Nieuw tracé HSL is tien keer duurder dan aanpassen railnet VVD tegen extra raads vergadering over Gavi Spectaculair slot Kaagweekeinde li REGIOJOURNAAL LEIDEN OMGEVING C«idócGouoaiit MAANDAG 8 TULI 1991 PAGP^ Leidse gewond in Woubrugge WOUBRUGGE Een 27-jarige Leidse is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond ge raakt bij een ongeval in Woubrugge. Zij was passagier van een auto die in de scherpe bocht bij Ofwegen op de provinciale weg tussen Woubrugge en Hoogmade van de weg raakte. De 27-jarige bestuurder van de auto, eveneens afkomstig uit Leiden, had de bocht te laat in de gaten. Hij reed vanuit de richting van Woubrugge rechtdoor en knalde tegen een brugleuning. Vervolgens rolde de wagen een paar keer om zijn as en kwam tenslotte tot stilstand in een droge sloot. De vrouw is met een gebroken arm opgenomen in het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. De bestuurder mankeerde niets. Voorhouter door zes mannen afgetuigd VOORHOUT Een 22-jarige Voorhouter is afgelopen weekein de door zes mannen zonder enige aanleiding in elkaar geslagen. De Voorhouter stapte op de Heren straat uit een taxi en wilde naar huis lopen toen hij vanaf een ter ras werd uitgescholden. Hij rea geerde er niet op en dat was voor het zestal aanleiding om hem te bespringen en af te tuigen. De man wist behoorlijk van zich af te slaan, maar kon niet voorkomen dat zijn vinger met een kapot bier glas werd opengesneden. Hij liep over zijn hele lichaam kneuzingen op. Het zestal had vermoedelijk te diep in het glas gekeken. Automobilist krijgt klappen LISSE Een van Lisse kreeg gistermid dag op de Heereweg in Lisse een paar rake klap pen van een andere auto mobilist. De Lisser werd afgesneden door die auto mobilist. Toen beide man nen voor een stoplicht moesten wachten stapte de Lisser uit om de ander op zijn rijgedrag te wijzen hetgeen hem een flink pak slaag opleverde. De auto mobilist is daarop wegge reden. Het kenteken van die auto is bekend. Veel belangstelling voor priesterfeest Jan Zwirs LANGERAAR Pater J. Zwirs heeft gisteren temidden van vele honderden parochianen in Langeraar zijn 25-jarig priesterfeest gevierd. Na de Eucharistieviering waarin pater Zwirs, met assistentie van de Langeraarse pastoor J. van Dommelen en collega-missionaris F. Groot, voorging, werd er op het schoolplein van basis school Aeresteijn een receptie gehouden. Direc teur F. van Uffelen van Aeresteijn overhandig de namens de leerlingen van Aeresteijn en ba sisschool De Vosseschans de pater een cheque van bijna 10.000 gulden. Dit geld hebben de leerlingen de afgelopen weken bij elkaar ge werkt. Het geld komt ten goede aan het missie werk van Jan Zwirs in Kalimanta in Indonesië. Na de receptie werd het feest in familiekring voortgezet. Pater Jan Zwirs vertrekt op 3 sep tember weer terug naar ziin missie-Dost. Krantenbezorgster ernstig mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarige krantenbezorg ster uit Alphen aan den Rijn werd zaterdagmorgen mis handeld door twee plaatsge noten. De jongens, beiden 14 jaar, hielden het meisje aan in de Fazantstraat en sloegen haar vervolgens meerdere malen in het gezicht, waarbij de be- zorgster ondermeer een bloedneus en kneuzingen op liep. De daders konden later worden aangehouden. Ze verklaarden geen aanlei ding voor hun handelwijze te hebben. Bewusteloze fietser gevonden in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een ernstig gewonde fietser is gistermiddag gevonden op het wegdek van de Henri Dunant- weg in Alphen. De man, een 29-jarige Alphenaar, was ver moedelijk door een val van zijn fiets buiten bewustzijn ge raakt. Hij werd overgebracht naar het AZL, maar was gister avond nog niet in staat te ver tellen wat er gebeurd was. De politie zoekt daarom een onge veer 40-jarige getuige die bii het slachtoffer gesignaleerd werd, maar er later vandoor ging- SP CONCLUDEERT NA ONDERZOEK: LEIDEN Het aanleg gen van een nieuwe baan voor de Hogesnelheidslijn (HSL) is tien keer zo duur als het verbeteren van het bestaande railnet. Aange zien een nieuw tracé slechts geringe voordelen oplevert boven de be staande route Rotterdam- Den Haag-Amsterdam, gaat het om een onverant woorde investering. Dit concludeert het Milieu- alarmteam van de Socialistiese Partij in het rapport „TGV op verkeerd spoor", dat inmiddels is aangeboden aan de in spraakcommissie HSL van het ministerie van verkeer en wa terstaat. De opstellers van het rapport betogen aan de hand van uit gebreide berekeningen en een grote hoeveelheid gegevens, dat de één extra „reizigerskilo meter", gewonnen door de HSL met een nieuw tracé, 19 gulden per jaar kost. Dezelfde kilometer maar dan toege voegd via het verbeteren van het bestaande railnet op basis van het NS-plan Rail '21, kost daarentegen slechts ƒ1,60. Deze enorme investering in totaal 3,3 miljard gulden zou alleen dan gerechtvaar digd zijn, als de reistijd aan zienlijk korter zou worden en het aantal reizigers aanzienlijk hoger, dan bij het niet-aanleg- gen van een nieuw tracé. Maar dit is niet het geval. De rapporteurs zijn van me ning dat het maximaal drie kwartier eerder brengen van circa 1180 reizigers per dag ex tra via inzet van zestien trei nen Parijs-Amsterdam en te rug op geen enkele manier de investering van 3.3 miljard gulden rechtvaardigt. Daar komt nog bij dat, volgens de SP, de nieuwe baan een on aanvaardbare aantasting van het milieu met zich mee brengt. Rekening De samenstellers van het rap port zeggen voorts dat het overgrote deel van de Neder landse bevolking zelden of nooit van de HSL gebruik zal maken terwijl die wel de reke ning gepresenteerd krijgt. Het sturen van de mobiliteit van auto en vliegtuig naar het spoor via de HSL blijft volgens het rapport ver achter bij het effect van andere investerin gen in het openbaar (rail)ver- voer. Het plan Rail'21 zou vele malen beter voldoen aan de behoeften van de doorsnee Nederlander, dan de plannen voor een snelle trein op een apart tracé. In het rapport wordt geadvi seerd af te zien van de aanleg van een speciale lijn tussen de Belgische grens en Amsterdam en te volstaan met verbetering van het bestaande spoor op een zodanige wijze dat de TGV er op een effectieve ma nier gebruik van kan maken. Het restant van de ruim drie miljard zou gebruikt moeten worden voor een versnelde uitvoering van Rail 21 en aan vullende mogelijkheden voor het openbaar vervoer. Gewe zen wordt op invoering van de Randstadtrein die op korte af stand vier tot acht keer per uur zou kunnen rijden en die daarmee een bijdrage zou kun nen leveren aan het oplossen van de vervoersknelpunten in de Randstad. LEIDSCHENDAM Het afdelingsbestuur van de VVD in Leidschendam en de raadsfractie zijn fel te gen de extra raadsverga dering over de procedure voor de Gavi (afvalver brandingsinstallatie). De vergadering wordt woens dag gehouden. In een gezamenlijke brief doet de VVD een dringend beroep op de raad het voorstel voor een versnelde artikel-19-pro- cedure van de agenda af te voeren dan wel af te wijzen. Volgens de VVD heeft het col lege geen deugdelijke argu menten om deze belangrijke zaak juist in de zomervakantie aan de orde te stellen. „Reeds nu kon worden vastgesteld dat twee leden van de fractie niet aanwezig kunnen zijn. Een van die leden is bovendien de wethouder (J. Volmuller - red.) die notabene dit onder werp in haar portefeuille heeft. De VVD-fractie zal dus ook niet in de gelegenheid zijn het aantal stemmen uit te brengen dat gebruikelijk is". Dit bezwaar geldt, aldus de VVD, ook voor andere fracties en het desondanks uitroepen van een raadsvergadering ge tuigt van weinig respect voor de raad. „Het bewust buiten spel zetten van de portefeuille houder en een deel van de ge kozen politieke partijen is laakbaar en een raad die hier aan meewerkt maakt zich mede schuldig." De VVD vindt dat, gelet op de jurispru dentie, de reeds hangende nor male procedure toelaat dat bij voorbeeld na de zomervakan tie een voorstel tot versnelde procedure kon worden inge diend. Voorts werkt de VVD op dat de raad geen kennis heeft kunnen nemen van de 1500 bezwaren tegen, de Gavi, waaronder die van de VVD. Gewond bij val LISSE Een 17-jarige brom fietsster uit Haarlem en haar 16-jarige passagier zijn gisteren op het fietspad bij Keukenhof in Lisse na een val licht ge wond geraakt. De oorzaak van de val was een wat vreemd en onverwacht rijgedrag van een onbekend gebleven fietser. De bromfietsers zijn ter plaat se behandeld door het ambu lancepersoneel. Veel blikschade op rondweg bij De Zilk DE ZILK Een 19-jarige Pool die de weg kwijt was heeft giste ren voor behoorlijke blikschade gezorgd op de rondweg bij De Zilk. Toen de man erachter kwam dat hij de verkeerde kant op reed, remde hij abrupt. Een vlak achter hem rijdende 25-jarige inwo ner van Laren kon door bovenop zijn rem te gaan staan nog net een aanrijding voorkomen, maar een 43-jarige Zandvoorter, die achter de man uit Laren reed kon niets meer uitrichten om een botsing te voorkomen. Alle drie de auto's liepen forse schade op. Persoonlijk letsel bleef uit. Het startschot voor de eerste run-bike-run in Zoeterwoude is gelost. I FOTO: WIM VAN NOORT Van Wieringen oppermachtig in run-bike-run Zoeterwoude ZOETERWOUDE De eerste Zoeterwoudse run- bike-run wedstrijd is ge wonnen door John van Wieringen uit Hazerswou- de. Hij legde de 4.2 kilo meter hardlopen, 23 kilo meter fietsen en vervol gens opnieuw 4.2 kilome ter hardlopen af in 1.08.55 uur. Hij was daarmee 2.19 minuten sneller dan Zoe- tewoudenaar Theo van Klink die als tweede ein digde. Bij de dames was het Monique Bruins uit Oegstgeest die beslag leg de op de eindzege in een tijd van 1.21.13 uur. Voor de run-bike-run van jon gerenvereniging Utopia kwa men 34 atleten naar de Zoeter woudse Geerpolder. Beslist geen groot aantal al kan het warme weer daar debet aan zijn. John van Wieringen - hij won in het verleden al de Zoe terwoudse mini-triathlon - nam van meet af aan het heft in handen. Al vrij snel kwam er tekening in de strijd en mengden Van Klink, Turk, Ton Hoogeveen uit Woubrug ge en Hugo Poortvliet uit Oegstgeest zich in de strijd om de voorste posities. Van Wie ringen had het voordeel dat hij bij het fietsen het traject op zijn duimpje kent. Omdat het fietsen hem vrij gemakkelijk', af ging kon hij het zich permi1 teren de laatste van de 23 kilo meters wat uit te rusten zodat de overgang naar het lopen wat soepeler zou gaan. Toch waren voor hem de laatste twee kilometer erg zwaar. Van Wieringen: „Je ziet niemand voor je. Je hebt dus geen punt waarop je je kunt richten. Ook de warmte speelde parten. Ge let op de voorsprong hoefde ik verder niet bang te zijn dat er iets mis zou gaan", aldus de man die de bloemen pakte. Bij de vrouwen kende Moni que Bruins uit Oegstgeest wei nig concurrentie. Zij sloot het drieluik af met bijna V/2 mi nuut voorsprong. Toch begon zij niet als eerste aan het laat ste onderdeel. „Klopt. Ik kwam met de fiets wel als eer ste aan maar ik moest toen van schoenen wisselen. Dat doe ik bewust zodat ik gemak kelijker loop. Van een tactiek is niet echt sprake. Ik ga zo hard mogelijk en zie wel waar ik terecht kom", aldus Moni que Bruins. Als tweede eindig de Annette Schuurmans uit Voorburg die het op de laatste 4.2 kilometer in de warme Geerpolder niet kon bolwer ken tegen het loopgeweld van Bruins. Het brons was voor Ria van Gent die op een eer biedige afstand binnen kwam. De uitslagen: Mannen: 1. John van Wieringen, Ha- zerswoude 1.08.55 uur; 2. Theo van Klink, Zoeterwoude 1.11.14; 3. Hugo Poortvliet, Oegstgeest 1.11.19; 4. Jan Turk, Zoeterwoude 1.11.36; 5. Ton Hoogeveen, J/Voubrugge 1.12.26; 6. Peter Berg, Zoeterwoude 1.14.13; 7. Bart Kraan, Hazerswoude 1.15.30; 8. Jos van Teijlingen, Zoeterwoude 1.15.54; 9. Nico van der Salm, Zoe terwoude 1.16.25; 10. Martien van Steijn, Zoeterwoude 1.17.18. Dames: 1. Monique Bruins, Oegst geest 1.21.13; 2. Annette Schuurman, Voorburg 1.22.41; 3. Ria van Gent, Ter Aar 1.27.16; 4. Leonie Onderwa ter, Zoeterwoude 1.37.32; 6. Monique Berg, Zoeterwoude 1.53.21. WARMOND De kers verse winnaars van de Warmondse Sportprijs, Henk en Jaqueline Ba- rends, zorgden gister avond voor een spectacu laire afsluiting van het Kaagweek-weekeinde. Tijdens de thema-avond Back to the Sixties,lieten de twee zien waarom zij onlangs de Nederlandse titel acrobatisch rock 'n' roll in de wacht sleepten. En waarom zij in aanmer king kwamen voor de sportprijs. De feesttent in park Groot Leerust met een nokhoogte van een metertje of vijf, was haast te laag voor de geweldi ge sprongen van met name Ja queline. Broer en zus Barends zullen binnenkort ons land vertegenwoordigen op de Eu ropese kampioenschappen. De activiteiten stonden dit weekeinde natuurlijk in het teken van het mooie weer. Dat dit niet altijd een voordeel is merkten de zestig deelnemers aan de bosloop op zaterdagoch tend. Dit ondanks het feit dat de prestatieloop werd afge werkt in het Bos van Krantz. In plaats van een. lommerrijk gebeuren leek het meer op een overlevingstocht in een tro pisch oerwoud. P. Grimbergen uit Leiden wist desondanks de tien kilometer in 37 minuten af te leggen. De band die 's middags de mu ziek verzorgde bij de creatieve zomermarkt op het Pleintje bij de Pomp, de Warmonds/Haag- se formatie Same Player Shoots Again, ging de warmte te lijf met verfrissende klan ken. Hoewel er veel publiek op af kwam, verdienden zij ze ker meer. Eieren Het record van Peter Kiel en Kees van Staveren is gesneu veld. Sinds de invoering van het evenement eieren gooien stond het op hun naam met 17 meter. Zaterdagavond haalden zij die afstand weer, maar dit maal was het niet genoeg. Jo zef van de Vooren en Jan Wassenaar kwamen een meter verder, goed voor een tweede plaats. Want met 19 meter zijn Karei en Clementine Noordzij de nieuwe recordhouders.' Zondagochtend trokken 240 deelnemers aan.de fietspuzzel- tocht er op uit richting de Duin- en Bollenstreek. De meesten waren op tijd terug om nog te kunnen genieten van de ringrijderij met aange spannen paarden. Daarbij deed zich een klein incident voor. Een van de paarden schrok en belandde in een voortuin. De schade bleef beperkt tot wat schaafwonden. Jan Beijersber- gen legde beslag op de wissel- prijs. Warmonder Aris Rotte veel kreeg de publieksprijs en de prijs voor de meest origine le aanspanning. Voordat de rest van de avond aan de roc kers was, trok de modeshow van eigengemaakte kleding zoals gebruikelijk nog veel toeschouwers. Arend snelste op korte baan WARMOND Het paard Arend met pikeur Gerard Hulleman is afgelopen za terdag winnaar geworden van de kortebaandraverij in Warmond. In de finale versloegen zij de combina tie Due van de Lente en Jaques Geluk. Het win nende koppel bracht 4500 gulden in het laatje bij ei genaar L. van der Marei die zich kampioen van Zuid-Holland mag noe men. Er deden 26 paarden aan de 103e aflevering van de War mondse draverij mee. De win naar van de vorige aflevering, Jan Wagenaar, was er niet bij. Dit jaar maakte het evene ment voor het eerst deel uit van het Kaagweekprogramma. De organisatie bleef echter in handen van de Stichting Harddraverij Warmond (SHW). Het bestuur van de SHW toon de zich bij monde van pen ningmeester Mattieu van Win- sen tevreden over het verloop. Alleen de kwaliteit van de deelnemende paarden was nogal verschillend. „Er wer den veel draf-fouten gemaakt door onervaren paarden, zodat er weinig ritten waren", ver klaarde Van Winsen. Afgemeten aan de totalisator- omzet was de publieke belang stelling weer groter dan vorig jaar. Een inleg van 16.500 gul den betekende een verhoging van 3500 gulden ten opzichte van het jaar ervoor, toen het overigens vrijwel de hele dag regende. Er kan ook nog niet gezegd worden dat het wedden op de paarden in Warmond al gemeengoed is geworden. „Het was wel druk daar op het veld, maar een op de tien sloot rpaar een weddenschap af", aldus Van Winsen, die dit met het oog op zijn kas gaarne ver meerderd zag. De SHW zal voorlopig vast houden aan de eerste zaterdag in juli als dag waarop het eve nement georganiseerd wordt. De koppeling met de Kaag- week hoeft van de stichting niet per se gehandhaafd te blijven. Ouderen De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt morgen een bijeen komst in het Anker in Ha- zerswoude-Rijndijk. Ieder een is vanaf half drie wel kom. Op de agenda staat on der meer het kennismaken met de steunfunctionaris van de ANBO, gewest Zuid-Hol land, M. Pels. Ook wordt ge probeerd om een plaatselijke afdeling van de ANBO in de gemeente Rijneveld op te starten. Het streven is om tot zeven bestuursleden te ko men. Voorts is er die middag een gratis bingo en worden aanwezigen in de gelegen heid gesteld om zich in te schrijven als lid van de ANBO. Theater In het Gat van Palace in Noordwijk aan Zee is woensdagmiddag poppen the ater te zien. Aanvang half drie, toegang is gratis, 's Avonds vanaf half negen is er mimespel en ook dan is de toegang gratis. De organisatie is in handen van evangelisch ontmoetingscentrum De Ark. Een Engelse school band brengt woensdagavond mu ziek en zang in het Gat van Palace. Aanvang acht uur. Avondzang Het Groot Hervormd Kerk koor uit Rijnsburg verleent woensdag medewerking aan de avondzang in de Oude Zeekerk aan de Hoofdstraat 96 in Noordwijk aan Zee. Aanvang half negen, toegang is gratis. Avondzang (2) De zomeravondzang, woens dag in de Oude Kerk aande Boulevard in Katwijk, wordt opgeluisterd door het dameskoor Blijde Stemmen en organist Jac. van Rijn. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Huize Ursula Drs. ing. I. Ligthart Schenk wordt met ingang van 1 sep tember directeur beheer van Huize Ursula in Nieuwveen. Huize Ursula is een woon- centrum met aangepaste voorzieningen voor 494 men sen met een verstandelijke handicap. Ligthart Schenk representeert de instelling naar externe instanties en treedt tevens op als voorzit ter van de directieraad van de Angela Stichting, die be staat uit de directeuren van alle instellingen binnen de stichting. Concert Klaas Jan Mulder geeft mor genavond een concert op het Bëtz-orgel van de Vredes- kerk aan de Voorstraat in Katwijk. Hij speelt werken van Bach, Handel, Tartini, Lemmens, Vierne, Boëlman en een eigen improvisatie. Aanvang kwart over acht. Voor een uitgebreide i ook voor de komende[ raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage krant. Engelsman uit tuin geslagen NOORDWIJKERHOUT Een getergde inwoner van Noord- wijkerhout heeft afgelopen weekeinde een Engelsman letterlijk bij de neus genomen en hem van zijn erf getimmerd. De dron ken Engelsman was 's nachts vanuit een café rechtstreeks de tuin van de Noordwijkerhouter in gelopen en weigerde weer te vertrekken. Wat na sjor- en trekwerk bleek een bloedneus de man uiteindelijk voldoende te overtuigen dat hij toch maar beter kon vertrekken. De Engelsman kreeg bovendien een proces verbaal voor openbare dronkenschap. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stations!: tel. 071-121239): King Rat 19.00, 21.15. LIDO (Steenstraat 39, tel. 124131 way (al); Mermaids (al); 14.31 "21.15. Dances with wolvl 20.00. Silence of the lam 14.15, 18.45, 21.15. In bed J donna (al); 14.30, 18.45, 21.1 poester (al); 14.30. (Breestraat 31, tel.071-123811 Vere (al); 19.00. Misery (18 REX (Haarlemmerstraat listens 071-125414): PruimenbloesL- v., 20.00. >,0Kl1 ALPHEN AAN DEN RUN JEL! NEMA (Van Boetzelaerstraiip (AV 01720-20800)- Mermaids (d __r 18.45, 21.15. Dances wittr' (al); 20.15. In bed with Madf °e c 13.30, 18.30, 21.15. King R overC 13 45, 18.45, 21.30. Assepoiopgef 14.00. geove VOORSCHOTEN GRf1JNC (Schoolstraat 69, tel. 07l|>orta9< Look who's talking too pen re1 15.45. Sleeping with the entperso ma. t/m do. 20.15. The Rus« (al); ma. t/m do. 20.15. L ^N(- KINDERVOORSTELLINGEN f>n het ge mutant Ninja heroe turput/We 15.45. Daantje de wereldkfje pub wo. 14.00. Ducktales; wo. Ijheid v DEN HAAG ASTA: 1 (Spibjl J 3463500): Mermaids (al)J' 18.45, 21.30. ASTA 2: TW2 (AV (16); 14.00, 18.45, 21.30. •jdon,z Dances with wolves (al)rotjen 20.15. BABYLON 1 (naLktp Haag Centraal tel. 3471656jferKlti lence of the lambs (16); 14.(h| pi 21.30. BABYLON 2: Nilrl-ri 18.45, 21.30. BABYLON 3&BC2 mer '91. di. wo. do. M.OfaoQp 21.30. ma. 14.00, 20.00. UnfPri di Calabria; ma. Othello; dirj^ up, tie me down; wo. Trur'L4 do. CINEAC 1 (Buitenhole Barl 3630637): In bed with Ma<$UPEF 14.00, 18.45, 21.30. CINEAon c exorcist III (16); 18.45, 21.3 7 NEAC 3: Luilekkerland 18.45, 21.30. METROPOL DF M negielaan, tel. 3456756): Ki TL+ i (al); 14.00, 18.45, 21.30. «h Sal\ POLE 2: Not without my (al); 14.00, 18.45, 21.30. POLE 3: Dances with wo! 14.00, 20.30. METROPOUn V Nobody's perfect (al); 14.0> 21.30 METROPOLE 5: ThV^ST of the vanities (al); 14.Of"518 21.30. ODEON 1 (Hereng tel. 3462400): The hard fIJNM' 13.45, 18.45, 21.30. OK03£ Sleeping with the enemy (3s en E 18.45, 21.30. ODEON 3)900( with Madonna (al); 13.4J 21.30. ODEON 4: Look vr14 05 king too (al); 13.45. Predatf0™"» 18.45, 21.30. HAAGS F|Kro Zaal 1: Woody Allen's Alie?°Pc La discrète; 21.45. Zaal 2: p9an9 lost; 19.30. Conte de Pjen oc 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. 8chtd,e 22.05. La mitad del cielo;'02"7 bicicletas son para el Ve Tasio; wo. El lute-Camina t1804 ta- do !nduit ,llo Ne KINDERVOORSTELLINGEN!1 Llcd LON 2. Assepoester: 14.00,r®ed AC 2: Assepoester: 14.00. iGerec Tweede verdachte van inbraak gegrepen LISSE Een tweede man die wordt verdacht van het plegen van een inbraak in een woning aan de Zwanendreef in Lisse, een 36-jarige Algerijn, is zaterdag in Amsterdam aangehouden. De man, zonder vaste woon- en verblijfplaats, blijft voor nader onderzoek vastzitten. DIENSTVERLEN APOTHEKEN De avond J 16.01 diensten van de apothekens Teil gio Leiden worden waaizop- door de apotheken die ook; dienst hebben. ONGEVALLENDIENST Zll 16 01 ZEN LEIDEN Ongeva om elke dag Academisch Zieké7.00 halve van dinsdag 13.00 u. S De dag 13.00 u. (Diaconessenhen de nieken tel 155543, afdeling in en 175639) en van vrijdag 13fen mi zaterdag 13.00 u. (Elisabeblmdi huis). 118 5 De Geneeskundige Dienstuws e verhuisd van de Roodenbuins er in Leiden naar de Cronajenrut 18a in Leiden. [inhei VERENIGING BESCHERMBOSc GEBOREN KIND Hulpvei ongewenste zwangerschap \BRT) der en kind. Bel tel. 071-89640 Ir 897762; 033-620244 (dit laalg 45 mer is dag en nacht bereikiopic; BEZOEKUREN ZIEKENHUen sc Diaconessenhuis: Bezoekt) lijks van 14.30 tot 15.15 ui 19.00 tot 19.45 uur. Kind(BRT dagelijks van 10.30 tot lënt er meer dan twee bezoekers pNvtimi Op de afdeling special caret het i terecht van 10.30 tot 11.0 van 19.00 tot 19.30 uur. V< laatste twee afdelingen bez;(BRT nen worden dient eerst tn va overlegd met de dienstdoiiunsi pleegkundige.* Sint Elizictuei kenhuis: Volwassenen dagiel 14.00-14.45 u. en van 18.30)0 Nii klasse-afdelingen ook 11.1sembl Kraamafdeling: dag. van IS21.11 u. en van 18.30-19.30 u rtok 19.30-21.00 u. alleen vooivOO. Kinderafdeling dag. 15.00 CCU (hartbewaking) dag. v{ 14.30 u. en van 19.00-19.3G sieve verpleging: dag. va 14.30 u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentrum: f ma. 19.30-20.30 u. in het beth-ziekenhuis. Endegea vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.Of en 14.00-15.00 u.; eerste i gehele dag. Jelgersmaklii gerenteam: za. en zo. 14.0( Opname: werkdagen 16.45 za. zo en feestdag. 10.00! 14.00-16.30 u. Team A. C e tot 21.00 u. met uitzonderin handeltijden en etenstijden, misch Ziekenhuis: Voor al ten (behalve kinderen) zijn l kuren als volgt: Dagelijks ij u. en 18.30-19.30 u. Avondl afdeling verloskunde: 18.0(i De Praematurenafdeling: vo en familie is na overleg met doorlopend bezoek mogelif aan ernstige patiënten: wai ernstige patiënten doorlo|/£ zoek wordt toegestaan kanl verpleegkundige hiervoorjn Z( kaarten verstrekken. KinL zalen voor peuters, kleutert, kinderen 15.15-17 00, batht0 boxenafdeling: volgens afspnt, het verpleegkundig hoofd, jssie den kinderafdelingen: volgde van opgenomen kinderen ij met verpleegkundig hoofd, dere bezoekers van kindeifpaa neus- en oorheelkunde en rf- A> 14.15-15.00 en 18.30- 19.30ïiorc kunde en heelkunde: 14.15 op 18.30-19.00. Rijnoordzi Dagelijks 14.30-15.15 u. p— 19.30 u. Extra bezoek hartmj 11.00-11.30 u. Extra bezoi kraamafdeling: 19.30-20.30i afdeling 15.00-15.30 u. a( ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE* OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) over en aanmelden voor tH I vang In Leiden. Geopend: i dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE Cl MELDPUNT LEIDEN. Ke steeg 10. Ma. t/m vr. telefö reikbaar van 10.00 tot 16.0 120903. Spreekuur i en do. 18.80-20.30. left) 6f-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8