Zoeterwoudse basisscholen ruim boven opheffingsnorm Waterschapskantoor wordt cafe met een kleine kaart CcicLc Soiramt RIJN- EN VEENSTREEK Kortebaan Stompwijk voor Daniëlle Guapa Ouderen Aarlanderveen luiden zomerfeest in Nogmaals M.A. Hoek inwoners en woningei Alphen berekent aanfj •DINSDAG 23 JULI 1991 Bier in de bocht ALPHEN AAN DEN RIJN „Een duidelijk geval van drankmisbruik", noemde de Alphense politie het al. Een vrachtwagenbestuurder uit het Brabantse Udenhout, in dienst van een grote bierbouwer uit Zoeterwou- de, had zich gisteravond rond elf uur al te zeer verkeken op een bochtje in de Rijksweg All ter hoogte van de firma Zeeman. Na een iets te ferme correctie begon zijn lading te schui ven en het kwaad was snel geschied: zestig kratten bier gingen over het wegdek. Brandweer en Rijkswater staat zijn enige tijd bezig geweest met het schoonspuiten van de weg. Of de vrachtwagenbestuurder zich vergre pen had aan zijn eigen lading ver meldt het verhaal niet. Snelkrakers slaan hun slag binnen twee minuten SASSENHEIM Tijdens een snelkraak bij een bedrijf op het Jachtlustterrein in Sassen- heim zijn gistermorgen een computer en een telefax gesto len. De inbrekers wisten het bedrijf binnen te dringen door stenen door de ruit te gooien. De door het alarm gewaar schuwde politie, die binnen twee minuten ter plekke was, kon alleen nog maar de schade vaststellen. De technische re cherche stelt momenteel een onderzoek in aan de hand van door de inbrekers achtergela ten spullen. Poppentheater in Noordwijk NOORDWIJK Op het Noordwijkse strand wordt na het succes van verleden jaar opnieuw een poppentheater ge organiseerd door de VVV Noordwijk Pro motie. Bij het strandpa viljoen Strandgans aan de Koningin Wilhelmi- naboulevard zal morgen en op de woensdagen 7 en 14 augustus een voorstelling plaatsvin den. Het kindertheater begint telkens om twee uur 's middags. De toegang is gratis. Dief laat rugzak in winkel achter NOORDWIJKER- HOUT Bij een in braak in een winkel aan de Havenstraat in Noordwijkerhout is een onbekend bedrag aan geld en een tiental hor loges gestolen. De dief stal vond vannacht plaats. De politie onder zoekt de herkomst van een rugzak met gereed schap, die vermoedelijk door de inbreker op de toonbank in de winkel is achtergelaten. Men hoopt zo de dader te kunnen achterhalen. UIT PROGNOSE ONDERZOEKSBUREAU BLIJKT: Katwijkers slaags met campinggasten KATWIJK Pesterige opmer kingen over de hond van een Kat- wijker zijn vannacht aanleiding geweest voor een vechtpartij. Een groep gasten van de camping aan het Zuideinde in Katwijk maakte die opmerkingen gisteren toen de betrokkene zijn hond uitliet. Gis ternacht kwam de man de cam pinggasten weer tegen en haalde er een groep vrienden bij om zijn gram te halen. Daarop ontstond een flinke kloppartij aan de Dne- plassenweg. De vechtenden zijn rond half twee door de politie van elkaar gescheiden. Een van hen liep een blauw oog op en zal waar schijnlijk aangifte doen wegens mishandeling. Wassenaar moet minder uitbundig WASSENAAR De gemeente Wassenaar gaat al te uitbundige reclameborden en uitstallingen van winkeliers in de Langstraat weren. Er zullen controleurs worden ingezet om te zorgen dat de nieuwe richtlijn wordt nageleefd. Burgemeester en wethouders hebben tot de maatregelen beslo ten om ervoor te zorgen dat politie, brandweer en ambulance bij calamiteiten zonder oponthoud de winkelstraat in en uit kunnen. De winkeliers worden binnenkort door middel van een brief op de hoogte gebracht van de op handen zijnde con trole. Behalve de uitstallingen en reclameborden worden ook de zonneschermen gecontroleerd. De afgelopen weken vonden in een deel van de Langstraat al opmetingen plaats waarbij onder meer de hoogte van de zonneschermen werd opgemeten. De be doeling is dat de onderste rand van de zonneschermen niet on der een bepaalde grens komt om te voorkomen dat het winke lend publiek tegen buizen oploopt of zich verwondt. Voorts zal er beter worden gelet op de overlast van fietsers in het gedeelte van de Langstraat dat is ingericht als wandelpromenade. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse basisscho len lopen geen gevaar op geheven te worden. Ze blijven allen royaal boven de nieuwe opheffings norm die staatssecretaris Wallage onlangs bekend maakte. Dat blijkt uit een rapport dat is uitgevoerd door het bureau Advisie in opdracht van het ge meentebestuur. In het rapport wordt een prog nose gegeven over het toe komstig aantal leerlingen op de Zoeterwoudse scholen. De nieuwe opheffingsnorm is voor Zoeterwoude bepaald op 92 leerlingen. Volgens de on derzoekers komt geen van de Zoeterwoudse scholen door die norm in de problemen. De kleinste van de vier Zoe terwoudse basisscholen is de Corbuloschool aan de West- eindseweg. Deze openbare school .heeft momenteel 152 leerlingen. Uit het onderzoek blijkt dat de Corbuloschool over een aantal jaren geen ge bruik meer behoeft te maken van de dependance De Helle bellen. De Bernardusschool, gevestigd aan het Kooikerspad aan de Hoge Rijndijk, telt twaalf loka len, waarvan er één is inge richt als onderkomen voor de peuterspeelzaal. Op dit mo ment zijn er tien beschikbaar als leslokaal. Volgens de prog nose zal nog dit jaar een elfde lokaal nodig zijn terwiil over vijf jaar zelfs een twaalfde les lokaal nodig is om de jongens en meisjes verantwoord te kunnen huisvesten. Die situa tie is wel van korte duur, want volgens de prognoses kunnen twee lokalen na de eeuwwisse ling worden afgestoten. De Bernardusschool, met de heer J. de Vette als directeur, is de grootste school van Zoe terwoude en telt 271 leerlin gen. Dat aantal zal nog stijgen tot ver boven de 300. Bureau Advisie heeft berekend dat in het jaar 2000 de school 336 leerlingen zal tellen. Zes jaar later zal dat evenwel zijn ge daald tot 272 kinderen. De Klaverweideschool, ook gevestigd aan de Westeindse- weg, telt momenteel 237 leer lingen. Groei zit er niet meer in. Integendeel zelfs, want via 233 leerlingen in 1995 en 211 in het jaar 2000 zal het aantal jongens en meisjes in 2005 op 208 liggen. De Westwoudschool, gevestigd aan de Veldzichtstraat kent in de tweede helft van dit decen nium een terugloop. Nu telt de school 193 leerlingen. In 1995 zijn dat er 191 en in het jaar 2000 nog 173. Weer vijf jaar la ter telt de Westwoudschool - als de prognoses uitkomen- 168 kinderen. De Corbuloschool daalt van 152 kinderen nu, via 151 in 1995 en 137 kinderen in 2000 tot 134 jongens en meisjes in het jaar 2005. Fotorolletjes vermist ALPHEN AAN DEN Ril Enkele vandalen hebben! nacht van zondag op maa' bij een fotozaak aan del Esstraat in Alphen aan Rijn een metalen kast r pleet van de muur gerulu kast was voor klanten bq| om er fotorolletjes in te g die vervolgens wordenT wikkeld en afgedrukt, morgen is de kast in de J ving teruggevonden, evij zonder de inhoud. Een J Alphenaren zal het deij helaas zonder vakantie ee moeten stellen. hal OP LAATSTE DAG: STOMPWIJK De vijfja rige vosmerrie Danielle Guapa met Jan Wagenaar op de sulky heeft gister middag in twee ritten in de vierde en beslissende omloop de korte baandra- verij over 305 meter in Stompwijk gewonnen. Bobo Buitenzorg met Siem Hartman werd twee de, Clark Buitenzorg met Guus Knijnenburg derde en Zarathoestra met Wim van Buytene vierde. Het paard Avanti S van het Stompwijks Syndicaat, een groep van tien Stompwijkers die plannen hebben gezamen lijk mee te doen aan draf- en renwedstrijden, kon wegens ziekte niet lopen. Het Syndi caat had in allerijl een nieuw paard opgeduikeld, Bellafleur S met rijder E. Bousie, dat het pas in de voorlaatste omloop moest afleggen tegen Zarat hoestra. Aan de korte baandraverij na men 29 paarden deel. De win nares heeft vorig jaar al 10.000 gulden gewonnen op de korte baan. Na Lelystad en Assen delft verdiende zij dit jaar met Wagenaar gisteren de eerste prijs van 5.000 gulden, de sier- deken van de gemeente Leid- schendam, een reischeque voor de pikeur en een exclu sief horloge voor eigenaar W. van der Meer. Burgemeester W. F de Vreeze vertolkte bij de prijsuitreiking de mening van de overvolle tribune dat Wagenaar zelden eerder zo'n gemakkelijke overwinning had behaald. De pikeur was het daar niet direct mee eens. „Het paard moet er voor lopen", antwoordde hij. De mede dank zij schitterend weer uitstekend geslaagde Stompwijkse Paardensport da gen werden gisteravond beslo ten met een groot vuurwerk. AARLANDERVEEN Met de traditionele bejaar denavond is Aarlander veen gisteren begonnen aan de viering van het jaarlijkse zomerfeest. Voorzitter N. Kempenaar van de organiserende Stichting Oranjefeesten Aarlanderveen kon in zijn openingswoord een groot aantal bejaarden verwel komen. Voor deze avond was de fami liezanggroep 'The Pierus Bro thers' uit Noordwijk, bestaan de uit zes broers en een neef, uitgenodigd. De groep bracht veelal bekende liederen ten gehore die door de 84 aanwezi gen uit volle borst werden meegezongen. De traditionele bingo viel eveneens weer goed in de smaak. Bij de rondgang door het dorp werd aan ieder een een formulier gegeven waar een slagzin op kon wor den ingevuld. De prijswin naars, Annet van der Veldt, C. van Soest en Wil Versluys, ontvingen een taart. Voor vanavond staat het trucktrekken voor zowel heren- als damesploegen op het programma, aanvang om half acht op de Kerkvaarts- weg. Voor de laatste dag staat het ringsteken met versierde tractoren op de activiteiten lijst, aanvang om half tien eveneens op de Kerkvaarts- weg begint. Om twee uur is er op het Maarten Bogaardhof het kuipsteken voor dames en heren vanaf 17 jaar, waarbij uitsluitend het dragen van ge wone kleding is toegestaan. De feestelijkheden worden beslo ten met een gezelschapsspel voor paren, bestaande uit een dame en een heer vanaf 17 jaar, aanvang om half acht op de Kerkvaartsweg. VOORHOUT In het fotobijschrift bij de uitreiking van een koninklijke onderscheiding aan de Voorhouter M.A. Hoek zijn helaas enkele storende onjuistheden geslopen. Daarom hieron der nogmaals, maar nu correct, een kleine opsomming van de verdiensten van Hoek voor Voorhout. Hoek was bijna veertig jaar herenkapper en later exploitant van een tabakszaak annex boek- en kantoorhandel. Hij was jaren actief in de Voorhoutse jeugdbeweging. Vanaf de oprichting van de VVV Voorhout tot de opheffing vorig jaar heeft hij een bestuursfunctie vervuld bij deze vereniging. Ook was hij 26 jaar voorzitter van de Onderne mersvereniging en lid van de commissie tot het stichten van een bibliotheek in Voorhout. Sinds 1953 was Hoek actief in de ge meentepolitiek. Oorspronkelijk bij de KVP, na de overgang naar het CDA was hij 9 jaar voorzitter en de laatste jaren was hij vice-voorzitter en adviseur van de christen-democraten. Naast deze activiteiten vond de actieve Voorhouter tijd om sinds de jaren zeventig lid te zijn van de werkgroep Voorhout Vooruit en de Commissie Voorhout 2000 die nu twee jaar bestaat. NOG VOOR DE JAARMARKT IS HAZERSWOUDE EEN DORPSCAFÉ RIJKER Veel pret tijdens een zonnige sportdag in Roelofarendsveen Lachen, joelen, krijsen en je uit de naad werken met spelletjes als korfbal, zaklopen of schat duiken in het zwembad. Circa 140 kinderen uit Alkemade beleefden gisteren in en om het zwembad De Tweesprong in een zonovergoten Roelofarendsveen veel plezier aan het levend ganzebord dat door het VAK, het Comité Vakantiespelen in Alkemade werd gehouden. Uiterste concentratie was nodig voor het treinspelletje. Twaalf kinderen moesten naast elkaar, tussen eikaars schouders met een opgeblazen bal lopen. Aan de sportdag is sinds vorig jaar geen wedstrijd meer verbonden. Volgens een van de organisatoren Tinie van Rijn doet ieder kind zijn of haar best en krijgt iedereen als beloning een bekertje limonade en een lintje. FOTO: WIM VAN NOORT ALPHEN AAN DEN RIJN Indien Alphen een regiotaak uitoefent, zal Alphen per 1 januari 2000, 68.913 inwoners heb ben. Tot 2000 bedraagt in dat geval de woningbouw- produktie 638 woningen per jaar tot een totaal van 29.444. Tussen 2000 en 2005 bedraagt worden 300 woningen per jaar ge bouwd, tot een totaal in 2005 van 30.980. Indien Alphen zich tot het jaar 2000 ontwikkelt volgens het scenario natuurlijke groei zal zij 67.700 inwoners herbergen. Tot 2000 bedraagt de woning- bouwproduktie 587 en de daaropvolgende vijf jaar 300 woningen per jaar. Het aantal woningen per 1 januari 2005 bedraagt dan 30.450. Indien er tot het jaar 2000, 4000 woningen in Kerk en Za- nen en 600 woningen elders in Alphen worden gebouwd, be draagt het aantal inwoners per 1 januari 2000: 64.800. Tot 2000 worden er in dat geval 460 wo ningen gebouwd en tussen 2000 en 2005: 290. Alphen heeft de bovenstaande I o (he drie berekeningen opgfl c Ze betreffen de effectefin een gelijkblijvend inwojis van Alphen aan den Rijnj 0 januari 2000 voor de pid 2000-2005. De cijfers l niet meer aan dan een mi ri ke ontwikkeling op basL_ het provinciale restrictiet— leid voor het Groene Hai Reden voor de berekenlM dat in de notitie van GS touren voor een aangesc restrictief beleid vooii Groene Hart" wordt aT kondigd. GS spreken in fpr(j titie over bevriezen vaht inwonertal per 1 januarftju! hetgeen inhoudt dat dof®£f beleid het inwonertal va.®.; Groene Hart na 2000 nieie der mag stijgen. Om eeni pi te kunnen scheppen v*i- ontwikkelingen in het r"®- nertal en de woningboulgXj 1 januari 2000, heeft d,70 meente Alphen drie all Vi tieve berekeningen opgei30 De gegevens worden bl H ken bij het voorstel dL0, raad in september/ oil wordt voorgelegd ten ad van de keuze die zal wL gemaakt over de toekoq^ ontwikkeling van Alph*)m het gebied van wonindcc en inwonertal. Tjj REGIOJOURNAAL Kinderthea ter In evangelisch ontmoetings centrum De Ark aan het Pic- képlein in Noordwijk is morgenmiddag een kinder feest. Medewerking wordt verleend door kindertheater Kom en Zie. Aanvang half drie, toegang is gratis. Zomeravondzang Bij de zomeravondzang mor genavond in de Oude Kerk aan de Boulevard in Kat wijk, treedt als soliste op Aleida Verdoes en Jaap van Rhijn op het orgel. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Theater In het Gat van Palace in Noordwijk aan Zee is mor genavond mimespel te zien. Aanvang half negen, toegang is gratis. De organisatie is in handen van evangelisch ont moetingscentrum De Ark. A vondzang Het Scheveningse vissers vrouwenkoor verleent mede werking aan de avondzang morgen in de Oude Zeekerk aan de Hoofdstraat 96 in Noordwijk. Aanvang half negen, toegang is gratis. Egerlander De Egerlander blaaskapel De Zeedorper Muzikanten geeft morgenavond een concert in de Redschuur aan de Konin gin Wilhelminaboulevard in Noordwijk. De groep speelt van acht tot tien uur. Idoor MARIETA KROFT HAZERSWOUDE-DORP Het doordringende ge luid van de drilboor is buiten op het Hazers- woudse Raadhuisplein goed te horen. In het pand aangekomen kijk je direct tegen een meterkast aan. De- betonnen vloer ligt hier en daar opengebro ken. De ruimte is bezaaid met gereedschap. Een ding is duidelijk: de bouwvakvakantie is hier nog niet doorgedrongen. Clemens Timmermans en Alfred Hortensius zijn druk bezig om het voor malige kantoor van het waterschap Noord woude binnen een maand om te toveren tot een dorpscafé. „Het wordt een cafébedrijf met een kleine kaart", legt Al fred uit. „Eenvoudige maaltij den zullen er te verkrijgen zijn, zoals een biefstukje met friet of een uitsmijter. We bie den de bezoekers iets meer dan een snackbar, maar iets minder dan een restaurant". De twee vrienden die het café gaan leiden, hebben in een la ter stadium nog plannen om er op vrijdag en zaterdag een eet café van te maken. „We zullen echter eerst eens even afwach ten hoe dit gaat lopen", vertelt Clemens. Voor de jaarmarkt die op 30 en 31 augustus wordt gehou den, hopen zij hun tegenover de Hervormde kerk gelegen café te openen. „Dan zijn er veel mensen op de been en dat is dus een ideaal moment om er bekendheid aan te geven", vertellen ze. De naam blijft nog even geheim. De onthul ling daarvan vinden zij name lijk een ideale openingshande ling. Waterschap Het pand is in april door het tweetal van het waterschap aangekocht. De twee liepen al jaren rond met de plannen om een café te beginnen. Ze heb ben echter net zo lang gewacht totdat er volgens hen een mooi pand te koop kwam. De twee Hazerswoudenaren zijn al jaren erg actief in het plaatselijk verenigingsleven en het jeugdwerk en ook in het draaien van bardiensten. De vaste bezoekers van de Koude- kerkse kroeg De Hoek zullen Timmermans nog wel herken nen, want daar heeft hij an derhalf jaar achter de bar ge- Timmermans is al twaalf jaar vrachtwagenchauffeur. Sinds half april werkt hij een dag in de week, hetgeen hij voorlopig eveneens met het caféwerk zal combineren. De nieuwe uitda ging trekt Hortensius die nu al tien jaar maatschappelijk wer ker is bij het Centrum Onder dak in Leiden erg aan. Hij blijft zijn part-time baan wel met het caféwerk combineren. Beiden hebben vorig jaar het horeca-diploma en de midden standscursus behaald. Biljarten i i n P vks Samen met hun vriendinnen mikken zij op een breed pu bliek. „Gezien het aantal in woners van Hazerswoude, is het aanbod met maar één an der cafébedrijf en daarnaast de kantines mager", vindt Hor tensius die in het café als een gat in de markt beschouwt. Een biljarttafel zal niet aan de inrichting ontbreken. Inclusief de barkrukken krijgt de ruim te zo'n 60 zitplaatsen. Het tweetal wil eens per maand een band naar hun café halen. Daarnaast zullen er kaarta vonden worden gehouden en wordt er op de bovenverdie ping een vergaderruimte ge creëerd. Met uitzondering van maandag zal het café iedere dag van elf uur 's morgens tot één uur 's avonds geopend zijn. Op vrijdag- en zaterdaga vond gaan de deuren n<jg uurtje later op slot. t en Pand Voorlopig zijn de toekoj- kroegbazen nog even vakker. Sinds april zijn 1 al drie draagmuren vj haald, zijn er toiletgroepze gekomen, is er een nojgj gang gemaakt, zijn er v^a] tiesystemen aangebracrf. t zijn de deuren en mure, luidswerend gemaakt. maakt een pand in een jje 1 vertellen ze. Bijgestaanfir hun vriendinnen en de Ly van Alfred HortensiuLi aannemer van beroep isj" ren zij alles zoveel mogef13, zelfwerkzaamheid uit. mens Timmermans teerl op zijn ervaring die hij opgedaan bij de verbot— van het Michelcentrum tl J huidige Jongerencei Stek, aan de andere kan het dorp. Ook was hij, i h met Hortensius bij de oje ting rond 1974 van het Dj malige jongerencentrurqnd Stekkie aan de Vincenh Goghstraat betrokken. Bdic dien komt zijn ervaring <jev, zes jaar lang als installat^k. een electriciën heeft opg%n goed van pas. Alfred Hoijaa us zegt nu meer bouwvf Zi te worden dan hij al wajasl deert hem niet, wantfoo einddoel is immers ca$ st

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10