'Een plaats in de top 50 zou ik al heel leuk vinden' Opel Astra, de nieuwe bestseller TENNIS CIRCUIT Rabobank S Vooruitblik: nieuwe VW Go AUTO Ecidóc Qowumt ZATERDAG 13 IULI 1991 PAGI1,3 CeidóaQowumt Marco van Trigt: 'Ik ben dit seizoen constanter, minder grillig gaan s de hell't van de Faas-tandem uit de strijd genomen. Liesbeth Hooghoudt zorgde voor een snelle eliminatie van Nancy terwijl Sandra overeind blee door Ellen de Jong met 6-1, 6- 2 kansloos te laten. In de Cl- categorie bij de mannen dron gen Jan-Willem Gilijamse, Sander Geerlings en Talbert Boef door tot de halve finales. De Hillegommer rekende in twee sets af met Erwin Lange- laan, 6-4. 6-4, een score, die door Geerlings eveneens tegen een Langelaan werd geboekt, in dit geval Marcel. Dekker speler Boef had zeker in de eerste set moeite met de man uit het Voorhout-herenteam, Eric de Graaf. Na de door Boef op tiebreak gewonnen eerste set, was ook hier geen derde set nodig. Dekker Warmond Bob van Overloop blijft verba zen Na de als eerste getipte Tim Bavelaar. werd gisteren Jack Manuputtv in de Cl op een niet helemaal verwachte nederlaag getrakteerd. „Jam mer, dat ik niet donderdag overdag mocht spelen", merk te de kleurrijke Rijnkanter op. „Het was nu een stuk kouder, en dan worden de spieren stijf. Geef mij maar hitte, dan speel ik het lekkerst Van Over loop waardeerde de planning op de vrijdag met het meer Hollandse weertje en won, 2-6, 6-3, 6-4. In de halve finale mag hij proberen het toernooi hele maal naar zijn hand te zetten, door districtskampioen Wal- ther Jacobs een minder leuk kadootje te bezorgen. In de an dere halve eindstrijd rekende Marco Mattke af met de even eens van Duitse komaf zijnde Alexander Diehl. De speler van Casino pakte de eerste en derde set met het minimale game-verschil, maar moest de tweede met hetzelfde verschil aan de Dekker-speler laten. In de C2-categorie heeft Alexander Diehl nog kans zijn verlies in de hogere klasse te herstellen door vandaag de kwartfinale tegen Jan de Mooy winnend af te sluiten Taco Stoppels bereikte tegen de in de Dl als eerste geplaat ste Edgar Monfils voorlopig als eerste de halve eindstrijd. Bij de Cl-dames ontpopt Yvonne Schoordijk zich als de grote fa voriete. Opponente Machielse was met twee maal 6-1 een eenvoudige klus voor de Me- renwijkse. Met Schoordijk speelden zich ook de meisjes Kok en Polla in de halve fina les. Bij de Dl-heren is één hal ve finale bekend. Edgar Mon fils, die Koos Fasel met twee maal 6-4 klopte, ontmoet Cees Karstens, die zich met 2 en 3 losmaakte van tegenstander Los. Bij de dames voegden de favorieten Charlotte Artist en Anja van Borssum zich bij het al eerder in de halve finale aangelande tweetal Eymaal en Van Noort. Nieuwkoop Patrick Niezen heeft zich in twee halve finales van het Du- lentoernooi in Nieuwkoop ge speeld. Na de Cl tegen Erik Walters, volgde gisteren de C2. De kwartfinale tegen Menno Meekel werd met 6-2, 6-1 een zege voor de zo sympathieke FOTO: HENK SN Artesiaan. Niezen treed halve eindstrijd van de tegen favoriet Paul E terwijl in de C2 Marei sink wacht Ramon Ott< te Sander Bouwman, ff nog de halve finale Maarten Buijs moet afv Bij de C-dames speeldi nie Wahle en Hermien mers zich in beide in t\\ en ten koste van het Ellen van 't Hof en M. Belt in de eindstrijd. De laatste ronde in h toernooi wordt een pro Pieten-Frans Stroo, die niet van beschermde voorziene toernooi toch van de favorieten v< eindzege gold. Sander Salm werd met 7-6, 6-2 zegekar gebonden. Serj nelissen bereikte via Heespelink inmiddels d vier. Bij de Dl-dames de Vries de eerste fi terwijl Madeion Buijs zi maar niet heeft terug ken en via Corrie Rijm andere halve finale bi Tegen Mandy Rommj worden gespeeld. SPORT MARCO VAN TRIGT BLIJFT NUCHTER ONDANKS SUCCESSEN: Idoor PETER FOKKER Heel even mocht de nieu we Ford Escort zich begin dit jaar de bestverkopende auto van Nederland noe men. De op zijn laatste be nen lopende Opel Kadett wist hem echter weer te achterhalen. Maar vanaf september zal de nieuwe bestseller in ons land Opel Astra heten. Dat durven we gerust te voorspellen. Opel gaf vast opening van za ken. op papier weten we hoe de Astra eruitziet. Het gamma zal om te beginnen bestaan uit drie- en vijfdeurs sedans plus een vijfdeurs stationcar, met keus uit negen motoren en uit rustingsversies GL/GLS/CD/GT/GSi. Vol gend jaar verschijnt de vier- deurs versie. Meer ruimte Zoals voorspeld krijgt de Astra geen radicaal andere vormge ving of afmetingen dan zijn voorganger Kadett. al is de carrosserie wel degelijk hele maal nieuw. Een vaag gevoel van teleurstelling komt op als je ziet dat de neus wel veel weg heeft van een Ford Es cort. en de achterkant lijkt op een Citroen ZX De Astra is circa drie centimeter langer ,'dan een Kadett. een centime ter breder en drie hoger. Meer interieurruimte werd voorna melijk gevonden door een an- dere indeling van de carrosse rie Het hogere dak heeft te maken met een meer rechtop- zittende positie voor de inzit tenden. De voorruit ligt meer naar voren, de achterruit staat meer rechtop, verder dragen voor en achter toegenomen spoorbreedten bij aan een groei van de nuttige binnen ruimte in alle richtingen. Een belangrijk vergroot zijruit-op- pervlak komt tegemoet aan de bij de Kadett bestaande klach ten over beperkt rondom- zieht. De ruiten liggen minder diep verzonken in de carrosserie, wat borg moet staan voor ver minderd windgeruis. Ook op andere gebieden is veel ge daan aan geluidsbestrijding: meer isolatiemateriaal, betere uitlaten, zelfs een ingrijpende maatregel als montage van aandrijf orgaan plus voorwie- HILLEGOM - Hij noemt de ontwikkeling ook zelf 'zeer verrassend'. Na tuurlek, je gaat geen (klei ne) A-toernooien buiten het Leidse district spelen als je zelf niet denkt ten minste een kans te heb ben om een beetje aardig mee te doen." Maar dat zijn optreden buiten Lei den hem direct zoveel successen zou brengen, dat had Marco van Trigt dus absoluut niet ver- wacht. Zoals zijn uitgangs punt aan het begin van dit seizoen ook duidelijk aan geeft: ,,Ik wilde proberen snel, zoveel mogelijk pun ten te halen dat ik auto matisch de kwalificaties van de kleinere A-toer nooien mocht spelen'. Welnu, dat doel werd dus al heel snel bereikt. Zo pakte Van Trigt op Unicum al de no dige punten door de kwalifica ties door te komen, waarop een 4-6 nederlaag in de derde set tegen Joep Hofman Van 'Trigt al het gevoel gaf dat er misschien nog meer in zat - Een gevoel, dat na een goede competitie en de B-winst op Lisse. tijdens het A-toernooi van het Amersfoortse Alta rap bewaarheid werd. Na de kwa lificaties te hebben overleefd, 'werd de opmars van Van Trigt pas in de halve eindstrijd een halt toegeroepen door nie mand minder dan Huub van Boeckel Een hoopgevend be gin dat de Hillegommer 80 punten opleverde. En zelfver trouwen, want de met een wild-card Festina binnenge stapte Van Trigt liet zich ook daar pas in de halve eindstrijd (nu door Eindhovenaar Michel van der Sanden) uit het toer nooi werken. Om vervolgens een week later in Bilthoven nog verder te reiken Een zege zat er (nog) niet in, maar de fi nale werd dit keer wel ge haald. Maarten Koopman was daarin met tweemaal 6-3 de sterkste. Terugkijkend kan ook Marco van Trigt niet anders doen dan concluderen dat het wel heel snel is gegaan. Om ver volgens de film even naar het begin terug te draaien. Naar de beslissing om A-toernooien te gaan spelen. „Ja, waarom doe je dat? Er waren een paar redenen. De voornaamste was wel dat ik in Leiden een beetje op het circuit uitgekeken raakte Leuk allemaal hoor, daar niet van, en ik wil aan het eind van het seizoen ook graag de Masters nog spelen, maar je hebt het allemaal al zo vaak gezien. En toen ik hoor de dat Tom Bulters en Martijn Krans overwogen om buiten Leiden te gaan spelen, dacht ik, waarom zou ik dat ook niet doen." Het programma, met Bulters, was snel opgesteld, en, zo blijkt nu, de eerste 270 pun ten voor de AUDI-ranglijst snel vergaard. Hetgeen de vraag opwerpt waar de 21-jari ge Van Trigt aan het eind van de rit hoopt uit te komen. De Hillegommer blijkt uiterst nuchter. „Als ik aan het eind van dit seizoen bij de eerste vijftig van Nederland sta, zou ik dat heel erg leuk vinden. Dat verwachtte ik vooraf hele maal niet, maar ik vind het natuurlijk wel leuk dat het zo gaat. Full-time doorgaan met tennis, kijken wat er echt inzit zoals Michael van den Berg dat doet? Ik zie het mezelf niet doen.Ik heb nog drie jaar HTS te gaan en het moet wel heel gek lopen wil ik die school niet afmaken. Daarbij, om zo'n stap te overwegen, moet je echt nog wel een stuk sterker spelen dan ik nu doe." Dat hij bezig is aan zijn beste jaar tot nu toe, beaamt Van Trigt wel: „Ik speel beter dan ik ooit heb gedaan. Waaraan dat ligt? Een combinatie van factoren denk ik. We hebben op Hillegom van de winter veel en hard getraind. Mijn backhand is een stuk verbe terd, daar kan ik nu ook tem po mee maken. Maar ik con centreer me ook wel beter dan vroeger. Speel daardoor veel constanter, minder grillig En ik hou me ook veel meer in Voor Marco van Trigt na alle successen niet iets om op neer te kijken Immers onderuit gaan is zo gebeurd. Rustig werd in ieder geval het heren- dubbel met Marcel Vink tot een eenvoudige overwinning afgewerkt. Met 6-1, 6-2 was er voor de combinatie Klugt en Vermeulen weinig eer te be halen. En ook in de mixed met vriendin Madeion Verdegaal was er voor de succesvolle pu pil van coach Harry Verdegaal geen vuiltje aan de lucht. Elly Reeuwijk en Marcel Lange laan berustten met 6-3, 6-1 in de niet te vermijden neder laag Vandaag gaat het verder voor Marco van Trigt. Zo ook in de single, waar vandaag de halve finale tegen Marco Vis ser wacht. Routine Van Trigt is gewaarschuwd. De OLTC-er krijgt het elke keer weer voor elkaar om ho ger ingeschatte tegenstanders op de knieën te krijgen. Twee competitieklassen is inmiddels het verschil in het voordeel van Mark Fleischeuer. Toch werd de Merenwijker met 6-2, 6-4 het slachtoffer van Vissers voorsprong in routine. Visser, die in de vette jaren van het district Leiden wel altijd een lastige speler werd gevonden, maar nimmer tot de top reikte, is de kwelgeest voor de nieu we bestijgers van de Bi-lijsten. En vindt daarin in Waldo Jan sen een plezierig maatje. De captain van promovendus Leidse Hout beschikte tegen Perry Paauw en over routine en over de langste adem. De negentienjarige Paauw startte namelijk overdonderend, 6-1, maar verloor de tweede set op tiebreak In de derde set sloeg uiteraard Jansen toe, daarmee de halve eindstrijd in de B2- afdeling halend. Bij de dames moest woord voerder Per Stieding helaas minder plezierig nieuws voor de organiserende vereniging melden. Kanshebber Cindy Berkhout redde het niet tegen Monique van Bracht van de Utrechtse districtsploeg, 3-6, 6- 7. Dezelfde Van Bracht kwam met haar coach, Ymco van Gorcum overigens ook in de mixed nog een ronde verder. Een meisje om op te letten derhalve. In de B2-groep werd dan ik deed Goed, ik schreeuw nog wel eens wat, maar dat is echt veel en veel minder." Rustig Deze week heeft Van Trigt het relatief rustig. Van hem wor den weliswaar op het eigen park twee titels en een verlo ren finale verwacht, in verge lijking met de tropenweken die hij achter de rug heeft, valt dat allemaal wel mee. „Het is na al dat gereis heerlijk om weer eens in je eigen dorp te spelen Wat niet wegneemt dat Van Trigt na Hillegom weer nadrukkelijk het land zal intrekken. Achtereenvolgens wachten Pijnacker, naar hij hoopt Roomburg en 'Limburg' op Marco van Trigt. Een beetje overdreven gesteld natuurlijk, maar feit is dat Van Trigt van naamloze tot redelijk bekende speler is geworden in het A- circuit. „Toen ik begon, had ik helemaal niets te verliezen. Vond ik het al schitterend om mee te doen. Nu gebeurt het al dat ik de baan opga en denk: dit moet ik winnen. Je eigen verwachtingen en di£ van de mensen om je heen zijn inder daad in. korte tijd aanzienlijk hoger gesteld." Terug naar de realiteit van het toernooi van de eigen club. we aan) voor de 1.4 en 1.6 mo toren Wielophanging en rem- systeem zijn verbeterde versies van de reeds in de Kadett ge bruikte onderdelen. De stationwagen-uitvoering van de nieuwe Opel Astra. lophanging aan een apart sub frame Dat maakt een betere isolatie van trilling en geluid mogelijk, hetgeen direkt hoor- en voelbaar zou moeten zijn. Voorbeeld Een plaatje van het dashboard zagen we nog niet. men lijkt echter hierbij de Vectra als voorbeëld genomen te hebben. Kenmerkend aan de vernieu wingen die de Astra in zich bergt is vooral de (in deze klasse) ongebruikelijk comple te detaillering. Zo zijn alle gor dels met alleen in hoogte ver stelbaar, maar zien we daar naast veiligheidsmaatregelen als automatische gordelspan ners, versterkingsbalken in de portieren en stoelen met een ingebouwde hoge rand voor aan tegen onderuitglijden bij een aanrijding het lijkt of we met een Volvo te maken hebben Ook een voorziening als ABS-remmen ontbreekt niet. standaard op de GSi en als extra voor alle andere ver sies leverbaar. De GSi krijgt bovendien een samen met Hel- la ontwikkelde anti-doorsli pregeling (beperking van het motorvermogen). Grotere spoorbreedten verbeteren nor maal gesproken de wegligging. die bij de Kadett al niet slecht was. Kon de vering daardoor nu wat soepeler worden geko- Liefst negen motoren biedt de Astra, waaronder alleen de in geruchten voorspelde zescilin der (nog9) niet voorkomt. Het gaat om verbeterde versies van bekende aggregaten We kennen de 1.4/44 kW, 1.6/55 kW. 1 8 66 kW. 2.0/85 kW en zestienkleps 2.0/110 kW moto ren reeds uit de Kadett De 1.4 en 1.6 met centrale brandstof injectie zouden door verbeter de afstemming van inlaat en ontstekings' injectiepropgram- ma meer kracht bij laag toe rental bieden. Nieuw zijn 14 en 16 motorversies met injek- tie bij elke cilinder apart, die 60 en 74 kW leveren Je kunt je afvragen of het wel nuttig is om een motorgamma te bieden met zoveel kleine stapjes in vermogensont wikkeling Bekend is weer de 17 diesel die 42 kW levert. De turbodie sel werd van 1.5 naar 1,7 liter vergroot, dat zorgt voor 60 in plaats van 53 kW aan vermo gen. Zeer opmerkelijk is dat alle motoren, dus ook de die sels, standaard een katalysator meekrijgen Even bijzonder in deze klasse is standaard filte ring van de interieurlucht, waaruit stof en andere deeltjes die groter zijn dan vijf micron (0.005 mm) worden weggevan gen astma-patienten zullen Opel dankbaar zijn, maar ook anderen merken dat de inte- i- FOTO: PR rieurlucht frisser aandoet. Terugkerend naar de aandrij- forganen zien we een ver nieuwde vijfbak als standaard transmissie. en een viervers- nellings automaat met drie schakelprogramma's als extra voor de 1.8 motor. Deze auto maat stamt uit de Vectra. vol gend jaar komt een geheel nieuwe vierversnellings auto maat (zonder verschillende schakelprogramma's, nemen Falkplan-deelkaarten: wegwijs in Franse Paysage Slimme stereo De uitrusting van de Opel Astra zal completer zijn dan bij de Kadett, daarom heet de eenvoudigste versie geen LS meer maar GL net als bij de Vectra en Omega. We lichten alleen de voorzieningen voor een stereoinstallatie eruit. Te kenend voor de complete ba- sisuilrusting is dat alle model len standaard zes speakers en een antenne meekrijgen Echt slim is een anti-diefstalvoor- zientng voor de radio. In het dashboard zit een digitaal dis play. dat als klok dient maar ook alle radio/eassettespeler- funkties kan weergeven. Daarbij horen speciale Opel- radio's die zelf geen display hebben. Onaantrekkelijk voor dieven dus, want ze kunnen alleen in Opel Astra's gebruikt worden met het bijbehorende display in het meterpaneel! Samengevat biedt de Opel Astra meer ruimte, comfort en uitrusting dan zijn voorganger Kadett. met opvallend verfijn de detaillering voor deze klas je Wat is het antwoord van de nieuwe VW Golf op standaard dieselkatalysator, ïnterieur- luchtfilter. automatische gor delspanners en dergelijke9 Maai aan de andere kant: wat betekent dit voor de prijzen van de Astra's. ten opzichte van de al niet echt goedkope De nieuwe volkswagen Golf 1992. Met grote spanning wach ten we op de stroom pri meurs van de autoten toonstelling in Frankfurt, die van 12 tot en met 22 september wordt gehou den. Welke de belangrijk ste primeurs zijn staat al vast: de opvolgers voor de huidige Opel Kadett, de Opel Astra en VW Golf. De eerste officiële foto van de nieuwe Golf kre gen we net binnen, net als de afbeeldingen van en meer bijzonderheden over de Opel Astra. Zowel Opel als VW wijzigen hun voornaamste massa-model wel niet dramatisch ten op zichte van de huidige model len, maar ze zijn wel in vorm en techniek verder verfijnd. De eerste foto van de nieuwe Golf toont dat van gewaagde vormgeving geen sprake is, net zo min als dat trouwens het geval was toen de vorige keer de Golf vernieuwd werd. Bepaalde details, zoals de mo dieuze ovale koplampen naar Japans voorbeeld en opstaande randen naast de voorruit zoals Mercedes al lang gebruikt, mag je zelfs wat teleurstellend fantasieloos noemen Aan de rondere, gladdere afwerking (let maar op de bijna niet ver zonken zijramen) valt te voor spellen dat de Golf een stuk beter gestroomlijnd wordt. De afmetingen blijven ongeveer gelijk, op het motorenfront wordt in elk geval nieuws be loofd. Milieudiesel Het motorgamma zal lopen van een 1,4 liter met 44 kW tot aan de 2,8 liter zescilinder VR6 motor met 128 kW, die dit najaar ook in de VW Passat leverbaar wordt. Die 1,4 liter De achterkant van de nieuwe Opel Astra lijkt op een Citroen ZX. In lengte wint de Astra het op circa drie centimeter van de Ka dett FOTO: PR Ruwweg een miljoen Neder landers trekken dit jaar weer naar Frankrijk, op zoek naar wat zon en een rustieke lande lijke omgeving. Die zon aan de bekende Mediterrane kusten is via de snelwegen makkelijk genoeg te vinden, maar het echte Frankrijk ligt toch el ders Bovendien zijn de Franse Autoroutes in vakantietijd vaak zo overvol dat een afste- ker over kleinere wegen dan wat welkome opluchting kan brengen. Het lastige is alleen dat je daartoe een uitstekend kaartlezer in de auto moet hebben, of de streek al op je duimpje moet kennen. Velen durven dat avontuur niet aan, terwijl het nu juist zo mooi is om je buiten de toeristen- stroom in de Franse 'paysage' te ontspannen. Daarom brengt de Eindhovens uitgeverij Suurland zeer gede tailleerde Falkplan-deelkaar- ten van Frankrijk uit, in sa menwerking met het Institut G«eographique National Ge detailleerde kaarten zijn er meer, het handige van nieuwe serie (zestien k#1 in schaal 1:250.000) ise plaatsnaamregister. Z?1 voortdurend met de vinic de kaart de afgelegde \f' volgen kun je bij elk naambord opzoeken wJe precies bent Als extra sf( staan musea, traditione1 religieuze festivals ve De kaarten kosten 11,9 den per stuk niet goei maar de detaillering is o< uniek kennen we nog niet, het doorontwikkelde de huidige 1,3. Bij de toren verdwijnt de bekende 1,6, om worden door de 1,9 met turbo die eveneens Passat wordt turbo-versie met 'milieudiesel' met xataij die wel gepresenteerd is nog niet geleverd wordt. VW meldt nog een opn lijk nieuwtje: de nieuwe wordt in de herfst leve de oude blijft echter te k 1992 Hij wordt dan nc bouwd in de pas overger fabriek te Zwickau, waa bants gemaakt werden t( E DDR nog bestond. Het duidelijk wat VW met stap voor heeft. Worde1 oude Golfs vooral ten g van de ex-Oostduitsers den, of wordt de nieuwi duurder zodat men nog even goedkopen modellen aanhoudt?

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16