Mooie mannen showen montere mode in Milaan Ï5, aF ■fofclóC SoUACWlt" Linnen legerschoenen en bijkleurende beenbeschermers geven de jongens van Oaks by Ferre het stoere aanzien van soldaten van het Vreemdelingenlegioen tijdens een rustdag in een oase. Trussardi, het modehuis met een windhond in het wapenschild, heeft niet alleen elegante pakken maar ook waterproof kleding voor luxe-vissers om windkracht zeven te trotseren. Er zitten ook jockeys in Ferre's boot, bij voorbeeld in zandkleurige stretch-broek en een rood hemdje met grote witte nop pen, met als accessoires een bijkleurend ruiterspetje, een donkere zonnebril, een stick en zandbeige laarzen, die blijken te bestaan uit zware linnen legerschoenen met bijkleurende beenbeschermers met gekruiste veters. In Ferre's jeans-collectie herkennen we ns, maar ook fleu- zigeunerstijl. En, voor het eerst, maar niet voor het laatst... de strepen van opa's pyjama. 'The elect are those to whose eyes the beautiful things mean only beauty', al dus citeert Trussardi een waarheid van Oscar Wilde. Bij Trussardi, het huis met de windhond als visitekaartje voor een stijl die in de smaak valt bij mannen die geen andere zorgen aan hun hoofd heb ben dan hun eigen verschijning, ver schijnt de dandy ten tonele. Kaneelkleu rig suède jasje en dito mouwloos vest, witte pantalon en wijnrood zijden sjaal tje tussen de witte kraagpunten. Formeler zijn perfect geknipte pakken in pied-de-poule of prince-de-Galles, ro mantischer ogen gestreepte pyjama-jasjes in suikerboontinten over een steenrode broek en een hemelsblauw hemd. Ook dandy Trussardi houdt van de zee. Hij hult zich dan in marineblauwe leren oliejekker en verwisselt zonder aarzelen de blauw-witte streepjesbroek voor een bermuda. Daarbij een gebreid vissers mutsje op de kruin. Mannen die met Basile willen scheep- gaan, komen niet op een visserssloep te recht. Huize Basile vertaalt het marine thema in blazers met vergulde knopen, hemden met een touwtje door de kraag cn coltruien in wimpeltinten als felrood of kobaltblauw. Zomer 1992 mag dan wellicht lang en heet worden, op zee staat er vaker een stijve bries, meent Ba sile. Daarom worden naturelkleurige shorts ook gedragen met warme Noorse sokken en suède bottines. En over glan zende lycra zwembroeken met geometri sche motieven en bestudeerde uilsnij dingen zijn doorschijnende waterproof jasjes voorzien. Keith Varty en Alan Cleaver, het Angel saksische ontwerpersduo van Byblos, reisde naar de zon voor zomerse ideeën. FOTO'S: ARLETTE ST\ een mimosageel of Nijlgroen pak ui 9' hoogstaande couturecollectie. Of Michael eerder in de wolken zijn me In het zweet huns aanschijns poserende modellen voor Ferre's nieuwste lijn: Rhim rus Rex. Uit Noord-Afrika brachten ze zandkleu rige vlotte pakken mee, vaak met drie knopen en vrij hoog gesloten revers, en prachtige pullovers met de wit-blauwe motieven van lokaal aardewerk. Grote dassen in felle kleuren pronken met een zwart vrouwtje met een kruik op het hoofd. Dat is Out of Africa, te dragen onder pasteljasjes (watergroen, zwem badturkoois of poederroze), met bijkleu rende petjes en suède schoeisel. Wit en koffiebruin worden gecombineerd in broeken en ongevoerde linnen jasjes met schilderachtige borduursels en incrusta ties met zebra's en Afrikaanse danseres sen. Terug in Engeland waren de Byblos-jon- gens blijkbaar net op tijd om de regatta's bij te wonen. Hun team oogt studenti koos in jasjes met brede wit-marine of wit-bordeaux strepen, witte truien met het embleem van het modehuis en in spierwitte pakken met geborduurde lo go's. Alles is in de mode, behalve het (colbert)jasje. De blouson - bedrukt, in leer of in jeans - biedt een nieuwe waai er van mogelijkheden en is geschikt voor elke gelegenheid. Aldus Gianni Versace, een van de stralendste sterren aan het Milanese mode-firmament. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Gianni Versace zal immers niemand minder dan popzanger Michael Jackson een nieuwe look aanmeten. Dan moet je de nieuwste creaties toch gezien hebben. Wacko Jacko hoeft zich over zijn keuze niet te beklagen: witte strakke jeans en hemden, bedrukt met Versace's gelief koosde ballet- en antieke theaterthe ma's - zijn hem op het lijf geschreven. Zo ook de accessoires: beslagen cowboy ceintuur en puntige laarsjes uit het Wil de Westen. Met dit schoeisel kun je alle kanten op. Ze worden zelfs gedragen bij sacè met zilveren of gouden den of met radarkringen op de rug. te of zwarte heuplange losse jasjes gen antiek-Griekse geometrie mee o revers. Versace's zwartleren blou zijn beroemd. Steve Lyon, het An kaanse model dat kind aan huis i Versace-defilés, is dol op leren jasje: de laatste telling bleek hij er niet miig g dan vijfentwintig te bezitten. Veel gr" gekregen, maar met een vergoeding zowat 2000 dollar per show, kan jongeman zich af en toe wel wat vei loven. Voor zo'n stapeltje dollars willen en de andere mooie mannen graaanj vuur uit hun laarzen rennen om j achter de coulissen in huidenge bro te wurmen. Zelfs met een snelheid brandweerlieden hen zouden benij De nieuwe Versace-jeans zijn in alle zichten spannend. Wat dacht u bijv beeld van broekjes die vooraan stretch en achteraan van leer zijnaaa knipt? Vï Het gaat Versace's cowboys voojjvai wind. Op feestjes verschijnen zwartleren broek met ware juwi van brede strasz-bretellen of ze trel een kraakwit hemd met geplisseerd tje aan bij witte jeans met twee goij van edele metalen. Daarbij luxe-btf beslagen met goud en bezaaid met|RT ter. Jeke De topper uit de collectie showde Cjeeg ni Versace zelf. Zwarte jeans en eeik t< hemdje met zwart gebiesde zakjes ufcbei zomer '92 collectie. ed hu: het

Leidse Courant | 1991 | | pagina 24