>ppermachtig bij TEAN ine van Fraayenhoven TENNIS CIRCUIT ia Willemse superieur op de Bosbaan Lugthart en Berkhout titelfavorieten in B Rabobank Q )VERE B-FINALES IN ALPHEN EN LEIDERDORP )EN De verdeling van de B-speelsters en spe- over twee tennistoernooien in één week heeft geen es van niveau opgeleverd. Winnaar René van der bij de heren van De Munnik en drievoudig titel- Ister Tine van Fraayenhoven in de Open Alphense jioenschappen startten zelfs vrijwel ongetraind iet karwei. De vrije val van het Leidse tennis wederom goed zichtbaar. oep ii CciddcSowumt listrict Leiden zit na ze- "t. I zette duidelijk in de ma- jaaijaren. De enkelspelfinales B-categorie van zowel ombjlunnik, als de Bahlmann Alphense Tennis Kam- schappen kunnen alle als omschreven worden. De spelers, die indstrijd nog wel tot een niveau kunnen tillen, telipelden zich over de twee ;n. Een uitstekende zaak, het de te verdienen pun- 'oor de Masters betreft, de finales van beide toer- ptre n echter een doodssteek, i rinnaars waren domweg aan hun tegenstan- Een B-toernooi per week 'oorlopig een reële oplos- ws Munnik der Wilk werd de zooijigende winnaar van De Munnik. atwijkse tennisleraar, die ege een volle dagtaak esgeven van de organise- vereniging was terugge- naar zijn vertrouwde jo Noordwijk, behoefde 001 trainingsjack niet uit te Johan Draulans i-3, 6-1 van de baan te .,Ik had pijnlijke spie- a mijn single tegen Tho mas Koemans vanmorgen. Twee partijen op één dag, al is het een tweesetter ben ik niet meer gewend. Verder heb ik alleen maar op touch gespeeld, dat was tegen Johan voldoen de". In het B2-onderdeel verraste Rico Fasel vriend, vijand, zichzelf en Rogier van Duijn. De Roomburger met de Cl- status op zijn spelerspasje klopte de eersteteamspeler van De Munnik in drie sets. Daar mee was de koek op, want Perry Paauw, die wel drie sets voor Hans van Bijsterveldt no dig had, had in de eindstrijd geen kind aan Fasel. Bij de da mes leverden Nathalie van der Voort en Saskia Paauw in de halve finale een pittige strijd af met een revanche voor de Merenwijkse. De slotronde was voor Marieke Bethlehem toch een maatje te groot, nadat de partij tegen Angelina Ram mers in de halve finale, wel op voorsprong, door opgave werd beslist. Alexander van den Berg won het Cl-toernooi tegen Bart Blok. Ook hier een winnaar, die de organiserende vereni ging de rug moest toekeren. Taco Stoppels demonstreerde zijn gestage progressie door het C2-onderdeel winnend af te sluiten. Bij de dames waren de Merenwijksen, Pascal Jong- mans en Yvonne Schoordijk een klasse apart. De meerdere ervaring won het van de vijf tienjarige Schoordijk. Het Dl-gebeuren werd, zoals afgesproken, het toernooi van Timo van der Voort en Dennis de Roo. De eindstrijd van het enkelspel werd bereikt en tot een titanenstrijd ontwikkeld. De linkshandige Van der Voort had aan dit kleine voor deel voldoende. In de diverse dames D-finales overheersten de namen van Faas en Dek ker. De Master-tickets voor de D dertigplus Masters werden een prooi voor Frans Vennix (voor de derde achtereenvol gende maal) met partner Bie- ger, en Hedwig Fleischeuer (tweede deelname) met duoge- noot Herpst. Open Alphense Erik Bakker werd de winnaar van de Bahlmann Open Al phense Tenniskampioenschap pen. Van Mark Fleischeuer werd met 7-5, 6-4 gewonnen. Wat op papier een interessante partij had kunnen en moeten worden, werd een spel der fouten. Niet alleen rallies ken den vaak een onlogisch einde, ook service-games werden maar zelden gehouden en meer dan eens met een dub- belfout vergeven. „Ik ben blij dat ik gewonnen heb, maar goed spelen doe ik op het mo ment niet. Ik heb te weinig ge traind afgelopen winter," leg de Bakker uit. Er waren momenten waarop de Merenwijker zijn stijlvolle gesneden backhand goed be nutte en Bakker ook aan het lopen kreeg, maar het was niet constant genoeg voor de over winning. Ook bij Fleischeuer is de wisselvalligheid te herlei den op studiespanning, vrijdag krijgt hij uitslag van zijn her examen HAVO. Tine van Fraayenhoven-Lan- geveld schreef het damestoer- nooi zeer overtuigend op haar naam. Ze werd vooraf gewaar schuwd voor het opkomend ta\ent Hester Stehouwers, maar in de wedstrijd kwam de tennislerares van TEAN geen moment in gevaar: 6-3, 6-1. Vanaf de kant leek het alsof van Fraayenhoven een gewo ne les stond te draaien. Alles werd keurig links, rechts ge speeld met weinig vaart. De ballen hadden echter wel die precisie in lengte, waardoor het voor Stehouwers moeilijk was agressief te zijn. Van Fraayenhoven zegevierde niet alleen in het enkelspel, ook in het dubbel met Margot van Leeuwen-van den Ouden rijn en het gemengddubbel met echtgenoot Frank was zij de sterkste. Aan de ene kant was ze tevreden met haar prestaties op eigen park, aan de andere kant zet ze vraagte kens bij de kwaliteiten van de concurrentie. „Dit is het enige toernooi dat ik meespeel deze zomer. Ik sta de hele dag les te geven en mij ontbreekt elk wedstrijdritme, dan zou ik toch eigenlijk wat meer moeite moeten hebben," analyseerde Van Fraayenhoven. In C streek de favoriete Jolan- da Mens met de eer. Echter niet na heftig tegenstribbelen van Judith Pietersen, die zelfs met 6-4 de eerste set in beslag nam. De tweede en derde set en de revanche voor de dis- trictsjeugdtitelstrijd waren voor Mens, 6-4, 6-1. Bij de heren kwam Ivor Bergsma als eerste uit de bus. Het werd 6-1, 2-6, 6-3 tegen Ton Bouwhuis. Bergsma toonde in zijn spel dat hij inderdaad op de B2-lijst geplaatst had moeten worden, wat door een foutje misgelo pen was. Alleen klappen voor een mooie bal van de tegen stander zou niet misstaan in zijn bagage. Fabian Ubels veroverde de he renenkel D titel ten koste van Martin Verkerk; 7-6, 6-1. Bij de dames in D was Heddy Boers te sterk voor Mariëlle Patiwael, 7-5, 6-0. Van deelna me aan de D 30+ Dubbel Mas ters verzekerde zich iiï ieder geval Ben Langeveld. De ja renlange voorzitter van het district Leiden benut de vrij gekomen vrije tijd nu leterlijk aan het tennisspel. Met part ner Gijsen mag de Alphenaar deelnemen. Bij de dames gaat de eer naar het koppel Smith- /Teljeur. IN' ORT £etdóc Souxaxit MAANDAG 24 JUNI 1991 PAGINA 15 )EN Langebaan-zwemster Ria inse pakte voor de tiende maal de ilbeker op de twee kilometer op de Amsterdamse Bosbaan, nimmer geleverde prestatie itig te evenaren zal blijken te zijn. nse is onder de hoede van De ,GB coach George Sieverding 1979 superieur op de Bosbaan. Iers, clubgenoten en familieleden Id langs de Bosbaan, een moeder- Mdie haar kroost van schrik in de llaat, beukwerk bij de herenstart mopper bij de dames. Iedereen zal Jyeten; het langebaan-seizoen is I begonnen. Zijl-coach Sieverding i goeroe op het gebied van deze Idiscipline en iedereen kent hem ■t wereldje. Op zijn wandeltochten J de Bosbaan worden vele handen jlud en praatjes met oud-pupillen gemaakt. Allemaal leuk en aardig, maar Sieverding is pas tevreden als de Stan Scheffer-trofee mee naar Leiden Als voorgerecht mogen de kleintjes eerst aan het koele water proeven. De weersomstandigheden lijken beslist niet ongunstig. De watertemperatuur is ongeveer 18 graden en de flinke bries staat in de rug. Bij de kleinsten blijkt Micha Prins een taaie. Prins laat op zijn kilometer vrij een 12.59.6 klokken. Op de twee kilometer vrij voor de dames wordt Nancy Kijk in de Vegte vierde in 25.48.6. Bij de heren lijkt Marco Blokpoel op de weg terug. Blokpoel verloor vorig seizoen bijna het leven in de kwalificatiestrijd voor de wereld kampioenschappen in Sluis. Op de twee kilometer vrij vond hij een goede ka- dans en zwom een uitstekende 23.52.7. Mike Beukering zwom eén van zijn eerste langebaan-wedstrijden en deed weinig onder voor zijn tegenstanders. Hij probeerde, weliswaar onwennig, duidelijk de aanwijzingen van de kant te volgen. Beukering bleek een snelle leerling. Na 25.23.4. tikte hij aan. Het klapstuk zat natuurlijk in de staart. De dames van De Zijl op de twee kilo meter schoolslag waren vooraf toren hoog favoriet en maakten dit volledig waar. Als een hecht team zwommen Hanneke Koopmans, Ria Willemse en Petra Hillenius naar de eindstreep. In de eindsprint gaf een ouderwetse Wil lemse haar clubgenotes met 32.34.6 het nakijken. Koopmans liet 32.36.0 klok ken en Hillenius 32.38.0. Voor Willem se was deze overwinning vooral een zege op zichzelf. De 27-jarige Haarlem se kende de laatste twee jaar enkel en alleen blessureleed. De herenstart is altijd een spektakel; wie niet uitdeelt, zal ontvangen, zo sim pel ligt het. Geert Donkers volgde heel lang in het spoor van nummer eéh en twee, maar kreeg na 1100 schoolslag een flinke beuk. Donker was niet ge heel uit het veld geslagen, maar kon het in de finale niet meer bolwerken. Hij werd derde in 29.34.2. De Zijl-ploeg veroverde na enige consternatie (de jury had een verkeerde optelling ge maakt) de begeerde Stan Scheffer-tro- De B-ploeg van LZ behaalde enige suc cessen in Waddinxveen. Stefan van Ie- terson pakte goud op de 100 meter vrij in 1.06.9. Tom Onderwater tikte als derde aan in 1.07.4. Arjen Kamer liet op dezelfde afstand een 1.01.3 noteren en Rosan Bakker pakte op de 100 meter rug brons in 1.25.5. HED2 30+: finale: B. Blom - C. Remmers waal 6-4, 6-4 DED2 30+: finale: J van Veen - T Hamwijk 6-0, 5-7, 6-1. HDD2 30+: fina le: J. Ruygrok/P. van Sol - H. Benschop/W Driessens 6-4, 4-6, 6-4 DDD2 30+: finale: J. de Jong/M Hoogervorst - A Bakker/B. Priester 3-6, 6-0, 6-1 QDD2 30+: finale: N H Benschop - M. J. Jelluma 6-3, 6-2. Idoor GERT-JAN ONVLEE LEIDEN De tijd dat het districtstoernooi per defi nitie het sterkst mogelijke deelnemersveld kende, lijkt, in B, definitief voor bij. Niet alleen ontbreekt tijdens de deze week tra ditioneel op Unicum te houden titelstrijd (van zelfsprekend) de inbreng van buiten het Leidse dis trict, maar ook kiezen Leidse toppers meer en meer voor gecombineerde A/B-toernooien buiten Leiden. Marco van Trigt en regerend kampioen Martijn Krans zijn daardoor bij de B-heren de meest prominente afwezigen. Bij de B-dames verdedigt Bionda Zonderop haar titel niet. Petra Wessels (vorig jaar nog finaliste) en Mirjam Sie- merink zijn er vanwege een tripje naar Wimbledon niet bij. Cindy Berkhout doet de banen van de All England Club deze week ook even aan, maar is op tijd terug om haar kansen te verdedigen. Lugthart Mede door deze ontwikkelin gen is Jan Willem Lugthart bij de heren nu de te kloppen man. De speler van Zee en Duin zou overigens ook met Krans en Van Trigt in het deelnemersveld een van de fa vorieten zijn geweest. In Lisse (waar beide afwezigen de fina le verspeelden) werkte een 'verhuizing' naar de wel droge hal duidelijk in het nadeel van de Katwijker die zijn zinnen overduidelijk op het 'Open kampioenschap van De Bol lenstreek' had gezet. In de eindstrijd ontmoet Lugthart, als alles volgens plan verloopt. Marcel Vink. Hillegommer Vink kwam sterk uit de com petitie en moet inderdaad in staat worden geacht heel ver te komen op Unicum. De als derde in het schema opgeno men Wouter van der Heyde moet daartoe eveneens in staat worden geacht. Vechter Van der Heyde wil op eigen park nog wel eens verrassend sterk uit de hoek komen. Het moet vreemd lopen wil Cindy Berkhout bij de B-da mes de titel niet voor zich opeisen. De tweevoudig Master moet het bij gebrek aan Zon derop, Wessels en Siemerink met Irma van Seeters als be langrijkste concurrente doen. En die hindernis is voor de Hillegomse normaal gesproken te nemen. Nathalie van der Voort is eveneens een kans hebster op een hoge notering. Alleen moet de speelster van De Merenwijk zich dan niet zo gemakkelijk gewonnen geven als bijvoorbeeld in Lisse, waar Petra Jansen met verbazing de prestaties van haar opponente gade sloeg. In B2 voeren Rogier van Duyn en Elly Reeuwijk de lijsten aan. Ze zullen op hun weg naar de eindstrijd evenwel voldoende problemen ontmoe ten. Vooral bij de heren, met Unicum-trainer Henk Janssen en 'vechters' Eric Bolten en Johan Draulans, zit de concur rentie op het vinketouw. Is het in de B-categoriën veel al al lastig plaatsen, in C gaat dat nog veel sterker op. Mar tijn Zandvliet en Yolanda Mens moeten beide enkelspe londerdelen gaan winnen. Maar de weg is lang, de te be strijden tegenstanders en te genstandsters (zie plaatsing) beslist niet gemakkelijk te kloppen. De loterij die D heet, kent in Mare Broxterman en Maaike Zonderop de twee lijstaanvoer ders, Een garantie dat beiden zich op Unicum simpel naar een ook nog eens gemakkelijk gewonnen finale spelen, is dat evenwel geenszins. Lodewijk Kallenberg voor het laatst aan het roer tijdens districts kampioenschappen Einde Het Districtstoernooi van 1991 betekent in veel opzichten overigens het einde van een periode. Niet alleen wat de be zetting van het B-veld betreft, maar ook waar het de 'bemen sing' van de wedstrijdleiding aangaat. Lodewijk Kallenberg, sinds jaar en dag 'Mister Dis tricts', heeft immers aange kondigd dat dit (voorlopig) zijn laatste toernooi is. Kallenberg treedt binnen afzienbare tijd toe tot het hoofdbestuur van de KNLTB. De Leiderdorper volgt Hennie Habing op als voorzitter wedstrijdtennis en moet daardoor andere zaken binnen het Leidse afstoten Met Kallenberg zullen volgend jaar ook echtgenote Helma, Maureen Meijer en 'kok' Ge rard van Kan op het appèl ontbreken. „Volgend jaar is het aan de jeugd", weet Kal lenberg, die daarbij mede doelt op de ook dit jaar weer 'warm draaiende' Arnoud van Ster- kenburg en Taco Stoppels. Een tweetal waarin Kallenberg alle vertrouwen heeft. „Ik ben he lemaal niet bang voor de toe komst". Lodewijk Kallenberg neemt met enige weemoed afscheid van het evenement dat hij zo'n vijftien jaar heeft 'gedaan'. „Ik heb dit toernooi altijd met heel erg veel plezier geleid. Ik zal het ook zeker missen. Maar dat neemt niet weg dat ik denk dat ik een goede beslis sing heb genomen. Ik ben aan een nieuwe uitdaging toe". Plaatsing HEBl: 1. J.W. Lugthart, 2. M. Vink, 3. W. van der Heyde, 4. M. Visser. DEB1: 1. C Berk hout. 2. I. van Seeters. HEB2: 1 R. van Duyn, 2. H. Janssen, 3. E. Bolten, 4. J. Draulans. DEB2: 1. E. Reeuwijk, 2. T Hillaert, 3. W. den Hollander, 4. A. Baayens. HDB; 1. R. Ele- veld/M. Vink, 2. L. Da- men/J.W. Lugthart, 3. H. van der Capellen/F. Tanis, 4. C. Asselbergs/M. Nagelkerken. GDB: 1. N van der Voort/H. van der Capellen, 2. W. den Hollander/K.J. Doeven. HEC1: 1. M. Zandvliet, 2. R. Klein, 3. O. Schoordijk, 4. J. Westdijk, 5. D. Versteeg, 6. I. Bergsma, 7. A. van der Berg, 8. T. Bavelaar. DEC1: 1. Y Mens, 2. Y. Hensbergen, 3. Y. Schoordijk, 4. L. Colson. HEC2: 1. R. Kuiper, 2. A. Rob ben, 3. V. Goedegebuure, 4. T. Stoppels. DEC2: 1. S. Sjaarde- ma, 2. I. Colson. HDC1: 1. M. van Doorn/W. Steggerda, 2. W Jacobs/R. Kuiper, 3. A. van der Capellen/D. Wijn- veldt, 4. J. Uittenbogaard/M. Zandvliet. DDC1: 1. A. Hins/J. van der Hoeve, 2. L. en I. Colson. GDC: 1: H. En gel/S. Adriaansen, 2. S. Strij- bos/R. Schouten. HED1: 1. M. Broxterman, 2. M. Cats, 3. T. van der Voort, 4. R. Rijsdorp, 5. V. de Koning, 6. P. van Hal, 7. G.J. van Geen, 8. M. van der Berg. DED1: 1. M. Zonde rop, 2. C. Delcasso, 3. H. Boers, 4. C. Berg. HED2: 1. P.H. Leu- ne, 2. D. Brunsveld, 3. S. Faas, 4. R. van de Kwaak, 5. J. Ha- gemans, 6. M. Noordiik, 7. R. Krab, 8. B. Tacken. DED2: 1. N. Derks, 2. L. Faas, 3. V. As- selman, 4. M. Zwerver. HDD: 1. D. De Roo/T. van der Voort, 2. R. en S. Bakker, 3. M. de Bruin/M. Volwater, 4. A. Roy- en/A. van Sterkenburg. DDD: 1. S. Van Ark/H. Bakker, 2. M. Beran/M. Zonderop, 3. E. en M. Dekker, 4. H. en K. Boers. GDD: 1. K. Wilbrink/S. van Heesch, 2. J. van der Plas/G.J. van Geen. HE35+: 1. A.W. van Zoelen, 2. N. Dof- ferhoff, 3. B. Bos, 4. A. Tala- kua. DE35+: 1. J. Zonnevylle, 2. M. Meijer. HD35+: 1. B. Bos/J. van der Maarl, 2. E. Bos/N. Dofferhoff, 3. A. van den Berg/A. Talakua, 4. K. De Boer/M. de Groot. DD35+: 1. J. Drok/I. Voskuil, 2. H. Kal- lenberg/M. Meijer, 3. L. van de Heijden/E. Guyt, 4. J. Des- sing/C. Kroon. GD35+: 1. J. van Mastrigt/A. van der Ca pellen, 2. J. van der Hoe- ven/R. Engel. HE45+: 1. J. van der Maarls, 2. H. Meijer, 3. R. Engel, 4. H. Diets. HD45+: 1. H. Meijer/R. Koggink, 2. C. van Driel/T. Grimbergen. Cindy Berkhout begint bij de B- dames als grote favoriete aan het districts- karwei. FOTO: HENK SNATERSE van den Berg keerde van De Munnik terug naar zijn eerste club, Meerburg, maar toonde op zijn oude vereniging toch door het C1-enkelspel te winnen. F0TQ; ANDRÈ VAN HAASTEREN Woubrugge Het 35+ toernooi van Wou brugge eindigde, zoals het be gonnen was, in de regen. Jan van Veen toonde zich in die laatste, natte C2-finale nipt de meerdere van Peter Kesteloo. De Alkemadespeler was één van de drie enkelspelwin naars, omdat de dames niet aan het leeftijdsgebonden sin- gelen toekwamen. Nico Smit werd de zeer moeizame Dl- winnaar tegen Theo Möllers, terwijl de tiebreak in de derde set ook al besliste voor D2-col- lega Evert Zuidmeer. Bekende namen bij de titel- veroveraars in de dubbelspe len. Lyneke de Koning en Ve- ronique van Ruiten waren de besten in de C2-dames, Gert- Jan Onvlee en 'publieksspeler' Dick van Iterson bij de man nen en Maryse en Vic Leunis- sen in de mixed. Ruud Bitter en Frans van Dorp tekenden voor de Dl-titel. Noorden Een overvolle deelname was kenmerkend voor de sfeer in het verre Noorden, waar Ste fan Verdaasdonk het hoofd nummer, de Dl 18+ op zijn naam schreef. De Nieuwkoop- se broers Pieter-Frans en Ri chard Stroo schreven de he- rendubbel op hun naam. Het werd de enige eerste prijs voor de familie Stroo, want het echtpaar Bosson beheerste het damesdubbel en de mixed.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15