Kampioensploeg vormt eenheid op Forescate Succesvolle rentree atleet Jan Jansen Passie Sieverding voorstrijd tegen elementeif TENNIS CIRCUIT HUUB VAN BOECKEL WIL MEER STATUS Lisse strijdtoneel van beste atletiekveteranen Rabobank S CcidócGouoont SPORT LEIDEN CcidócSouoant VRIJDAG 5 JULI 1991 PAGINJ)[J] LEIDEN Na ruim een half jaar uit de running geweest te zijn door een kuitblessure heeft Jan Jansen van Bataven zijn rentree gemaakt op de at letiekbanen. Toch won hij de 3000 meter van AAV'36 in een opmerke lijke 8.31.3 minuten. Jeroen Sunter herstelde een foput door de 100 me ter te winnen. toneel verdwenen met een kuitblessure. Heel voorzichtig sprong de Leidse postbode met zijn herstel om zonder zich gek te laten maken voor de grote voorjaarswedstrijden, het NK estafette of wat ook. In overleg met trainer Bram Wassenaar bepaalde hij zijn rentree op de 3000 meter van AAV'36. „Mijn idee is om lek ker te lopen en met een goed gevoel over de streep te ko men. De tijd is helemaal niet belangrijk, winnen al even min," was de instelling van Jansen. Zijn concurrenten dwongen hem echter toch de kop op, waarschijnlijk uit bewonde ring vooor de reputatie van Jansen. Opnieuw liet die zich echter niet verleiden tot gekke dingen als een hoger tempoo dan vooraf aan zichzelf be loofd. Dat hij de wedstrijd won in een tijd van 8.31.3 minuten verbaasde de Bataaf zelf het meest! Achter Jansen kwamen ook zijn clubgenoten Jan Korte- kaas (8.50.2) en Jo Ferket (8.51.0) onder de magische ne gen minuten. In de tweede se rie bleef AAV-er Erik van Tooren daar maar weinig bij vandaan. Op de 100 meter liet een toch wel getergde Jeroen Sunter zien nog steeds de snelste man van Leiden te zijn door met te genwind naar 11.1 seconden te spurten. Ruud van Maurik bleef daar met 11.3 seconden niet te ver bij achter. Eric Taal en Hans Waterham (beide 11.6) en Marc van der Jagt en Luc Hootsman (beide 11.7) ga ven elkaar weinig toe. Trudy van Deuren was geen partij voor de nationale sub topper Nelleke Koppelaar, maar probeerde wel profijt van haar te hebben. Op de 100 meter werd ze tweede met 12.6 seconden, op de 200 meter der de met 26.9 seconden. Haar clubgenote Roos Uittenboo- gaard was met de speer bij de B meisjes een aparte klasse. Ze hoefde alleen de oud topper Kim Nieuwland (38.16 meter) voor te laten. Bram Tijdhof re vancheerde zich op de 800 me ter voor jongens B voor zijn slechte optrreden tijdens het NK afgelopen zaterdag. Met 2.01.9 minuten won hij de 800 meter. Bij de dames noteerde Marja Hoogenboom een goede 2.28.0 minuten, net achter het talentvolle B meisje Mariska Baars van AAV'36 (2.26.8). Bij het hinkstapspringen haalde B meisje Sietske Rensen 9.86 me- DEN HAAG Directeur Huub van Boeckel wil dat het internationale tennistoernooi op de Metsbanen liefst al met ingang van komend jaar een hogere status krijgt. Het toer nooi dat deze week in Scheve- ningen wordt gespeeld maakt deel uit van het Satelite Cir cuit en is daardoor gebonden aan een vaste week. „Ik wil in ieder geval naar een week waarin we geen concurrentie hebben van Wimbledon", al dus Van Boeckel. Dat zou onder meer betekenen dat het prijzengeld van het Scheveningse toernooi moet worden verviervoudigd: van 25.000 naar 100.000 gulden. „Organisatorisch kunnen we het aan. We werken nu met een budget van zo'n 130.000 gulden, dat zal dus zo'n twee ton moeten worden. Maar daarvoor krijgen we wel spe lers die gemiddeld zo'n hon derd plaatsen hoger op de we reldranglijst staan". Versterkte degradati&jg volleybal rij; »n 1 WOERDEN De Nederlaise Volleybal Bond (NeVoBo) Ifaai de eenmalige promotie/degree. I tie-regeling voor de eredivishet het seizoen 1991/'92 vastgeljdoc De teams, die zowel in de htie. ste klasse bij de vrouwen alirok de mannen eindigen op de pk F sen elf en twaalf, degradere^m 1 reet naar de eerste divisie! ooi nummer tien speelt in eenjfles en thuiswedstrijd om één pjwe in de eredivisie tegen de èen meen kampioen van de eld. divisie. De beslissing over hajs c gemeen kampioenschap vafs. 1 het spelen van een uit- en theli wedstrijd tussen de kampio e h van le divisie A en le divisns d LEIDEN -Terwijl de Leidse atleten zich in trai nings- of tienkampen be geven komen in Lisse de beste veteranen van Ne derland bijeen om elkaar de vele nationale titels tij dens „hun" NK te betwis ten. Tussen de vele fraaie wedstrijden, die vaak op het scherpst van de snede worden uitgevochten, zul len er een aantal zeker voor de Leidse regio zeer interessant zijn. In de atletiek zijn vrouwen bij 35 jaar en mannen bij 40 jaar veteraan. In de laatste tien jaar is de atletiek beleving door veteranen sterk in aan zien gegroeid, zo sterk zelfs dat de ooit als „curiositeit" ge ziene nationale kampioen schappen nu een officieele sta tus hebben. Toch wordt de ve- teranenatletiek nog teveel als „hardlopen voor oude men sen" gezien. Als het aan De Spartaan ligt is dat na zondag voorbij. Om ook van deze wedstrijd een feest te maken (zoals dat van De Spartaan verwacht mag worden) wor den alle bekende trucs uit de toverdoos gehaald, zelfs heeft de baanploeg onder aanvoe ring van Anton Zacharias iets speciaals in het hoofd. Maar ook op atletiekgebied valt er flink te genieten in Lisse. Veteranen zijn niet zo maar oude mensen die hardlo pen ze hebben in heel veel ge vallen een atletiekcarriere achter de rug. Door zwanger schappen en/of (avond)studies is daar een rustperiode in ge komen, maar tegen het berei ken van de veteranenleeftijd zijn de spikes weer uit de kast gehaald. Een ander groot deel van de veteranen is daarente gen pas op latere (tot zelfs heel late) leeftijd aan de atletiek begonnen, veelal via trimlo- pen en wegwedstrijden. Zaterdag vanaf 12.00 uur start het feest in Lisse 'met onder andere Willem Ravensbergen (in de stijd met zijn rivaal Siem Herlaar), Marian Runcia- nu en Mario Spadon (op de horden) van Bataven en Spar tanen Theo van der Veek (steeple chase) en Aad Korte- kaas (400 meter). Zondag start de wedstrijd om 11.00 uur met onder andere Holland topper Dirk Maassen van den Brink (snelwandelen), Spartanen Victor Zonneveld, Aad Korte- kaas (nu op de 400 meter hor den), Marga Koretekaas en Lea van der Aert en naast Willem Ravensbergen ook de Bataven Arnold Schipper, Ca- rel van Venetien en de op voorhand wat onfortuinlijke Bertus Kerkvliet. „Bij de vete ranen mag je meedoen in de hogere leeftijdsklasse op de dag dat je die klasse bereikt. Maandag word ik 50, dus ben ik de oudste in de klasse 45 legt de bloemenman uit Roelofarendsveen glimlachend uit. Dubbelfunctie Hans Jorritsma WASSENAAR Hans Jorritsma, de nieuwe bondscoach van het Nederlands mannenhockeyteam, blijft ook trainer van de vrouwen van hoofdklasser HGC uit Wassenaar. Afgelopen sei zoen had Jorritsma, die onlangs Rob Bianchi als bondscoach op volgde, HGC onder zijn hoede waarmee hij de Europa Cup voor landskampioenen behaalde. Op maandag 29 juli aanstaande be gint Jorritsma in Amstelveen aan de eerste centrale training met de mannenselectie. Idoor PETER KLEIN VOORSCHOTEN LEI DEN Na de districtsti- tel bij de heren moet het kampioensteam het in de toernooien weer alleen doen. Op de 'eigen' Fores- cate-grond vormen Oli vier Kist, Mark van der Schoor, Jelle Raap en Bart Albers, aangevuld met de door studie dit jaar geen tenniscompetitie spelende Luc van Wijk weer een eenheid, die maar moei lijk te verslaan valt. Ar- noud van Sterkenburg be trad drie maal het Voor- schotense gravel, om tot twee overwinningen te komen. Olivier Kist beet van het vijf tal maten het spits af. De kop man van Forescate II, dat op de laatste competitiedag via een 6-4 setwinst in de derde set van het afsluitende heren- dubbel, tegen team 1 de titel in de hoofdklasse heren verover de en daarmee districtskam pioen werd, had in de eerste set duidelijk problemen met Hein Heemskerk. De tiebreak ging dan ook verloren, maar in de tweede en derde set ech ter stelde Kist orde op zaken, 6-0, 6-2. Vervolgens was het de beurt aan Mark van der Schoor, die in plaats van met Kist, met zijn oude teamgenoot Luc van Wijk een dubbel had geformeerd. De Voorschotena ren speelden drie 6-3 sets, waarvan alleen de middelste door Sipko Adriaansen en Gert-Jan van Geen werd ver overd. Met de tot de wedstrijd leiding behorende Bertie Koe mans speelde Van Wijk zich ook in de mixed een ronde De zoon van duidelijke taal professor en kersvers districts voorzitter Piet van Sterken burg uitte geen onvertogen woord. Het bepaalde mede de 6-2, 6-4 zege op opponent Jen sen, zodat de dag voor de Uni- cummer met een score van twee uit drie toch tot een posi tieve uitspraak kwam. In het Bl-toernooi was Marco Smit verantwoordelijk voor de definitieve uitschakeling in drie enkelspelonderdelen van Talbert Boef. Met Onno Gui- nau was de TEAN-ner ook in het herendubbel succesvol. In twee sets moesten Jan-Pieter Hartwijk en Mickel Verkerk het hoofd buigen. Johan Drau- lans stuitte voor de tweede maal in één toernooi op Maar ten Veeger. In de B2-afdeling klaarde de Munniker het kar wei met nipt verschil 6-4, 7-6, waar in de BI de partij drie sets vergde. De opmars in de Cl-klasse van Taco Stoppels werd door tegenstander Van Elderen gestuit, 6-3, 1-6, 4-6. In de C2 is Stoppels nog niet te stoppen, tegen opponent Gran- dis ging het grandioos. Wouter van Tongeren sloeg in de de zelfde groep Aijan Stadt wel heel erg rap van de baan, ter wijl bij de dames in dezelfde klasse Trees van der Voort bij buurvrouw Annemiek Veer kamp weinig hoop op een po sitief resultaat bewerkstellig de. Bij de Dl-spelers trad Aart den Hartog twee maal binnen de lijnen. De medewerker van Sporthuis Wout Bergers, dat na het vertrek van het Tsje chische automobielmerk, thans sponsor is van het toernooi op Forescate, hoefde slechts drie games af te staan aan Meren- wijker Rick van Santen. Voor een plaats in de kwartfinale verslikte Den Hartog zich ech ter in tegenstander Van Vel- zen, 3-6, 6-7. Sassenheim werkte haar C- toernooi weer helemaal op schema. „In D is er nog wel een lichte achterstand", meldt Arthur Volten vanuit de wed strijdleiding. In de C-categorie had Sonja Sjaardema een tweede longset nodig om Lisa Colson van zich af te schud den. Bij de partij tussen Anne- marije van Overschot en Daphne Brouwer was de span ning om te snijden met eerst genoemde als de gelukkige winnares, 7-5, 3-6, 6-4. In de C2 eveneens twee winnaressen en ook hier veel strijd. Het meisje Damen won van het meisje Griekspoor met 5-7, 6-0 en 7-5. Madeion Buijs bleef overeind tegen Ellen Jansen, die haar wel de eerste set af snoepte. In het damesdubbel hadden favorieten Yvonne van Hensbergen en Nicole van Stein een met 6-3, 6-0 als een voudig te omschrijven ronde tegen Nicolien Derks en Kim Vintges. Bij de mannen werkte Kees Korenhoff zich maar moei zaam langs Sander van der Salm. Na een verloren set, kwam de Katwijkse volhouder in de volgende twee sets wel tot winst en in de volgende ronde. Guus Stigter en Reinier Hamming hadden maar twee setjes nodig tegen hun respec tievelijke tegenstanders Roe land Krab en G. Schenk. Een pittig herendubbel zorgde voor een fraaie, maar ook minder fraaie afsluiting van de dag. Wedstrijdleider Arthur Volten moest met competitiepartner Wim Markus met '5-7 in de derde set het veld ruimen voor het Rijnsburgse duo Martin van Leeuwen en Diederik de Hazerswoude De C-categorie kende in Ha zerswoude een rustdag, waar door de D-deelnemers zich eens extra in de kijker konden LEIDEN George Sie verding, sinds twee seizoe nen coach bij de Zijl/LGB uit Leiden, is met zijn ruim dertig jaar ervaring veruit de meest gelouter de langebaan-zwemtrai- ner in Nederland. De ma nier van werken van Sie verding is binnen de zwemwereld nogal om streden, maar zijn pupil len gaan voor hem door teren", het vuur. De onderlinge band tussen de zwemmers vormt voor de zwemcoach de belangrijkste motivatie om de huidige Leidse lan- gebaantalenten te blijven begeleiden. „De hechte sfeer en vriendschap bij het langebaanzwemmen vormen voor mij iedere keer weer een uitdaging om het maximale te pres- Het eerste jaar van Sieverding bij de Zijl werd overschaduwd door een gebeurtenis op 1 juli 1990. Tijdens een wedstrijd in Sluis werd Marco Blokpoel ternauwernood van de ver drinkingsdood gered. Een sa menloop van zéér bijzondere omstandigheden, zo luidde het medisch-rapport van Blokpoel. En een flinke dosis geluk, dat had er nog bij kunnen staan. Sieverding huivert nog steeds bij de gedachten aan die bijna fatale zondag in Zeeland. „Sluis was de eerste selectie wedstrijd, waar WK-tickets voor Perth (Australië) te ver dienen waren. Blokpoel stak in een blakende vorm en hoef de niemand te vrezen. Achter af heb ik een inschattingsfout gemaakt. Ten eerste verloor Blokpoel een week voor Sluis op een training van tien kilo George Sieverding en Marco Blokpoel zijn ondanks hun ervaringen van vorig jaar in Sluis vol goede moed voor het nieuwe lan- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN meter enorm veel tijd op de laatste kilometer. Een tweede indicatie was het feit dat Blok poel na de training voortdu rend van de kou rilde. Ik dacht dat rust veel goed zou doen. Maar dat bleek niet vol doende". Coma De wedstrijd verliep naar wens. Blokpoel moest snel los sen, maar zat achter het top- duo, Martijn van Heusden en Eric van Dantel op het vin kentouw. Clubgenote Wandy Kater lag ver achter, maar kwam na acht kilometer sterk opzetten. Blokpoel viel iets te rug. Het opzetten van een zwemmer is duidelijk te zien. Andersom is moeilijker. Na ruim tien kilometer verdween de Leidse zwemmer onder wa ter. Het duurde negen minu ten en drie seconden voordat men met reanimatie kon be ginnen. Aanvankelijk was Blokpoel's toestand kritiek. Hij raakte immers na reanimatie in coma. Het ontbeerde hem echter niet aan geluk. De dok toren in het Sint Jans-zieken- huis hadden immers ervaring opgedaan bij het ongeluk van de veerboot, Herald of Free Enterprise. Daarnaast had Blokpoel op het cruciale mo ment nèt zijn longen van zuur stof voorzien. Dat laatste en zijn onderkoelde lichaam van 27 graden, de oorzaak van zijn buiteling, zorgden ervoor dat zijn lichaamsfuncties zich op een laag ritme voortzetten. De dag na het onfortuinlijke voor val constateerden de artsen, tot opluchting van iedereen, een vooruitgang. Na enkele dagen mocht hij het zieken huis verlaten. Hechte sfeer Het ongeluk van Blokpoel vormde voor Sieverding een bittere ervaring in zijn eerste Zijl/LGB jaar. „Toch heeft het de ploeg dichterbij elkaar ge bracht. Er is een hechte sfeer waarin men als vrienden met elkaar om gaat. Deze onderlin ge saamhorigheid was voor ie dereen heel belangrijk". Daar om was Sieverding zo intens blij met de goede seizoenstart van Blokpoel op de Bosbaan. „Iedereen, en vooral Blokpoel put daar vertrouwen uit. En de sport heeft ook charmes. Het heeft iel koorlijks. De zwemmer: de strijd aan met de eler?r als stroming, kou, duiRT en desoriëntatie. Tijdel wedstrijd is er sprake vL rechte competitie en rjori Dat vind ie niet meeri^ binnen-baden. Daar is hl en nijd". L Sentimenten Sieverding heeft metrs zwemmers en zwemstdid met hem gewerkt hebbkef goede relatie weten te blij den. „Bij de seizoensofan op de Bosbaan liep ikjif Wildschut zeven mafva reldkampioen bij de pijni nog tegen het lijf en daige ken de contacten nogkr goed. Ik heb geen last v^wt timenten. Het teren op de successen is niets voojel Toch kan hij het niet ie) zich over enkele zwejN, lyrisch ui te laten. Voor| ui Ria Willemse. Een zwtec met elan, al vijftien jajva de top. Willemse heest een 150 wedstrijden veiktv men en won er ongevejva Een schatting, want jdo ding houdt het niet tie kladje bij. Het is onrter baar. Ze kenden enorrfge cessen, maar gingen oQge diepe dalen. Willemse Bi 1980 als snelste schiet zwemster van het laijiet naar de Olympische |ou van Moskou afgevaardi vorig seizoen gelastte ding de organisatie haal laatste competitie-wedsQ halen. Dat v/as in VliaQ Sieverding was, na he val met Blokpoel, mei ooit op zijn qui vive. JTI dat Willemse niet goeder er was iets merkwaardj haar aan de hand. In 1 kenhuis constateerde ril hartspierontsteking. P§1 had ik bedenkingen <JZ1J voorzetting van haar flt- loopbaan. Maar tot miirfe. zing won ze voor aeljn maal de Bosbaan-trof4er] prestatie die wellicht overtroffen zal worde werken met mensen it— dergelijk doorzettings gen geeft mij steeds v inspiratie om met di door te gaan". verder. Een en ander toch ten koste van hun clubgenoten Monique Gijben/B. de Vries Duidelijke taal Het winnende koppel van de slotdag van de competitie, Bart Albers en Jelle Raap, had dit maal geen taktisch concept voor een zege uitgedacht. Op een andere wijze valt de ruime nederlaag tegen Arjan Royen en Arnoud van Sterkenburg niet te verklaren. Met 6-3, 6-1 spraken de Unicummers dui delijke taal. De partij bij de Cl herendubbels was de laatste van een reeks van drie partij en, die Van Sterkenburg giste ren afwerkte. De dag begon matig, toen het Dl-dubbel met Dirk Meijer met 6-4 in de der de set tegen Serge en Rudy Bakker, (singleverlies tegen Mark Groen) verloren ging. Johan Drauians siaat vanuit zijn tavoriete positie, ae DacKnananoeK, weer een xnanenae torenanu. I FOTO: ANDRÉ spelen. Voor Dennis de Roo was dit niet nodig. De Hazers- woudenaar neemt reeds een fraaie positie op de ranglijst van de LC-Masters in en nie mand keek dan ook vreemd op, dat De Roo slechts één spel verspeelde aan Robbert de Groot. Met maatje Timo van der Voort werd de wedstrijd uit de herendubbelpoule tegen de combinatie Frohwein/R- hijnsburger tot een goed einde gebracht. De confrontatie tus sen Ronald Meeuwsen en Tim de Vries enerzijds en het duo Bakker/Gijben anderzijds spetterde in positieve zin aan alle kaqten. De dertigplussers zijn weer een ronde gevorderd op hun weg naar het Master- sticket. Wim van Schaik en Cees van der Voort strijden met Ben Langeveld en Bert Gijsbers om een stekje in de halve finales. Strooplikkers Meer dan drieëneenhalf uur stonden Hugo van Vledder en Henk Froma op de baan, voor dat een voor Langeraar gun stige beslissing gerealiseerd werd. De 2-6, 6-3, 7-5 overwin ning van zijn toernooimede- werker bracht wedstrijdleider Rob Remmerswaal en de vele wachtenden voor een vrije baan bijna tot wanhoop. Van Vledder treedt zaterdag aan tegen Emiel Crama, die met een normale 6-3, 6-4 van Ro nald de Zoete won. Bij de D- dames speelden Emmy Zeven hoven en Ilonka Wijfje zich met exact dezelfde score in de halve finales. Zevenhoven klopte Carolien Rijnaarts, ter wijl Wijfje de geplaatste Yvon ne Koeleman de voet dwars- zette. Het als eerste geplaatste kop pel in het herendubbel D, Rolf Bosma en Jan-Maarten van Tol is uit de strijd. Dick Loos en Frans Schouten kweten zich bekwaam van deze taak. De winnaars treden in de hal ve finale aan tegen Hans van der Meer en Peter van der JU VAN HAASTERÉ^ Weijden, die voor RemJeei waal de nieuwe favoi voor de eindzege zijn. van Klink en Fred van B^ai] is het derde halvefinalek(en Karin Huisman en len Wekking tennisten zich aad beste vier gemengde opiey duo's, door met de cijferf n 5-7 en 6-3 de Langehoi jeugd in de personenen Claudia Zevenhoven en jan van der Plas te kloppen, k i Bossers is bekend gewnij als achtste en laatste ky)at nalist in de D 30+ single.e N.ieuwenhuizen en Johaiij J/oorde bereikten de Ah acht bij de herendubb? b dertigplus.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12