CH Restauratie oude Visserskapel laat nog jaren op zich wachten NOORDWIJK VRAAGT RIJKSBIJDRAGE Bewoners Rosarium krijgen nieuw huis Bouwplan Beukterrein wordt bron van ergernis DUIN- EN BOLLENSTREEK CeidóeSowa/nt WOENSDAG 5 JUNI 1991 PAGvIA (1 Directeur muziekschool Lisse stapt op uit protest LISSE In een open brief heeft de directeur van de Stichting Muziekschool Lisse en omstreken (SML), R. Wagner, scherpe kritiek geuit op de gemeenten die weigeren de steun aan de, school te verhogen. In de brief verklaart de directeur zijn functie neer te zullen leggen vanwege het uitblijven van steun. Volgens Wagner krijgt de SML veel te weinig geld. In Nederland zou een steun in de kosten van 50 procent normaal zijn, terwijl de SML nog geen 24 procent varl de kosten vergoed zou krijgen. Wagner wijst tariefaanpassingen van de hand omdat de school dan niet voor iedereen betaalbaar meer zou zijn. „De school is niet slechts bedoeld voor elitaire groepen", schrijft hij. „Het probleem ligt niet bij de SML, maar bij de gemeente die botweg weigeren mee te werken". Vol gens de directeur is er geen toekomst meer voor de SML, wanneer de betrokken gemeenten, Voorhout, Noordwij- kerhout, Sassenheim en Lisse, hun standpunt niet weige- Vrouw (81) ernstig gewond bij aanrijding in Leidschendam LEIDSCHENDAM Een 81-jarige inwoonster van Leid schendam is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de Landscheidingsweg in Leidschendam, de weg die boven rijksweg A4 loopt. Zij zat naast een 73-jarige Haagse bestuurder van een personenauto. Deze maakte een fout bij het voorsorteren en kwam van de rijbaan voor het verkeer dat linksaf gaat op de rijbaan voor het verkeer naar rechts terecht. Een achteropkomende 53-jarige Haagse vrachtwagenchauffeur had daar niet op gerekend en reed de auto in de flank aan. Het slachtoffer raakte daardoor be kneld en moest worden uitgezaagd. Zij is met inwendig let sel en diverse botbreuken overgebracht naar het Westeinde Ziekenhuis in Den Haag. Twee andere passagiers in de auto, afkomstig uit Den Haag en Rijswijk en omstreeks 75 jaar oud, raakten licht gewond en werden naar ziekenhuis Anto- niushoeve in Leidschendam afgevoerd. De bestuurders ble ven ongedeerd. De auto werd totaal vernield. Valkenburg past normen aan voor woningverdeling VALKENBURG De gemeente Valkenburg wil de regelgeving met betrekking tot volkshuisvesting aan passen. De commissie volkshuisves ting schonk er gisteravond ruime aandacht aan. J. van Laarhoven (CDA) pleitte voor een beter toewij zingssysteem. Hij stelde voor een aparte commissie, waarin alle belang hebbenden vertrouwen zouden heb ben, te benoemen, die zich daarover zou moeten buigen. De huidige nor men die gehanteerd worden bij de verdeling van woningen roepen nog al wat onvrede op bij woningzoeken- Fietsenstallingen bij zes bushaltes in Noordwijk NOORDWIJK De gemeente Noordwijk wil fietsenstallingen bouwen bij zes bushaltes in de badplaats. Acht haltes beschikken al over zo'n voorziening. De rijwielstalling bij de halte aan het Picképlein verkeert echter in zo'n slechte staat, dat men de fietsen lie ver tegen het bushokje aanzet. Deze stalling zal dan ook moeten worden opgeknapt. Ook de bereikbaarheid van de abri's bij de in Noordwijk gelegen bushaltes laat te wensen Het tegelwerk is dringend aan een onder houdsbeurt toe en dé halte aan de Beeklaan is slecht bereikbaar. De gemeente wil die si tuatie verbeteren door een verbinding met de Schaalhoren aan te leggen. De totale kos ten voor de verbeteringen bedragen 11.000 gulden. Grond in de Zi jlhoek tol0ri voor Rijnsburgse tuintefc' VALKENBURG Grond in de Zijlhoek zabok bruikt mogen worden door Rijnsburgse glasiinfyaar wers. Dat bevestigde wethouder M. Vos vaide irr meente Valkenburg gisteren tijdens de commsie\pz( gadering voor financiële zaken. De Zijlhoek i£0 1 en tare groot en ligt tussen de Zonneveldslaan erWa )Or naarse Wetering in Valkenburg. Op vragen an hg< VVD-raadslid P.Mizee antwoorde Vos: „N.uuriks kopen we deze grond voor Valkenburgse tuiners in is echter een provinciale commissie ingestehdierov Valkenburgse ontwikkeling op dit gebied vtgt. id£ die commisie ziet ook op deze plek perspectf v)Or Rijnsburgse tuinders. B en W hebben daar, s blistc dat er grond over blijft, geen bezwaar teg n D. Hoffmans (PvdA/Gr.links) had er meèrmo it 1 mee. Hij vond dat de provincie Valkenburjontfdr doende bij de plannen had betrokken. NOORDWIJK De oude Visserskapel aan de Hoofdstraat in Noordwijk wordt gerestaureerd. De kerkvoogdij van de NH kerk heeft daartoe een plan ingediend bij de ge meente. De commissie ruimtelijke ordening ging er gisteren mee akkoord om voor het herstelplan een rijksbijdrage aan te vragen via de regeling restauratie monumenten. Tot en met 1996 is de sub- sidiepot al toegewezen. De kapel komt dan ook niet voor dat jaar op de restau- ratierol. Restauratie van het kerkge- bouwtje, dat ook veel voor tentoonstellingen en activitei ten in het kader van de bad plaatspromotie wordt gebruikt, is volgens de kerkvoogdij zeer urgent. De buitenmuren laten onverantwoord veel vocht door. Het pleisterwerk laat spontaan van de muren los waardoor de kapel een sterk verwaarloosde indruk maakt. Ook het orgel heeft veel te lij den van de hoge vochtigheids graad in het kerkje. Het uit houten pijpen opgebouwde or gel moet zelf ook hoognodig worden opgeknapt. Op dit mo ment heeft dat, gezien de vochtdoorslag, echter geen en kele zin. Een recent verzoek van het kerkbestuur voor een bijdrage uit de tijdelijke rijkssubsidiere geling instandhouding be schermde kerkgebouwen is door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg afgewezen. De dienst is wel bezig uit te re kenen welk deel van de res tauratiekosten voor subsidie in aanmerking zou kunnen ko men. De gemeente verwacht dat met de restauratie van de kapel een bedrag van 250.000 gulden gemoeid zal zijn, waar van 80 procent gesubsidieerd kan worden. Lindenhof Wethouder V. Salman (CDA) maakte gisteren ook melding van een brief van bouwbedrijf van der Wiel met het verzoek het Lindenhofproject op te willen nemen op de restaura- tielijst. In het voormalige kin derziekenhuis aan het Linden- plein is van der Wiel bezig met een rigoureuze verbou wing. Eind van dit jaar moet het pand. dat volgens van der Wiel in een slechtere staat verkeert dan hij had ver wacht, zijn omgetoverd in drie aparte woonhuizen. Volgens Salman was Van der Wiel van het begin af aan dui delijk gemaakt dat hij niet hoefde te rekenen op een bij drage uit het fonds stads- en dorpsvernieuwing. „Dat zou via een omweg het binnenha len van een lagere koopprijs hebben betekend". De wet houder wilde van der Wiel echter wel tegemoet komen door het plan Lindenhof na restauratie van de kapel de al lerhoogste prioriteit te geven. J. Smit (VVD) wilde gister avond geen uitspraken doen, noch over de kapel, noch over de Lindenhof. Hij vond pas een gefundeerd oordeel te kunnen geven wanneer hij be schikte over deugdelijke rap porten over de bouwkundige staat van de beide panden. R. Dessing (CDA) merkte wat de kapel betreft op dat er ook eens gekeken moest worden naar het beheer van de kapel. „Als het bebouw straks is op geknapt en de kachel staat steeds uit dan valt de kalk na een paar jaar weer van de mu ren. Oude gebouwen zijn nu eenmaal heel gevoelig en blij ven dat ook", aldus Dessing. Get Close speelt morgen in De Voogd in Sassenheim. REGIOJOURNAAL Orgelspel De tweede orgelbespeling die in de St.Agathakerk aan de Heereweg in Lisse wordt ge houden door de Orgelkring Bollenstreek, vindt morgen avond vanaf kwart over acht plaats. Gastorganist voor die avond is Anton Doornhein. De entree bedraagt 7,50 per persoon en voor kaart- en pashouders f5. Door de Vrien den van het Adema-orgel zal er in de St. Agathakerk te vens een speelmiddag) wor den gehouden op zaterdag 8 juni van twee tot half vier. le de reet die dat wil kan dan voor '',50 per kwartier het Aderr -orgel bespelen. Zater dag 15 juni is er een extra speelmiddag die van twee tot zes u.ur zal duren. Studiehuis In het Studiehuis aan de Dr. Nolenslaan 52 in Noordwij- kerhout wordt vrijdagoch tend een informatiebijeen komst gehouden. Tijdens deze bijeenkomst, die bestemd is voor werklozen en herintre dende vrouwen vanaf 18 jaar, wordt informatie verstrekt over twee cursussen. De cur sus 'Kennismaken met beroe pen is bedoeld om kennis te maken met de verschillende beroepsmogelijkheden die ge kozen zouden kunnen worden en de cursus 'Kantoorassis tent', een volwaardige kan tooropleiding. De bijeenkomst duurt van negen tot tien uur. Voor nadere informatie, tele foon 02521-10155 Get Close In Muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassen heim treedt morgen de Leid- se band Get Close op. De groep speelt muziek in een stijl omschreven als Heart Soul. Ballads, funk, soul, rhythm and blues en rock and roll-songs wordne ten gehore gebracht. Het optreden begint om tien uur. De toegang is FOTO: PR Zonnebloem De dames van de afdeling Welfare Zonnebloem Noord wijk staan morgen op de weekmarkt in Noordwijk in verband met hun jaarlijkse verkoop. Ze zullen ondermeer tafelkleden, schortjes, baby kleertjes en kussens proberen te verkopen. De opbrengst is voor de Zonnebloem. De 'markt wordt gehouden op het parkeerterrein van de North- gohal aan de Duin wetering. Country De stichting Country Music Promotion Rijn- en Bollen streek houdt vrijdag een Ca nadese avond in De Schel ft aan de Maandagsewetering 202 in Noordwijkerhout. Er staat vanaf negen uur een op treden gepland van de Cana dese band Nora Galloway. Twee solozangers, John Ham en Sonny Sinclair zullen ver volgens een an tal songs bren gen, waarna het talent Jac- quie Henderson zal optreden. Het voorprogramma van de avond wordt verzorgd door de Nederlandse Country Gazette Band. De toegang kost f12,50. OEGSTGEEST De gemeen te Oegstgeest koopt een huis aan in de gemeente waar de bewoners van het Rosarium in kunnen worden onderge bracht. Dat heeft wethouder A. Kohlbeck van onderwijs gisteravond bekend gemaakt. „Er is sprake van een landelijk beleid om personen uit te plaatsen uit psychiatrische zie kenhuizen. Een taak waarmee het Rijks Instituut Beschermd Wonen zich mee bezig houdt. Volgens het bestuur van het RIBW vallen de bewoners van het Rosarium onder de rege ling. Het gaat hier om mensen die „beschermd" wonen", niet zozeer om mensen die „bege leid" wonen", aldus Kohlbeck die daaruit de conclusie trok dat de operatie betaald wordt door het Rijk op grond van door de algemene wet bijzon dere ziektekosten. (AWBZ). De bewoners kunnen nog tot het einde van dit jaar in het Rosarium blijven. Daarna moet naar een nieuw pand worden verhuisd. Extra parkeerruimte bij Vuurtoren in Noordwijk Brand in kelderbox in Sassenheim SASSENHEIM Een stapel tuinstoelen is gistermiddag om kwart over vijf verbrand in een keldèrbox( van een flatwoning aan het Kagerplein in Sassenheim. De plaatselijke brandweer heeft de brand geblust. De oorzaak is niet bekend. De technische recherche stelt vandaag een onderzoek in. Burgemeester en wethouders van Noordwijk willen bij de Vuurtoren aan de Koningin Wilhel- minaboulevard een tijdelijke parkeervoorziening voor 56 auto's aanleggen. De parkeerplaatsen zouden moeten komen bij de Vuurtoren. De kosten worden geraamd op 75.000 gulden. Het college verwacht het geld via de extra op brengst aan parkeergelden in een jaar terug te verdienen. De parkeerplaatsen moeten, in af wachting op de herindeling van de boulevard, i it i een oplossing vormen voor het probbrr het voortdurend foutparkeren. De polit: dus het college, nu teveel tijd kwijt medi strijding van parkeerovertreders. van de parkeercapaciteit zou mede la dringend noodzakelijk zijn. De raadsccinjei voor verkeer zal zich maandag over hetoi uitspreken. FOTO: HENK VAN CN OMWONENDEN TEKENEN PROTEST AAN !>T> I NOORDWIJK „Dit bouwplan past niet mid den in een woonkern. Dat wordt een bron van erger nis". Dat zei Noordwijker J. Jellema gisteren tijdens een hoorzitting over de nieuwbouwplannen voor het Beukterrein achter de Hofodstraat in de bad plaats. Het Beukterrein grenst aan de Binnenweg en de Bomstraat. Als bewoner van de Binnen weg en directe buur van het nieuw te bouwen pand, waarin plaats is voor een supermarkt en een parkeergarage, zes wo ningen en vier dagwinkels, vreest Jellema vooral geluids overlast van af en aan rijden de auto's. Niet alleen van het winkelend publiek maar zeker ook van discobezoekers. De straat die geen troittoir kent zal volgens hem „klankhol" worden omdat hij slechts zes meter breed is en geluiden via de muren van het nieuwe ge bouw zullen worden weer kaatst. Behalve Jellema lichtten giste ren zeven andere bezwaarma kers hun tegenargumenten mondeling toe. De eigenaresse van een aantal panden aan de Hoofdstraat maakte zich zor gen over de afvoer van uitlaat gassen uit de parkeergarage. „Het is toch niet normaal om dergelijke vieze gassen bij de buren de tuin in te spuien". Door de geringe afstand tussen de garage en de woonhuizen zou de stank via slaapkamer ramen, die wel eens open staan, naar binnen kunnen trekken. Spoedeisend Architect L. Korbee en een woordvoerder van bouwbe drijf Noorlander verzekerden dat kwalijke gassen via een af zuiginstallatie naar het dak toe zullen worden afgevoerd. Be woners van twee panden die bij het doorgaan van het Beukplan het veld zullen moeten ruimen, vonden het onjuist dat de gemeente via het voeren van een artikel 19 procedure op een snelle ma nier vergunning wil verlenen voor het bouwplan. „Wat is nu eigenlijk het spoedeisende ka rakter van dit plan", zo vroeg H. Werkman zich af. „Dit plan ligt er al zes jaar". Volgens wethouder V. Salman (CDA) kan het volgen van een normale bestemingsplanprocu- dure vele jaren duren. „Via het dorpsvernieuwingsplan dat in voorbereiding is Wisten we toch al hoe het er ongeveer uit mocht gaan zien. Bovendien is een artikel 19 procedure een veel gebruikt en geaccepteerd middel in de regio", aldus de wethouder. Werkman vond het maar een vreemde gang van zaken dat het huis aan de Binnenweg waarvan 'zijn familie al 75 jaar lang gebruik maakt nu tegen de vlakte moet terwijl het 17 jaar geleden volledig nieuw is herbouwd. „Als mijn ouders dit hadden geweten hadden ze natuurlijk nooit op deze ma nier aan kapitaalsvernietiging gedaan". Achteruitgang De bezwaren van Werkman richtten zich ook tegen de ver- keersaantrekkende winkels in het woongebied. Het terrein wordt „omgebatterijd" tot par keervoorziening en winkelge legenheid, terwijl de woon functie slechts in zeer beperk te mate wordt ingevuld, zo be toogde Werkman. „Dit is een pure achteruitgang voor de be woners van de Binnenweg. Laat gewoon het huidige be stemmingsplan in tact zodat het hele terrein een woon functie kan krijgen". Namens de Top Tien Super markten met vestigingen aan het Rederijkersplein en de Prins Bernhardstraat betoogde W. Schornagel dat niet is aan getoond dat in Noordwijk vol doende koopkracht aanwezig is die de komst van ai we supermarkt reehtaa Bovendien was hem t ervaring bekend dat h vierkante meters vlcro vlakte van supermarler mag worden uitgebrei Salman legde uit dat c voor buurtwinkelcenfe uitbreidingen toestaanl hoofdwinkelcentrum Hoofdstraat mag dat vl rigens toont de wensi'l supermarktketen om iT mogen breiden voljrj wethouder wel aan da?I nelijk voldoende klatiil Het argument van T dat de komst van dieningszaak met eenl pervlaKtc van 1200 \ei meter, terwijl hij het-li doen met pakweg 3 ai® ter, zo zijn gevolgen s ben maakte op de weinig indruk. ,,U L_. nog zelf inschrijven a, 1 daat voor dit project' I Jet hij de man van dj en marktketen weten. Misschien kom jé nu meteen op een per fect kado idee voor (schoon?-) vaderdag. Dat is dan ook nog eens lekker voordelig. ril WMMSIM Jm Canda seersucl ,%r streepshirt. 29.- Trico,* streep T-shirt.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12