Open Dag Waterrecreatie in regio Leiden minder in trek REGIOJOURNAAL Bisschop Bar bij viering 40-jarig jubileum parochie LEIDEN OMGEVING £oidóe6omcMit MAANDAG 27 MEI 1991 PAGH Schoten en Voorschoten vieren 25 jaar jumelage VOORSCHOTEN De 25-jarige vriendenband tussen Voorschoten en het Belgische Schoten is zaterdag ge vierd door de gemeentebesturen van beide plaatsen. Aan Nederlandse zijde liet D66 verstek gaan. Deze partij vond de kosten van het feest (17.500 gulden) te hoog. Het Groen Links-raadslid S. Harlaar was wel aanwezig, maar betaalde zijn eigen natje en droogje. Bij de Belgen onbrak vrijwel de gehele fractie van de socialistische BSP. Afgesproken werd de banden tussen de twee plaat sen nauwer aan te halen en de bevolking meer bij de activiteiten te betrekken. De Belgische gasten waren aanwezig toen wethouder M. Breunesse om half zes de verbouwde bibliotheek officieel heropende en daarmee het geautomatiseerde uitleen- en catalogussysteem in ge bruik stelde en de start van de nieuwe dienstverlening op het gebied van muziek CD's. Gemeentesecretaris L. Vervoort van Schoten werd extra in het zonnetje gezet. Hij heeft alle 25 jaar van de jumelage meegemaakt. SV Aarlanderveen steunt gehandicapte sportlieden AARLANDERVEEN P. van den Ent Braat, huisarts in Aarlanderveen, ontving zaterdag uit handen van SV Aarlander- veen-voorzitter G. Angenent een bedrag van 1200 gulden. Het geld is bestemd voor de stichting Resa, Recreatieve en Sportie ve activiteiten voor lichamelijk gehandi capten Alphen e.o. Van den Ent Braat kreeg het geld omdat hij via die stichting veel doet voor de gehandicapte sporters. Het geld was bijeen gebracht op de recep tie die SV Aarlanderveen onlangs ter gele genheid van het 25-jarig bestaan hield. De sportvereniging sloot zaterdag de feest- week af met een toernooi en een kinder middag voor alle Aarlanderveense kinde ren. Brandweerwedstrijd trekt veel bekijks OEGSTGEEST Onder grote publieke belangstelling zijn zaterdag in het cen trum van Oegstgeest brandweerwedstrii- den gehouden. De tien deelnemende korpsen moesten optreden bij een ver keersongeval waarbij een tankwagen met gas was betrokken. Ook waren er slacht offers, zelfs een hoog in een boom. De wedstrijd, waarbij het accent op de tech nische hulpverlening lag, werd gehouden ter gelegenheid van opening van de brandweerkazerne aan de Oegstgeester Dorpsstraat. Met meer dan 1200 punten kwam de ploeg van Monster als winnaar uit de bus. Op de tweede plaats, met 1184 punten meldde zich de ploeg uit Berg- schenhoek. Derde met 1169 punten werd de vrijwillige brandweer uit Ter Aar. Noordwijk krijgt bank van Verkade NOORDWIJK De gemeen te Noordwijk krijgt van de fir ma Verkade een bank cadeau. Het zitmeubel wordt geplaatst op het parkeerterrein aan de Van Limburg Stirumstraat, ter hoogte van de Lindenhof- straat. Op een hoek van de bank komt een bronzen kunst werk van Frans van der Veld. Noordwijk krijgt dit cadeau omdat het 110 jaar geleden is dat Heintje Verkade-Does aan de Van Limburg Stirumstraat een textielzaak begon. De bank wordt eigendom van de gemeente, het kunstwerk niet. Verkade zal de bank zelf on derhouden. Julianabrug in Alphen week dicht voor auto's ALPHEN AAN DEN RIJN De Julianabrug in Alphen is deze week afgesloten voor auto verkeer. De afsluiting houdt verband met het vernieuwen van het wegdek van de brug. Maandagavond 3 juni om acht uur gaat de brug weer open voor auto's. Fietsers en voetgangers kunnen wel gebruik maken van de brug. Al leen op woensdag (06.00-18.00 uur), donderdag (12.00-22.00 uur) en maandag (12.00-18.00) kun nen ook zij niet terecht op de Julianabrug. Voor voetgangers is dan een pontje beschikbaar. Dat ligt naast Houweling aan de Hoofdstraat. Ook de scheepvaart moet rekening houden met stremmingen. De Julianabrug zou eerder wor den aangepakt, maar de Alphense brug gooide roet in het eten door er wegens metaalheid de brui aan te geven. De werkzaamheden aan de Julianabrug kosten 375.000 gulden. REGIO De tweede Open Dag Waterrecreatie die zaterdag op 200 loca ties verspreid over het land is gehouden heeft naar schatting 200.000 be zoekers getrokken. Vorig jaar waren er ongeveer evenveel deelnemers op een geringer aantal loca ties. Volgens het Neder lands Bureau voor Toeris me (NBT) en de Provinci ale VW's trokken het midden en zuiden van het land meer bezoekers dan vorig jaar dankzij de bete re weersomstandigheden. In de Leidse regio was het succes wisselend. Alkema de en Warmond waren niet tevreden, terwijl Nieuwkoop dat wel was. De open dag waterrecreatie in Alkemade werd zaterdag iets beter bezocht dan vorig jaar. Het bezoekersaantal werd door de organisatoren na afloop ge schat op rond de tweehonderd. Het bleek een goed idee om op de centrale plaats van de wa- terrecreatiedag, watersport- centrum Braassemermeer aan de Plantage in Oude Wetering, een vrijmarkt voor kinderen te organiseren. Circa vijftien kinderen namen met hun af gedankte spulletjes een markt- plaatsje in en waren na afloop niet echt ontevreden over de behaalde omzet. Met het hijsen van de gemeentevlag opende wethouder Nugteren om streeks elf uur het evenement officieel. Wegens de kou moest het sprietlopen worden afgelast. De roeiwedstrijden voor vol wassenen werden veranderd in kano wedstrijden voor kin deren. Van de 23 deelnemers werd Vincent Brittijn win naar. Aan het paalzitten deden elf kinderen mee. Zeven van hen hielden het tweeëneenhalf uur vol en wonnen zo ieder een zak vol munten. In totaal 21 kinderen deden mee aan tobbetje varen; winnaar Roel Bettonviel. Van de mogelijk heid om zich met zeilboten en sleepboten te laten rondvaren werd redelijk druk gebruik gemaakt. Succes Net zoals vorig jaar was de waterrecreatiedag in Nieuw koop weer een groot succes. Het evenement werd geopend door burgemeester W.M.C. de Vrey-Vringer. Bezoekers kon- De eerste wedstrijden met Chinese drakenboten die afgelopen zaterdag in Woubrugge werden af gewerkt zijn een groot succes geworden. Het Rietveld Team uit Hazerswoude-dorp was veruit het snelst. FOTO: WIM VAN NOORT den zeilen met instructeurs, kanotochten maken en ook zelf roeien met een routebe schrijving. Naast de attracties op het water kon men zich ook inschrijven voor fietstochten. Voorts kon men een bezoek brengen aan scheepswerf Akerboom om de bouw van een overnaadse vlet op tradi tionele wijze te zien. De de monstratie bakken van „Nieuwkoopse zwarteballen" bij de firma Bots was voor ve len een bezoekje waard, 's Avonds was er een gondel vaart van verlichte en versier de boten met muziek over de plassen. In Ter Aar speelde de open waterrecreatiedag zich voor namelijk af op de recreatie voorziening aan de Geerweg. Wethouder van welzijn Born opende de dag met de wens dat het terrein van samen komst binnen niet al te lange termijn een accomodatie zou krijgen, gericht op waterrecre anten en passanten, die aan de Langeraarse plas kunnen ver toeven en daarbij gebruik kunnen maken van openbaar toilet, de picknickplaats en de surfsteiger die samen met de aanlegplaats van de kanoroute een prachtige recreatieve functie kunnen bekleden. Bur gemeester Verhoef introdu ceerde daarna de officiële ka nofolder Groene Hart/IGOR gebied, route Ter Aar. Deze kanofolder beschrijft de 13 ki lometer lange route rondom Ter Aar inclusief de fraaie be zienswaardigheden die men op zijn tocht tegenkomt. Tot vier uur was er gelegen heid om kennis te maken met de surfsport via de surfsimula- tor, uitleg over het materiaal en het optuigen van de surf plank. Daarnaast werden er demonstraties gegeven door de leden van de surfclub. De zee verkenners van Wapata waren van de partij om rondvaart en met hun boten te verzorgen voor de liefhebbers. Tussen tijds gaven ze demonstraties van hun kunnen door het spel walvisvangst en het admiraal- zeilen. Publiekstrekkers De belangstelling voor de Open Dag Waterrecreatie was in Warmond niet zo groot als vorig jaar toen er tweeduizend mensen op af kwamen. De plaatselijke VVV-vertegen woordigers konden er geen oorzaak voor aangeven. Het programma was in ieder geval aantrekkelijk genoeg. Publiek strekkers waren dit jaar de de monstraties van duikers en kanoërs bij de Gemeenteha ven. Voor de modeshows op het Pleintje bij de Pomp was een behoorlijke belangstelling te noteren. Op Koudenhoorn was het echter angstig stil. De bedrijven die open huis hiel den werden slechts mondjes maat bezocht. Ook voor een gratis tochtje over de Kager- plassen, waar vorig jaar mas saal gebruik van werd ge maakt, kwam de belangstel ling pas laat op gang. Slechts in de middaguren zat de boot een aantal keren vol. ,,Je weet toch niet waaraan het ligt, het weer was best wel goed", aldus een woordvoerder van de VVV. Hij kon ook niet zeggen of het feit dat de open dag een maand later werd ge houden dan de vorige keer, een rol heeft gespeeld. Moge lijk heeft zich gewroken dat de organisatie er niet in ge slaagd is het evenement wat te concentreren. VVV-voorzitter J. de Winter constateerde vo rig jaar al dat de spreiding van de diverse evenementen over het dorp toch te groot leek om het succes te continueren. De reden van die spreiding was de wens van de plaatselijk winkeliers om de Dorpsstraat bij de open dag te betrekken. Duikers Het was zaterdag aangenaam langs het Katwijkse kanaal. Toch bleef het er vrij rustig tijdens de Open Dag Waterre- creatie. Er was genoeg te zien en te beleven op de Haringka de bij de jachthaven, daar had den de watersportvereniging wel.voor gezorgd. Tegen een achtergrond van met vlagge tjes versierde plezierbootjes presenteerden de Katwijkse verenigingen en leveranciers van watersportartikelen zich aan het publiek. Het Kano Branding Team hield zaterdag de '1e Katwijkse Niet-Zilte', een 'open' kanoroeitocht op de Oude Rijn, maar door een te kort aan belangstelling werd het een tochtje voor de eigen leden. Het meeste bekijks kreeg de Katwijkse brandweer met haar nieuwste aanwinst, een hulpverleningsvoertuig. Duikers van de brandweer de monstreerden onder meer een reddingsvlot. De Duikwacht wilde aanvankelijk de voeten drooghouden. „Je ziet niets van de duikdemonstratie, al leen maar wat bellen", aldus één van de sportduikers. „Maar we gaan vanmiddag wat klusjes doen voor bootei genaren, die spullen zijn kwijt geraakt, zoals een bootschroef. Die gaan we opduiken". De redd i ngsmaatschappij KNZHRM hield open huis en aan de andere kant van het kanaal, bij de loods van de Katwijkse Reddingsbrigade, werden onder het motto 'roei en voor de burgerij' roeiwed strijden gehouden. Ploegen van vier roeiers legden in red dingsboten een traject af van zo'n 100 meter. De tweede open dag waterre creatie heeft weer veel belang stellenden getrokken naar het Alphense Zegerslootgebied en het Aarkanaal. Daar werden de afgelopen zaterdag tal van activiteiten gehouden. Specta culair waren de demonstraties rond het redden van drenke lingen en het blussen van branden vanaf een blusboot door de Alphense brandweer en de Reddinsbrigade. Ook de onderwatersportvereniging Atlantis zorgde voor demon straties in de vorm van helm- duiken. Verder kon men ge nieten van het admiraalzeilen, touwtrekwedstrijden met lelie- vletten, de bezichtiging van oude en nieuwe schepen en kon men meedoen aan de ver vaardiging van een kunstwerk bij de boot in het Aarkanaal van de vereniging De Wilde Vaart. De meer serieuzere wa terliefhebbers konden bij de politie terecht voor informatie ter voorkoming van misdrij ven op het water. Zevenkamp Tegelijk met de „open dag wa terrecreatie" heeft de Wasse- naarse Watersportvereniging zaterdag haar 25-jarig bestaan gevierd. Ruim 1500 mensen bezochten de jachthaven waar men uitgebreid kon snuffelen bij talloze kraampjes. In een speciaal daarvoor aangelegd bassin werden demonstraties gegeven door de modelbouw- vereniging. Ondertussen vond er een zevenkamp plaats waaraan teams van de brand weer, de scouting, de reddings brigade, de duikclub, de mo delbouwvereniging en de wa tersportvereniging deelnamen. Midlenteloop De Zoeterwoudse Midlente loop van jongerenvereniging Utopia had gisteren in Sam Springer een sterke winnaar. Evenals vorig jaar was hij ongenaakbaar op de 16 kilo meter die hij aflegde in 57.32 minuten. Op de 10 kilometer zegevierde Ineke van Rijn (47.22) die daarmee ook al haar titel prolongeerde. Henk Versteegen van The Shoes won op de 10 kilometer bij de mannen (36.00). Leopie Onderwater (18.24) en Joost Juffermans (14.52) waren de snelsten op de 4 kilometer. Totaal kwamen 75 atleten aan de start. Postzegels De Noordwijkse vereniging van postzegelverzamelaars houdt vanavond haar laatste verenigingsbijeenkomst in hotel/restaurant Royal aan de Voorstraat in Noordwijk. Vanaf kwart over acht zijn leden en belangstellenden welkom. Op de avond zullen ongeveer honderd kavels ge veild worden. Ook vindt er een verloting plaats. Olympiade De zesde jeugdolympiade van de Rijpweteringse voetbal vereniging ROAC'79 is een groot succes geworden. Niet alleen de deelnemers en or ganisatoren hadden het dit weekeinde naar hun zin, dat gold eveneens voor de hon derden belangstellenden. Winnaars bij de sterke-man- competitie werden Wouter Jansen (F-junioren), Dirk Hoogenboom E-juniorenen Jurrian Jansen (D-junioren). Zondag was het penaltyschie- ten met Erik de Haan van eredivisieclub MVV uit Maastricht. Winnaars werden Chris van Zeil (F-junioren), Sander van Velzen (E-junio ren) en Pim de Vrind (D-iu- nioren). Bij de D-junioren be haalde de atleet Jurrian Jan sen de meeste punten, ge volgd door Thomas Waas dorp en Frank van Haas trecht. Alledrie kwamen ze uit in de ploeg van Neder land. Bij de E-junioren be haalde Maarten van der Hulst de meeste punten en hij bezorgde Kameroen het goud. Bij de F-junioren was de gouden medaille voor Chris van Zeil van Argenti nië. Schrijfavond De Zoeterwoudse werk groep van Amnesty Interna tional houdt vandaag een schrijfavond in Ons Huis. Het is de bedoeling naar twee ge vangenen brieven te schrij ven. Aanvang acht uur. Voor verdere informatie: Paulien van Yperen, telefoon 2345 of Joke van Haastert, telefoon 3261. Kasteelronde De Kasteelronde, een trim- loop om ziekenhuis Ende geest in Oegstgeest, heeft af gelopen vrijdag 600 gulden opgeleverd. Het geld is be stemd voor activiteiten van de patiënten. Aan de loop, die was georganiseerd door het Team Welzijn van Ende geest, deden 170 trimmers mee. Op 15 mei 1992 wordt de Kasteelronde weer gehou den. Knakenrace Johan de Groot is, na de winst dit weekeinde in de tweede Zoeterwoudse kna kenrace, tevens de leider in het klassement. De jeugdige De Groot won de massasprint voor de geroutineerde Cock van der Hulst, schaats- en wielertalent Jeroen Straa thof, Dennis van den Berg en Leen Kuijt. Enkele valpartij en ontsierden de wedstrijd op het industrieterrein. Zo moest Kees de Goede vroeg tijdig opgeven en liep Ton van Velzen een gebroken sleutelbeen op. In de algeme ne rangschikking gaat De Groot aan de leiding met 12 punten, gevolgd door Kees de Goede met 9 punten. Richard Bennis, Dennis van den Berg en Jeroen Straathof hebben 7 punten. Jongste jeugd van Meerburg eerste op NK jazzgymnastiek ZOETERWOUDE/ERMELO De jongste jeugd van de jazz- gymnasten van het Zoeterwoudse Meerburg is zaterdag Neder lands kampioen geworden. Dat gebeurde in Ermelo waar Meer burg met vier teams vertegenwoordigd was. Het eerste senioren- team kwam een paar tiende punten tekort om ook met „goud" bekroond te kunnen worden. De nationale kampioenen van twee jaar geleden moesten nu genoegen nemen met het zilver. De andere twee Meerburg-teams klasseerden zich als vierde. Voor trainster Jacqueline Kramer-van der Heijden was de na tionale titelstrijd een mooi afscheid. Door vertrek naar Dor drecht kan zij niet langer de meisjes trainen. Met zowel de com positie van verplichte technische onderdelen als de vrije oefe ning scoorden de „Meerburg meiden" aanzienlijk hoger dan de concurrenten. Met een totaalscore van 23.60 punten pakte Meer burg de winst terwijl de nummer twee, gymnastiekvereniging Hasselt, met 20.40 punten royaal achter bleef. Nationaal kam pioen bij de senioren werd Sparta uit Ermelo. ROELOF ARENDSVEEN Veertig jaar op weg. Dat was het thema van de viering van het veertigja rig bestaan van de paro chie Maria Presentatie. Gisteren vierde de bis schop van Rotterdam mgr. Ph. Bar dit feest mee in een pontificale hoogmis. Kerk en kerkplein waren met bloemen en vlaggen versierd. De bewoners van het Westein de, de Voorstraat en het Onel- plein hadden gehoor gegeven aan de oproep van het jubi leumcomité om met vlagver toon bij te dragen aan de feest vreugde. In een toespraak be nadrukte de bisschop het be lang van trouw: „Of de kerk aanzien heeft, bomvol is, of niet, is niet van belang; het gaat erom dat men in vertrou wen wacht op oplossingen van God". Na afloop verzorgde muziekvereniging Liefde voor Harmonie een serenade. On der het motto „Het leven be gint bij veertig" verzorgde de voorzitter van de muziekvere niging, K. van Gerwen een feestelijk getinte toespraak, die door de bisschop bijzonder werd gewaard. Een receptie in de aula van de Sint Joseph- school werd vervolgens druk bezocht. Bij die gelegenheid werd pastor W. de Munck ge feliciteerd met zijn 35-jarig priesterschap. Om hem be hulpzaam te zijn bij zijn studie Hebreeuws, kreeg hij van het kerkbestuur een dik boek in die taal. Een interessante ten toonstelling met videobeelden in de parochiekerk over de ju bilerende parochie vormde een goede afwisseling met de receptie. Deken Van Zoelen liet de pa rochianen vorige week weten delen met de Oude Weteringse parochie Jacobus de Meerdere, die vanaf 1 augustus aanstaan de zonder pastor komt wegens emeritaat van pastoor Mussert. Ook pastoor Bergenhenegou- wen van de Roelofarendsveen- se parochie Petrus Banden zal in Oude Wetering gaan assiste ren. Vanaf 1 oktober zal De ken Van Zoelen, die nu nog assisteert in Stompwijk, even eens regelmatig gaan invallen in de parochie Jacobus de Meerdere in Oude Wetering. Combinatie milieu en vertier groot succes Zelfs de zon kwam zater dagmiddag een kijkje nemen op de milieu markt van de jubilerende Noordwijkerhoutse vere niging Dorpsbehoud. In de morgen bood de ver vangend milieuwethou der Hans Knapp de jari ge vereniging tijdens de opening een feesttaart met tien milieugroene kaarsen aan. Wethouder Piet Heemskerk kwam zelf in de loop van de dag trouwens ook even langs. Doorlopend was het druk op het markt plein want behalve de echte milieukramen was er ook heel wat vertier om de mensen te lokken en op de markt te hou den. Dat lukte wonder wel en de vereniging was dan ook zeer tevreden. „Het is een markt voor een breed publiek", al dus Sjaak Warmerdam. „Als je alleen maar ideo logische verenigingen neerzet, bereik je niet ie dereen. Maar er zijn ook demonstraties en er zijn commerciële kramen en aan drie kanten hebben we muziek. Je ziet de bezoekers dan ook een of meer rondjes maken en even op het terras gaan zitten". Dankzij het terras en het rad van avontuur hoopt Dorps- behoud ook financieel aardig uit de kosten te komen. FOTO: HENK V.D. ENDE Voor een uitgebreide agendt voor de komende dagen, raa men „UIT", de gratis wekelijks? ge van deze krant. BIOSCOPEN rELLINGEN (al); wo. 14] nin; wo. 14.01 LEIDEN LUXOR (Stations*] tel. 071-121239): Doors (12); 21.15. LIDO en STUDIO j straat 39. tel. 124130): Missr 21.15. Look who'» talking is 19.00. wo. ook 14.30. Onfatsd vrouw (12); 19.00, 21.15. Sly with the enemy (al); 19 00, 21.1 ook 14.30. Dance» with wolv»; 20.00. Silence of the Iambi 18.45. 21.15. wo. 00k 14.15. Dg1 les, de film, hat geheim van df derlamp (al); wo. 14.30 TR( (Breestraat 31. tel.071-123875H no de Bergerac (al); 19.00,) REX (Haarlemmerstraat 5) 071-125414): Pruimenbloeser 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN El) NEMA (Van Boetzelaerstraat j 01720-20800): Look who'» I too (12); 18.45, 21.30. wo. ookl Silence of the lamb» (12); 21.15. wo. ook 13.30. Sleepin the enemy (al); 18.45, 21.15. with wolves (al); 20.15. wt 13.30. VOORSCHOTEN GREI (Schoolstraat 69, tel. 0171) Godfather III (16); ma. t/m do Three man an a little lady (t 15 45. Eline Vere (al); ma. t] 20.15. Kindergarten Cop (a 15.45 KINDERVOORSTELLINGEN ge Ninja Turtles kleine zeemeermin; DEN HAAG ASTA: 1 (Spul j 3463500): The Door» (16); 18.45, 20.30. ASTA 2: Dane wolve» (al); 14.00, 20.15. Al Awakenings (al); 14.00, 21 BOyl(al); 18.45. BABYLON Den Haag Centraal tel. 34 White palace (al); 14.00, 18.45 BABYLON 2: Greencard (al) 18.45, 21.30. BABYLON 3: I from a mall (12); 14.00, 18.45, CINEAC 1 (Buitenhof 2( 3630637): The silence of the i (16); 14.00, 18.45, 21.30. 0 2: Class action (al); 14.00,i 21.00. CINEAC 3: Look whl king Too (al); 18.45, 21.30. do. ook 14.00. METROPI (Carnegielaan, tel. 3456756): I with wolves (al); 14 00, 20 30. TROPOLE 2: The godfather I 14.00, 20.30. METROPOLE onfatsoenlijke vrouw (16); i 18.45, 21.30. METROPOLEI Eline Vere (al); 14.00, 18.45^ METROPOLE 5: Misery (12) 21.30. ma. di. do. ook 14.00. ON 1 (Herengracht 13, tel. 34 Sleeping with the enemy (al); 18.45. 21.30 ODEON 2: Guns II (al); 13.45. 18.45, ODEON 3: The silence lambs (16); 13.45, 18.45, ODEON 4; Look who's talii (al); 13.45, 18.45, 21.30. I FILMHUIS: Zaal 1: An angel at ble; 20.00. Zaal 2: I hired a o killer; 19.30 S'En fout la 21.45. Zaal 3: Der Himmel ub lin; ma. 19.30, 22.00. Paris, di. 20.00 Het offer; wo. 20, belle Captive; do. 19.30, 21.4 KINDERVOORSTELLINGEN AC 3: Ducktales; wo. 14.00. TROPOLE 5: Ducktales; wo. DIENSTVERLENII APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken in gio Lelden worden waargc door de apotheken die ook wc dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN Ongevalle elke dag Academisch Ziekenh halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S.' 175639) en van vrijdag 13.0C zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- huis). De Geneeskundige Dienst Li verhuisd van de Roodenburgi in Leiden naar de Cronesti 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMINi GEBOREN KIND Hulpverle ongewenste zwangerschap vo< der en kind. Bel tel. 071-8963C 897762; 033-620244 (dit laatsl mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinderi dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voo laatste twee afdelingen bezoc nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen pleegkundige.e Sint Elizatx kenhuis: Volwassenen dageli 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.0 u. en van 18.30-19.30 u. i 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag 15.00-11 CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Sp ma. 19.30-20.30 u. in het SI beth-ziekenhuis. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-' en 14.00-15.00 u.; eerste kla gehele dag. Jelgersmaklinic gerenteam: za. en zo. 14.00-' Opname: werkdagen 16.45-1 za. zo en feestdag. 10.00-1 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbe: afdeling verloskunde: 18.00-1 De Praematurenafdeling: voor en familie is na overleg met p. doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wann ernstige patiënten doorlope zoek wordt toegestaan kan dc verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kinde zalen voor peuters, kleuters e kinderen 15.15-17.00, baby; boxenafdeling: volgens afspri het verpleegkundig hoofd. B< den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V dere bezoekers van klnderer neus- en oorheelkunde en nei 14.15-15.00 en 18.30-19.30. C kunde en heelkunde: 14.15-1 18.30-19.00. Rijnoordziel 15.15 u. en Extra bezoek hartbe 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. afdeling 15.00-15.30 u. allee ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg I EK Lelden, tel 254810.) In! over en aanmelden voor ki vang in Leiden. Geopend: mi dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEI MELDPUNT LEIDEN Kete steeg 10. Ma. t/m vr. telefon reikbaar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.( en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - disch Adviesbureau, Ketell steeg 10. tel. 130775; afdelint tingen: alleen op afspraak, kl bureau: dl. en do. 18.30-20.3 ling vreemdelingenrecht: mi en do. 18.30-20.30. afdeling vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8