TENNIS CIRCUIT ^De Tour is nog lang en Parijs is nog ver Jan Willem Lugthart ook in Noord wijk niet te stuiten si SPORT Rabobank Q EeidóeSouiont MAANDAG 22 JULI 19! VERONIQUE VAN RUITEN HEERST OP ALKEMADE REGIO Jan-Willem Lugthart verstoorde giste ren tijdens het badgasten- toernooi het Casino-feest je. De Katwijker liet zich door Kees Heemskerk en René van der Wilk niet stuiten en won de finale in de hoogste categorie op het toernooi aan de Oude Zeeweg. De Zee en Duin speler hoefde daarvoor niet eens alle registers open te trekken en dat is tekenend voor het ver schil in klasse tussen Lugthart en de rest van de B-spelers in de Leidse regio. Lugthprt erkende na afloop van de finale dat hij in Noord- wijk met in grote vorrr stak. „Ik speelde onder mijn niveau. Het kost me moeite om gecon centreerd te blijven en daar door maakte ik de meest sim pele fouten. Gelukkig hebben mijn tegenstanders daar onvol doende van weten te profite ren. Maar voor de toeschou wers was het jammer want het was geen beste finale". Veel hoogstaand tennis viel er in derdaad niet te zien op het centre-court van Casino. De verrassende finalist René van der Wilk hij versloeg in de halve finale Mark Fleischeu- rer met 7-6, 7-6 kende een wervelende opening. De ten- nisleraar liet met zijn degelijke base-linespel Lugthart niet in zijn spel komen en hoefde in de eerste set geen enkele game af te staan: 6-0. Na deze koude douche herstelde de Katwijker zich knap. In het besef dat de grote vorm ontbrak beperkte hij zich tot het binnen halen van de punten en het bespelen van het publiek. Beide onder delen lukte bijzonder goed en de leider in het LC-circuit gunde de Casino-speler geen set meer: 6-2, 6-1. Bij de dames was er aanzienlijk meer span ning. In een zeer boeiende partij maakte Saskia Paauw haar favorietenrol volledig waar. Marijke Guyt ging goed van start en won de eerste set (4-6) maar kon het uiteindelijk toch niet bolwerken tegen de speelster van De Munnik: 7-5, 6-2. In het HEC1 ging de hoofdprijs naar de jonge Duit ser Fischerman. Slow-starter Bob van Overloop kreeg geen kans om zich warm te draaien op het gravel want binnen een uur kon hij met 6-2, 6-0 de kleedkamer opzoeken. De D- heren kregen in Casino-speler Edgar Monfils een hele sterke winnaar. In de eindstrijd had hij alleen in de eerste set last van Ted Steenvoorden maar daarna maakte hij de partij be kwaam af: 7-5, 6-3. Huis ter Duin-speelster Van Noort en Maud Beran zorgden bij de D- dames voor een onverwachte surprise. Beide ongeplaatste speelsters zorgden voor een aantrekkelijke finale waarin de Noordwijkse uiteindelijk in drie sets aan het langste eind trok: 6-2, 3-6, 6-0. Alkemade Veronique van Ruiten heerste op eigen Alkemadese grond in de C-categorie. Het open Cl- damesenkelspel werd na een moeizame start (7-5) een strak ke overwinning (6-0) op Flo- rieke Westhof, die in de halve finale Madeion Buijs had te ruggewezen. Met echtgenoot Herman werd de voormalige nationale tafeltennistopper ook eerste in de mixed C2 30+. De naar Oude Wetering voor de befaamde Alkemadesfeer afgereisde en daar ook volop aan bijdragende Nieuwven- nepse combinatie Wilma Beij- en en Peter van Doesselaar moest er met 6-4, 6-2 aan gelo ven. Alleen in de damesdubbel was de hoogste eer niet voor Veronique van Ruiten wegge legd. Alie Oudshoorn en Joke Wempe klopten de Veense en partner Sietske Evers na lange en spannende strijd, 6-7, 7-5, 6- 4. Ronald Klein werd de num mer één in het Cl-enkelspel bij de mannen. Met 7-6, 6-4 werd Marcel van Gaaien, die 'coming man' Maarten Buijs met 7-6, 5-7 en 6-0 uit de fina- CeüLeSouoont le hield, naar de twede plaats verwezen. Henk van den Berg pakte de C2 30+-titel voor Jan van Veen, die op zijn beurt die andere Vener, Sjaak van Veen was voorgebleven. Van den Berg miste met de broer van Jan, Harry van Veen een tweede titel. Dick Heemskerk en Jan Kuyvenhoven beslisten eerst de Rijnsburgse broeder- Tim Bavelaar kon zijn favorietenrol in Voorhout niet waarmaken. Hij verloor in de finale kansloos van Erik de Graaf. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN strijd tegen Dick van Iterson en Gert-Jan Onvlee in hun voordeel om vervolgens de fi nale met 6-4, 6-4 tot een goed einde te brengen. In D een opvallende rol voor Wendy van de Wereld en Leo van Berkel. De assistente uit de ploeg van Willem Renee kwam in de eindstrijd van zo wel dames- als gemengddub- bel. Enkel het laatste onder deel, met Ruud Glansbeek, werd een overwinning tegen (ook zij was er weer!) Bep Hol ster/Gerco Gravenkamp. Van Berkel maakte het in de halve finale, tot zijn opgave, Dl 30+ winnaar heel lastig, maar was voor de mixed-zege met Ria Runneberg toch weer voldoen de hersteld. In ongeveer het langste treffen van de week werd niemand minder dan Willem Renee de voet dwars gezet. De kopman van de Al kemade-ploeg, die weer garant stond voor een voortreffelijke leiding en de unieke sfeer dolf met Irene Kuiper met slechts 11-9 in de tiebreak van de laatste set toch het onderspit. Het ticket voor de D dertig- plus dubbel Masters werd in Alkemade veroverd door thuisspelers Loek Koek en Pim van der Meer bij de man nen en Riet Akerboom en Wil Koopman bij de dames. Voorhout Het toernooi in Voorhout bracht slechts één winnaar uit de eigen gelederen voort. De als vierde geplaatste Erik.de Graaf zorgde in het HEC1 voor een verrassing door het eerste reekshoofd Tim Bave laar te verslaan. De Graaf wekte veel irritatie op bij het publiek door tergend lang zaam te spelen. Schijnbaar on geïnteresseerd bediende hij de Merenwijk-speler van hoge boogballen, die weliswaar goed geplaatst werden, maar het aanzien niet waard waren. Op deze manier behaalde hij met tweemaal 6-1 de overwinning. De finale bij de heren in de D- categorie speelde zich welis waar op een niveau lager af, maar de partij was des te leu ker om te zien. Topfavoriet Marc Broxterman had drie sets nodig om de als vierde getipte Ruud Bakker te verslaan. De speler van Hillegom verloor de eerste set nog met 6-4, maar kwam in de tweede reeks via dezelfde cijfers weer op gelijke hoogte In de laatste set was een tiebreak nodig om de strijd te beslissen. Bij de da mesenkelspelen waren alle ge plaatste speelsters inmiddels uit het toernooi verdwenen. In de C-categorie verslóeg Ilja van Santen de thuisspelende Danielle van de Geest. De speelster van de Merenwijk won met 6-3, 6-4. In de finale bij het DED1 was helemaal geen Voorhoutse te bekennen. Van Trigt g Van Overl toegelaten Open Leic L ke Een verbeten Saskia Paauw knokte zich op de banen op van Casino in drie sets langs Marijke Guyt. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Ariènne de Vos van OLTC pakte met 6-1, 6-2 de eretitel tegen Merlin Vink. In het invitatie B-toernooi won Marcel Vink het enkel spel. In de finale versloeg de Hilegomse nummer 2, Michael Schermer met 6-2, 7-5. Ook het B-dubbelevenement werd door Vink winnend afgesloten. Samen met Paul Damen, die eerder met partner Frank van Balen het HDC1 won, eindigde hij als eerste in de poule. De tweede plaats werd ingenomen door Philip Nagtegeller en Marcel Gerritsen. Boskoop Yvonne Schoordijk is na een moeizame start dit jaar goed op dreef. In de DEC-finale van het toernooi in Boskoop liet de speelster van De Me renwijk dat ze ten onrechte niet als eerste was geplaatst. Ingrid Broere uit Waddinx- veen maakte het Schoordijk in de tweede set rtog erg lastig maar moest toch met lege han den het gravel verlaten. Met 6-3, 0-6, 6-2 boekte Schoordijk na Forescate en Dekker haar derde toernooizege van het jaar. In het HEC pakte Ivo Mikkelsen uit Zoetermeer de titel door Oscar Schoordijk in twee sets te verslaan: 7-5, 6-4. Het Hazerswoudse duo Timo van der Voort en Dennis de Roo maakten van de eindstrijd in het HED een boeiend schouwspel. Van der Voort had uiteraard drie lange sets (6-2, 3-6, 6-4) nodig om zijn 'maatje' De Roo van het lijf te houden Bij de dames had Adriëne van Dijk weinig moeite met Helma van Rijs wijk: 7-6, 6-3. Bij de HDD 30+ wfis de hoofdprijs voor Max van Os en Jan Nederhof ter wijl bij dames het duo Van Tol/Bientjes van Ooyen de sterksten bleken. Fasson-jeugdtoernooi Bij het Fasson-jeugdtoernooi van Artesia in Koudekerk heeft Marieke Zwerver de meeste eretitels in de wacht gesleept. In de singlefinale bij de zestienjarigen won zij van Jane van de Brink. Samen met Lisette Faas, winnares in de categorie tot veertien jaar, ze gevierde Marieke over het duo Claudia Rijnaarts/Jane van de Brink. In gezelschap van Niels van de Oever behaalde de speelster haar derde zege. De verliezende finalisten Michelle van Deursen en Richard Rom- mers waren bij de onderdelen voor de twaalfjarigen meer succesvol. Michelle won de en- kelfjnale van Esther Kippers- luis en Richard (ook winsdt in het JD) versloeg Jeroen Ver- degaal. Bij de jongens tot en met 16 jaar moest Wijnand van Deursen door een knieblessure al na één game tegen Vincent Molema opgeven. Gelukkig had hij al wel de dubbeltitel me.t Lucien Groenewegen bin nen. „Verder hebben we maar één pleister hoeven plakken en een paar traantjes moeten drogen", aldus woordvoerster Anja Schreurs. Uitslagen ir 7-6, 7-6, Finale: J.W. Lugthart - R. v.o. wilk 0-6, 6-2, 6-1 DEB1: linale: S. Pauw - M.Guyt 4-6,7-5,6-2. HDB: linale: K Heemskerk/R v.d. Wilk - Ch. Assel- bergs/M. Nagelkerken 6-3, 7-5 HEB2: lina le: R Haarhuis - C. Asselbergs 6-4, 6-4. HEC1: finale: B. van Overloop - N. Fischer- mans 6-3, 6-0 HEC2: finale: O. Kist - P.Nie zen 7-6, 7-5. DEC1: finale: M. Koning - L van der Heyden 6-2, 6-3. (poule). HDC2: li- HED1: finale: E. Monfils - T. Steenvoorden 7-6, 6-3 DED1: finale: E van Noort - M. Be ran 6-2, 3-6, 6-0 HDD1: finale: A. van Dui- inoot 6-1, 3-6, 6-4. DDD2 Mare/M. Steenvoorden - Kamp 4-6, 6-3, 6- 6-4 DDC2 30+: finale: A. Oudshoorn/J Wempe - S. Evers/V. van Ruiten 6-7, 7-5, 6- 4 GDC2 30+: finale: V. H. van Ruiten - W Beijen/P. van Doesselaar 6-4, 6-2. HED1: halve finalea: S. Verdaasdonk - E. van Berkel 6-1, 6-3; R. Kuipers - R Glans beek 6-1, 7-5. Finale: Kuipers - Verdaas donk DED1: halve finales: N. Castelijn - M Buijs 3-6, 3-5, w.o.; I Koek - J.v.d. Vlugt 6- 1, 7-5. Finale: Castelijn - Koek 6-4, 7-5. HDD1: finale: C Leijten/R. Maarschalk - R Kuipers/H. Zonderop 7-6. 6-4. DDD1: finale: H. Pietersen/A. Weerts - I. Brouwer/W.v.d. Wereld 6-4, 0-6, 6-3 GDD1: finale: W.v.d Wereld/R. Glansbeek - B. Holster/G. Grave- kamp 4-6, 6-2, 6-1 HED1 30+: halve finales: R. Philips - L. van Ruilen 6-3, 6-4 Finale: Philips - 6-2 6-4 DED1 30+: halve finale Diik - L van Popta 7-5, 6-0; I. Ku i Dijk 7-5, 7-5 Finale: Kuiper - J vai LEIDEN Marco en Margot van Ovei gen de zware taak de regionale eer in toernooi van de 0[ Tennis Kampioen hoog te houden. Wei' ster Annelies Koole hen gisteren de wild om deel te nemen aa sterren A-toernooi burg noodzakelijk zij Met de nieuwe voor opvolger van Ton Bert van der Mey ei we assistent-wedsti Ilonka van Riet op van Coby en René stond Annelies Kool moeilijke taak grote aantal aanvra |7( een 'wild card' deelnemers te grote namen als Johu© mans, Jan-Willem Lc ger Warmenhoven schijnlijk Rob Simo mannen en Karin dames kon niet voi den gegaan. Voor 6-0, 7-5 HDD1 30+: finale: L. Koek/P v.d. Meer - N Bakker/F. Schouten 6-3, 6-4 DDD1 30+: finale: R Akerboom/W Koop man - 8 Holster/R. Runnenberg 6-1. 7-6. GDD1 30+: finale: R. Runnenberg/L van Berkel - I Kuiper/W. Renee 6-3, 4-6, 7-6 (11-9) HEC1 finale: E. de Graaf - T Bavelaar 6-1. 6-1 DEC1 finale: I van Santen - D van de Geest 6-3, 6-4 HDC1: finale: P. Damen/F 6. 6-4, 7-6 DED1: finale: A de Vos - M Vink 6-1. 6-2 HDD1 finale: R. Siemerink/E Aartman - L Uljee/A. de Graaf 6-0, 6-3. DDD1 finale: H v.d. Bode/L.van Lierop - O Almenkinders/M. van Kesteren 6-4, 7-6. GDD1 finale: M van Kesteren/J Onvlee - K van Loo/C. Admiraal 6-3, 7-5. HDD35+: finale: H. Stark/N. Turnhout - G Houtenbos/H. van de Kamp 6-3, 6-2 DDD35+ finale: J Bechtum/C Vink - J. de Bruyn/M Warmerdam 6-2, 7-5. GD35+. fi nale: T.v. Oort/A. Hoogstraten - J. 30+: finale: E. i M. Warmenhoven/T 1 GDD2 30+: final Alkemade HEC1: halve finales: R. Klein - E. Zeemering 6-3, 6-3M. van Göalen - M. Buijs 7-6, 5-7, 6-0 Finale: Klein - Van Gaaien 7-6, 6-4. DEC1: halve finales: V van Ruiten - F Meij er 6-1, 6-3; F. Westhof - M. Buijs 6-1, 6-1 Finale: Van Ruiten - Westhof 7-5, 6-0 HDC1: finale: H. Schiphorst/E Ze n Overschot 6-3, 4-6, 6-3. 6-3, 0-6, 6-2. HDC: finale: I. Ponsloen, - L. Koelman/T. Bouwhuis 6-2, 7-5. HED: finale: T.van der Voort - D. de Roo 6- 2, 3-6, 6-4 DED: finale: A. van Dijk - H van Rijswijk 7-6, 6-3. HDD2: finale: Tvd. Voort/D. de Roo - X. van Bommel/F. Ubels 3-6, 6-2, 6-4 HDD1 30+: finale: M. van Os/J. Nederhof - J. de Brei/H Smets 7-5, 6- 4 DDD30+: linale: J. van Tol/I. Bientjes van Ooyen - T. Boeve/A. Kuyper 6-3, 6-3. Fasson-jeugdtoernooi Artesia Koudekerk JE10: 1e O. Mattheussens, 2e R. Verdegaal; JE11 1e J Overgaauw, 2e E. van de Bos, JE12. 1e R. Rommers, 2e J. Verdegaal; JE14 ie R van de Bos, 2e R. Weggen; JE16 1e V. Molema, 2e W van Deursen; JD10: 1e O. Mattheussens/ J. Vink, 2e B van Delft/R de Boer; JD11/12- 1e R. Rommers/S. Sarpong, 2e E van de Bos/J. Sandee; JD14: 1e R. van de Bos/M de Bakker, 2e T. Kist/P. Kist; JD16. 1e W. van Deursen/L Groenewegen, 2e S. Schuyt/R Struiwigh; ME10/T1: el, 2e L Wet r. ME12: M. van Gaaien 6-0, 6-3 HEC2 halve finales: J. van Veen - Sj. van ;n 2-6. 6-3, 6-0; H.v.d. Berg - M. Winke- 2e E. Kippersluis; ME14: 1e L. Faas. 2e I. Visser. ME1S 1e M. Zwerver. 2e J. van de Brink; MD16. 1e L Faas/M Zwer ver. 2e C Rijnaarts/J. van de Brink; GD11 1e L Weber/M. Jacobs. 2e D. Hoek/D. Pur- mer, GD14/16: 1e M Zwerver/N. van de Oever. 2e M van Deursen/R. Rommers rig jaar kandidaat, te n jam Tannenbaum n« J» keuze werd bij de voor Rieneke Kustei De twee plaatsen vo spelers vielen toe a van Trigt en MaH Overloop. Eeh ook| rechte keuze. De Hil is op dit moment plaats in de halve ALTA in Amersfo Amsterdamse Festin; de finale in Bilthovej latie van de national nooien. Van Overlooj 1987 25ste op de Ni ranglijst, maar raa' universiteit in Ami stig geblesseerd. D dorpse kon bij Dek] problematiek rond Sandra Begijn positi gen en kan met dij een nieuwe poging to de klassering aangaj kwalifikatie werden ker, Martijn Krans trictsfinalist Onno C de heren en distric houdster Saskia Pa het toegangsbewijs De overige deelneme kwalifikatie zullen tussen 10.00 en 11.01^ het park van RooniJi_A de Kanaalweg gemel LAI zijn. Er wordt vanav< Mij 21.30 uur doorgespee De eerste speeldag irt Open Leidse werd v< me Roomburgse spelers ÖG succes. Bub van der 2 'U2 de BI het tennissen verleerd tegen Marii J In Cl bleven Michi |H tegen de geplaatst Laan, Rico Fasel, Iar met moeite tegen Me Eric Steegers en Ai gj tegen Roy Froma ov u, C2 voegden Sander tegen Martin Dahlha ven Goldstaub tegen den Berg er nog zeg< RIJSWIJK Het „Tour de France-gevoel". Een verzekeringsmaatschappij heeft daar weliswaar een heel andere draai aan ge geven, feit is en blijft dat het „Tour de France-ge voel" al veel ouder is. Im mers, elk jaar weer als de profwielrenners van start zijn gegaan in de Ronde van Frankrijk komen er in gezinnen en zeker ook op de verschillende werkplekken gevoelens naarboven die er elders in het jaar niet zijn. Ge zinsleden en collega's die je anders nooit over wiel rennen hoort spreken, hebben er nu plotseling verstand van. Ook bij ons op de redactie wordt dagelijks uitgebreid over de Tour gesproken. Er wordt teruggeblikt op de etappe van de dag ervoor. Dat duurt meestal tot een uur of twaalf. Dan zijn de renners inmiddels vertrokken voor de volgende etappe en wordt er driftig gespeculeerd over het verloop van die rit. De één weet het zeker. Lemond heeft goede benen, maar vlak Theunisse niet uit. En wat te denken van die dekselse Le Blanc. Sommige collega's halen wat meewarig de schouders op over het in hun ogen opge klopte gedoe rond de Tour. Zo hebben we al een wat oudere collega wiens belangstelling slechts lijkt uit te gaan naar klassieke muziek. „Stelletje idioten op een fiets", is zijn al jarenlang te horen taar als het grootste van de redactie zich om drie uur rond de televisie heeft ge schaard om de slotkilometers van de etappe te volgen. „Als je dat leuk vindt, dan man keert er wat aan je verstand". Al jarenlang is het gebruike lijk dat hij het aan de stok krijgt met zijn collega Han Nieuwmans. Die is namelijk Deelnemers prijsvraag bij Han Nieuwmans in goede handen Tourfanaat en niet zo'n klein beetje ook. Dat komt onze krant overigens goed uit, want iemand moet er toch voor zorgen dat de Tourprijs vraag in goede banen wordt geleid. Het is niet nieuw voor Nieuwmans, in het dagelijks leven een van de vormgevers van onze krant, om een Tour- prijsvraag in goede banen te leiden. De wat oudere abon nees zullen zich de prijsvra gen in onze krant van de ja ren zeventig nog wel herinne ren. We volgden Han Nieuw mans een avondje in zijn spe ciaal voor de Tourprijsvraag ingerichte kamer waarin hij vragen van deelnemers be antwoordt. „Het is wel even een verschil met vroeger", zegt hij tussen twee telefoontjes door. „Toen moesten de mensen elke dag een bon invullen waarop ze de winnaar van de etappe voorspelden. En natuurlijk een slagzin afmaken. Dat hoorde er zo bij. Moest van justitie. Want buiten de offi ciële kanalen om mocht je geen prijsvraag organiseren waarop alleen werd gewed op de winnaar. De slagzin was uiteindelijk bepalend". Voortijdig Maar de officier van justitie was het ook met de laatste re glementen niet eens. En zo doende stierf de, door onze krant opgezette Tourprijs vraag, in de beginjaren tach tig een voortijdige dood. En dat was jammer, want we hebben in die tijd 's zomers wat genoeglijke uurtjes be leefd als halverwege de mid dag de postzak met inzendin gen op de redactie verscheen. We hadden dan een slagzin die we voor ons op nummer één zetten, maar die we niet konden publiceren vanwege het bijzondere karakter ervan en de meest serieuze collega bepaalde dan de „echte" num mer een. Hij was de notaris. Nu, in 1991, gaat het anders. Want ja, de Tourprijsvraag mag dan zijn gelegaliseerd, de romantiek van het envelop pen openen - ook dat kan ro mantisch zijn - is voorbij. De computer heeft zijn intrede gedaan en dat geldt ook voor het bijhouden van de standen van de Tourprijsvraag. Slechts een keer hebben de deelnemers een formulier hoeven in te zenden met daarop hun favoriete lijstje van vijftien deelnemers. Zo dra de uitslagen bekend zijn voert Han Nieuwmans die in de computer en na een half uurtje zoekwerk (door de computer) verschijnen op het groene schermpje keurig de prijswinnaars. Voor een leek op het gebied van computers zijn de werk zaamheden van Han Nieuw mans gedurende de Tour on begrijpelijk. „Even een back- uppie maken", zegt hij plotse ling. Het zal wel. Belangrijker Han Nieuwmans (links) staat een deelnemer aan de Tour prijsvraag te woord. Verslaggever Dick Dijkhuizen helpt een handje mee. FOTO: STEPHEN EVENHUIS is echter de geduldige manier waarop hij de vragenstellers beantwoordt. „Hoeveel pun ten dacht u dat u had is steevast zijn eerste vraag als er weer een deelnemer be nieuwd is naar zijn score van de dag. „Nee, u zit niet bij de eerste vijftig, maar niets aan de hand hoor. De Tour is nog lang en Parijs is nog ver", stelt Nieuwmans de bellers gerust. Alsof je Joop Zoete melk hoort praten. „Het contact met de mensen", zegt hij, „dat is belangrijk. De mensen vinden het vaak pret tig om gewoon even te bellen. Ik heb elke avond een man aan de lijn die begint te vra gen of ik het druk heb. Zo niet, dan wil hij wel even de etappe met me doornemen. Want hij doet wel mee, zegt hij, maar hoeft niet zo nodig iets te winnen. Het meedoen, het ergens bijhoren, dat is voor die mensen veel belang rijker". Voetbal Voorzover zijn herinnering teruggaat is de inmiddels 51- jarige Nieuwmans al vanaf zijn negende jaar geïnteres seerd in het wielrennen en met name in de Tour de France. „Waarom Tsja, ik denk dat het komt omdat het een individuele sport is. Een sport ook die voor mij in die tijd niet viel te beoefenen. Wij, mijn broers en ik, moes ten maar op voetbal. Dat was tenminste te betalen. Wiel rennen, dat was veel te duur. Hard fietsen deed ik wel, maar dan op een gewoon rij wiel. De enige die bij ons in het gezin wel eens hardfietste was mijn vader. Die deed wel eens mee aan de zogenaamde dikke-banden-race. Dat was een race op transportfietsen.' Maar ach, wielrennen. Het waren spannende tijden toen. Nederlanders kwamen in het stuk niet voor. Ab Gelder mans werd in het algemeen klassement een keer vijfde. Dat was in '63 of daaromtrent. Nou, Nederland stond op zijn kop. Een landgenoot bij de eerste tien. Tegenwoordig is het zo dat Breukink de Tour moet winnen en geen tweede moet worden, anders is alles mislukt". Spijt heeft Nieuwmans van het feit dat hij zijn plakboe ken met Toruverhalen ooit heeft weggegooid. „Ik had van die grote boeken waarin behangstalen zaten. Alles plakte ik in. Zeker toen de Televizierploeg van Pelle- naars in opkomst was. Ik had een hele rij, maar toen ik ging trouwen heb ik alles wegge daan. Zonde achteraf, maar toen dacht ik, wat moet ik met die rotzooi. Ik dacht mijn vrouw een plezier te doen door die boeken weg te gooi en. Zegt ze een tijdje later: wat mij betreft had je ze niet weg hoeven te doen". Ongerust Dan belt deelnemer Neute boom. Hij vraagt zich af waar om hij niet in de krant stond, terwijl hij toch op de twintig ste plaats staat en de andere deelnemer die op die plek staat wel is genoemd. Onge rust is Neuteboom. Klopt de puntentelling wel Nieuw mans stelt hem gerust. „U staat inderdaad op de twintig ste plaats en met u nog drie deelnemers. Degenen die in de krant staan vermeld kwam er als laatste bij, vandaar die naam in de krant". Neute boom weer gerustgesteld. Nieuwmans vervolgt daarop, het spreekuur (tussen 18.00 uur en 19.00 uur) is dan al lang voorbij maar toch zijn er nog deelnemers die de gok wagen, zijn verhaal. „De Tour was vroeger ook veel span nender. Er was geen televisie. Dus was je aangewezen op de radio. Eerst op Jan Cottaar en later op Theo Koomen. Ja, en als je dan later hoort dat Koomen vanaf een terras zijn verslagen de ether instuurde, dan zet je dat wel aan het denken. Natuurlijk, ik weet ook wel dat er in de wielren nerij nogal wat wordt gere geld. Maar toch, het blijft een heerlijke sport". Correct Wordt er in de wielersport zo nu en dan wel eens wat gere geld, bij de Tourprijsvraag is dat, zeker en vast, niefC val. Nieuwmans beh; vragen van de correct, rechtvaardij streng. Renners die vallen, op welke m; ook, kunnen niet woi vangen. En dat is v< nemers die nogal wal van de PDM-ploeg lijstje hebben staan hard gelag. „Er zijn sen die het proberi Nieuwmans, „maar nen we natuurlijk beginnen. Een uitzij hebben we gemaakl eerste weekeinde Tour, toen op de tw< Stephen Roche uit\|0 deelnemers die hemj lijstje hadden gezet toen tot maandag gehad om een verval te wijzen. Maar daar gebleven". De winnaar van de een reis naar Parijs van Nieuwmans el" telefonisch bericht, genlijk het leukste dag", zegt hij. „Als hoe de mensen reagejjg' Om dat te controleri we op donderdagavj maar met de prijswini de dag. „Met mevrihi nia". wordt er opgpj „Goedenavond bent u deelnemer Tourprijsvraag", man", is het antwoon zo?". „Wel, dan heeft I' een reis naar Parijs ge en trouwens, Stilte Dan een „Neeeeeee, bent u echD' krant". „Jawel mevi ben er echt van, u k: nenkort de gegevens reis thuisgestuurd". „Sprakeloos zeker' Nieuwmans als is verbroken, maak ik nou elke en maakt dit werk zo! m]] ori I ftiJ gj is, u mal de andew n laf—

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14