<rm o Dor TENNIS CIRCUIT t Panda: nieuw gezicht Wouter van Mooi zijn is niet alles Guinau toont geen ontzag der Heyde RADIO WEST sa .4 Ir Rabobank Q CcidócOoutant Postadres: Postbus 1220 - 2280 CE Rijswijk EXTRA RADIO WEST SPORT zaterdag 15 juni, 18.00 uur DE TREFFERS - QUICK BOYS (Nederlands kampioenschap) EcidócGourant ZATERDAG 15 JUNI 1991 PAGINA 15 Minirotonde: de haarlemmerolie voor het verkeer Hoewel men in Wassenaar waar een minirotonde tot on gevallen leidt er duidelijk anders over denkt is deze week in het. Noorden van het land de minirotonde danig be wierookt. Dat gebeurde in Bei- len tijdens een symposium over dit fenomeen in opkomst. Nu liggen er nog 35 miniroton- des in het Noorden, over enke le jaren zijn het er zo'n tachtig. De minirotonde werd de haar lemmerolie van de verkeer- sontwikkeling genoemd. Aan leiding tot het symposium was de presentatie van een rapport van het bureau Hofstra Ver- keersadviseurs over de stand van zaken met betrekking tot de minirotondes in de drie Noordelijke provincies. De voordelen ten opzichte van een 'normaal' kruispunt zijn groot, zo blijkt uit het rapport en uit de inleidingen tijdens het symposium. Men moet er wel even aan wennen en af en toe rijdt een automobilist nog wel eens rechtdoor waar het niet kan, maar desondanks is de minirotonde veiliger, bo vendien goedkoper in aanleg en onderhoud, is de verkeers afwikkeling sneller en rusti ger. De kleinste Fiat is inmid dels zijn elfde produktie- jaar ingegaan, op weg naar drie miljoen ver kochte eenheden. Nog steeds mag de Panda gel den als een opmerkelijk praktische en gunstig ge prijsde kleine auto. Het basisontwerp was meteen al geslaagd, want veel is er nooit aan veranderd, tenminste uiterlijk. In 1986 kreeg de Panda wel een nieuwe achteras en nieu we motoren. Daarmee is hij nu nog hoogmodern, het is de kleinste en goedkoopste auto met brandstofinjektie en een geregelde katalysator. Zeer on langs kwam er dan nog de uit breiding met een elektronisch gestuurde continu-variabele transmissie in de Panda Selec ta, die tevens een nieuwe, iets grotere motor bracht. Eigenlijk voor het eerst pakt men nu de carrosserie wat grondiger aan. Daarbij krijgt de Fiat Panda een maar heel weinig gewijzigd gezicht mee, de meeste veranderingen be treffen technische verfijning die niet zichtbaar is. Het gaat vooral om verbeterd comfort: de geluidsisolatie is aangepakt, de knoppen op het dashboard zijn nu 's avonds verlicht, de afstemming van de vering is veranderd. Stoelen en achter bank kregen een verbeterde profilering, de laatste herinne ring aan het oorspronkelijke MAZDA INTRODUCEERT MX-3 Mazda is erg voortvarend met de presentatie van de compacte MX-3 coupé. De produktie is nog niet be gonnen, toch vond al een internationale presentatie plaats in het Zwarte Woud bij het exclusieve kuur oord Baden-Baden. Daar moesten we het doen met een paar voorserie-auto's, zodat van een uitgebreide rij- impressie geen sprake kon zijn. De MX-3 is bedoeld voor jonge mensen, zeiden verte genwoordigers van de fabri kant, die bij deze auto voor het eerst de kans krijgen van heu se zescilinder-motorisering te genieten. Men sprak van een vierpersoons interieur, van uitzonderlijke stuurstabiliteit en nog zo het een en ander aan hoogdravende reclame taal. Daar we al wisten dat het ging om een prijsklasse van ruim veertig mille moest toe gegeven worden dat de term 'jonge mensen' te algemeen was: het dienen welgestelde jongeren te zijn. Op een pers conferentie met Japanse fa- brieksmensen wordt je niet al tijd veel wijzer. Er werd ge vraagd naar de MX-6, die in het najaar zal verschijnen; Jun Watanabe, Mazda-perschef voor Europa, keek heel over tuigend alsof hij niet begreep over welk merk het ging. De MX-6 wordt een coupé van het formaat van de 626, maar met een geheel eigen ontwerp, zoals de MX-3 in de verte ver want is met een Mazda 323. Het enige interessante wat we hoorden was dat er meer mo dellen zullen worden uitgerust met varianten op de V6-motor die in de MX-3 debuteert. Duf interieur Een gewaagde lijn kan de nieuwe MX-3 niet ontzegd worden, die waarschijnlijk net als bij de 121 voor de een het einde zal zijn, en voor de an der afstotelijk. Het enige wat ik er daarom over zeg is, dat het uitzicht naar achter een stuk beter is dan de erg hoge achtersteven doet vermoeden. Uit gesprekken met Mazda- mensen begrijp ik dat men een strakke afwerking in zwart Een gewaagde lijn kan de nieuwe MX-3 niet ontzegd worden. ziet als het kenmerk van een Europees sportwagen-inte rieur, zoals ook toegepast in de geslaagde MX-5 cabriolet. In de MX-3 werkt het echter niet. Het dashboard is heel praktisch en overzichtelijk, maar doet ontzettend kaal aan, zoals het hele interieur. Ver geet trouwens onmiddelijk dat 'vierpersoons', een enkele blik op de achterbank bewijst dat de term 'noodzitplaats' volle dig van toepassing is. Het nut tigste wat je ermee kan doen is de plank-rechte leuning om klappen, zodat de redelijk gro te bagageruimte nog wat rui mer wordt. We begonnen de rij-impressie met het basismodel 1.6, voor zien van een opgewaardeerde 323-krachtbron. Hij beschikt over vier kleppen per cilinder (twee in de 323), goed voor zegge en schrijve 2 kW meer vermogen (te weten 66 kW/90 pk). Deze motor loopt mooi en soepel, door de wat lang geko zen versnellingen maken de prestaties evenwel geen echt sportieve indruk. Met een top van 178 km/h en acceleratie tot 100 km/h in 10,5 seconden ben je nauwelijks sneller dan FOTO: PR een gewone 1,6 liter 323. Wat teleurstellend is daarnaast de uitrusting. Echt kaal is-ie niet, met lichtmetalen velgen, elek trisch bediende spiegels, vèr- stralers en stuurbekrachtiging. Maar voor 42.460 gulden ver lang je ook zaken als elek trisch bediende ramen en cen trale deurvergrendeling (1500 gulden meerprijs). -I dvan der capellen LEIDEN Onno lijkt een goed sei- gemoet te gaan. In 'ipetitie verloor de aar in totaal slecht dstrijden voor zijn IAN. En in het eer- nooi van dit jaar in verraste Guinau en vijand met een de als vierde ge- Wouter van der Waarmee hij zich wartfinale speelde, er waarop Guinau de nbond met de Uni- was een bewijs voor lif/ertrouwen dat Gui- iregen heeft na de ij- competitie. Elke an- 'iler van zijn kaliber 5opkijken tegen een ider die, weliswaar bij an beter bij Unicum, e speelde. „En dan hoofdklasse en wat Dat gebrek aan ont- k volkomen juist te Hl|e breaks in beide sets de boomlange maar Alphenaar de 6-4, 6- le echte test komt nu rco van Trigt die met promoveerde naar klasse. De winnaar pot kan een zware :moet zien tegen Jan- Aigthart. Want Lugt- i oorlogspad. Geïnspi- ir het inderdaad hoge het Lissese deelne- zet de Katwijkse iar zijn opponenten te isteren was Perry iet slachtoffer. „Ik eens of ik kansen op heb gehad. Daarvoor illemaal veel te snel", niet eens zo teneer- Paauw na zijn 6-0, 6- liging IJsclub Alkemade TARENDSVEEN De leden van IJsclub Alkemade |t afgelopen winterseizoen opvallende prestaties gele iden vanmiddag tussen drie uur en half vijf gehuldigd qenzaal van restaurant 't Veen, Langeweg 16 in Roelof- '"n. Tijdens deze informele bijeenkomst wordt tevens Aeken op de vieringen van het jubileumjaar. Lage Land wint ringsteken in Oud-Ade OUD ADE Het ringsteken met paard en wagen leverde gisteravond tijdens het drie daagse jubileumspektakel in Oud Ade een klinkende over winning op voor de paren uit het Lage Land. Zij wonnen de eerste drie prijzen en de pech- prijs. Er deden 52 paren mee, meer kon de organisatie er niet inschrijven. De belang stelling was overweldigend. Paul en Monique van der Geest (Klaverblad) wonnen de eerste prijs. Corrie en Piet van der Meer werden weede, Ly- dia van der Poel en Hans Vrij burg derde. De Pechprijs was voor Annie van Dammes, die jarig was maar geen enkele ring wist te prikken. De vrij markt werd zeer druk bezocht. FOTO:PR hangmat-achtige meubilair met zijn uiterst originele ver- stelmogelijkheden is uitgewist. Het enige waaraan je een nieuwe Panda van buiten her kent is de grille, naar familie gelijkenis geschapen met die van de grotere Fiats. De Su per-versie krijgt voortaan een stootstrip op de flanken mee, maar daarmee hebben we al het nieuws ook gehad. Aannemende dat het geluids- en veercomfort inderdaad ver beterd werd mag je ook niet meer wensen een grote fa celift zou deze karakteristieke verhuisdoos-op-wielen alleen maar duurder kunnen maken. Toen de Panda in het voorjaar van 1980 uitkwam sprak ik van „een echte moderne op volger voor de Lelijke Eend"; elf jaar later kun je zeggen dat hij mij niet in het ongelijk heeft gesteld. Stoelen en achterbank van de Panda kregen een verbeterde profilering. jaar waardeerde zijn compacte mo- en Lancer op met benzinemotoren, drie kleppen per zijn, zo meldde bedoeld om aan gere uitlaatgas-eisen n beantwoorden. In scheelt het niet veel ide motoren, die twee -per cilinder hadden, :'|rigens niets verschil de nieuwe. De nieuwe liter benzine-aggre- I9pen alleen wat betere De prijs van de met oude motor RAT ijds met zo'n duizend 9 aagd, waarnaast de IJïiet nieuwe motor lie juist wat duurder Nu waren de kleine CE i's nogal stevig ge bral de vier/vijfdeurs 'e importeur deed er ;xtra zijn best op en ingang van april de an de Lancer (met otor, de oude versies 'eer wat te verlagen. )m bedragen van 200 d lden. Daarbij worden ii ieselversies, die geen 1 motor kregen, iets Mitsubishi hoopt zo m van de Lancer procent te kunnen 0 verlies. In de onderste helft liep Tom Bulters simpel over Paolo Polla heen, had Martijn Krans het best moeilijk tegen Maurice van der Weele en toonde Ton Groen aan dat hij vooral goed in eigen voordeel kan „kijken". Zelfs voor een tribune vol „adelaarsogen" presteerde Groen het ballen ten onrechte in zijn eigen voordeel te zien. Wedstrijdlei der Jan van der Loo moest er dan ook meer dan eens aan te pas komen om Groen terecht te wijzen. Visser liet zich er door beet nemen en verloor met 7-5, 7-5 na in beide sets voor gestaan te hebben. Bij de B-dames bereikten Ma rijke Guyt en Petra Jansen de halve finales. Guyt moest diep gaan om de Indiase Vyajaku- mar eronder te houden. Vyaja- kumar had daarvoor de op een 4-6, 2-4 stand afgebroken par- tij tegen Mirjam Siemerink toch in winst omgezet. De be wegelijke Jansen had het wel heel gemakkelijk tegen Natha lie van der Voort: 6-0, 6-1. Dennis Versteeg voelde zich op eigen grond uitstekend op zijn gemak. De C-speler had geen kind aan Sander Geer- lings (6). Een perfecte wed strijd met steeds kerende kan sen werkten Ronald Klein en Roeland Kuiper af Klein had in de tweede set een match point die Kuiper gedurfd wegsmashte. Waarna de Uni cum mer in de beslissende reeks voortdurend een voor sprong kende. Doordat Kuiper overschakelde op te verdedi gend spel kon Klein terugko men en op het vierde match point de partij binnenhalen: 6- 4, 6-7, 7-6. Moeten de C-heren nog een lange weg bewande len om de halve finales te be reiken, bij de dames zijn de laaste vier al bekend: Yvonne van Hensbergen, Sonja Sjaar- dema (winst op Yvonne Schoordijk), Jolanda Mens en Nicole van Stein. Ook bij de D-dames zijn er nog maar vier in de strijd: Maaike Zonderop, Machteld van Wijck, Mirjam Stern en Nicoline Derks (winst op tweede geplaatste Cindy Berg). De Merenwijk Op de Leidse banen van de Merenwijk bewees Jean-Paul Bierling dat zijn dubbelkwali- teiten hem niet ontvlied zijn. Donderdag ging hij er met de overigens geblesseerde Taco Janzen (en dat terwijl vaste maatje Peter Brebde ook al af moest zeggen wegens een bles sure) nog af tegen jonkies Wouter van Tongeren en Ha rold van Schie. In het ge- mengddubbel met Ilonka van Riet toonde de Hagenaar aan dat de nederlaag een vergis sing was. De toch bedreven Josje van der Hoeve en Dave Wijn veldt hadden heel weinig in te brengen; 6-3, 6-2. Annette Hins, na lang geluk kig weer terug op de tennisba nen, had er vooraf weinig fi ducie in. Maar eenmaal op de baan bleek de forehand weer als vanouds te lopen. Met Christiane van Beers werden Yvonne Westerhout en Petra Fokking verslagen. Voor de verrassing van de dag bij De Merenwijk zorgden Dennis de Roo en Timo van der Voort. De D-spelers waren met 6-1, 7- 6 te sterk voor het in C2 als eerste geplaatste duo Olivier Kist/Niels Bronsgeest. De prestatie van Ariane Renaud en Carel Wijdeveld, toch al be hoorlijk op leeftijd, mocht er overigens ook zijn, In het ge- mengddubbel C2 haalden de RIO-docenten de finale na winst op de nummers een, Ma ria van Beelen en Cees van Driel. MVKV De organiserende vereniging is goed vertegenwoordigd in de vandaag vanaf een uur te verspelen finales. In het he- rendubbel mogen MVKV-ers Jan van der Plas en Wim Guyt het opnemen tegen Al kemade-spelers Loek Koek en Pim van der Meer. Ook in het gemengddubbel zullen de han den vooral op elkaar gaan voor de thuisspelers. Jos Jon gen en Tineke Sip zullen de clubkleuren gaan verdedigen tegen het paar Starkenburg. Alleen in het damesdubbel zullen de zenuwen niet door de MVKV-kelen gieren. Ineke Hooymans en Plonie van Ma- ris zijn daarin als eerste ge plaatsten favoriet tegen het koppel Van Beek/IJsselmui- den Artesia Niet Valentijn Weber, die eerder de nummer twee in het HEC2 Withaar versloeg, maar Peter Kesteloo speelt zondag in de finale. De Leiderdorper had opvallend weinig proble men met de Artesiaan: 6-3, 6-1. De tegenstander van Kesteloo in de eindstrijd moet komen uit de lang verbeide strijd tus sen Arie Wesseling en John Dahlhaus. Het Open Boogaard senioren toernooi verloor in het damesdubbel Alie Snellen berg en Henny Verhage twee smaakmaaksters. Het Koude- kerkse koppel kan het succes van vorig jaar niet prolonge ren na de nederlaag tegen het duo Hansen/Mulder Leny Pennenburg en Joke Smith moeten nu de club-eer verde digen. Het als finalisten ver wachte dames Dl-dubbel won afgetekend van Ron Bekke ring en Sjaan van Steenber gen. Dat deden ook Wim Cra nia en Wim Schreuder tegen Marcel Teljeur en Henk Era dus. Abbenes Het vooral voor de gezellig heid georganiseerde toernooi van Abbenes zag gisteren toch Cees van Ruiten opdraven. Ten onrechte werd gisteren in deze kolommen vermeld dat Van Ruiten met partner Jac ques van Ruiten gediskwalifi ceerd zou zijn. Jacques speelde echter met Herman van Rui ten en niet met Cees. Met part ner Leo van Berkel is Cees van Ruiten nog steeds actief (en op tijd). Na een zege op de Schouten-brigade bereikten Van Ruiten en Van Berkel de kwartfinale. Een ronde verder zijn Cees en Tiny van Emme rik. De papieren favorieten in het gemengddubel D35+ schatten de tegenstanders als immer goed in en sloegen Raams en Kerkhof „af". Te genstanders in die halve eind strijd zijn Van Eeden en Marij- nen. Twee breaks waren voor Onno Guinau voldoende om Wouter van der Heyde te verslaan. FOTO: HENK SNATERSE uiterlijk van de Fiat Panda.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15