Cerly zegt clubhockey vaarwel azorg topsporters schreeuwt om meer mensen £atdóe 3ouoa/nt Veteraan Roosen wint na lange solo SYY-baas Yan Dijk bevestigt vermoedens NGELSE „KING" HEEFT GEEN SPIJT VAN OPZEGGEN BAAN SPORT EN GEZONDHEID |IAAK GEEN UITDAGING MEER SPORTUITSLAGEN wORT VRIJDAG 21 JUNI 1991 PAGINA 7 Iker uitgeschakeld Ir bilspierblessure lEN Han Kulker is gisteren tij training geblesseerd geraakt. De 1500-meter loper scheurde tij- fde training een bilspier. Kulker Jdaardoor moeten afzeggen voor de •landse ploeg, die het komende 2inde in Viceu (Portugal) uitkomt strijd om de Europese beker voor den. ;r zal ook dinsdag niet kunnen uit- n in de wedstrijden om het Adri- Paulen Memoriaal. Hij was van daar het Nederlandse record op de meter aan te vallen, mgelo zal ook Ellen van Langen eken. De atlete, die zich al had te- trokken voor de nationale ploeg, t weekeinde in Barcelona uitkomt, te veel last van de achilles-pees- BAD SCUOL De Belg Luc Roosen heeft giste ren Jean Claude Leclercq als leider van de Ronde van Zwitserland onttroond. De ploegmakker van Adri van der Poel won de tweede etappe. Gilbert Duclos-Lassalle is de nieuwe leider in de Ronde van de Midi Libre. De Franse veteraan won de tweede etappe na een solo van 130 kilometer. Mi guel Indurain bracht de tweede etappe van de Bi- cicleta Vasca op zijn naam. Duclos-Lassalle heeft de favorieten in de Midi Li bre op achterstand gereden en leider Marie ont troond. De 37-jarige Fransman won Libre met bij na twee minuten voorsprong op zijn landgenoot Gayant en de Nederlander Jan Siemons, ploeg makker van Theunisse. De veteraan uit de ploeg van Greg Lemond reed tussen Narbonne en Be- ziers Gert-Jan Theunisse, Charly Mottet en Step hen Roche op bijna negen minuten. UEFA beslist nog niet over gezamenlijk EK '96 STOCKHOLM De UEFA heeft nog geen standpunt ingenomen over het Nederlands/Belgische voorstel geza menlijk de eindronde van het toernooi om het Europese voetbalkampioen schap in 1996 te organiseren. De com missie voor Europese kampioenschap pen heeft gisteren in Stockholm het voorstel van Nederland en België in ontvangst genomen, zonder het op voorhand af te wijzen. De commissie stelde dat de inschrijving voor de orga nisatie in de herfst van 1991 zal wor den opengesteld en dat alle landen die zich daarvoor kandidaat willen stellen, eventueel ook combinaties van landen, gelijke kansen krijgen. Muhammed Ali voor rechter LEBANON Muhammed Ali moet zich opnieuw voor de rechter verantwoorden- .De vroegere wereldkam pioen boksen in het zwaar gewicht moet 20.000 gulden teruggeven aan een recla mebureau. In strijd met de afspraken verzuimde de aan de ziekte van Parkinson lijdende ex- bokser tijdens een publici- tietscampagne het overeen gekomen aantal foto's en posters van een handteke ning te voorzien. Ali zal zich zelf verdedigen. Hij heeft namelijk ook ruzie met zijn advocaat. K KIERS IJS Sean Kerly nog wel iets in petto, zo lepe spits van het ilse hockey-elftal, in i land welhaast on- elijk populair sinds de hem opgedragen ïpische titel in 1988, bij het Europese kam- ïschap nog niet echt jneren. „Maar mis- ;n bewaar ik dat wel de wedstrijd tegen jrland", zei de met de iam „King" geëerde r gisteren met een ipig lachje. j erste halve finale, van- ag in het Stade Jules 1 (met aansluitend Duits- 1 Sovjet Unie), kon, weet Kerly, alle kanten op. iel Oranje in een lichte J ietenrol aan de tweemaal linuten zuivere speeltijd „Ik heb veel tegen Ne- nd gespeeld. Goede en slechte resultaten", bij Kerly hooguit hoor- i de nadruk legt op de voor 1 aangenamere herinnerin- erland heeft in de poule geen tegenstand onder en. Tegen ons komen ze het eerst onder druk, dan ze onherroepelijk foutjes en", voorspelde Kerly gis- Kerly zou Kerly niet im daar dan als de kippen zitten. voelt de intussen 31-jari- ge Kerly zich niet meer de oude. „Ik heb duidelijk aan snelheid ingeboet", moest hij constateren. „Maar met mijn ervaring kan ik op een andere manier van grote waarde voor het team zijn". Zo fungeert Kerly, die momenteel ook de strafcorners neemt, in het veld als een stuk verlengstuk van coach Norman Hughes. „Ik vind het ook leuk om mijn jongere medespelers een beetje te begeleiden", aldus Kerly, die meent dat het allemaal nog wel wat beter kan. Na de nederlaag tegen Duits land (woensdagavond, 3-2) was Kerly enkele minuten niet aanspreekbaar. Een hoogst ir ritant aan de Nederlandse journalisten rukkende begelei der nam hem ook nog eens in bescherming. „Ik moest even mijn teleurstelling wegwer ken", legt hij later op sympa thieke toon uit. De wil om te winnen is dus nog steeds volop aanwezig. „Als sportman wil je altijd het hoogste bereiken". Herboren Na de Olympische Spelen van 1988 in Seoul zei Kerly het in ternationale hockey even vaarwel, maar samen met Ste ve Batchelor (30) keerde hij, verrassend eigenlijk, alsnog op zijn schreden terug. „Die paar jaar rust hebben de accu weer opgeladen. Ik voel me als her boren. De echte topvorm is er nog niet, maar ik heb geduld. Ja, goud hier zou mooi zijn, maar we willen vooral in Bar celona onze titel verdedigen. Dus nog een jaar de tijd om fit te raken". Waarbij Kerly zijn zinnen vooral op het Engelse team heeft gezet. „Het serieuze club- hockey houd ik waarschijnlijk voor gezien. Ik wil weg bij mijn huidige club Southgate, ik ga op lager niveau wat voor de gezelligheid hockeyen. Met Engeland spelen we in de aan loop naar Barcelona zoveel wedstrijden, dat ik op die ma- Tijdens de finales van het EK hockey in Parijs worden voor het eerste veel toeschouwers verwacht. Daarom worden extra stoeltjes aangesleept. FOTO: ANP nier het niveau wel denk te kunnen handhaven". Voor het toernooi in Seoul zegde Kerly zelfs zijn baan op. „Nooit spijt van gehad", aldus de toen wel gedurende zes maanden werkeloze hockeyer. „Die olympische titel is het al lemaal waard geweest". Een dergelijke rigoreuze stap valt voor Barcelona niet meer van hem te verwachten. „Ik heb die paar jaar rust ook gebruikt om twee kindjes te maken. Ik kan het nu niet verkopen mijn baan op te zeggen en hen te la ten verhongeren", aldus de bij een in kunstgras gespeciali seerd bedrijf werkzame Kerly. ROTTERDAM Precies één etmaal nadat zijn club zich sportief nagenoeg ze ker had gesteld van be houd van het eredivisie schap, heeft SVV-baas John van Dijk bekend la ten maken dat hij zijn club inderdaad wil laten opgaan in Feye- noord. In het televisiepro gramma Match Barend Van Dorp op RTL 4 be vestigde Rotterdammer Van Dijk gisteren, via een woensdag opgenomen ge sprek, de vermoedens die al wekenlang in de voet balwereld circuleerden.. Van Dijk, die zich de laatste tijd angstvallig schuil heeft ge houden en bovendien te ma ken heeft met zoals dat heet „privé-omstandighe- den", liet zich interviewen door het televisieduo Barend en Van Dorp en bevestigde daarin, via wat omwegen, wat alom werd verwacht: „SVV houdt op te bestaan als onaf hankelijke voetbalorganisatie". De Rotterdamse miljonair, rijk geworden via de autohandel, praat morgen met het bestuur van Feyenoord over de vele aspecten die aan de fusie ver bonden zijn. „De stichting Feyenoord en de stichting SVV gaan samen; dat is al voor een groot deel rond. Maar ik wel eerst precies weten waar ik aan toe ben", aldus Van Dijk, die erop rekent een bestuursfunctie bij de Kuip- club (zijn oude liefde) te kun nen gaan bekleden. „In welke functie maakt me echt niet uit. Penningmeester, secretaris of loopjongen". Van Dijk wil al zijn spelers en de trainersstaf van SVV (onder aanvoering van Hagenaar Dick Advocaat en de al eerder bij Feyenoord gestalde Wim Jansen) onder brengen in de nieuwe fusie club. „Later kunnen we bekij ken welke spelers op de trans- ferlijst kunnen worden ge plaatst", aldus Van Dijk, die overigens het bestuur van FC Den Haag heeft toegezegd niet eerder met andere clubs om te tafel te gaan zitten om te pra ten over de mogelijke overstap van Tebbenhof en Barendse naar het Haagse Zuiderpark. Van Dijk, die woensdagavond geen getuige was van de over winning van SVV op NAC in de eerste van twee promotie degradatiewedstrijden (hij was uit eten met Frits Barend), liet voor de tv-camera weten geen aanspraak te willen maken op het transfergeld van zijn SVV- spelers. Hij beschouwt zichzelf als één van de vijf sponsors die Feyenoord op het oog heeft voor het inbrengen van vijf miljoen gulden. Van Dijk: „Als Feyenoord inderdaad een schuld van vijftien miljoen gulden heeft, zullen ze daar niet evenveel aan bezittingen tegenover hebben staan. Ik wil eerst precies weten hoe die za ken ervoor staan. Ik heb nog geen papieren gezien". De au toverkoper vermoedt dat de in een economische crisis terecht gekomen Feyenoord-geld- schieter/shirtsponsors HCS graag afwil van het geldvre tende contract waarin het zich heeft verplicht de schulden van de club te dragen. „HCS zit niet om mij te springen, maar ik denk dat ze mij hard nodig hebben", aldus Van Dijk, wiens humuer niet leek te lijden onder de zorgen rond het op te heffen SVV. Alleen het onderwerp Heerenveen bracht de Rotterdammer even tjes van de wijs. De Friezen, inmiddels zeker van degrada tie, lonkten (evenals overigens FC Den Haag) naar de licentie van SVV. „Heerenveen, daar zakt m'n broek vanaf", aldus Van Dijk, die verder sugge reerde dat de laatste zege van Heerenveen op FC Groningen op onzuivere wijze tot stand is gekomen. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 1, 01.35 uur: Paardenraces in Ascot, hoogtepunten. BBC 2, 00.20 uur: Cricket, testmatch Engeland-West-Indië, hoogtepunten. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 07.30 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. BBC 1, 11.55 uur: Grandstand met cricket, tweede testmatch Engeland- West-Indië; tennis, Pilkington Cup voor vrouwen; paardenraces in Ascot; jurs-race van Le Mans. Succesvolle rentree van Katarina Witt PARIJS De terugkeer van kunstrijdster Katarina Witt is een succes geworden. Na de eerste dag van een proftoer- nooi in Parijs voert de 25-jari- ge Duitse het klassement aan voor de Amerikaanse Rosalyn Summers en de Canadese Charlene Wong. In het sport centrum Bercy viert Witt haar rentree als kunstrijdster. Na haar laatste succesjaar als ama teur (1988), reed ze alleen voor de show. Bij de mannen is na de eerste dag de Amerikaanse Olympische kampioen Brian Boitano eerste. Ajax mist start van seizoen ZEIST Het bestuur betaald voetbal heeft Ajax toestem ming gegeven om in het eerste competitieweekeinde deel te nemen aan een internationaal voetbaltoernooi in La Coruna. De eredivisiecompetitie 1991/92 begint in het weekein de van 17 en 18 augustus. Als gevolg van de presentie bij het lucratieve toernooi in Noord- Spanje werkt Ajax zijn eerste competitieduel af op woensdag 21 augustus. BW Den Bosch verbaasd over argumenten KNVB UTRECHT De mond van Chris van de Laar heeft gister middag bij de rechtbank van Utrecht een aantal keren van verbazing opengestaan. Hoofd schuddend hoorde de mana ger-directeur van bekerfinalist BW Den Bosch de argumen tatie aan van mr. H.P. Uter- mark, die de belangen namens de KNVB verdedigde. „Het is alsof zij bij een heel andere wedstrijd geweest zijn", zo had Van de Laar het kort geding tussen beide partijen De rechter, mr. H. Hofhuis, buigt zich de komende dagen over de stukken die dooi; beide partijen werden ingebracht. Van de Laar toonde zich opti mistisch over de kansen voor BW Den Bosch. „Ik kreeg de indruk dat de KNVB zich geen weg wist. Ze proberen de Zwarte Piet in de schoenen van anderen te schuiven: de politie, het Stadion Feyenoord. Ik zie de uitspraak met ver trouwen tegemoet. Wanneer de finale eventueel moet wor den overgespeeld, zien we dan wel weer". De uitspraak van de rechter volgt maandag, 's ochtends om tien uur. Vanaf vandaag publiceert onze krant een serie artike len onder het motto 'Sport en Gezondheid'. In deze reeks komen tal van facetten in dit kader aan bod. He den de eerste aflevering met als thema 'de nazorg'. fJZE LOLKEMA EM Eenzaam- aan de top. De ande- lant van een blinken- iedaille is vaak dof en It niet aan de buiten lid gedemonstreerd, •een kent de sporter ïaam, hij of zij kent u land van hen. Daar- nadenken heeft geen de volgende uitdaging 3* immers alweer op de JAls je niet oppast, ver fje in een somber be- Een ongezonde situ- ervaart ook Johan der Haar, die namens NOC belast is met de rg van topsporters, vinden vaak geen uit- meer in het le- meest trieste voorbeeld is fo recentelijk enkele jonge be iters van het Papendalse 'jamcentrum hun verhaal de- over de geïsoleerde we- waarin ze verkeren. Een dagschema staat sociale icten in de weg en zorgt een persoonlijkheidsont- re eling die een beetje Oost- Bpees aandoet. De achter op generatiegenoten lijkt nauwelijks nog in te ha- d df de eerder deze week be nde geworden zelfmoordpo- ag m vertelt Van der Haar: eel dat wij vertrouwen genie- he ïoor je dat soort verhalen, nigen zien het niet meer i. Zelfmoord is nog nooit [ekomen, pogingen wel. hrikt daar natuurlijk van. langoaar dat we ook attenter ieworden. We pakken het log serieuzer aan dan jer, maar komen eigenlijk lOEkracht tekort" htei laalrace inhaalrace en dat is niet altijd even gezond. In je puberteit moet je je eigen persoonlijk heid Zoeken. Dat gebeurt hier dus niet. Men wordt indivi dueel begeleidt, in een klas hebben ze nog nooit gezeten. Daarnaast hebben ze moeite met de sexuele ontwikkeling. Een heleboel dingen worden pas op latere leeftijd ontdekt, waardoor ze met een aantal zaken nog al eens moeite heb ben. Maar we werken er aan, ze hebben onze aandacht". Een topsporter kan een carriè re plotsklaps beëindigd zien door een zware blessure. Of om de simpele reden' dat de tijd gekomen is en het niveau te hoog gegrepen is. De 56-jari- ge Van der Haar is hoofd indi viduele begeleiding van het NOC en dus verantwoordelijk voor de sociale aanpak van topsporters. In overleg met de diverse sportbonden wordt er een tweesporenbeleid gevolgd: voldoende faciliteiten om te trainen en een gezonde blik naar de toekomst. „Wij maken ze daarvan be wust", verklaart Van der Haar. „Met name in de prille jaren hebben een hoop spor ters niet in de gaten hoe be langrijk het kan zijn om een studie te volgen. Wij zorgen voor studiebegeleiding wan neer ze dat willen. En waar schuwen ze voor de tijd na hun loopbaan. En daarnaast moeten ze hun sociale contac ten niet verwaarlozen, staar je niet blind op de topsport, zeg gen wij altijd". Relatieproblemen Het ergste dat een topsporter kan overkomen is dat-ie zich na een actieve carrière thuis opnieuw aan echtgenoot en kinderen moet voorstellen. Vader is plots de hele week thuis, in plaats van de hele week weg. „Je ziet het vaak bij beroepswielrenners", ver klaart Van der Haar. „Die moeten zich vaak in een hele nieuwe rol inleven. Dat wil wel eens voor problemen zor gen. Relatieproblemen komen Johan van der Haar. dan ook veel voor, regelmatig lopen er verhoudingen op de klippen. Trouwens, hoeveel topsporters hebben er een re latie? Het zijn er niet veel hoor. Voor voetballers is dat anders. Die trainen overdag en zijn 's avonds weer gewoon thuis. Tennissers en wielren ners zijn vaak het grootste ge deelte van het jaar weg". „Wij zeggen dan ook, kies voor niveau, doe een studie tijdens je actieve carrière. Nu kom ik alweer op die wielrenners te recht, maar zij worden hun hele loopbaan verzorgd, en hoeven eigenlijk niet eens na te denken. Dat bedoel ik niet rot ofzo, maar als je het analy seert is het zo. Als-ie stopt gaat-ie op zoek naar een nieu we baan. Moet alles plots zelf worden uitgezocht en dat valt vaak weer tegen". „De topsporters komen na hun loopbaan vaak in een geïso leerde wereld terecht. Ze krij gen natuurlijk niet meer de aandacht waar ze gewend aan waren geraakt. Je bent niet interessant meer voor de pers. Daar hebben ze vaak grote moeite mee. De eerste tijd zul len ze het rustig hebben, maar ze gaan het uiteindelijk toch missen. Ze moeten er psy chisch op -voorbereid zijn." Opvallend is dat juist veel vrouwen zich over dergelijke problemen uiten. „Of dit nu komt doordat mannen minder openlijk hun problemen willen toegeven, is niet duidelijk", antwoordt Van der Haar, „Het kan ook zijn, en dat is niet on waarschijnlijk, dat ook ex-top- FOTO: PERSUNIE sportsters op de terreinen bui ten de sport minder mogelijk heden tot ontplooiing hebben, zolang de complete emancipa tie zijn beslag niet heeft gekre gen". Bijna een kwart van de top sporters die niet meer actief is, heeft moeten afhaken vanwe ge een blessure. Na het stop pen is er de onzekerheid over wat het lichaam nog kan. „Of over wat het lichaam nog te lijden heeft", vult Van der Haar aan. „Een topsportkeu ring kan wat dat betreft ver helderend werken. Men hoeft maar bij ons te melden, en wij helpen. Maar het geeft soms problemen. De al wat oudere categorie is bang voor de uit slag, die misschien een ver waarloosde blessure aan het licht brengt. Of men schaamt zich. Omdat de conditie zo snel, zo hard is teruggelopen. Men denkt dat de buitenwacht er schande van zal spreken dat van de topper van weleer zo weinig is overgebleven. Over dat laatste zijn twee dingen te zeggen. Sportconditie ver dwijnt doorgaans zeer snel en er hoeft niéts bijzonders aan de hand te zijn, als je maar goed blijft". Inmiddels heeft het NOC con tact gezocht met uitzendbu reau Content. Van der Haar: „Content heeft vijftig vestigin gen over het hele land. Ze stelt een man beschikbaar die als aanspreekpunt gaat fungeren en de mederwerkers zullen extra tijd vrijmaken voor top sporters. Bij voorbeeld voor cursussen ofzo. Dit is dus een r wij T riest Het verhaal dat Van der Haar afsteekt heeft over het alge meen een trieste tenneur. De topsport heeft de schijn dat het slechts negatieve effecten heeft op een 'normaal' leven. „Maar je moet dit relativeren", weerlegt Van der Haar. „45% heeft geen klachten na het beëindigen van de loopbaan. En van dat andere deel zijn de klachten niet zo ernstig. Aan de overgang naar de maat schappij wordt nu al veel meer gedaan dan vroeger". „Wij horen een hoop, omdat we hiervoor ingehuurd zijn. De relatie sportbond en sport er is vaak geen vriendschap. Dat merk je, in een persoonlijk gesprek wordt veel op de sportbonden afgegeven. Wij proberen het leven van de sporter te verbeteren, en zijn daar dag en nacht mee bezig. Maar om het echt goed te kun nen hebben we twee of drie man extra nodig. Maar geld is het probleem, dat wordt in de sport zelf gestoken. Ook be langrijk natuurlijk. Je hoort wel eens, de topsporter leeft op de rand van de afgrond. Wij proberen er voor te zorgen dat hij of zij er niet invalt". anrijk i 185," land 169, 4. Groot-Brittannië 164, 5. Italië 161, 13. Nederland 137. Vrouwen, 2e ronde: Flnland-Nederland 15- 15. 3e ronde: Nederland-Duitsland 11-19. Stand: 1 Engeland 70, 2. Oostenrijk 63. 3. Ierland 59. 4 Israël en Denemarken 56, 12. (Eng) en Montgom- klasse: Boekaniers-Storks 4-4 (10 ir American League: Seattle Mariners-Boston Red Sox 4-3, Oakland A's-Detroit Tigers 5- 4, New York Yankees-Toronto Blue Jays 3- 0. Cleveland Indians-Chicago White Sox 4- 3, California Angels-Milwaukee Brewers 4-1, Kansas City Royals-Texas Rangers 15-2, Minnesota Twins-Baltimore Orioles 8-4. Na tional League: Atlanta Braves-Philadelphia Phillies 9-2, New York Mets-Cinclnnatl Reds 7-6, Montreal Expos-Houston Astros 3-1, San Diego Padres-Pittsburgh Pirates 6-5, St PAARDESPORT Forward Nobo. Niet gestart: Esther Quick. Toto- winnend 6,10, plaats 2.70 15,10, kop pel 148,60, trio 1745,80. 3e koers, 1640 m: 1. Eska Buitenzorg (A. Mollema) 2.10,1-1.19,3, 2. Ester Buitenzorg, 2.44,9-1.20.8, 2 Funnyboy B, 3. Doubleyou M. Niet gestart: Fanny Belwln. Toto: win- I. plaats 1,30 1,80, koppel 3,50, izorg. Niet gestart: Cyrli zicht. Toto: winnend 4,60, plaats 2,40 2.10, koppel 10,90, trio 215,30. 6e koers. 2040 m: 1. Dwlght Marshall (M. van der Togt) 2.42,0-1.19.4, 2. Dave Vlctrix. 3. Dutch Dakota, 4. Danmark S. Niet ge start: Daros. Toto- winnend 16,00, plaats 6,10 18,60, koppel 90,20, trio 2561,30, VAbord Frisla. Niet gestart: Blnky Gerron. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10 1,80, koppel 2,70, trio 28,60. 8e koers, 2440 m: 1. Massle's Prince (H. Langeweg) 3.15,2-1.20,0, 2. Zelfbewust, 3. Zipper Spencer. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00 1,20, koppel 3,90. trio 20,40. 9e koers. 2040 m: 1 Dorlen Wlndspiel (G. Hulleman) 2.45,1-1.20.9. 2. Cuddy Volann, 3. 8oy Sneep Taxls, 4. Anton uit Volkel. Niet gestart: Duran S. Toto: winnend 1,70, plaats 1,80 3,80, koppel 7,60, trio 39,80, kwartet 113.50. 10e koers. 2040 m: 1. Castro W (J. Pool) 2.41,5-1.19,2, 2. Dominant. 3. Enola Gay. Niet gestart: Boogie Rumelaar. Toto: win nend 59,00, plaats 11,80 3,50, koppel 78,50, trio 966,00. W-5 Spel: 5-6-2-7-4, 408,00. Omzet totalisator: 146.015,00. OHIO in Aken Springen, klasse S, mei barrage: 1. Tebbel (Dul) Prlvlleg 0-58,86, 2. Beerbaum (Dul) Rush On 0-63,94, 3. Smith (GBr) Brook- street Clover 0-64,15, 17. Raymakers (Ned) Landlord Z 4-73,08 - Kwalificatie-wedstrijd voor Grote Prijs, 2 manches, met barrage: 1. Von Rönne (Dul) Taggl 0-41,16, 2. Hafemeister (Dul) 0-42,94, 3. Lanslnk (Ned) Optlebeurs Egano 4-41,47, na 1e manche: 38. Tops (Ned) Doreen la Sll- la 10,75, 44. Raymakers (Ned) Rlnnetou Z Intermediaire II: 1. Werlh (Dui) Fablenne 1305 punlerj. 2. Rothenberger (Dul) Petit Prince 1278, 3. Rehbeln (Dul) Pik Primaire 1261, 10. Van Grunsven (Ned) Bo 1147. Intermediaire II: 1 Theodorescu (Dul) mGrunox 1317, 2. Rothenberger (Dul) Andl- amo 1313, 3. Balkenhol (Dui) Goldstern 1291, 7. Bontje (Ned) Olympic Larius 2 1244, 8 Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfi re 1238, 13. Van de Velde (Ned) Lotus Che- ment: 1 Chardon (Ned) 626, 2. Eriksson (Zwe) 614, Jan-Erik Pahlsson (Zwe) 614, 18. Smithuis (Ned) 505. SCHAKEN NK in Eindhoven 9e ronde: Kuijf-Van der Sterren 1-0, Hoek- sema-PIket 1/2-1/2, De Boer-Pleterse 1-0, Bosboom-Van Weiy 0-1, Brennlnkmeljer- Van der Wiel 1/2-1/2, Van Mil-Nijboer 1/2- 1/2. Stand: 1. Piket 6 1/2 punt, 2. Van der Wiel 5 1/2+ 1 afgebroken partij, 3. Van der Sterren 5 1/2, 4. Nijboer 5, 5. Van Mil 4 1/2 2 afg, 6. Van Wely 4 1/2, 7. Hoeksema en De Boer 4. 9. Brenninkmeljer 3 1/2+1 afg, 10. Bosboom 3 2 afg, 11. Kuijf 3, 12. Ple- Floret teams, mannen, finale: Cuba-Duits- land 9-6, 3e plaats: Frankrijk-Sovjetunie 9- 6, 5e plaats: Italië-Zuld-Korea 9-1, 7e plaats: Polen-China 9-5. Spanje Halve finales bekertoernooi, 1e wedstrijd: Barcelona-Atletico Madrid 0-2, Sporting Gijon-Mallorca 0-1. WK onder 20 jaar in Portugal: Groep A: lerland-Argentlnlë 2-2. B: Ivoor- kust-Mexico 1-1. C: Australië-Egypte 1-0, Sovjetunle-Trinldad 4-0. D: Spanje-Syrlë 0- Olymplsche selectie Aruba-RKC 3-4 (0-2). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland 2e etappe: 1. Roosen (Bel) 172 km In 4.23.57 (gem: 39,098 km/u), 2. Gölz (Dul) 0.56, 3 Richard (Zwi) z.t., 4. Wyder (Zwl) 1.02, 5. Jërmann (Zwl) 6.19, 15. Bouwmans, z.t.. 26. Van Aert 15.30, 36. Rooks, 40. <lnk z.t.. 45. Tolhoek 17.31, 53. Eyk. Kokkelkoren, 108. Zanoll, 109. (VSt) allen z.t. als Tolhoek, 129. Van der Hulst 25.57, 134. Dhaenens (Bel) z.t., 147. Kools z.t., 151. Van Poppel 31.03, 152. Ja- kobs z.t., 157. en laatste Jurco (Tsj) z.t. Al gemeen klassement: 1. Roosen 9.17.25, 2. Richard 0.52, 3. Gölz 0.54, 4. Wyder 1.00, 5. Jërmann 6.18, 6. Kappes 6.28,-7. Vanzella 7.01, 8."Stutz z.t., 9. Bouwmans 11.08, 10. Hampsten 11.10. 63. Kokkelkoren 20.14, 77. Lubberding 20.23. 101. Verhoeven 20.35, 103. Lammerts 20.39. 104. Eyk 20.40, 108. Veldscholten 20.41, 118. Dhaenens 26.02, 125. Van der Hulst 26.20, 142. Van Poppel 31.24, 151. Kools 40.49, 157. en laatste 54.16. Bicicleta Vasca 2e etappe: 1. Indurain (Spa) 182,9 km In 4.34.07 (gem: 40,034 km/u), 2. Zhdanov (Sov). 3. Lino (Fra), 4. Acacio da Sllva (Por), 5. Claveyrolat (Fra), allen z.t., 19. Talen 0.37, 22. Adrl van der Poel, 27 Stevenhaagen, 28. Van Orsouw, 32. Den Bakker, 36. De Vries. 58. Cordes, allen z.t. als Talen, 77. Van den Akker 1.57, 79. Nl|dam, 82. Pleters. 90. Poels 107. De Koning allen z.t. als Van den Akker, 115. Vos 5.53. 125. Manders, 128. Solleveld, 130 Hanegraat, 138. Vink, 140. Jacques van der Poel, 152. Veenstra allen z.t. als Vos, 156. en laatste Arenas (Spa) 28.18 Algemeen klassement: 1. Bug- no 9.24.10, 2. Da Silva 0.04, 3. Claveyrolat 0.05, 4. Lagula 0.07, 5. Juan Martinez, 6. In durain, 7. Oegroemov, 8. Zarrabeltla, 9. Llach, 10. Rincon z.t,, 25. Stevenhaagen 0.44, 32. Van Orsouw, 33. Adrl van der Poel, 35. Den Bakker, 43. De Vries, 56. Talen. 57. Cordes allen z.t. als Stevenhaagen, 83. Poels 2.04. 91. Nljdam. 94. De Koning allen z.t. als Poels, 101. Van den Akker 2.53, 103. Pleters 5.16, 113. Solleveld 6.00. 114. Vink z.t., 116. Veenstra z.t., 130. Hanegraat 12.25, 135. Vos 15.25, 144. Jacques van der Poel 17.52, 146. Manders 18.49. 157 Cor- Mldi Libre 2e etappe: 1. Duclos-Lassalle (Fra) 180,5 km,In 4.48.28 (gem: 38,071 km/u), 2 Gayant (Fra) 1.52, 3. Jan Slemons (Néd) z.t., 4. Pl- neau (Fra) 1.55, 5. Chaubel (Fra) 2.00, 16. Theunisse (Ned) z.t. Algemeen kleeeement: 1. Duclos-Lassalle 4.47.14, 2. Gayant 1 58, 3. Slemons 2.07, 4. Chaubet 2.16, 5. Plneau 2.25, 6. Torras 2.26, 7. Van den Abbeele 2.38, 8. Colottl 5.45, 9. Pinero 5.58, 10. Ma rie 7 48. 30. Theunisse 9.00.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7