Droom vervliegt binnen twee uur Eltingh meldt zich bij Agassi £eidóc6ou?a/nt ^SPOCT SaidóaQowumt DINSDAG 2 JULI 1991 PAGINA t ominatie NOC an schaatsers itNHEM Het Nederlands fympisch Comité (NOC) left een aantal deelnemers pomineerd voor de Olympi- he Winterspelen, die in fe- van het volgend jaar in irtville worden gehouden, het schaatsen zijn vijf -en en vijf mannen aan- ezen: Christine Aaftink, •onne van Gennip, Lia van Marieke Stam, Carla Ben van der Burg, mas Bos, Bart Veldkamp, "p Visser en Falco Zandstra; l14prttrack: Monique Velzeboer 82) Jan Hoogeveen. 33) Duel Lewis-Johnson kent twee verliezers VILLENEUVE d'ASQ Dikke vrienden zullen Ben Johnson en Carl Lewis nooit worden. Het bleek gisteravond in Villeneuve d'Asq, waar de zesde van het achttien wedstrijden tellende Grand Prix circuit werd gehouden. Hoogtepunt van het evenement voor de organisatoren maar waarschijnlijk een dieptepunt voor de atle tiek was het eerste treffen sedert de Olympische 100 meter finale van Seoul tussen Ben Johnson en Carl Lewis. Voor een bedrag van één miljoen gulden was het organisator Raymond Lorre ge lukt de twee meest besproken sprinters uit de geschiedenis naar het stadion in het Noordfranse plaatsje te lokken. Van het bedrag van een miljoen gulden kreeg Lewis zes ton, een aardig cadeau voor zijn dertigste verjaardag. Johnson zou genoegen moeten ne men met de resterende veertig procent. Lorre bleek echter een slim man want hij had bij Johnson bedongen dat hij een kwart van het bedrag minder zou ontvangen, wanneer zijn tijd niet beter zou zijn dan 10,17 seconden. Aan die tijd kwam de Canadees, die als zevende eindigde, bij lange niet toe: 10,46 seconden. Alleen de Amerikaanse winnaar Dennis Mitchell, die vorige week dinsdag in Hengelo bij de APM-wedstrijd ook zegevierde (10,27) kwam met 10,09 seconden aan een tijd, die internationaal allure heeft. Dick Advocaat is trainer in Dordt DORDRECHT Dick Advocaat wordt definitief de verantwoordelijke technische man bij SVV Dordrecht '90. Gisteren werd duidelijkheid ver schaft in de trainersproblematiek bij de nieuwe fusieclub. Daar wilde Hans Verèl, tot dusver oefenmeester bij Dordrecht '90, geen genoegen ne men met een rol als manager. Na overleg met de bestuursleden Den Braven en Van Dijk werd Verel gis teren te verstaan gegeven dat SVV'er Advocaat de eerste man wordt. Verèl beraadt zich nu verder op zijn toe komst. Hij heeft nog een contract voor twee jaar aan de Dordtse Krom- medijk. Voetbalsupporter neergestoken DAKAR Een Senegalese voetbalsupporter is overleden aan de gevolgen van messte ken, na afloop van een wed strijd in de hoofdstad Dakar. Aanhangers van de clubs Dia- raf en Ouakam vochten met elkaar. Drie supporters raak ten gewond, van wie een over leed. Volgens de officiële berichten was het de eerste dode in de geschiedenis van het Senegale se voetbalvandalisme. Het Westafrikaanse land houdt ko mend jaar de finale van het toernooi om de Afrikaanse landenbeker. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.33 uur: Wim bledon; 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.00 uur: Wim bledon. RTL+, 22.30 uur: Wimbledon. BBC 1, 20.00 uur: Good sport: 23.25 uur: Wimbledon. BBC 2, 18.00 uur: Wimble- Sportnet, 18.00 uur: Sport. Rai Uno, 23.15 uur: Sport MORGEN Nederland 3, 14.00 uur: Wim- oledon. RTL+, 14.00 uur: Wimbledon. BBC 1, 14.50 uur: Wimble- BBC 2. 10.00 en 13.30 uur: Wimbledon Sportnet, 08.00 uur: Sport. C Den Haag ;iraat vandaag ïiver Barendse $N HAAG FC Den Haag kat vandaag met zaakwaar- 30mer Rob Jansen (VVCS) Peter Barendse over een '^entuele transfer naar het l02iderpark. Morgen onder- 66{idelt FC Den Haag over ji mogelijke terugkeer van I64rry van der Laan. beide onderhandelingen is 19l-voorzitter (en sponsor) Dé 8vop nadrukkelijk betrokken, 52dat hij waarschijnlijk finan- sl bijspringt. In dit opzicht volgens bestuurslid ^^k van Driel, het bureau geen rol. „Die is verantwoordelijk voor exploitatie", aldus Van 920el. Ook Zier Tebbenhoff is steeds in beeld bij FC Den 276jfig. FC Den Haag, dat ko- 65)(pde donderdag afreist voor 23.3 trainingsstage in China, 128.Qpt voor het vertrek wat 1^r duidelijkheid te hebben 385r eventuele versterkingen. 780 Den Haag speelt mogelijk 460 eerste competitiewedstrijd het nieuwe seizoen toch ®Ms. Tegenstander SVV Dor- ,590|bht '90 heeft de KNVB ge- 52»gd om het duel met de 60^enaars om te zetten, omdat terrein aan de Kromme- 37: op 18 augustus nog niet 87«ed is voor een eventuele 92.6gse invasie. 27.C "VV Den Bosch jjjat in beroep ®gen schorsing 4011 N BOSCH BW Den 52.1ch is gisteren officieel ^beroep gegaan tegen de 54jf van de UEFA, die 25Jjdag bepaalde dat de 91]bantse club drie jaar is 84.resloten van Europees 2JJxbal. Den Bosch vraagt nietiging van het von- strafcommissie schorste Bosch omdat de UEFA ederen tegen de moeder- (in dit geval de KNVB) met de reglementen Clubs die een geschil met iar of de nationale bond 14)en, mogen niet naar de ci- rechter stappen, stellen sglementen van de UEFA. 2lsman Schuttelaar van 1 Bosch stelt, dat de KNVB Bosch helemaal niet had O.pzen op die gang van za- 3 Van de nationale bond enige reglementenkennis ien verwacht. De UEFA helemaal boos omdat het Mjl Den Bosch aangespannen geding het belang van de ■pese unie raakte. Immers: 255 lat de rechter bepaalde dat veede helft van de beker- e tegen Feyenoord diende overgespeeld van- het onregelmatige ver- in de slotfase, ontstond ^■idelijkheid welke club het EC 2-toernooi mocht 14'? loen. RICHARD KRAJICEK TE BEHOUDEND VOOR STUNT LONDEN Eén uur en 58 minuten lang heeft Ri chard Krajicek het genoe gen mogen smaken van een optreden op één van de hoofdbanen van Wim bledon. In die spanne tijds leverde het 19-jarige ta lent slechts in één game zijn eigen opslagbeurt in, hetgeen hem op het ver lies van de tweede set kwam te staan. De andere twee sets verspeelde hij via tiebreaks'. „Hij is geta lenteerd, maar onerva ren", verklaarde Andre Agassi de winst (7-6, 6-3, 7-6) die hem en niet Kraji cek in de vierde ronde bracht. „Ik had hem kun nen verslaan", blufte de Hagenaar daarentegen. Richard Krajicek, „de Kraai" voor intimi en fans, beleefde gisteren een hoogtepunt in zijn al vijftien jaar lange tennis- loopbaan. Met z'n optreden voor zo'n 10.000 kijkers (van wie de meesten op de hand van opponent Agassi) op de aan het 'centre court' grenzen- WIMBLEDON '91 de baan 1 ging een droom in vervulling. Die binnen twee uur echter ook weer vervloog. „Het was een frustrerende wedstrijd. Ik had het gevoel dat de scheids- en lijnrechters op de hand van Agassi waren, omdat hij nou eenmaal de nummer vijf van de wereld is. Ze waren misschien bang de toeschouwers tegen zich te krijgen", aldus Krajicek, die door het bereiken van de der de ronde op Wimbledon aan spraak maakt op een plaats in de topvijftig. Persconferentie Tot de nieuwe ervaringen van Krajicek behoorde gisteren ook het geven van een pers conferentie in de officiële perszaal op Wimbledon. Nadat Andre Agassi, nazaat van Mike die ooit voor Iran als bokser op de Spelen uitkwam, de Amerikaanse scribenten uitleg had gegeven over het dragen van een zonnebril bij zware bewolking („Ik heb mijn hele leven al last van slecht zicht in het duister; het heeft niets te maken met spon soring".), mocht Krajicek uit leggen waar en waarom het fout was gegaan. In het Neder lands, want de internationale pers was niet meer geïnteres seerd in de woorden van de verliezer. Die met achttien 'aces' in de drie sets toch tot de toppers blijft behoren en zelfs een aantal aardige 'quotes' in petto had. Voor wie het Haagse jargon niet geheel machtig is: uit de kwalificatie „mannetje" klinkt minachting, vooral als de na druk op de eerste letter wordt gelegd. En precies zó om schreef Krajicek zijn twee jaar oudere opponent. Met redenen omkleed: „Het bleek ook uit het dragen van die zonnebril, hij wilde me intimideren. Toen ik de toss had gewonnen en had gekozen voor eerst ser veren, zei hij: oké', dan begin ik met een 'break'". Die bleef dus uit tot 3-2 in de tweede set, na precies zestig minuten spe len. „Ook bij het inslaan wilde hij de leiding nemen. Hij wees met z'n vingertje waar hij me wilde hebben. In de eerste vijf a zes games was ik me inder daad bewust dat ik tegen Agassi speelde. Maar daarna niet meer. Toen speelde ik mijn eigen partij". Meisje Krajicek gaf zijn rivaal het voordeel van de twijfel over diens al dan niet oprechte be zorgdheid om een (door een verzwikte enkel) gevloerd bal- lenmeisje. Bij 2-2 in de tweede set had Krajicek de allerbeste kans van de hele partij om in de servicebeurt van Agassi toch de game te winnen. Na een foute eerste service van Agassi bij 0-40 ging een 'ball- girl' achter Krajicek echter pijnlijk onderuit om daar een minuut of vijf te blijven lig gen. „Omdat het achter mij ge beurde ben ik maar even gaan kijken, maar eigenlijk interes seerde het me weinig. Ik was op mijn wedstrijd geconcen treerd". Maar Agassi won de sympathie van het publiek, door vanaf de overzijde toe te lopen en het kind bemoedi gend toe te spreken. „Dat zal wel gemeend zijn", opperde Krajicek, die de game vervol gens alsnog verloor, weinig overtuigd. Trappen Geloofwaardiger klonk zijn mededeling dat hij af en toe de behoefte had om eens flink te schreeuwen of ergens tegen aan te trappen. „Het doorko men van de regenpauze (onno dig ingelast tijdens de eerste 'tiebreak', red.) viel me mak kelijker dan ik dacht, maar in de wedstrijd heb ik me nogal moeten inhouden". Krajicek, ooit bekend als de vulkaan van de tennisbaan, lijkt de zelfbeheersingslessen van z'n haptonoom Ted Troost en coach Rohan Goetzke mis schien wat al te strikt op te volgen. De uitbarstingen die hem als jeugdspeler twijfelach tige eer bezorgden, bleven ook gisteren achterwege, op één enkel gesmeten racket na. Maar tegelijkertijd is ook het furieuze uit het spel van de ace-producent verdwenen. Vooral gistermiddag begaf hij zich loom over het gras, waar mee hij alles behalve overtui ging uitstraalde. „Ik heb te be houdend gespeeld", oordeelde hij na afloop ook zelf. „Het blijft moeilijk om tegen Agassi te spelen. Want op gras speel je vooral tegen spelers die meteen naar het net komen. Daar was ik net aan gewend, maar hij blijft steeds achterin hangen. Dat spelletje heb ik nogal onderschat, niet hem. Ik weet ook niet of deze uitslag het werkelijke beeld van onze verhoudingen weergeeft. Gras is niet zijn grond, we moeten maar eens op hardcourt of gra vel spelen. Ik pak hem wel op een ander toernooi", sprak Krajicek als slotwoord. Daar mee de journalisten discussië rend achterlatend over de vraag of Krajicek slecht had gespeeld, dan wel eervol ten onder was gegaan. De kwali teiten van Agassi in acht geno men, lag de waarheid in het midden. DAVID WHEATON VERSLAAT IVAN LENDL LONDEN Nauwelijks heeft Andre Agassi zich op Wimbledon van een Nederlander ontdaan, of de volgende meldt zich. Jacco Eltingh vormt het volgende obstakel voor de Amerikaanse glamourboy. Jacco wie? zullen velen zich afvragen. Vorig jaar om de zelfde tijd vergaarde de laatste pupil van de door Stanley Franker opgeheven KNLTB- tennisschool bij het Neder landse Satellite zijn eerste punten voor de wereldrang lijst. Hij had zojuist zijn mid delbare school afgemaakt en zich uit de Jong Oranje-ploeg teruggetrokken, omdat de toernooi-planning hem niet beviel. Nu staat hij - 20 jaar oud - in Wimbledon bij de laatste zestien, een prestatie, die sinds de dagen van Tom Okker alleen was weggelegd voor Michiel Schapers en Mark Koevermans (vorig jaar). Het brengt hem voor het eerst in zijn carrière bij de eerste honderd van de wereldrang lijst. Daar hebben Haarhuis, Koevermans, Siemerink en Krajicek zich al een vaste plaats veroverd. Eltingh bereikte dat groten deels op eigen kracht. Henk van Hulst, die hem in Neder land begeleidt, keerde zater dag naar huis terug evenals Eltingh's ouders, die zich hoofdzakelijk de Wimbledonse regen zullen herinneren. Ze reisden af, toen Jacco vrijdag net aan zijn eerste ronde tegen Vogel was begonnen. Volgens Eltingh maar goed ook: „De spanning van al die tiebreaks was vast niet goed voor ze ge weest. Om nog maar niet te spreken van de 12-10 in de vijfde set tegen Patrick McEn roe". Gisteren hield Eltingh het te gen de Rosmalen-winnaar Christian Saceanu voor zijn doen kort. Hij won in vier sets; 6-3 4-6 6-4 7-5. Martin Simek voorzag de Roemeense Duitser vergeefs van taktische seintjes. Kort op de achterlijn of verder weg, Saceanu had weinig greep op de service van de Ne derlander. Alleen in de vierde set brak hij tweemaal terug om prompt erop zelf weer ge broken te worden. Voor Brenda Schultz zat een hernieuwde confrontatie met Martina Navratilova (Birming ham en Eastbourne) er niet in. De achtste finales van de vrouwen was het eindstation. De voet deed pijn en de servi ce werkte niet. Jennifer Ca priati werd aanvankelijk nogal geimponeerd door het machts vertoon dat Brenda deson danks ten toon probeerde te spreiden. De Amerikaanse is per slot van rekening pas vijf tien jaar. Maar toen de harde klappen niet meer in gingen, viel de nummer negen van het schema met succes de tweede service van de Nederlandse aan: 3-6 6-1 6-1. Capriati - Na vratilova dus in de kwartfina les. Reflexen Na Connors - Rostagno was Lendl - Wheaton eerr partij van falende reflexen. De der de dertigplusser. Tien jaar ach tereen werd Ivan Lendl in 35 Grandslamtoernooien nooit eerder uitgeschakeld dan in de achtste finales. Wheaton ver zorgde de primeur: 6-3 3-6 7-6 6-3. Waardoor Lendl snel mocht afreizen naar Amerika, waar zijn vrouw een tweeling verwacht. Zijn droom ooit nog eens Wimbledon te winnen, zal wel nooit meer uitkomen. Hoewel: de meest gedrevene van alle strebers zei vastbeslo ten te zijn het volgend jaar op nieuw te proberen. ONDER DE LOEP 31een gegeven moment ite het wel even door me n: Angelique, kijk uit, jks word je Europees ipioene. Ik realiseerde mij pas echter goed toen lang en breed de titel ien had. Een fantastisch niet te beschrijven f'i'opees kampioene Ange- ,1e de Win in Bowling '«^rtmagazine volg Krajicek en Sieme- 1 j ir: al twee jaar en ben in Lesperiode overtuigd geraakt hun mogelijkheden. Er is aCr beiden weliswaar nog °P A contact geweest, maar dat ervan mocht komen, u .Jik,in beiden zeer geïnte- vani er(i Ik denk dat met ieen goed team is te vor- r J. Zij hebben het voordeel 1 „"hun stijl vergelijkbaar is. 'el Krajicek als Sieme- is een service/volley- lips p/L dezelfde toernooien te zodat je hen steeds bij ar hebt en hen overal begeleiden". nistrainer Günther 'ch in de Haagsche Cou- oral er begrip voor als L sen zeggen dat ze niet nnn ^ost kunnen werken, el vi1 toc^ kij jezelf, heb ik reke 'dere keren gezegd. Nou, dan zijn ze wel braaf. Er zijn tijden dat renners er inder daad niets van kunnen. Maar ineens mag dat niet meer worden gezegd". Wielrenner Henk Lubber- ding in het Algemeen Dag blad „Come-backs zijn voor men sen die in hun eerste opzet niet geslaagd zijn. Ik ben wèl geslaagd, ik heb ter zelfbe vrediging niet nog een gou den medaille nodig. Ik zou direct stoppen als ik bang zou zijn om te verliezen. Dat ben ik niet, bovendien geloof ik dat het kan. Lukt het niet, dan ben ik in ieder geval de snelste 40-plusser". Zwemmer Mark Spitz in Sport International „Peter voelt me perfect aan. Hij kent me beter dan mijn eigen ouders. Zonder hem had ik nooit bereikt wat ik heb bereikt. Dat klinkt mis schien slaafs, maar zo is het absoluut niet. We proberen in de training steeds de beste werkwijze te ontwikkelen, de dingen te ontdekken die voor mij als individu het nuttigst zijn. Maar in de wedstrijden moet ik zelfstandig kunnen zijn. Ik vind niet dat je af hankelijk mag zijn van ie mand op de tribune". Verspringer Frans Maas in de Volkskrant „Ach, met Hans Jorritsma, daar is niets verkeerd mee. Hij had nooit bij de nationale ploeg weg moeten gaan, dan was al dat gedonder ook niet ontstaan. Hans moet het nu maar weer overnemen, daar is-ie gelukkig mee. Ik heb al afstand genomen van dit werk, echt waar. Ik ga lek ker bij de Stichtse aan de slag. Het is alleen jammer voor Hans dat hij met figuren als Ykema in de slag moet. Ik wens hem daar veel geluk mee. Die Ykema, die kreeg er lucht van dat een paar be langrijke spelers Jorritsma wilden en dacht: dat regel ik even. Nou, hij hééft het gere geld. Een lobby in de be vriende media, wat achter klap, klaar is het karwei. Hij zal zich straks op de borst kloppen. Het gorilla-effect". Ex-hockeybondscoach Rob Bianchi in Sport Interna tional „Je kunt van te voren uitre kenen wat ze gaan doen, dat is zo voorspelbaar. Ze gaan Rob Bianchi. stoten om de loper verder te brengen. Dan geven ze ons een nul kado, prima toch. Nou, dan mogen ze van mij dat punt hebben. De Italia nen spelen niet voor big in nings. De Italianen zijn ge makkelijk uit hun spel te ha len. Wij moeten lekker aan vallend honkbal spelen en Italië intimideren door kei hard te spelen. Ik weet zeker dat ze tegen elkaar gaan schelden als wij een voor sprong nemen. Dat moet neu traliseren dat wij in hun land spelen. Als wij onszelf blij ven, ons door niemand gek laten maken en ons eigen spel kunnen spelen, dan gaan wij in 1992 naar Barcelona en niet de Italianen". Honkballer Robert Nigge- brugge in American Sports „Ik baalde van die start, maar ik kreeg de motor, mede door de koppeling na de start niet goed op toeren. Toen hij eenmaaj liep ging het wel, maar ja, toen lag ik al ver achter. Lange tijd wist ik niet eens dat Webster uit gevallen was, maar toen ik Biland in het vizier kreeg en uit de pitch het sein kreeg dat ik tweede lag, rook ik mijn kans. Ik ben zo blij dat ik hier, in mijn eigen TT, heb gewonnen. Voor mezelf na tuurlijk, maar voor iedereen van ons team dat zo keihard is blijven doorwerken, on danks de pech, de tegensla gen en al die kritiek!" Zijspancoureur Egbert Streuer in De Telegraaf „Inderdaad. We hebben on derweg wat woorden met el kaar gewisseld. Waarover? Ik informeerde of onze vrou wen, die samen op vakantie waren geweest, heelhuids waren aangekomen". Wielrenner Gert-Jan Theu- nisse in De Telegraaf „Dit is mijn mooiste overwin ning tot dusver. Mijn eerste grote klapper. Leontien van Moorsel kon vandaag niet aanvallen, wij moesten het doen. Eén van ons moest kampioene worden, het kon met schelen wie. Ik ben de gelukkige. Maar in de laatste ronde durfde ik niet meer om te kijken. Ze kwamen steeds dichter bij en mijn be nen deden afschuwelijk zeer. Het was vreselijk spannend". Wielrenster Petra Grimber gen in de Volkskrant KOERSEN Onze tips voor de koersen van Duindigt (morgen 14.30 uur) luiden als volgt 1e Koers: 1. Eliot Buitenzorg, 2. End Of AH. 3. Fernandelnora (7-2-1) 2e Koers: 1. Kalinin, 2. Eat My Dust, 3. Twilight Zone (4-3-7) 3e Koers: 1. Dehli S. 2. Domingo Pitt, 3. Everglad (7-8-3) 4e Koers 1 Arthur Davies. 2. Leutink Mau, 3. Lyminster (4-3-6) 5e Koers: 1. Early Ricardo, 2. Cast Wielinga, 3. Elton 8uitenzorg (7-6-2) 6e Koers: 1 Well Prince, 2. Glasnost, 3. Illume (1-8-6) 7e Koers: 1. Cervino Montana, 2. Comtesse, 3. Woensdag (1-2-7) Fortuna koopt Hongaar Szalza SITTARD Fortuna Sittard heeft de Hongaar Joseph Szal- ma gecontracteerd. De 24-jari- ge verdediger, die 12 keer uit kwam voor de nationale ploeg, tekende voor drie jaar. Szalma is afkomstig van Tatabanja. PRIJSVRAGEN Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen-van afgelopen week einde zijn: Lotto 26: 1e prijs: geen winnaar 2e prijs: 3 x 100.000. 3e prijs: 101 winnaars x 1598,40. 4e prijs: 4730 winnaars x 34,10. 5e prijs: 70.328 x 5,00. Cijferspel (vaste prij zen). Zes cijfers goed: 1 winnaar. Vijf: 1 winnaar. Vier: 33 winnaars. Drie: 244 winnaars. Twee: 2300 Andre Agassi ontfermt zich over een ballenmeisje dat tijdens de partij van de Amerikaan met Krajicek haar enkel verzwikte. FOTO: AP SPORTUITSLAGEN American league: Baltimore O Red Sox 6-4. Detroit Tigers-CI 1. Toronto Blue Jays-Sej Chicago. Toto: winnend 1,80 plaats 2,20-» 3.00 koppel 9,30 trio 54,90. 6e koera, 2040 m: 1 Another Starlet (H. Grift) 2.45,6 - 1.21,2. Toto: winnend 1.60 plaats 1,30 1,50 koppel 4,70 trio 74,80- kwartet 767,70. 7e koera, 1700 m: 1. Excellent V (H. Lange- weg) 2 15.3 - 1.19.6. 2 Darling Space, 3. i) 2 42,9 - 1.19,9. 2 Derby 'feï ew York 33-38. 6. Baltimore 30-43. 7 Cle- eland 24-48 West. 1. Minnesota 45-31. 2 exas 39-31. 3. California 41-33, 4 Oakland 1-34. 5 Chicago 38-35. 6. Seattle 39-36, 7 5-4. Chicago Cubs-St Louis Ci San Francisco Giants-San Diego Padres 8- 7. Los Angeles Dodgers-Atlanta Braves 11- 4 Standen, east: 1. Pittsburgh 45-27, 2. St Louis 40-34. 3 New York 39-34. 4 Chicago 34-41, 5 Montreal 33-42, 6. Philadelphia 32-43. West: 1. Los Angeles 45-29. 2. Cin cinnati 41-33, 3. Atlanta 37-36, 4. San Diego 38-39, 5 San Francisco 33-41, 6. Houston 29-46. PAARDESPORT Koeraen van Alkmaar a, 2040 m. 1 Seat Cover (H. Lange- - 1.21.0, 2 Eviva Kievitshof. Bo Bo Batavus Toto win- 1.80 plaats 1.40 1,50 koppel 3.30 trio - 1 19.0. 2 v..an ui i mjaaoii 3. Dancing Boszorg Toto winnend 2.80 plaats 1.60 1.70 koppel 4.60 trio 47,10 11e koera, 2040 m 1 Davidol Groefhof (H. Grift) 2 48.3 - 1.22.5, 2. Don Corleone. 3 8oy Buitenzorg. Toto: winnend 1.80 plaats' 1.40 1,60 koppel 2,80 Irio 11.20 W-5: 7-6-5-6-5. Uitbetaling 19,50. Omzet 249.943. Londen. Wimbledon. Vrouwen enkel. 4e ronde: Capriati (VSt/9)- Schultz (Ned) 3-6 6-1 6-1, Sabatini (Arg/2)- Tauziat (Fra/11) 7-6 6-3, Gildemeister (Per>- Katerina Maleeva (Bul/8) 3-6 6-2 6-3, Navra tilova (VSt/3)-Lindqvist (Zwe) 6-1 6-3 Garri son (VSt/7)-Huber (Dui/13) 4-6 6-3 6-0, Mary Joe Fernandez (VSt/5)-Wlesner (Oos/16) 6-0 7-5, Graf (Dui/1)-Frazier (VSt) 6-2 6-1, Sanchez Vicario (Spa/4)-Minler (Aus) 7-5 3-6 6-1. Mannen enkel, 3e ronde: Agassi (VSt/5)-Krajicek (Ned) 7-6 6-3 7-6, Eltingh (Ned)-Saceanu (Oui) 6-3 4-6 6-4 7-5, Forget (Fra/7)-Leconte (Fra) 3-6 4-6 6-1 4-1 Leconte geeft op. Bergstróm (Zwe)-Gilbert (VSt/15) 6-3 6-2 3-6 6-3, Mayoite (VSp-Küh^ nen (Dui) 3-6 6-2 7-6 6-4. Wheaton (VSt>- Lendl (Tsj/3) 6-3 3-6 7-6 6-3, Gunnarsson (Zwe)-Woodbridge (Aus) 7-6 4-6 6-3 6-4. Becker (Dui/2)-Olhovsky (Sov) 6-1 6-4 3-6 6- 3. Vrouwen dubbel. 2e ronde: Adams/Bol- legraf (VSt/Ned/l0>-Date/lida (Jap) 7-6 6-3. Capriati/Paz (VSt/Arg)-Appelmans/Vis (Bel- /Ned) 6-2 6-3 Mannen dubbel. 2e ronde: Haarhuis/Koevermans (Ned/12>-Layendec- ker/Reneberg (VSt) 7-6 6-3. Fiach/Seguso' (VSl)-Krajicek/Vacek (Ned/Tsi) 7-6 6-3, weg) 2.48,3 - 1.22,5, 2. Flying rico Niet gestart: Furica Hanover, Emagnifi- que. Toto- winnend 1,60, plaats 1,30 2,40 koppel 7,30 Irio 39,20. 2e koera, 2380 m: 1. Eve Mereveld (M. Ver gay) 3.11,3 - 1.20,4, 2. Elie, 3. Enterprise Dutch. Niet gestart: Exalted R. Toto: win nend 14,30 plaats 4,90 2,80 koppel 54,70 trio 780,50. 3e koera. 2700 m: 1. Exclusiv Vlctrlx (H Langeweg) 3.42.2 - 1.22.3, 2. Ene Dean. 3 Darley Dorado. Toto: winnend 1.40 plaats 1.20 2.30 koppel 5,20 trio 36.30 3.40 plaats 2,20 13.30 1 700.10. kwartet met gespeeld. Se koera, 2040 m: 1. Sizzling Java (J. West- holm) 2 42.4 - 1.19,6, 2. Duke s Diamond. 3 (ADVERTENTIE) CHIAPPUCCI OF CHIOCCIOLI? Wie zit er in uw favoriete rennersploeg? Zaterdag 6 juli a.s.: grandioze Tour de France wedstrijd met ruim f 16.000, - aan prijzen De Leidse Courant-Eigen Tour wordt mede mogelijk gemaakt door: ■zvfc i «uropo mpmt w KERN GROEP

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7