Quick Boys start stroef FC Lisse keert weer terug in de derde klasse 4J Kagia blijft vierdeklass< Elinkwijk klopt TOP KATWIJK Quick Boys en Excelsior Maassluis hebben de nacompetitie om het zaterdagkampi oenschap van Nederland geopend rhet een 2-2 ge lijkspel. De te harde wedstrijd stond bol van de incidenten dat zijn hoogtepunt kende in de twaalfde minuut van de bles suretijd, toen het benutten van een onterechte strafschop niet alleen zorgde voor de gelijk maker maar ook voor een flin ke vechtpartij. Daarbij liep vooral Excelsior-keeper Ro bert van der Broecken enkele rake klappen op van Katwijk- se toeschouwers. De aan elke wedstrijd toegevoegde straf- - schoppen-reeks bleek vervol gens het juiste blusmiddel voor de opgelaaide duinbrand. Desondanks had Quick Boys trainer Arjen van der Werf zitten genieten. „In deze wed strijd zat toch alles wat in voetbal moet zitten. Kansen, doelpunten, ballen op paal en lat, gewoon spanning en sensa tie. Als ik dat vergelijk met GVVV- DOVO van afgelopen woensdag, daar gebeurde dus helemaal niets". Dat kon van Quick Boys - Excelsior Maas sluis zeker niet gezegd wor den. De belangen stonden wel iswaar goed voetbal in de weg en zorgde ervoor dat de 4000 toeschouwers een veel te har de wedstrijd te zien kregen, het aantal kansen en de span ning vergoedde alles. Zo kreeg de verder onzichtbare Leen van der Plas (in de tweede helft vervangen door Frenk van der Kley) in de tiende mi nuut een levensgrote kans op de openingstreffer. Hij mocht van vijf meter ongehinderd een voorzet van Edwin Otte inkoppen, maar zag tot zijn verbijstering zijn inzet knap gekeerd door Van dér Broec- ke. Van der Plas keek tien mi nuten later toe hoe het wel moest toen Excelsior spits Ron Berveling al even vrijstaand een corner van Jaco van der Hoeven tegen de touwen knik te; 0-1. Berveling's kopkracht stelde de hele wedstrijd lang de Quick Boys defensie voor grote problemen, want elk kopduel viel uit in het voor deel van de topscorer van het zaterdagvoetbal. Vooral bij corners kroop Quick Boys en kele malen door het oog van de naald. Tot tweemaal toe moesten inzetten van Berve ling van de lijn worden ge haald en een derde maal stond de paal in de weg. Voldoende wapenfeiten voor Excelsior Maassluis-trainer Eric Gudde om te concluderen dat de twee punten naar zijn ploeg hadden moeten gaan. „Die corners haal je alleen met voetbal bin nen, en dat deden wij het beste in de twintig minuten na rust toen er pas van echt voetbal sprake was. Vergeleken bij die paar momenten van Quick Boys hadden wij gewoon moeten winnen". Gudde stapte daarmee te gemakkelijk over de kansen van Quick Boys heen. Met goede mogelijkhe den voor Floor van Duyn (bij 0-1), Arie van Duyn (bij 1-1) en Fred Kanbier (bij 1-2) mocht Quick Boys evenveel aanspraak maken op de pun ten als de bezoekers. Verder leverde drie vrije trappen in de eerste helft van Edwin Otte hetzelfde rendement op als de corners van Excelsior. Ook hier belandde een bal op de paal en moest eenmaal Van der Broecke gestrekt naar de hoek, terwijl een door Martin Met de preci sie van een biljarter krult Edwin Otte de gelijkma ker van Quick Boys om de Excelsior Maassluis muur. FOTO: ANDRÉVAN HAASTEREN Ijspelder van richting veran derde bal tien minuten voor de pauze zelfs de 1-1 beteken de. Alle doelpunten vielen trouwens uit spelhervattingen. Voor de uiteindelijke 2-2 wa ren nog twee strafschoppen nodig waarbij scheidrechter de Graaf een dubieuze hoofdrol opeiste. Acht minuten voor tijd mocht de technisch vaardige linksbuiten van Excelsior Maassluis Ron van der Meer alleen op doelman Tom van der Niet afgaan omdat verde diger Johan Jonker tijdens een kopduel met een hoofdwond groggy achterbleef. De voet van Leonard Pluymgraaf bracht vervolgens niet alleen de bal in de handen van Van der Niet maar ook Van' der Meer tegen het gras. Edwin Berveling mocht met succes van elf meter aanleggen. Om dat Jonker niet verder kon moest Quick Boys met tien man op jacht naar de gelijk maker. Het werd daarbij ge steund door De Graaf die dui delijk loerde op een goedma- kertje om de geïrriteerde Kat- wijkse spelers maar ook toe schouwers wat milder te stem men Die waren nog eens ex tra opgejut door Edwin Berve ling (samen met Pluymgraaf als enige geboekt door lank moedig fluitende de Graaf) bij zijn wissel het publiek met ge baren provoceerde. De belo ning voor de buiteling van Kanbier zal voor De Graaf niet het gewenste resultaat hebben gehad. Eerst moest hij minutenlang in discussie met Excelsior spelers en nadat Otte de strafschop koelbloedig had benut weer constateren dat bij enkele toeschouwers een defi nitieve kortsluiting had plaats gevonden. De strafschoppense- rie die na het eindsignaal ge nomen werden leverde voor de thuisploeg dan wel niet de winst op (uitgerekend Otte miste) maar voor de voetbal liefhebber wel de broodnodige rust op Nieuw Zuid. Scorverloop: 15 Berveling 0-1, 40 Otte 1-1. 82. Edwin Berveling 1-2, 102. Otte 2-2. Quick Boys: Van der Niet, Pluym- graaff, Jonker, Aandewiel, Hans van der Plas, Floor van Duyn (Rog), Dijkhuizen, Otte, Arie van Duyn, Kanbier, Leen van der Plas (Van der Kley) Erik Wijnhout van Kagia troeft twee tegenstanders van Die Haghe af. KATWIJK Kagia speelt ook volgend seizoen in de vierde klasse en af gaande op de prestaties in het beslissingsduel tegen Die Haghe (verlies van 3- 2) hoort de ploeg van Ro bert Suttorp daar ook thuis. Op het neutrale veld van KRV in Katwijk kwam de club uit Lisserbroek tegen de Hage naars duidelijk tekort. Toch hadden de fans van Die Haghe nog danig in hun rats gezeten. Omdat alleen doelpunten het krachtsverschil tussen twee ploegen bepalen duurde het tot in extremis voordat het flinke legioen van Die Haghe kon feestvieren. De klasseperiode kampioen van 4A heerste za terdag weliswaar op alle fron ten, maar de opponent uit 4B (Kagia) rook tot aan het slot signaal z'n kansen. 'Met dank aan' het afschuwelijke 'cate- nacchio' van Kagia, waarbij menig Italiaan z'n vingers zou aflikken. De historische promotie voor Kagia, dat nog nooit in de der de klasse speelde, had dan ook wat te veel van het goede ge weest. Trainer Robert Suttorp kon onder die conclusie eigen lijk niet uit. „We hebben van daag op te veel onderdelen verloren", aldus Suttorp. „Ons counterspelletje heeft in dit seizoen vaak succes gehad, maar vandaag speelden wij onder de maat". Koel Bij Die Haghe hielden de oud gedienden John van der Helm, Cor Spruijt en Cees Tempelaar op cruciale ogenblikken het hoofd koel en hun geduld werd uiteindelijk beloond. Paul Sybesma vervulde een hoofdrol in het eenrichtings verkeer dat Die Haghe op het doel van Kagia liet afgaan. De middenvelder zwoegde als een paard en scoorde zelf twee maal. Zowel voor de pauze (1- 0) als erna (2-1) vond Sybesma als eerste het net achter doel man Cock Kaak. Daar tussendoor bekroonde Erik Wijnhout de eerè beste aanval van Kagik een doelpunt, zodat hei schil halverwege nul! Jean Paul Brand lee kwartier voor tijd het beslissen middels een fo i bele lob in de kruising, doelman Fred van 't H Die Haghe zes minuter tijd één van z'n spa., foutjes beging en Marcel; ijn onderuit duwde, ki chard Trompert Kagia elf meter dichterbij sc Het was de inleiding tot- sche slotminuten, die rechtvaardige stand e~\ niets veranderden. Suttorp: „Het is wel e ken, omdat we er tocl dichtbij waren. Volgen zoen gewoon opnieuw ren en reken er maar we dan weer goed voor komen". Scoreverloop' 15 Sybesma Wijnhout 1-1; 59. "Sybesma Brand 3-1; 84. Trompert 3-1 schop). Kagia: Cock Kaak; De Ree, 1 De Koker (67. Westijn) en W Trompert, Breugel, Daalm Cees Kattenberg) en Van d< Jan Kaak en Ron Kattenfeeri SPORT Noordwijk 2 pakt zaterdagtitel NOORDWIJK Het tweede elftal van Noordwijk heeft za terdag in Groningen op het sportpark van Oranje Nassau de zaterdagtitel bij de reserve elftallen veroverd. De kustbe woners behaalden uit drie wedstrijden vijf punten via overwinningen op DOVO (2- 0), Oranje Nassau (2-1) en een gelijkspel tegen DTS. Hoogst waarschijnlijk zal Noordwijk volgende week zaterdag tegen de kampioen van de zondag teams, ADO '20 uit Heemskerk een duel spelen om de algehele landstitel. ALPHEN AAN DEN RIJN De zondagafde ling van FC Lisse heeft het verblijf in de vierde klasse tot één jaar weten te beperken. In de regu liere competitie moest de fusieclub de eer aan Fore- holte gunnen maar via de nacompetitie werd de tic ket naar de derde klasse alsnog veroverd. Door de 3-1 overwinning tegen Stolwijk maakte de ploeg van Laszlo Nanai in een klap het hele seizoen goed. De promotie van FC Lisse naar een hoger niveau vormt de bekroning van een zeer merkwaardig en wisselvallig seizoen. De geelblauwen ken den een zeer goede start en bleven bijna vier maanden on geslagen aan kop in de vierde klasse A. Maar een inzinking bij de Ter Specke ploeg zorgde ervoor dat Foreholte met de eer ging strijken. Toch heeft FC Lisse-trainer Nanai de hoop op goede afloop nooit verloren. „Natuurlijk hadden we gewoon in de competitie de promotie veilig moeten stellen. Maar door blessures van een aantal belangrijke spelers lie ten we op het beslissende mo ment de voorsprong uit han den glippen. Gelukkig hebben we dit in de nacompetitie recht kunnen zetten. FC Lisse heeft een ploeg die in de derde klasse thuis hoort". Of het op timisme van de trainer van de fusieclub gerechtvaardigd is zal de nieuwe voetbaljaargang uit moeten wijzen want vooral fysiek lijken de Lissenaren het moeilijk te gaan krijgen in de derde klasse. In de beslissings wedstrijd op het veld van Al- phense Boys tegen de periode kampioen van de vierde klasse D, Stolwijk, bleek FC Lisse in technisch en tactisch opzicht superieur en trok dan ook ver diend de 3-1 winst naar zich toe. Stolwijk-trainer Ben Stu- kart die met zijn ploeg vo rig jaar uit de afdeling Gouda promoveerde en dit jaar twee de in de competitie eindigde noemde na afloop de overwin ning van FC Lisse verdiend. „Een aantal spelers van Stol wijk speelde door de druk ver beneden hun normale niveau en daardoor liepen we steeds achter de feiten aan. Lisse heeft daar goed van geprofi teerd en daarom heb ik er geen moeite mee dat de ploeg promoveert". De confrontatie tussen FC Lis se en Stolwijk was een typisch voorbeeld van een duel waarin de spanningen een groot deel van het wedstrijdverloop be palen. De Stolwijkers hadden het eerst hun zenuwen onder controle en pakten in de be ginfase het initiatief. Vooral rechterspits Remco Anker maakte het de Lisse-defensie bijzonder lastig. Na de wat stroeve start kreeg de Nanai- equipe onder impuls van Pa trick Paardekoper en Paul Pij pers wat meer vat op het spel. Vooral Pijpers toonde zich een toonbeeld van werklust en gunde de Stolwijk-verdediging geen moment rust. Na een half uur kreeg de .kalende spits loon naar werken. Geïnspi reerd door het spandoek Paul wat zit je haar goed schudde hij zijn bewaker Ben van Graas van zich af en met een droge knal liet hij de ope ningstreffer aantekenen: 1-0. Deze opsteker had echter een verlammende werking op het spel van de geelblauwen want Stolwijk drukte Lisse steeds verder terug en er onstonden enkele gevaarlijke situaties voor het doel van FC Lisse- doelman Piet Warmerdam. Nania: „We misten in de slot fase van de eerste helft een speler die rust in het team bracht. Iedereen verloor het overzicht". Stolwijk profiteer de van de chaos bij Lisse en in de blessuretijd schoot Berry CoidócCotvui/nt Halsterenen NE0 winnen NKS-toernooi Halsteren en NEO uit Borne zijn de winnaars geworden van het NKS-toernooi dat gehouden werd op sportpark De Boekhorst in Noordwij- kerhout. De Brabanders uit Halsteren legde bij de A-ju- nioren beslag op de eerste plaats terwijl NEO de eerste prijs pakte bij de B-junioren. In totaal waren zestien vere nigingen uit heel Nederland actief. Uit de Leidse regio waren de VVSB en FC Lisse de deelnemers. De prijzen werden uitgereikt door bis schop Bar van Rotterdam. FOTO: HENK SNATERSE RCL speelt dinsdag tegen Hoekse Boys LEIDEN RCL speelt morgen avond in Hoek van Holland tegen Hoekse Boys de laatste wedstrijd in de periodecompetitie. De KNVB heeft dat besloten na bestudering van de rapporten tegen Zwaluwen Vlaardingen, na de ongeregeldhe den op Hemelvaartsdag tegen SV'35, De Vlaardingste trainer Molendijk ging zich in het bewuste duel te buiten aan molestatie van de scheidsrechter. Zaterdag won Zwaluwen met 4-1 van Hoekse Boys waardoor RCL morgen aan één punt genoeg heeft om zich pe riodekampioen te noemen. De Lei derdorpers ontmoeten dan HBSS uit Schiedam. UTRECHT Elinkwijl toernooi om het karn schap van de zondagan begonnen met een ze TOP. In Utrecht werd 1 door een treffer van Pa: Bruyn vlak na de ru Treffers is de andere c mer aan het titeltoernoo Supporters sk bij voetbaldui MAANDAG 27 MEI 1991 OOSTVOORNE Hé tussen FCS (Rotterdaj FIOS (Achthuizen), pj kampioenen in de vierdj sen E en F van het West II, is gisteren g wegens een massale vei tij. De wedstrijd, die veld van OVV in Oostl werd afgewerkt, kende' minuten een stand van de verlenging liep FI| naar 4-1. Na de vierde van de ploeg uit Acht! acht minuten voor het y ken van de extra sp werd de FSC-doelmai] scheidsrechter Sluyter i veld gestuurd. Dit wa een deel van de supfl schare het sein voor 1 welddadig afreageren i frustraties met gebruikil van barkrukken en bj sen. Verscheidene ge\j moesten zich in hep ziek laten behandelen. De uit Bruinisse achtte hej zelfsprekend onveran nog te laten doorspelen Kraak full pro bij FC Groninj GRONINGEN I Kraak van de zaterdag klasser Spakenburg hei contract voor één jaai kend bij FC Groninger) De 19-jarige Kraak wol prof. Teeuwen de gelijkmaker ach ter Warmerdam: 1-1. Na rust hielden de ploegen el kaar goed in evenwicht en het wachten was op de treffer die het duel definitief zou open breken. FC Lisse-libero Frans Wessels doorbrak na zes minu ten de impasse. Met een schit terend schot vanaf twintig me ter liet hij Stolwijk-doelman Hans Scheer kansloos: 2-1. „Door die snelle goal moesten we al vroeg in de tweede helft veel risico's gaan nemen. Maar doordat we aanvallend geen vuist konden maken maakten we het Lisse erg gemakkelijk", aldus Stolwijk-trainer Stukart. Toch kon de fusieclub niet op timaal profiteren van de ruim te in de Stolwijk-defensie om dat schutter Paul Pijpers kampte met enkelblessure die hem zichtbaar hinderde in zijn aanvallende acties. Pijpers: „Vooral bij het sprinten had ik veel last van mijn enkel. Het enige wat ik kon doen was het mijn tegenstander zo lastig mogelijk maken en dat is rede lijk gelukt". Ondanks deze handicap stond Pijpers aan ba sis van de beslissende treffer van FC Lisse. Na een knappe actie belandde de bal bij Den nis Hoogendoorn die de 3-1 op het scorebord liet zetten en Scoreverloop: 29. Pijpers 1-0, 48. Teeuwen 1-1, 51. Hoogendoorn 2-1. FC Lisse: Warmerdam, Van Nobelen, Frans Wessels, Wassenaar, Ed Wes sels, Alders, Hoogendoorn, Paarde- kooper (Hoogendoorn), Bon, Pijpers, Van Dijk (De Boer). Erwin Hoogen doorn (10) en Patrick Paar- dekooper springen een gat in de fucht na de derde treffer van FC Lisse. Paul Pij pers (9) viert een eigen fees tje. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN daarmee zijn ploeg defintief naar de derde klasse schoot.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18