istrictstitel wint an belangstelling >e Zijl/LGB wint de kringkampioenschappen aks klimt naar p eerste klasse AZC in halve finale nationale beker Saturnus verspeelt kansen op de titel .RT üzidós Qowiard maandag 27 mei 1991 pagina 19 zzgroep Groen-Wit ?derlands B-kampioen ELO De jazzgroep van de gymnastiek- en volley- teniging Groen-Wit is dit weekeinde Nederlands B- jioen jazzgymnastiek geworden. De Leidse vereni- ileindigde de twee voorgaande kampioenschappen fls derde. ji-Wit toonde zich in de finale een klasse apart. Met ,untentotaal van 21.48 bleef de Leidse formatie naas- hcurrenten Hercules uit Zwolle en Gems uit Maars- 318 punt voor. Beide ploegen eindigden op een ge- a tweede plaats met een puntental van 21.30. iep de eindstrijd voorspoedig, de weg naar de finale oor de gedeeltelijk vernieuwde ploeg van Karin an toch nog zwaar geweest. De voorronde werd iet genomen. Onduidelijkheid in de verplichte oe fen zorde ervoor dat Groen-Wit in korte tijd nog 'deelte van de dans moest wijzigen. Geen geringe jé, maar het resultaat mocht er zeker zijn. Fabian Otte naar WK jeugd-surfen TER AAR Fabian Otte (15) uit Ter Aar behoort tot de selectie van Nederlandse sur fers die deel gaat ne men aan de wereld kampioenschappen voor jeugd tot zestien jaar die gehouden wordt op het Veerse meer in Zeeland. Otte heeft zijn selectie afgedwongen via zijn goede surf-prestaties in de afgelopen maanden. AAC Sevens weer voor White Hart Marauders AMSTERDAM De twintigste editie van het internationale AAC Sevens-rugbytoernooi is, evenals vorig jaar, gewonnen door het Engelse White Hart Marauders. DIOK kon op het toer nooi in Amsterdam geen aanspraak maken op in het oog sprin gende prestaties. In de halve eindstrijd versloegen de Engelsen Favistock uit Wa les met 32-6. De Marauders was een klasse apart in dit toernooi, waaraan zestig teams uit vijftien landen deelnamen. In de poule rekende White Hart Marauders ondermeer af met Hilversum, dat echter krachtig partij bood maar tegen de met een handvol internationals acterende Marauders niet opgewassen bleek (24- 12). In de halve finale was Castricum, de nummer 2 van Neder land, totaal geen partij en verloor ondubbelzinnig (30-6). Tavis tock bereikte de eindstrijd via een poulezege, waarbij Amstel veen werd afgestraft en door in de halve finale Dubai met 8-6 achter zich te laten. De finale werd een desillusie, omdat de Ma rauders de Welshmen volkomen wegspeelden. LEIDEN Het dit seizoen veelvuldig geplaagde AZC is in Nijmegen tot de laatste vier van de bekerfinale doorge drongen. De Alphenaren had den geen kind aan promoven dus PSV: 13-6. Streekgenoot De Zijl/LGB werd door het Veenendaalse VZC het toer nooi uitgekegeld: 5-19. De rust lijkt in de Alphense gelede ren te zijn teruggekeerd. Hoewel het Einhovense PSV geen graad meter is, spreken de dubbele cijfers voor zich. Het tumult over mogelij ke transfers met name die van Pielstroom hield de ploeg benau wend in de greep, maar enkele goede gesprekken hebben de neu zen in de goede richting geplaatst. Nog steeds is niet duidelijk wat de toekomstplannen voor de Alphena ren zijn, want zowel spelers als be stuur zwijgen in alle toonaarden. De Alphenaren duldden PSV slechts in de aanvangsfase. De ploeg van Ron de Vogel ondervond nauwelijks serieuze tegenstand en een simpele versnelling bleek vol doende. De PSV-ers kwamen ver ders in het geheel niet meer voor en de Alphenaren deden hun spor tieve plicht. De Zijl kwam even min voor in het stuk tegen VZC. De Veenendaalers hebben een uit gebalanceerde ploeg en lieten de Leidenaars keer op keer naar adem happen. Bovendien trad De Zijl aan zonder aanvoerder Heiden en juist de Leidse routinier vormde de laat ste wedstrijden een positieve uit zondering. Tot halverwege de wed strijd hield de Zijl de schade binnen de perken (4-8), maar in het ver volg werd het klasseverschil duide lijk en VZC drukte dit in een 15-9 overinning uit. De vertrekkende coach van De Zijl/LGB Albert Spijker heeft een onderkomen ge vonden bij de Gouwe een modale ploeg uit de eerste klasse ^RRIE DE BRUIN OP DREEF IN LISSE EN Na jaren van iervolle atletiek, ig proberen en mis- ig constateren dat eer verder afglijdt is reekeinde in Lisse de R||ékkampioenschappen het distrikt West 2 (de KNAU een wed- 3geweest.die het pre- jt kampioenschap p was. Nog niet op nummers, maar de ere van een aantal an- gijwedstrijden vergoed- d4t meer dan overtui- Absolute ster werd de Bruin die met fojgel 17.00 meter haal- j met de discus liefst Hjmeter. a4iet belangrijkst is ge- e'in het opkrikken van de kijeit van het distrikts- ia benschap is niet duide rs De Spartaan iets orga- is het goed verzorgd, aten bijna alle atleten in e^trikt (en ver daar bui- is dat kan een reden ge- lijn, maar ook de belo ning. De distriktstitel is einde lijk iets waard. Voor alle klas sen gold dat de kampioen au tomatisch het recht hebben deel te nemen aan de Nationa le Kampioenschappen. Voor de junioren B was er nog een extra stimulans in de vorm van een deelname biljet aan de Nationale Olympische Dag la ter dit jaar op Papendal. Een aantal echte toppers (Erik de Bruin, Han Kulker, Jaqueline Goormachtigh, Elly van Hulst en Yvonne van der Kolk) re kenden echter toch op andere prestatie om deel te nemen aan de NK. Ster van de opnieuw perfekt door De Spartaan georgani seerde wedstrijd, nu om de vele distriktstitels, werd Cor- rie de Bruin. De pas 14-jarige dochter van vader Barend en moeder Anneke heeft al di verse malen de kwalificatie eis voor het junioren kampioen schap van Europa in Tessalo- niki gehaald, maar de 53.14 meter van zondag was ook voor haar een mijlpaal. Daar naast stootte ze zaterdag met de 3 kilogram wegende kogel naar 17.00 meter, ook voor dat onderdeel een ongehoord goe de afstand. Prettig opvallend aan deze kampioenschappen was verder dat de Spartaan at leten die niet echt hoefden te rekenen op een medaille strij dend ten onder wilden gaan door de aanval te zoeken. Voor de regionale atleten wa ren er uiteraard ook de nodige NK startbewijzen te halen. Bij de senioren was er een voor Peter van Noort die met 61.08 meter meer dan tien me ter voor lag op nummer twee: Rotterdammer John Stegman 50.40 meter. Remy Engwegen (Holland) was met 40.90 meter nog derde. Annet van Veld huizen pakte met 4.40.32 mi nuten de 1500 meter titel met twee vingers in haar neus. Ruud van Maurik hoeft zich geen zorgen te maken om een deelnamebewijs aan de NK, maar pakte voor de zekerheid toch de distriktstitel in 14.17 seconden (overigens zoals zo veel anderen met teveel wind in de rug). Doordat Yvonne van Dorp verstek liet gaan in de finale pakte nu Laura Bos man de titel en de NK plaats op de 400 meter voor vrouwen. Van Dorp was in de series met 55.64' seconden de beste, maar Bosman won de finale in 56.48 seconden. Joost la Lau tenslot te veroverde op magistrale wijze de 800 meter titel. Met een doorkomst na 1 ronde van ruim 55 seconden bleef de Ba taaf doorstomen zoals hij dat gewend was. Zonder dat La Lau versnelde merkte hij dat zijn tegenstrevers stuk voor Annette van Veldhuizen (752)toonde zich oppermachtig tijdens de 1500 meter in Lisse. FOTO: HENK SNATERSE stuk weegzakten en bleef er voor hem niets anders over dan kampioen worden in een persoonlijk record van 1.51.50 minuut. Bij de junioren A noteerde Fa bian van den Barselaar een nieuw record op de 200 meter en pakte direkt het ticket voor het NKjeugd in Alphen aan den Rijn mee. Hij won na een opvallende serie in een fraaie 22.61 seconden. Clubgenote Bi- anca Vermond had op de 400 meter geen enkele moeite met wat concurrentie genoemd moet worden. Bij de junioren B waren twee dubbels voor Theo Brave met een zeer fraaie 1.93 meter hoogspringen. Ongetwijfeld een record boven de eigen lengte uit springen. Zonder te springen kwam de kleine Al- phenaar overigens ook tot de beste tijd op de 300 meter hor den: 40.22 seconden en dus zijn tweede dubbel (deelname aan de NK jeugd en de Jeugd Olympische Dag). Bram Tijd- hof pakte ook een dubbele dubbel door zowel de 1500 me ter (4.12.98 minuten als de 800 meter te winnen (1.57.40 minuut). De derde dubbeldub- bel kwam op naam van het sprinttalent Fernando van Rijswijk van AAV'36. Op de 100 meter was hij met 11.26 se conden (nu zonder teveel wind) iedereen te snel af, op de 200 meter had hij meer moeite met Robert van der Vliet dan zijn 22.79 seconden doet vermoeden. Mare de Boer pakte, nu met een goede speer, deze titel en het clubrecord door 52.00 meter te laten op meten. Edwin Kortekaas was de beste met de discus hoewel alleskunner Emiel Rooden- burg dichtbij kwam: 46.90 te gen 44.52 meter. De titel op de 3000 meter snelwandelen ging zoals verwacht naar Bataaf Micha Meyer die nu vrijuit kon wandelen en na 18.00.48 minuten de streep passeerde. Katja Kershof (AAV) won de 200 meter meiesjes B in 25..66 seconden. Net naast een NK of JOD ticket, maar wel een dis- trikts medaille grepen nog veel meer regionale atleten. Zilver was er voor Astrid Oos- termeyer (Spartaan) bij het speerwerpen dames met 41.08 meter, voor Trudy van Deuren (AAV) op de 400 meter horden in 1.05.73 minuut), Hans Koe nekoop (AAV) op de 3000 me ter steeple chase heren in 9.34.84 minuten, Stefan Mole naar (Spartaan) bij het ver springen jongens A met 6.64 meter en Arno Maassen op de 110 meter horden in 14.63 se conden. Brons was er voor John van Loon in 14.86 secon den, wat met iets minder steun van de rugwind een clubre cord had geweest. Dezelfde te sterke wind onthield Marian Runcianu van een nationaal veteranen record. De Bataafse noteerde 15.34 seconden op de 100 meter horden maar had ruim drie meter wind in de rug, terwijl twee maximaal is toegestaan. 3"jEN De ,zeven- larzen-stap' die jloeg van De Zijl week deed, is in de ronde met een flin- iróng verlengd. De van Sieverding liet b Kringconfrontatie pw de concurrentie zich. De Zijl be haalde 344 punten tegen stadgenoot LZ 284. Niettemin grossierde de LZ-ploeg opnieuw in veel goud. Zeventien maal goud tegen De Zijl acht. De totaal-uitslag over de zes Kring-ronden werd dus een zege voor het Leidse Zijl/LGB. Een onverwachte overwinning welliswaar, want tot vorige week kwam de ploeg niet voor een hoofdrol in aanmerking. Maar de klap die de ploeg vo rige week uitdeelde, bleek een voltreffer. Het eindtotaal van 1325 punten houdt stadgenoot LZ op flinke achterstand. LZ sprokkelde 1198 punten bijeen. De metaal-verdeling is ook aardig. De LZ-ploeg pakte 61 gouden, 37 zilveren en 24 bronzen plakken. De Zijl be machtigde 41 maal goud, 56 maal zilver en 48 maal brons. De Zijl heeft in elk geval een stormachtige ontwikkeling in de breedte van de selectie doorgemaakt. Vorig jaar keek de Zijl immers nog tegen een achterstand van enkele hon denden punten aan. Denis Schouten kreeg op de 100 me ter vrij na de jury-beoordeling de tweede plaats toegewezen, maar zijn 56.7 bleek snel ge noeg voor een NK-limiet. Dit zelfde gold voor Robin Sprink- huizen die 55.3 liet klokken. Op de 400 meter vrij pakte Radna Mulder goud in 4.29.7. Robin Sprinkhuizen pakte zijn tweede limiet. Ditmaal op de 200 meter rug in 2.18.6. De meisjes en dames bleken suc cesvol op de 100 meter school. Niet vreemd als men weet dat Sieverding als 's lands beste schoolslag-trainer bekend staat. Petra Helenius werd eer ste in 1.18.2. Ria Willemse volgde in 1.18.9. Nancy Kijk in de Vegt tikte als eerste aan in 1.18.4. Radna Mulder moest met een tweede tijd van 1.19.6 genoegen nemen. De tijden van de betreffende dames vol deden alle aan de NK-limiet. Op de 200 meter vlinder pakte Micha Prins een limiet in 2.43.8. Mare Schouten tikte als tweede aan in 2.30.3 op de 200 meter school. Hanneke Koop- mans bleek de rapste op de 50 meter vrij in 28.0. De dames op de vier maal 100 meter vrij waren de snelste in 4.16.7. De heren deden hetzelfde in 3.47.0. Natasja Sierag pakte goud op de 100 meter school en de 400 meter vrij. Fleur Bakker deed het in haar leef tijdsklasse op dezelfde discipli nes. De jongens en heren van LZ bleken allen succesvol op de 100 meter vrij. Tom Onder water, Remco Singeling, Christian de Groot, Dick Roest en Richard van Duivenbode werden allen eerste. ioq EN De veldcom- 1990-1991 heeft het korfbal één pro fit (Fiks) en één de- (KNS) opgele- Fiks keert na één terug in de eerste Hej na een afgetekende Jaj overwinning over pö (M). Pernix en De rd|iene grepen echter 1 'de promotie. De eer- /°^ib verloor met 12-8 ^nimo, dat daardoor )stil opstreek. De Alge- de wachtte vergeefs op flippen van Fiducia en lel Zaandijk, zodat het ht{elijkspel tegen De t vén geen enkele sp|e had. Verder stond iaIltste speeldag in het r j van het afscheid pjal van prominente én het verdwijnen 1 iet middenvak. ikiVas er bij VEO danig op bid om Anne van der ;e\èn mooi afscheidscadeau telén en dat gebeurde ook e 113 winst, nadat het hal- hie al 2-8 stond. De anlin kwestie scoorde zelf enier en opmerkelijk ge- èden zijn vijf vakgeno- fidra Rookhuizen, Stella )fian, Ron van der Wil- invallers Peter Boeren pi van der Horst dat ook, '^lén vak zesmaal trefze- ftes Pacata - Sporting agiam Wilma Neuteboom heti, die volgend seizoen aalP gaat korfballen. Zij ende met haar twee goals votopscorers te zamen met Peter de Haas (3) en Wies Armitage (2) in het ge- lijkopgaande duel, dat met 11- 11 dan ook geen winnaar kreeg. De Danaïden had haar opstel ling tegen Diamco geheel om gegooid en dat inspireerde de ploeg tot energiek en slagvaar dig spel. Marcel Keijzer, Enri co Mud (2), Nelleke Peters, Monique en Sandra Slinger land, Paul Hiisken, Heiko Lo cher en Eric Peters zorgden in een uur tijd voor 3-10 en daar na konden de teugels rustig gevierd worden, zonder dat de zege met 6-11 ooit in gevaar kwam. Bijna een half uur bleef Per nix in het kampioensduel met Animo zonder score en daar door veranderde de 5-7 rust stand in een 10-7 achterstand. De ploeg van Rob Siemer kwam via Eelco Koolhaas op 10-8 en kreeg mede door het invallen van Marjolein Kriek en Peter Kuipers nog genoeg kansen, maar de doelpunten vielen aan de andere kant, blijkens de 12-8 eindstand. De Algemene had de handen vol met De Bermen, dat haar sportieve plicht met verve vervulde en daarom zeker het 9-9 gelijkspel verdiende. Ar- noud Lambooy, goed voor drie geslaagde worpen vanaf twee ënhalve meter en Edward Dekker moesten zelfs in het laatste kwartier een 7-9 ach terstand wegwerken om na het eindsignaal te vernemen, dat het resultaat in de strijd om promotie totaal geen in vloed meer had. Zuiderkwartier kon trainer Ko Paeper en routiniers Carla Akse, Christa Metselaar, Dirk Jan de Kreek en Wil de Wit geen overwinning als afscheid aanbieden, want Victoria trok Voorschotensen het Rotter damse Ancora onder zich hou den. Gistermiddag liet HVV, met haar 3-2-1 dekking, teveel ruimte voor haar tegenstand sters en konden De Meeuwen naar een 2-6 ruststand weglo pen. In de tweede helft werd de verdediging omgegooid naar een 6-0 dekking die bij zonder goed werkte. Helaas lukte het de Voorschotense ploeg -aanvallend niet een vuist te maken, zodat de opge lopen schade niet meer ver kleind kon worden. De dames van Olympia de den, door met 10-17 te winnen van koploopster Odis, alles wat ze nog konden doen. Door deze winst is de drie punten achterstand verkleind naar één, en zijn de Wassenaarsen afhankelijk van het resultaat dat Odis volgende week in haar laatste wedstrijd neerzet. Olympia stond bij rust nog wel met 9-8 achter maar deelde aan het begin van de tweede helft de nekslag uit door naar 9-14 uit te lopen. De heren van HVV verloren, in een emotionele en spectacu laire wedstrijd, met 17-23 van het Rotterdamse Atomium. In de eerste helft speelden de Voorschotenaren in een hoog tempo en werden de tegen standers overrompeld. Enkel met gemekker ten opzichte van het leidende duo trachtte Atomium het hoofd boven wa ter te houden. Dit werd echter terecht bestraft waardoor HVV de ruimte kreeg om naar een 11-6 ruststand uit te lopen. In de tweede helft waren de rollen compleet omgedraaid. Atomium bleek toch te kun nen handballen en HVV nam dat de scheidsrechters kwalijk. Hierdoor kon de Rotterdamse ploeg al snel op gelijke hoogte komen en uiteindelijk zelfs ze gevieren. Jeroen Huizing (Fiks) nam afscheid van zijn club met promotie naar de eerste klasse. Foto: Andrè van Haasteren met 10-9 aan het kortste eind. De laatste drie spelers ver kleinden met Aldo Spadon (3) en Erik van Lunteren wel een 5-1 achterstand tot 9-8, waarna er echter twee strafworpen op rij gemist werden en de thuis club wel raak schoot. Reeds ver voor tijd had Fiks zichzelf zekerheid gegeven van een overwinning op ONDO (M) én de daarbij ho rende promotie, omdat de twaalf van Daan Vreeken na 2-3 tot 3-8 (rust) was uitgelo pen en tenslotte op 6-15 ein digde. Alle spelers op Marleen Boomgaard, Ronique Gerlof en Jaap Rietdijk kwamen min stens eenmaal tot scoren en verder maakten Jeroen Hui zing, Diederick van Veen en Nico van Weizen hun laatste wedstrijd in de hoofdmacht vol. „Wij gaan in elk geval met op geheven hoofd terug naar de afdeling", constateerde coach René Kooien van KNS tevre den na de 3-9 zege over Vrien denschaar (B). Hans Kooien (2), Carmen Zitman, Ab Knetsch en Hendrik v an Rui ten dienden de club uit Bode graven na 3-4 met hun doel punten de genadeslag toe. Crescendo sloot de competitie af met een 6-10 nederlaag te gen Phoenix, nadat zij eerder nog na 0-2 met 4-2 aan de lei ding had gestaan. John Huigs- loot gaf zijn afscheid met twee treffers wat extra glans mee en Neel van Egmond en Arno Kooloos waren eveneens twee maal trefzeker. De verdediging van Tempo speelde bij NIO weinig gecon centreerd en dat stelde de de gradant in staat om met 8-7 te winnen. Ronald Drieduite (3), Joke Boot en Erik Pons her stelden na 4-1 nog één keer het evenwicht met 5-5, maar in de volgende twee minuten volgden alweer twee tegen treffers en die achterstand viel niet meer goed te maken. Tweemaal kon Velocitas over een langere periode tegen Ex celsior niet scoren, waardoor zij na 0-4 tot 4-5 (rust) terug kwam en vervolgens weer 4-8 achter raakte. Ron Goudsmit en Bert van Osnabrugge, bei den goed voor twee goals en Arjan Bakker brachten de kampioen uit Delft met 7-8 nog wel even in onzekerheid over het resultaat van dit duel, dat geen enkel belang meer had voor de eindrangschik king. LEIDEN De heren van Sa turnus vergooiden gistermid dag hun kansen op de titel van het veldhandbal door volko men ongeïnspireerd de strijd aan te gaan. De Haagse tegen stander Wings wees de Leide- naren dan ook met 20-15 te recht. Ook de dames van HVV delfden met 4-8 tegen De Meeuwen het onderspit. De dames van OASE daarentegen wonnen met 10-9 van DWS en pakten daarmee belangrijke punten in'de strijd om het be houd van de klasse. Saturnus kon, door middel van een overwinning op kop loper Wings, de Hagenaars op de ranglijst voorbij gaan en de kans op de titel zou dan, met het duel tegen de andere kop loper WIK nog voor de boeg, in eigen hand kunnen worden gehouden. Maar het leek wel of de Leidenaren het belang van de wedstrijd niet inzagen. Ongeïnspireerd werd aan het duel begonnen en enkel de break-out hield Saturnus lange tijd in evenwicht met Wings, dat het van haar veldspel moest hebben. Bij de rust was de stand dan ook 10-10 en leek er nog van alles mogelijk. Maar in de tweede helft voer den de Hagenaars de meege kregen tactische tips, om de Leidse 3-3 dekking te slopen, goed uit zodat er al snel een 14-11 voorsprong op het score bord prijkte. Saturnus pro beerde nog wel wat terug te doen maar had eenvoudigweg daar de macht niet voor en zag haar „wedstrijd van het sei zoen" met 20-15 verloren gaan. De dames van HVV verloren met 4-8 van koploper De Meeuwen waardoor het degre- datiegevaar voorlopig nog niet geweken is. Met nog drie wed strijden voor de boeg, waarvan volgende week wederom tegen De Meeuwen, moeten de

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19