Drie finales wachten op Van Trigt, Vink en Berkhout Weer volop lief levensverdriet bij Levi Weemoedt TENNIS CIRCUIT Voordelig op reis in het dure land van vuur en ijs GOLF 91 Rabobank Q SPORT EcidócGouoant DINSDAG 9 JULI 1991 PAG jre OeidMOowiant CcldócSouimit BOEKEN EN PLATEN Energiek dansgeluid Eüe Idoor GERT MEIJER Een deel van de Britse pers riep EMF uit tot de nieuwste muzieksensatie. Dat gebeur de op grond van hun eerste single 'Unbelievable', inder daad een prima dancerock- plaatje. De opvolger 'I Belie ve' bleek echter slechts nog meer van het zelfde en op de eerste cd 'Schubert Dip' slaagt EMF er maar zelden in de door 'Unbelievable' voorgestelde klasse uit te dragen. Bovendien bleek tij dens live-concerten al snel dat de muzikale bagage van de vijf twintigers beperkt blijft tot het meest simpele akkoordenwerk, al moet ge zegd dat de toetsenman sinds kort met twee vingers kan spelen! Ondanks al die handicaps slaagt het skateboardende vijftal af en toe in haar opzet om de rave-scene uit Man chester een poppy en meer toegankelijk karakter te ge ven, aan de hand van een tamelijk energiek dansge luid. 'Unbelievable' is ge woon een schitterende single en ook de nieuwe hitpoging, 'Children', waarmee de cd opent, mag er beslist zijn. Daarna herhaalt de band zich voornamelijk, al is aan het slot 'Longtime', met daaraan vastgekoppeld een live-uitvoering van EMF, weer verkwikkend. De La Soul De hoes van De La Soul's nieuwe cd toont een omge vallen bloempot, met een paar verwelkte bloemen. De symboliek is duidelijk: De La Soul wil af van haar hip pie-hiphop en kleurrijke flo wer power-stijlbloempjes. Hoewel de debuut-cd '3 Feet High And Rising' zowel commercieel als artistiek een daverend succes was en eindelijk eens een rap-crew te zien gaf die zich geen stoer imago aanmat, wil De La Soul af van haar softe karakter. 'De La Soul Is Dead' heet het nieuwe al bum. De La Soul is dood, leve De La Soul. Want ook in de veranderde opstelling blijft het Newyorkse trio een unieke positie innemen bin nen de rap-scene. De tragere beat als ondertoon voor de meest uiteenlopende samples (van Doors via Frankie Valli naar James Brown en van Chicago via Serge bourg naar Bob Jj heeft aan spanning LI nen. Bovendien zijn derwerpen, zoals hta^ verslaving en incesi stuk serieuzer. Lier. samples moesten wor<f*ei cleared, dat wil zeggalit er door de advocaten yibc La Soul met de re<[eij benden moest word^Q derhandeld. In de mee. vallen zijn ze in de genoemd. Het is vooPk innovatief gebruik vet samples, dat de rap \im La Soul zo kleurrijk ^0l Ook als de bloemetje zij". fel 'K Huey Lewis Lnc Na de eerlijke en botet succesvolle rhythm |je« van de elpee 'Sports' |n<;1 Lewis and The Negg, spoor een beetje bij? raakt. De ruwe maakte plaats voor j ke pit en de twee vj a. albums vielen dan oc% a( namelijk op vanweten, nogal gelikte geluijs avontuur dat Lewij d€ door middel van us.r naar de meest onmjdj€ richtingen, was dan <ye komen misplaatst. 1/ten betreft is 'Hard At P bewijs dat een stap téek een stap in de goede ikki kan zijn. Huey Lev'vai The News blijkt nog>nk nen rocken, maar h(Ujt kement zit 'm nog Amerikaanse en dus, kt tentieloze melodietjedus de single 'Couple Dbaa de uitzondering die bevestigt. i0p de (te i ple: Huey Lewis Idoor GERT-JAN ONVLEE REGIO Als alles vol gens schema verloopt, spe len Marco van Trigt, Mar cel Vink en Cindy Berk hout zondag drie finales in Hillegom. Het thuisspe- lende drietal staat voor alle B-onderdelen als po tentieel finalist gepro grammeerd. Petra Wes- sels, de nummer vier van het kampioensteam van Hillegom, komt op papier 'slechts' aan twee finales. Waar haar ploeggenoten Berkhout en Vink wel sa men voor de mixed heb ben ingeschreven, liet Wessels partner Van Trigt aan Madeion Verdegaal. Dat koppel begint dan ook als officiële nummer twee aan het toernooi, dat dit jaar zo'n zevenhonderd partijen telt. B-heren Mare Nagelkerken en Marco Vissers zouden in de halve finales de tegenstanders van Van Trigt (1) en Vink (2) moeten zijn. De lijst van zesen twintig dient dan evenwel zonder verrassingen te worden afgewerkt. Mirjam Siemerink en Renee Crama ook nog actief in het jeugdtoernnoi zijn de B-dames die in de hal ve eindstrijd de Hillegomse fa- vorietes treffen. Siemerink, afgelopen week winnares op Forescate, heeft rugnummer 3. In het herenenkelspel C voert Dennis Versteegh het veld aan. Erwin Langelaan en Tal- bert Boef zijn de nummers twee en drie Ruud Warmer dam (4) heeft inmiddels met een knieblessure het enkelspel er aan gegeven. Bij de dames in C ontbreekt Yolanda Mens op het appèl. Kansen dus voor de andere C- speelsters en Yvonne van Hensbergen zou daarvan op papier het meest moeten profi teren. Carolien Spruyt wordt eveneens in de finale ver wacht. Het D-veld is in Hille gom weer ouderwets sterk be zet. Mark Broxterman, een van de wedstrijdleiders van papieren nummer twee wordt gezien. De dames in Cl kennen de op Dekker stage lopende Herma Kruizinga als de te kloppen fa voriete. Yvonne Schoordijk wordt van de rest van het be scheiden veld als haar grootste concurrente gezien. Bij de veteranen en 'veterin- nen' zijn Har Meijer en Pat Heyligers als de lijstaanvoer ders van start gegaan. Meijer had in de eindstrijd Pierre van Overloop moeten treffen, maar die is inmiddels uit de strijd. John Dahlhaus bleef Van Overloop met 6-2, 7-6 Rijpwetering Wilma Beyen en Peter Doese laar voeren in Rijpwetering de nieuw ingevoerde C2-mixed lijst aan. De belangstelling voor dit nieuwe onderdeel viel overigens tegen. Tien koppels slechts, strijden in de Rip om de hoogste eer. Maria Beelen en Gerard van Haastregt wor den eveneens in de eindstrijd verwacht. Bij de dubbelende Dl heren is de combinatie M. Kleijn/Cees Leijten als nummer een aan het toernooi begonnen. Wim Crama en Wim Schreuder, zij plaatsten zich weer voor de Masters, staan als tweede op de ranglijst. Corrie Zonderop en partner Bontan worden ge acht de damesdubbelstrijd te gaan winnen, terwijl de mixed voor Riet Akerboom en Har Klein moet zijn. Nieuwkoop De wedstrijdleiding van het 'Dulen'-toernooi in Nieuwkoop nam het wijze besluit het B- toernooi te vervangen door een E-toernooi, waarvoor in het eerste jaar een zeer grote belangstelling bestaat. „In B hadden we wellicht spelers uit Amsterdam kunnen aantrek ken", lichten wedstrijdleiders Erik Walters en Frank Bijl toe. „Maar we verwachten een geringe Leidse deelname en dus was een E-toernooi een lo gische keuze". Zelfs Cl, waar in Marcel Ooms en Paul Bak ker geplaatst zijn, blijft qua aantal onderbezet, de (^-cate gorie mag zich daarentegen verheugen in een behoorlijke deelname. Maarten van Leeu wen, de Dl-winnaar van vorig jaar uit Waddinxveen, en thuisspeler Bert Band zijn de grote favorieten. In Dl en la ger paste bondsgedelegeerde Wim van den Berg geen plaat sing toe. Plaatsingen Hillegom HEBl: 1. M. van Trigt; 2. M. Vink; 3. M Nagelkerken; 4. M. Visser DEB1: 1 P. Wessels; 2. C Berkhout; 3. M. Siemerink; 4 R. Crama. HEB2:1. P. Paauw, 2. J. Draulans; 3. S. van der Mark; 4. V Venkataraghavan. DEB2: 1 S. Vijayakuman; 2. E. Reeuwijk; 3. N. Faas; 4 S. Faas. Informatie over de adverteer- mogelijkheden in de bijlage van woensdag 24 juli 1991 wordt u graag verstrekt door Jan van der Henst, bereikbaar onder telefoonnummer 070-3 190 792 Levi Weemoedt: 'Halte TranendaP- verhalen. Uitgave Contact. Prijs 14,90 Idoor JAN VERSTAPPEN Het blijft maar treurnis, som berheid en zwartgalligheid bij Levi Weemoedt. Daar is ken nelijk niets meer aan te doen. Het is natuurlijk wel een heel lief soort levensverdriet, dat steeds in zijn verhalen de toon bepaalt, zoals ook in zijn nieuwste bundel verhalen, die de troosteloze titel 'Halte Tra nendal' kreeg. En het eerste verhaal heet dan wel, vrolijk genoeg. 'Bloem in je haar, dan sen maar!', verwacht echter niet, dat daar iets vrolijks in te lezen valt. Twaalf sombere verhalen in 'Halte Tranendal', een bijzon der opwekkend boekje voor de gevoelige lezer. Hij gnuift om de herkenning van alle ellen de, hij meesmuilt om de listen en lagen die het leven niet al leen voor de auteur, maar vaak genoeg ook voor de lezer te bieden heeft. Want verdriet is vaak humor, hoe paradoxaal dat ook is. In onze literaire traditie sinds Piet Paaltjes, in de vorige eeuw, een genre van betekenis en kwaliteit. Er zijn verhalen over de vre selijke ellende van de kinder jaren van Levi Weemoedt. 'Het brilletje' gaat over het Volkswagentje dat zijn vader ooit kocht. Dat automodel kreeg vanwege die rare twee achterruitjes de bijnaam „bril letje". De broertjes en zusjes van de auteur leden onder die aanschaf niet minder dan hun moeder. Het kreng wilde im mers niet starten als vader in de vroege ochtend naar zijn werk moest en dan stond het gehele gezin op straat het au tootje vruchteloos op te du wen. En, zo lezen we in 'Bruine melk', er was nog veel meer leed in dat buurtje van het kind, dat Levi Weemoedt tot zijn verdriet ooit geweest is. De ingenieur op de hoek van de straat, die uitvond dat melk in bruine flessen beter be waard wordt. Maar niemand die melk uit zo'n fles wilde hebben. Even treurig als dat Volkswagentje! En dat beginverhaal, met die vrolijke titel ('Bloem in je haar, dansen maar!'), nee, re ken er maar niet op. Het gaat over een troosteloze tocht die de auteur in gezelschap van een fotograaf en in het kader van een opdracht voor een reisverslag in een sjiek tijd schrift maakt naar Tahiti en omliggende eilanden. Leuk is het helemaal niet. Zelfs de vaak danig ontklede plaatselij ke schoonheden kunnen de auteur niet tot prettige ge dachten stemmen. De ontmoe ting met een Amerikaanse filmploeg, waaronder bekende sterren, levert ook niets op. In dat eerste verhaal een litanie van leed over het vervoermid del dat vliegtuig heet. Later zal Weemoedt in het prachtige verhaal 'Dalurenkaart' uitvoe rig uitweiden over de ellende Levi Weemoedt...twaalf sombere van het reizen per trein. De dalurenkaart is voor hem meer een „grafurenkaart". En op al deze manieren uit de au teur zijn aversie tegen de vooruitgang waaraan hij al be gon te twijfelen, toen zijn va der indertijd dat VW-tje, het „brilletje" aanschafte. „We verhalen... moeten voorzichtig zijn als het begrip Vooruitgang valt", deelt hij ergens knorrig mee. Er staan ook rare verhaaltjes in. In 'De Magnificent Seven', worden de gebeurtenissen op 22 november 1963 in Dallas, de dag van de moord op Presi dent Kennedy, van een geheel FOTO: SP nieuwe uitleg voorzien, waar bij je maar hoopt dat een Ne derlandse zanger, die als een tweede Frank Sinatra te boek staat, nooit boeken leest en ze ker die van Levi Weemoedt niet. Want over dit verhaal zou hij wel zeer boos kunnen worden. Terecht. het toernooi, voert de lijst aan boven districtskampioen Ha rold van Schie. Patrick van •Hal is nummer drie, terwijl David Rutten - een van de vele sterke jeugdige Utrechtse tennissers die aan het toernooi van Hillegom deelnemen, op de vierde plaats is neergezet. Cindy Berg is de favoriete in het DED. Utrechtse Marieke Klossen moet haar tegenstand ster in de finale worden. Ma- riëlle Patiwael en Nicolette van Daalen behoren de laatste vier te halen. Dekker Het HECl is in twee opzichten het sterkste onderdeel van het tennistoernooi dat deze week bij Dekker wordt gehouden. De C-heren behoren - bij ge brek aan een B-categorie - het beste tennis te spelen en daar bij mag de bezetting van de zestien plaatsen tellende lijst en beslist zijn. Met districts kampioen Walther Jacobs, Unicum-clubgenoten Bart Blok en Taco Stoppels en Roomburger Rico Fasel mag je als toernooiorganisator tevre den zijn. Genoemde namen fi gureren overigens merkwaar dig genoeg niet op de plaat singslijst. Die wordt immers aangevoerd door Tim Bave- laar, terwijl Marco Mattke als HDB:1. M. Vink/M. van Trigt; 2. R. Eleveld/F. Tanis. DDB: 1. P Wes- sels/C Berkhout; 2 M. Siemerink/S. Vijayakuman. GDB: 1. C, Ber- khout/M Vink; 2. M. Verdegaal/M. van Trigt. HEC1:1. D. Versteegh; 2. E. Langelaan; 3. T. Boef; 4. R. War merdam DEC1: 1 Y. van Hensber- gtn; 2. C Spruyt, 3. L. Colson; 4 M. riekspoor HDC: 1. P. Damen/E. Zimmermann; 2. E. Langelaan/D. Versteegh. DDC: 1. Y van Hensber- gen/N. van Stein; 2- L. Colson/T. Canter-Visscher GDC: 1 C. Spruyt/P, Damen; 2. A. Everstein/H. Jansen HEC2 30+: 1. G. Geerlings; 2 A. Endema. DEC2 30+: Poule HDC2 30+: 1. A. Endema/W. van Eeden; 2 N Tromp/J. Warmerdam. DDC2 30+: 1. S. Endema/A. Vink; 2. J Wempe/L van der Meer. GDC2 30+: 1 A Vink/W van Eeden; 2 J. Wempe/N. Vreeswijk- HED: 1. M. Broxterman; 2 H. van Schie: 3. P. van Hal; 4. D. Rutten. DED: 1. C. Berg; 2. M. Klossen; 3. M. Patiwael; 4 N. van Daalen HDD: 1- M Broxterman/M. Hermans, 2. D. van der Lans/P. Stieding DDD: 1. H Bode/L. van Lierop; 2 L. War- merdam/M van Wijck. GDD: 1. M. van Wijek/M. Hermans, 2. L. van lie- rop/D. van der Lans HED30+: 1. G. Biezeman; 2 J. Gesta-Fernandez; 3. H. L'/.tx, 4 J. van Schooten. DED 30+: 1. O. Klein; 2 N. Mulders. HDD 30+: 1 G. Mens/E. van de Berg; 2 G. Biezeman/H. L'/^rx. DDD30+: 1. A Vrolijk/G. Breugels- dijk; 2. B van lierop/A. de Jong. GDD30+: 1 C. van Houten/J Kroe- se, 2. O. van de Harst/H. L'/jrx. Jeugdtoernooi: J t/m 10; 1 T. van der Voorn; 2. R. Schalkers. M t/m 10: 1 M. Griekspoor, 2 J. Willems. J t/m 12: l.S. Oanday; 2. M. Vissers; 3. E Gunster; 4. J. Tromp.M t/m 12: 1. L. van Ruiten; 2. M. Willems. J t/m 14: I. J. van Zuilen; 2. S. Krans. M t/m 14: 1. J. Minderhout; 2. C. Berg. J t/m 16: 1. V. Venkataraghavan; 2. P. van Hal. M t/m 16: 1. R. Crama; 2. L. Jonkman. Dekker HECl: 1. T Bavelaar, 2. M. Mattke. DEC1: 1. H. Kruizinga; 2. Y. Schoor dijk HEC2: 1 A Diehl; 2. T. Stop pels. HDC: 1. Van Benschop/Kruts; 2 De Leur/Van Leeuwen. DDC: 1. Van der Heiden/Vogelaar, 2 Krui- zinga/Hanekamp GDC: 1 Dessing- /Berends; 2. Anker/Van de Ven. HED1 25+: 1. E. Monfils; 2. R. Phi lips DED1 25+: 1. C. Artist; 2. A. Borssum. Op de overige D25+ en E25+ onderdelen is niet geplaatst. HEV: 1. H. Meijer; 2 P van Over loop. DEV: 1 P. Heyligers DDV: 1. Van der Heiden/Vogelaar; 2. Guyt- /Van hel Wout. GDV: 1. Noort/Van Overschot, 2. Van der Hulst/Meskers TC Rijpwetering: GDC2 30+ 1 W. Beyen/P. Doese laar, 2. M Beelen/G. van Haastrecht. HDD1 30+ 1 M Kleyn/C. Leyten, 2. W Crama/W. Schreuder, 3. H Zonderop/L van Berkel, 4. C Ub- bink/P Douglas. DDD1 30+ 1 E. Bontan/C Zonderop. R. Aker boom/P Regoor HDD2 30+ 1. M van Berkel/W Koek, 2 P. van Dui- Van Marcel Vink, de verliezend finalist op de districtskampioenschappen, wordt ook in I een nederlaag in de eindstrijd van het HEB1 verwacht. venvoorde/W. Kales, 3. J. van ten/L. Huigsloot, 4 Th. Dubelde man/G Jansen. DDD2 30+: 1. M v d. Heiligenberg/J. van Leeuwen, 2 R Enters/F Kauw. GDD1 30+: 1 W Akerboom/H. Klein, 2. C. Zonde rop/L. van Berkel, 3. E van Kuyk/L Koek, 4. H v. Dorst/P v.d Meer GDD2 30+: 1 C. Klein/G Nieuwkoop HECl: 1. Marcel Ooms; 2. Paul Bak ker HEC2: 1. M. van Leeuwen; 2. B Band DEC: poule. HDC: 1. B. FOTO: ANDRÉ VAN HA de Band/E. Walters; 2. P. f Vrij. DDC: 1. J. Baans/E" H Blommers/A. Wahle. C ZIJ Rommers/P. Bakker; 2. ihth n/A de Leng etO HED1: 1. D Ackermam,DD; Vledder. In de overige Bf"' len en in het D2- en E-fni€ geen plaatsing verricht, (oor De reisgidsen 'IJsland' (208 pagi na's) en 'Portugal' (240 pagina's), voorzien van kleurenfoto's, kosten respectievelijk ƒ24,50 en ƒ29,50. Uitgave Allert de Lange. Idoor JACQUELINE KRONENBURG Een reisgids over IJsland in de serie Voordelig Reizen: dat is nou een echte 'contradictio in terminis', want bijna alles is peperduur in het land van vuur en ijs. Dat is ook het nadeel van zo'n beperkte naam voor de reis boekenserie van uitgeverij Al lert de Lange. Het gaat om uit het Duits vertaalde gidsen, die in de Bondsrepubliek verschij nen onder de naam 'Preiswert Reisen'. „Ja waanzinnig hè, die prijzen daar", beaamt An- dré Haacke van Allert de Lan ge. „Maar moet je dan zo'n gids helemaal niet uitbrengen? Wij vinden van wel, maar we leggen dan speciaal de nadruk op de goedkoopste logiesmoge- lijkheden. Slaapzakaccommo daties bij voorbeeld". Het deel over IJsland omvatte in de oorspronkelijke Duitse versie ook de Faröer-, Shetland- en Orkney-eilanden. Allert de Lange liet de drie eilanden groepen buiten beschouwing. Volgens Haacke zijn die eilan den voor Nederlanders nau welijks een reisdoel; het opne men van informatie daarover zou de gids te duur hebben ge maakt. Schrijver Hans Klüche weet interessante details over IJs land te vertellen. Over schone sokken in de jeugdherberg, verwarmde trottoirs in Reyk javik en hengels die gedesin fecteerd moeten worden bij de douane bij voorbeeld. Voor veel Nederlanders is de histo rie van IJsland nieuw: Klüche verhaalt van Harald met het mooie Haar, Erik de Rode en Leif met het Zwaard. Het wa ren allemaal geen lieverdjes, die IJslandse heren. Ze door kliefden zonder problemen ie dereen die op hun weg kwam. Het moet worden gezegd: Klü che heeft echt wanhopig ge zocht naar mogelijkheden om IJsland zo goedkoop mogelijk te doorkruisen. Maar een plek om je slaapzak neer te leggen kost zo dertig gulden en het openbaar vervoer blijft duur. Het natuurschoon van fjorden en vulkanen vergoedt veel. Portugal wordt steeds popu lairder als vakantiebestem ming: in maart steeg het aan tal boekingen bij voorbeeld met 77 procent. Een nieuwe reisgids zal dan wel behoorlijk aftrek vinden. Schrijvers Kar- sten zur Nieden en Rolf Wer ner vermelden nadrukkelijk dat de 'Voordelig Reizen'-gids geen vervanging voor een fraai uitgevoerde kunstreisgids is. Jammer is dat ze - naast veel goede informatie - juist ook op praktische punten soms de plank misslaan. Onder het kopje 'kinderen' wordt alleen vermeld dat Portugezen bij zonder vriendelijk voor peu ters zijn. Maar verwijzingen naar typisch voor kinderen ge schikte attracties als het enor me openlucht-zwemparadijs bij Lissabon ontbreken. Portu gal is bij uitstek een land dat per auto wordt verkend: FOTO: SP

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12