Winkeliers van Winkelhof tegen verplaatsen markt ftüdócSomu/nt Rhynenburch kan oud papier naar gemeente brengen RAPPORT IS ONZORGVULDIG" Meer deelnemers zwemvierdaagse in Hazerswoude Milieubewuste huttenbouwweken Waterschap heeft strop van vier ton na failliet van computerbedrijf Scheiden afval in Leiderdorp goed op gang :-A RUN- ENVEENSTREEK VRIJDAG 5 JULI 1991 PAGINA |J] Zoeterwoudse bruggen te laag voor uitbreiden kano-routes ZOETERWOUDE De bruggen over de Weipoortsevliet in Zoe- terwoude zijn te laag om een goede kanoroute uit te zetten. Dat is gebleken uit onderzoek naar de mogelijkheden de kanoroutes van uit Leiden uit te breiden via Zoeterwoude. Er is nog een 'hinder nis'. Als de kano's gebruik zouden willen maken van de Weipoort se vliet om richting Noord Aa te gaan moet het terrein van biergi gant Heineken worden doorkruist. Ook dat stuit op bezwaren. Toen vorig jaar de Leidse kanoroute in gebruik werd genomen ontstond al snel de wens de route te verlengen. Een Zoeterwoudse route kwam daarbij als eerste op het wensenlijstje. De Weipoortse- vliet telt evenwel vrij veel bruggen. In de meeste gevallen moeten de kanoërs dan hun vaartuig uit het water tillen waardoor het minder aantrekkelijk wordt die route nemen. In het regionaal overleg over de recreatieve mogelijkheden van het Groene Hart zal nog wel gesproken worden over de mogelijkheden de bruggen over de Weipoortsevliet te verhogen. Aan welke bedragen dan ge dacht moet worden is nog niet duidelijk. De kosten zouden moeten worden opgebracht door het ministerie van landbouw en visserij. Meisje (11) door brommer van fiets gereden OEGSTGEEST Een 11- jarig meisje uit Oegstgeest kwam gistermiddag met haar fiets ten val toen zij werd aangereden door een 31-jarige bromfietser uit Den Haag. Het ongeval vond plaats op het fietspad langs de Dorpsstraat. Het meisje wilde linksaf slaan in de richting van cafe De Rode Leeuw, maar keek daarbij niet goed uit. Zowel het meisje als de Hagenaar werden ter observatie naar het AZL overgebracht. RIJNEVELD De bewo ners van de wijk Rhynen burch in Hazerswoude- Rijndijk kunnen voortaan hun oud papier in een container op de gemeente- werf aan de Potgieterlaan gooien. Op deze manier probeert de gemeente Rij- neveld te voorkomen dat het papier tussen het huis afval wordt gegooid nu ta feltennisvereniging Avan- ti geen oud papier meer ophaalt. Dat zegt gemeentesecretaris H. Blom van Rijneveld. In een brief heeft Avanti de bewo ners van Hazerswoude-Rijn- dijk laten weten met het opha len van oud papier te stoppen. Het ophalen gebeurde altijd de eerste zaterdag van de maand. Morgen gebeurt dat voor het eerst niet meer. „We krijgen van de gemeente tot een bepaalde hoeveelheid papier een garantieprijs", legt C. Lucas van de vereniging uit. „Wij kwamen daar nu overheen. Dus was het voor ons niet aantrekkelijk meer om daar papier op te blijven halen". Omdat de tafeltennis vereniging is gevestigd in Ha- zerswoude-Dorp blijft ze hier het papier wel ophalen. Avanti mag maximaal 500 ton papier ophalen om voor de ga rantieprijs van 8'/2 cent per ki logram papier in aanmerking te komen. De gemeente heeft dit maximum gesteld om te voorkomen dat er ook papier dat niet uit de gemeente af komstig is wordt ingeleverd. CDA-voorzitter G. Huson maakte tijdens de raadsverga dering van 27 juni gebruik van het inspraakrecht om de ge meente op het ophaalprobleem van het papier te wijzen. Ze vroeg of de gemeente geen te genstrijdig beleid voert door enerzijds diezelfde avond 50.000 gulden uit te trekken voor een voorlichtingscampag ne voor het scheiden van huis vuil en anderzijds de vereni gingen die papier ophalen aan beperkingen te binden. B en W hebben haar opmer king ter harte genomen. Als dinsdag het besluit tot plaatsing van de container is genomen wordt de papierbak zo snel mogelijk op de ge meente werf geplaatst. Voor het inleveren van papier is de werf ook op zaterdagochtend tussen tien en twaalf uur geo- LEIDERDORP De winkeliersvereniging Winkelhof in Leiderdorp heeft grote bezwaren te gen het advies van de Ka mer van Koophandel om de weekmarkt vanuit de Hoofdstraat in Leiderdorp te verplaatsen naar win kelcentrum Santhorst. Dat bleek tijdens de gister avond gehouden vergadering van de commissie Financiën, Economische Zaken en Werk gelegenheid. Daar werd een brief van de stichting Winkel hof aan de Kamer van Koop handel openbaar gemaakt. De winkeliers vinden, dat de Ka mer wel erg gemakkelijk is ge komen tot het advies de markt te verplaatsen naar Santhorst en te vergroten tot 65 kramen. Tegelijk moet er een uitbrei ding van de openingstijden ko men evenals een mini-markt in het otide dorp. Volgens de winkeliersvereni ging vertoont het rapport „alle tekenen van haast en onzorg vuldigheid". De ondernemers beklagen zich er over, dat er in het rapport nauwelijks iets van hun visie is terug te vin den. Benadrukt wordt, dat in hun ogen de Leiderdorpse weekmarkt in het oude dorp thuis hoort, tenzij de politiek anders beslist. In dat geval vinden zij het „vanzelfspre kend", dat de markt verhuist naar het hoofdwinkelcentrum van Leiderdorp, de Winkel hof. Secretaris C. Broeksma van de Kamer van Koophandel werd gisteravond geconfronteerd met een groot aantal vragen. Daaruit bleek een grote mate van reserve ten opzichte van het onderzoek van de Kamer van Koophandel. Vooralsnog zijn de politieke partijen niet bereid afstand te nemen van het standpunt, dat de week markt in het oude dorp moet blijven. Motie PvdA-raadslid J. Hermans herinnerde aan een in 1982 aangenomen motie waarin het college werd opgedragen te zorgen voor een instandhou ding van de markt. C. Bos van Groen Links deed het rapport af als „een zoveelste aflevering van het feuilleton: hoe krijgen we de markt uit de Hoofd straat weg". Broeksma raakte geïrriteerd. Zoveel onbegrip had hij van raadsleden niet verwacht. Hij presenteerde het rapport als „een samenhangend pakket van maatregelen voor zowel Winkelhof en Santhorst als voor het Oude Dorp. Voor de huidige markt in de Hoofd straat zag hij geen bestaans- Namens de marktkooplieden stelde de secretaris van de Vereniging voor Ambulante Handel, Frans Zappeij, dat er in Leiderdorp sprake is van een „on-Nederlandse situatie". De marktkooplieden willen zelf weg. Kritiek had Zappeij op het feit, dat de gemeente er niets voor over heeft om de zozeer gewenste sociale functie in stand te houden. De ver dubbeling van de marktgelden waartoe de raad heeft besloten is volgens hem daarmee in te genspraak. Wethouder C. Huigen beloofde het rapport nog eens in de commissie aan de orde te stel len, met een gedegen ambtelij ke voorbereiding en een standpunt van het college van B en W. „Er moet toch een weg te vinden zijn om het rap port bespreekbaar te maken", zo sprak Huigen hoopvol. De kinderen zwommen tijdens de zwemvierdaagse 6500 gulden bijeen voor het Ronald MacDonaldhuis. I FOTO: WIM VAN NOORT HAZERSWOUDE „De sociale functie van het zwembad voor Hazers woude is weer duidelijk bewezen", merkt assis tent-bedrijfsleider Paul Voets van zwembad De Hazelaar enthousiast op. Hij doelt op het aantal van 380 deelnemers dat deze week meedeed aan de zwemvierdaagse in het overdekte bad De Dolfijn of in het openluchtbad De Hazelaar. Het waren er zo'n honderd meer dan voorgaande jaren. Het succes van deze week kwam voor de beide zwemba den goed uit. Na de zomerva kantie gaat de gemeente na melijk praten over een moge lijke sluiting van een van de drie zwembaden die de ge meente Rijneveld sinds de ge meentelijke herindeling rijk is. De grote opkomst is onder an dere toe te schrijven aan de bekendheid die aan de zwem vierdaagse is gegeven. Zo zijn alle scholen in Rijneveld bena derd. Circa 150 leerlingen zwommen zo'n 6500 gulden bijeen voor het Ronald Mac Donaldfonds. Armand Ouwe hand uit Hazerswoude-Rijn- dijk en Linda van der Werf uit Hazerswoude-Dorp span den de kroon door ieder bijna 400 gulden bij elkaar te zwem- Zij mogen woensdagmiddag een bezoek brengen aan het Ronald MacDonaldhuis. Dat staat bij het Academisch Me disch Centrum in Amsterdam en biedt ouders van ernstig zieke kinderen onderdak om in de nabijheid van die kinde ren te kunnen blijven. Ar mand en Linda gaan er sym bolisch het totaalbedrag over handigen. Wethouder G. Hoogendoorn van Rijneveld is daa ook bij. -v V De Veense jeugd slaagt er elk jaar weer in fraaie bouwsels te maken. I FOTO: WIM VAN NOORT Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE Het Co mité Vakantiespelen in Alkemade (VAK) houden dit jaar een milieubewuste huttenbouwweek. De kin deren mogen geen milieu onvriendelijke materialen in en om de hutten meer aanbrengen. Het comité heeft te maken met steeds strenger wordende mi lieu-eisen die het provin cie- en gemeentebestuur stellen met betrekking tot afval. De huttenbouwweek in Roe- lofarendsveen heeft dit jaar plaats op 9, 10, 11 en 12 juli op het voormalige fietscrosster- rein aan het einde van de So- taweg hoek, Googermolenweg. De huttenbouwweek in Rijp- wetering vindt plaats op 6, 7, 8 en 9 augustus op het trapveldje nabij de H.P. van der Poel laan. Tenslotte wordt de hut tenbouwweek in Nieuwe We tering gehouden op 13, 14, 15 en 16 augustus op het trap veldje aan de Achterweg. Meegebrachte vloerbedekking, kussens en dergelijke moeten door de deelnemers na afloop zelf weer mee naar huis wor den genomen. De leiding vraagt de ouders na afloop een handje te helpen met het slo pen en sorteren van hout en ander afval. Er mag geen plas tic meer worden gebruikt om de hutten tochtvrij en water dicht te maken. Ook mogen geen geverfde deuren, plan ken en dergelijke, worden ge bruikt. Om die reden mogen de kinderen zelf geen hout aanvoeren. Het verven van de hutten gebeurt met milieu vriendelijke verf op waterba sis. Het hout mag na afloop niet meer worden verbrand. De kosten van het afvoeren van hout, schoon en vuil afval bedragen naar schatting vijf tienduizend gulden. Wie voor deze kosten opdraait, is nog niet bekend. Overigens wil het VAK de kinderen ook dit jaar in de gelegenheid stellen om te overnachten in hun zelfge bouwde hutten. Voor dat doel heeft het comité grote dekzei len aangeschaft. Ook zorgen de organisatoren voor karton dat als windbescherming, warmtebron en vloerbescher ming kan dienen. Open huis Gedurende de huttenbouw week in Roelofarendsveen en Rijpwetering worden tevens 'open huis'-activiteiten georga niseerd. In een grote tent op het huttenterrein kunnen de kinderen zich bezig houden met allerlei handarbeid en bingospelletjes. Ook is er een rommelmarkt en een play- backshow. In Rijpwetering treedt de clown Berto op tij dens de dierenshow. In Nieuwe Wetering wordt het 'open huis' in een andere week gehouden dan de huttenbouw week, namelijk op 23, 24 en 25 juli. Dit feest wordt op donder dagmiddag afgesloten met een filmmiddag in het Cultureel Centrum. De traditionele viswedstrijden voor de jeugd worden zaterdag in Rijpwetering, Nieuwe We tering, de Kaag en Roelof arendsveen gehouden. De kin deren uit Rijpwetering en Oud Ade vertrekken om negen uur 's morgens vanaf het dorps huis naast de kerk in Rijpwe tering. De kinderen van Nieu we Wetering moeten eveneens om negen uur klaar staan bij het Cultureel Centrum aan de Achterweg. De kinderen van het Kaageiland vertrekken om negen uur 's morgens vanaf de speeltuin naar de visstek. De verzamelplaats voor de kinderen uit Roelofarends veen en Oude Wetering is de Noordhoek bij de Watertoren in Roelofarendsveen, 's mid dags om twee uur. Het Comité Vakantiespelen brengt de kinderen op 16 en 18 juli vanaf tien uur in de gele genheid om pony te rijden en te verzorgen in de manege aan Achterweg 33 in Nieuwe We tering. Het is verplicht om vooraf deelnamekaartjes te ko pen, omdat het aantal deelne mers gelimiteerd is. Kaartjes kunnen worden gekocht op zondag 14 juli na zes uur op Noordeinde 129 in Roelof arendsveen, Voorweg 155 in Nieuwe Wetering en H. P. van der Poellaan 43 in Rijpwete ring. Polderpuzzeltocht De jaarlijkse Polderpuzzeltocht heeft plaats op 17 juli. De vrij willigers van het vak hebben weer een leuke roeipuzzeltocht uitgezet in de 'natte' polder. De start is bij Botenverhuur Kees Verhaar, Noordeinde 69A in Roelofarendsveen. Ook hiervoor dient tijdig te worden gereserveerd. Voor reserve ring: 01713-13718/15418. De sportdag in sportcomplex De Tweesprong vindt plaats op 22 juli, vanaf tien uur. Door vrijwilligers van de gymnas tiekvereniging worden vele sporten en spelen uitgezet, waaronder een levend ganzen bordspel. In jeugdherberg Orion wordt op 25 juli de film 'Inspecteur Ed' gedraaid. Aanvang tien De traditionele fietsvierdaagse vindt plaats op 29, 30 en 31 juli en op 1 augustus. De start plaatsen zijn: café-restaurant Hoogenboom, hoek Sotaweg/ Spireastraat in Roelofarends veen, Cultureel Centrum, Achterweg 88 in Nieuwe We tering, snackbar De Halte na bij het Hertogspark in Rijpwe tering en Hotel Kaagzicht in Buitenkaag. De start is dage lijks tussen half zeven en ze ven uur. Er kan worden geko zen uit een korte route (20 a 25 kilometer) en een lange route (35 a 45 kilometer). De finale van het penalty- schieten wordt dit jaar gehou den op vrijdag 23 augustus om half zeven in het Hertogspark in Rijpwetering. De voorron den zijn al in het voorjaar ge speeld bij de voetbalverenigin gen SVOW, Alkmania, DOSR en ROAC. Deelnemers zijn E-, D- en C-junioren zowel jon gens als meisjes. AANSCHAF ANDER SYSTEEM NOODZAKELIJK LEIDERDORP Water schap De Veen- en Geest landen is gedwongen voor 425.000 gulden aan com puters te vervangen door dat de leverancier van de programma's failliet is ge gaan. Het is daardoor niet meer mogelijk de softwa- re-pakketten die nodig zijn om de apparatuur te gebruiken te onderhou den en bij te werken. Het waterschap kocht de hui dige apparatuur in 1988. Tege lijk werden financiële en ad ministratieve programmapak ketten aangeschaft. Na de ge bruikelijke aanloopmoeilijkhe den draaide de apparatuur ge ruime tijd zonder problemen. Die kwamen echter eind 1988 nadat leverancier Samson haar computerafdeling ver kocht aan CMG in Apeldoorn. Dat had tot gevolg dat een groot aantal klanten overstap te naar andere leveranciers. Als gevolg daarvan was het voor CMG al snel niet meer rendabel de bij het waterschap in gebruik zijnde software pakketten te onderhouden. Bovendien ging het bedrijf Soft Tool dat het administra tieve pakket had geleverd en dat deel ondersteunde, failliet. Het geheel leidde er toe dat de softwarepakketten niet meer weorden onderhouden en bij gewerkt. Daarmee ontstaat een gevaarlijke situatie voor de administratie van het Wa terschap. Reden om te beslui ten tot aanschaf van andere programmatuur. Inmiddels is gekozen voor pakketten van L. T Informatica uit Amers foort. Daartoe moet wel wor den overgegaan op IBM com puters. De Thermen In verband met derhoud is van maandag 8 juli tot en met vrijdag 12 juli zwembad De Thermen n Al phen aan den Rijn gesloten. In verband hiermee zal gedu rende in die periode naast De Hoorn zwembad De Dillen voor recreatief zwemmen worden opengesteld. Abonne menthouders kunnen op ver toon van hun abonnement en tegen betaling van fl,50 per persoon gebruik maken van de aangeboden recreatieve zwemtijden. De Dillen is geo pend van maandag tot en met vrijdag van twaalf tot zes uur. In De Hoorn kan van maan dag tot en met donderdag worden gezwommen van ze ven tot half acht en op vrijdag van zeven tot zes uur. Spreekuur De functionaris ouderenwerk van de gemeente Rijneveld houdt maandelijks op diverse REGIOJOURNAAL plaatsen spreekuur. Doel van de spreekuren is informatie geven over alle onderwerpen die met ouderen te maken hebben. De spreekuren zijn iedere tweede woensdag van de maand: In verzorgingshuis Driehof, Dorpsstraat 27 in Ha- zerswoude-Dorp van negen tot tien uur. In verzorgings huis Rhyndael, Europasingel 2 in Koudekerk aan den Rijn van half elf tot half twaalf. De functionaris ouderenwerk staat van één tot half twee de ouderen te woord in het ge meentehuis aan het Frederik van Eedenplein in Hazers- woude-Rijndijk. In Plein '68, Rijndijk 92 in Groenendijk is De Koning er van twee tot drie uur. In het kruisgebouw aan de koningin Julianalaan 16b in Benthuizen houdt hij spreekuur van vier tot vijf uur. Het eerstvolgende spreekuur is op 10 juli. LEIDERDORP Het gaat goed met het geschei den inzamelen van het huisvuil in Leiderdorp. Volgens een overzicht van de van de gemeentereini ging bestaat sinds de in voering van het systeem begin april gemiddeld 25,8 procent van het aangebo den afval uit groente-, fruit- en tuinafval (GFT). Om van een geslaagd systeem te spreken moet een streefper centage van 30 procent wor den gehaald. Verwacht wordt dat dit binnenkort het geval zal zijn. De opbrengst tot nu is voornamelijk afkomstig uit de huishoudens in de eensgezins woningen. „Door vertraging in het plaatsen van de wijkcon- tainers en het aankoppelen van de groencontainers heb ben de huishoudens in de flats nog nauwelijks een aandeel in de opbrengst kunnen leveren. Met ingang van 1 juli is heel Leiderdorp, laagbouw en hoogbouw, van alle containers voorzien", aldus de nota. Over de kwaliteit van de GFT-fractie is men tevreden. „Die is uitstekend", zo wordt gesteld. Medewerkers van de reinigingsdienst controleren de bakken voor ze worden ge leegd. Wanneer plastic wordt aangetroffen, dan laat men de groen bak vol staan. Op een hele wijk overkomt dat tussen de 10 en 15 bakken. Maar soms is het maar een bak waarvan de kwaliteit niet voldoende is. De controles hebben tot effect gehad dat er tot nu toe geen enkele lading Leiderdorps af val door de Gevulei is afge keurd. Problemen op het gebied van de stank hebben zich als ge volg van het slechte weer nog niet voorgedaan. De medewer kers van de reinigingsdienst die het huisvuil ophalen zijn intussen aan het nieuwe sy steem gewend geraakt. „De snelheid wordt steeds beter en is nu ongeveer gelijk aan de ophaalsnelheid van vroeger". De volgorde van wijkindeling wordt niet logisch gevonden. Aangekondigd wordt dat er met ingang van 1 januari 1992 een nieuw ophaalschema wordt ingevoerd, dat logischer in elkaar steekt. Wijk Kerk en Zanen krijgt multi functioneel centrum ALPHEN AAN DEN RIJN De 57 woningwetwoningen in Kerk en Zanen, waarvoor wóensdag de eerste paal is ge slagen, worden volgend jaar november opgeleverd. De op levering van het multifunctio neel centrum wordt in juli 1992 verwacht. Dit centrum omvat een openbare basis school, een sportzaal, een wijk centrum en een ruimte voor de Stichting Kinderopvang. Het betreft een samenwer kingsproject tussen de ge meente en de Woningbouw vereniging Alphen aart den Rijn. Het project is ontworpen door Architectenbureau Stuur man Partners BV uit Wad- dinxveen. Kenmerkend voor het plan zijn de twee los staan de woningbouwblokken, vijf lagen hoog, met ronde beëindi gingen. Deze beëindigingen vormen een duidelijke over gang van het stadsdeelpark naar het schoolplein. Opval lend voor het multi-functio- neel centrum is de ronde ruimte, waar mogelijk in de toekomst de bibliotheek zal komen en de rechthoekige sportzaal met zijn markante beëindiging in de vorm van een tribune en arcade. Voor een uitgebreide agen^ ook voor de komende dag-^: raadplege men „UIT", de g tis wekelijkse bijlage van djDI krant. ÖRj BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg'1^, tel. 071-121239): King Ralph |t li 19.00, 21.15. zo. ook 14.30. L un en STUDIO (Steenstraat 39, |sta 124130): Hard way (al); MermL.p, (al); 14.30, 19.00, 21.15. Dances wolves (12); 20.00. Silence of Ple lambs (16); 14.15, 18.45, 21.15; orr bed with Madonna (al); 14.30, 18j z( 21.15. Assepoester (al); 14.30. 1 c ANON (Breestraat 31, tell nll 123875): Eline Vere (al); 19.00. M?uu ry (12); 21.15. REX (Haarlerrm v straat 52, tel. 071-125414): Pruinfcor bloesem (16); 20.00. jite ALPHEN AAN DEN RIJN EURf V' NEMA (Van Boetzelaerstraat 6,r 01720-20800): Mermaids (al); 13' i 18.45, 21.15. zo. ook 16.15. Dan/1 with wolves (al); 20.15. In bed t Madonna (al); 13.30, 18.30, 21.15. ook 16.00. King Ralph (al); 1J( 18.45, 21.30. zo. ook 16.15. Af poester (al); dag 14.00, zo ook 16 VOORSCHOTEN GREEN\I (Schoolstraat 69, tel. 071-6143541 onfatsoenlijke vrouw (16); vr. t/rif 21.15. Look who's talking too (al) t/m zo. 15.45, 19.00. wo. 15.45. S ping with the enemy (12); vr. t/rr 21.15. ma. t/m do. 20.15. The Ri house (al); vr. t/m zo. 19.00. do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN ge mutant Ninja heroe turtles; v m zo. wo. 15.45. Daantje de wer kampioen; za. zo. wo. 14.00. Ducj les; za. zo. wo. 14.00. Ur DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27^ 3463500): Mermaids (al); 1' 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1L 21.30. ASTA 2: The doors pil. 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, l(ee 18.45, 21.30. ASTA 3: Dances) 1 wolves (al); 14.00, 20.15. B£ 1 LON 1 (naast Den Haag Centraako: 3471656): The silence of the la; (16); 14.00, 18.45, 21.30. za./11; 13.45, 16.15, 18.45, 21.30. B# LON 2: Nikita (16); 18.45, 2L BABYLON 3: Filmzomer '91. vr wo. do. 14.00, 18.45, 21.30. za.;V€ 14.00, 20.00. zo. 13.45, 16.15, 21.30. Betty Blue; vr. The unbfc~& ble lightness of being; za. WinjPC fame; zo. Un regazzo di Calal n; ma. Othello; di. Tie me up, tie down; wo. True stories; do. Cf, AC 1 (Buitenhof 20, tel. 363063?dc bed with Madonna(al); 14.00, lLn 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, CINEAC 2: The exorcist III i 18.45, 21.30. CINEAC 3: Luilelplle land (al); 14.00, 18.45, 21.30W 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. Vi TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): King Ralph (al); 1I.U1 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1|in 21.30. METROPOLE 2: Not wit my daughter (al); 14.00, 18.45, 2| zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 3: Dances with w< (al); 14.00, 20.30. METROPOÜ (al); Nobody's perfect (al); 1p 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1 21.30 METROPOLE 5: The be of the vanities (al); 14.00, 1 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 2 ODEON 1 (Herengracht 13, 3462400): The hard way (al); 1 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 1 21.30. ODEON 2: Sleeping the enemy (al); 13.45, 18.45, 2 zo. 13.30, 16.00, 18.45, 2 ODEON 3: In bed with Mad (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 1 16.00, 18.45, 21.30. ODEOj Look who's talking too (al); 1 zo. 13.30, 16.00. Predator 2 18.45, 21.30. HAAGS FILMI Zaal 1: Woody Allen's Alice; 1 La discrète; 21.45. Zaal 2: Let'i lost; 19.30. Conte de Printed 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. do. 1 22.05. La colmena; vr. Cria Cue za. El Sur; zo. La mitad del ma. Las bicicletas son para el I no; di. Tasio; wo. El lute-Cami Revienta; do. KINDERVOORSTELLINGEN LON 2: Assepoester: 14.00. 13.45, 16.15. CINEAC 2: poester: 14.00. zo. 13.15, 16.00[' NACHTVOORSTELLINGEN AC I: Marked for death 00.15 CINEAC 2: The exorc (16); za. 00.15. CINEAC 3: L& kerland (16); za. 00.15. Zoeterwoude steui| Casa Materna en ontwikkelingsprojl ZOETERWOUDE wel de stichting ,,ZoJ woude voor Casa na" als het ontwikkeli!et projekt van de basisscl Bernardus krijgen j gend jaar 3500 gulden L* de gemeente ZoetervJJ de. Daarnaast wordt 1 gulden achter de hancjvj houden voor incideiL. plaatselijke initiatieveL< het gebied van ontwife' lingssamenwerking. i blijkt uit het welzijnsje. gramma voor 1992. Eerder dit jaar besloot d| 1 meenteraad om in pri^n jaarlijks een gulden per ipt ner beschikbaar te stellenpt ontwikkelingsprojekten. j terwoude telt circa 8.500 iie ners. In principe komen a projekten in de Derde Wj in aanmerking voor een drage. Een uitzondering maakt voor de Stichting P terwoude voor Casa Matd De Zoeterwoudse vrijwil! die zich al vele jaren ina voor het kindertehuis irl pels willen een voorlichl film laten maken. De sticp verwacht met die film wustwording binnen woude over de omstancl den waaronder de kindeil Napels moeten leven tec nen vergroten. De kostei de film zijn begroot op gulden. De Bernarduss gevestigd aan het Ko< spad, steunt al sinds 197 weesthuis Don Bosco in baya in Indonesië. Het huis heeft een eigen po niek, een coöperatie voo jakrijders en een maalti jekt voor de allerarmste Surabaya. De Zoeterwoudse bijdrag 1.500 gulden kan Don naar eigen inzichten bei aan één van de genoemd jekten.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10