Vergrijzingsgolf dreigt voor gemeente Rijneveld Jachthaveneigenaar pleit voor uitbreiding van ligplaatsen RIJN- EN VEENSTREEK FUNCTIONARIS OUDERENWERK CO DE KONING VAN RIJNEVELD: Gemeenten Groene Hart bang voor vergrijzing Postzegelverzamelaars 45 jaar verenigd li fteid&vQowtaunt DINSDAG 16 JULI 19911 Buitenbad De Fluit pas volgend jaar open LEIDSCHENDAM Het buitenbad van zwembad De Fluit in Leidschendam gaat pas volgend jaar open. De renovatie van het bad, waarmee in april is begonnen, is vertraagd door het slechte weer van mei en juni. Het zetten van tegels werd door .het natte weer vrijwel onmogelijk. Het bad zou 19 juli officieel worden geopend, maar deze datum wordt bij lange na niet gehaald. Het is de nu bedoeling dat het buitenbad volgend voorjaar opengaat, te gelijk met het nieuwe subtropische bin nenbad. April dit jaar werd begonnen met de renovatie die nodig was om zwembad De Fluit aan te passen aan de eisen van deze tijd. Met de opknapbeurt is een bedrag gemoeid van ongeveer ze ven miljoen gulden. Inwonertal stabiel in Zoeterwoude dankzij recordaantal geboortes Geen extra beveiliging nodig van fietspad in Leiderdorp ZOETERWOUDE Het inwonertal van Zoeterwoude is in 1990 met welgeteld één gestegen. Dat blijkt uit het welzijnspro- gramma dat het college van burgemeester en wethouders onlangs presenteerde. Het vorige jaar zijn in Zoeterwoude 148 kinde ren geboren. Een record sinds de jaren ze ventig. Het aantal overledenen is 45. Op vallend is dat het aantal personen dat in 1990 de gemeente Zoeterwoude heeft verla ten aanzienlijk groter is dan het aantal nieuwe inwoners. Er kwamen 265 mensen de gemeente binnen terwijl 367 personen hun heil elders zochten. Op 1 januari van dit jaar telde de gemeente 8.458 inwoners, verdeeld over 4.263 mannen en 4.195 vrou- De bevolking van Zoeterwoude is, afgezet tegen de landelijke cijfers, erg jong. Met name in de leeftijdscategorieën van 15 tot 40 jaar scoort Zoeterwoude aanzienlijk be ter dan de landelijke tendens. Die cijfers impliceren dat Zoeterwoude aanzienlijk minder snel vergrijst dan landelijk het ge val is. De gemiddelde woningzetting daalt langzaam. In 1980 was de bezettingsgraad nog 2,78 per woning. In 1985 was dat aantal 2,54 terwijl dat percentage in 1990 was ge daald tot 2,41 per woning. Het aantal wo ningen is de afgelopen tien jaar desondanks gestegen met 602, van 2.245 tot 2.847. Uitge drukt als percentage is dat bijna 27 procent terwijl het aantal inwoners in dezelfde pe riode steeg met iets meer dan 11 procent. LEIDERDORP/DEN HAAG Er hoeven geen extra vei ligheidsmaatregelen te wor den genomen bij de aanslui ting van een nieuw fietspad bij het Staringpad op de Van Lennepdreef en de Langen- dijkdreef in Leiderdorp. Dat zegt de Raad van State die een bezwaar van Leiderdor per S. Gorter ongegrond heeft verklaard. Het fietspad moet een verbinding tot stand brengen tussen de Langen- dijkdreef, de Van Lennep dreef en de Heinsiuslaan. De opzet ervan is dat fietsers geen gebruik meer maken van het nabij gelegen Staring- pad, een voetpad. Dat pad is de kortste verbinding is tus sen de woonwijk en winkel centrum De Winkelhof. Gorter vond dat op de plaat sen waar het fietspad een voetpad kruist, gevaar voor fietsers en voetgangers kan ontstaan. Bovendien kan de aanleg van het fietspad tot ge volg hebben dat zich gevaar lijke situaties zullen gaan voordoen bij de aansluiting van het pad op een onover zichtelijke bocht in de Van Lennepdreef en bij de aan sluiting van het pad op de Heinsiuslaan, waar zich een bushalte bevindt. Leiderdorp heeft toegezegd dat bij de kruisingen van het toekomstig fietspad met de voetpaden de bosschages laag worden gehouden, waardoor het uitzicht voor het verkeer dat deze kruisingen nadert niet wordt beperkt. Voorts zal de gemeente bij de aansluitin gen van het fietspad op de Heinsiuslaan voorzieningen treffen die de verkeersveilig heid bevorderen. Voort maakte Gorter het be zwaar dat door de aanleg van het fietspad er circa 200 vier kante meter grond verloren gaat. Dit bezwaar wordt niet door de Kroon behandeld. RIJNEVELD Telt de gemeente Rijneveld nu nog 1536 mensen van bo ven de 65 jaar, in 2035 zul len dat er 4000 zijn. Voor mensen van boven de tachtig jaar liggen die ge tallen respectievelijk op 350 nu en 960 in het jaar 2035. Met deze cijfers van de provincie illustreert functionaris ouderenwerk van Rijneveld, Co de Ko ning, het grote belang van de aandacht voor ouderen. „De vergrijzingsgolf ver eist een dynamische denkwijze waarbij de hui dige én de toekomstige ouderen betrokken kun nen worden", stelt hij. Een van de activiteiten waar hij zich op dit moment mee be zighoudt is de oprichting van een ouderenplatform. Een platform waarin acht ouderen, iiefst uit alle kernen van de gemeente, maandelijks bijeen komen om te praten over on derwerpen die henzelf aan gaan. Bijvoorbeeld alarmering, maaltijdvoorziening, thuiszorg, vervoer, activiteiten, vrijwilli gers en/of huisvesting. De Ko ning beoogt hiermee de in spraak te vergroten. „Er wordt nu nog te veel voor ouderen geregeld en georganiseerd. Zelf worden ze vaak niet ge hoord", meent hij. Drie oude ren hebben zich al voor het platform aangemeld. Na de zo mer hoopt hij met deze over legvorm te beginnen. Spreekuur Om de ouderen zelf aan het woord te laten, houdt De Ko ning sinds mei iedere tweede woensdag in de maand spreek uren. Van 's morgens negen tot 's middags vijf uur is hij achtereenvolgens aanwezig in verzorgingstehuis Driehof in Hazerswoude-Dorp, verzor gingstehuis Rhyndael in Kou- Co de Koning, een bemiddelaar, adviseur, informatiepunt en een klachtenpunt voor ouderen en ouderenwer kers in Rijneveld. dekerk, het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk, Plein '68 in Groenendijk en het Kruisgebouw in Benthuizen. De functionaris ouderenwerk is er dan om vragen te beant woorden van de spreekuurbe zoekers. Tot nu toe was dit spreekuur niet zo goed be zocht. Maar na publicaties her en der in de gemeente hoopt hij dat de mensen deze weg snel weten te vinden. „Ik kan mij voorstellen dat niet ieder een in staat is om naar het spreekuur te komen. Ze kun nen mij in dat geval ook bel len en kan ik eventueel een bezoek thuis brengen". De verschuiving in de veran dering jong-oud heeft gevol gen voor de maatschappij. De Koning noemt zaken als de zorgverlening, financiële za ken, de bouw van verzorgings- en verpleeghuizen en de vraag naar oudervriendelijke wonin gen. In zijn werk springt hij hier al zoveel mogelijk op in. „Er zal bijvoorbeeld meer vraag komen voor een plaats in een van de twee verzor gingstehuizen, Rhyndael en De Driehof", merkt hij op. Hij ziet veel in de invoering van dagverzorging. De Ko ning: „Door ouderen een paar dagen in de week bij een van de twee verzorgingstehuizen te laten verzorgen, wordt de fa milie ook even ontlast. Hier door blijft het mogelijk om de ouderen misschien langer thuis te kunnen laten wonen. Dagverzorging in Rijneveld verkeert echter nog in de idee fase. Ik heb hierover al con tact gehad met de verzorgings tehuizen en de huisartsen. Uit het cliëntenbestand met de huisartsen bleek dat nu al on geveer vijf mensen in deze ge meente die nu nog zelfstandig wonen, er beter aan toe zou den zijn als zij dagverzorging zouden krijgen". Overleg Om op de hoogte te raken van eikaars activiteiten voor de ouderen in Rijneveld, wil De Koning een overlegvorm creëren waarin alle vertegen woordigers van de verschillen de disciplines bij elkaar ko men. Hij werkt momenteel aan een brief die hij wil sturen aan de huisartsen, de vrijwilli- geres van de drie stichtingen Open Bejaardenwerk, de ge zinsverzorging, de kruisvere niging, de twee verzorgingste- WIM VAN NOORT huizen, wethouder G. Hoogen- doorn en enkele ouderen. De Koning: „Stucturele zaken als de wachtlijst, de informatie verstrekking of het ouderen vervoer zouden hierin aan de orde kunnen komen. Maar ook de onderlinge kennismaking staat voorop. Het is goed om te weten wat er in de andere be roepsgroepen gebeurt". Co de Koning (33), is de eerste functionaris ouderenwerk die de gemeente Hazerswoude met ingang van 1 oktober op basis van een ouderenbeleidsplan aanstelde. Na de gemeentelijke herindéling op 1 januari van dit jaar, gingen ook Benthui zen en Koudekerk tot zijn aandachtsgebied behoren. Een jaar geleden behaalde hij zijn diploma HBO-maatschappelijk LEIDEN Het Groene Hart moet zoveel mogelijk groen blijven. De gemeenten in dit gebied steunen in beginsel het beleid van minister Alders (ruimtelijke ordening). Een „absolute bouwstop" met als gevolg vergrijzing en de trek van jongeren naar de gebieden rond de steden waar nog wel mag worden gebouwd, wijzen zij echter af. De gemeenten vrezen dat daardoor de leef baarheid en de economische bedrijvigheid in gevaar zou komen. Dat schrijven 24 kleinere ge meenten in het Groene Hart in een manifest naar aanlei ding van de Vierde nota extra van Alders, waarin de minis ter zijn ideeën over de ontwik keling van de randstad heeft neergelegd. Die komen er op neer dat groei uitsluitend nog in en rond de grote steden mag plaatsvinden. Het gebied daartussen moet gespaard blij ven. De 24 gemeenten vrezen hierdoor de trek van de eigen kinderen naar de grote steden. „De vergrijzing die dit met zich mee zou brengen, is niet alleen uit sociaal, maar ook uit financieel oogpunt onaan vaardbaar", merkt gemeente secretaris van De Ronde Ve nen R. Engel namens de Groe ne Hart-gemeenten op. De 24 gemeenten vinden verder dat bestaande bedrijven in het Groene Hart ook in de toe komst moeten kunnen blijven uitbreiden. Alleen een „klop- werk met de aantekening ou derenwerk. Voor 20 uur is hij aan de gemeente Rijneveld verbonden. In de praktijk komt dat neer op de dinsdag, woensdag en de vrijdag. Deze functie combineert hij met het maatschappelijk werk voor twaalf uur in de week in ver pleeghuis Mariahoeve in Den Haag. VOORBEREIDINGEN ALPHILIA '91 IN VOLLE GANG ALPHEN AAN DEN RIJN/TER AAR „Post zegels zijn eigenlijk kleine kunstwerkjes", vindt de Alphenaar H. Trip. Sinds 1962 is hij lid van de Al- phense afdeling van de Nederlandsche Vereeni- ging van Postzegelverza melaars. In verband met het 45-jarig bestaan van de afdeling wordt in het weekeinde van 12 en 13 oktober de regionale pro- pagandatentoonstelling Alphilia '91 in sporthal De Vlinder in Ter Aar gehou den. De Alphense afdeling werd in 1946 opgericht op initiatief van een groepje van zes mensen, onder wie notaris Van der Berg en de heren Verschuur en Jongebreur. Het doel van deze vereniging was en is lief hebbers van postzegels bij el kaar te brengen en hierdoor van elkaar te leren en elkaar te stimuleren. De vereniging startte 45 jaar geleden met een twintigtal leden en groeide uit tot ruim driehonderd nu. Bij zonder vindt Trip daarbij dat de postzegelclub inmiddels ook vijftig jeugdleden heeft en dat dit aantal nog steeds toeneemt. „Reden genoeg om feest te vieren", aldus Trip die samen met andere leden een van de organisatoren van de tentoon stelling in oktober is. Trip is zelf een enthousiast verzamelaar van de zegels met Wilhelmina met bontkraag, postwaardestukken en particu liere postwaardestukken. Hij vertelt dat de vereniging al twee jaar geleden begonnen is met de voorbereidingen voor de tentoonstelling Alphilia '91. Door ruimtegebrek in Alphen moest men uitwijken naar de sporthal De Vlinder in Ter Aar. Een oplossing waarmee de vereniging dik tevreden is zeker gezien de medewerking van het gemeentebestuur en het enthousiasme van de bur gemeester P. Verhoef die spontaan aanbood de tentoon stelling te openen. In Alphen heeft Trip dat anders meege maakt. Katern In de Vlinder is in oktober ruimte voor de zogenaamde postzegelkaterns, 234 in totaal. Deze katerns, stalen frames met een glasplaat die kunnen worden afgesloten, zijn elk goed voor een vierkante meter postzegeluitstalling. De ka terns worden gevuld door de leden zelf samen met leden van de zustervereniging in Boskoop en de mensen die meedoen aan het officiële be kertoernooi. Trip zal aanwezig zijn met zijn speciale Bont kraagserie, compleet met de bijbehorende beschrijvingen. Het thematisch bekertoernooi maakt onderdeel uit van Al philia '91 maar is in feite een apart iets. Bij dit toernooi hou den vier tot vijf thematische filatelisten zondag 13 oktober in het Dorpshuis in Ter Aar een diapresentatie van hun werk. Deze presentatie wordt beoordeeld door een landelijke jury. De thema's kunnen paar den, bloemen, kastelen, sport, bruggen, oude gebouwen, vlaggen en bosbouw zijn. „Over praktisch elk onder werp zijn wel postzegels ver schenen en dat maakt filatelie juist zo leuk", meent Trip. De diapresentatie worden zondag 13 oktober in het Dorpshuis van Ter Aar gehouden. Postkantoor Het 45-jarig bestaan van de Alphense afdeling wordt ge vierd in combinatie met de Dag van de Postzegel. Op ver zoek van dé postzegelbond heeft Alphen de speciale enve loppe voor deze dag ontwor pen. Het vignet op de envelop pe, die in een oplage van 10.000 exemplaren wordt ge maakt, is ontworpen door M. Belonje. Omdat het vignet iets te maken moet hebben met postzegels koos hij voor een af beelding van het voormalige postkantoor in Ter Aar. Dit bestaat niet meer, maar in de archieven was nog een afbeel ding te vinden. „Omdat in Ter Aar ook het bekertoernooi wordt georganiseerd kreeg de Alphense afdeling ook het recht het bij de enveloppe be horende stempel te ontwer pen", vertelt Trip met trots. Ruim veertig leden werken mee aan de opbouw en af braak van de tentoonstelling en werken in de bewakings- ploeg samen met de politie. De postzegels, die immers een waarde vertegenwoordigen, worden dag en nacht bewaakt. Naast de expositieruimte zelf is er ruimte waar de bezoekers onderling kunnen ruilen en verkopen. Ook handelaren zijn uitgenodigd met voor elk wat wils op filatelistisch ge bied. Intussen kijkt Alphen al weer vijf jaar verder. De vereniging bestaat dan vijftig jaar en men wil dan op de „Dag van de postzegels" een grote landelij ke tentoonstelling organiseren. De eerste onderhandelingen over ruimte zijn al aan de gang. Alphen heeft dan ook een actieve vereniging waar de leden voor 45 gulden per jaar, het lidmaatschapsgeld, heel veel waar voor hun geld krijgen. Naast de maandelijkse ledenbijeenkomsten worden tweemaal per jaar ruilbeurzen georganiseerd, krijgen de le den elke twee maanden nieuws via het verenigings blad Alpha Post, kortingen van handelaars, rondzendin gen met twaalf boekjes en het maandblad Filatelie. Daar naast is er een speciale com missie die zich bezighoudt met verzamelingen uit nalaten schappen en kunnen de leden onderling kopen en verkopen zonder dat ze elkaar daarbij het vel over de oren trekken. „De filatelie is dan ook een fascinerende hobby die je net zo veel tijd en geld kost als je zelf wil. Met weinig middelen kan bijvoorbeeld al een leuke thematische collectie, over elk denkbaar onderwerp worden opgebouwd. Naast de postze gels zijn er dan nog de brieven en waardestukken die elk een geheel eigen verhaal hebben. Aldoende wordt dan ook nog een heleboel geleerd", aldus Trip tot slot. BIJ RAAD VAN STATE: DEN HAAG/RIJNSA- TERWOUDE - „De Braas- semermeer is al veel te vol. Als Jacobswoude vindt dat de ligplaatsen bij jachthaven Meerzicht in Rijnsaterwoude kunnen worden uitgebreid, dan moet ze dat maar via een onderzoek aantonen". Dat merkte een woordvoerder van de provincie gisteren op bij de Raad van State. Jacobs woude vindt echter dat de pro vincie daarvoor de aangewe zen instantie is. Eigenaar C. van Grieken van jachthaven Meerzicht in Rijnsaterwoude wil enkele honderden nieuwe ligplaatsen aanleggen, een be drijfswoning bovenop het res taurant bouwen en aan de overkant van de weg een sporthal neerzetten. Maar het bestemmingsplan, dat de ge meente Jacobswoude onlangs vaststelde en ter goedkeuring naar gedeputeerde staten van Zuid-Holland stuurde, steekt een stokje voor die plannen. Daarom stapte Van Grieken naar de Raad van State. Hij wil dat het college de goed keuring van het bestemmings plan door GS vernietigt. In het bestemmingsplan zoals de ge meente het opstelde is nog wel plaats voor de nieuwe ligplaat sen, maar de bedrijfswoning en de sporthal zijn in strijd met het bestemmingsplan. GS gingen bij hun goedkeu ring nog een stapje verder dan de gemeente en onthielden hun fiat voor de uitbreiding van de ligplaatsen. Daarmee was Van Grieken nog verder van huis. Volgens GS is het Braassemer- meer al veel te vol en moet de gemeente Jacobswoude, wan neer ze die ligplaatsen wil, maar middels een onderzoek aantonen dat er behoefte aan is. De gemeente speelde de bal te rug. „De provincie is de aange wezen instantie om dat onder zoek te verrichten,' zei ge meente woordvoerder C. van Zonneveld gisteren. „De recre atie op de Zuidhollandse me ren is een provinciale zaak. Die overstijgt de belangen van onze gemeente." Staatsraad H. Wytzes consta teerde dat geen van beide Voor een uitgebreide a( ook voor de komende i raadplege men „UIT", d tis wekelijkse bijlage vai krant. BIOSCOPEN r :n LEIDEN LUXOR (Station# L tel. 071-121239): Hudson Hi 19.00, 21.15. LIDO en (Steenstraat 39, tel. 124131 e Ralph (al); 14.30, 19.00, 21. hard way (al); 14.30, 19.00, »f Too hot to handle (al); 19.01) ip Dances with wolves (12); 20 sepoester (al); 14.30. In I» !es Madonna (al); 19.00, 21.15 T or les (al); 14.30. TRIANON ale straat 31. tel.071-123875): 21.15. Sleeping with the 19.00. REX (Haarlemmersti tel. 071-125414): Pruimend" (16); dag 21.15. |f>er ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraal 01720-20800): Hudson 13.45, 18.45, 21.15. Merma 21.30 Dances with wolv 20.15. In bed with Madoi 13.30, 18.30. King Ralph (al)1 18.45, 21.15. Assepoester (al VOORSCHOTEN GR| (Schoolstraat 69, tel. 071-614 onfatsoenlijke vrc 21.15. Look who's talking to« t/m zo. 15.45, 19.00. wo. 1~ ping with the enemy (12); 21.15. ma. t/m do. 20.15. Thi house (al); vr. t/m zo. 19.00. do. 20.15. 'Eli pend Groen Hart" kan een po sitieve bijdrage leveren aan de economische potentie van de randstad, waarbij de agrari sche sector een belangrijke rol vervult, aldus het uitgangs punt van het manifest. Het stuk werd overigens opge steld vóór Alders het kabinets standpunt op de Vierde nota extra presenteerde. Daarin is met betrekking tot het Groene Hart wat gas wordt teruggeno men. Tussen 1995 en 2005 mo gen nog maximaal 15.000 nieu we woningen in het Groene Hart komen, aldus het kabi net. Volgens Engel is de verklaring van de 24 gemeenten echter „geen mosterd na de maaltijd". „Wij zijn blij met de opening die Alders biedt, maar ze lijkt ons niet voldoende". Dat is ook het standpunt van de randstadprovincies, die in de betreffende periode nog 21.000 nieuwe woningen in het Groe ne Hart willen toestaan. Of dat aantal tegemoet komt aan de behoefte van de 24 gemeenten, kan Engel niet zeggen. Het manifest is ondertekend door de gemeenten Abcoude, Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Breukelen, De Ronde Venen, Graafstroom, 's Grave- land, Harmeien, Jacobswoude, Loenen, Loosdrecht, Lopik, Montfoort, Nieuw-Lekkerland, Nieuwkoop, Ouderkerk, Ou dewater, Reeuwijk, Rijneveld, Schoonhoven, Ter Aar, Zede- rik en Zoeterwoude. KINDERVOORSTELLINGEN ge mutant Ninja heroe turtli 7 m zo. wo. 15.45. Daantje de kampioen; za. zo. wo. 14.00. les; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 3463500): Hudson hawk (12) 18.45, 21.30. ASTA 2: Th (16); 14.00, 18.45, 21.30. Mermaids (al); 14.00, 18.45 BABYLON 1 (naast Den Ha traal tel. 3471656): Once aro 14.00, 18 45. 21.30. BABY Silence of the lambs (16) VI 21.30. BABYLON 3: Filmzo ma. 14.00, 20.00. di. wo. do 111 18.45, 21.30. La luna; ma. or tutte; di. Goodfellas; wo. Frai CINEAC 1 (Buitenhof i :f 3630637): In bed with Madi Dc 14.00, 18.45, 21.30. CINEAl jn hot to handle (al); 14 "A 21.30. CINEAC 3: The c (16); 18.45, 21.30. METRO (Carnegielaan, tel. 3456756 Ralph (al); 14.00, 18.45, 21.30 1 TROPOLE 2 Not without my ter (al); 18.45, 21.30. METF ,rr 3: Dances with wolves (al) 20.30. METROPOLE 4: N m perfect (al); 14.00, 18.45, METROPOLE 5: The bontirL vanities (al); 14.00, 18.45, ODEON 1 (Herengracht 3462400): The hard way (al 18.45, 21.30. ODEON 2: f1 with the enemy (al); 18.45 i ODEON 3: Marked for dei 13.45. 18.45, 21.30. ODEC bed with madonna (al); 13.4SD6 21.30. HAAGS FILMHUIS:!» La discrete; 19.30. Song of tl 21.45. Zaal 2: Conté de Pri 19.30. Zaal 3: 19.30, 21.45. A desconocido; ma. El espirit colmena; di. Mama anos; wo. La ley del deseo; KINDERVOORSTELLINGEN i ar LON 2: Assepoester: 14.00. AC 3: Assepoester: 14.00 POLE 2: Ninja turtles ODEON 2: Ninja turtles II: NACHTVOORSTELLINGEN AC I: The naked gun 2 1/2 00.15 CINEAC 2: Too hot Ie (16); za. 00.15. CINEAC dator 2 (16); za. 00.15. „Als functionaris ouderen werk ben je een uitlaatklep voor ouderen, een aanspreek punt, een klachtenpunt, een adviseur, een informatiepunt en een bemiddelaar", vat hij tenslotte zijn functie bij de ge meente samen. „Ik ben er niet om te zeggen hoe het moet, maar wel hoe het zou kun- DIENSTVERLENII ip jft kËC overheden het onderzoek wil verrichten, waardoor Van Grieken in de knel komt. De omwonenden van de jachtha ven vinden een onderzoek naar de drukte op het meer broodnodig. Volgens hen zit het meer 's zomers zo vol re creanten dat de uitbreiding van Meerzicht tegengegaan moet worden. Uitspraak over enkele weken. APOTHEKEN De avond- e diensten van de apotheken InF gio Leiden worden waargi door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN Ongevalk elke dag Academisch Zieken! halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S. s 175639) en van vrijdag 13.0dfe/ zaterdag 13.00 u. (Elisabeth huis). De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Cronest 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMIN 9 GEBOREN KIND Hulpverle- ongewenste zwangerschap vot der en kind. Bel tel. 071-89630 897762; 033-620244 (dit laatst Ili mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ 'e' Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kinder^/ dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voo na laatste twee afdelingen bezoc nen worden dient eerst te 1 overlegd met de dienstdoet pleegkundige* Sint Elizatx )e kenhuis: Volwassenen dageli 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 klasse-afdelingen ook 11. Kraamafdeling: dag. van u en van 18.30-19.30 u. W 19.30-21 00 u. alleen voor c Kinderafdeling dag. 15.00-11 CCU (hartbewaklng) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u "c sieve verpleging: dag. van lv 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. - Medisch Adviescentrum: Spi ma. 19.30-20.30 u. In het SI beth-ziekenhuis. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-1 in en 14.00-15.00 u.; eerste kla gehele dag. Jelgersmaklini« o, gerenteam: za. en zo. 14.00-1 Opname: werkdagen 16.45-1' 1 za. zo en feestdag. 10.00-1 f 14.00-16.30 u. Team A. C en b; tot 21.00 u. met uitzondering w handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle 10 ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1 t u. en 18.30-19.30 u. Avondbeïee afdeling verloskunde: 18:00-1 dc De Praematurenafdeling: voor en familie is na overleg met p m doorlopend bezoek mogelijk, c aan ernstige patiënten: wann ernstige patiënten doorlopei zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kindeinc zalen voor peuters, kleuters e >g" kinderen 15.15-17.00, babyt boxenafdeling: volgens afspranj het verpleegkundig hoofd. Be den kinderafdelingen: voor It van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V El dere bezoekers van kinderen ol neus- en oorheelkunde en neu ftr 14.15-15.00 en 18.30-19.30. O kunde en heelkunde: 14.15-1 18.30-19.00. Rijnoordziek ia Dagelijks 14.30-15.15 u. en ai 19.30 u. Extra bezoek hartbe 11.00-11.30 u. Extra bezoek j, kraamafdeling: 19.30-20.30 u. c afdeling 15.00-15.30 u. alle«n ouders 18.00-18.30 u. V£ MEIDENTELEFOON Tel l 141616, bereikbaar maandag qi 20.00, donderdag 19.00-22.00 a(

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10