Harmeling blijft leven van zonnige kant zien ingh in top honderd Invasie in hoofdstad bij negende Gymnaestrada TOUR DE FRANCE Ome Willem OP DE LOSSE TOUR ONDER DE LOEP SPORTUITSLAGEN g- DRT CeidaeSotvuMit DINSDAG 9 JULI 1991 PAGINA 7 'E CARLO Jacco Eltingh is als vijfde Neder- tennisser doorgedrongen tot de top honderd van jgreld. jSarige speler uit Heerde steeg op de jongste ranglijst van jir 89. Hij dankt de stipnotering aan zijn prestaties op Won. Daar werd hij in de vierde ronde uitgeschakeld ok ndre Agassi. Beste Nederlander blijft Jan Siemerink (38) 60 chard Krajicek (42), Paul Haarhuis (46) en Mark Koever- 50 »4). drangliist ziet er als volgt uit: "ïeker (Dui) 3658, 2 Edberg (Zwe) 3575, 3. Lendl (Tsj) 2283, 4. 18, 5 Courier (VSt) 2197, 6. Agassi (VSt) 2144, 7. Forget (Fra) Iruguera (Spa) 1623, 9. Sampras (VSt) 1596, 10. Chang (VSt) 1440, 11. ;z (Spa) 1386, 12. Ivanisevic (Joe) 1349, 13. Wheaton (VSt) 1343, 14. v (Sov) 1277, 15 Hlasek (Zwi) 1270, 16 Novacek (Tsj) 1257, 17. John (VSt) 1236, 18. Prpic (Joe) 1183, 19 Gustafsson (Zwe) 1158, 20. Gil- 1120, klasseringen Nederlanders: 38. Siemerink 690, 42 Krajicek tltingh, laarhuis 615, 54. Koevermans 595, 89. Eltingh 426. AMSTERDAM Amsterdam krijgt van 15 tot en met 20 juli een invasie te verwerken van bijna 20.000 gymnasten, die gaan deelnemen aan de negende Wereld Gymnaestrada. Negenen twintig landen sturen ploegen naar de hoofdstad. Alleen het deelnemen van Joegoslavië staat, met het oog op de politieke si tuatie in het land, op losse schroeven. Het is voor de tweede maal dat Nederland de Gymnaestrada binnen de grenzen krijgt. De eerste maal was in 1953 in Rotterdam, waar toen ruim 4000 gymnasten acte de présence gaven. Daarna volgden Zagreb (1957), Stuttgart (1961), Wenen (1965), Basel (1969), Berlijn 1975, Zürich (1982), Herning (Den, 1987). De Gymnaestrada is een toernooi waaraan het wedstrijdelement volkomen ontbreekt. Er wordt niet gestreden om medailles of een hoge jurering. De jury is het publiek, waarvoor alle deelne mers demonstraties van alle vormen van gymnastiek verzorgen. Weer wereld record voor Sergei Boebka FORMIA Sergei Boebka heeft giste ren bij internationa le atletiekwedstrij den in Formia op nieuw het wereldre cord polsstokhoog springen verbeterd. De 27-jarige atleet uit de Sovjetunie sprong over 6,09 me ter. Zijn oude we reldrecord stond se dert 9 juni op 6,08 meter, een hoogte die hij in Moskou sprong. mmers uit )DR dreigen een boycot J De zwemmers uit malige DDR dreigen boycot van de Euro- dstrijd in Athene. Zij en over de hou- de Duitse bond lie na de oprichting ad hoc-dopingcom- ige trainers en artsen oosten van Duitsland de begeleiding v^tn de /oor Athene opnam, lerder Uwe Dassier: vierkant achter ners en medici. Als zij egaan naar Athene, |^i ook niet". Van de 38 JBerden komen er 20 uit ^palige DDR. Steffen en Daniela Hunger 1 een stapje verder. Zij '|®jjt hun trainers en ver- ri'70sartsen meegaan naar '5.50ningskamp in Israel. 55.001niet op het vliegveld '3.00 |ik niet eens naar Is- ■oiSSpigde Zessner. PRIJSVRAGEN 30 ook AG De resultaten 53.00Iportprijsvragen zijn: 59.50 B3.50li prijs: geen winnaar, 2e 14.20 jr 300 000,00, 3e prijs: 75 x 3710e prijs- 6869 x 27,80; 5e 87.50(3 x 5,00 91.501; 6 goed: 1 winnaar; 5 goed' 27.10 s, 4 goed: 27 winnaars; 3 20.00ivinnaars; 2 goed: 2302 win- 80 50: ÏORT OP TV '0000 2' 1925 uur: SP°rt- 5200' 3, 19.33 uur: Studio Sport, 66 oo| Tour de Franced, samen- 1370Pe etaPPe. 22.15 uur: Stu- 54 10pournaal. 49 00(35 uur: Tour'S 24 oo'ur de France. OK#00 uur: Good sport (3), 04'gQreeks over sport, 21.30 uur: '09 00 sn00kerwedstrijd. 40 20®° uur: Cricket, samenvat- and-West-Indië. inel, 21.00 uur: Hang loose, ■|3, 14.40 uur: Studio Sport, Tour de France, recht- verk|rslag vijfde etappe over 4 25 3n Reims naar Valencien- s!oo |0 uur: Wielrennen Tour de Ichtstreeks verslag vijfde 1745 )r 148 km van Reims naar i5>5 ps. 1 21 00 uur: Cricket. 173 )8.00 uur: Sport. 04Q0 14.00 uur: Sport. KOERSEN AG Onze tips voor ïn van Duindigt (mor- :4.30 uur) luiden: m First Class Nobo, 2 Furie mellow Hanover (7-8-3) Hl Whippoorwill, 2. You m Doubt (1-3-7). l. Cilfaune, 2. Exciting Ever Buitenzorg (6-3-9). L Duncan Crown, 2. Silver kV Victorious (6-4-1). I Enfant Terrible, 2 Earl Evito Ruimzicht (5-6-10). i Gadiraan, 2. Blakey Del ft (1-4-5). I Zappa Flight, 2. Zanzibar 2eus van Echten (1-2-3). Ho Ho Helmer, 2 Daan ft Rynstroom (3-7-5). Dl JON Tegenslagen lij ken Rob Harmeling niet te deren. De Tukker in de ploeg van Cees Priem heeft na twee dagen Tour de France al het nodige ongerief voor z'n kiezen gehad, maar niemand zal hem horen klagen. Har meling blijft goed geluimd na twee lekke banden in de ploegentijdrit en zelfs een valpartij kon zijn goe de humeur gisteren niet aantasten. Of Herman Finkers van de fiets was gestapt, zo deed hij zijn verhaal na afloop van de door zijn oude ploegmaat Etienne de Wilde gewon nen etappe. Over de pijn aan zijn gehechte elleboog, de dicht gespoten knie en de schaafwonden aan dijbeen en bil sprak Harme ling niet. Zonder stoerdoenerij zei hij: „Pijn? Hooguit een uur mag je huilen, dan gaat het le ven verder. Pijn vergeet je op den duur. 't Is net als bij een vrouw die moet bevallen. De hormonen, die dan vrijkomen, doen haar de pijn vergeten ën daarna is zij niet bang om een volgende keer opnieuw een kind te baren. Zo ongeveer moet je het zien als wij wiel renners de pijn verbijten. Ach, je moet er ook niet te lang bij stilstaan. Wielrennen is een harde sport en vallen hoort daar nu eenmaal bij". De wijsheid van de zwangere vrouw zegt Harmeling te heb ben ontleend aan zijn echtge note, die twaalf weken gele den het leven schonk aan zoon Nick die hij erg mist. „Maar ja, in de zomer moet ik de kost verdienen. In de winter haal ik de schade dan wel in", legt hij zich neer bij de ongemak ken van het wielervak. Een beroep waarin het hem niet gemakkelijk wordt ge maakt, want Harmeling zal niet beweren dat alles goed ge regeld is. De inwoner van Nij- verdal meent zelfs dat er in de grote wedstrijden, de Giro en de Tour voorop, nog het nodi ge kan worden verbeterd. De gekwetste renner vindt het maar niks dat er in de laatste kilometers gevaarlijke roton des en soortgelijke obstakels in het parkoers worden opgeno men. En van de strobalen waarmee die hindernissen worden afgezet moet hij al he lemaal niets hebben. Show „Wij zijn geen motorcoureurs", foeterde hij gisteren. „Die stro balen kunnen beter worden weggelaten. Wij renners heb ben de handigheid om stoe- prandjes te passeren. Achter die strobalen kun je gemakke lijk met een pedaal blijven ha ken, met alle gevolgen van dien. Soms heb ik het gevoel dat de organisatoren van Giro en Tour het er om doen. Val partijen horen schijnbaar bij de show". Overigens waren strobalen niet de oorzaak van de valpar tij waarbij Harmeling gisteren in het zicht van de finish was betrokken. Hij werd gewoon met domme pech geconfron teerd. Voor hem reed Henri Manders in de hekken en diens fiets ketste terug van de afrastering. Harmeling kon het opspringende frame ver volgens niet meer ontwijken en maakte, evenals Rudy Dhaenens, een flinke smak. De gevolgen lieten zich in eer ste instantie ernstig aanzien, maar nadat de renner door de dokter was behandeld, bleek de schade mee te vallen. De verwondingen waren in elk geval niet ernstig genoeg om Harmeling tot afstappen te dwingen. Teleurstelling Daar piekert de renner, die in 1986 deel uitmaakte van de Nederlandse ploeg die de we reldtitel veroverde bij de 100 kilometer ploegentijdrit, niet over. Hij is voor het derde jaar Rob Harmeling wordt opgelapt na de valpartij in Dijon prof en debuteert in de Tour. Er moet heel wat gebeuren om Harmeling tot opgave te dwin gen. Daarvoor heeft hij te vaak een teleurstelling moeten slikken bij Histor, zijn vorige sponsor, die hem tot tweemaal toen thuisliet tijdens de Ronde van Frankrijk. „Dat lag vooral aan Desmet, de baas van Histor", blikt Har meling terug. „Die man moet Nederlanders niet en dat liet hij blijken ook. Ploegleider Willy Teirlinck wilde me maar wat graag meenemen naar de Tour, maar heeft me zelf verteld dat-ie dat niet mocht van Desmet. In zekere zin zijn die twee jaar bij Histor een verloren tijd geweest, an derzijds ben ik er sterker uit voortgekomen. Maar geef mij maar een Nederlandse ploeg. Daar worden neo-prots toch een stuk beter opgevangen". 5e etappe 10 juli 148 km Sponsor is Roche liever kwijt dan rijk DIJON Sponsor Tonton Tapis poogt onder het contract met Stephen Roche uit te komen. De ploegleiding schakelt nog deze week juridische adviseurs in om te onderzoeken of er gronden zijn om voortijdig te kunnen breken met de Ierse renner, die zondag een flater sloeg door te laat bij ploegentijdrit te verschij nen en vervolgens wegens tijdsoverschrijding werd gediskwali ficeerd. De dagelijkse leiding van Tonton Tapis, in casu ploeglei der Roger de Vlaeminck, diens assistent Marcel van de Slagmo len en manager Noël Demeulenaere, zijn het gedrag van Roche beu en zien weinig redenen om de samenwerking voort te zet ten. De Ier heeft nog anderhalf jaar van zijn tweejarige verbin tenis uit te dienen. Renners kunnen met Jan Raas praten DIJON Jan Raas blijft de rust zelve, hoewel het nog niet wil vlotten met de Buckler-renners in de Tour. Zaken waarmee de Zeeuwse ploegleider de publiciteit haalt liggen niet op het spor tieve vlak. Zo wordt er veel aandacht besteed aan het experi mentele communicatiesysteem waarmee een helm van de ploeg is uitgerust. Raas kan vanuit de ploegleiderswagen niet alleen instructies verstrekken, maar de renner kan via een aan de helm bevestigd microfoontje ook terugpraten. Dat eerste is niet nieuw, het tweede wel. De enige renner die daarmee experi menteert is Jelle Nijdam, die daarvan in de koers tot op heden nog geen gebruik heeft gemaakt. Daarvoor vond hij het te Ruim tweeduizend deelnemers bij Tourprijsvraag DEN HAAG Lemond, Breukink en Theunisse. Deze drie renners komen voor op bijna elk van de deelnamefor mulieren van de Tourprijs vraag De Tourstafredaktie werkt koortsachtig om de for mulieren in een geautomati seerd systeem onder te bren gen en de computer vervol gens het werk te laten doen. Uitslagen zijn nog niet bekend al moet bij velen een gevoel van spanning hebben bestaan bij het zien van de finish van de derde etappe. Zoals bijvoor beeld bij dhr. Van Oudenaarde uit Stompwijk die voor de ze kerheid de Tourstaf belde om te controleren of zijn formu lier wel gearriveerd was. Alle in aanmerking komende sprinters zaten bij de eerste vijftien, zodat er voor nogal wat deelnemers punten te ver dienen waren. De inzendter mijn is gesloten en wij moeten onverbiddelijk zijn. Morgen publiceren we de eerste uit slag, dus van de etappe van af gelopen maandag. Voor vragen kunt u dagelijks van 18.00-19.00 uur terecht bij de Tourstaf. door ERIC BREUKINK „Ze zeggen dat iK me onparlementair heb uitgedrukt toen ik over de streep ging. Dat mag dan zo zijn; ik wil nog wel eens zien wat jullie doen als een ploeggenoot op een haar na de overwinning mist. De jongens van Panasonic en onze equipe hebben constant het tempo hooggehouden. Dat spel leek vruchten af te werpen. De drie vluchters hadden we in geen tijd terug. Daarna gooide Bugno roet in het eten. Die dacht aan revanche voor de eerste etappe, toen Lemond en ondergetekende hem op een fikse achterstand hebben gezet. Het feest ging niet door. Maar ook wij misten ons uiteindelijke doel. En dan reageer je als mens. Wat wordt er gereden in deze Tour! Je krijgt geen moment gelegenheid om het tempo te ontregelen. Er zijn teveel renners die het moeten hebben van een dagsucces en die vliegen erin als de bijen uit de kast van ome Willem. Het steekt nog ook. In de liezen vooral, als je dik tweehonderd kilometer hebt zitten buffelen. Ik had het Jean-Paul van Poppel wel gegund. Hij heeft de scherpte om de sprint-elite aan de kant te zetten. Dat hebben jullie ook kunnen zien bij de aankomst. Als de streep twee meter verder weg is krijgt De Wilde geen schijn van kans. Ondertussen is er in het klassement weinig veranderd. Toch kun je er niet van uit gaan dat de favorieten het tot aan de tijdrit op 13 juli rustig gaan houden. Vooral degenen die niet als begenadigde tijdrijders te boek staan, zullen zeker proberen om hun slag te slaan. Ik verwacht vooral iets van de Italianen. Die zijn in de Italiaanse pers betiteld als slaapwandelaars van huis uit en dat willen ze even recht zetten.- Het is na de tijd van Hinault nooit meer zo geweest dat een renner het peloton naar zijn hand kon zetten. Wat ik niet sportief bedoel, maar mentaal. Merckx kon dat ook. Lemond heeft uitstraling, maar hij dwingt het moeilijker af. Je zou ook kunnen zeggen dat er de laatste jaren veel supergoede renners rondrijden. Nu duik ik de massagetafel op. Je voelt je net een afgeleefde mandarijneend na al die inspanningen. Misschien ook wordt deze jongen een dagje ouder. Masseren, eten en vroeg te kooi. Als m 'n kamergenoot Jos van Aert maar niet begint te ouwehannessen. We lachen heel wat af. Als dat niet meer kan moeten we de rem erop gooien. En dat was ik nog niet van plan Goede referenties De Wilde De zege in Dijon versterkte de onderhandelingspositie van Etienne de Wilde. De Belg had geen betere referentie kunnen bedenken. „Ik ben er weer", schreeuwde hij uit na de rit over 210,5 km. De Wilde is naarstig op zoek naar een nieuwe werkge ver. Zijn huidige baas Histor-Sigma stopt aan het einde van het jaar met geld investeren in de wielersport. Echt zorgen behoeft de 33-jarige Belg zich niet te maken. „Ik heb met een aantal ploegen contact, waaronder TVM. Met de Nederlanders ben ik ver gevorderd, maar er is nog niets definitief". Twan Poels redt Frans Maassen Elf minuten na winnaar Etienne de Wilde zwalkte Frans Maas sen in gezelschap van Toine Poels over de finish. Een half uur later zat hij nog als een ziek vogeltje in de luxe bus van zijn sponsor. Tegenover hem zat zijn redder. De knecht had de win naar van de Amstel Gold Race behoed voor opgave. De Limbur ger voelde zich slap, leeg, zonder fut, lusteloos. Sinds zondag is alle energie verdwenen. Naar de oorzaak van de inzinking kan Maassen slechts gissen. Rudy Dhaenens is de schlemiel De regenboogtrui brengt Rudy Dhaenens weinig geluk. De Bel gische wereldkampioen lijkt op weg de schlemiel van het pelo ton te worden. Gisteren was hij betrokken bij een valpartij met onder anderen Manders en Houweling. Dhaenens zat als een klein kind te huilen in de ploegleidersauto. De bloeduitstorting op zijn dijbeen gaf daartoe ook alle aanleiding. „Ik wil niet opge ven. Morgen start ik. Het ging juist de goede kant op. En dan gebeurt me dit weer", snotterde Dhaenens die dit jaar meer thuis dan op de fiets heeft gezeten. Theunisse met Johnson vergeleken Gilles Delion uitte zijn ongenoegen over de publiciteit rond de rentree van Gert-Jan Theunisse. En passant vergeleek hij de Nederlander met Ben Johnson. „Het moet eens afgelopen zijn met al die opwinding rond die twee. Ze worden als helden bin nengehaald, terwijl ze geschorst waren wegens overtreding van de dopingreglementen", aldus de renner in een Franse krant. Theunisse: „Ik kan er niet mee zitten. Delion moet eerst eens presteren, zijn talent door opvallende resultaten bevestigen. Dan mag hij zijn mond opendoen V0(j ik vreselijk van ge- hoeden ben, laatst tijdens 179,Eenkomst in Moskou, 50 ^onvoorstelbaar onde- RelaSch, haast stalinistisch ds \ti de nieuwe demofcra- t eeigaat. En de grootste 0.801 en bolsjewiek die er idkopoment in de sportwe- indloopt is Kasparov, e aai die zichzelf als het s 2m van democratie collet, gedraagt zich vol- ?ndjt oude boljewistische 3. 0[ van „wie niet voor p gen mij, en wie tegen Cl tnoet vernietigd wor- er vi de jKok in „Quote". )ata|den betekent voor :culaftpanning. Ik doe het ële ik heb een flat in Den de S rijd niet iedere dag k eé weer naar Nijmegen 1, ml De laatste tijd reis itendveel per trein". Met :rswjntje en een croissan- ïeen met een krantje, 1 voorzieningen in de wen zijn vreselijk. De utiesl vallen tijdens het aanmtaan uit elkaar", ens isink, voorzitter sec- amelteurvoetbal KNVB, et opbal International, ^oor „Ik herinner me dat Connors zich met zijn racket hard op zijn dijbenen sloeg, tijdens de wedstrijd. Ik herinner me ook de uitdrukking in Boris' ogen. Hij was gefascineerd. Het is medisch aangetoond dat je 'high' kunt worden zonder gebruik van drugs. Zelf nog een kind zag Boris Connors zichzelf pijnigen om nog meer adrenaline in zijn bloed te pompen. Boris leerde veel van de wedstrijden van Connors. Hij zag dat het niet volstond om alleen maar goed te tennissen. Je moet je zelf in een zekere staat van extase brengen om buitenge woon te presteren. In 1986 versloeg Boris Connors op ei gen terrein (Chicago), in dub bel opzicht. Becker had last van bloedblaren onder zijn voet. Vlak voor de wedstrijd stampte hij extra hard op die blaren om zichzelf te pijni gen. De kenners zeiden na afloop dat ze nog nooit zo'n agressieve wedstrijd hadden gezien". Günther Bosch in zijn boek 'Boris' geciteerd in Sport International. Jorrit Jorritsma menson waardig FOTO: DIJKSTRA „Ik ga anders met sportmen sen om. Na afloop van de wedstrijd, bij de finish, zal ik niet direct iemand voor de microfoon trekken. Anderen doen dat wel omdat zer daar mee journalistiek kunnen scoren. Dat vind ik soms mensonterend. En waar gaat het uiteindelijk om? Moet je iemand spreken terwijl hij vlak na de finish in trance is? Of moet je dat even later doen als hij zinnige dingen te zeggen heeft". Raaio-verslaggever Jorit Jorritsma, dit jaar gepas seerd voor de Tour, in de Volkskrant. „In het begin van het toer nooi was de kleedruimte soms aan de kleine kant. Maar naarmate Wimbledon vorderde, waren meer speel sters uitgeschakeld en naar huis. Dan was het best prettig toeven. Wij wisten dat we het veel gezelliger hadden dan de zestien uitverkoren speel sters. Daar heerste een ijzige sfeer. Op de tv-schermen, die in de kleedkamer hangen, volgden we dan een wed strijd van één van ons tegen een geplaatste speelster. Dat bracht eenheid in de groep. Juichen voor een goede bal van onze favoriete en ap- plaudiseren". Ex-tennisster Marcella Mesker in de Telegraaf. „Toen ik een tijdje weg was uit Nederland merkte ik pas wat een mooie tijd ik er ei genlijk had gehad. Het onbet wiste hoogtepunt, die bron zen medaille bij de Olympi sche Spelen van Montreal, is me altijd bijgebleven. Die blije koppies van die jongens zag ik steeds weer voor me als ik bij internationale toer nooien de Nederlandse ploeg tegenkwam". Waterpolo-coach Ivo Trum- bic in het Algemeen Dag blad. 1-0 stand: 1. Coloml Berkel 8; 2. Van World Port Tournament in Rotterdam: Ca- nada-Curacao 8-2; Baltimore-Havana 8-11. Stand: 1 Havana 3-6. 2. Baltimore 2-2, 3. Canada 2-2, 4. Curacao 2-2, 5. Nederland 3-0. Amerikaanse profcompetitie American league: Detroit Tigers-Boston Red Sox 7-6, Baltimore Orioles-New York Yankees 5-3, Milwaukee Brewers-Cleveland Indians 10-6, Chicago White Sox-Minnesota Twins 4-3, Kansas City Royals-Oakland A's 77-5, Toronto Blue Jays-Seattle Mariners 5- 2, Texas Rangers-California Angels 7-0. Na tional league: New York Mets-Phlladelphla Phillies 8-2, Pittsburgh Pirates-Montreal Ex pos 6-1, Houston Astros-Clnclnnatl Reds 7- 3. Los Angeles Dodgers-Atlanta Braves 5-3, San Francisco Giants-San Diego Padres 3- 0, St Louis Cardinals-Chicago Cubs 8-7 (12). PAARDESPORT Koereen van Alkmaar 1e koert, 2040 m: 1. Excelent of Wlba (Mej. M Huel) 2.48,0 - 1.22,4, 2. Fred Burgerhei- de, 3. Fario B Niet gestart Florian. Toto: winnend 3,80, plaats 2,10 2,40, koppel 11,10, trio 103,70. 2e koert, 2040 m: 1. Seat Cover (H. Lange- 2 1.4 koppel 3,40, trio 46,10. 3e koert, 2380 m 1. Cees Vlctrlx (H. Lange- weg) 3.09,7 - 1.19,7, 2. Donna Berkum, 3, Bltonto Mendel. 4. Dead heat tussen 2. Bo ris Boshoeve en 7. Deventore B. Toto: win nend 2,30, plaats 2,20 6,60, koppel 14,60, trio 402,70, kwartet 4-3-1-2 1.031,40 en 4- 3-1-7 687,90. 4e koert, 2040 m. 1. Ekiaro's Quick 2.45,4 - 1.21,1, 2 Eska Buitenzorg, 3 Delfi Ruim zicht. Toto: winnend 8,40, plaats 1,40 1,00, koppel 3,80, trio 63,80. 5e koert, 2700 m: 1 Eve Mereveld (M C. Vergay) 3.39,3 - T.21,2, 2. Eminence, 3. Faith. Toto. winnend 4,30, plaats 2,50 4,90, koppel 12,70, trio 111,10. 6e koert, 2040 m: 1. Colorado Pitt (C. de 2.42,2 - 1.19,5, 2. Dynamic Duty, 3. 3 33,70, kwartet 79,10. 7e koert, 2040 m: 1. Durban uit Uden (W. Duivenvoorden) 2.42,7 - 1.19,8, 2. Beatri|s, 3 Crista Hanover. Niet gestart: Don Corleo- ne. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40 1,50, koppel 3,70 trio 28,90 8e koert, 2380 m: 1 Dustin Morgan (G. Hul- leman) 3.14,3 - 1.21,6, 2. Dorothe Pluto. 3. Chynthijae K. Toto: winnend 1,20, plaats TENNIS Toernooi in Newport (VSt) Mannenenkeltpel, 1e ronde: Eltingh (Ned/4)-Evans (VSt) 6-3, 7-6. VOETBAL Zuidamerikaant kampioenschap in Santia go (Chi) Groep A: Argentinlë-Venezuela 3-0 (2-0), Jruguay-B( Colombia 0-0, 5. Ecua CONCACAF Gold Cup in Lot Angelet (VSt) Finale: Verenigde Staten-Honduras 0-0; VSt wint na strafschoppen Om 3e plaats: Mexi- co-Costa Rlca 2-0 Kwalificatie Olympische Spelen. Aziati sche zone, groep F: Japan-Hongkong 3-0, Taiwan-lndonesië 3-1. 1. Japan 5-8, 2 Hongkong 5-5, 3. Indonesië 5-4, 4 Taiwan WIELRENNEN Tour de France 3e etappe: 1 De Wilde (Bel) 210,5 km in 5.15.11 (met bonificatie 5.14.51), 2. Van Poppel (Ned) z.t. (met bon 5.14.59), 3. Lud- wlg (Dui) z.t. (met bon 5.15.03), 4. Abdoes|a- parov (Sov). 5 Museeuw (Bel), 6. Jalabert - - - 3 (Qui), 8. Kelly (Ier), 9 Ander ion (Aus), 10. Schur (Dui), 2. Vanderaerden (Bel), 13. Fondi Bauer (Can), 15. Dominguez (Spa), 12 Gölz (Dui) 1.27, 13 Leblanc (Fra) 1.38, 14 Vichot (Fra) z.t., 15 Lietti (Ita) 1.39, 16. Lelli (Ita) z.t., 17. Pascal Slmon (Fra) 1.41, 18 Delion (Fra) z.t.,19. Bagot (Fra) 1 42, 20 Fignon (Fra) 1 46, 21. Arnould (Fra) 1.47, 22. Cenghialta (Ita) 1.48, 23. Lavalnne (Fra) z.t., 24. Conti (Ita) 1 50, 25. Ludwig 1.51, 26. Rils (Den) 1 59. 27. Ekimov (Sov) 2.00, 28. Fon dnest 2.07, 29 Elli (Ita) 2.08, 30. Raab (Dui) 2 10. 32. Argentln 2.13, 33. Nijdam z.t., 36. Van Aert 2.15. 41. Solleveld 2.21, 46. Rooks 2.26, 50. Induraln 2.30, 51. Van Poppel z.t., 52. Bernard 2.31, 54 De Vries 2.32, 57. Bugno 2 33, 58 Veenstra 2.34, 60. Van Or- souw 2 35, 61. Millar z.t., 63 Bauer 2.38, 64 Delgado z.t., 67 Hampsten 2.39, 69. Chlap- pucci 2.40, 75. Parra 2.44, 76. Mottet 2.46, 102. De Wilde 3.06, 118. Mauri 3.21. 143. Harmeling 3 42. 152. Konlsjev 3.53, 155 Theunisse 3.56, 161. Herrera 4.11, 171 Steevenhaagen 5.02, 176. Slemons 5.15, 178. Verhoeven 5.47, 184. Manders 10.01 190 Schurer 11.22, 194. Maassen 13.28, 195. Poels 13.56, 197 en laatste Kvëlsvoll (Noo) 23.39. (Ita). Stumpf (Dui). 17. Yates (GBr), 18 Sch (Ned), 19. Bishop (VSt). 20. Chaubet (Fra), 21. Sörensen (Den). 22. Kappes (Dui). 23. Redant (Bel), 24 Quevedo (Spa), 25 Ver- schueren (Bel), 26. Ekimov (Sov), 27. Chiap- pucci (Ita). 28 Van Itterbeeck (Bel). 29. Rooks (Ned). 30. Lemond (VSt). 33 Bugno (Ita), 34 Theunisse (Ned), 49. Van Orsouw (Ned), 54 Delgado (Spa), 57. Induraln (Spa), 60. Millar (GBr) 72. Fignon (Fra) 79. Breu kink (Ned), 84 Mottet (Fra), 89. Siemons (Ned), 90. Van Aert (Ned),92 Alcala (Mex), 101. Le|arreta (Spa). 104. Nl|dam (Ned) 112. Hampsten (VSt), 114. Solleveld (Ned), 115. Parra (Col). 118. Stevenhaagen (Ned), 119. Bernard (Fra). 123. De Vries (Ned), 133. Mauri (Spa), 150. Argentin (Ita), 153. Herrera (Col), 158. Veenstra (Ned), 165. Verhoeven (Ned). 166 Dhaenens (Bel). 176. Konlsjev (Sov), 194 Harmeling (Ned), 195. Manders (Ned) allen zelfde tijd als De Wilde, 196. Maassen (Ned) 11.08, 197. en laatste Poels (Ned) z.t. Algemeen klaeeement: 1. Sörensen 8 32.07, 2. Lemond 0.10, 3. Breukink 0.12, 4 Kelly 0.22. 5 Dhaenens 0.33, 6. Abdoes- japarov (Sov) 0 47, 7. Cornlllet (Fra) 0.50, 8. Me (Bel) 1.12, 10. Jaer- Dagploegenklaseement: 1 PDM 15.45.33, 2. Histor, 3 Motorola, 4. Panasonic. 5. Lot to, 9 TVM, 14 Buckler allen zelfde tijd als PDM. Algemeen ploegenklaasement: 1 PDM 25.37.33, 2 Ariostea 1.44, 3. Z 2.15, 4. Paq- nasonic 3.16, 5 Castorama 3.28, 6. Carrera 5 15. 7 Buckler 5.39, 8. RMO 5.41 9 CLas 6 08, 10 Welnmann 6.12. 20. TVM 9.49 Puntenklaasement: 1 Abdoes|aparov 71 punten. 2. Kelly 52, 3. Lemond en De Wilde 46. 5. Van Poppel 44, 6. Museeuw 43, 7. Ludwig 41,8 Breukink 41, 9. Sörensen 31, 10. Jalabert 30 Bergklaaaement: 1 Jflrmaftn 11 punten, 2. Claveyrolat (Fra) 9. 3. De Clercq (Bel) 5, 4 Lemarchand (Fra), Argentln (Ita) 1 Amateurronde van Rijnland Palta 6e etappe: 1 Augustln (Dui) 143'km In 3.17.30, 2. Spruch (Pol), 3. Lebsanft (Dui), 4.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7