churer wil Tour mijden iul Hamelink zet punt achter volleybalcarrière SPORT Koploper bedreigd Tossen ióeGou/umt DINSDAG 23 JULI 1991 _pmf voor Zwage ikütsjesilen JSEND Schipper Rienk Zwaga van euwarder skütsje wist gisteren op het meer bij Woudsend als eerste over de |jn te dobberen. Het bijna windstille zorgde voor een weinig spectaculaire ijd. Siete Meeter junior van het Bols- skütsje wist op fortuinlijke wijze de jlaats te bemachtigen. Voor het eerst is jaar eindigde het skütsje van Heeren- een laatste plaats. Bijna was de over ig aan Zwaga's neus voorbijgegaan, 's is had de schipper nog overwogen niet start te verschijnen. Zwaga en zijn be- ig hebben de schrik nog in de benen na varing van zaterdag met het Lemster Een aantal bemanningsleden heeft idingen en ook het skütsje liep flinke op. Van der Laan viert terugkomst bij FC Den Haag met doelpunt Siemerink onderuit Idoor ROB LANGEVELD VEENDAM FC Den Haag riep gisteravond op sportpark 'de Lange Leegte' in Veendam in bijna alles herinneringen op aan het prille verleden. De ploeg van trainer Adriaanse won met 2-1 van de plaatselijke eerste divisieclub. Met een snelle treffer van de teruggekeerde Harry van der Laan, een ouder wets 'stift-doelpunt' van Frans Danen, gehuld in oude shirts en spelend volgens het vertrouw de 'Kerstboom-systeem'. FC Den Haag zal bij het begin, van de nieuwe eredivisiecompe-i titie weer heil zoeken bij het concept waarmee precies een jaar geleden zo opvallend veel succes werd geboekt, maar dat later noodgedwongen overboord werd gezet. Dat bleek gisteren tijdens het eerste oefenduel van FC Den Haag in eigen land. Vanuit het trainingskamp in Ap pelscha, waar de Hagenaars met 32 spelers voor een kleine inva sie hebben gezorgd, vertrok het beoogde A-team gisteren naar Veendam voor de eerste wed strijd sinds het toernooi in Shanghai. De van Feyenoord te ruggehaalde verloren zoon Har ry van der Laan rechtvaardigde zijn plaats in de basisopstelling al in de derde minuut, door uit eer^ pass van centrale middenvelder Cor Lems te scoren uit een één tegen één-situatie tegenover de Veendamse doelman (0-1). Kort daarop verraste Veendammer Meijerman de sterk uit de start blokken gekomen Hagenaars door doelman Beukenkamp (voorlopig om beurten met René Stam onder de lat) te passeren (1-1). Maar nadat aanvaller Van der Duin voor de thuisclub (die weer wordt geconfronteerd met een rechtszaak van Henk de Haan en Cees Spaans) de lat had geraakt, bepaalde Frans Danen de eindstand in de veertigste mi nuut op 2-1. Minpuntje Danen, die met Van der Laan de directe ondersteuning van spits Heini Otto (later vervangen door Remco Torken) vormde, scoorde via een 'stiftje'. Als vanouds. FC Den Haag (dat deze week ook te gen Emmen en Heracles aan treedt) speelde, ook als vanouds, in de kleuren geel-groen. On danks vroegtijdige waarschu wingen aan het adres van ex ploitant Alrecon kon de ploeg zich gisteren nog niet presente ren in de nieuwe, rood-geel- groene outfit. „Een minpuntje", oordeelde ook trainer Adriaanse, die behoorlijk te spreken was over de verrichtingen van zijn elftal in de kaartloze partij. Veendam-FC Den Haag 1-2 (1-2): 3. Van der Laan 0-1, 11. Meijerman 1-1, 40. Danen 1-2. Toeschouwers: 1000. Scheidsrechter- Meijer. FC Den Haag: Beukenkamp; Schellevis, Anton Vriesde, Edmund Vriesde, Van Oosten; Van Eijkeren, Lems (45. Pur vis), Valk; Van der Laan, Otto (71. Tor ken), Danen. HILVERSUM Rijnsburger Jan Siemerink heeft gisteren weinig la ten zien op 't Melkhuisje. Hij kon zich de eveneens linkshandige Ar gentijn Franco Davin niet van het lijf te houden. Mark Koevermans bleef Paul Haarhuis de baas met 7-6 (7-4) en 6-2. Tjerkasov (3) en Perez-Roldan (7), de enige twee geplaatste spelers, die hun opwachting op het knusse baantje maakten, werden uitgescha keld door Thomas Muster en Thierry Champion. De Fransman, kwartfina list op Wimbledon, bleef in de mara thon tegen Perez-Roldan, 6-4, 3-6, 7-6 (7-5), overeind door geen stap teveel te doen. De Oostenrijker smeet met zijn krachten en velde Tsjerkasov met twee keer 6-3. STOUWDAM Met Eddy Schu- lat het niet goed. In •f opzicht wel te in, want voor de lag hij niet klagen. renner uit de stal heeft na bijna jaar de hoge ver ingen bij de be- ienners niet kunnen ;n. Het lijkt al zo [eleden dat Schurer lateur vaak won. De lander rijdt de Ron- i Frankrijk allesbe- naar eigen tevre- id. Eigenlijk heeft schoon genoeg van i programmavulling Het probleem met Schurer is dat hij door het uitblijven van successen is gaan twijfelen. Hij veronderstelt nu dat zijn wed strijdprogramma niet goed is samengesteld. Na de voorjaars klassiekers en de Tour is Schurer te moe om in het na jaar nog iets te kunnen uit- stukken. Met als gevolg dat het allemaal niks is. De 26-ja- rige renner gaat nu op zoek naar een evenwichtige aan pak. De Nederlander rekent zich tot de categorie renners met mogelijkheden in de klassie kers. Het vervelende voor Schurer is dat hij dat nog nooit heeft laten zien. De naar het Brabantse Oud-Gastel verhuis de Fries is van plan om de za ken volgend jaar anders aan te pakken. Hij denkt er sterk over om de Tour te laten schieten en zich zowel in voor als najaar te richten op de klassiekers. Daar tussendoor acht hij zich geschikt voor wedstrijden van het kaliber Brabantse Pijl en E3 Prijs. „Als het aan mij ligt is dit mijn laatste Tour", redeneert Schu rer, die dat voornemen nog niet met ploegleider Cees Priem heeft besproken. „Dit is mijn wedstrijd niet. Ik kan niet klimmen en mis een vlijmscherpe eindsprint. Het is alleen mooi om erbij te zijn vanwege de uitstraling van de Tour. Het is een harde wed strijd die mij veel kracht kost en weinig succes brengt". Schurer steekt ook de hand in eigen boezem en realiseert zich zijn kansen niet te grij pen. „Het duurt inderdaad wel erg lang dat ik succesvol ben. Ook in de Tour, waar ik voor de derde keer anoniem rond fiets. Ik fungeer als program mavulling en dat frustreert behoorlijk". Een andere oorzaak van Schu- rers falen is zijn gebrek aan zelfvertrouwen. „Na enkele slechte dagen zit ik al in de Eddy Schurer bekijkt „het boek van de Tour" samen met een vrouw, die namens één van de sponsors optreedt. FOTO: COR VOS put", verheldert Schurer zijn probleem. „Vervolgens loop ik dagen met het idee rond dat ik niets meer kan. Daaraan moet een keer een eind komen.. Maar hoe? In de winter wil ik de zaken eens op een rijtje zet- Boven alles weet Schurer dat hij wil doorgaan als wielren ner. Het plezier in de sport is niet verdwenen, ook al heeft hij zich na de dood van zijn wielervrienden Henk Boorsma en Johannes Draaijer heel in tensief afgevraagd waarmee hij bezig was. tN DEN HAAG Eigen- Tour kent na de etappe van vandaag waarschijn lijk een nieuwe koploper. A. Michael uit Den Haag is P.J. de Waal uit Leid- schendam tot op drie pun ten genaderd. De zestiende etappe, die ge wonnen werd door de Italiaan Lietti, brengt E. Meijster uit Delft met 38 punten naar de finish in Parijs met Europa Express. Voor de tweede en derde prijs moest worden ge knokt, omdat er drie deelne mers met 31 punten waren. Uiteindelijk gaat de waarde- CcicLcSoutcmt bon van ƒ75,- van Radio Mo dern naar O.A.J. Bayer uit Den Haag en het Eigen Tour sweatshirt t.w.v. 50,- naar E. Aardema uit Den Haag. Num mer 4/14.; 4. W. Groendijk, Reeuwijk; 5. J.H. Runia, Den Haag; 6. (29) M.J.J. Raaijma- kers, Den Haag; 7/14. (28) J.G.v.d. Berg, 's-Gravenzande; M.C.K. Roos, Schoonhoven; J.W.M. Brinksma, Den Haag; R.P. Beekmans, Den Haag; Lo- zerhof 10, Den Haag; C.J. Hoogduin, Den Haag; G.L. Vos, Waddinxveen; M.K. de Vries, Zoetermeer. Morgen op nieuw een tussenklassement. De Tourstaf is dagelijks te be reiken via tel.nr. 070-3190814. Strandvolleybal krijgt weer kans RUIJL 1AAG Paul Ha- is een man van ui- j. De Hagenaar ver- jtwee jaar geleden Èen met zijn uitver- voor de nationale Jjalselectie. Na zich jaar met deze bezig te hebben ge- doet hij velen op- Iverbaasd staan. „Ik nee", zegt hij gede- „Iedereen ver- mij voor gek: Jij niet zonder volley- ben ze dan. Nou, ik t. Misschien dat het |eer gaat kriebelen, ejn ik echter duide- k zet er een punt kt weloverwogen. Of hij toch impulsief? Z'n zal die vraag bevesti- anzjantwoorden. De ex-in- -ordjnal vindt het een dege- dagslissing. Na een loop- ld. (bij achtereenvolgens ps ojokkeer, Kalinko, VC t vajm, Acco/DOS, het na- n dejeam en Kuipers/Zwol- ïr o hij zich nog slechts op ïde jndvolleybal te concen- n. <Een leuke tijdelijke be- 3 hjmet opzwepende Cari- hetjnuziek en in rul zand, tgaiiet meer dan dat. Zo melink vanaf morgen f W£ kust van Schevenin- st mie aan het nationaal f 46,nschap, samen met z'n 5 m John Stubbe. Maar ge ls het zaalseizoen be- mihij er niet meer bij. p et", zegt hij nogmaals. :ien voor het eerst samen met m'n vriendin op vakantie. We gaan twee maanden naar Thailand". De stormachtige loopbaan van Hamelink krijgt zodoende een passende wending. Onver wacht. Het afscheid uit de vol- leybalsport verklaart de 27-ja- rige Hagenaar met een aantal uiteenlopende argumenten. Het gevoel „eens aandacht te willen schenken aan iets an ders" overheerst. „Nieuwe dingen ontdekken", zegt Ha melink, „daar gaat het om. Cultuur, andere sporten. Ik vind ballet mooi. Ik heb ont zettend veel bewondering voor mensen die dat kunnen. Vroe ger had ik me er zelf mee wil len bezighouden. Ik had.o-be- nen, dus dat werkte niet mee. Nu is het te laat, maar ik kan er nog wel naar kijken. Zo heb ik het als een gemis ervaren dat ik bijvoorbeeld zelden naar een pop-concert kon. Daar krijg ik nu de tijd voor". Contract Het zou te ver gaan louter de culturele ommezwaai als reden aan te duiden. De afgestudeer de HALO'er wist best wat er in de wereld te koop was en zette dat tijdens z'n volleybal carrière bewust opzij. Maar als dan z'n werkgever Kuipers/ Zwolle het aantrekkelijke een jarige contract best wil verlen gen, maar de vergoeding tot een kwart wil verminderen, zet dat Hamelink aan het den ken. „Als het nou de helft was geweest", kijkt hij op één sei zoen volleybal in Zwolle terug, „dan had ik daar nog wel be grip voor gehad. Ik heb inder daad niet aan de verwachtin gen voldaan. Deze aanbieding beschouwde ik echter als een belediging". Hamelink beleefde, dat mag duidelijk zijn, bij de eredivisio- nist niet één van zijn hoogte punten. Hij werd na zijn avon tuur in de nationale ploeg, waarvoor coach Brokking hem te licht bevond, bij Zwolle bin nengehaald als de grote ster. Met een goed maandsalaris, al dacht menig supporter dat hij z'n portemonnee over één jaar gemeten met ruim een ton vulde. „Ten onrechte", aldus Hamelink, „al was het bedrag voor Nederlandse begrippen hoog". „De entourage was perfect", vervolgt hij. „Steeds 1500 mensen op de tribune. Maar daar bleef het bij. Zeker, ik had een mooi huis en een mooie tuin, maar dat was het dan. Sportief gezien liep het van geen kanten. Aan het ein de van het seizoen belandde ik zelfs op de bank. Terwijl ik daarvoor aanvoerder was ge weest. Het klikte niet met de coach, Lex Honigh. Ook stond ik als passer niet op de positie waar ik het best tot m'n recht kom". Baan Ook een rol speelde, dat Kui pers/Zwolle hem de beloofde baan niet kon aanbieden. Ha melink zat gedurende een half jaar thuis om pas 's avonds in de sporthal in actie te komen. „Ik moest geduld hebben, zei men. En ik maar wachten. In een nieuwbouwwijk zit je dan echt te niksen. Je kunt wel op de fiets stappen en ergens kof fie gaan drinken, maar ik ken de heg noch steg. Ik wilde ten slotte gaan werken, om m'n ei gen ontwikkeling niet in de weg te staan. Ik kon uiteinde lijk aan de slag als administra tief medewerker bij de inspec tie onderwijs. Dat gaf me een lekker gevoel, voldoening. Ik Paul Hamelink wenst alleen nog op het strand als volleyballer te acteren. Zoals morgen tijdens de nationale titelstrijd in Scheveningen. FOTO:PETER VAN MULKEN kwam weer eens moe thuis". Hamelink voerde vervolgens nog wel onderhandelingen met andere clubs om komend seizoen aan (de) slag te komen, maar zij konden niet voldoen aan zijn eis een baan te leve ren. Omdat de sponsor van Oranje, die de oud-speler be hulpzaam wilde zijn, met een mogelijke arbeidsplek op de proppen kwam, hakte Hame link de knoop door. Hij kan daardoor tevens terugkeren in zijn geliefde westen van het land. „Denk nou niet dat ik gefrustreerd ben. Ik heb als volleyballer een fantastische tijd beleefd. Ik had nooit ge droomd zover te komen. Het nationale team, de eredivisie- ...het kon niet op". Barcelona Toch blijft er nog wat te wen- DEN HAAG Na het succes van vorig jaar krijgen de •strandvolleyballers opnieuw de kans zich te bewijzen. Op het Noorderstrand in Scheve ningen begint morgen het na tionaal kampioenschap, dat duurt tot en met aanstaande zaterdag. Zondag 28 juli is re servedatum. Dagelijks zullen twaalf mannen- en negen vrouwenkoppels aantreden. Per voorronde (morgen tot en met vrijdag) kunnen zich vier mannen- en drie vrouwendu o's kwalificeren. Bij de man nen zullen Edgar Tinkhof en Marcus Hoff hun titel verdedi gen. Bij de vrouwen komen de regerende kampioenen Heieen Crielaart/Ingrid Piersma in actie. De gehele nationale vrouwenselectie is aanwezig. De wedstrijden beginnen da gelijks om 10.00 uur. sen over. Hoe gek het ook mag klinken, Hamelink hoopt stil letjes de Olympische Spelen te beleven. Als volleyballer wel te verstaan. Samen met John Stubbe sluit de door O'Neill gesponsorde Hamelink niet uit dat hij als strandvolleyballer in Barcelona actief is. Als de monstratiesporter. „Ik wil de gezichten wel eens zien van onze nationale spelers. Het lijkt me leuk om ze daar de hand te kunnen schudden. Zo kun je er blijkbaar ook ko men". door GERT-JAN THEUNISSE Hoe het vandaag ook afloopt: Het wordt een zeer heet gevecht, de rit naar l'Alpe d'Huez. Drie jaar geleden won Steven Rooks, twee jaar geleden kwam ik als eerste boven. Vanmorgen hebben Steven Rooks en ik getosst wie er dit keer mag winnen... Als het wielrennen zo eenvoudig was zou ik er allang mee gestopt zijn. 't Is gek dat ik het zeg, maar je bent vaak voor jezelf de grootste verrassing. Het parcours kan ik wel dromen, 't Is slechts 125 kilometer en daarvan zal het in de laatste vijftien moeten gebeuren. Ik neem niet aan dat er iemand is die op de Col d'Ornon van 1365 meter al het beslissende gat kan slaan. In de afzink ■komt het spul weer bij elkaar. Wel moet je dan al in de voorste waaier zitten, anders kun je het voor lAlpe vergeten. In Het eerste uur van de koers voel iedereen zich een beetje rottig. Wat stijfjes van de vorige dag, last van allerlei kleine dingen. Daarna moet je het gevoel krijgen dat je verbetert, dat de benen gemakkelijker rond willen. Als dat er is gaat het vanzelf beter. Bovendien doet het je veel, de toejuichingen van die tienduizenden landgenoten. Ze denken dat wij als coureurs daar niet vatbaar voor zijn. Geloof me, ik zie het iedere keer als er iemand mijn naam op zijn shirt langs de kant staat. Dat geeft moraal. Om nog even terug te komen op het dwangmatige van de Tour; in mijn eerste jaren als prof ging je als je nodig moest spontaan aan de kant staan. Misschien herinnert de lezer zich nog de beelden van een hele rij wielrenners die met de rug naar het publiek bezig was iets te doen wat een kip niet kan. En je had ook geen problemen als je wat minder gehaast de bevoorradingsspullen achter de kiezen stopte. Zoals ik gisteren al schreef: Dit soort dode momenten wordt door het moderne wielerpeloton zorgvuldig uitgebuit. Er is geen moment rust. De ploegen woeden zo onder druk gezet om een etappe te winnen, dat de renners van een équipe die nog niets in de knip heeft als een beest te keer gaan. Ze mergelen zichzelf tot op het bot uit. We hebben het niet slecht als broodfietser. Toch moet je je langzamerhand afvragen of de grens van het toelaatbare niet is bereikt. Het kan niet zover komen datje lijfeigene bent van de commercie, om het wat zwart-wit te formuleren. Bij TVM hebben ze me niet onder druk gezet. Indien prestaties uitblijven heb ik daar zelf het meest last van. Je wilt graag iets terug doen voor mensen die hun vertrouwen in je hebben gesteld. Of ik vandaag wat meer ruimte krijg nu ik geen bedreiging vorm voor de kop van het klassement? Dat valt te bezien. D'r zijn mannen bij die vrezen dat ik op een 'kwaad' moment in staat ben de hele zaak aan gort te rijden. Die geven me geen streep. Aan de andere kant streelt het me dat ze me als zo'n renner beschouwen. Beter dan wanneer ze je met een meewarige blik aankijken in de geest van 'oh gut, het watje uit Oss...Je moet het uiteindelijk zelf afdwingen, 't Is gek dat ze een man als Luc Leblanc tot twee keer toe laten gaan alsof het een derderangs toerist zou zijn en dat ze reageren op uitvallen van renners met veel minder kwaliteit. Twee jaar geleden was dat volkomen anders. Het schommelt als de ziekte aan de top. Een Fransman die drie minuten neemt, Leblanc ja, die een dag later zelf op drie minuten wordt gezet. Lemond, die op een been de Tour gaat winnen, zoals kenners wisten, en die vervolgens op de Tourmalet zeven minuten aan de broek krijgt. Je hoort mij niet zeggen dat die of die de Tour gaat winnen. Ik houd me vast aan de goede vorm van voor de Tour, toen ik twee van de drie etappe-koersen won en een uitstekend Nederlands kampioenschap reed. Theunisse kan een stukje fietsen, zeg ik hardop tegen mezelf. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: Sport. Nederland 3, 19.33 uur Studio Sport, t ventlende etappe, 22.15 uur: Studio I BRT 1, 18.35 uur: Tour'91, magazine ove BRT 2, 13.00 uur. Sport extra, wielrer Tour de France, rechtstreeks_verslag a ende etappe; z Duitaland 1. 16.45 u KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen, aanvang 13.00 uur lui den): le koers: 1. Djingis Khan, 2. Fleur Hanover,'3. Fleur Buitenzorg (4-7-5). 2e koers: 1 Whippoorwill, 2. Ranska, 3. Man Of Raaphorst (4-3-2). 3e koers: 1 Cindy Gerron, 2. Eland Van Prubo, 3. Endens Pleasure 4e koers: 1 Daoud, 2. Pandus, 3. Be- spechny (1-2-7). 5e koers: 1 Exotic Kryss, 2. End Of All, 3. First Class Nobo (3-5-4). 6e koers: 1 Flash Of Light, 2. Frede- rieke Norg, 3 Cokkes (7-6-8). 7e koers: 1 Moon Child, 2. Baraban, 3 Shirley Day (3-11-1). 8e koers: 1 Duncan Crown, 2 D'Ele- azar Belwin, 3. Award Frisia (5-2-11). 9e koers: 11. Illume, 2. Ton Ton Nes- quick, 3. Highest Degree (6-3-2), 10e koers: 1. Eibert Vryenesse, 2. Zora Volomon, 3. Zingana Du Bois (1-9-6). (ADVERTENTIE) KERN GROEP SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Universiade Mannen, 400 m: 1 O'Connor (Jam) 45,52, 2. Lahlou (Mar) 45,55, 3. Cannon (VSt) 45,78. 800 m: 1. D'Urso (Ita) 1.46,82, 2. Kenneally (Aus) 1.46,88 en Robb (GBr) 1.46,88 Vrouwen, 400 m: 1 Malone (VSt) 50,65. 2. Tromp (Ned) 52,06, 3. Moskvlna (Sov) 52,34 800 m: 1 Evsejeva (Sov) 1.59,80, 2. Lesch (Dul) 2.00,97, 3. Jones (VSt) 2.02,00. 10.000 m: 1. Letko (VSt) 32.36,87, 2 Clric (Joe) 32.37,94, 3. Nazarklna (Sov) 32,40.83, 7. Van Onna (Ned) 32.48,94. Speerwerpen: 1 Selkolenko (Sov) 63,56 m, 2. Lopez (Cub) 62,32, 3 Berry (VSt) 58,28. DAMMEN Open NK Nijmegen Stand aan kop: 1. Valneris. Nagels en Hoekman 6 punten. 4. (onder anderen) Van der Wal, Krajenbrlnk, Bal)akln, Jansen, Va- toetln en Wel)tsman 5. 1e koere, 2380 m: 1. Endor Ossewaard ((W. Duivenvoorden) 3.16,7-1.22,6, 2. Dento Sur prise, 3. Elvira D. Toto: winnend 11,40, plaats 5,70 2,60, koppel 24,80, trio 117,70. 2e koers, 2040 m: 1. Fanny's Girl (H. Krabs- Farlo B. foto: 5,00, koppel 37,20, trio 623,10. 3e koera, 2040 m: 1. Fait Accompli (L. Doo- per) 2.46,7-1.21,7, 2. Damdo Boshoeve, 3. Dirk Feenstra, 4. Elegance Lady. Niet ge start: Enita Norton. Toto winnend 1,60, plaats 1,20 1,90, koppel 4,30, trio 40,30, kwartet 202,50. 4e koers, 2040 m: 1. Chapel (M. Maurer) 2.47,1-1 21,9, 2. Elton Buitenzorg, 3. Ebbo- ny Prince. Toto: winnend 10,80, plaats 12,10 1,80, koppel 15,10, trio 223,70. 5e koere, 2380 m: 1 Eve Mereveld (M. Ver gay) 3.13,5-1.21,1, 2. Fatal Action, 3. Euros tar. Toto: winnend 1,30, plaats 1,30 2,70, koppel 20.90, trio 76,50. 8e koere, 2040 m: 1. Dash Alone (A. Suyker- 'juyk) 2.43,6-1.20,2, 2. Elegant D, 3. Corry 1. Ascot K. (J. Oorthulj- sen) 3 11,0-1.20,3, 2. Uuco w, 3 i.'hynthljae K Toto winnend 7,30, plaats 6,00 6,00, koppel 29,20, trio 241,20. 8e koers, 2040 m: 1. Amor O. (J. Oorthulj- sen) 2.40,6-1.18,7., 2. Wish ot Thljssen, 3. Atomic Power. Toto: winnend 4,40, plaats 2,40 1,90, koppel 10,40, trio 49,40. 9e koere, 2040 m: 1. Durban uit Uden (W. Duivenvoorden) 2.48,6-1.22,6, 2. Darling Space, 3. Every Mendel, 4. Beatrijs. Toto: J 2,20, plaats 2,10 2.20, koppel 8,40, D 56,1C I11.8C koera, 2380 m: 1. Dynamic Duty (C. de Leeuw) 2 16,7-1.22,6, 2. Be Be, 3. Bobby R. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 1,80, koppel 5,20, trio 28,30. W-5 Spel: 4-5-8-6-4: niet gespeeld Totallsatoromzet: 180.915,00. SOFTBAL Haarlemse week Nederland-Whlteford Sharks (VSt) 6-1, Tal- wan-Nederlandse Antillen 2-1. Stand: 1. Ne derland 4-6, 2. Nederlandse Antillen, Italië en Taiwan 4-4, 5 Whltetord Sharks (VSt) 4- Champlon (Fra)-Perez Roldan (Arg/7) 4-6 6- 3 7-6 (7-5), Jonsson (Zwe)-De la Pena (Arg) 3-6 6-4 6-0, Muster (Oos)-Tsjerkasov (Sov/3) 6-3 6-3, Koevermans (Ned)-Haarhuls (Ned) 7-6 (7-4) 6-2, Davin (Arg)-Slemerink (Ned) 6-4 6-3, Prpic (Joe)- Braasch (Dui) 6-3 7-6 (7-3); Dubbelspel, 1e ronde: Clavet- /Gustafsson (Spa/Zwe)-Davids/Hanricsson (Ned/Zwe, 4) 6-3 6-0. VOETBAL Finaleronde toernooi om Zuidamerikaanae beker Argentlnië-Colombla 2-1 (2-0). Argentinië kampioen. WIELRENNEN Tour do France etappe van Aléa naar Gap: 1. Llettl (Ita) 215 k i 6.06.39 (gem. 35,183 km/u), 2 1 (VSt) 0 02. 3. Fondrlest (Ita) 0.19, 4 I (Ita), 6. Colotti (Fra) 0.21, 5. son (Aus), 7. Vlchot (Fra), 8. De Vries (Ned), 9 Chozas (Spa), 10. Rué (Fra) 0.28, 11. De Clercq (Bel), 12. Verdonck (Bel), 13. Rulz Cabestany (Spa), 14. Lavalnne (Fra), 15. Je rome Simon (Fra), 16. Konls|ev (Sov). 17. I (Ita), 18. Vlrvalelx (Fra). 19. Flg- 24 Murguialday (Spa), 25. Camargo (Col), 26 Bauer (Can), 27 Laurltzen (Noo), 28. Le- anlzbarrutla (Spa), 29. Delion (Fra), 30. Lau rent (Fra), 31. Indurain (Spa), 39 Theunisse (Ned), allen zelfde tijd als Colotti, 64. Ab- doesjaparov (Sov) 8.09. Overige Nederlan ders 72. Van Orsouw 8.09, 85. Manders. 97. Nijdam 14.25, 102. Stevenhaagen, 113 Poels, 122 Slemons, 153. Schurer, 155. Solleveld, 160. Veenstra, 169. Harmellng al len z.t. als Nijdam. 170. en laatste Moreels (Bel) 24.46. Niet gestart: Yates (GBr). Algemeen klassement. 1 Indurain 75 39 36, 2. Mottet (Fra) 3.00, 3 Bugno (Ita) 3.10, 4. Chiappuccl 4.06. 5. LeMond 4.42. 6. Flgnon (Fra) 6.52, 7. Leblanc (Fra) 6.52, 8. Hampsten (VSt) 7.25, 9. Chozas 13.04, 10. Fondrlest 14.25, 11. Rué 14.57, 12. Delgado (Spa) 16.30, 13. Rondon (Col) 18.10, 14 Roux (Fra) 18.24, 15. Delion (Fra) 19.12, 16. Philippot (Fra) 20.21, 17. Theunisse 21.20, 18 Bernard (Fra) 21.59, 19 Camargo (Col) 22.15, 20. Vichot (Fra) 23.05, 21. Carltoux (Fra) 23.27. 22. Conti (Ita) 24.20, 23. Boyer (Fra) 25.30, 24 Glovanettl (Ita) 27.29, 25 Herrera (Col) 27.58, 26. Murguialday 28.53, 27 Jerome Simon 29.18, 28. Mejla (Col) 30.36, 29. Esnault (Fra) 30.41, 30. Bourgulg- t (Fra) 33.36. Overige 36. Stever 1 25.0 ders 141.21, 157 Siemons 143,21, 160 Poels 1.45.07, 163 Schurer 1.52.30, 166 Veenstra 2.00.07, 170. en laatste Harmellng 2.29.45 Puntenklassement: 1 Abdoesjaparov 284 punten. 2 Jalabert (Fra) 223, 3. Ludwig (Dul) 163, 4 Kappas (Dul) 134, 5 Colotti (Fra) 127, 6. Fondrlest 122, 7 De Wilde (Bel) 116, 8. Anderson 112. 9. LeMond 109, 10 Stumpf (Dul) 88 Bergklassement: 1. Chiappuccl 1/6 punten. 2. Hampsten 128, 3 Leblanc 109, 4 18, 5. 5 Richard (Fra) 98, 6. Claveyrolat 94, igno 86, 8. Indurain 84, 9 De Clercq 78. 18.20.46. 2. Z 0.09, 3. Castorama 0.28, 4. Buckler z.t., 5. Motorola z.t Algemeen ploegenklasssement. 1 Banesto 227.17.02, 2 Castorama 1139, 3 Z 32 43,

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7