampioen Joegoslavië, dat evenals Oranje een trai ningskamp op Papendal beleg de, was de afgelopen dagen onder de indruk van de voor uitgang van Trumbics team. „Wij moeten wennen aan het idee dat wij winnen", aldus de coach. „Te lang zijn onze wa- terpoloërs het water ingestapt met de gedachte 'we verliezen toch wel'. Dat mag niet meer. Wij moeten leren leven met de topgedachte en af van de wis selvalligheid". De ex-bondscoach van Joego slavië en Griekenland en trai ner/coach van achtereenvol gens Yug Dubrovnik, het Griekse Patras en Sisly Pesca- ra (Italië), heeft vastgesteld dat er een vonk naar de spelers is overgeslagen. Voor een twee tal pupillen vond Trumbic dat niet vreemd, want John Jan sen (Polar Bears) en Jan Wa genaar (AZPC) gaf hij al les tijdens zijn eerste verblijf in Nederland. De anderen zijn nieuw voor de coach, die nochtans tevreden is over hun niveau. Die kwaliteiten, met aansprekende prestaties als lo gisch gevolg, acht Trumbic noodzakelijk om het waterpolo in Nederland uit het slop te halen. „Ik ben er zeker van dat als wij goed draaien het publiek ons weet te vinden. Het is net als in jullie voetbal. Wanneer krijgt de voetbal bond veel nieuwe leden en volle stadions? Als het natio nale team Europees kampioen wordt. Dat is overal zo, in elke sport. Het waterpolo heeft heel lang in een negatieve spiraal gezeten. Slechte resultaten, dus minder publiek en dus minder sponsors. Daar moeten wij uit". Toernooi Als laatste stapje op weg naar (voorlopig) succes in Athene speelt het team van Trumbic aanstaand weekeinde een in ternationaal toernooi in Borne, VANDAAG Nederland 3, 19.33 uur: Studio Sport, tennis Nederlandse kampioenschap pen in Warmond, 22.10 uur Studio Sport Journaal. BBC 2, 00.15 uur: Cricket, hoogte punten Nat West Bank Trophy. Duitsland 1, 20.10 uur: Sport extra, voetbal, verslag halve finale DFB Su percup Stahl Eisenhüttestadt-SV Werder Bremen in Osnabrück. Superchannel, 23.10 uur Hang Loo se, sportrubriek. Rai Uno, 23.00 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN BBC 2. 12.50 uur: Cricket. Nat West Bank Trophy, 15.15 uur Glorious Goodwood, paardenraces, 17.30 uur: Paardesport, International showjum- ping op Hickstead. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur Sport. Van de Lente sprintkampioen HILVERSUM De merrie Aty van de Lente heeft gister avond in het Hilversumse drafsportcentrum het sprint- kampioenschap van Nederland gewonnen. In de koers met slechts vijf paarden, die alle maal in de prijzen vielen, werd Reunited tweede, voor Alfa Nora. Pikeur Gerard van Eykelen- borg slaagde er met Aty van de Lente in aan kop het tempo te drukken en na een flitsende laatste 500 meter bleef zijn merrie royaal buiten bereik van de achtervolgers. De tijd, 1.14,9 was matig. Titelhouder Action Skoatter was wegens kreupelheid teruggetrokken. koersen Joegoslaaf Ivo Trumbic^ is terug in Nederland: ,,De democratie wint". FOTO: ANP met deelname van Bulgarije, Griekenland, Frankrijk, Italië en Roemenië. Theoreticus Trumbic zal het toernooi ge bruiken om zijn hersenspinsels te testen. „Ik ben altijd bezig vooruit te gaan", aldus Trum bic, die jaarlijks 4,5 ton aan de mannen-, vrouwen- en jeugd- selecties mag besteden. „Het gaat erom dat anderen naar ons kijken en wij niet hoeven te kopiëren wat zij bedenken. Waterpolo is rijk aan techniek en tactiek en je kunt een team daarin heel erg verbeteren. Die theoretische vernieuwing is mijn kracht en dat moet ook de sterkte van het team wor den". DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Drachten (morgen, aanvang 18.00 uur) luiden: le koers: 1 Seat Cover, 2. Fishtrix S, 3. Elisa Victrix (4-7-5). 2e koers: 1. Fanny Belwin, 2. Evita Steenwijk, 3. Duco van Cornjem (4-6- 5)- 3e koers: 1. Equa Kievitshof, 2. Flightstar W, 3 Fari Hanover (2-9-6). 4e koers: 1. Friso, 2. Felicita Medo, 3. Easy Oostland (2-3-8). 5e koers: 1. Disco Dancer, 2 Dianne, 3. Cristiaan Morgan (8-9-5). 6e koers: 1. Daros, 2. Donna Berkum, 3. Esa's Pride (3-2-5). 7e koers: 1. Don Trotteur, 2. Dytha Cuddy Volann (4-6-7). 9e koers: 1. Digitalis, 2. Cees Wielin- ga, 3. Zeus Van Echten (4-5-3). 10e koers: 1. Dave Scimitar, 2. Eviva Kievitshof, 3. Boy Sneep Taxis (4-5- 3). LONDEN Voor Jonathan Edwards, hinkstapspringer van we reldklasse, is de zondag heilig. De Britse atleet wil op de christe lijke rustdag niets met sport te maken hebben. Hij mist door zijn geloofsovertuiging de wereldtitelstrijd, die eind augustus in To kyo wordt gehouden. De Britse kwalificatiewedstrijden vinden namelijk op zondag plaats. „God en mijn familie zijn voor mij belangrijker dan atletiek", verklaarde Edwards. „De zondag is de dag van God". Een soortgelijke opvatting weerhield Eric Liddell van deelne ming aan de sprintfinale tijdens de Olympische Spelen van Pa rijs in 1924. De vrome Schot, torenhoog favoriet, wenste op zon dag niet aan de start te verschijnen. Zijn gewetensconflict was ruim een halve eeuw later het thema van de befaamde speelfilm „Chariots of Fire". 'ZAGREB Kroatische voetbalteams nemen dit seizoen niet deel aan de Joegoslavische kampioenschappen, zo heeft de Kroatische voetbalbond bekendgemaakt. „Wegens de escalatie van het geweld in Kroatië en in het belang van de veiligheid van het publiek en de spelers zullen alle Kroatische voetbalclubs hun activiteiten voor onbepaalde tijd staken", aldus de voetbal bond. In de verklaring, die was ondertekend door vertegen woordigers van 25 Kroatische clubs uit de Joegoslavische eerste, tweede en derde divisie, werden ook „morele en ethische rede nen" genoemd voor de boycot. Joegoslavische voetbalfunctiona rissen hebben benadrukt dat de competitie doorgang zal vinden. Olimpia-Ljubljana, het enige Sloveense team in de eerste divisie, heeft al aangegeven te zullen spelen in het voetbalseizoen dat volgend weekeinde begint. De gebroeders Kouwenhoven verrassen voor de kust van Barcelona. FOTO: EPA BARCELONA De broers Ben en Jan Kouwenhoven blijven in de voorolympische regatta van Barcelona ieder een verbazen. De 470-zeilers uit Dordrecht verstevigden hun eerste plaats met een overtuigende zege in de vierde race. Roy Heiner behield giste ren de leiding in de Soling- klasse door derde te worden. De donkere dagen van de in ternationale regatta van Me- demblik lijken ver achter de Kouwenhovens te liggen. Daar konden de broers bij lange na niet voldoen aan de limiet, waardoor ze hun plaats in de A-kernploeg van bondscoach Jeroen Pels verspeelden. „In Medemblik hebben we pech gehad. Met van alles", aldus stuurman Ben Kouwenhoven. „Dat was één groot drama. Maar we voeren toen zeker niet slechter. Ik verbaas me dan ook niet echt over de prestaties van nu". Tegenvallend zijn de verrich tingen van de twee Neder landse Europe-zeilsters Anne- mieke Beemster en Martine van Leeuwen. Zij zijn de enige twee officieel erkende 'poten tiële kandidaten' voor Barcelo na. Beemster heeft fysieke klachten, Van Leeuwen startte in de vierde race te vroeg en werd gediskwalificeerd. 141 ndbf ®!Jik werkman 'ERDAM Net zo ;er als de uitspraak 3a!4en) van de Amster- rechtbank inzake of niet overspelen Ie tweede helft van jerikerfinale tegen BW 'i ziet de toe voor Feyenoord er 'e Rotterdamse club weliswaar Europa ietbal afwerken, te- let weinig aanspre- Albanese Partizan en strijkt daar wat iee op (80 mille be- Maar hoe het ver- financieel allemaal N Dijmet de Rotterdamse eitis in de schoot van de |mst verborgen. Hetgeen veel, zo niet alles heeft te maken met de perike len waarin sponsor/financier HCS zich zelf op dit moment bevindt. Met een faillissement van de automatiseringsfirma houdt men ook in de Kuip se rieus rekening, zonder daar op dit moment al te veel tegen over te (kunnen) stellen. Een bankroet van het Bossche be drijf, dat zich op papier nog wel garant stelde voor de ver liezen (circa drie miljoen), die Feyenoord het afgelopen sei zoen leed, zou ook de voetbal club uit Rotterdam zuid nog wel eens danig kunnen raken. Vandaar dat het bestuur naar stig op zoek is naar andere sponsors, die het draagvlak wat moeten verbreden. Vooralsnog kon voorzitter Lundqvist gisteren bij de sei zoenspresentatie nog geen melding maken van successen op dit gebied. Hij verwees naar te ontplooien activiteiten van een commissie van aanbeve ling. Wat wél, als één der wei nige zaken bij Feyenoord, ze ker is, is het veranderde be- stuursstatuut. Daarin is vastge legd dat huidige en nieuwe re genten financiële betrokken heid mogen hebben bij de club, maar niet en bloc of solo het beleid mogen bepalen. Voor de rest was het 't beken de verhaal dat Lundqvist af stak, waarin het woord 'conti nuïteit' de boventoon voerde. Ook automatisering van de toegangen tot het stadion, al of niet met clubpas, roerde de voorzitter van Feyenoord aan, maar ook dat lijkt een zaak van de lange adem. Garanderen Aardiger was een bijdrage van de nieuwe trainer-coach Hans Doijee. De Delftenaar deelde mee aangenaam te zijn verrast door de aanwezige spelerskwa liteit in de Kuip. „Na veertien dagen de trainingen te hebben geleid kan ik wel zeggen dat een aantal spelers van Feye noord de vergelijking met col lega's bij mijn vorige club (PSV; red) kan doorstaan. Als de kwaliteit wordt gehand haafd en wordt uitgebreid kan ik een goed seizoen garande ren". Hoe dan de povere verrichting van vrijwel dezelfde selectie (slechts Peter Bosz is nieuw) verklaard? „Dat had te ma ken", aldus Doijee, „met de aangepaste speelwijze van Feyenoord in aanvallend op zicht. De positie op de ranglijst maakte het nodig dat er pun ten werden gepakt". In dat opzicht werd Wim Jan sen, komend seizoen technisch directeur, een niet geringe veer in het achterwerk gesto ken. Lundqvist stelde de klei ne voetbalman volledig per soonlijk verantwoordelijk voor de gunstige wending, die het voorbije seizoen uiteindelijk nog voor Feyenoord nam: af wenteling van degradatiege vaar en het veroveren van de nationale voetbalbeker. „Het is goed te pogen de band tussen club en achterban te verster ken door het aanstellen van aansprekende figuren. Wim Jansen is zo'n persoon", aldus Lundqvist. In zijn praatje zwaaide Lundqvist de inmid dels vertrokken algemeen di recteur Martin Snoeck ook alle mogelijke lof toe. De giste ren wel in de zaal aanwezige Ger Lagendijk, ooit invloed rijk in de Kuip maar inmid dels via HCS nog slechts in de wandelgangen actief, werd in het verhaal van de voorzitter niet genoemd. Desinvesteren Namen van spelers vielen bij de presentatie gisteren offi cieel ook niet. Hans Doijee sprak er slechts in algemene zin over. „Wat mij betreft be hoeft er niemand te vertrek ken". Bij Feyenoord staan voor komend seizoen niet minder dan 33 spelers op de salarislijst. Te veel, ook vol gens het bestuur, dat spreekt over 'desinvesteren' (in goed Nederlands: van de hand doen) om tot een minder groot tekort op de begroting van cir ca elf miljoen te geraken. Nu nog prijkt daar een gat van anderhalf miljoen, dat kan worden gedicht door een drie tal voetballers elders te slijten. Niet zo zeer de opbrengst van verhuur of verkoop, maar vooral het wegstrepen op de salarislijst is voor Feyenoord eigenlijk bittere noodzaak. Of na Harry van der Laan naar FC Den Haag nog spelers zul len verkassen is net zo onze ker als bovengenoemde facto ren. Wat wel vaststaat is dat de Rotterdamse club morgen (donderdag) afreist naar Hon garije om bii Tatabanya (de vroegere club van Kiprich) eer, toernooi af te werken. HONKBAL WK junioren in Brandon (Can) 4e ronde: Nederland-Verenigde Sta ten 0-10 (7 inn.). American league: Chicago White Sox-Toronto Blue Jays 12-4, Texas Rangers-Boston Red Sox 7-2, Califor nia Angels-Cleveland Indians 10-2, Oakland Athletics-New York Yankees 10-8, Minnesota Twins-Detroit Tigers 6-3, Seattle Mariners-Baltimore Orio les 11-4. National league: Atlanta Braves-Pittsburgh Pirates 7-5 en 5-3, Houston Astros-St. Louis Cardinals 6-2, San Francisco Giants-Montreal Expos 6-5, New York Mets-Los Ange les Dodgers 5-1. PAARDESPORT Draverijen van Hilvereum 1e koers, 2000 m: 1. Tarport Randy (R. Heynen) 2.38,9-1.19,5, 2. Baltic Class, 3. Flying Pearl. Toto: winnend 5,80 plaats 2,00 1,50 koppel 8,10 trio 96,90. 2e koers, 1609 m: 1. Gitty van Zuilen (A. Mollema) 2.06,6-1.18,7, 2. Gentle man Viola, 3. Gaia Robel. Niet ge start: Gideon Kades en Goofy Bos- hoeve. Toto: winnend 1,70 plaats 1,50 1,90 koppel 4,30 trio 22,10. 3e koers. 2000 m: 1. Empower Dream (M. Helderman) 2.35,3-1.17,7, 2. Ebo ny Space, 3. El Pegaso, 4. Falkor Quick. Niet gestart: Dutchess Marvel. Toto: winnend 3,70 plaats 1,60 2,20 2,40 koppel 13,50 trio 149,10 kwartet 909,80. 4e koers, 1609 m: 1. American Reli ance (A. Mollema) 2.03,8-1.16,9, 2. Complex Shun, 3. Esmeralda S. Toto: winnend 4,60 plaats 2,00 1,20 koppel 2,10 trio 44,20. 5e koers. 2000 m: 1. Dusty Joe (Mej. S. Zwart) 2.33,6-1.16,8, 2. Exact Kie vitshof, 3. Dutch Dakota. Toto: win nend 6,30 plaats 1,80 1,40 5,00 kop pel 12,80 trio 541,70. 6e koers, 2000 m: 1. Enfant Terrible (R. de Vlieger) 2.33,5-1.16,8, 2. Flag Waver, 3. Early Bird, 4. Earl Torpedo. Niet gestart: Excellent Z en Easy Pos tille. Toto: winnend 3,10 plaats 2,60 2,60 koppel 18,20 trio 82,20 kwartet 214,60. 7e koers, 2000 m: 1. Ffahranazz (J. Pool) 2.36,5-1.18,3, 2. Ego Klvietshof, 3. Floris S. Toto: winnend 6,20 plaats 2,80 3,50 koppel 24,70 trio 218,10. 8e koers, 2000 m: 1. Dash of Scot (M. France) 2.34,8-1.17,4, 2. Devoted Love, 3. Fantail. Niet gestart: Bitonto Mendel. Toto: winnend 2,20 plaats 1,30 2,00 koppel 4,40 trio 53,70. 9e koers, 2900 m: 1. Champ Hallinck (W.. van Duivenvoorden) 3.46,4- 1.18,1, 2. D'Eleazar Belwin, 3. David Morgan, 4. Zipper Spencer. Toto: winnend 37,40 plaats 6,10 2,20 1,40 koppel 89,00 trio 6.348,30 kwartet niet gespeeld. 10e koers. 1609 m: 1. Aty van de Lente (G. van Eykelenborg) 2.00,5- 1.15,9, 2. Reunited, 3. Zora Volomon. Toto: winnend Zozo Nevele en Action Skoatter. Toto: winnend 3,00 koppel 12,80 trio 58,10. 11e koers, 2000 m: 1. D'Uschi Fibber (W. v.d. Pijl) 2.35,6-1.17,8, 2. Emma Baldwin, 3. Derby Star. Niet gestart: Dazraff B. Toto: winnend 6,80 plaats 3,30 2,00 1,80, koppel 25,30 trio 150,30. W5 (2-6-10-5-3): niet gespeeld. Omzet totalisator. 216.202,00. Kwalificatia NK in Warmond 3e ronde (winnaars naar hoofdtoer nooi) Mannen: Reuter-Bank 6-2 6-1, Len- ten-Custers w.o., Vekemans-Van der Sanden 6-4 6-1, Wlbler-Oosterveen 2-6 6-0 6-4. Vrouwen: Relnders-Verhaar 5-7 7-5 6-2, Kiene-Tannenbaum 2-6 6-2 7-6, Bunschoten-Verbruggen 6-4 6-2, Van Wijk-Dallinga 6-4 6-3. Toernooi van San Marino 1e ronde: Oosting (Ned)-Rahnasto (Fin) 6-0 6-1. VOETBAL Oefenwedstrijden Westlands elftal-FC Den Haag 1-12 (1-6). Doelpuntenmakers: FC Den Haag: Hermes (3), Van der Laan (3), Grünhoiz (3), Valk (2), Otto, West lands elftal: Gardien. Scheidsrechter: Molenaar. Toeschouwers: 1500. Helders elftal-PSV 2-0 (2-0). Doelpun ten: Post en Asselman (strafschop). Toeschouwers: 4.000. Excelsior-Feyenoord 1-1 (1-0). Doel punt Excelsior: Tammer. Feyenoord: Griga. Toeschouwers: 3.000. Gele kaarten: Boudestein (Excelsior) en De Wolf (Feyenoord). Heerenveen-FC Twente 2-1 (1-0). Doelpunten Heerenveen: Wekking en Andonie. FC Twente: Andonie (eigen doel). Toeschouwers: 3.000. MW-OFI Kreta (Grl) 0-2 (0-2). Toe schouwers: 400. Serooskerke-FC Groningen 0-4. WIELRENNEN Ronde van Stiphout: 1. Breuklnk (Kalmthout) 100 km in 2.19.48, 2. Sle mons (Zundert) z.t., 3. Bouwmans (Aarle Rixtel) 0.20, 4. Maassen (Itter- voort), 5. Manders (Esch zur Alzette), 6. Lammerts (Putte), 7. Elen ('s-Gra- vemoer), 8. Theunlsse (Bergem), 9. Kools (St. Willebrord), 10. Akkermans (Nieuw Vossemeer) z.t. als Bouw mans. Amateurronde van Heasan 1e etappe, 1e gedeelte: 1. Seigneur (Fra) 88,5 km in 1.48.52, 2. Kil (Ned), 3. Wartenberg (Dui), 4. Otto (Dul), 5. Rice (Aus). 2e gedeelte: 1. Zemke (Dui) 79 km in 1.56.28, 2. Kuck (Eng), 3. Garel (Fra), 4. Castellanos (Col), 5. Seigneur. Klaaaement: 1. Seigneur 3.44.57, 2. Kil 0.56, 3. Wartenberg 1.01,4. Dummert 1.04, 5. Trkal (Tsj) z.t., 6. Reid 1.06, 7. Rice, 8. Aubler (Fra), 9. Valenta, 10. Hernandez (Col). ZEILEN Pre-olympiache regatta in Barcelona Lechner, mannen, 7a race: 1. Inbar (Isr). 8. Van den Berg (Ned), 17. Ver- steegen (Ned). 8a race: 1 Muzellec, 2. Van den Berg, Versteegen niet ge start. Stand: 1. Qulntin (Fra) 56,70 punten. 15. Van den Berg 169,00, 22. Versteegen 191,00. Vrouwen, 7e race: 1. Horgen (Noo), 2. Keijer (Ned), 4. De Vries (Ned). 6e race: 1. Keijer, 6. De Vries. Stand: 1. Lelièvre 28,10, 6. De Vries 82,40, 9. Keijer 92.00. Europa, 4e race: 1. Jensen (Den), 17. Beemster (Ned), Van Leeuwen gedis kwalificeerd. Stand: 1. Becker (VSt) 45,00, 19. Beemster 100,00, 25. Van Leeuwen 117,70. 470 mannen, 4a race: 1. Kouwenho- ven/Kouwenhoven (Ned), 11. Stave- nuiter/Stlbbe (Ned). Stand: 1. Kou wenhoven 18.70, 10. Stavenulter 83,00. Vrouwen, 4a race: 1. Moskalenko- /Pasjolsjlk (Sov), 8. Kramer/Stavenul- ter (Ned). Stand: 1. Bover/Martin (Spa) 18,70, 10. Kramer 57,00. FD, 4a race: 1. Boedantsev/Shajdoe- ko (Sov), 8. Kats/Harderwljk (Ned), 17. Potma/Potma (Ned). Stand: 1. Doreste 17,00, 6. Potma 59,00, 12. Kats 72,00. Tornado, 4a race: 1. Schwall/Schwall (Dul), Van Teyllngen/Manuel uitgeval len Stand: 1 Schwall 26,40, 15. Van Teylingen 92,00. Star, 4a raca: 1. Vogt/Frlcke (Dul), 3. Peet/Peet (Ned), 9. Neeleman/Schrier (Ned). Stand: 1. Adams 22,70, 7. Neeleman 67,00, 13. Peet 85,70. Soling: 1 Schumann/Jökel/Flach (Dul), 3. Heiner/Havlk/Burggraafl (Ned). Stand: 1. Heiner 22,40.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11