Dijkgraaf: Problemen met milieu sneller aanpakken Gewonde bij vechtpartij PLEIDOOI IN JAARVERSLAG RIJNLAND: REGIOJOURNAAL „Ri jvereniging belangrijk voor landelijke gemeente Carl van der Geest is beste sprietloper ANWB belooft parkeeroverlast te verminderen LEIDEN OMGEVING SaidóaQowuvnt MAANDAG 24 JUNI 1991 PAG1 ÜDK Raad Ter Aar wil meer weten over uitbreiding gemeentehuis TER AAR Gemeentesecretaris Th. Vonk en J. Kammeraat slaan op vrijdag 28 juni de eerste paal van de uitbreiding van het gemeentehuis. De uitbreiding wordt gebouwd tegen de westge vel van het huidige gebouw. Het pand zal wor den uitgevoerd in twee verdiepingen. Hoofdaan nemer is de Firma De Nijs uit Waddinxveen. De gezamelijke fracties boden het college tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag een motie aan waarin de raad uitspreekt zich zorgen te maken over de informatieverstrekking over de bouw. De politiek kan daarom te weinig con trole uitoefenen op grond van de gemeentewet. De raad droeg het college op om vóór de raads vergadering van 2 juli een uitgebreide voort gangsrapportage te verzorgen over: de tijd, het budget, uitvoering van het ontwerp en overige van belang zijnde zaken. Burgemeester P. Ver hoef zegde dat toe. Rommelmarkt van Noméro succesvol RIJPWETERING De rommel- markt van het Rijpweteringse tam boer- en trompetterkorps Noméro heeft 2750 gulden opgebracht. De markt werd vrijdagavond en zater dagochtend gehouden in het plaatse lijke dorpshuis. De organisatoren ver telden na afloop dat je vooral vrijdag avond „over de hoofden kon lopen". In de drie avonden ervoor had men met man en macht de gratis aangebo den spullen keurig uitgestald. Van die nette uitstalling was al snel na de opening van de rommelmarkt weinig over. De belangstelling was zo groot dat slechts weinig spullen geen koper hadden gevonden. Wat over is, is weggegeven aan diverse plaatselijke verenigingen. Haarlemse broers sterkste in surfrace op Langeraarse Plas TER AAR De gebroeders Van Wees uit Haarlem hebben dit weekeinde de 24-uurs surfrace gewon nen. Zij legden 128 ronden af op de Langeraarse Plas. De organiserende surfclub Ter Aar kon 57 deelnemers verwelkomen, verdeeld over 20 teams. Tweede werd het team Van der Poel en derde het juniorenteam van Langeraar bestaande uit de heren Otto, De Kruik en Herrewijn. De 12- tot 14-jarigen namen deel aan de 12-uurs wedstrijd. Bij de meisjes wonnen Ilona de Boer en Marciella van Egmond en bij de jongens Freek Bisschop en Leonard van Eg- mond. Aan de race was ook een sponsoractie ver bonden voor het Wereld Natuurfonds. Samen wis ten de deelnemers een bedrag van 3300 gulden bij een te surfen. Dit bedrag is goed voor het beplanten van 66.000 vierkante meter nieuw regenwoud. De organiserende surfclub Ter Aar had het evenement perfect georganiseerd. De blaren op de handen wer den door de deelnemers achteloos weggewuifd. Politie deelt 410 bonnen uit NIEUWKOOP/NIEUWVEEN/TER AAR Bij snelheidscontroles die de politie donderdag en vrijdag verrichtte, zijn 410 overtredingen gecon stateerd. De controles werden gehouden op ver schillende plaatsen in Woerdense Verlaat, Nieuw- veen en Ter Aar. Tot grote verbazing van de poli tie reed een vrachtauto geladen met gevaarlijke stoffen over het Blokland in Nieuwveen met 95 kilometer per uur. Ondanks de 410 bekeuringen constateerde de polutie op verschillende trajecten een verbetering van het rijgedrag. Inbraak in Greenway VOORSCHOTEN Dieven hebben in de nacht van zaterdag op zondag voor 150 gulden aan snoep gestolen uit bioscoop Greenway aan de School straat. De meeste schade werd veroorzaakt aan de voordeur. Die werd met brute kracht opengetrok ken en raakte daardoor ontzet. ALPHEN AAN DEN RIJN Een jongen van 18 jaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een vecht partij in het Parkrestaurant van Avifauna. De Alphenaar had het op een feestje aan de stok gekregen met een 26-jarige in woner van Ter Aar, die hem be gon af te tuigen. Het slachtoffer liep een gebroken tand en di verse wonden aan het gezicht op. De inwoner van Ter Aar ontkent de mishandeling, maar is behalve door het slachtoffer nog door twee andere getuigen herkend als de dader. LEIDEN/REGIO „Rechten van individuen en groepen zullen in evenwicht moeten worden gebracht met de plichten ten opzichte van het mi lieu. Het kan niet zo blij ven dat bijvoorbeeld ver betering van zuiveringen en riolen pas 10-15 jaar nadat iedereen het erover eens is dat zij er moeten komen, gerealiseerd wor den". Dat stelt dijkgraaf E. van Tuyll van Seroos- kerken in het jaarverslag van 1990 van het Hoog heemraadschap van Rijn land. „Er zal meer geld nodig moeten zijn voor onderzoek. Zowel voor de analyse van nieuwe probleemvelden, als ook voor het vinden van prak tische oplossingen", conclu deert Van Tuyll van Seroos- kerken op basis van ervarin gen van de afgelopen jaren. Hij stelt dat men de politieke moed moet hebben om deze oplossingen te realiseren. Van Tuyll van Serooskerken: „Nu al valt te zeggen dat dit niet kan zonder de huidige 'rech ten' aan te tasten". Steeds weer dringt volgens hem de vraag op of er in Ne derland en ook in Rijnland ge noeg en vooral of er snel ge noeg wordt gedaan wat er ge daan moet worden om binnen afzienbare termijn te kunnen spreken van een structureel gezonde samenleving gericht op duurzaamheid. „Enerzijds blijken er zich steeds nieuwe problemen aan te dienen, ter wijl anderzijds de realisatie van de bestaande plannen, in de tijd gezien, steeds verder in de toekomst verschuift", stelt de dijkgraaf. Het is volgens hem bijvoor beeld algemeen erkend dat er aan de buitensporige algen- groei een halt moet worden toegeroepen. Toch zal dat nog jaren duren. „Maar wat te doen wanneer er zich in Rijn lands water op niet vermoede plaatsen toxische algen ont wikkelen, waardoor waterre creatie ontraden of zelfs ver boden worden?", vraagt Van Tuyll van Serooskerken zich af. „In vijf wateren met een zwemwaterfunctie was dit in het afgelopen jaar het geval. Jaren wachten kan dan niet Het zijn niet alleen de nieuwe problemen die het hoogheem raadschap parten speelt, stelt Van Tuyll van Serooskerken. Door de opeenstapeling van beroepsprocedures kan al twee jaar van het investerings programma van 60-70 miljoen gulden per jaar, slechts 40-50 miljoen worden gerealiseerd. Waterkwaliteit In zijn voorwoord maakt de dijkgraaf toch ook melding van vooruitgang. Zo blijkt de waterkwaliteit op een groot aantal punten verbeterd te zijn. In vergelijking met 1985 is bijvoorbeeld het fosfaatge halte in de boezemwateren, als gevolg van het toegenomen gebruik van fosfaat-vrije was middelen, gehalveerd. Vorig jaar is na het aanbrengen van een aantal waterscheidingen en het rioleren van woonboten en randbebouwing begonnen met defosfateren van de het ingelaten water in de Nieuw- koopse Plassen. De eerste re sultaten zijn waarneembaar in de Zuideinderplas. De norm voor totaal-stikstof werd op alle meetpunten in de zoete oppervlaktewateren overschreden. „Dit gegeven onderbouwt de noodzaak tot het uitbreiden van de stikstof verwijdering op afvalwater zuiveringsinstallaties", zo meldt het jaarverslag. Vorig jaar werd een verbete ring van de waterkwaliteit voor recreatie in van de Ring vaart bij de Molenpias en bij Aalsmeer geconstateerd. In to taal was er op zes meetpunten verbetering ten opzichte van het vorig jaar. Op zeven mon sterpunten werd een slechter resultaat geconstateerd. De bacteriologische kwaliteit van de zuidoever van de Ze- gerplas in Alphen aan den Rijn is fors achteruit gegaan. Opvallend waren de maag- en darmstoornissen die zwem mers of recreanten opliepen. Met name in de eerste week van augustus bleek dit onge mak zich voor te doen bij mensen die hadden gezwom men in de voormalige zand winput in het Haarlemmer- meerse bos, het Oosterduinse- meer in Noordwijkerhout, de voormalige zandwinput in Zoetermeer en de plas Broek- velden en Vettenbroek in Reeuwijk. Deze wateren zijn allen diepe oppervlaktewate ren die ten opzichte van het overige oppervlaktewater vrij geïsoleerd liggen. In het ver volg zal dit water bij een tem peratuur boven de 20 graden worden geanalyseerd op de aanwezigheid van potentieel giftige blauwwieren, de ver moedelijke boosdoeners. Stank Het Hoogheemraadschap van Rijnland ontving vorig jaar 555 klachten. Daarvan hadden er 360 betrekking op de water kwaliteit. Een aantal klachten had betrekking op stank af komstig van een aantal water zuiveringsinstallaties (awzi's). De meest klachten werden ontvangen over de awzi's Lei- den-Noord, Leiden-Zuidwest en Haarlem-Waarderpolder. Door de voorgenomen toe komstige verbeteringen van de waterzuiveringen Leiden- Noord in een eerder stadium uit te voeren, wordt getracht klachten over deze awzi in de toekomst te beperken. Muskusratten Het aantal muskusratten is op nieuw sterk gestegen. Dit is met name het geval in de wa terschappen De Aarlanden en de Gouwelanden. Het aantal vangsten steeg hier van 2300 in 1989 tot ruim 4300 in 1990. Binnen de andere waterschap pen werden in totaal ruim 300 vangsten gemeld. Volgens het hoogheemraad schap blijkt uit deze stijging dat het nog steeds ontbreekt aan een goede preventieve be- strijdingsmethode. Knakertrace Het winnen van de vierde knakenrace betekende voor Kees de Goede dat hij weer de leiding nam in het alge meen klassement. De Zoeter- wóudse politieman won de sprint van een grote groep voor Dennis van den Berg, Cock van der Hulst, André van Velzen en Theo Schrader. De knakenrace voor dames eindigde in een zege voor Jo- landa Straathof voor Sandra de Winter en Irene Hilger- som. Er kwamen zaterdag slechts 22 renners aan de start op het industrieterrein in Zoeterwoude Veel wielren ners wilden zich sparen voor de ploegentijdrit die zondag ochtend werd verreden. In het algemeen klassement om de Zilveren Knaak leidt Kees de Goede met 22 punten. Dennis van den Berg volgt op één punt achterstand. Johan de Groot (17 puntenis derde. Er volgen nog twee knaken- Kindermarkt De traditionele kindermarkt, die zaterdag werd gehouden in het winkelcentrum van Sassenheim. was met 160 kraampjes een groot succes. Voor de koopwaar bestond veel belangstelling. Bijzonder was de kraam van Ricardo Witteman, die fraaie schilde rijen van zijn grootvader Lu cas Hoof verkocht voor een knaak. De clown deelde 500 ijsjes uit. Zwem vierdaagse De zwem vierdaagse die van 25 tot en met 28 juni wordt gehouden in De Kleine Oase in Leimuiden, staat geheel in het teken van Unicef Met de opbrengst van de bijdragen worden projecten opgezet om kinderen te leren omgaan met het milieu. Alle schoolkinde ren krijgen en Unicef-kleur- plaat via de school. Zwemvierdaagse (2) Voor het zestiende achtereen volgende jaar wordt in Alke made een zwemvierdaagse gehouden. De start is morgen in sportcomplex De Twee sprong. De organisatie is weer in handen van Zwem- en Po loclub Alkemade. Het zwem men zal 's avonds tussen zes en acht uur worden terd met muziek. Er zijn kaar ten voor de afstanden 250, 500, 750, 1000, 1500 en 2000 meter. Men moet de gekozen afstand vier dagen achtereen zwemmen. De voorverkoop van kaarten is ondermeer bij de familie Van Es, Populie renstraat 31 in Roelofarends veen Morgen kan men ook vanaf vier uur kaarten kopen bij het zwembad De Twee sprong, in Roelofarendsveen. De kosten zijn 7,50, maar le den van de zwem- en polo club zwemmen voor half geld. Net als in voorgaande jaren zijn er kleurplaten uitgedeeld aan de basisscholieren. Zij krijgen tegen inlevering van hun kleurplaat 1,50 korting. Voor de leukst gekleurde kleurplaten zijn een aantal prijsjes beschikbaar. Ex- Voto In het Voorhoutse jongeren centrum Ex-Voto wordt mor gen de science fiction-onder- waterthriller „The Abyss" vertoond. De film gaat over de avonturen van een groep wetenschappers die in een duikklok op de zeebodem ver blijven. De film begint om ne gen uur. De toegang tot Ex- Voto aan de Gaasbak 1, kost /5- A vondzang A vondzang In de Oude Zeekerk aan de Hoofdstraat 96 in Noordwijk wordt deze week weer de woensdagavondzang gehou den. De Christelijke Gemeng de Zangvereniging Hosanna in Excelsis uit Rijsenhout zal haar medewerking verlenen. Aanvang half negen. Avondzang (2) Ook in Katwijk is woensdag avondzang. Plaats van hande ling is de Witte Kerk aan de Boulevard. Medewerking wordt verleend door het Rijn streekkoor onder leiding van Peter Kavelaar. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Volksdansgroep Volksdansgroep Kolo houdt woensdagmiddag een kinder- instuif in De Alkeburcht in Roelofarendsveen. Meisjes en jongens van zes tot twaalf zijn welkom. Aanvang vier uur. De toegang is gratis. WETHOUDER OPENT MANEGE ZOETERWOUDE: ZOETERWOUDE Met een feestelijk programma heeft de Zoeterwoudse paardrijverem- ging Jeanne d'Arc gisteren de geheel vernieuwde manege aan het Molenpad in gebruik genomen. De paarden stonden daarbij uiteraard centraal. Zo verzorgde een twintigtal leden op uitstekende wijze een para de. De heer Van Schagen uit Wieringerwerf bracht met een Fries paard en een Welsch al lerlei circusachtige trucs ter wijl tientallen kinderen ge bruik maakten van de moge lijkheid gratis pony of paard te De officiële openingshandeling werd verricht door welzijns wethouder R. Hogenelst. Hij plaatste het verenigingsvaan del bij de manege ten teken dat de nieuwe accommodatie in gebruik genomen was. Er is door de leden van Jeanne d'Arc veel werk verzet. Voor zitter C. Wesselingh sprak dan ook zijn waardering uit voor alle vrijwilligers. „Met deze manege zijn we erg tevreden. Ondanks de regen van de af gelopen dagen is de bak kurk droog. Met zo'n goede accom modatie komen we goed voor de dag en kan Jeanne d'Arc een goede toekomst tegemoet zien". Wethouder Hogenelst - tradi tiegetrouw was ook collega- wethouder Ringersma aanwe zig - stak niet onder stoelen of banken dat hij een rijvereni- ging van groot belang vindt in een landelijke gemeente. „Ja renlang is het paard beeldbe palend geweest in de landelij ke gemeenten. Toen kwam de mechanisatie maar nu zie je steeds meer paarden. Jeanne d'Arc bewijst dat door een gro te discipline een paard zich ook op straat kan manifeste ren. Ons beleid is er op gericht dat Jeanne d'Arc altijd kan blijven bestaan. Ik zie het paardrijden in het verlengde van wandelen en fietsen". Hogenelst noemde de toenade- rende integratie met Swetter- hage positief. „Voor Swetter- hage kwam de toenadering nog wat te vroeg maar ik denk dat het er toch een keer van komt. Als gemeente Zoeter woude kunnen wij dan wel licht voorwaardenscheppend bezig zijn", aldus de wethou der' die voor de rijvereniging een wandbord had met een af beelding van het oude ge meentehuis. RIJPWETERING De beste sprietloper van Rijpwetering en wijde omgeving werd giste ren Carl van der Geest uit Rijpwetering. Totaal waagden 85 lopers de wankele overtocht over de Ripse Vaart. Het sprietlopen was onderdeel van een drukbezocht dorpsfeest in Rijpwetering. De opbrengst van de festiviteiten ging naar de Stichting voor het Geestelijk Gehandicapt Kind (GGK) en de bewoners van woning 26 van het Centrum Swetterhage in Zoeterwoude. Velen van de 85 sprietlopers haalden de overkant niet. Zij maakten onder algehele hilari teit van de honderden omstan ders een frisse duik in het wa ter. Bart van het televisiepro gramma BOOS begeleidde de moeizame tocht van iedere sprietloper met een spraakwa terval. De drie hoofdprijzen werden gewonnen door: 1. Carl van der Geest uit Rijpwetering, 2. Joost van Zeil uit Rijpwete ring en 3. Jacques Zandbergen uit Zoeterwoude. Het sprietlopen werd onderbro ken voor een play-back festi val, waaraan zeven plaatselijke coryfeeën meededen. De eerste prijs ging naar het duo Willeke Meyer en Garbielle Corré. De meisjes dansten de sterren van de hemel op muziek uit de film „Grease". Het evenement werd muzikaal opgeluisterd door muzikanten van de Nieuwe Weteringse Mu ziekvereniging Door Gunst Verkregen. Rijpweteringse pro minenten bemanden een bier tap, een haringkar en een snoeptent. De honger en dorst was daar in Rijpwetering giste ren bijzonder groot, want er werd voor drieduizend gulden omgezet. De organisatoren hebben giste ren blijk gegeven van veel im provisatietalent; de belangstel ling was namelijk zó overwel digend dat in allerijl extra bier, frisdrank, snoep en chips moest worden „geregeld". Tot over maat brak de eerste spriet; een plaatselijk aannemer zag kans in een rap tempo voor een ver vangend exemplaar te zorgen. WASSENAAR In het hoofdkantoor van de ANWB zullen straks 1350 mensen hun werk vinden, 250 meer dan thans. Dit gaat gepaard met een uitbreiding van 150 parkeerplaatsen. On der de nieuwbouw komt een parkeergarage, die de overlast in de omliggende straten moet verminderen. Het parkeergedrag van de ANWB'ers is al jarenlang een bron van grote ergernis voor de omwonenden. Maar veel parkeerruimte krijgt de ANWB er niet bij. Directeur mr. J. Nouwen: „Het beleid is dat men de auto wat vaker laat staan. Wij hebben een kilometerre ductieplan voor ons personeel opgesteld en we zullen scherper dan voorheen op het parkeergedrag van de ANWB'ers letten". Zaterdagochtend lichtte Nouwen in de kantine van het hoofd kantoor de uitbreidingsplannen van de ANWB toe voor de on- wonenden. De aanwezigen waren met de bouwplannen niet be paald gelukkig en uitten kritiek op de „uiterst gebrekkige infor matie naar de buurtbewoners". Ploeg Cock van der Hulst wint Zoeterwoudse tijdrit ZOETERWOUDE De wier lerploeg van Cock van der Hulst heeft gisteren de twaalf de editie van de Zoeterwoudse ploegentijdrit gewonnen. Het vijftal, Kees de Goede, Theo van Klink, Richard Bennis, Dennis van den Berg en Cock van der Hulst, legde de 46 ki lometer af in 1.05.51 uur. Op bijna twee minuten achter stand legde de formatie Van Cromvoirt beslag op de tweede plaats, terwijl Winkeltje 2-14/ De Groot als derde eindigde. Er kwamen 12 teams aan de start. Vooraf stond al vast dat de wielerteams van Van der Hulst en Van Cromvoirt zou den strijden om de hoogste eer. De afgelopen maanden zijn er, net als bij het professionele cy- clisme, veel „transfers" ge weest. Dat hield in dat titel verdediger Don Bosco zelfs niet één rijder van vorig jaar in de ploeg had. De formaties moesten vier ronden van 11,5 kilometer rij den. Slechts in de laatste om loop kon Van Cromvoirt iets terug doen. De cadans van dat team was overigens al snel verstoord omdat debutant Nico van Vliet niet in staat bleek het tempo te kunnen volgen. Daardoor moest het kwartet Han van Zaal, Johan de Groot, John van Wieringen en Theo van Leeuwen te veel werk op knappen. De strijd tussen Winkeltje en Stomp wijk was spannend. Ploeg Winkeltje 2-14/De Groot kon profiteren van een valpartij in Stompwijkse gele deren. Daardoor pakten Theo Schrader, Hans van den Ber gen, Leen Kuijt, Jos Mooijman en Kees Janmaat het brons en viel het vijftal Peter Koeling, Bob van der Salm, Fons van Rijn, Cock van Santen en Cor- né Hoogeveen letterlijk en fi guurlijk buiten de prijzen. Uitslag ploegentijdrit Zoeter woude 1991: 1. Ploeg Van der Hulst, 1.05.51 uur; 2. Van Cromvoirt I, 1.07.35; 3. Win keltje 2-14, 1.11.11; 4. Stomp- wijk, 1.11.42; 5. TGV, 1.12.29; 6. Don Bosco II, 1.14.14; 7. Van Cromvoirt II, 1.4.55; 8. Hilger- som, 1.15.09; 9. Jan van der Geest, 1.17.06; 10. Don Bosco I, 1.17.19; 11. IJsclub Zoeterwou de, 1.19.48; 12. Damesteam, 1.27.50. Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men „UIT", i tis wekelijkse bijlage vj krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stations! tel. 071-121239): Sleeping enemy (al); 19.00. Doors (12|_ LIDO en STUDIO (Steens! tel. 124130): Hard way 21.15. wo. ook 14.30. Mermif 19.00, 21.15. wo. ook 14.30.| hout my daughter (12); 18.4 Dances with wolves (12); 2] lence of the lambs (16); 18.4 wo ook 14 15. Duck tales, het geheim van de wonderl^ Mu wo. 14.30 TRIANON (Br 31. tel.071-123875): Eline V Jen v 19.00. Cyrano de Berger 21.15. REX (Haarlemmers! tel. 071-125414): Pruimen! (16); 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraa ,"L 01720-20800): Mermaids (al)lianu 21 15. wo. ook 13.45. Firebir weit' 18 45. 21.30. Look who's talk N" (12); 18.45. wo. ook 13.45. Po ,k g from the edge (al); 21.30. with wolves (al); 20.15. Due I IF iJUC N1 14.00. Kleine zeen" 4.00. (al); (al); v VOORSCHOTEN GRE t (Schoolstraat 69, tel. 071-614 ages onfatsoenlijke vrouw (16); r do. 20.15 The Russia house t/m do 20.15 Cinema Parad} Look who talking too (al); KINDERVOORSTELLINGEN ge mutant Ninja heroe turtl 14.00, 15.45. De kleine zeem wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spul 1 3463500): Mermaids (al); X 18.45, 21.30. ASTA 2: Thi .port liane 2irt N3 rtge .OOr eELI Meel (16); 14.00, 18.45, 21.30. Dances with wolves (al); 20,15. BABYLON 1 (naa Haag Centraal tel. 3471656): mer '91. ma. 14.00, 20.00. 14.00. 18 45, 21.30 Voltati f ma I Pagliacci; di Batman: Life; do. BABYLON 2: The of the Vanities (al); 1400, 21.30. BABYLON 3: Henry b 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC mvel tenhof 20. tel. 3630637): The F of the Lambs (16); 21.30. CINEAC 2: Robin Ho 14.00, 18.45, 21.30. CINEAI rebirds (12); 18.45, 21.30. r ook 14.00 METROPOLE 1 gielaan, tel. 3456756): Not my daughter (al); 14.00, 18.45 p METROPOLE 2: Filofax (al) 18.45, 21.30. METROPOLE ces with wolves (al); 14 00," METROPOLE 4: (al); Milou - (al); 14.00, 18.45, 21.30. H POLE 5: Greencard (al); 18.45)10 ma di do. ook 14.00 (Herengracht 13, tel. 3462401* hard way (al); 13.45, 18.45, 2 re ODEON 2 Sleeping with the B (al); 13.45, 18.45, 21 30. OO M Predator 2 (16); 13.45, 18 45 ODEON 4 Look who's talk^' (al); 13.45, 18.45, 21.30. FILMHUIS Zaal 1: Let's i. 19 30, 21 45. Zaal 2: Interrd! 19.30. La captive du desert'0 Zaal 3 Um Repariga nu Verf' Um Adeus Portugeus; di. O Sr wo Um Pedro no Bolso; do. 4? gen 19.30 en 21 45. P KINDERVOORSTELLINGEN «n AC 3: Ducktales, wo. 14.00. TROPOLE 5: De kleine z 1400' ,18I 50 D DIENSTVERLENIfi APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken ir e gio Leiden worden waarg door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK n ZEN LEIDEN OngevalK |as£ elke dag Academisch Ziekent halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u (Diaconessenhuis nüj nieken tel 155543, afdeling S. 175639) en van vrijdag 13.0C zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-' huis). De Geneeskundige Dienst Lt^ - - de Roodenburgjeuc de Cronest !rs^ IZ i 2C verhuisd in Leiden 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING" GEBOREN KIND Hulpverle ,8 ongewenste zwangerschap vo< iqq der en kind. Bel tel. 071-8963C urks 897762; 033-620244 (dit laats!) mer is dag en nacht bereikbi BEZOEKUREN ZIEKENHUI) Diaconessenhuis: Bezoekuur 14.30 tot 15.15 19.00 tot 19.45 uur. Kinderï dagelijks van 10.30 tot 19.0 dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot van 19.00 tot 19.30 ui laatste twee afdelingen bezoc worden dient eerst te overlegd met de dienstdoend^ pleegkundige.* Sint Elizab<;ii kenhuis: Volwassenen dageli 14.00-14.45 u. en van 18.30-11 klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.0G!l' u. en van 18.30-19.30 Jren 19.30-21.00 u. alleen vo~. j. Kinderafdeling dag. 15.00-11 lam verpleging: dag. van 14.30 u en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Sprf' 19.30-20.30 u. in het St - beth-ziekenhuis. Endegeest: vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-lk en 14.00-15.00 u.; eerste kla®^ gehele dag. Jelgersmaklinisfë gerenteam za. en zo. 14.00-fjRffl Opname: werkdagen 16.45-17 KL za. zo en feestdag. 10.00-11 14.00-16.30 u. Team A, C en I tot 21.00 u. met uitzondering v handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1! u. en 18.30-19.30 u. Avondbez afdeling verloskunde: 18.00-1! De Praematurenafdeling: voor en familie is na overleg met pi doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wanne ernstige patiënten doorloper zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor s kaarten verstrekken. Kinder zalen voor peuters, kleuters er kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afspra het verpleegkundig hoofd. Be den kinderafdelingen: voor 'L van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V< "di dere bezoekers van kinderen: gw< neus- en oorheelkunde en neur ord' 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oc hp, kunde en heelkunde: 14.15-15 18.30-19.00. Rijnoordzieki en Dagelijks 14.30-15.15 u. en 'rt h 19.30 u. Extra bezoek hartbev De 11.00-11.30 u. Extra bezoek B 1' kraamafdeling: 19.30-20.30 u. I afdeling 15.00-15.30 u. allee, ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KI OPVANG (Koornbrugsteeg 2, rn! EK Leiden, tel 254810.) Infr over en aanmelden voor kin vang in Leiden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN. KeteilUl? steeg 10. Ma. t/m vr. telefonis reikbaar van 10.00 tot 16.00 v 120903 Spreekuur ma. 13.0<fie en do. 18.80-20.30. 0en BUREAU VOOR RECHTSHUfcp Herengracht 50, Leiden tel. 1 r 01720-72611 Alphen aan dery,0 Spreekuren volgens afspraak. ON :«fEü

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8