'Generale voor de Nationale blijft traditie op Roomburg mkk% rit rnitt stoomtrei TENNIS CIRCUIT Lugthart geeft visitekaartje af SPORT Rabobank Q CeUlóeGomxmt ZATERDAG 20 JULI 19{ Bionda Zonderop, die naast deelname in B1, in de Open Leidse Tennis Kampioenschappen ook nog in A wil spelen, zal nog menig zweetdruppeltje moeten wegwissen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De Leidse tennisclub Roomburg blijft ook in de zesender tigste editie haar traditie met de zogenaamde 'Ge nerale voor de Nationale' voortzetten. Toch is geen van de in het hoofdtoer nooi toegelaten landelijke A-speelsters en -spelers voorzien van een startbe wijs op de Nederlandse Kampioenschappen. Deze titelstrijd vindt aanslui tend op Roomburg bij Dekker Warmond plaats, maar heeft ook met slechts elf rechtstreeks toegelaten deelnemers op een totaal van zestien plaatsen een echte elite bezetting. De vraag kan derhalve opge worpen worden hoeveel 'Ge nerale' de Open Leidse Tennis Kampioenschappen nu nog wel zijn. In Warmond werd door Dekker-directeur Philip van der Kwast duidelijk ge steld, dat de NK voor het cen trum alleen maar aantrekke lijk is en voor meerdere jaren georganiseerd kan worden als het evenement zeker meer is dan een 'veredeld A-toernooi'. In de 1991-editie is door een beperking in het deelnemers veld bij de NK een voor de Roomburg-bezoeker aantrek kelijk, maar voor de echte na tionale tennistopper pover prijzengeld te verwerven. Een oplossing, die dit jaar wel heeft geresulteerd in een elite-bezet ting, maar tevens het gemop per van de subtop heeft doen aanzwellen en de Open Leidse in feite van het toch fraaie predikaat 'Generale voor de Nationale' moet doen afzien. Het zal voor de geestelijke va der van de idee. Ton van Aelst, die vorig jaar bij het ze vende lustrum na 34 jaar af scheid nam van het organisa tiecomité toch even slikken Elementen 'Generale', 'Open Leidse', of toch gewoon 'Roomburg', twee elementen van het evenement blijven ondanks de drie namen onveranderd. Het eerste ele ment is de traditie, die ook in het B-onderdeel zoveel lande lijk sterke spelers naar het Leidse lokt. In de zesendertig ste editie blijft de traditie op gebouwd in die lange periode REGIO Jan-Willem Lugthart heeft tijdens het badgastentoernooi in Noordwijk duidelijk ge maakt dat hij het vertrou wen van wedstrijdleider Anton-Wil van Zoelen niet wil beschamen. De Katwijker verkeert in bla kende vorm en zijn club genoot Leon Damen werd hiervan de dupe. Lugthart had slechts twee sets no dig om duidelijk te maken wie de sterkste is. Met de zeer duidelijke cijfers (6-1, 6-0) kon Damen de kanti ne op gaan zoeken. Lugthart doet er echter goed aan om zijn concentratie op de banen van Casino niet te ver liezen want zijn opponent in de halve finale van het HEB1 Cees Heemskerk is een tegen stander waar niet mee te spot ten valt. De Zee en Duin- speler moest dat samen met zijn tennismaatje Ymco van Gorcom ervaren in het HDB1 waarin Heemskerk met René van der Wilk een finaleplaats voor zich opeiste door de winst in twee sets te pakken: 7-5,6-3. De andere finalisten in het he- rendubbel B zijn Charly Assel- bergs en Mare Nagelkerken die het Merenwijk-duo Van der Cappellen/Fleischeurer in drie sets (6-4, 4-6, 6-0) aan de kant schoof. Asselbergs was ook in de single goed op dreef. De TEAN-speler versloeg in het HEB2 Johan Draulans (6- 4,6-4) en ontmoet in de halve finale Patrick Kleian. Bij de dames maakte Els Veentjer haar plaatsing in DEB2 waar door Weterhalt vrij eenvoudig te kloppen: 6-0, 6-3. In het HECl speelden Bob van Over loop en Jack Manuputty een zinderende partij. De Rijnkan- ter pakte de eerste set (4-6) maar moest Van Overloop toch laten gaan: 6-1, 7-6. CeicbeGou/tfwit Voorhout In Voorhout heeft Tim Bave- laar alles uit de kast moeten halen om zijn plaats in de hal ve finale te bereiken. De Me- renwijker had drie sets nodig om Wouter Derksen de weg naar de eindstrijd te versper ren: 6-4, 3-6, 6-3. Rijnkanter Jan de Mooy had aanzienlijk minder moeite met Rinzema: 6-4, 6-4. In het DEC1 verloor Voorhout één van haar ge plaatste speelsters. Lisa Colson kon het niet bolwerken tegen de Merenwijk-speelster Ingrid Bavelaar: 5-7, 6-2, 6-2. In het HDC1 hadden de getipte favo rieten Martin Hoekstra en Ka- rel Huizinga het erg moeilijk tegen Erik de Graaf en Jeroen van der Meer: 6-3, 4-6, 6-3. Hoekstra bleef ook in het GDC1 de meerdere van De Graaf. Samen met Nicole van Steyn versloeg de Leidenaar het koppel De Graaf/Koster in twee sets: 6-2, 6-1. In het de- monstratietoernooi mannen B had Philip Nagtegeller weinig moeite met Jan Baan: 6-3, 6-3. Waldo Jansen blijft goed pres teren in Voorhout. Marcel Vink had weinig verweer: 6-2, 6-2. Alkemade In Alkemade werden gisteren enkele partijen van een zeer hoog niveau afgewerkt. Vooral de ontmoeting in het HDD1 tussen Ley ten/ Maarschalk en Glansbeek/Van Meeteren was het aanzien waard. Het was voor organiserende vereniging jammer dat de als eerste ge plaatste Ruud Glansbeek en Frans van Meteren de eer niet hoog kon houden: 6-4, 4-6, 6-4. Madeion Buys stelde het thuis publiek echter niet teleur. In het DED1 won de speelster van Alkmade in twee sets van Nicole Castelijn. In de DEC1- categorie bleek dat Buys nog wat tekort komt. De als twee de geplaatste Florieke Westhof was duidelijk nog een maatje te groot: 6-1, 6-1. Marcel van Gaaien had in het HECl geen makkelijke avond tegen Maar ten Buys. De als tweede ge plaatste Alkemade-speler kon pas in de derde set het verschil in klasse tot uiting laten ko men: 7-6, 5-7, 6-0. In het HEC2 30+ verloor Alkemade een ge plaatste speler. Merenwijker John Dalhaus kwam er tegen Henk van der Berg niet aan te pas: 6-1, 6-2. In dezelfde cate gorie verging het Sjaak van Veen beter. Hij won met 6-3, 6-1 van Visser. Thera du Croix nam sportieve wraak op haar uitschakeling in het DDC2 30+. Met haar tennispartner Vic Leunissen versloeg ze in het GDC2 30+ Yvonne Holke- boer en Ronald Sheriff: 6-2, 6- Boskoop Wedstrijdleider Dennis Baans van het toernooi in Boskoop van het bestaan van het toer nooi gehandhaafd. Daarom ook bezoekt de als eerste ge plaatste Reinoud van den Broek, lid van het traditionele Haagse bastion Leimonias tel- kenjare Roomburg. Daarom .ook krijgt Bredanaar Berend Betz twee maal een bescherm de positie in de dubbels. Hij is er net als zijn maatje in het he- rendubbel, de ook bij Leimoni as spelende Leiderdorper Mark Post en 'vaste partner' in dubbel opzicht. Marie-José Rutten in de mixed al jaren bij. Daarom ook is het niet verbazingwekkend, dat Ineke Pufkus en Rob Bruininga we derom de eerste plaats bij de gemengddubbel voor vetera- nenkoppels innemen. Dit illus tere tweetal bezocht Room burg al, toen zij, hoewel ook nu nog fit, jaren geleden in de volle bloei van hun leven wa- Bekende, bijna befaamde na men omvatten de Al. BI, Cl, C2, Dl 30+ en Veteranen- lijsten op de Open Leidse. Na men, die de traditie zoals be paald door Ton van Aelst en Kees Koole als uitgangspunt namen voor hun deelname. Het tweede vaste element van Roomburg is dan ook enkel als een plezierig element te om schrijven, wedstrijdleider An- nelies Koole. De Roomburgse zet het werk van Van Aelst en haar te jong overleden echtge noot Kees voort. Het wordt de vijfde maal in successie, dat Annelies Koole in haar ele ment zal zijn. Roomburg heeft dus een klein lustrum te mel den, zelf zal de wedstrijdleid ster liefst onopvallend haar werk verrichten, waarbij sfeer, traditie en deelnemers voorop staan. De bekende, bij na befaamde namen staan weer garant voor een zeer interessant toernooi, dat uiter aard in A, maar ook in B als het sterkste van het district Leiden betiteld moet worden. Eén element kan nog roet in het eten gooien, het slechte weer, maar dat is immers on voorspelbaar. Leidse inbreng In het viersterren A-toernooi blijft de Leidse inbreng be perkt tot wedstrijdleidster An nelies Koole en Michael van den. Berg. De Dekker-speler, dié de 'echte' nationales op ei gen park alleen vanuit de kwalifikaties kan bereiken, beschouwt de Open Leidse in derdaad nog als een 'Genera le'. De Koudekerker, die vori ge maand in het 25.000 dollar circuit van Hongarije met twee finaleplaatsen furore en een sprong naar rond de 500ste plaats van de wereldranglijst maakte, treft op Roomburg een kansrijk veld. De topvier, Ralph Kok, Armand Custers, Christiaan Feenstra en Stephan Nooteboom is zeer lastig, maar niet onoverkome lijk voor een in vorm zijnde en in de hoofdklasse niet verlie zende Van den Berg. De in Scheveningen spelende Voor schotenaar Jos Koemans komt met 'ranking' 46 als laatste het hoofdtoernooi binnen. De eventueel overige 'Leidse' in- brëng, als Matchman Kees-Jan Schuilenburg, de revelatie van dit seizoen, Marco van Trigt en Leidenaar Martijn Krans kan de zo gewenste confronta tie met de landelijke subtop al leen aangaan als aan hen een wild-card wordt verstrekt. De sponsors zijn uiteraard ook Leidse inbreng. Zonder deze gulle ondersteuners dreigt de ondergang. Heineken vindt, dat de bierflesjes en Roomburg 'Open' moeten en de NMB denkt hierin per traditie posi tief mee. Zilveren Kruis, het sporthuis Match en Cebuto- reizen fungeren als co-spon- sors, die, net als het magazine 'Tennis Coaching', met lede ogen moeten toezien, dat bij de dames enige Leidse inbreng ontbreekt. De wilde kaarten zullen hier uitkomst moeten bieden. Margot van Overloop, die na een zeer ernstige arm- blessure, gevolgd door een operatie drie jaar uit beeld moest zijn, maakt een grote kans. De Leiderdorpse zal dit eerbewijs voor vroegere resul taten als een nuttig opstapje voor een nieuwe stek op de nationale ranking hard nodig hebben. Het reglement voor A-toernooien voorziet immers niet in een kans voor lang ge blesseerde spelers. Naast Mar got van Overloop liggen twee voudig Masters B-kampioene, Cindy Berkhout en haar oppo- nente in beide finales, Bionda Zonderop, ook als eerste ge plaatst in de Bl-single en sa men met Berkhout in de dub bel, in de race voor deelname in het hoofdtoernooi. De jeug dige Marlies Reinders en Seda de Vries weten zich verzekerd van een plaatsing. Plaatsing HEB1: 1. Reinoud van den Broek (Leimonias); 2. Sander van Gelder (Zandvoort); 3. Maarten van Welsem (RTC/NIP); 4. Martijn Voor- braak (GTR/NIP); 5.Tom Tho mas (Thor RW); 6. Mark Post Enk (Leimonias); (Unicum); 8. Martijn (Thor RW). DEB1: Zonderop (Unicum); 2 van Riet Paap Mets); 3. Marie-Jos' (Racketeers); 4. Schutrops (Gendt). Tom Bulters/Marco 2. Berend Betz/Ma DDB1: 1. Cindy Berkhi da Zonderop; 2. Jolt der Linden/Emerence gen. GDB1: 1. Marie- ten/Berend Betz; Janssen/Sander van HEC1: 1. Walter Jj Marc van Doorn; 3. Ri 4. Tim Bavelaar; Laan; 6. Oscar Scho Harold van Offeren; Noppen. DEC1: Schoordijk; 2. Pasci mans. HDC1: 1. Rico co Janzen; 2. Jan v /Walter Jacobs. DDC les. GDC1: 1. Jennel s/Taco Janzen HEC2: 1. Taco Stoppa de Mooy; 3. Wouter I geren; 4. Hamid Saïd 1. I. Polla; 2. Maris! spoor. HDC2: 1. Hans| geren/Rob van der 2 Maarten Wouter va 4 ren. GDC2: 1. WeiL steeg/Gregor Heemi Julia van Hartj Schoon. HED1 30+: 1. Jan de San Hartwijk; 3. Pi Overloop; 4. Ronald DED1 30+: poule. HE Vet.: 1. R. Blomm( P Boverhof. DE Vel HD Vet.: 1 P. van Duj de/D. Heemskerk; 2. bergen/J. Rodenburg] poule. GD Vet.: 1. I. j Bruininga; 2. T. P. an> h, ral in :ha >:nc kan bogen op een goede plaat- singlijst. Van de getipte favo rieten moesten de afgelopen dagen er slechts vier het gra vel verlaten. „Een kwestie van geluk", aldus een bescheiden Baans. Gisteren viel het doek voor de als eerste geplaatste Tine van Velzen in de catergo- rie DEC. Zij verloor in een boeiende partij in drie sets van Cateline Roelofs: 6-7, 6-4, 6-2. Ook in het GDC werd de ge plande finale niet gehaald. Mi reille Elberse en Erik Kip moesten in twee sets (6-2, 6-4) hun meerdere erkennen in Ineke Wouthorst en Ronald Lensink. In de overige catego- rïen voldeden de favorieten aan de verwachtingen en zij kunnen zich gaan opmaken voor de eindstrijd i Ter gelegenheid van Open Monumentendag op 14 september Speciaal voor onze lezers hebben wij twee rondritten georganiseerd met de stoomtrein die u op de Een waarlijk unieke gebeurtenis, omdat deze trein op zaterdag 14 september a.s., de Open Monume rijdt op één der drukste baanvakken van de NS. De nostalgische, prachtige locomotief trekt bij deze i heid 8 rijtuigen, ieder juweeltjes op zich. U waant u in een andere wereld wanneer u deze rit meema Eerste ronde districtsbeker LEIDEN De eerste ronde van de districtsbeker wordt gespeeld op dinsdag 27 augus tus. De KNVB heeft na loting het volgende programma op gesteld: LFC - Rijnsburgse Boys, TAVV - Alphénse Boys, Alkmania - RCL, Bergam bacht - ARC, NSV '46 - Olym- pia, DSO (zo) - UVS, DOCOS - FC Lisse (zat), Foreholte - To- negido, Ter Leede - Voorburg, FC Lisse (zo) - Blauw Zwart, Altior - Woerden, ROAC '79 - Quick (H), Ter Leede - Voor burg, Randstad Sport - Sche veningen (zat), De Sleutels - RKAVV, Kagia - Roodenburg, VNL - FC Den Haag 2, DOSR - Lugdunum, KRV - HMSH, UDWS - Leiden, VVSB - Rijs wijk, Alphia - Meerburg, Oegstgeest - SVLV, Kickers '69 - Zevenhoven, Hazers- woudse Boys - Oliveo, SJZ - SJC, MMO - Voorschoten, VTL - VIOS. Katwijk, Quick Boys en Noordwijk zijn vrij- gsteld van de eerste ronde. U kunt kiezen uit twee rondritten: GOUDSCHE COURANT EXPRESS In de ochtend vanuit Gouda: Vertrek vanuit Gouda (waar de landelijke opening van deze Open Monumenten dag plaatsvindt). De rit voert u via Zoetermeer langs Den Haag Hollands Spoor, Delft, Rotterdam weer terug naar Gouda. Vertrektijd: 11.40 uur HAAGSCHE COURANT/ DAGBLAD HET BINNENHOF EXPRESS In de middag vanuit Den Haag Hollands Spoor: Vertrek vanaf station Hollands Spoor Den Haag via Delft, Rotterdam, Gouda, langs Zoetermeer weer naar Den Haag HS. Vertrektijdtijd: 14.59 uur. Omdat de stoomtrein niet harder rijdt dan 80 km per uur zullen de ritten ongeveer anderhalf uur duren. In de trein wordt u verwelkomd door ons pro- motieteam. U krijgt een versnapering aan geboden en uiteraard...de krant! En voor alle deelnemers is er nog een extra ver rassing bij het afscheid, beschikbaar 1 gesteld door onderstaande sponsors. Uiteraard is het aantal plaatsen beperkt. Dit aanbod geldt dan ook zolang de voorraad strekt. Plaatskaarten voor deze rit kunnen worden afgehaald "aan onze kantoren in Den Haag, Rijswijk, Delft en Gouda of schriftelijk worden besteld. BROOD EN BANKETBAKKERIJ HANS FRANS HESSING Haagse bakker met Haagse specialiteiten Eline Vere taart Haagsche Kakker Hagenaartje (nieuw haags gebakje) Reinkenstraat 50 Tel. 070 3451144 Prins hendrikstraat 78 Tel 070 3638142 De prijzen voor deze unieke rit zijn: f 27,50 voor volwassenen f 17,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Zo bestelt u schriftelijk: Op een girobetaalkaart of gega randeerde bankcheque vermelden hoeveel volwassenen/ of kinder- kaarten alsmede de vermelding 'Gouda' of 'Den Haag' (van waar men de rit wenst mee te maken) en het totaalbedrag invullen. Zenden aan Sijthoff Pers, Kamer C 814, Postbus 19090, 2500 CB Den Haag, met in de linkerbovenhoek van de er vermelding: 'stoomtrein'. De kaarten worden u dan per toegestuurd. Adressen van onze kantoren (maandag t/m vrijdag van 09.00-1 7.00 uur): Stadsvestiging Spui/hoek Spuistraat, Den Haag. Hoofdkantoor Plaspoelpolder, Koopmansstraat 9, Rijswijk. Delftsche Courant, Verwersdijk 6, Delft. Goudsche Courant, Markt 26, Gouda. Nadere inlichtingen: 070-3 190 544. Voor kwaliteit en kwan Moordrecht Telefoon: 0182' 'SIJTHOFF PERS

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16