Seizoen van armoede staat voor ontknoping VOETBALLERLEI Van Breukelen en het stuurloze PSV 1 Menzo en Ajax' mentale veerkracht Tralies SPORT CcidócSomant ZATERDAG IS IUNI 1991 PAd Japan kandidaat voor WK 2002 TOKYO De Japanse voetbalfederatie heeft zich gemeld als kandidaat voor de organisatie van de strijd om de wereldtitel voetbal van 2002. Met een reclame-budget van ongeveer zeven miljoen gulden wil voorzitter Takeshi Ishihara in de komende jaren het bestuur en de leden van de FIFA overtuigen van de kwaliteiten van zijn land. „Wij zijn klaar om de WK in 2002 te houden", aldus Ishihara bij de officiële bekendmaking. „Wij wil len de wereldtitelstrijd tot een bijzonder evenement maken, zo wel voor Japan als voor de rest van de wereld". Voetbal heeft in de laatste jaren sterk aan populariteit gewon nen in Japan, stelde Ishihara. Op de scholen behoort het tot de meest geliefde teamsporten. Ook sportief gaat het de Japanse teams voor de wind. Zondag won de nationale ploeg het Kirin- toernooi. Hoogtepunt was de 4-0 zege op Tottenham Hotspur. Lineker op dreef KUALA LUMPUR Gary Lineker is in de laatste inter landwedstrijd van de trip van Engeland naar het verre Oos ten - 4-2 tegen Malaysia tot be sluit - nadrukkelijk op jacht gegaan naar records door de gehele Engelse productie voor zijn rekening te nemen. Line ker scoorde in het duel tegen Malaysia vier keer en is Jim my Greaves op de Engelse top- schutterslijst daardoor voorbij gestreefd. Lineker moet nu al leen Bobby Charlton nog voor zich dulden, die als internatio nal 49 doelpunten heeft ge maakt. Lineker moet er nog vier maken om met hem gelijk te komen. Kecordbod op Dean Saunders NOTTINGHAM Nottingham Forest heeft een re cordbod uitgebracht op Welshman Dean Saunders. Volgens manager Brian Clough heeft zijn club voor de aanvaller van Derby County een transferbedrag over van bijna tien miljoen gulden. Clough, die on langs al vijf miljoen uitgaf voor verdediger Carl Tiler, zou daarmee het Engelse record breken. Manchester United betaalde twee jaar geleden bijna 7,5 miljoen voor Gary Pallister. Michailitsjenko naar Rangers GLASGOW Glasgow Rangers heeft overeenstem ming bereikt met Sampdoria over de overgang van Alexei Michailitsjenko. Dat meldt vandaag The Ti mes. Met de transfer van de Sovjet-voetballer is een bedrag gemoeid van 2,5 miljoen pond. Rangers-mana- ger Walter Smith is momenteel in Italië om de laatste plooien weg te strijken. Competitie Algerije wijkt ALGIERS In Algerije moet de com petitie wijken voor de belangen van het nationale elftal. De wedstrijden zijn ver schoven tot 15 augustus waardoor het nationale elftal zich beter kan voorbe reiden op de wedstrijden om de Afrika Cup en de Afro-Aziatische beker. De competitie was al stilgelegd vanwege het uitroepen van de staat van beleg. Eindelijk titel Santana RIO DE JANEIRO Tele Santana geldt al jaren als een van de betere coa ches in de wereld. De Braziliaan heeft echter maar weinig titels veroverd. Zondag was het eindelijk weer eens zo ver. Met Sao Paulo werd hij Braziliaans kampioen, de eerste titel voor Santana in twintig jaar. De Nederlandse eredivisiecompetitie beleeft morgen zijn slotronde, waarin de landstitel normaal gesproken dan al toevalt aan PSV of Ajax. Slechts een na 34 ronden exact gelijk doelsaldo van beide kampioenskandidaten zorgt voor uitstel. Dan moet een extra duel bepalen welke ploeg volgend seizoen in het Europa Cup I-toernooi speelt. Twee keer eerder viel de beslissing omtrent de landstitel via een extra duel. In 1958 eindigden DOS en SC Enschede gelijk met 34 punten en moesten een barrage spelen, omdat toen het doelsaldo nog niet beslissend was. DOS werd met 1-0 (goal Tonnie van der Linden) de winnaar. In 1960 finishten Ajax en Feyenoord op gelijke hoogte, waarna de Amsterdammers mede dank zij drie doelpunten van Wim Bleijenberg met 5-1 won. Doelpunten zijn derhalve morgen zeer belangrijk en de doelverdedigers van Ajax en PSV is dat contra respectievelijk Vitesse en Volendam uiteraard bekend. Of Stanley Menzo en Hans van Breukelen daadwerkelijk spelen is pas morgen zeker. Beiden vertoefden geruime tijd in de lappenmand, maar leken eerder deze week speelklaar. Op deze pagina geeft het duo z'n visie op het seizoen '90-'91. AMSTERDAM//EIND HOVEN De stoelen dans om de landstitel is het verhaal van de lamme en de blinde. Of nu Am sterdam of Eindhoven de landskampioen binnen haar gemeentegrenzen krijgt, het seizoen '90-'91 gaat de annalen in als een uiterst spannende maar tevens armoedige editie. Want de elite van het be taald voetbal is van slag. Aan de ene kant is daar PSV, de afgegleden groot macht van weleer, daar tegenover staat Ajax, de veelbelovende talenten machine, die de kinder ziekten nog niet heeft kunnen uitbannen. Zou de hoofdprijs in het be taald voetbal morgen toevallen aan die club die in den lande de meeste sympathie geniet, dan laat het zich niet moeilijk raden waar de titel terecht komt. Het Leidseplein zou in dat geval voor de tweede ach tereenvolgende maal het decor zijn voor het kampioensfeest van Ajax. Ajax staat voor Am sterdamse bluf, arrogantie en vaak frivool voetbal; ingre diënten die meer tot de ver beelding spreken dan de klini sche wijze, waarop PSV haar wedstrijden pleegt af te wer ken. Maar in de voetballerij tellën slechts de kille cijfers. Een dag voor het 'zomerreces' geven die nog geen uitsluitsel. Een ongekende luxe voor de in het verleden altijd voorspel bare Nederlandse competitie, die in het verleden de kam pioen al rond de Paasdagen mocht begroeten. Maar met kwaliteit heeft de spanning die het seizoen '90-'91 bood bar weinig te maken. De hoofd prijs is eérder een hete aardap pel, die door PSV en Ajax slechts tegen wil en dank wordt beroerd. Voortvarend Het begon in Amsterdam in augustus allemaal nog voort varend. Hetkampioenschap van een paar maanden eerder, dat de Ajacieden in de schoot kregen geworpen doordat de hooghartige vedetten van PSV elkaar naar het leven stonden, gold als een succes dat naar meer smaakte. Met een vol wassen geworden patat-gene ratie, een controleur van on schatbare waarde en een doel man die de wisselvalligheid wist uit te bannen bleek de slogan „Er gebeurt meer in de Meer" niet zo maar een recla mekreet. Ajax speelde authen tiek Hollands voetbal, met een offensieve libero, de in zwang geraakte schaduwspits en ou derwetse vleugelspitsen; de er fenis van de naar Spanje uit geweken leermeester Cruijff die door Leo Beenhakker, gre tig na een mislukt WK, met succes werd beproefd. Dat de Mokumers het door die ene onverlaat, die een seizoen eerder tegen Austria Wien de beruchte ijzeren staaf op het veld gooide, zonder internatio nale optredens moesten stellen was spijtig, zowel voor Am sterdam als Europa. Maar Ne derland watertandde lange tijd van Ajax, dat aan een groots seizoen bezig leek. Zo onder vond ook Brabant. De aartsri vaal uit Eindhoven werd op 28 EINDHOVEN Kromme tenen had hij afgelopen zon dag in het Groningse Ooster park. Met het klamme zweet in de handen moest hij lijd zaam toezien hoe het stuurloze PSV door een ontketend FC Groningen op zijn plaats werd gezet. Hans van Breukelen heeft de afgelopen weken als een verschrikking ervaren. Het is het verhaal van graag willen, maar niet kunnen. „Je staat machteloos", roept de doelman ergens halverwege het gesprek. Inmiddels hoopt hij weer. Morgen op een plaats onder de lat tegen Volendam, op de titel. „Ik ga er vanuit dat ik er bij ben", klinkt het voor zichtig. Hans van Breukelen is een tikje terughoudend. De volle honderd procent zekerheid omtrent zijn aanwezigheid morgen tegen Volendam wil en kan hij niet geven. Hij heeft geleerd van de aanloop naar het duel met FC Gronin gen. Sprak toen verwachtings vol uit dat zijn rentree aan staande was, maar moest die woorden later inslikken. De terugslag, weer pijn in zijn knie, kwam vorige week za terdag en Van Breukelen moest in plaats van het hart het verstand laten spreken. „Het kon niet anders. Zou ik een tennisser zijn geweest met een belangrijke voor de boeg, dan had ik op de baan gestaan. Maar ik ben een teamsporter. Heb ook met de belangen van anderen te maken". Met pijn in het hart zat hij aan de kant tegen FC Twente, Finland en FC Groningen. „Verschrikke lijk", klinkt het. „Dit is erger dan twee jaar geleden, toen ik die wedstrijden tegen Real Madrid moest missen. Waar om? Omdat we zo'n idioot slot van de competitie meemaken". Bizar Met als bizarre uitschieter af gelopen zondag. Toen FC Gro ningen PSV platwalste en SVV Ajax te kijk zette. „Een koude douche", oordeelt Van Breukelen over de eerste wed strijd. „Je denkt: höe kan zo'n elftal, met zulke individuele kwaliteiten, zo door het ijs zakken?". Op zoek naar het antwoord geeft de doelman aan dat zijn ploeggenoten el kaar maar wat voor de voeten liepen. „De ploeg was stuur loos. Dan is er geen houden aan. Tegen FC Twente zag je twee weken eerder in feite precies hetzelfde. Die wed strijd wonnen we dan nog op basis van onze individuele klasse. Maar dat kwam er zelfs tegen Groningen niet uit". Het meest vervelend vindt hij het nog voor Jan Nederburgh, zijn stand-in. „Jan kon er werke lijk niets aan doen, keepte zelfs een goede wedstrijd, 't Is lullig voor hem, want hij wil weg bij PSV, wil nog een keer een goede slag slaan, maar wordt wèl op zo'n wedstrijd beoordeeld. Terwijl-ie aan "die nederlaag in feite niets kan doen." Voor PSV vloeide er niet al te veel bloed. „We mogen God op onze blote knieën danken", wijst hij op de 1-0 nederlaag van Ajax tegen SVV. „Toch", zegt-ie, „kwam de klap aan vankelijk hard aan. Ook bij mij. Monne de Wit (PSV's fy siotherapeut; red.) was de eni ge die nuchter bleef. Die zei in de bus tegen me: je kunt hier met 2-0 winnen, maar als Ajax met 4-0 over SVV heenloopt is de uitgangspositie dezelfde als nu. Monne had gelijk. Toen ben ik voor mezelf maar wat gaan neuriën: we worden kampioen, we worden kam pioen... Niet hard, maar na verloop van tijd kon iedereen het wel zo'n beetje horen. Je probeert dan toch 'de sfeer er weer een beetje in te bren gen". Auto-ongeluk Een dag na het pak slaag in Groningen, op trainingspark Herdgang, deden de nuchtere woorden van Robson hun werk. Van Breukelen: „Rob son verwoordde het mooi. Hij zei: 'We hebben een zwaar auto-ongeluk gehad, de auto is total-loss, maar we kunnen tenminste nog lachend uit het wrak stappen'. Prachtige beeldspraak van 'm. Hii heeft gelijk; we moeten de zalcen zo positief mogelijk blijven zien. Zo bekijkt iedereen het ook. Er is een slag verloren, maar we kunnen de oorlog nog steeds winnen". Op basis van een portie gezon de, goede wil, vindt hij, moet en kan het morgen lukken te gen Volendam. „Dat, die goede wil, is er altijd geweest. We willen zo graag met z'n allen, maar 't is het hele seizoen al moeizaam gegaan. Dat stuurlo ze hè. Terwijl we op papier toch een ploeg hebben die be ter moet en beter kan. En waarvan de mensen ook igts beters mogen verwachten". Die ploeg loopt morgen vanaf kwart over vier misschien toch de polonaise. „Laten we het in vredesnaam hopen". Het klinkt oprecht, smekend bijna. „Het kon dan wel eens een heel uitgelaten polonaise worden. Juist omdat het zo'n moeizaam seizoen is geweest". oktober in het Olympisch sta dion met 3-1 over de kling ge jaagd; de hoofdstad maakte zich al op voor het 24e lands kampioenschap. Slechte tijden Goede tijden voor Ajax, slech te tijden voor PSV. De club van het kapitaal moet zich groen en geel hebben geërgerd aan de 'revival' in Amsterdam. PSV heette van 1984 tot 1989 immers de onbetwiste groot macht van het vaderlandse be taald voetbal en zou ook Euro pa wel even inpalmen. Het abonnement op de titel was een lustrum lang een vanzelf sprekendheid, die mannen als voorzitter Jacques Ruts en ma nager Kees Ploegsma er toe bracht de grenzen te verleg gen. Eindhoven dacht aan een heuse Europese competitie waarin PSV natuurlijk tot de gevestigde orde zou behoren. Anno '91 blijkt het niet meer dan grootspraak te zijn ge weest. PSV is PSV niet meer. Vroe ger een club met nette jongens die mét twee woorden spra ken, tegenwoordig een broei nest van conflicten. De intri ges staken vorig jaar al de kop op met Wim Kieft, Sören Ler- by en Gerald Vanenburg als erkende vechtjassen, die de eenheid uit het oog verloren en hun werkgever niet aan een waarschijnlijk verwachte titel hielpen. Het gekonkel in het vorig sei zoen blijkt geen incident te zijn geweest. De oorlog deed Guus Hiddink sneuvelen en bracht de noodzaak van een nieuwe sterke man aan het licht. In dat kader heeft voor zitter Jacques Ruts gefaald. De praeses ontpopte zich als een dwingeland die in zee wilde met Bobby Robson, daar waar Dick Advocaat een beter alter natief leek voor de naar Tur kije uitgeweken Hiddink. De Brit bleek een verre van ge lukkige keus, kreeg nog voor het seizoen de wind van voren van Engeland-kenner Hans van Breukelen, die gentleman Robson ongeschikt achtte voor een Nederlandse topclub. De doelman slikte zijn kritiek snel in, maar het kwaad was al ge schied. Robson zou nooit het vertrouwen krijgen. Anno-nu neemt niemand de voormalige Engelse bonds coach nog serieus. Assistent Hans Dorjee, onder Hiddink nog werkzaam op het eerste plan, zag zich gekort in zijn bevoegdheden, kondigde zijn vertrek aan en vindt als stiÜe Robson-opposant een willig oor bij de spelers, die steen en been klagen over de trainin gen en coaching van de Brit, die tot dit weekeinde de hand boven het hoofd wordt gehou den. Maar bij het missen van de titel nog wel eens aan de schandpaal zou kunnen wor den genageld. De rekening kon niet uitblij ven. PSV verzamelde punten, maar speelde als een orkest zonder dirigent. De club dacht met - vooral - John Bosman en Erwin Koeman aardig te heb ben ingekocht, maar kwam bedrogen uit. Bosman vond zijn draai niet en zit tegen woordig te verpieteren op de bank, terwijl Koeman slechts uitblinkt in het opzetten van een grote mond. Die zich voor al richt tot de eigenzinnige Ro- mario, die zich niets aan zijn Brabantse omgeving gelegen laat liggen. Maar de Braziliaan deed lange tijd meer dan ooit datgene waarvoor hij duur wordt betaald en heeft de inte rim-aanvoerder inmiddels het zwijgen opgelegd. Zoals vorig <veekeinde in Groningen nog bleek. Kinderziektes Afgunst, haat en nijd dus, maar al te veel bloed is er bij PSV niet gevloeid. Reden: de kinderziektes waaraan Ajax halverwege het seizoen ten prooi viel. Een bloedeloze 0-0 begin januari tegen Sparta vormde daarvoor de eerste vingerwijzing, daarop volgen de remises tegen Roda JC en RKC en een nederlaag - de eerste - tegen Willem II een verdere bevestiging. Er kwam zand in de machine bij Ajax, waar Roy niet meer draaide, Van 't Schip het liet afweten en Witschge ondersneeuwde in de anonimiteit. Zelfs de Wouters vergat zich, toen hij zondag 7 april tegen PSV luid keels twijfelde aan het uur werk van Frans Houben en de man in het zwart een por toe diende. Geel voor Wouters, la ter veranderd in rood, en een nederlaag van 4-1 voor Ajax, dat de titelaspiraties wel op de buik leek te kunnen schrijven. Maar Ajax bleef zichzelf. Bleef hopen op uitglijders van PSV en kreeg gelijk, toen de lijst aanvoerder zich verslikte bij FC Den Haag en halve mis stappen beging bij Vitesse en MVV. Zodat de twee groot machten na het wegvallen van het dit seizoen verrassende FC Groningen weer op gelijke hoogte kwamen te staan staan. Een voorspelling over de af loop is onzinnig en is zelfs aan de meest gewaagde bookma ker niet besteed. Ajax pakte, ondanks het wegvallen van Stanley Menzo en Stefan Pet- tersson en het moeten inpas sen van reserve-doelman Ed win van der Sar toch weer vrolijk de punten mee, evenals PSV, dat altijd en overal kon terugvallen op de klasse van Romario. Behalve afgelopen weekeinde toen het zowel voor Ajax als PSV misging, met de apotheose van morgen als gevolg. Verschil Het verschil tussen Ajax en PSV? In elk geval dat Ajax er de laatste jaren steevast in slaagt de rust in de eigen tent te bewaren. Vuile was komt niet naar buiten in Amster dam, waar Leo Beenhakker zijn pupillen een erecode heeft opgelegd. Bij PSV lijkt men daarentegen niet te hebben ge leerd van eerder gemaakte fouten en werd nog steeds met modder gegooid. Daarnaast lijkt Ajax meer dan PSV de toekomst te hebben. Spelers worden voor meer jaren vast gelegd en kunnen niet langer voor een appel en een ei wor den verkocht, zoals in het ver leden met vedetten als Van Basten, Rijkaard en Koeman is gebeurd. PSV bedreef al jaren een dergelijke politiek. Maar wat is daarvan de waarde als vedetten er niet in slagen als eenheid naar buiten te treden? Idoor GERT VAN DIJK AMSTERDAM Eind april, op een dinsdagavond, raakte Stanley Menzo voor de eerste keer in zijn carrière ernstig geblesseerd. Er kwam in de thuiswedstrijd tegen Sparta geen tegenstander aan te pas. De schade aan het rechterbeen van Menzo was aanzienlijk. Vooral zijn knie kreeg het zwaar te verduren: knieban den opgerekt, mediale banden opgerekt en een stukje van de meniscus afgebroken. Zijn en kel kreeg ook nog een tik mee: eveneens opgerekte banden. Menzo verwerkte het blessure leed in alle eenzaamheid en zonder jammeren. Natuurlijk vond hij het uiter mate vervelend, dat hij het doel van Ajax in de beslissen de fase van de competitie niet kon verdedigen. Natuurlijk kwam het hem slecht uit, dat er een abrupt einde was geko men aan een periode van abso lute topvorm. En natuurlijk baalde hij toen Joop Hiele als vervanger van de eveneens geblesseerde Hans van Breu kelen tegen Finland promo veerde tot eerste doelman van Oranje. „Daar had ik per slot van rekening ook kunnen staan. Die gedachte heeft echt wel een paar keer door mijn hoofd Afspraken Stanley Menzo keerde afgelo pen zondag op Spangen terug in de selectie van Ajax. Als re- serve-keeper. Zijn vervanger Edwin van der Sar stond ge woon in het doel tegen SVV. En dat was geheel volgens de afspraken. „Als onze derde keeper, Abe Knoop, niet ge blesseerd was geweest, dan had ik waarschijnlijk op de tri bune gezeten". Menzo is niet geschapen voor de rol van bankzitter. De wed strijd SVV-Ajax was een ver schrikking voor hem. Er was wel betrokkenheid, maar het I FOTO: DIJKSTRA echte medeleven ontbrak. „Zo iets had ik nog nooit meege maakt. Het was een hele vreemde gewaarwording. Op de bank leefde die wedstrijd niet echt voor mij. Ik had zelf geen enkele inbreng en daar had ik het heel moeilijk mee. Het liefst was ik zo het veld ingestormd. Ik wilde zo graag, hè. En dan verlies je die wed strijd ook nog. Het was een dramatische middag. Voor Ajax en voor mii persoonlijk ook. Zoiets hoop ik nooit meer mee te maken". „Als het misgaat, en de titel dus bij PSV'terecht komt, dan is dat uitsluitend te wijten aan die slechte serie na de winter stop. In de eerste helft van de competitie hebben we heel mooi en ook efficiënt gevoet bald. De punten bleven binnen stromen. Verschillende ion- gens zijn vervolgens naast hun schoenen gaan lopen. Dat was het hele probleem. Ze dachten, dat de hele wereld aan hun voeten lag. Foute boel natuur lijk. We kregen na de winter stop onmiddellijk de rekening gepresenteerd van die mis plaatste arrogante houding. Misschien hebben we daardoor net een puntje te veel gemorst. Je kunt niet alles ophangen aan die nederlaag tegen SVV. Maar we leven nog". Geen geheim Stanley Menzo maakt er geen geheim van, dat Ajax dit sei zoen vooral op het mentale vlak nogal wat mankementen vertoonde. De technische kwa liteiten van zijn medespelers bezorgden hem geen hoofdbre kens. Die zijn volgens Menzo in ruime mate aanwezig om ook met succes aan een nieuw avontuur in Europa te begin nen. Daar ligt het probleem niet. Grote zorgen maakt de donkere sluitpost, zich over de mentale veerkracht van de meeste Ajacieden. Daar wringt de schoen werkelijk. „Kijk alleen maar naar deze competitie. Het is onmogelijk om 34 wedstrijden achter el kaar goed te voetballen. Dat bestaat niet. Maar je kunt wel je stinkende best doen in al die 34 wedstrijden. Daar hebben we het moeilijk mee. Als het in het veld heel erg tegenzit, dan zijn de meeste jongens niet in staat om de knop om te draaien en de mouwen op te stropen. Er lopen maar een paar werkers in Ajax rond. De rest is voetballer. In de Europa Cup gelden ook andere waar den en normen dan in de Ne derlandse competitie. Dat heb ben we twee jaar geleden wel gemerkt tegen Austria Wien. Ik vraag me werkelijk af of dit Ajax mentaal al tegen Eu ropees voetbal is opgewassen. Dan moet je elke minuut op scherp staan en mag je geen tel verslappen. Je kunt in twee wedstrijden ook maar heel weinig goed maken. Ik denk dat we daar op het mentale vlak nog iets te licht voor zijn. Ajax is op dit moment een to- pelftal, maar nog geen topclub. De meeste jongens barsten van het talent. Ik denk, dat we nog twee jaar nodig hebben om een topclub te worden. Dan moeten de groeistuipen bij die jonge jongens verdwenen zijn. En gaan we echt meetellen in Europa. Daar twijfel ik geen moment aan". De KNVB heeft geen maatregelen genomen titelgevecht van Ajax zo soepel mogelijk te verlopen. Met de pen rond de bekerfinale t Feyenoord en BW D imer; nog vers in het gehe\. film v stuurt de voetbalbond dag* waarnemers naar Am Zimn en Eindhoven. Bertus Een 1 Rijk hoek en Rob de 1 dacht zullen morgen, gewa} i-Zim een yuppie-telefoon,nif zijn in de stadions wi,n de f beslissing over het 'an zi landskampioenschap teen vallen. Wie denkt da1 en c KNVB-duo stand by lSum telefonisch hulptroepnhal^ roepen om de orde iilderd stadion te waarborgei,dan bedrogen uit. Rijkhoe 'EI|R Bakker moeten er sle ')°nk zorgen dat Ajax-Viteielde PSV-Volendam exaci,5> 's hetzelfde tijdstip begi ns(e Dat is nogal wat. De Z®1 v van Rijkhoek en Dei'^ niet het enige dat de Bdor| voetbalbond als voon1se c geregeld. Zoals bekenimei de grootste sportorgai van ons land er ook op beide plaatsen eer^Q|| uit te reiken. Men ha|QW de kampioensschaal f en CJ replica laten maken, jspo Olympisch stadion ui overhandigd als Ajax R wint. PSV krijgt bij j origineel. De KNVB P echter nóg meer. De io Gi voortijdige invasie in Shov bij de beker-eindstrij F'üttl officials op het lumin 1 no gebracht de stadionspo bij Ajax en PSV ook 119 c belangrijke rol toe ten.spi Beide microfonisten ederl verzamelde meute mn.foc Amsterdam en Eind1' ■toestemminggeven how bestormen. Er is ech "9en restrictie: die mededi^1^ worden vergezeld vagNOc dringende verzoek o de hekken te blijven 10 m ceremoniële gedeelte rug is. Pas als de tro 23 Q uitgereikt en de spel ereronde hebben gen o iv mogen de supporters wziei vreugde de vrije ioo;'mPai het veld betreden. D, Lied veronderstelling dat ncj Fe bovengenoemde maa Cristc leiden tot een ongest 'acka gang van zaken in A en Eindhoven is onti In Zeist schijnen ze i -24.c evenwel te denken. Onthullender kan deo v (of is het onkunde?) sportorganisatie niet gedemonstreerd. Aai i 'r inzetten van honden n wapenstokken wordtvs ir kennelijk niet gedac, Waarnemer Rob de - sprak na Feyenoord- Bosch historische wol chef veiligheid van 01 noemde het onvermi supporters het veld l ,ers en voor onregelmatig radic zorgen. Het zij zo, w conclusie. Waaraan 1 °F'jc toevoegde dat zo'n ii morgen in het Olym stadion wéér zal plai0 mi Dat is de KNVB ten uit. In België doen z anders. Daar staan fyyiaan competitiewedstrijde rmu2 gehelmde wapen brot -07 o de Rijkswacht langs - Met hun gezicht naa publiek. Daar worde voortdurend lieden i de vorm van een br. niet wordt vergeten, aantal rellen in Belg binnen de stadions b dan in Nederland. I'" het ook daar wel eei hand. Hetgeen Aad aan den lijve onder\ stormde bij de geboo Anderlechts landskampioenschap het veld op, gevolgd horden suppporters. F kreeg de rekening gepresenteerd. Hij w zan' schuldig geacht aan !l?'e provoceren van de a en mag geruime tijd y tribune plaatsnemen y L de spijlen van het stro derhalve. Zouden di t officials ook te lang tralies hebben gekek Oogkleppen kunnen handig zijn, maar je niet te lang op hebb Ajax en PSV on verI. morgen nog een beslissingsduel moetf om de landstitel is weer als enige verantwoordelijk va organisatie. Langs d( van het neutrale tei Kuip?) staan de advi weer trappelend kli' een volgende rechts een smartegeld voor 85, Bosch gaat dat de bLJ. geld kosten. Maar k vindt men in Zeist i 57, contributiegeld van miljoen leden beter balk kunt gooien di splinter uit je oog h EF (22

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18