Gert-Jan Theunisse belust op wraak Mare Benninga gunt hockeyploeg 't beste |k -1 Cetdóc SouTOTtt VOETBALLERLEI Maradona wil zijn auto's kwijt v\ Twee SPORT ZATERDAG 8 [UNI 1991 PAG?0 Diego Maradona achter het stuur van éèn van zijn luxe voertui gen. FOTO: AP NAPELS Diego Maradona gaat zijn wagenpark in Napels verkopen. De Argentijn, juridisch onder vuur in Italië en Argentinië wegens het gebruik van cocai ne, vindt de invoerrechten voor Zuid-Amerika te hoog. Te koop staan een Ferrari Tes- tarossa (336.000 gulden), een Ferrari F40 (588.000), een Rolls Royce Silver Spur II (462.000) en een BMW 8.5 (201.000). Kaiserslautern wil kampioensschaal niet KAISERSLAUTERN Het bestuur van FC Kaiserslautern heeft de Duitse voetbalbond laten weten nog geen interesse te hebben in de kampioensschaal. Kaiserslautern kan vandaag voor de derde keer in het bestaan kampioen worden als het één punt haalt in de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchenglad- bach. Trainer Karl-Heinz Feldkamp is fel tegen een eventuele huldiging: Hij wil, met nog twee duels te spelen, ook nog niets weten van felicitaties. „Het seizoen wordt pas besloten na de uit wedstrijd tegen FC Köln", stelt hij. Geen waardig afscheid Tigana PARIJS Oud-international Jean Tigana krijgt geen gelegen heid in stijl afscheid te nemen van het publiek. Raymond Goet- hals, de trainer van Olympique Marseille, heeft voor de bekerfi nale tegen AS Monaco geen plaatsje ingeruimd voor de 34-jarige middenvelder. Tigana sloeg een aanbod als reserve te fungeren resoluut af. Zijn laatste wedstrijd voor Olympique wenst Tigana, die stopt met voetbal op topniveau, van de tribune te bekijken. Polley naar Germinal Ekeren EKEREN Prince Polley, de voormalige spits van Sparta, speelt de komende twee sei zoenen bij Germinal Ekeren. Zijn huidige club Beerschot, dat naar de tweede klasse is gedegradeerd, en zijn nieuwe werkgever bereikten afgelo pen overeenstemming over de transfersom. De 22-jarige Gha- nees speelde slechts één sei zoen bij Beerschot. Hij treft in het team van Germinal Eke ren, afgelopen seizoen de reve latie in de Belgische eerste klasse, onder anderen Simon Tahamata, Jos Daerden en Ben Wijnstekers. Konietzka ontslagen KREFELD Bayer Uerdin- gen. in acuut degradatiege vaar, heeft twee ronden voor het einde van het seizoen trai ner Timo Konietzka ontslagen. Friedhelm Funkel zal de ta ken van Konietzka in de laat ste weken overnemen. Hij is de twaalfde coach die in het lopende seizoen voortijdig bui ten de deur is gezet. Hij werd voorgegaan door Daum (Köln), Fuchs (Hertha), Entenmann (Stuttgart), Wohlers (Uerdin- gen), Ratic (Fortuna Dtlssel- dorf), Schulte (St. Pauli), Cser- nai (Hertha), Berger (Eintracht Frankfurt). Saftig (Bochum), Neururer (Hertha) en Gelsdorf (Leverkusen). DEN HAAG Door Ne derlandse bril bekeken was de Tour de France in 1988 er één van histori sche betekenis. Lubber- ding, Nijdam en Van Vliet droegen de gele trui, Van Poppel was goed voor vier etappe-zeges, Van der Poel boekte een ritzege en Rooks zegevierde op l'Al- pe d'Huez. De équipe van Post won de ploegentijdrit en in Parijs mocht Rooks de truien van het berg- én het combinatieklassement ophalen. Debutant Maas- sen werd gehuldigd als winnaar van het tussen- sprint-klassement en Breukink nam bezit van de witte trui als winnaar van het jongerenklasse- ment. De vreugde werd echter ge temperd door een affaire die nu nog steeds nagalmt. De naam Gert-Jan Theunisse staat sindsdien synoniem voor testosteron. De doping-affaire kreeg vele staartjes, met als dieptepunt de schorsing van één jaar. Woensdag heeft Theunisse zijn straf er op zit ten en maakt hij in de Ronde van Luxemburg zijn rentree. Tot de memorabele Tour van '88 reageerde Theunisse zon der uitzondering uitgesproken afwijzend en vol afschuw als het onderwerp doping ter ber de werd gebracht. Ter be- krachting van z'n afkeer be weerde hij onmiddellijk te zul len stoppen als hij zou worden betrapt. Inmiddels is Theunis se drie keer positief bevonden, één jaar geschorst, 150.00 gul den armer, maar staat hij te trappelen van ongeduld om zijn plaats in het peloton op nieuw in te nemen. Toen Theunisse op 19 juli 1988 in een hotel in Bordeaux ver nam dat er sporen van testos teron in zijn urine waren ge vonden, reageerde hij ge schokt. Als een zielig hoopje mens stond hij vanaf zijn bed de gealarmeerde Nederlandse pers te woord. Theunisse be greep er niets van. Hij had niet 'gebruikt' en speelde de onschuld. Dat theaterstuk kwam zo geloofwaardig op het publiek over dat de renner na de Tour als held werd binnen gehaald. Wraak Het woord stoppen kwam toen niet meer over Theumsse's lip pen. Toespelingen in die rich ting wimpelde hij af met de mededeling dat hij niet met een onbevredigend gevoel af scheid wenste te nemen. Theu nisse was uit op revanche en wraak. Hij wilde de wielerwe- reld met opgeheven hoofd ver laten. Hij brouilleerde met zijn werkgever PDM. Het onder zoek dat de ploegleiding had ingesteld naar veronderstelde procedurefouten leidde tot er gernis van de renner niet tot het gewenste resultaat. Theu nisse en PDM konden niet ge noeg bewijzen aanvoeren. Er moest een grote verzoening aan te pas komen om Theunis se voor PDM te behouden. De partijen sloten elkaar weer in de armen, maar zo innig als voorheen werd de verhouding nooit meer. Op zich wekte het geen verbazing dat hij een jaar later PDM toch verliet. Het was wél spektakulair nieuws dat hij terugkeerde naar Pana sonic, notabene in gezelschap van zijn maatje Steven Rooks. Post was plotseling het neusje van de Nederlandse wieler sport rijker. Waarvan hij ove rigens later veel spijt zou krij gen. Martelaar In 1989, het laatste jaar dat Theunisse in dienst van Jan Gisbers reed, werd de Braban der opnieuw in de rol van martelaar gemanoeuvreerd. Bij een valpartij in de Ronde van Zwitserland brak en kneusde hij ribben. Zijn Tour start was lange tijd onzeker, maar toch vertrok de Condor uit de Polder uit startplaats Luxemburg. Na wederom een valpartij in de buurt van Montpellier leek zijn rol in de Tour uitgespeeld. Theunisse kwam de klap te boven en deed de wielerwereld vier da gen later versteld staan door de koninginnerit naar l'Alpe d'Huez te winnen na een in drukwekkende solo. Nog geen jaar later verspeelde de ranke renner alle goodwill toen hij in de Waalse Pijl voor de tweede keer werd betrapt. Wederom werden er sporen van testosteron in zijn urine aangetroffen. Met ongeloof werd kennis genomen van z'n tweede dopinggeval. De pu blieke opinie keerde zich te gen hem. Theunisse bleef hardnekkig ontkennen, maar steeds minder mensen geloof den hem. Als aangeschoten wild vertrok hij naar de Ronde van Italië, waar vervolgens het peloton zich tegen hem keerde. Nor maal gesproken zou hij ge schorst moeten zijn, maar dankzij procedurefouten mocht hij op de fiets blijven. Daartegen kwam de wielerwe reld in opstand. In de Giro werd gestaakt eri de Neder landse FICP-baas Hein Ver- bruggen werd ter verantwoor ding geroepen door de ploeg leiders. Onder druk van de omstandig heden trokken de hoeders van de reglementen de zaken als nog recht. De procedurefouten werden met terugwerkende kracht hersteld en Theunisse kreeg zijn straf. Hij werd voor een half jaar jaar geschorst, in gaande 13 juni 1990. Theunisse en broodheer Post boos, de concurrentie tevreden. Weg Tour, weg seizoen. En later: weg sponsor. Op 13 juni 1990 ontving Theu- Gert-Jan Theunisse maakt woensdag zijn rentree. nisse een fax waarin de straf officieel werd meegedeeld. Hijzelf was die dag in Basken land waar hij meesprintte om de dagprijs in een ritje van de Subida a Arrate, een onbedui dend etappewedstrijdje. De Nederlander werd derde en moest dus naar de controle. Wat bleek tien dagen later? Juist, opnieuw positief. De verontwaardiging was zo mo gelijk nog groter. In twee jaar drie keer worden betrapt, dat kan geen toeval zijn! Theunis se, wiens schorsing als gevolg van zijn derde vergrijp tot één jaar werd verlengd, zag zijn blazoen tot en met bezoedeld. In een (wanhoops)poging zijn onschuld aan te tonen schakel de Theunisse zelfs endrocino- loog prof. dr. Jos Thijssen in. De autoriteit op het gebied van de menselijke hormoonhuis houding zou moet aantonen dat het lichaam van Theunisse te veel testosteron produceert. De renner werd op de Rijks universiteit Utrecht voor een bedrag van 150.000 gulden een gewillig proefkonijn in de hoop dat de rapportage over tuigend zou zijn om zijn straf in een beroepszaak ongedaan te kunnen maken. De uit komst was verrassend, want uit onderzoeken kwam vast te staan dat het lichaam van Theunisse bij inspanning te weinig epi-testosteron aan maakte, zodat de verhouding met testosteron volledig werd scheef getrokken. Daarmee zou zijn bewezen dat Theunis- se's hormoonhuishouding niet volledig in orde is. Voor de beroepscommissie van de UCI (international wielre- nunie) was dit echter geen aanleiding gratie te verlenen. Na het nodige soebatten en ge treuzel bleef de straf gehand haafd, zodat Theunisse ge dwongen werd een jaar vanaf de zijlijn toe te kijken. De Ne derlander vrijpleiten zou bete kenen dat het dopingregle- ment zou worden ondergra ven. En daar wensten de wijze heren hun vingers niet aan te branden. Dat jaar zonder com petitie verliep allerminst rim pelloos. Theunisse brak met Post om zijn handen vrij te hebben in een niet aflatende strijd zijn onschuld te bewij zen. Korte tijd later tekende hij verrassend een contract met TVM. De renner nam zich heilig voor om terug te keren om nog eenmaal geweldig huis te houden in het peloton. Kluizenaar De straf is Theunisse niet in de koude kleren gaan zitten. De Berghemmer voelt zich buitenproportioneel bena deeld. In zijn ogen is hem veel onrecht aangedaan. Een jaar alleen trainen heeft van Theu nisse een verbitterd en wraak zuchtig mens gemaakt. Hij leefde als een kluizenaar en heeft als een beest getraind. Vooral op hoogte. Hij wisselde verblijven in de Franse Alpen af met trainingskampen op de Canarische Eilanden waar Theunisse een vulkaan van 3717 meter gebruikte om aan zijn conditie te werken. Uit zijn naaste omgeving komen beweringen dat hij op dit mo1 ment beresterk is. Geestelijk was het eveneens een zwaar jaar voor Theunisse, die heeft moeten vechten om niet aan inzinkingen ten prooi te vallen. Zo tegen december, toen het maar duurde met de uitspraak van zijn beroeps zaak, raakte Theunisse zo- FOTO: ANP als hij het zelf noemt de kluts kwijt. Hij beweert nu die dip teboven te zijn en zowel fysiek als geestelijk gereed te zijn voor zijn rentree. Theunis se staat te popelen om te be ginnen. Wat hem betreft zal dat vooral tot uitdrukking ko men in de Tour de France, voor Theunisse nog altijd dè wedstrijd. In La Grande Bou clé heeft de Nederlander naam gemaakt en is vervolgens zijn naam besmet geraakt. Het scenario heeft Theunisse al klaar. De Tour zal hij niet winnen, dat realiseert hij zich maar al te goed. Daarvoor is de Nederlander te lang uit competitie geweest. Hij zal in de Tour een aantal keren de aandacht op zich vestigen, vooral als het hooggebergte zal opdoemen. Dat heeft hij zich heilig voorgenomen. Er dreigt echter één gevaar. TVM is niet rechtstreeks toegelaten tot de Tour. De ploeg van Priem is afhankelijk van de Tourdirec tie. Pas als het gezelschap on der leiding van Jean-Marie Leblanc TVM een 'wild card' verstrerkt krijgt Theunisse de gelegenheid zijn kruistocht ten uitvoer te brengen. VIERDE PLAATS BIJ EK IN PARIJS ZOU EEN SCHANDE ZIJN" AMSTERDAM Het steekt Mare Benninga nog steeds dat hij vooral be kendheid geniet als „de schlemiel van Seoul". De 53-voudig international, die in Oranje geen enkele maal tot scoren kwam, kwam jarenlang niet verder dan waardering van een enkele in sider voor zijn rol als nuttige invaller in de defensie. Ande ren kenden hem als ;,de broer van Carina" of de „vriend van Ingrid Wolff". Sinds zijn af tocht per rolstoel uit Seoul is hij echter vooral „die jongen van die knie". Van wie slechts een enkeling beseft dat hij het aanstaand EK in Parijs niet zal meemaken. Mare Benninga, Voorburger van geboorte, leek afgeschre ven na die gedenkwaardige 24e september 1988 in Zuidko- rea. De 30-jarige arts liep in de wedstrijd tegen Kenia voor de ogen van de televisiecamera's zijn veelbesproken knieblessu re op. „Jarenlang ben je als speler niet interessant genoeg voor de pers, maar als er iets negatiefs gebeurt, duikt ieder een er ineens bovenop", merkt Benninga nog steeds enigs zins verbaasd op. „Pechvogel '88" De voormalige HDM'er, die in 1986 na lang aandringen naar Bloemendaal vertrok, verliet Seoul met pijn en pet. Het eer ste als navrant aandenken aan zijn basisplaats in de wedstrijd tegen Kenia („Het gebeurde negen minuten na het begin, meestal viel ik juist negen mi nuten voor het einde in"); het laatste als welgemeend ka- dootje van zijn ploegmaats. „Pechvogel '88" luidde de tekst op die pet. „Ik heb 'm weggegeven aan een jong pa tiëntje. Die had veel meer pech dan ik", relativeert Ben ninga zijn lijdensweg nu. De voormalige jeugdvoetballer Mare Benninga, nu goed ter been in Amsterdam. van het Voorburgse Tonegido is nu in Amsterdam al lang weer goed ter been. Na een jaar van revalidatie keerde hij zelfs terug in Oranje, waarvan hij pas vorig jaar definitief af stand heeft genomen. „Ik heb het veel te druk met werk", voert hij onder meer als moti vatie aan. Zonder overigens te verhullen dat hij het volstrekt oneens is met bondscoach Rob Bianchi, die voor hem nog steeds slechts een bankpositie in gedachten had. „Ik vind het echt wel jammer dat ik er niet bij kan zijn", aldus Benninga aan de vooravond van de mannen-EK, die aanstaande woensdag in de Franse Licht stad begint. „Maar ik kan niet weg, ook al omdat ik een ver trouwensrelatie heb te onder houden met de kinderen". Als één van de zeer weinigen in Nederland (en de wereld) houdt kinderarts Mare Ben ninga zich in het Amsterdam se AMC bezig met het ver schijnsel „obstipatie", vrij ver taald „met kinderen die moei lijkheden ondervinden op de wc". Benninga zit „in de kin- derpoep" en maakt daar graag reclame voor. „Na een onder zoek van een jaar hebben we een nieuwe therapie ontwik keld. Bio-feedback-training, zeg maar poeptraining. De ten dens is dat gezegd wordt: het is een psychisch verschijnsel. Maar vaak blijkt dat kinderen hun spieren verkeerd gebrui ken. Ik durf er m'n hand nog niet voor in het vuur te ste ken, maar onze methode is het proberen waard. Per 1 juli '93 heb ik een opleidingsplaats in FOTO: DIJKSTRA het Wilhelmina-kinderzieken- huis in Utrecht. Ik hoop dit project dan te hebben voltooid, maar dat zal héél hard werken worden". Zenuwen En „dus" was Benninga, die twee jaar lang als coach van Bloemendaal zowel zus als vriendin onder z'n hoede had, niet oproepbaar voor de natio nale selectie. Waarmee hij vo rig jaar tegen Duitsland zijn laatste interland afwerkte. „Na een jaar van revalideren, waarin ik overigens al snel weinig meer van al die men sen hoorde, speelde ik mijn eerste interland weer bij de ju bileumwedstrijd van Tommy (de tweehonderdste interland van Van 't Hek, red.). Ik hoor de pas vijf minuten voor de wedstrijd dat ik moest spelen. Man, ik was nog nooit zó ze nuwachtig. Niet vanwege die wedstrijd, maar uit angst of die knie het zou houden. Be wust en onbewust houd je toch extra rekening met de kans op blessures". „Jorritsma gaf me het vertrou wen door me te selecteren voor het WK in Lahore. Ik heb weinig gespeeld, maar was al blij dat ik weer meekon. Toen ik begon met revalide ren, had ik als eerste eisen dat ik weer zou kunnen skiën en tennissen. Dat eerste heb ik nooit meer gedaan, maar nadat ik zes maanden had lopen hin ken, ben ik misschien wel wat te vroeg met tennissen begon nen. Aan hockey in Oranje had ik nog helemaal niet ge dacht". Nt Bianchi Maar toen Benninga de stick en het lopen weer goed onder de knie had, kwam hij dus weer in aanmerking voor een plaats bij het nationale vlagge- schip. Ook Bianchi selecteerde hem, maar bij de eerste de bes te wedstrijd kwam Benninga weer op de bank te zitten. „Daar had ik vroeger nooit problemen mee, maar een speler van 29 die ruim vijf jaar zijn verdiensten heeft gehad, neem je niet mee voor een plaats op de bank. Ik voelde me een bijwagen". Kwalijk „Bianchi wilde het ten koste van mij met de jonkies probe ren en ik had vooral het ge voel dat ik vanwege de sfeer erbij was gehaald. We hebben het meteen dezelfde dag uitge sproken, waaruit bleek dat we er totaal anders over dachten. Wat me trouwens vooral is te gen gevallen is hoe de andere spelers toen hebben gerea geerd. Ik had verwacht dat de genen met wie je vijf jaar door de wereld bent getrokken wel voor me zouden opkomen. Dat is niet gebeurd en dat neem ik ze kwalijk". Dus zal Mare Benninga zich verzorger Wim de Lange van het veld gedragen kort na het moment surprème in de wedstrijd tegen Kenia. FOTO: ANP wel verheugen op een smade lijke aftocht uit Parijs??? „Wel nee, ik zal heus geen „lekker puh" zeggen als het daar mis gaat. Ik gun Bianchi juist het succes. Want reken maar dat hij en z'n gezin hebben gele den onder al die poespas van de laatste maanden. Ik vind dat de spelers van het Neder lands team zich in die hele si tuatie wat volwassener hadden mogen gedragen. Het was on handig om de bezwaren naar buiten te brengen. Ik kan me best voorstellen dat ze een be paalde coach niet zo zien zit ten, maar door het naar buiten te brengen is er geen gezonde basis meer". „En bijna alles wat je over hockey leest zijn negatieve stukken. Mart Smeets roept bij Studio Sport na een hockey wedstrijd meestal denigrerend „dit was topsport" en na de Europa Cup was er vooral aandacht voor „die kakkers" en de kratten bier die tot het dak waren opgestapeld. Alsof alleen de spelers drinken. Eén van de charmes van de hoc- keysport is nu eenmaal dat je na afloop wat kunt drinken met je tegenstander. Trou wens, ik drink geen alcohol". Terugkomend op het hete hangijzer Bianchi stelt Ben ninga onomwonden vast: „Jor ritsma is de beste". Juist deze week, vlak vóór het EK, kwam naar buiten dat Hans Jorritsma na de titelstrijd weer op zijn oude stek zal terugke ren, een bericht dat waar schijnlijk onder de roos had moeten blijven. „De ploeg wil de alleen maar Jorritsma, dat was duidelijk", weet ook Ben ninga, die meent dat Neder land zich in Parijs moeiteloos door de poulewedstrijden moet kunnen slaan. „Die poule wedstrijden voor Nederland slaan echt nergens op. De andere poule is veel zwaarder. Het mag geen enkel probleem zijn de halve finale te bereiken. Het zou een af gang zijn als ze niet verder ko men dan de vierde plaats. Ze hebben de beste corner van de wereld, maar of ze ook vol doende een team vormen, vraag ik me af. Het kan zijn dat ze door de problemen zó naar elkaar zijn toegegroeid dat ze echt als team gaan op treden. Maar als het misgaat zul ie horen: zie je wel, we hadden er toch voor gewaar schuwd". op 1 t Op de grote mestvaalt vaderlandse huis-, tuu keukengebeuren valt betreft niet zo gek vei genieten. Alles zit zo'i tussen goede tijden en tijden in met kwisjes I spelletjes. Er zijn echfl lichtpuntjes, gelukkig! Afgelopen donderdag I weer zo ver. SportfreJ stemmen al langer af I Barend en Van Dorp I VD), maar eerder ble ook liefhebbers van i programma maar beteI kijkschema kunnen ojl Even vooraf het volger VD opereren al ongev hun geboorte als duo. Hilversumse variant <t Siamese tweeling; me verstande dat ze nooit operatief van elkaar gescheiden behoefden worden. Er heeft waarschijnlijk ooit ee/| geestelijke ingreep f plaatsgevonden, waarmp onafscheidelijk zijn. BF worden gevreesd in di vaderlandse sport wer^ hun televisie-entree aiQjr begin van de jaren ze1 met FC A vondrood, ie plachten aan te tredeijH jacquet, werd menigee vuur na aan de schen|ei gelegd. Niet zelden 7e> hun aanpak een p spraakmakend interv Degene die de euvele iel had met het tweetal 3tin te gaan zitten moest 4vi niet zelden met een p|e schoffering bekopen. Lang leken B VD s/1"! op één ding: persoonll f effectbejag en image-koi Inmiddels is hun repiie gevestigd en kunnen aa] bezighouden met datg(,r het eigenlijk om gaat:' p maken van boeiende vraaggesprekken. Zoa OI afgelopen donderdag far hockey-international jut Delissen. Dat leverde jeg, fraai stukje televisie-t\ op. Delissen is één va(,ee spelers, die al enige rtna, geleden verklaarden <L^ coach van het natione Rob Bianchi, weg molwa kwam hij toen pront I in VD uitleggen. Deze u; t werd bekend dat de siln onder Bianchi, die vaiw weekeinde de hockeyi het EK begeleidt, al 7[n^ breed zijn doorgezaagd mag nog even een weC jj Parijs, maar moet vertjp opkrassen. B VD v> aanvoerder Delissen (f uitleg te komen ge vei, hockeyer stemde toe. aar vervolgens de central >n interview-stoel snel veranderen in een on' pijnbank. Van links ee j werden Delissen enig gesteld, maar de aan\in( zat binnen de kortste^ verward in zijn eigen gordiaanse woordenk^^ Dat zou een doorsneeans nog niet eens zijn op/_ als Delissen niet gaan uit al zijn porieen waL z zweten, waarbij het wi tenslotte in stromen ij haren liep. B VD 1 over van begrip, bodè een pak tissues aan o!an pauze in het gesprek. V£ weigerde die handreif-e ploeterde dapper, aFac door, maar bleef trarue 1 Het eind van het ar vraaggesprek, dat vod0 uren had mogen c/urfljn voor hem als een ve/P0( zijn gekomen. Maar ir1*- mede-gast Peter Wini^ genadeklap had uitgePrc Volgens de profwielr had Delissen zitten 7i|"t het gedrukt stond. „li wat te verbergen, anitejH zweet hij niet zo", velQj Winnen even dodelijl duidelijk. Nog niet de vaderlandse televiium geschiedenis kon mejtn l zijn van een ontluiste}ni ontknoping. Even onv^. als pijnlijk voor de hib c wie voor eeuwig een tag opgeplakt als de Judéfr van de vaderlandse l,°" sportwereld. B VD 6_; in hun vuistje hebbelis gelachen. Eerder in fjh programma werd ee/ljdel gesprekje uitgezonden^™ Rinus Michels. Die vi dat hij niet tegelijker het tweetal wilde woPP feinterviewd. Om c/oiv' esluiten met de sug$ 52 hij een volgende keefa. Dick Advocaat zou insi meebrengen om twetë0 twee te kunnen opeii Dat wordt misschien (00 eens de formule van iem toekomst. Vooruitlop*nk daarop vroeg ik eerd week aan VD of hij it— voor een solo-intervit hij met B overleggen immers altijd alles sai z'n tweeën.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18