Brenda Schultz zwalkt ondanks opslagkracht iedere millimeter heeft attentiewaardl Geen feest voor paard Woensdag FV Snoekie mist zaalvoetbalbeker DE NIEUWE SUNNY WAGON DE GROOTSTE KLEP VAN DE EAMILIE heeft een enorm incasseringsvermogen via 'n achterklep die toegang biedt tot 'n laadruimte met een maximale lengte van 1.60 m! Met een 16-kleppen 1.6 benzinemotor of'n sterke 2.0 diesel. De ruimte van een stationwagon gecombineerd met het comfort van een limousine. En dat alles vanaf Eeidae Sowuwt NISSAN Wibier klopt nummer één Handballen naar Ameri FOTO: PETER VAN MU Korte karakterschetsen: de grootste klep van de familie heeft krachtige motoren en op de 1.6 SLX en 2.0 diesel standaard stuurbekrachtiging. Z'n vlakke laadvloer en luxe uitrustingsniveau maken 'm absoluut onnavolgbaar voor de concurrentie. De gentleman van de familie is de 5-deurs met 1.4 of 1.6 benzinemotor, 5-bak en geregelde 3-weg katalysator met lambdasonde öf een 2.0 liter diesel. De vrijbuiter van de familie is de nieuwe Sunny 3-deurs. Vlot van styling, leverbaar in 9 verschillende typen, waaronder 2 automaten. Soepele en zuinige benzinemotoren met 16 kleppen drijven de voorwielen aan. Er is keus uit een 1.4, 1.6 en 2.0 liter (GTi). De dieselversie kent 'n snelle en stille 2.0 liter krachtbron. De zakenman van de familie is de populaire 4-deurs Sunny. Met hetzelfde motorenprogramma als de vijfdeurs, eveneens in twee luxe-niveaus. Of ga compleet uit je dak met de 100 NX, de playboy van de familie. Een sportieve coupé mèt T-bar. Met 1.6 liter, 16-kleppen Twin-Cam motor of als 2.0 liter GTi. De sterke familie eigenschappen worden onderstreept door duurzaam heid en degelijkheid (elke Nissan is voorzien van 7 keiharde garanties, waaronder 3 jaar of 100.000 km algemene garantie en 6 jaar carrosseriegaran tie!). De nieuwe Nissan Sunny, logisch vervolg van het Primera-succes! IMISSAN Sunny 3-deurs v.a. 22.695,-, 4-deurs v a. 26.395,-, Sunny 5-dcurs v.a. 26 695,-, 100 NX v.a. 33.795,-. Priizen incl. BTW, cxcl. aflevcringskostcn. Wijzigingen voorbehouden. Nissan is ook de maker van de Micra, Prairie, Primera, Uw Nissari dealer geeft u graag deskundige informatie over de financierings- of leasemogeli|kheden. Hij maakt ter plekke, via de unieke computer on-line verbinding met Nissan Finance, e< Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden BV, Koperweg 1, tel. 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk BV, Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Noordwijk, Garage Abswoude BV, Nieuwe Offemweg 2, tel. 01719-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-12866. SPORT DONDERDAG 27 JUNI 1991 PAGINi LONDEN Manon Bol- legraf had gisteren acht uur bedenktijd gedurende haar partij in de eerste ronde tegen de Britse miss Humpreys-Davies. ,,Ik heb me dood verveeld", meldde de Ermelose gis teravond na haar eenvou dige overwinning met 6-4, 6-4. Bollegraf was de eni ge Nederlandse die in ac tie kwam; de vijf mannen en Brenda Schultz kregen er door de plensbuien weer een extra vrije dag bij. Niet voor niets is de 105e uitgave van Wimble don qua weer, nu al „het op één na slechtste aller tijden", weten de Britten. De slechtste werd gehou den vlak na de eerste we reldoorlog. Bollegraf begon gisterochtend om elf uur aan haar eerste - partij, maar door een regen pauze van bijna een werkdag lang, kon ze haar klus pas na het avondmaal afwerken. Tij dens de ledige wachturen hou den de dames zich bezig met spelletjes (backgammon is mo menteel favoriet) en praatjes. Bij de laatste staan twee vrou wen centraal: Monica Seles en, in mindere mate, Brenda Schultz. Waar de vermeende zwangerschap van de 1/-jarige Seles louter is gebaseerd op opgeblazen geruchten in de Engelse boulevardpers (de nummer één van de wereld zou inmiddels een spontane abortus hebben gehad), zijn de berichten over Schultz kei hard aantoonbaar. De Heem- steedse, staat officieel te boek als de hardst serverende vrouw in de hele wereld. Op Wimbledon is de Oostenrijkse Reinstadler in de eerste ronde de eerste om dat te ervaren. Woordgrapje Op 13 juni jongstleden publi ceerde computerfirma IBM, in Londen via het woordgrapje wIBMledon ingeklemd in het toernooi der toernooien, de toptwintig van hardste ser veerders in het mannentennis. De 20-jarige Heemsteedse staat met haar officieel geregistreer de slagkracht van 194 kilome ter op gelijke hoogte met forse kerels als Henri Leconte, Mar tin Jaite, Brad Gilbert en Omar Camporese, die op dit 'speed report' de gedeelde vijf tiende plaats innemen. En Schultz, 77 kilo's zwaar, stijgt zelf een fractie bóven Boris Becker (85 kg)'uit, die dit jaar in Brussel een mep van 192 ki lometer produceerde. Ivan Lendldeelt momenteel de twintigste plaats na een opta- ter van 191 km/u, afgevuurd in Memphis. De mannenrang- lijst wordt met overmacht aan gevoerd door de Zwitser Mare Rosset, die in Lipton 132 mijl, oftewel 212 kilometer sloeg. Tijdens het eerste deel van de verregende Wimbledon-partij tegen Stefan Edberg, ontdekte de radar eergisteren van Ros set zelfs een dreun van 134 mijl (215 kilometer), maar on danks dat kon hij de titelver dediger niet van zich af slaan. Grijze massa Ook voor het wapen van Brenda Schultz geldt dat dat alléén niet afdoende is. Schaatscoach Henk Gemser zou waarschijnlijk verwijzen naar de grijze massa 'tussen de oren', als hij de prestaties van 's lands nummer twee analy seert. Schultz zwalkt al sinds 1988 door de mondiale topvijf- tig, maar de verwachte door braak bleef tot op heden nog altijd uit. Ze won in '87 het toernooi van Chigago toen ze net vier maanden prof was en schreef in '88 als derde Neder landse aller tijden het jeugd- toernooi van Wimbledon, op haar naam. Begin '89 had Schultz zich genesteld op de 31e stek, maar momenteel prijkt weer het nummer 48 achter haar naam. Blondine Schultz torst het stempel van 'probleemkind' met zich mee en nog steeds doet ze er ogenschijnlijk wei nig aan hierin verandering te brengen. „Schultz is oncoach- baar", heeft Betty Stöve zich wel eens in een bui van open hartigheid laten ontvallen. Toch is bondscoach Stanley Franker er wel in wat van het labiele gedrag van de disco-freak weg te nemen. Franker stak zijn nek uit toen hij een paar jaar geleden zijn functie als directeur-sportief combineerde met die van pri- vé-coach van Schultz. Het ge- mok van de andere Oranje spelers kon worden bezworen onder verwijzing naar de voorbeeldfunctie van de top- ster in wording, maar uitein delijk werd de combinatie on houdbaar. Tot verdriet van Schultz. Bill Belser, Brenda's zus Sacha („Zij stond er vaak voor Pierre Snot bij") en de Tjechoslowaak Lada Travnicek (gedeeld met de knappe Hongaarse Temes- vari) mochten achtereenvol gens proberen het evenbeeld te zijn van Franker, maar faal den daarin stuk voor stuk. Nu is de keus gevallen op de Spanjaard Juan Nunez, eerder coach van Arantxa Sanchez- Vicario. Tegen een honorari um van 1500 dollar per week heeft hij behalve Schultz ook de Amerikaanse Meredith McGrath onder zijn hoede. „Zijn aanpak komt sterk over een met die van Franker", al dus Schultz. De zakelijke kant van haar sportbestaan laat Schultz, zoals veel tennissers, regelen door het bureau IMG, dat nog steeds brood in haar ziet. Vo rig jaar sloeg Schultz het op Wimbledon tot de derde ron de Tegenwoordig hanteert ze het motto:„Het maakt niet uit of je wint of verliest, totdat je verliest". WASSENAAR Met de midweekmeeting van Duindigt is het slecht ge steld. Slechts een handvol bezoekers was getuige van een matig koersprogram- ma. Veel ernstiger is het feit dat het Duindigt-ma- nagement zich lijkt te hebben neergelegd bij deze negatieve gang van zaken. Ondanks een veel belovende seizoens-pre- sentatie is nog niets on dernomen om het tij te doen keren. Sportief gezien sprong de ne gende koers er gisteren boven uit. Daarin stond een aardige strijd op de rol tussen de snelle Butcher's Lady, Cervino Mun- tana, Zanzibar Jacky en Woensdag. Laatstgenoemde zou bij een overwinning zijn winsom over de 100.000 gul den hevelen en dat moest ui teraard op een woensdag plaatsvinden. „Als hij de ton bereikt geeft de eigenaar een groot feest", zei trainer Hans Ruygrok. De koers had een aardig verloop met een lang aan kop lopende Zanzibar Jac ky. Favoriet Butcher's Lady volgde in zijn spoor en in feite lag zij matig geplaatst, omdat de merrie nu eenmaal op haar best is als ze vanuit de verre achterhoede haar befaamde slotsprint kan inzetten. In de slotfase liet ze het dan ook af weten in tegenstelling tot Cer vino Montana die fraai won. Dit betekende voor pikeur Hugo lange weg zijn tweede overwinning van de middag. De ex-Scheveninger (dit jaar 120 overwinningen,) lijkt rechtstreeks op het kampioen schap af te stevenen al houdt hij zelf liever nog een slag om de arm. Woensdag werd derde voor Butcher's Lady. Het feestje moest worden uitge steld, maar volgende week mag Woensdag het opnieuw proberen. Spelmoment van FV Snoekie-Celeritudo. RAALTE Fernon Wibier is verantwoordelijk voor de eerste, daverende surprise van het satellite-toernooi in Raalte. Wibier stootte giste ren onverwacht de als num mer één geplaatste Pool Ko- walski uit het hoofdtoernooi. De tennisser uit Dedems- vaart, die via een wild card tot het evenement was toege laten, had drie sets nodig: 2- 6, 6-3, 6-3. Ook de als vierde geplaatste Paul Dogger werd verrassend uitgeschakeld. Tom Kempers klopte de Am sterdammer in twee sets (6-2. 6-2). Volgende week wordt in Scheveningen de tweede editie afgewerkt. SV Bohemen zit zonder trainer DEN HAAG SV Bohemen zit zonder trainer. Rico Salomons (ex-DSO) heeft het bestuur van de hoofdklasser-zaterdag HVB laten weten bij nader inzien te willen afzien van een verbinte nis. De fusieclub is nu naarstig op zoek naar een nieuwe oefen- meester als opvolger van de afgelopen seizoen al vertrokken Hans Jung. Honkbaltoernooi al financieel succes ROTTERDAM Ruim een week voor aanvang is de vierde editie van het World Port Tournament, een tweejaarlijks inter nationaal honkbaltoernooi in Rotterdam, al een financieel suc ces. Bij een begroting van 620.000 gulden is 85 procent daarvan al gedekt door een onafzienbare reeks sponsors. Uit recettes en catering dient niet meer dan 93.000 gulden te worden gefour neerd. Dat is ten hoogste 7440 betalende toeschouwers. In 1989 trok het toernooi 43.500 kijkers. Het toernooi, van 5 tot 14 juli in Rotterdam, vormt voor het Nederlands team de voornaamste voorbereiding op de Europese titelstrijd die begin augustus in Italië wordt gehouden. De tegenstanders in Rotterdam zijn het favoriete Havana, Canada en het Amerikaanse semi-profteam Baltimore Johnnies en Curacao. Een team van vroegere Ameri kaanse Major-Leaguespelers, werkt daarnaast een wedstrijd af tegen de in de Nederlandse competitie acterende buitenlanders. DEN HAAG De vrouwen van FV Snoekie hebben het niet gered. De Haagse zaal voetbalsters, vrijdag nog landskampioen' geworden, verloren gisteren de tweede wedstrijd in de nationale bekerfinale met 2-0 van Celeritudo. De eerste wedstrijd in Utrecht won FV Snoekie nog met 4-3. Vakanties en blessures waren debet aan het verlies van de Haagse vrouwen in spo Transvaal, waar al na Üen minuten de wedstrijd was b« Door dit verlies miste FV Snoekie de nationale dubbel, n eerder nog wel de Haagse beker was veroverd. s( AMSTERDAM -DeiJ1 nale mannenhandbalsel is naar Colorado Sprin; Verenigde Staten ver ken. Daar wordt deelj men aan het toernooi i USA-cup. Tegenstandersfe Roemenië, Japan, Joegw vië, Hongarije en de nigde Staten. Het is de e in keer dat het Nederl0£ team in Amerika actief i selectie van bondscoach telberg bestaat uit: doel: tenbroek (Sittardia) en de Broek (Aalsmeer); Van Olphen (Her m Schuurs en Tummers (b< te Sittardia), Aalmoes 0 meer), Groener (Aldenl Dui), Nijdam, Hagreize, en Robert Fiege (allen E Nusser (Blauw Wit), man en Vlijm (beiden

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14