Goed aeld met vakantiewerk E Brandstichting in tent Jazzfestival Leidseplein Torhout/Werchter: horen, zien en zweten Zomers Vlietpop swingt: DE KRANT BRENGT DE WERELD BIJU THUIS. gc Ja, ik heb belangstelling voor het tijdelijk bezorgen van de krant. KUNST/RTV AMSTERDAM In een tent op het Leidseplein in Amster dam is het gisteravond tot een treffen gekomen tussen politie en het publiek dat was afgekomen op de muziek van het Drum Jazzfestival. De politie besloot rond middernacht het festival af te breken naar aanleiding van klachten over ge luidsoverlast, zo staat maandag in een bekendmaking. Het publiek keerde zich na deze beslissing tegen de politie en pleegde enkele vernielingen. Zo werd er brand gesticht in de tent, waarbij de brandweer overigens niet op hoefde te tre den, en gingen enkele ruiten aan diggelen. De politie ver richte één arrestatie. Voor het muziekevenement is de organisatie een vergunning verleend van 19.00 tot 23.00 's avonds muziek te laten klin ken. Het festival duurt nog enkele dagen. £cidóc SouAcmt MAANDAG 8 JULI 1991 PAGÉ Buitenlandse koren strijken met eer op Arnhems festij Danseres Irina Nijinska overleden LOS ANGELES - De danseres en balletdocente Irina Nijins ka, die de hele wereld afreisde om de balletten van haar moe der Bronislova Nijinska te pro moten, is op 77-jarige leeftijd overleden. Nijinska stierf vorige week in een ziekenhuis in Inglewood, bij Los Angeles, aan de gevol gen van een beroerte waar door zij op 29 mei was getrof fen tijdens een bezoek aan Amsterdam, zo deelde haar man Gibbs Raetz mee. In de laatste maanden voor haar dood reisde Nijinska, die een nichtje was van de legen darische Russische danser Vas- York, Parijs, Taipei en Am sterdam. In Taipei werkte ze aan de uitvoering van haar moeders ballet „Les Noces". In Amsterdam werd ze met een beroerte in een ziekenhuis opgenomen. Ze verbleef tot haar dood in een ziekenhuis in Californie voor therapie om haar spraakvermogen terug te krijgen. Nijinska werd in 1913 in Rus land geboren en trok met haar moeder naar Europa. Na de Tweede Wereldoorlog ging ze naar de Verenigde Staten. Haar as wordt boven de oceaan uitgestrooid, aldus Nijinska's echtgenoot. ARNHEM Het vierjaar lijkse Internationaal Koor Festival in Arnhem is het afgelopen weekeinde af gesloten met de bekend making van de diverse prijswinnaars. De deelne mende Nederlandse koren behaalden geen eerste plaatsen. Die eer viel al leen de buitenlandse deel nemers te beurt. De eerste prijs voor het jeugdkoor gelijke stemmen ging naar Frauenchor Besse- nyei Gyorgy voor de uitvoe ring Cantus Nocturnus. In de afdeling jeugdkoor ongelijke stemmen was de beste Roso- nans con Tutti uit Polen voor de Psalm 43 'Richte mich Gott' van F. Mendelssohn. Het kinderkoor kende twee winnaars: Coro di Ninos Cantores de Cordoba uit Ar gentinië voor de uitvoering Mi trencito van Ramon Gu- tierres del Barrio en het Kin- derchor der Budap. Grund- schule Bardos Lajos met Ju bilate van Bardos Lajos. In de afdeling kamerkoor was de beste Versya Cham ber Choir met Agnes Dei van Krzystof Penderecki. En zo als we zaterdag al meldden behaalde het Voorburge ka merkoor 'Quod Libet' in deze categorie de vierde plaats. De Letse Dzintars wonnen in de afdeling vrouwenkoor met Peteris Vasks van Keka- tas. In de categorie mannen koor werd de eerste plaats veroverd door het Mannen koor Dziedonis met Sonnet an Orpheus van Richard Ram. Het Mixed Choijf g us won met Fire Fif C Thomas Morley in de i rie gemengd koor. He goriaans Schola uit hout veroverde in d«F ling Gregoriaans der plaats. Het Singé Choir kwam in lichte muziek als de 1 de bus. Aan het festi men ruim 120 koren <1 komstig uit alle delent wereld. Het grootste 1 tival in de wereld ruim een week. I Popfestival Torhout/Werchter, met achtereenvolgens The Scene, Dave Stewart and the Spiritual Cowboys, Deee-Lite, Happy Mondays, Bonnie Raitt, Pixies, Iggy Pop, Paul Simon en Sting. Plaats en tijd: Torhout (België), zaterdag 6 juli. Bijzonder heid: herhaling gisteren in Werchter. De vijftiende editie van het internationale popfes tival Torhout/Werchter in België gaat de geschiede nis in als een van de heet ste. Eigenlijk te heet, maar over het weer blij ven we nou eenmaal kla gen. De filc^e onweersbui, die het concert van de af sluitende Sting van een extra lichtshow voorzag, zorgde te laat voor de no dige afkoeling. Een ander verschil met vorig jaar was dat het festival dit keer niet was uitverkocht, er waren slechts twee keer 45.000 toeschouwers aanwezig. De plaatselijke EHBO had er toen al een zware dag opzitten. Flauwgevallen mensen en be zoekers, die de combinatie van alcohol en hitte hadden onder schat zorgden voor een extra taak van de Eerste-Hulpverle- ners. Zwetend en vaak te veel bier drinkend zaten en lagen ze bij elkaar: de bijna vijftig duizend bezoekers in Torhout. Het gros lag ergens op het wei land op een plek, die weinig zicht bood op het podiumge- beuren. Ze hadden natuurlijk ook hun badlakentje kunnen uitrollen op het strand van Oostende én de cassetterecor der vullen met een live-bandje van hun favoriete artiest. Dat scheelt 55 gulden. Maar ook een hoop lol. Zoals bij Iggy Pop, de onbet wiste smaakmaker van Tor hout/Werchter. De getailleer de spijker kronkelde zich, ge steund door een hechte rock 'n rollband, in allerlei bochten over de bühne en ging met zijn repertoire door zijn eigen rockgeschiedenis. Hij haalde stukken van The Stooges uit de motteballen, maar bracht ook zijn hits, van Lust For Life tot Candy. Zijn wervelen de show veroorzaakte een nog nooit eerder vertoonde reactie bij het publiek: plotseling wer den er lege plastic (en naar het schijnt in een enkel geval gla zen...) flessen naar voren ge gooid en in een oogwenk was FOTO: AP het luchtruim boven het festi valterrein een zee van plastic. De flessen eindigden hun vlucht vrijwel allemaal op het podium. En Pop vond het prachtig. Vraagtekens Tegenover dit hoogtepunt stonden geen echte dieptepun ten, hoewel er vooral wat vraagtekens waren over het contracteren van de Happy Mondays en Deee-Lite, twee bands die de jeugd uit de dis cotheken naar Torhout en Werchter moesten trekken. Het hypnotiserende dance-ge- luid van de Happy Mondays uit Manchester was vergele ken bij het geluid op hun laat ste cd Pills 'n' Thrills And Bel lyaches een stuk slordiger, maar de halve band stond dan ook gedrogeerd op het podium en dan wil je nog wel eens vergeten hoe een akkoord ook al weer moest klinken. Deee- Lite was een -regelrechte' ver rassing. De melodieuze dans- beat van de band, voor de ge legenheid uitgebreid met su- Eerbassist Bootsy Collins, is ge- ouwd op de funk-amenten van George Clinton en Sly The Family Stone en bleek praktisch even opwindend. Een hoofdrol was er voor zan geres Lady Miss Kier, die een extra applaus verdiende voor de manier waarop Deee-Lite een geluidsprobleem het hoofd wist te bieden. Torhout/Werchter werd dit jaar geopend door onze eigen The Scene, inmiddels wereld beroemd in België. De Dand van Thé Lau maakte een bij zonder geïnspireerde indruk en daarmee haar snel groeien de faam beslist waar. Dave Stewart, gitarist van The Eu- rythmics (bestaan die nog?) verstaat de kunst om hele pop py liedjes met een knipoog naar John Lennon te schrij ven. Opmerkelijk was zijn keuze voor veel oud Stones- materiaal, wellicht in een ul tieme poging om de critici met hun Lennon-vergelijkingen de mond te snoeren. Tja, dat lukt hem dus nooit. Na Deee-Lite en de Happy Mondays kwam Bonnie buiten spelen. Niet Bonnie St. Clair, zoals een wat afwezige bezoe ker dacht, maar Bonnie Raitt, sinds twee jaar weer helemaal in goede doen. Met een recht- uit-het-hart-set, met als opval lende opener het van Dave Edmunds bekende 'I Knew The Bride When She Used To Rock 'n Roll' (Bonnie trouwde vorig jaar zelf) wist ze ook de laatste twijfelaar over de streep te trekken. De Pixies hadd'én 'daar méér moeite mee: In een wat onevenwichtige set liet de band uit Boston zich zo wel van z'n ruige als meer emotionele kant zien. Wie Pixies-bassiste Kim Deal op de hartverscheurende This Mor tal Coil-single You And Your Sister hoort zingen, weet wat hij bij de Pixies miste. Iggy P°P zorgde vervolgens voor wat extra zweetdruppels, waarna de beide hoofdattrac ties een muzikaal perfecte, maar daardoor ook wat risico loze set afwerkten. Sinds Paul Simon zijn inspiratie uit Afri ka en Latijns-Amerika haalt is de man artistiek gezien bijzon der gegroeid. De achttien al lochtonen op het podium wis ten echter slechts bij vlagen, zoals in het onderonsje van de vijf percussionisten (waaron der drummer Steve Gadd) en in You Can Call Me Al, wer kelijk te inspireren. Al had de gospel-achtige uitvoering van Bridge Over Troubled Water zeker iets enerverends, het bleef allemaal een beetje af standelijk. Diezelfde steriliteit bepaalde het concert van Sting, die z'n jazzy uitstapjes heeft ingeruild voor een revi siebeurt van oud Police-spul. Het klonk allemaal wel mooi en goedbedoeld (zeker in de toegift Fragile), maar het mis- mon de rol van Sting als af sluitende act overnam daardoor een teleurstelling was, zeker niet. Het was mooi, het was goed, maar het was ook vreselijk warm. En zelfs de beste muzikanten hebben daar óók wel eens last van. Ida) Zangeres Carolyn Rix en 1 Vlietpop Festival met: Fast Lane, Gotcha! Original Sin, Bob Color Band, Cropdusters, Samuel Eddy en Bass Dance. Zijdepark, Leidschen- dam. Gisteren. Dat het Leidschendamse Vliet pop een van de gezelligste fes tivals is, werd gisteren tijdens de zevende editie weer eens bewezen. Het festijn, dat mede door de beschikbare ruimte immer voor veelbelovend ta lent kiest, swingde met de mu zikale mafkezen van Gotcha! en de Ierse blues van Samuel Eddy. Wat dat betreft overtrof Vliet pop dit jaar haar grote broer Parkpop, dat mede dankzij het tegenvallende weer, geen ech te happening kon worden. Het zonovergoten park, dat dit jaar '25.000 bezoekers zag in en uit lopen, en dat zijn er vijfdui zend meer dan tijdens de zesde editie, werd gekenmerkt door een ontspannen sfeer. Sommi ge heethoofden lieten zich door de groepen verleiden tot wat danspasjes, maar de zwe tende musici op het podium werden veelal gadegeslagen door een zonnende menigte, die een dagje uit combineerde met het luisteren naar muziek. Een uiterst aangename bezig heid, zeker op zondag: dat is Popi) immers de rustdag, genoeg had van de voj en de overdaad aan koos voor de markt tiegetrouw weer was. De Stichting het festival organiseer* voor een uitgebalanceej gramma gekozen waa meidenmetal van de L< Original Sin prachtig teerde met de op reggaj seerde muziek van Ba: ce. Het gebeuren dat loos verliep verdient albee maar moet tegelijkertiees passen, want met zo'^rer grammering kan het Zifobl* wel eens veel te klein vt zo I op Carvox. Omdat je onderweg nooit weet waar je voor komt te staan. De autotelefoon is zo langzamerhand geen luxe meer. Onderweg informatie uitwisselen, beslissen, afspraken wijzigen, kortom: gewoon dóórgaan mei zakendoen, bespaart u zóveel tijd en geld dat die telefoon zichzelf dubbel en dwars terugbetaalt. En waarom zou u dan niet meteen kiezen voor een Carvox van PTT Telecom, met de nieuwste tech niek en de beste service? Al vanaf fl. 2.479,-, excl. BTW. Daarvoor heeft u de Carvox 3100: solide, gebruiksvriendelijk, geschikt voor heel Nederland en met tal van functionele faciliteiten, waaronder automatische oproep en automatisch diefstalalarm. Een compleet assortiment. PTT Telecom biedt u vier Carvox- modellen, allemaal handsfree te gebruiken, met nummergeheugen en instelbaar volume. Met een portable accuset zijn ze ook buiten de auto inzetbaar. Wilt u een telefoonbeantwoorder in gebouwd? Of een PC aansluiten? Het kan allemaal! Carvox is vlakbij, ook met service. "noum~- ^raag nadere informatie bij een (06-0403 van onderstaande adressen of bij een van de 700 andere verkooppunten. Ook onze 17 Service Cen ters staan altijd voor u klaar. Voor adressen en documentatie belt u gratis 06-0403 of u faxt gratis 06-0433. Carvox." De beste telefoon op vier wielen. telecom PTT Telecom verkooppunten: Primafoons: Alphen a/d Rijn, Delft, GÓuaa. 's-7?ravênhagê^ëïaën^ii)swi|k, Zoetermeer, Verkoopadviescentra: Binckhorstlaan 180, 's-Gravenhage; Beurs - World Trade Center (18e etage). Beursplein 37. Rotterdam; Service Center: Donk 1. Barendrecht. Ook te koop bij: Ottocar Gouda B V. Burg. Jamessingel 2. Gouda; Het Motorhuis B V. Vondellaan 80. Leiden; Ravicar B V., Bierens de Haanweg 65. Rotterdam; Bos Car Comfort, Fokkerstraat 42, Zoetermeer. alle BMW en Volvo dealers. 071-122244 LEIDSE COURANT I WATERSPORT Zodiac RUBBERBOTEN, plm. 50 types, nieuw en 2e-hands, div. merken, ook voor rep. en acc., dealer Mariner b.b.-moto- ren, Hebor Watersport, Span- gensekade 48-49, R'dam. Tel. 010-4157177. DIVERS PERS. GEVRAAGD Leerling rijwielmonteur Wilt u snel aan de slag? Loondienst o» zelfstandig? Full-time of parf-time? Werkt u graag met jonge enthousiaste leerlingen? Is autorijden uw hobby? Wordt dan rijinstructeur/trice ot rijschoolhouder (m/v) met erkend Kaderschooldiplo ma. Een fijn beroep met goede mogelijkheden. Binnenkort starten in Utrecht en Best nieu we opleidingen Schrijf of bel voor gratis studiegids: Kader- school, Industrieweg 71. 5683 CB Best Tel 04998-99425. Leidekkersbedrijf lood- en zinkwerkers m/v Tel. 070-3457975/3657624 Dienstplicht? Het Leids Juristen Collectief verzorgt uw vrijstelling. Tel. 071-171757/Fax 130986. DIENSTPLICHT. Juridisch ad vies inzake uitstel/afstel. Tel. J70-3479567/3851466. 1 CARAVANVERHUUR 395.- p.w. Bos, Woutersweg 8, 's-Gravenzande. 01748-12683, IINieuwe STACARAVANI! Op mooi aangelegde plaats. Cam ping Mimosa. Direct aan Lange- raarse Plassen, 01723-8277 of 01721-9532. Luxe auto's vanaf 30,- p.d Autoverhuur PRANGERS, Lei derdorp. 071-894040. I AUTO'S T/M 3500 Diverse inruilauto's te koop tot 3500.-. 3-pers. toercaravan. 1e V.d. Kunstraat 138. VW GOLF 1100, benz.. bj. '78. technisch 100%. vaste prijs 850.-. Tel. 070-317.67.23. Wegens omstandigheden goed tehuis gezocht voor 2 kleine BASTAARDHONDJES, 2 en 3 jr., allebei reu. legitimatie ver plicht. Tel. na 18.00 uur 070- 3800704 J Wat vindt u bij „La Chaperonne" "r Sfeervolle kamers met bad, douche video. Ruime keuze charmante gast vrouwen in de leeftijd van 18 t/ Vrijblijvend en gastvrije ontvangst. Dagelijks v. 11.00 lot 23.00 en zaterdag v. 13.00-19.00 uur Int. 070-345.64.16 Een paar mud lijsen? Dat is puike markttaal voor een paar honderd gulden v Beverwijk is elke zaterdag én zondag Europa's Gróóts Bo rijk. Particulieren met welvaartsresten op zondag kraam. Inl.: De Zwarte Markt - Beverwijk. 02510-29075. jr| Kunstgebitten reparaties Dag. v.a. 9 u., zaterd. 9-13 u. C. van Berge Henegouwen Vronkenlaan 23, Leiderdorp. Tel. 071-892777. Mevr. Salomè HELDERZIENDE, Onthult uw toekomst, liefde, geld, gezondheid, geluk. Occul te bewerking/bescherming. Tel. 070-3452633, Den Haag. Helderziende CHRISTAL, foto- bew.. Reiki beh. Spr.uur 17.00- Tel. 070-3463054. Gaat u eens voor een goede, perfecte MASSAGE naar Joke (géén sex). Tel. 070- 3293603. Prof. Minka, zeer bekwf DIUM, biedt hulp voorf1' iV blemen, b.v. zaken, Ipte bescherming tegen kwanoc spoedig resultaat Tf 3653451. Te koop gevraagd: ijze len en SLOOPOBJECteni 01891-18116Bag ANTIEK goud en zi»' vraagd, ook sloopgoudfi cash/gram) Van Rultl quair, Kort Rapenburg n I e komende weken gaat een deel van onze bezorgers met een r welverdiende vakantie. Daarom ligt hier jouw kans om je vakantiepotje te spekken. De krant bezorgen gebeurt dagelijks tussen 16.00 en 17.30 uur Op zaterdag wordt de krant tussen 9.00 en 11.00 uur bezorgd. Wij zorgen voor een krantentas en natuurlijk voor een meer daf redelijke beloning. Heb je tijd en zin, vul dan nu de antwoordbon in. Wil je eerst nj wat meer weten? Bel ons dan tijdens kantooruren onder numn 070 - 3 190 774. Leeftiid Ik ben beschikbaar vantot Stuur deze bon in een open envelop, zonder postzegel, naar: Sijthoff Pers, kamer C808, antwoordnr. 232, 2501 XE Den Haag. S> <$'J% mT SIJTHOFF PERS

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10