Peable Jan-Willem Lugthart leider op Forescate TENNIS CIRCUIT Monique de Bruin middelpun? 'Jamin-feestje' in Leiden OPTICIENS Rabobank S SPORT £eidóe<3owo*it DINSDAG 2 JULI 1991 PAGINA lP Ploeg Kuiper houdt sponsor DEN HAAG De Duitse wielerploeg van Hennie Kuiper wordt ook komend seizoen gefinancierd door Telekom. Kuiper verklaarde gisteren dat de ploeg op zoek is naar versterking. „De ko mende weken beraden we ons. We wil len volgend seizoen in ieder geval mee doen aan de Ronde van Frankrijk en alle andere belangrijke wedstrijden. We hebben al enkele renners op het oog die goed binnen onze ploeg passen Guimard en Fignon uit elkaar PARIJS Aan het „huwelijk" tussen Cyrille Guimard en Lau rent Fignon is na negen jaar een einde gekomen. Fignon kwam in 1982 voor het eerst te werken onder leiding van Guimard. De Fransman won in de loop der jaren twee keer de Ronde van Frankrijk. Het tweetal was ook enkele jaren met elkaar verbon den via de onderneming Maxi-Sports. „Het besluit is enkele maanden geleden al genomen", aldus Gui mard. „Er zijn in de wintermaanden een paar zaken geweest die onze verhouding geen goed hebben gedaan. Het is daarom beter dat wij 'uit elkaar' gaan". De 31-jarige Fignon staat tot het eind van het seizoen onder con tract bij de door Guimard geleide Castorama-ploeg. Fignon zei dat hij nog geen contacten heeft met andere teams. Staking tv bedreigt Tour de France PARIJS Franse televisiekijkers drei gen verstoken te blijven van beelden van de Tour de France. Personeel van de staatszender Antenne 2, dat de Tour sinds jaar en dag uitzendt, heeft met stakingsakties gedreigd nu 377 ar beidsplaatsen moeten verdwijnen. Voor niets zon op VOORHEEN B R I L M I Wie nu bij ons een bril koopt, krijgt er gratis een tweede bril bij. Met zonneglazen op sterkte (zie de voorwaarden in de bon). Ideaal voor bijvoorbeeld in de auto en op het strand. Maar Pearle heeft nog meer voordelen: een vol jaar garantie op breuk en beschadiging van montuur en glazen gratis montuurreparatie gratis 6-punts controle uitgebreide collectie monturen in vele prijsklassen gratis ultrasoon reinigen contactlenzen twee maanden gratis op zicht. Kortom, wil je meer zien dan kijk je bij Pearle. Nu gratis een tweede bril met zonneglazen op sterkte. Zomervoordeel bij Pearle: bij aankoop van een bril, gratis een tweede bril met normale of zonneglazen op sterkte. Geldig t/m 17 augustus 1991. Het montuur van de gratis bril komt uit de col lectie monturen met het rode driehoekje. In de gratis bril gaan (zonne)glazen met dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f100,-. Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Op beide brillen 1 jaar garantie. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, meekleu- rend, anti-kras, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Alphen a/d Rijn, Van Mandersloostraat 9 Leiden, Haarlemmerstraat 107 (t.o. C&A) VOORSCHOTEN/LEI DEN Jan-Willem Lugt hart is als titelhouder van het district Leiden uiter aard de leider van het B- veld bij Forescate. De Katwijker heeft Onno Guinau als grootste be dreiging. Plaats-, maar geen clubgenoot Jeroen Westdijk is de favoriet in het Cl-toernooi. Door het afgelasten van het B-on derdeel op Sassenheim is de deelname in Voorscho ten goed te noemen. Boekhorster Martijn Zandvliet voert bij de STV de Cl-klasse aan. Het wegvallen van het B-on- derdeel in het toernooi van de Sassenheimse Tennis Vereni ging voorkomt in ieder geval, dat de, thans minder in aantal, goede krachten worden ver deeld. Forescate beschikte echter toch al over een aan trekkelijk B-veld, dat districts kampioen Jan-Willem Lugt hart uiteraard als leider kreeg. Met een stek in de halve finale van die titelstrijd is de ver wachte finaleplaats voor Onno Guinau meteen verklaard. Thomas Koemans en Patrick Kieboom zijn de spelers, die op de loer liggen. Bij de dames zijn Angelina Rammers en Mirjam Siemerink de speel sters, die de finale moeten ha len. Omdat beiden nauwelijks nog toernooien in de benen hebben is over de uitslag geen voorspelling te doen. Kanshebbers Na favoriet Jeroen Westdijk volgen in het Cl-toernooi de feitelijk eveneens kansheb bers, Oscar Schoordijk, Rico Fasel en Tim Bavelaar. De verschillen in die klasse zijn immers klein. Net als broer Oscar, neemt Yvonne Schoor dijk de tweede positie, maar nu bij de dames in. Zij moet de op eigen grond spelende Marij ke Kramer van de eerste prijs afhouden. Taco Stoppels be vindt zich in de C2-categorie zelfs tussen twee Forescate- spelers in. Maarten Soels op nummer 1 en districtsherente- amkampioen Olivier Kist op 3. Marco Cats staat op pole-posi- tion in het herenenkel D, ter wijl Heddy Boers bij de D-da- mes mag proberen de eerste plaats op de ranglijst van LC- circuit te heroveren. Wedstrijdleider Ruud Bitter toonde zich gelukkig met het grote aantal partijen, dat het eerste weekeinde reeds kon worden afgewerkt. „Na die eerste 170 potten kunnen we in de rest van de week nog wel een keer een regenbui hebben. Teveel ook niet, want we zitten overvol en hebben op onze 31 onderdelen toch al mensen teleur moeten stellen." Zelf voert Bitter, samen met Fred van Dorp het herendub- bel D 30+ aan om zich een plaats in het Masterstoernooi te verwerven. Ilja van Over- veld loopt stage om straks Rien Vos te gaan vervangen, maar voert ook de D2-dames aan. Bertie Koemans en Ron Steenlage completeren de lei ding, die heel content is van Wout Bergers de broodnodige sponsoring te ontvangen. Sassenheim Ook Sassenheim weet haar toernooi flink gesteund door Ccidóc Soivumt een sportzaak. Landwehr Jo- hann kan wat het B-toernooi betreft geen concurrent van zijn Leidse collega zijn. Het aantal van zes inschrijvingen, waaronder C-spelers was te klein om dit onderdeel door gang te doen vinden. „Veel B- spelers wilden gebeld wor den", stelt Rob Stut. „Dat heb ben we dit jaar maar eens niet gedaan. In C valt echter ook nog veel te beleven." Martijn Zandvliet is hier de te kloppen man. hetgeen voor Noordwij- kers Marco Mattke en Alexan der Balk, alsmede Erwin Lan- gelaan uit Lisse wel eens een te grote opgave kan zijn. Roe land Kuiper staat op één in de C2, terwijl aan de meisjes Yvonne van Hensbergen en Daphne Brouwer de erepalm is toegedacht in de vergelijk bare onderdelen bij de C-da- Wedstrijdleider Stut weet zich gesteund door Fred van der Meer, de in de dubbels van een plaatsing voorziene Jelle Rinzema en Arthur Volten, en van Joost Onvlee, die inmid dels de eerste ronde in de D2 overleefde. De breedte zit ook in Sassenheim in de diverse D- onderdelen. Serge Cornelissen (favoriet vóór Mark Broxter- man) en Madeion Buijs (met achter zich Nicolien Derks) prijken bovenaan het schema. Bij de dertigplussers werd nummer één 'Gaby' Gesta Fernandez geëlimineerd door Ted Steenvoorde. Een slechte loting deze finalist van KLTV als tegenstander. Hazerswoude De Rijndijkers hebben aan alle onderdelen een ondergrens in leeftijd getrokken van 18 jaar en daar de voor de Masters zo belangrijke dertigplus aan toe gevoegd. Bij de 'jongere' groe pering voeren Ruud (in C) en Timo (in D) van der Voort de toernooilijsten aan. Clubgeno ten staan op- de tweede plaats, Richard Zevenhoven, respec tievelijk, en wie anders dan Dennis de Roo. Bij de plussers eveneens bekende namen. Willem Crama en Wim Schreuder gaan voor het Mas- terticket. Wie tussen Artesia- nen Joke Smith/Hilde de Vries en Hennie Verhage/Alie Snellenberg zal winnen valt nog te bezien. Strooplikkers De 'Strooplikkers' in Lange- raar sieren hun derde lustrum op met stroopwafels. Verder wordt er niet met stroop ge smeerd, want de vele regen maakt, dat alleen een deskun dige en strakke leiding succes heeft. En dat is Rob Remmers waal c.s. wel toevertrouwd. Opgestroopt wordt er daaren tegen weer wel. De mouwen, letterlijk om het vele hemel water van de aardse banen te krijgen. De mouwen, door Rolf Bosma en Emmy Zevenhoven figuurlijk, om zich de concur rentie van onder meer Bart Moerenhout en Yvonne Koe- leman van het lijf te houden en de hoofdprijs te veroveren. Naast het 'open' kent de jubi laris ook nog de D dertig- en veertigplus, en de verschillen de E-onderdelen. Plaatsing Forescate HEB1: 1. J.W. Lugthart. 2 O. Gui nau; 3. Th. Koemans; 4. P. Kieboom. HEB2: 1. J. Draulans; 2. E Bolten. DEB1: 1. A. Rammers; 2. M. Sieme rink. HDB1: 1 O Guinau/M Smit; 2 R van Marwijk/B van Overbeeke. HEC1: 1. J Westdijk; 2. O Schoor dijk; 3. R Fasel, 4 T Bavelaar. HEC2: 1. M. Soels; 2. T. Stoppels. 3. 0 Kist; 4 A den Hartog. DÊC1: 1. M Kramer. 2. Y. Schoordijk. DEC2: 1 I. van Santen. 2. G. Kok. HDC1: 1. E Bosch/F van Rooyen; 2. T. Bave laar'A vd. Berg. DDC1: 1 C. Fro- ma'Y. Schoordijk; 2. B. Koemans/E. Poell GDC1: 1 M. Kramer/E. Bosch; 2. T Canter Visscher/M.v d. Schoor. HEC2 30+: 1. J Stals; 2. J. Dahlhaus. HDC2 30+: 1 H. van Tonge ren /R.v.d. Zeeuw; 2 D. Heems- kerk/G J Onvlee. GDC2 30+: 1 V. van Ruiten'J. van Veen. 2. S Huis kamp/S. Lagendijk HED1: 1. M. Cats; 2 M. van Tonge ren. 3. G.J. van Geen; 4 J Wegman. DED1: 1. H Boers; 2. I.v.d Broek HDD1: 1. R en S. Bakker; 2. R. Smittenaar/M. van Tongeren. DDD1: 1. H. Fleischeuer/L. Herpst, 2. K. van Heijningen/S. Zirkzee GDD1: 1. L. Heemskerk/D. Dekker; 2. K. van 't Loo/C. Admiraal. HED1 30+: 1 H. Oosterveer; 2. P. Beye. DED1 30+: 1 M. Feyaerts; 2. A. vd Klugt HDD1 30+: 1 R Bit- ter/F. van Dorp; 2. J. de Boer/J. Grootjans. DDD1 30+: 1 L. Moor man/K. Trip; 2 G. Cornelissen/N. van Schayk GDD1 30+: 1 L. en J Herpst; 2. A. en J. Slot. HED2: 1. I.v.d. Hoeven; 2. B. Iden- Pu blii pi ijk ing I P ubl leza Westdijk voe^j het veld bij (T0* C1 -heren op Forescate aa FOTO: HEN^d. porl ,nd SNATERSE burg DED2: 1 I van Overveld; 2 van Velzen. HDD2: 1. E. Epping.^^ berg HED2 G. Ellenbroek; Graaf DDD2 30+: 1 JL Brunsveld/J Slootweg; 2. M E ter L. Ellenbroek. ier' HDD2 30+: 1 C. van Benschop/?!! Kiers; 2. F Koelewijn/M. Ouwkn kerk GDD2 30+: 1 S. Handels?11 van Beusekom. 2. A. en J Koets TS6 Sassenheimse TV HEC1: 1. M Zandvliet; 2. M Matten 3. A Balk; 4. E. Langelaan. HEC2inti Hensbergen; 2. L Colson. DEC2J 01 D Brouwer, 2. M. Gnekspctn HDC1: 1. P. Damen/J v.d Lippe, W. Markus/A. Volten. DDC1: 1 ag van Hensbergen/N. van Stein, 2qoi en L. Colson GDC1: 1. F. Kramer Rinzema; 2. N van Steyn/R W&^ merdam. i n HED1: 1. S Cornelissen; 2. M Bru. terman; 3. R. Hamming; 4. J. Pa 1 DED1: 1 M. Byijs, 2 N. Derks; 3.BCi€ Berg; 4. C. Wilbrink. HDD1: 1. D sn Lans/Smeding; 2. M. Dros/J. Zwi loot. DDD1: 1. C Berg/M. Warm dam, 2. F. Kramer/C. Wilbrit GDD1: 1. Van Lierop/D v.d Lans'n C. Wilbrink/S van Heesch. ;t d HED30+: 1. J. Gesta Fernandez; 2ver Biezeman; 3. G. Suurenbroek; 4 Glas HDD 30+: 1 Spadon/E. \ora Winsen; 2. F. Kantebeen/G.mn Weyden. DDD30+: 1. Hoogrdt vorst/R. van Overschot; 2. T. Ojvei tien/Van Oosten. GDD30+: 1, jL. Holster/Smoeders; 2. M. Legfo Scheepers. w' ?te Hazerswoudse TC HEC 18+: 1 R. vd Voort; 2 R K venhoven. DDC 18+: poule. G[ 11 18+: 1 K. van Drimmelen/R, Scieri£ ten; 2. M Brouwer/A. de Risfe HED1 18+: 1. T v d. Voort; 2. D.jte Rcw HDD1 18+: poule. GDD1 I HDD1 3 30+: 1. J. de Smith/H. de Vn Verhage/A Snellenberg GDD1 1 E. en W. van Schaik; 2. M VI drager/P v.d Pluim. HDD2 18+: 1 J. Hoogevt nenburg; 2 W. Rutger/P. de Gi DDD2 18+: 1. C Farin/F. de La 2. M Visser/J Meerburg 18+: 1 L. de Marie/J te Riele; Hoek'H Zaalberg HDE 18+: Straathof/R. Roorda; 2 E Root ker. F. van Es. DDE 18+: 1. M H. stra/D. Roorda. 2. C. van Fulpe Smits GDE 18+: 1. F. de Lang Verbree: 2. A Remund/A Pfunt Strooplikkers Langeraar HED: 1. R. Bosma; 2. B. Moeren! DED: 1. E. Zevenhoven; 2 Y Kc man. HDD: 1. R Bosma/J M. Tol; 2 G. de Jeu/F Ubels GDD: Wijfje/B.v.d. Bosch; Tromp/J M. van Tol. HED 30+: 1 W Gérard; 2. P sers; 3 T. Hoogendoorn; 4 T. HDD 30+: 1. J van Kleef/J. Rooyakkers; 2. N. Bakker/F Sc ten DDD 30+: 1. A. Groot/D. I stra. 2. T Witteveen/I. Zitman. C 30+: 1 R. Heemskerk/C^van En rik; 2. M. van Klink/H. Klein. HDD 40+: 1. H. Klein/P. van K 2. C. van Emmerik/A. Jelders. I 40+: 1 B. Hoogervorst/E. Zeve ven, 2. G. Steunebrinks/J. Stri GDD 40+: 1. C. Zonderop/P Klink; 2. W. Flipse/B. van ZeijU HDE: 1 D. den Haan/W. van T< J. van Klink/J.W. Schouten DD M. Lek/N. van Smoorenburg; Bader/ J. van Veen. GDE: 1 P. Woerden/B. Verheul; 2. H. en B. Bee LEIDEN Monique de Bruin pakte gisteravond de overwinningsbloemen in de Ronde van Leiden. De Amersfoortse was niet dé enige Jamin-rijdster op het erepodium. Als twee de eindigde haar ploegge note Els Kooloos uit Lisse terwijl Angela van Smoor enburg uit Langeraar als derde over de streep kwam. De publieke be langstelling voor de da mesronde was opvallend groot. De toeschouwers kregen een vlakke koers te zien omdat de 'snoep- meisjes van Jamin' de ge hele wedstrijd overheer sten. Voor de dames van start gin gen vonden eerst diverse hul digingen plaats. In de eerste plaats natuurlijk de kersverse nationale kampioene Petra Grimbergen uit Rijsburg. Hoe wel zij zich tijdens de koers enige malen liet zien kon zij toch geen rol van betekenis spelen. Ook wereldkampioene achtervolging Leontien van Moorsel en het kwartet dames dat de ploegentijdrit had ge wonnen onderging een bloe menhulde. Direct na het startschot was het Els Kooloos die het initia tief nam. In korte tijd bouwde zij een ruime voorsprong op. Na vijf ronden sprong ploegge note Monique de Bruin naar haar toe en samen hadden zij na een half uur koers al een voorsprong van 30 seconden op het veld van 29 dames dat door enkele valpartijen nog verder uitdunde. Vanuit het peloton probeerde de in het smetteloze rood-wit- blauw gestoken Petra Grim bergen weg te komen. Direct kreeg de AMEV-rijdster Ange la van Smoorenburg van de Jaminploeg achter zich aan. Hetzelfde beeld dat Leontien van Moorsel en Monique Knol het publiek voorschotelden. De twee vedettes en kempha nen verloren elkaar geen mo ment uit het oog. Voor Knol was het uiteraard een plezierige avond omdat twee van het teamgenoten ver vooruit in winnende positie la gen. Van Moorsel probeerde haar rivale enkele malen af te schudden maar de Brabantse slaagde niet in haar opzet. Wel achterhaalden Van Moorsel en Knol de eerdere vluchters Grimbergen en Van Smooren burg. Maar toen dat eenmaal was koploopsters Kooloos en De Bruin hun voorsprong ver der uitbouwen en zelfs het ge hele veld op een ronde zetten. In de slotfase wisten Van Smoorenburg en Astrid Schop zich nog los te weken uit het peloton zodat zij zich konden richten op het brons omdat een betere klassering niet haalbaar was. Van een echte sprint om de bloemen was overigens nauwelijks sprake omdat Monique de Bruin haar medevluchtster van het eerste uur geen kans gaf. Het Jamin- feest was kompleet toen Van Smoorenburg Astrid Schop van de nationale selectie ach ter zich liet. Wegkapitein nique Knol had zelfs nog persoonlijke triomf door z< s> Van Moorsel als Grimbeijj achter zich te laten. De Rc van Leiden had een uitste! de winnares die, zoals zi afloop zei, nu wel hoopt op plaatsje voor de wereldt, strijd. 5er Een beste avond was het voor de wandelaars Club'58, de vereniging verstandelijk gehandicapt want die kregen 12 gloedq we trainingspakken, kan het kindertehuis „Zor Hoop" te Paramaribo rek< op zes nieuwe steppen voo kinderen. De uitslag: 1 Moniqueb Bruin, Amersfoort; 2 Els K oos, Lisse; 3 Angela Smoorenburg, Langeraait* Astrid Schop, Amsterdai rv Monique Knol, Amersfoort petra de Bruin, Lange Margaretha Groen, Nw. kerland; Leontien van IV j sel, Boekei; Marina van i Tilburg; 10 Petra Grimbeif Rijnsburg. nl i'j.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12